2023’te 40’tan Fazla Trend Olan Ahtapot Dövmesi: Mürekkeplenecek Yaratıcı Cilt Çizimleri

Bazı dövmeler her zaman modaya uygun, zamansız, neşeli ve popüler olacaktır. Herkes ahtapot dövme tasarımlarını sever, bu nedenle vücut sanatı meraklılarının her zaman yeni eskizler ve ana hatlar aramasına şaşmamalı.

Eşsiz tonları ve dokunaç hareketleriyle bu deniz canlıları herkesin teninde her zaman harika görünecek.

Sanatçıların bile bu deniz canlılarının dövmelerini neden yapmayı sevdiklerine şaşmamalı. En iyi kısım? Gökyüzü tek sınır, bu yüzden bu tasarımı vizyonunuzla tamamlamaktan çekinmeyin.

Ahtapot dövmeleri, ikili anlamları göz önüne alındığında oldukça çok yönlüdür. Öncelikle ahtapot bazı masallarda, oyunlarda ve filmlerde bir canavar olarak gösterilebilir.

Öte yandan, sevimli şekilleri bazı çizgi filmlerde çok sevimli ve arkadaş canlısı görünüyor. Bu nedenle, birçok vücut sanatı meraklısı, medyaya maruz kalma ve ahtapotun popülaritesi nedeniyle bir ahtapot dövme tasarımı için daha da fazla bakardı.

En moda ama en çok yönlü ve zamansız olanları seçtim, bu yüzden kendinizi mürekkeplemeden önce araştırdığınızdan emin olun.

Ahtapot Dövme Anlamı

Ahtapot Dövme AnlamıPin

Kaydedilmiş Dövme

Ahtapot oldukça güçlü ve cesur bir deniz canlısıdır. Şekli, hızla kaçmasına ve diğer yırtıcı hayvanlara tutunmasına ve onları kısa sürede yok etmesine olanak tanır. Birçok insan bu niteliklerden bazılarına günlük yaşamlarında sahip olmayı çok ister, bu nedenle birçok mürekkep meraklısının ahtapot dövmesi yaptırmayı tercih etmesinin en önemli nedenlerinden biri budur.

Ahtapot dövmesi gizemi, gücü, zekayı, çevikliği ve aynı zamanda şirinliği ifade eder. Ayrıca istediğiniz boyutta, renkte ve şekilde ahtapot dövme tasarımları oluşturabilirsiniz. İnsanların ahtapot dövmelerini neden bu kadar çok sevdiğine şaşmamalı.

Ahtapot Dövmesi Yerleştirme Yönergeleri

Daha önce de belirttiğimiz gibi, ahtapot dövme tasarımları gerçekten çok yönlüdür, bu nedenle seçtiğiniz şekil ve boyuttan bağımsız olarak etki aynı olacaktır. Şimdi, bu dövmelerin yerleştirilmesi söz konusu olduğunda, bu karar, seçtiğiniz boyuta bağlı olacaktır.

Bu nedenle, büyük bir dövme yaptırmayı tercih ederseniz, ahtapot dövme kılıfı en önemli miktarda cilt gerektiren dövmedir. Öte yandan, minimalist dövmelerden hoşlanıyorsanız, küçük bir model sizin için doğru seçimdir.

Ancak bu tasarımın çok yönlülüğü göz önüne alındığında, büyük ve küçük vücut bölgelerine uygulayabilir ve sonuçtan eşit derecede keyif alabilirsiniz.

Sekiz uzuv ile gelen ahtapot dövme fikirlerinden bahsedecek olursak, ihtiyaç duyacağınız geniş cilt alanını hayal edebilirsiniz. Koldaki bir ahtapot dövmesi veya bacak dövmesi, tüm bu ayrıntılar için çok fazla alan gerektirecektir.

Sonuç olarak, eğer bu sözle ilgiliyseniz, “Az ama öz” o zaman bir ahtapot el dövmesi sizin için yeterli olacaktır.

Öte yandan, daha da çılgına dönmekten korkmuyorsanız, göğsünüze, omzunuza, sırtınıza veya kalçanıza bir dövme tasarımı sizin için doğru olacaktır.

Ancak bu yönde bir kural yoktur çünkü ahtapot dövme tasarımı omzunuzdan göğsünüze kadar uzanabilir. Kadınlar için ahtapot dövmeleri daha küçüktür, erkekler ise çoğunlukla daha büyük tasarımları tercih eder.

30+ En İyi Ahtapot Dövme Tasarım Fikirleri

Cildinizde bir ahtapot dövme tasarımına sahip olmayı gerçekten çok ister misiniz, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Sana yardım edeyim. İşte birden fazla cilt bölgesine uyacak en iyi ahtapot dövme fikirlerinden bazıları.

Ahtapot ve Çapa Dövmesi

Ahtapot ve Çapa Dövmesi 1Pin

Kredi: @chris_buzztattoo
Ahtapot ve Çapa Dövmesi 2Pin
Kredi: @nenacameranesi

Bazı eski kültürlere göre ahtapot, insanların korktuğu efsanevi bir canavardı. Güçleri kontrol edilemezdi, bu yüzden bu yaratık öncelikle esneklik, zeka, gizem, aldatma ve öngörülemezlik ile ilişkilendirildi.

Öte yandan, çapa esnekliği, gücü ve kararlılığı temsil eder. Bu iki unsuru birleştirdikten sonra, kontrast oldukça açık olacak ve bu ahtapot dövmesi fikrini daha da güçlü bir sembolik hale getirecek.

: Bu tasarımı nasıl ve neden seçerseniz seçin, cildinizde daha fazla yer açın ve ahtapot bacak dövmesi veya ahtapot omuz dövmesi yaptırın.

Kafatası Ahtapot Dövmesi

Kafatası Ahtapot Dövmesi 1Pin

Kredi: @krowtattoos
Kafatası Ahtapot Dövmesi 2Pin
Kredi: @saltoftheearthtattoo
Kafatası Ahtapot Dövmesi 3Pin
Kredi: @hybridtattoova

Sana bunu söylememe izin ver. Orijinal, güçlü ahtapot dövme fikirleri söz konusu olduğunda, kafatası ahtapot dövmesi gerçek bir beladır. Bu kalıba baktığınızda, aklınıza gelebilecek ilk şeyler gizem, tehlike veya ölüm olabilir.

Bu nedenle, bir kafatası ahtapot dövmesi giyen birini gördüğünüzde, biraz korkutucu görünebilir. Katılmıyor musun?

Ahtapot dövmesinin anlamı sağlam ve çok yönlüdür, ancak bu tasarıma bir kafatası eklemek basitçe çağrışımı yenileyecektir. Ahtapotu insan kafasıyla birleştirdiğinizde, bu desen zekayı ve yaşam döngüsünü temsil eder.

İnsanlar tipik olarak bir kafatasını ölümle ilişkilendirse de ve tüm görüntü oldukça karanlık olsa da, bu ahtapot kafatası dövmesi aynı zamanda korumayı ve zor zamanların üstesinden gelmeyi de sembolize edebilir.

Mavi Halkalı Ahtapot Dövmesi

Mavi Halkalı Ahtapot Dövme 1Pin

Kredi: @trueloveart
Mavi Halkalı Ahtapot Dövme 2Pin
Kredi: @inksterchad
Mavi Halkalı Ahtapot Dövme 3Pin
Kredi: @james_bosticco

Yelkende veya yüzerken karşılaşmak istemeyeceğiniz bir deniz canlısı varsa, o da mavi halkalı ahtapottur.

Gerçek hayatta tehlikeli olsa da, mavi halkalı ahtapot dövmesi vücut sanatınızın gerçekten öne çıkmasını sağlayacaktır.

Bu yaratığın cinsi ölümcüldür ve bu kötü yaratıkları çoğunlukla mercan resiflerinde, gelgit havuzlarında, hatta Hint ve Pasifik Okyanusu gibi okyanuslarda bulabilirsiniz.

Mavi halkalı bir ahtapot dövmesi istiyorsanız, kolunuzu veya omzunuzu ideal cilt yerleri olarak düşünün.

Kişisel görüş: Erkeklerin, ciddiye alınmak istediklerini belirtmek için bu ahtapot dövme tasarımına sahip olma olasılıkları daha yüksektir.

Geleneksel Ahtapot Dövmesi

Geleneksel Ahtapot Dövmesi 1Pin

Kredi: @frankie.ftw
Geleneksel Ahtapot Dövmesi 2Pin
Kredi: @harringtontattoo
Geleneksel Ahtapot Dövmesi 3Pin
Kredi: @inkformed

Kırmızı ahtapot dövmesi, yepyeni bir mürekkep tasarımına sahip olduğunuzda göz önünde bulundurabileceğiniz geleneksel yaklaşımlardan biridir. Ahtapot dövmeleri, zeka ile ilişkili bir model arayan herkes için mükemmel bir seçimdir.

Geleneksel ahtapot dövmesi, gizemin, illüzyonun ve tehlikenin sembolüdür.

Kırmızı ahtapot dövmesi, gerçekten öne çıkacak cesur bir renge sahip çarpıcı ana hatlardan biridir.

Japon Ahtapot Dövmesi

Japon Ahtapot Dövmesi 1Pin

Kredi: @ben_rt
Japon Ahtapot Dövmesi 2Pin
Kredi: @thompsontattoo
Japon Ahtapot Dövmesi 3Pin
Kredi: @tattoos_by_agus

Ahtapot bacak dövmesi yaptırmayı düşünüyorsanız, Japon stili geniş bir cilt bölgesinde harika görünecektir. Canlı renk paleti ayırt edici bir öğedir, bu nedenle göreceğiniz çoğu görüntüde gri, siyah ve kırmızı veya mavi karışımları bulunur.

Bu tasarımlarda ejderhalar, koi balıkları ve nilüfer çiçekleri gibi diğer tanıdık görüntüler kullanılır. Bir Japon Ahtapot Dövmesi yaptırmak, Japon kültürüne olan ilginizi gösterebilir.

Bu eskizlerdeki deniz canavarı, kolayca tanınabilir ve aynı zamanda farklı bir tarzın simgesidir.

Kişisel görüş: Bir ahtapot dövme kılıfı, daha efsanevi ve saygın göründüğü için Japon tasarımıyla inanılmaz derecede havalı görünürdü.

Küçük Ahtapot Dövmesi

Küçük Ahtapot Dövmesi 1Pin

Kredi: @mysticabodyartstudio
Küçük Ahtapot Dövmesi 2Pin
Kredi: @nature_obscure
Küçük Ahtapot Dövmesi 3Pin
Kredi: @yendis.dövme

Gelecekteki dövmenize karar verirken, ayrıntıları ve yerleşimi, ancak en çok boyutunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Minimalist dövme fikirlerinden hoşlanıyorsanız, küçük bir ahtapot dövmesi çekici, çok yönlü ve zamansız olacaktır.

Kendinize küçük bir ahtapot dövmesi yaptırmanın ana avantajlarından biri, yerleştirme konusunda kısıtlanmamanızdır. Bu nedenle, ön kolunuza bir ahtapot dövmesi veya parmak dövmesi istiyorsanız, bu taslak tam olarak ihtiyacınız olan şeydir.

Küçük dövmeler, çok yönlülükleri nedeniyle akıllıca bir seçenektir. Üstelik minimalist mürekkep tasarımları daha az maliyetli ve zahmetsiz olduğundan çok fazla detay içermiyor.

Polinezya Ahtapot Dövmesi

Polinezya Ahtapot Dövmesi 1Pin

Kredi: @perpetualrootz
Polinezya Ahtapot Dövmesi 2Pin
Kredi: @yokarin1
Polinezya Ahtapot Dövmesi 3Pin
Kredi: @ricosaldivar

Bir ahtapot dövme tasarımı, cildinizin büyük bir parçasını gerektiriyorsa, bu Polinezya ahtapot dövmesidir.

Bu taslak sadece güzel değil, aynı zamanda arkasında pek çok sembol var. Seçtiğiniz ayrıntılara bağlı olarak tasarım, onu giyen kişilerin soy ağacını ve hiyerarşisini belirtebilir.

Bu ahtapot dövmesinin tasarımı dünya çapında tartışılan bir konu olmuştur. Bazıları bir kez Polinezya ahtapot dövmesi yaptırmanın kültür ve sanatı onurlandırmak gibi olduğuna inanırken, diğerleri kendinize bu tasarımı yaptırmanın bir suç işareti olduğunu düşünüyor.

Kişisel görüş: Bu kararın sadece sana ve yaşam tarzına bağlı olduğuna inanıyorum. Polinezya ahtapot dövme fikri, her duruma uyum sağlasa bile güçle ilişkilendirilebilir.

Fil Ahtapot Dövmesi

Fil Ahtapot Dövmesi 1Pin

Kredi: @slingerstattoo
Fil Ahtapot Dövmesi 2Pin
Kredi: @tattootipsy
Fil Ahtapot Dövmesi 3Pin
Kredi: @kairosink

Ahtapot dövme tasarımınız için alışılmışın dışında bir yaklaşım arıyorsanız, bu sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Bir fil ahtapot dövmesi yaptırırken, yeniden doğuşun ve gücün geçerli bir sembolü olan oldukça sıra dışı bir kombinasyonun keyfine varacaksınız.

Karada yaşayan en büyük hayvanla bir deniz yaratığını birleştirmeyi kim düşündü? Pekala, cilt üzerinde harika bir takım oluşturuyor gibi görünebilirler.

Bu fil-ahtapot dövmesi, gücün büyük bir sembolü olabilir. Alternatif olarak, daha olumlu bir yaklaşım istiyorsanız, Dumbo ahtapotu düşünün.

İlginç gerçek: Grimpoteuthis adıyla da ünlü olan açık deniz şemsiyesi ahtapotu, dünyanın en derin yaşayan türlerinden biridir. Benzerlik oldukça belirgin olduğu için adını Disney filminden almıştır.

Suluboya Ahtapot Dövmesi

Suluboya Ahtapot Dövmesi 1Pin

Kredi: @dead_hand_sea
Suluboya Ahtapot Dövmesi 2Pin
Kredi: @tattooerzacklevey
Suluboya Ahtapot Dövmesi 3Pin
Kredi: @noemi_tattoo

Kendinize neşe ve benzersizliği haykıran bir ahtapot dövmesi tasarımı yaptırmaya daha çok meraklıysanız, o zaman suluboya ahtapot dövmelerini düşünmeye başlamalısınız.

Bu eskizler, parlaklıkları ve güzellikleri nedeniyle giderek daha popüler hale geldi. Suluboya tekniği, aynı etkiyi yaratmak için çeşitli renkleri harmanladığı için oldukça basittir. Ressam sanki eline fırçalarını alıyor ve bir tuval üzerine boyaları sürmeye başlıyor.

Suluboya ahtapot dövmesi, geleneksel yaklaşımlardan çok daha akıcı görünüyor. Bu tasarımın kalın ana hatları takip etmesi gerekmez.

Bununla birlikte, bu tekniğin hem avantajları hem de dezavantajları vardır. Hediye, çok sayıda pastel tonlu havalı görünümleri. Dezavantajı, bu gölgelerin hızla kaybolma eğiliminde olmasıdır.

Karikatür Ahtapot Dövme

Karikatür Ahtapot Dövme 1Pin

Kredi: @inkedbyalex
Karikatür Ahtapot Dövme 2Pin
Kredi: @harryflashmans
Karikatür Ahtapot Dövme 3Pin
Kredi: @madisonstreettattoo

Bir karikatür ahtapot dövme tasarımının yardımıyla, çocukluğunuzun öne çıkan özelliklerini her zaman hatırlamanın daha iyi bir yolu var mı?

Bu dövme fikrinin en iyi yanı, benzersiz bir mürekkep tasarımı için seçilebilecek pek çok seçenek ve birden çok ilham kaynağı olmasıdır.

Örneğin, Sünger Bob Kare Pantolon’dan Squidward’ı ilham kaynağınız olarak seçebilir veya sanatçıyla konuşabilir ve her ikisi de bir sonraki dövmeniz için karikatürize bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Bu fikir çoğunlukla gerçekçi olmayan orantıları, canlı renkleri, belki bazı abartılı özellikleri içerecektir.

Vücut sanatınızla paylaşacak derin duygularınız yoksa, bu ünlü çizgi film ahtapot dövmesi fikri, daha basit zamanları kutlamanıza yardımcı olacaktır.

Kişisel görüş: Çizgi film ahtapot dövmelerinin kadınlara ve gençlere daha çok yakıştığını düşünüyorum.

Geometrik Ahtapot Dövmesi

Geometrik Ahtapot Dövmesi 1Pin

Kredi: @emanuelesircanatattoo
Geometrik Ahtapot Dövmesi 2Pin
Kredi: @mastika.dot.bcn
Geometrik Ahtapot Dövme 3Pin
Kredi: @lukebettton

Geometrik dövmeler, keskin hatları ve büyüleyici tasarımları nedeniyle vücut sanatı sevenler arasında her zaman popüler olmuştur.

Geometrik şekiller ciltte harika görünecek ve bu muhteşem deniz yaratığının vücut simetrisini vurgulayacaktır.

Ayrıca, sanatçıdan matematiksel öğeleri kullanarak benzersiz desenler oluşturmasını isteyebilirsiniz.

Dövmenizi her zaman sevmenizin ana nedenlerinden biri, mürekkebin hassasiyeti ve şekillerin, çizgilerin ve açıların uyumudur.

Gerçekçi Ahtapot Dövmesi

Gerçekçi Ahtapot Dövmesi 1Pin

Kredi: @sharfreeman.ink
Gerçekçi Ahtapot Dövmesi 2Pin
Kredi: @edkilin.goodjob
Gerçekçi Ahtapot Dövmesi 3Pin
Kredi: @sharfreeman.ink

Diyelim ki daha gerçekçi bir yaklaşım arıyorsunuz. Eğer öyleyse, bu 3D ahtapot kol dövmeleri, yaratığın güzelliği ve güçlü sembolizmiyle buluşacak.

Bu nedenle, insanları olabildiğince gerçekçi bir şekilde mürekkepleme konusunda yeterli deneyime sahip en yetenekli sanatçılara gideceğinizden emin olun.

Gerçekçilik tekniği oldukça popüler olsa da, gerçeğe yakın bir görüntü oluşturmak da çok fazla beceri gerektiriyor.

Cildinizde yaşayan gerçek bir deniz canlısı gibi görünecek bir ahtapot uyluk dövmesi hayal edin. Bu sanat eseri genellikle siyah, beyaz ve gri tonlarında gelir, ancak isterseniz başka canlı renkler de ekleyebilirsiniz.

: Bu tür bir parça seçerseniz, önemli bir şey seçtiğinizden emin olun. Üstelik bu tasarımın zaman alıcı ve minimal ya da küçük bir ahtapot dövmesinden daha pahalı olduğunu unutmayın.

Ahtapot ve Gemi Dövmesi

Ahtapot ve Gemi Dövmesi 1Pin

Kredi: @jony_tattoohut
Ahtapot ve Gemi Dövmesi 2Pin
Kredi: @tabanan_inktattoo
Ahtapot ve Gemi Dövmesi 3Pin
Kredi: @gregwhelantattoo

Pek çok hikaye, genellikle gemilere ve denizcilere saldıran sekiz ayaklı bir canavarın gücünü vurgular. Bu masallarla ilgili tek düşünce korkutucu ve Kraken canavarı sadece bizim hayal gücümüzde kalmalı. Ya da cildimizde.

Kraken esas olarak güç ve yenilenme yeteneği ile bağlantılıdır. Ancak aynı zamanda gemilere saldırmak ve gemileri batırmakla tehdit eden bir yaratıktır.

Havalı bir dövme istiyorsanız, bir tekne ve bir ahtapot içeren dövmeyi düşünün. Sonuç sadece heyecan verici olmayacak, arkasında pek çok anlam taşıyacaktır. Diğerleri her zaman bilinmeyen sonuçlara hazırlıklı olmayı düşünürdü.

Son Düşünceler

Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok ahtapot dövme fikri var. Bunlardan biriyle ideal bağlantıyı bulduğunuzdan ve duygularınızı karşılayanı seçtiğinizden emin olun. En sevdiğim tarz çizgi film ahtapot dövmesi ama minimalist fikri de seçebilirim. Seninki nedir?

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın