40+ Aztek Dövme Anlamı ve Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

Avrupalı ​​akıncılar ve kâşifler Amerika topraklarına girince, özellikle Avrupa’dan getirilen çiçek hastalığı Yeni Dünya’ya yayıldığında Aztek uygarlığı çürümeye başladı. Yine de bu durum, eski uygarlığın ünlü anıtlarının Orta Amerika’nın en popüler cazibe merkezlerinden biri olmasıyla, zengin Aztek kültürü ve mitolojisinin sebat etmesini engellemedi.

Ancak Aztek uygarlığının kalıntıları sadece mobilya parçalarında, nesnelerde ve anıtlarda mevcut değildir. Mitolojisi, inançları ve gelenekleri mürekkeple yaşar, pek çok insan vücutlarına Aztek sembolleri çizme fikriyle dövme sanatçılarını düzenli olarak ziyaret eder.

Başlangıçta, Aztek sembollerinin Meksika mafyası ve kartellerinin bir imzası olduğuna inanılıyordu ve semboller çoğunlukla hapishanede hayat buluyordu. Ancak, artık sadece böyle değil. Antik tarihin pek çok hayranı, hem daha küçük hem de daha büyük dövmeler çekici ve popüler olan Aztek sembollerini vücutlarında gururla sergiliyor.

Bu yazımızda Aztek dövmelerinin ardındaki sembolizme derinlemesine ve detaylı bir şekilde bakacağız. Ek olarak, en iyi Aztek dövme fikirlerine ve sosyal medya ağlarını dolduran ve dünya çapında birçok dövme bağımlısının vücutlarını süsleyen tasarımlara bir göz atacağız.

Hem Mayalar hem de Aztekler gururla dövme takıyorlardı. Dövmeler Aztek erkeklerinde daha belirgindi ve kişinin sosyal statüsünü ve gücünü vurgulamak için kullanılıyordu. Kadınlar çok belirgin makyaj veya vücut boyası kullanmıyorlardı. Ancak yüzlerini ve uzuvlarını örtmek için özel bir kil türü kullanılmıştır.

Azteklerin çoğu, yalnızca Amerikan topraklarında kendi topraklarını kurmak istemeyen, aynı zamanda yerli halkı etkileyen patojenleri ve hastalıkları da yayan Avrupalı ​​işgalciler sayesinde yok oldu.

Bugün Aztekler tamamen yok olmuş değil. Bunun yerine Nahua halkı olarak bilinirler. Bazı tahminlere göre, küçük gruplar ve topluluklar halinde birleşmiş, Meksika kırsalına dağılmış halde yaşayan yaklaşık 1.500 milyon Nahua insanı var.

Bugün çoğu çiftçi ya da 12. ve 15. yüzyıllar arasında zirvede olan kültürlerini ve zengin tarihlerini tanıtmak için tasarladıkları zanaatlarının tüccarı olarak çalışıyorlar. İlginç bir şekilde, Meksika’ya ve Orta Amerika’nın geri kalanına dağılmış çok sayıda yerli grup var. Nahua arasında yaklaşık 60 grup daha var.

Aztek Dövmelerinin Tarihi

Aztek Dövmelerinin TarihiPin

Kaydedilmiş Dövme

Tarih boyunca birçok farklı imparatorluğun ve uygarlığın farklı dövme tasarımlarını öğrendik, ancak Aztek dövmeleri diğerlerinden farklı.

Popüler kültür, çizgi romanlar ve TV şovları her zaman Vikinglerin ve diğer İskandinavların vücutlarında dövmeler olduğunu ima ederdi, ancak kanıt eksikliği nedeniyle (ölümden sonra cilt çürümesi), yalnızca o dönemde yaşamış farklı gezginlerin şiirlerine ve günlüklerine güvenebiliriz. . Aztek dövmeleriyle, geçmişin nesnelerine ve anıtlarına bıraktıkları sanat nedeniyle vücut sanatı uyguladıklarına emin olabiliriz.

Aztek dövmeleri gerçektir. Bir savaşçının, şamanın veya toplumdaki diğer bazı önemli varlıkların sosyal statüsünü temsil ederler. Ek olarak, Aztekler, başarıları listelemek için kullanılırken, belirli bir grup veya kabileye ait olmanın bir işareti olarak dövmelerden keyif aldılar.

Çoğunlukla savaşçılar dövme yaptırırdı ve kişi ne kadar çok dövme yaptırırsa, bir savaşçı olarak topluma o kadar çok katkıda bulunurdu. Dövmeler onları diğer erkeklerden ayırır, önemli olduklarını ve saygı duyulması gerektiğini gösterirdi.

Diğer imparatorlukların ve medeniyetlerin vücut sanatının aksine, Aztek dövmeleri her zaman siyah veya gri mürekkeple yapılırdı, bu nedenle günümüzde pek çok insan dövme yaptırırken gölgelendirmeyi veya suluboya gibi efektler kullanmayı tercih etmiyor (bununla sınırlı olmasalar da). .)

O zamanlar olağan dövmeler arasında iskeletler, güneş, sinek kuşu veya Aztek mitolojisinin yüce tanrısına saygı göstermek için kullanılan kartal gibi hayvanlar, savaşçılar, saç bantları, başlıklar veya bir kadın vücudu vardı. Bir kişiye dövme yaptırıyorlarsa, genellikle başarının ve yüksek sosyal statünün bir nişanı olan bir başlık takarlardı.

İlginç bir şekilde, Aztekler çocuklarına bile Tanrılara saygı göstermeleri için mürekkep verdiler. Aynı zamanda daha güçlü inanç ve inanç aşılamak için kullanılırdı. Aztek kültürünün en önemli simgesi olan güneşi dövme yaptırsalar bunu göğüslerine ya da sırtlarına mürekkeple vururlardı. Bugün, birçok insan dairesel plakanın merkezinde oturan güneşi çeşitli diğer sembollerle dövme yaptırıyor. Sık sık onu Aztek takviminin merkezi olarak yazdırırlardı.

Aztek Dövme Anlamı

Size dövmelerin ve Azteklerin kısa tarihi boyunca rehberlik ederken, Aztek dövmelerinin ardındaki anlamların ne olduğu konusunda yavaş yavaş fikir sahibi olmalısınız. Hala çözemediyseniz, dövmelerdeki Aztek sembollerinin ardındaki anlamların ayrıntılı bir incelemesi burada.

Güneş

Aztek GüneşiPin

Kredi: @mxgget

Güneş, Aztek kültüründe en yüce semboldür. Gücün ve fedakarlığın sembolüdür ve Aztek dünyasının merkezini belirlemiştir. Dünyanın kendisiydi, cennetti. Aztekler birden fazla güneşe inanırdı ve Aztek kültürünün en güçlü tanrısı güneş, savaş ve fedakarlık tanrısı Huitzilopochtli idi.

Muhtemelen daha büyük resmi görüyorsunuz. Aztekler, ahirette ödüllendirileceklerine inandıkları için, kendilerini feda ediyor ve gücünü göstermek ve ona saf inanç aşılamak için güneşe insan kurbanları getiriyorlardı.

İlginç bir şekilde, Aztekler de güneşin ölümden sonra gelen öbür dünyalardan biri olduğuna inanıyorlardı. Sadece savaşçıların ve doğum yaparken ölen kadınların gidebildiği, Tollan olarak bilinen cennetti.

İskelet

Cinayet, ölüm ve felakete göre oldukça farklı olsalar da Aztek kültüründe iskeletler olumlu bir anlam taşır. Bu anlamlardan biri mutluluğu içerir, ama aynı zamanda yeniden doğuş, doğurganlık olarak da mevcuttur. Kafatasının kendisi, onları tarih boyunca bir medeniyet olarak kuracak olan bereket tohumuydu.

Kartal

Kartallar, Aztekler için ilahi hayvanlardı. Genellikle vücutlarından ve başlarından çıkıntı yapan desenli tüylerle heykeller olarak tasvir edilmişlerdir. Mimarilerinin çoğunda kartallar, sanki uçacakmış gibi gagaları ardına kadar açık ve kanatları birbirinden ayrılmış olarak gösterilmiştir.

Kartallar, şeref, güç ve cesaret gösterdikleri için Aztek savaşçılarıyla bağlantılıydı. Cesur savaşçıların çoğu kartal tüyleri ve başlıklarla süslenmişti. Daha da önemlisi, günümüzde kendilerini bazı fiziksel veya zihinsel mücadelelere karşı savaşçı olarak gören birçok insan gururla Aztek kartalı dövmesi takıyor.

Timsah

Timsahlar ilahi yaratıklardır. Aztekler, dünyanın, Tanrılar ve diğer ilahi varlıklarla bağlantılarını temsil eden timsahların bedenlerine uzandığına inanıyorlardı. Timsahlar bugün yaratılış ve hırs sergiliyor, bu yüzden birçok yaratıcı ruh onu dövme yaptırıyor. Timsah dövmesi yaptıran insanlar vücutlarına kabile sembolleri eklemekten çekinmiyorlar çünkü timsah aynı zamanda yaratıcılık demekti.

Aztek Takvimi

Aztek TakvimiPin

Kredi: @rubentrujillo89

Ortada güneş olan Aztek ve Maya takvimleri, dünyanın öngörülen sonunun sona ermesi beklenen 2012 yılında dikkatleri üzerine çekti. Etkinlik gerçekleşmedikten sonra, birçok kişi takvimi mürekkeplendirmek için ilham aldı. Sonsuzluk ve insan ruhu ile sonsuzluk arasındaki bağlantı ile ilişkilidir. Aynı zamanda yaşamın başlangıcını ve sonunu ve genel olarak zamanı işaretler.

Tüylü Yılan

Aztek Tüylü YılanPin

Kredi: @flyingt4cooo

Tüylü yılan, dünyanın ve üzerinde yaşayan her şeyin ana koruyucusu olduğuna inanılan Aztek mitolojisinde bir başka saygın semboldür. Bunu akılda tutarak, tüylü yılan cesaretin, korumanın, korumanın ve dünya sevgisinin sembolüdür.

Dövmesi zor olan oldukça karmaşık bir semboldür, bu yüzden dövmenizi hayata geçirmenize yardımcı olabilecek yetenekli bir dövme sanatçısı bulduğunuzdan emin olun.

40+ En İyi Aztek Dövme Tasarım Fikirleri

Popüler olarak dövmelerde tasvir edilen Aztek sembollerinin temel anlamlarını vurguladığımıza göre, şimdi mürekkeplenebilecek bazı dövme fikirlerine bir göz atalım.

  • bu Güneş – Aztek imparatorluğunun en önemli sembollerinden biri istediğiniz yere dövme yaptırılabilir. En popüler yerlerden biri, onu kalbinize daha yakın kılan göğüs üzerindeki yerdir.
  • kafatasları – Aztek mitolojisinde kafatasları kötü olarak tasvir edilmez. Bunun yerine, yaşamın ve doğurganlığın simgesidirler. Sadece üremek değil, bir bütün olarak yaşamak demektir.
  • Kuşlar – Sinek kuşları ve kartallar, Aztek kültürünün en popüler kuşlarıdır. Onlara bir dövme yaptırmak harika bir fikir gibi görünüyor.
  • kol bandı – Aztek sembollerinden ve geometrik işaretlerden ilham alan kabile dövmeleri ve kol bantları, özellikle havalı görünen kollarla birleştirirseniz, kolunuzda harika bir görünüm oluşturabilir.
  • Yılan – Her mitolojide bir yılan ya da yılan vardır. Diğer kültürlerin aksine, Aztek tüylü yılanı, koruma anlamında olumlu bir anlama sahiptir. Sizi korumak için şanslı bir muska ihtiyacınız varsa, bu dövmeyi düşünün.
  • Takvim – Ruhun ebedi olduğuna inananlar için harika Aztek takvimi dövmelerine bir göz atmalısınız.

Aztek dövme tasarımları sonsuz bir ilham kaynağıdır. Bu yüzden en sevdiklerimizi aradık ve kazdık. Bunları aşağıda sizinle paylaşalım ve umarız bazılarını bir sonraki dövmeniz için kullanabilirsiniz.

Küçük Aztek Dövmesi

Küçük Aztek Dövmesi 1Pin

Kredi: @hayley.luxmcr
Küçük Aztek Dövmesi 2Pin
Kredi: @f3r_tm
Küçük Aztek Dövmesi 3Pin
Kredi: @studio77dövme

Herkes nefesinizi kesecek büyük, detaylı ve boyutlu dövmelerin hayranı değildir. Bazı insanlar çok fazla dikkat çekmeyecek, ancak belirli kültürlere olan saygınızı ve hayranlığınızı gösterecek küçük ve minimalist tasarımları tercih ediyor.

Küçük dövmeler her yere gidebilir, ancak bilek, bacaklar, sırtın üst kısmı, göğüs, boyun ve yüz çevresindeki alanlar için idealdir. En iyi yanı, resimde gösterildiği gibi farklı sembolleri, özellikle geometrik olanları da birleştirebilmenizdir.

Kadınlar için Aztek Dövmeleri

Kadınlar için Aztek Dövmeleri 1Pin

Kredi: @midwest_classic_tattoo
Kadınlar için Aztek Dövmeleri 2Pin
Kredi: @suzannafisher
Kadınlar İçin Aztek Dövmeleri 3Pin
Kredi: @plz_send_noodlez

Savaşçı bedeninize bir Aztek savaşçı hanım alın. Kadınlar yaşamları boyunca farklı hormonal ve fiziksel dönüşümlerden geçerler. Zorluklarınızı ve mücadelelerinizi gizlemek yerine, yukarıdaki görsellerden birinden ilham alarak benzersiz ve yaratıcı bir dövme ile bunların üstesinden gelmeyi taçlandırabilirsiniz. Güzel!

Bazı çiçekler ve diğer kadınsı işaretlerle birlikte Aztek sembollerini her zaman kullanabilirsiniz. Ancak gerçek şu ki bu, kadın güzelliğinin şiddetli ve güçlü yanını göstermek kadar çekici olmayabilir. İstediğiniz her yerde kadınsı bir Aztek dövmesi yaptırabilirsiniz. Bununla birlikte, kol dövmeleri en popüler olmaya devam ediyor.

Erkekler için Aztek Dövmeleri

Erkekler İçin Aztek Dövmeleri 1Pin

Kredi: @acspengler
Erkekler İçin Aztek Dövmeleri 2Pin
Kredi: @antonio.sav
Erkekler İçin Aztek Dövmeleri 3Pin
Kredi: @nezz_tat2

Erkekler için mükemmel bir dövme ne olabilir, oldukça bireyseldir, ancak erkeksi dövmeleri seçmek için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Birçok erkeğin çekici bulduğu ve yaptırma konusunda cesur hissettiği karmaşık kol dövmelerini birleştirdik. Listelediğimiz dövmeler güçlü, şık hissettiriyor ve gücünüzü ve cesaretinizi ilk plana sokacak.

Özellikle sık sık egzersiz yapıyorsanız ve vücudunuzda rahat hissediyorsanız, kıvrımlarınıza daha fazla derinlik katacak kafatasları, savaşçılar ve çeşitli Aztek desenlerinin bir kombinasyonu var.

Aztek Kol Bandı Dövmesi

Aztek Kol Bandı Dövmesi 1Pin

Kredi: @tonysaturdaytattoos
Aztek Kol Bandı Dövmesi 2Pin
Kredi: @globaltattooindia
Aztek Kol Bandı Dövmesi 3Pin
Kredi: @obie_tattoo_arte

Kol bantları birden çok anlamı temsil edebilir. Sevdiğiniz belirli bir kişi için yas tutmaktan hayatı, sevgiyi, gücü ve gücü kutlamaya kadar. Aynı zamanda sonsuzluğun da simgesidir. Aztek uygarlığı, Meksika’ya dağılmış torun grupları ile hemen hemen tükenmiş olsa da, kültürleri yaşamaya devam ediyor.

Aztek kültürünün ve mirasının ebedi olduğuna inanıyorsanız kol bandı dövmesi tam size göre tasarlandı. Beğenebileceğiniz desenli tasarımlardan bazılarının altını çizdik. Kabile dövmelerine benziyorlar, bu yüzden size ilham verecek en iyi kol bandı dövme tasarımlarına da göz atmanızı öneririz.

Sırta Aztek Dövmeleri

Sırtta Aztek Dövmeleri 1Pin

Kredi: @freddyjay108
Aztek Dövmeleri 2Pin
Kredi: @raffillustration
Sırtta Aztek Dövmeleri 3Pin
Kredi: @jess.dövmeci

Aztek sırt dövmeleri ebedidir ve özellikle yaz aylarında biraz eğlence ve keyif için havuza veya plajlara gitmek istediğimizde tüm dikkatleri kolayca üzerinize çekerler. Aztek sırt dövmeleri, karmaşık geometrik tasarımların yanı sıra basit ok benzeri sembollerle iç içe geçebilir.

Sırtınızda karmaşık bir Aztek sembolleri ağı istiyorsanız, bunu birden fazla denemeden, kullanmak isteyeceğiniz net bir tasarım ve desenle yapmak daha iyidir, böylece dövme sanatçınız kesinlikle ne yaptığını bilebilir. yapıyor. Daha da önemlisi, tasarıma dikkatle yaklaşacak ve gerçeğin aklınıza gelebilecek en iyi sonucuna dönüştürecek bir dövme sanatçısı bulun.

Aztek Pazı Dövmesi

Aztek Pazı Dövmesi 1Pin

Kredi: @htown_tattoos
Aztek Pazı Dövmesi 2Pin
Kredi: @lealuna12_
Aztek Pazı Dövme 3Pin
Kredi: @victordiaztattoo

Tam bir kol giymek istemediğinizde, ya ön kolunuzu ya da pazınızı yaparsınız. Bazı cesur dövme meraklıları bir adım öne çıkacak ve daha sonra pazı ile birleşecek bir omuz dövmesi yapacak. Kabul edelim, Aztek dövmeleri cesurlar içindir ve geniş alan göz önüne alındığında, pazınıza hemen hemen her sembolü dövme yaptırabilirsiniz. Aztek imparatorluğu ve inançlarındaki savaşçılardan, güneşten, geometrik sembollerden ve hayvanlardan.

Aztek Kol Dövmesi

Aztek Kol Dövmesi 1Pin

Kredi: @akb_future
Aztek Kol Dövmesi 2Pin
Kredi: @mexicanstyle_tattoos

Kol dövmelerinin en iyi yanı, üzerine tüm Aztek mitolojisini ve imza kültürünü koymak ve dövmenize hayran olan diğerlerine onun hakkında bir hikaye anlatmak için yeterli alan olmasıdır. Cesur, derin ve sadece bir kişiliğe sahip olan birden çok boyuttan oluşurlar.

Aztek imparatorluğunda ilahi olan kafatasları, kartallar, takvimler, çeşitli semboller ve çok daha fazlasının bir karışımıdır. Hatta kol bantları ve geometrik sembollerin yanı sıra, kaotik zamanlarda gururlu Aztek savaşçılarının giydiği başlıklar ve maskelerden oluşabilir. Tıpkı yukarıdaki tasarımlar gibi, dövmenizin Aztek imparatorluğunun yükselişiyle ilgili bir hikaye anlatmasına izin verin!

Ayrıca Oku:

  • Kadınlar İçin 60 Kol Dövmesi Tasarım Fikirleri (2023 Güncellemesi)
  • Erkekler İçin Yarım Kol Dövmeleri: 30’dan Fazla En İyi Tasarım Önerisi

Aztek Göğüs Dövmesi

Aztek Göğüs Dövmesi 1Pin

Kredi: @johnislandink
Aztek Göğüs Dövmesi 2Pin
Kredi: @briza.camacho
Aztek Göğüs Dövmesi 3Pin
Kredi: @tattoosbyzay

Sandık, en kötü ve en cesur dövme fikirlerinden bazılarının büyümesi için bir alan sağlayan geniş bir alandır. Göğüs ve kemikler arasındaki ince bölgenin acısına dayanabilirseniz, yukarıdaki dövmelerden şaheser dövmelerle karşılaşacaksınız.

Neyse ki göğüs, dövme sanatçınızın yanında yoğun gölgelendirme gerektirmeyen daha küçük ve daha minimalist dövmeler denemek için de iyidir. Tarihler, hayvanlar, tanrı sembolleri ve farklı geometrik şekiller için yerinizi çok fazla kaplamayacak kadar yer var.

Göğüsteki en popüler Aztek sembolü, ortasında güneş olan Aztek takvimidir. Yaşam ve sonsuzlukla ilgili sembolizmi göz önüne alındığında, insanların onu neden kalplerine yakın bir yerde göğsüne dövme yaptığını anlıyoruz. Sonuçta aşk sonsuzdur.

Aztek Kafatası Dövmesi

Aztek Kafatası Dövmesi 1Pin

Kredi: @jodieeyoung
Aztek Kafatası Dövmesi 2Pin
Kredi: @chockytattoos
Aztek Kafatası Dövmesi 3Pin
Kredi: @martys_tattoos

Daha önce de belirtildiği gibi, Aztek kültüründe iskelet ve kafataslarının olumlu bir anlamı vardır. Yaşamı, doğurganlığı, doğumu, gücü ve daha birçok şeyi sembolize ederler. Harika şeylerle ve daha da önemlisi sonsuzlukla eş anlamlıdırlar.

Azteklerin daha iyisi için sık sık insan kurban ettikleri göz önüne alındığında, muhtemelen neden iskeletlere takıntılı olduklarını açıklayabilir. Bugün bile birçok insan dövmeler için daha küçük veya daha büyük bir kafatası eklemeyi sever. Çoğu kültürde, bir kafatası ölüme karşı zafer anlamına gelir ve bunu akılda tutarak, insanlar bu tür anlamlı zaferleri, daha büyük veya daha küçük, ayrıntılı bir kafatası dövmesiyle kutlama eğilimindedir.

Aztek Yılan Dövmesi

Aztek Yılan Dövmesi 1Pin

Kredi: @_losifer
Aztek Yılan Dövmesi 2Pin
Kredi: @cheystattoos
Aztek Yılan Dövmesi 3Pin
Kredi: @dtxiii

Dövmeler söz konusu olduğunda tüylü yılan iyi yaşlanmadı. Neyse ki, Aztek mitolojisini ve sembolizmini tanıtmaya hizmet eden diğer birçok yılan tasarımına ilham kaynağı oldu. İster renkli bir yılanı ister basit, minimalist bir tasarımı tercih edin, ona eşlik eden bazı Aztek sembolleri ile yanlış gidemezsiniz.

Aztek tüylü yılanlarının bazı güzel örnekleri de var, detayların daha görünür olması için onu büyütmeniz yeterli. Daha büyük bir tasarıma giderseniz, resimlerden birinde gösterildiği gibi, onu büyük bir sırt dövmesine veya bir kola dönüştürmekle hata yapmazsınız.

Aztek Kartal Dövmesi

Aztek Kartal Dövmesi 1Pin

Kredi: @geod216
Aztek Kartal Dövmesi 2Pin
Kredi: @yılantattoos
Aztek Kartal Dövmesi 3Pin
Kredi: @mariocordovatats

Aztek kartalı, genellikle sinek kuşu veya kurt olarak tanımlanan Azteklerin yüce tanrısının sembolüdür. Kartalın ne anlama geldiğini daha önce açıklamıştık ama aynı zamanda özgürlük anlamına da geliyor, özellikle de kanatlarını ne kadar uzağa açtığını gördüğünüzde.

Yine de kartallar, özellikle daha büyük yerleri düşündüğünüzde, bir dövme için harika bir detaydır. Kartallar genellikle gagaları tamamen açık ve kanatları açık olarak tasvir edilir. Pek çok dövme sanatçısı yaratıcı oluyor ve tasarıma daha fazla desen ekliyor ki bizce bu harika bir fikir ve zaten harika olan bir dövmeye detaylı bir son dokunuş.

Aztek Savaşçı Dövmesi

Aztek Savaşçı Dövmesi 1Pin

Kredi: @joevega522
Aztek Savaşçı Dövmesi 2Pin
Kredi: @inkfamilia
Aztek Savaşçı Dövmesi 3Pin
Kredi: @a_pieceofperfection_tattoo

Birçok tarihçinin iddia ettiği gibi, Aztek savaşçıları Aztek imparatorluğunun gelişmesine ve yükselişine katkıda bulundu. Baskınların başarısına ve kadın ve bebeklerin korunmasına katkıda bulundukları için Tanrılar ve imparatorluğun liderleri tarafından özellikle onurlandırıldılar. Ayrıntılı başlıklarla süslendiler ama aynı zamanda vücut boyaları ve dövmelerle süslendiler.

Kadın ya da erkek olmanıza bakılmaksızın içinizde bir savaşçı yaşıyorsa, o zaman en iyi niteliklerinizi ve erdemlerinizi gösteren bir dövme size çok yakışır. Kolunuzda, sırtınızda veya göğsünüzde en iyi şekilde görünür, ancak ne kadar büyük bir dövme istediğinize bağlı olarak yaratıcı olabilir ve kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz.

Aztek Geometrik Şekiller Dövmesi

Aztek Geometrik Şekiller Dövme 1Pin

Kredi: @seventattoolv
Aztek Geometrik Şekiller Dövme 2Pin
Kredi: @reyr1tattoo
Aztek Geometrik Şekiller Dövme 3Pin
Kredi: @el_david_vargas

İster küçük bir dövme, ister sırtınıza boyanmış bir başyapıt arıyor olun, geometrik şekiller ve desenlerle yanlış gidemezsiniz. Desenler, özellikle İskandinav ve Kelt olmak üzere çeşitli kültürlerde mevcuttur. Aztek şekilleri bir istisna değildir ve kusursuz ayrıntılarla yaratılmıştır.

Düğümlerden başlayıp Aztek heykelleri ve savaşçılarının üzerindeki süslemelere kadar çok sayıda eğrilik ve üçgenler, dikdörtgenler, spiraller ve çok daha fazlası gibi geometrik şekiller görebilirsiniz. Daha büyük semboller arasındaki boşluğu doldurmak için desenleri kullanabilir, hatta ikinci resimde gösterildiği gibi farklı kültürleri tek bir dövmede birleştirebilirsiniz.

Aztek Takvimi Dövmesi

Aztek Takvimi Dövmesi 1Pin

Kredi: @alangarciatattoos
Aztek Takvimi Dövmesi 2Pin
Kredi: @geoz_tatz
Aztek Takvimi Dövmesi 3Pin
Kredi: @artorcry

Bu makale, o zamanların en doğru şekilde görüntülenen takvimlerinden biri olmadan tamamlanmış sayılmaz. Uzun zaman önce henüz keşfedilmemiş bir dünyada izole yaşayan Aztekler, zamanları hesaplamak için ileri teknolojiye sahip görünüyorlardı. Aztek takvimi, Aztek mitolojisinde cenneti işaret eden güneş ve hayatın tüm ışığı ile merkezde birleşecek araya giren semboller ve desenlerle büyük bir disk şeklindedir.

Kolunuzda, göğsünüzde, sırtınızda, uyluklarınızda ve hemen hemen olmasını istediğiniz her yerde popüler bir seçenektir. Net bir tasarım seçtiğinizden emin olun, böylece dövme sanatçınız ne yaptığını görsün ve dövmenizi mükemmele ulaştırsın.

Aztek Dövmesi: Sıkça Sorulan Sorular

Makalemizi okumak veya en iyi Aztek dövme tasarımınızı araştırmak sizi bazı cevapsız sorularla bıraktıysa, cevabı bulmaya çalışmak için buradayız. Yardımcı olup olamayacağımızı görmek için SSS bölümümüze göz atın.

S: Benim İçin En İyi Aztek Dövme Sembolü Hangisi?

C: Kendinizi onunla özdeşleştirirseniz, herhangi bir Aztek dövme sembolü sizinle çalışabilir. Bazen, gerçek benliklerimizi bulmakta kayboluruz, ama derinlerde, hepimiz cesur, güçlü ve gerekirse güçlüyüz. Yukarıda belirtilen sembollerden herhangi biri sizin için harika bir dövme yapabilir ve bir güç muskası olarak çalışabilir.

S: Kızlar Aztek Dövme Sembolleri Alabilir mi?

C: Elbette, bu listedeki bazı acımasız tasarımlar için fazla hassas olduğunuzu düşünüyorsanız, her zaman daha kadınsı bir tasarımla gitmeyi deneyebilirsiniz. Ancak, hepimizin içinde saklanan ham bir güç var ve bu dövmeler derin gücümüzü ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir.

S: Aztek Dövme Sembolünün Maliyeti Nedir?

C: Daha küçük tasarımlar 50-100$’a kadar düşebilir. Bununla birlikte, çoğu Aztek dövmesindeki sorun, genellikle daha büyük olmaları ve daha da önemlisi, ayrıntılarla dolu olmalarıdır. İstediğiniz tasarımla hangi fiyatın işe yarayabileceği konusunda dövme sanatçınızla konuşun. Yine de, daha karmaşık bir tasarım, özellikle daha geniş bir alanı kapsıyorsa, 1.000 dolardan fazlaya mal olabilir.

S: Aztek Dövmesi Yaptırmak Acıyor mu?

C: Herhangi bir dövme yaptırmak canınızı yakabilir, özellikle de mide, kaburgalar veya ince bir deri tabakası olan diğer bölgeler gibi daha hassas bir bölgeye yaptırıyorsanız. Yaşayacağınız acı aynı zamanda dövme sanatçınıza ve ağrı toleransınıza da bağlıdır. Yine de, dövme zahmetsizce iyileştiğinde, dövmenin ne kadar harika çıktığını gördüğünüzde tüm acıları unutacaksınız.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın