40+ Büyüleyici Melek Dövme Tasarım Fikri (Manevi Bağlantı, Güçlü Anlamlar)

Sevimli dövmeler söz konusu olduğunda, melek tasarımları her tür tarafından tercih edilir. Taşıyıcı okları ve minik elleriyle bu mitolojik tombul bebeklerin özellikle korunma konusunda derin anlamları vardır.

İncil, bu melek meleklerin masum insanların her zaman yanında olacaklarının ve onları kötü ruhlardan koruyacağının ilk kanıtıdır. Üstelik insanlar, ölenlerin artık onları cennetten izleyen melekler olduğuna inanıyor.

Kendinizi bir melek dövmesi tasarımıyla dövmek, tam bir inancın sembolü olarak duracaktır. Ayrıca melek bebekler, her zaman sevenlerle ilgilenen bir süper gücü veya göksel bedeni sembolize edebilir. Yine de kendinizi diğerlerini koruyan biri gibi hissediyorsanız bu, bu duygunun göstergesi olabilir.

Melek Dövmeleri: Bebek Meleklerin Arkasındaki Tarih

Melek Melek Dövmeleri Bebek Meleklerin Arkasındaki TarihPin

Kaydedilmiş Dövme

Melek dövmeleri, açık ara en şirin ve anlamlı vücut sanatı parçalarından bazılarıdır. “Melek” veya “melek” olarak da popüler olan bu desenler, kırılgan kanatları olan bir bebek meleği gösterir.

Günümüzde melekler, yazlık giysilerle genç erkek veya kız çocukları olarak sergilenmektedir. Kerubinin portrelerinin çoğu çok masum görünüyor. Saf yüzlere şaşmamalı.

İncil’de ve ayrıca eski zamanlarda, bu melekler tevazunun ve ruh taşımanın simgesiydi. Keruvların cenneti ve Tanrı’yı ​​​​korumakla görevli olduğu söylenir.

Eski İtalya’da, melekler “putti” adı altında ünlüydü. Belki de onları Rönesans sanat eserleri arasında çoktan fark etmişsinizdir. Keruvlara bugün hepimizin bildiği o masum bakışı veren “suçlular” sanatçılardı.

Bununla birlikte, İncil’deki orijinal figür, devasa kanatları ve dört yüzü olan devasa bir meleği gösterir. Evet, dört. Ama açık konuşalım, bu dört yüz kartal, aslan, öküz ve insan gibi bazı hayvanlara aitti.

Kerubimlerin Yeryüzünde ve Cennette başka birçok görevi olmasına rağmen, temel nitelikleri Tanrı’ya inananları korumak ve takip etmekti. Bununla birlikte, bu dünyada hiçbir şey kesin olmadığından, melekler her zaman en üst düzey melekler olmamıştır. Bir zamanlar, çok çok uzun zaman önce, melekler sadece bazı habercilerdi.

Belki de en popüler melek olan ve Sevgililer Günü için açık ara ikonik olan Aşk Tanrısını düşünün. Aşk tanrısı aynı zamanda çöpçatanlığın da işaretidir. Okuyla gelir ve ruh eşi gibi görünen iki kişiyi vurmaya başlar. İğne onlara çarptığında, bu insanlar anında aşık olacaklar.

Melek melekler o tür ana akım dövmeler değildir; ancak tasarımlarının popülaritesi artıyor. Bu makalede, en iyi tasarım seçenekleri ve her desenin ardındaki tüm anlamlar hakkında her şeyi öğreneceksiniz.

Melek Tasarımları Anlamları

İnsan inancına göre hepimizin bizimle ilgilenen ve ruhumuzu gözeten bir koruyucu meleği vardır. Bu gerçeküstü varlığın asıl görevi inananları gözetlemek olduğu için, bu bir meleğin en basit tanımıdır.

Gerçek bir inanansanız ve sizi sonsuza kadar koruyacak bir dövme tılsımı arıyorsanız, melek dövmeleri şanslı sembol olacaktır. İnsanlar bu dövmeye farklı anlamlar yüklese de genel algı inanç, koruma ve gözetme şeklindedir.

Bu dövmeyi yaptıranlar her zaman yanlarında kalıcı bir koruyucuları olduğunu düşünürler. Kesin olan, bu tasarımlarla maneviyat arasında güçlü bir bağ olduğudur. Melek dövmeleri, sonsuz aşk ve Hıristiyanlığı temsil eder.

40+ En Büyüleyici Melek Dövme Fikirleri Ve Tasarımları

Melek dövmeleri hakkında kesin olan şey, çiçekler, melekler veya haçlar gibi birçok sembol ve unsurla tasarlanabilmeleridir. Meleklerin esas olarak bebek meleklerin imajı olduğu düşünüldüğünde, bu dövmeler genellikle hayatımızdaki bazı önemli çocuklarla bağlantılıdır.

Pek çok insan, bir kez ebeveyn olduklarında, küçüklerini temsil etmek için melek dövmesi yaptırır. Örneğin, birinin iki çocuğu varsa, bu dövme tasarımı onları tanımlayabilir.

Çocuklarınızın adını nihai tasarıma dahil edebileceğiniz için melek dövmesini kişiselleştirmek kolaydır. Bazı mürekkep sanatı tutkunları daha da ileri giderek ilk yüzleri çocuklarının bakışlarıyla değiştirirdi.

Yaratıcılıktan bahsetmişken, kendinizi kısıtlamamalısınız. Bu nedenle, dövmeyi çerçevelemekten çekinmeyin; arka plan olarak bulutlar veya bir tür perde kullanın. Kanatlardan bahsetmişken, melek meleklerinin ya yarasa kanatları ya da tam alnında çok küçük iki boynuzu olabilir.

Melek melekler aynı zamanda müzikle de ilişkilendirilir, bu nedenle birçok dövme tasarımında bazı müzik aletleri veya notalar bulunur. Bazı melek dövmeleri, bazı küçükleri izleyen yetişkin bir meleğin tasviriyle karşı karşıya kalacak.

Klasik Melek Dövmeleri

Klasik melek dövmeleri 1Pin

Kredi: @emma_newman_ink
Klasik Melek Dövmeler 2Pin
Kredi: @red.gypsy.ink

Keruvlar, tıpkı melekler gibi, derin dini imalara sahiptir. Bu semboller İslam, Hristiyanlık ve Yahudilik ile bağlantılıdır.

Deriye işlendiğinde, klasik melek, yalnızca fiziksel bir çekicilik olarak değil, aynı zamanda ruh için güçlü anlamlar taşıyan bir vücut sanatı parçası olarak da önemli bir etkiye sahip olacaktır.

: Dövme dükkanını ziyaret ettiğinizde yeterince ilham almak için tüm melek dövme fikirlerini keşfettiğinizden emin olun.

Derin Düşünceli Melek Melekler

Derin Düşüncelerle Melek Melekler 1Pin

Kredi: @issyvincent
Derin Düşüncelerle Melek Melekler 2Pin
Kredi: @jesie.dövmeler
Derin Düşüncelerle Melek Melekler 3Pin
Kredi: @heartinhand_lg

Bu resimlerdeki melekler kusursuz bir şekilde siyahla gölgelenmiş ve bu bebeklerin yüzleri güçlü titreşimler paylaşıyor. Keruvlar derin bir düşünce içinde ve kutsallığın sembolleri gibi görünüyor.

Aşk Tanrısı Melek Dövmesi

aşk tanrısı melek dövmesi 1Pin

Kredi: @gabriellag_art
Aşk Tanrısı Melek Dövmesi 2Pin
Kredi: @anagarcia.t
Aşk Tanrısı Melek Dövmesi 3Pin
Kredi: @izzystabs

Aşk tanrısı melek dövmesi, melek dövmeleri için açık ara en popüler tasarımlardan biridir. Dahası, bu model çoğunlukla uyumlu vücut sanatı parçaları arayanlara uyacaktır. Yukarıdaki örneklere göre aşk tanrısının elinde yay ve oklar vardır. Ayrıca tasarımın arkasında kırılgan kanatlar bulunur.

Genellikle aşk ve evlilik fikirlerini takip ettikleri için bu unsurlar rastgele değildir.

Kişisel görüş: Benzer derin anlamlar arayanlar için, dövmecide yerlerini ayırmanın ve kol, omuz veya sırtın üst kısmına mürekkeplenmenin zamanı geldi.

İlahi Altın Melek Dövmesi

İlahi Altın Melek Dövme 1Pin

Kredi: @priscilla.dövmeler
İlahi Altın Melek Dövme 2Pin
Kredi: @martinaderosa_mua
İlahi Altın Melek Dövme 3Pin
Kredi: @bearcattattoogallery

Cenneti düşündüğümüzde, altın bir ışık ve ilahi bir dokunuşla kucaklanan o süt ve bal gibi mekanı hayal ederiz. Öyleyse neden bu özel tonları ekleyip muhteşem bir altın melek dövme tasarımı yaratmıyorsunuz?

Şehirdeki en iyi dövme sanatçılarına giderseniz, o metalik dokunuşu nasıl katacaklarını ve mükemmel bir işi nasıl tamamlayacaklarını bileceklerdir.

: Bu sanat eserini başkalarına gösterin ve ön kolunuzu, bileğinizi veya kulak arkasını boyayın.

Melek Bebek Melekler Bira Tutuyor

Melek Bebek Melekler Bira Tutuyor 1Pin

Kredi: @cuggio_
Melek Bebek Melekler Bira Tutuyor 2Pin
Kredi: @camilo_nunes

Bir kokteyl veya biranın yanında melek meleğe katılmak alışılmış bir şey değil ama hey, dövmeler de eğlenceli olmalı. Bir parti hayvanıysanız ama tatlı, düşünceli bir ruhunuz varsa, bu iki unsuru bir araya getirmeyi düşünün ve alışılmadık bir vücut sanatının keyfini çıkarın.

Sonuç benzersiz olacak ve çarpıcı görünecek. Neşeli bir renk seçimi düşünün. Alkollü kısımdan rahatsızsanız, onu bir kuşla, belki bir çiçekle veya birkaç yıldızla değiştirin.

Bir Buket İle Melek Dövmesi

Bir Buket İle Melek DövmesiPin

Kredi: @vondiezylttattoos

İşte ellerinde minik bir buket veya basit bir çiçek yaprağı olan bebek meleklerin karşısına çıkan bazı tatlı tasarımlar. Bu yaklaşım, derin ayrıntılar ve ayrıntılara olağanüstü dikkat ile çok sanatsal bir yaklaşımdır.

Bir melek dövmesi veya basit bir buket aramayı düşünen mürekkep severler, bu ikisini bir araya getirmeyi ve vücut sanatlarını daha amaçlı hale getirmeyi düşünmelidir.

Kişisel görüş: Buketli melek dövmesi, ön kolda veya herhangi bir daha büyük cilt bölgesinde çok güzel görünürdü.

Kalpli Keruvlar

Kalpli KeruvlarPin

Kredi: @kane_tattoos

Bu meleklerin karşısındaki resimlerde, bebek melekler kristal kırmızısı küçük kalpler tutuyorlar. Kristal koltuklar, bu tür bir tasarım için mükemmel bir renk patlaması olurken, bu dövmenin geri kalanı gri ve siyah mürekkep kullanılarak güzel bir şekilde mürekkeplendi.

Aşka, bağlılığa ve inanca inanan insanlar için bu tasarım, ciltte sonsuza kadar giymek için idealdir.

Anne Ve Bebeği Melek Dövmesi

Anne Ve Bebeği Melek Dövmesi 1Pin

Kredi: @skamr_tattoos
Anne Ve Bebeği Melek Dövmesi 2Pin
Kredi: @landmark.dövme

Keruvlar saflığın, duyarlılığın ve çocukluğun simgesidir. Ayrıca, bu unsurların güçlü bir dini çağrışımı vardır. Meryem Ana’nın bebeğini tutan dövmesi, anlamlı bir vücut sanatı parçası aramak için akıllı bir yaklaşımdır.

Dövme sanatçısından karakterlere hayat vermesi için çok fazla gölge eklemesini isteyin.

Şimdi, bu dövme tasarımının arkasındaki sembolizm, koruma ve sevginin önemine işaret ediyor. Anneler çocuklarını önemsiyor ve koruyor, bu yüzden bu dövme bu duyguların mükemmel bir kanıtı.

Miniklerinin sevgisini sonsuza kadar taşımak ve bu duyguyu onlara hatırlatmak için dövme yaptırmak isteyen anneler için.

Kişisel görüş: Ayrıntıların yeterince doğru olması için herkesin bu vücut sanatı parçasını daha geniş bir cilt alanına koymasını tavsiye ederim.

Melek Melekler Haç Dövmesi

Melek Melekler Haç DövmesiPin

Kredi: @Pinterest

Kerubilerin ilahiyatla sağlam bir bağlantısı olduğu düşünüldüğünde, haç bu dövmenin resmini mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır. Siyah kanatlı melek saflığı ve korumayı temsil ederken, haç inancın ideal sembolüdür.

Bu vücut sanatı parçası, kendini büyük bir özveriye ve kutsallıkla özel bir bağa sahip olanlar için uygundur.

Dua Eden Melek Melekler

Dua Eden Melek Melekler 1Pin

Kredi: @tat2sbychin
Dua Eden Melek Melekler 2Pin
Kredi: @crimclay

Bu tasarımın ardındaki maneviyatı göstermenin bir melek meleğinin dua etmesinden daha iyi bir yolu var mı? Bu örneklerde melek dövmeleri dua ediyor. Nihai tasarım, 2020 civarında ve hatta ondan çok önce çok popüler olan bir teknik olan şekillendirmedir.

Kişisel görüş: Tanrı’ya büyük inancı olan insanlar, bu dövmeyi duygularının ideal bir göstergesi olarak düşünmelidir.

Renkli Bebek Melek Dövmesi

Renkli Bebek Melek Dövmesi 1Pin

Kredi: @missngnmbr
Renkli Bebek Melek Dövmesi 2Pin
Kredi: @camgamelttattoos
Renkli Bebek Melek Dövmesi 3Pin
Kredi: @baconthrasher

Daha neşeli bir dövme mi arıyorsunuz? Renkli bebek melekleri, bu tür dövmeler için mutlu bir yaklaşımdır. Renk sıçramaları eklediğinizde, meleklerin sevimli görüntüleri daha da neşeli.

Sevimli bebek melek dövmeleri açık ara en sevdiğimiz tasarımlardan biri ve bir kez renk eklediğinizde daha da güzel görünecekler. Çoğu dövme sever, bu dövmeyi boyun, bel veya ayaklara yaptırmayı seçecektir. Ve bekleyin, dahası var.

Bir Çift Bebek Melek Melek

Bir Çift Bebek Melek Melek 1Pin

Kredi: @peaudvoyou_
Bir Çift Bebek Melek Melek 2Pin
Kredi: @tattoosbyrachelgrace
Bir Çift Bebek Melek Melek 3Pin
Kredi: @taogallerymad

Bazıları dövme olarak sadece bir melek olmasını tercih ederken, bu meleklerden bir çift daha gerçekçi görünecektir.

Bu sevimli melek melek dövmeleri, erkek ve kızların birbirlerine aşık olduğunu gösteriyor.

Kişisel görüş: Sevimli bir melek bebek çifti seçerseniz, son tasarım çok çekici olacaktır.

Belinde Minik Bebek Melek

Belinde Minik Bebek Melek 1Pin

Kredi: @lorenjonestattoo
Belinde Minik Bebek Melek 2Pin
Kredi: @brittany_tattoos
Belinde Minik Bebek Melek 3Pin
Kredi: @bynxinks

Minimalist dövmeler, melek dövmesi için açık ara zarif, zamansız ve sevimli bir yaklaşımdır. Dövme ince çizgilerden yapıldığında, tasarım daha heyecan verici olacak ve barış, mutluluk ve sevgi sembolünü ekleyecektir.

Kadınlar çoğunlukla bel, omuz veya boyunda olması için bu tür tasarımları seçeceklerdir.

Barışçıl Melek Dövmesi

Barışçıl melek dövmesi 1Pin

Kredi: @black_pentacle_tattoo
Barışçıl melek dövmesi 2Pin
Kredi: @pieris_tattoo
Barışçıl melek dövmesi 3Pin
Kredi: @guttertattoo

Barışçıl melek dövmesi, tüm sevgiyi, barışı, inancı ve gücü yayan geleneksel bir tasarımdır. Bu dövme elde, ön kolda veya göğüste giymek için idealdir.

Bu sembolün gücü ait olduğu her yerde barışı sağlar.

Kişisel görüş: Barışçıl meleklerin basit görüntüsü, barış ve neşe yayar.

Üçlü Melek Dövmesi

Üçlü melek dövmesi 1Pin

Kredi: @badinfluencetattoo
Üçlü melek dövmesi 2Pin
Kredi: @finelinesbyanesha
Üçlü melek dövmesi 3Pin
Kredi: @gginapini

İki küçük melek yetmediğinde, üçüz yapmayı düşünün. Bu dövme türü, neşenin, oyunculuğun ve yardımın ifadesidir.

Bununla birlikte, insanlar melek dövmelerinin farklı anlamlarına inanma eğilimindedir, ancak evrensel inanç aşk, koruma, masumiyet, umut ve ilahiyattır.

En son ama en kötü değil

Melek dövmeleri söz konusu olduğunda, insanlar sergiledikleri fikre inanma eğilimindedir. Genellikle melekler ve melek dövmeleri, inancın, sevginin, saflığın ve neşenin tanımlarıdır.

Melek dövmeleri 2023’te hala geçerli ve dünyayla paylaşmak istediğiniz mesaja göre katkınızı getirebilirsiniz. Kısa bir liste olarak, en beğenilen melek dövmeleri şunlardır:

  • Güllü melek dövmeleri
  • İkiz melek melekler
  • Bir güvercin ile Kerubiler
  • Celeste unsurlarıyla çevrili melek melekler

Umarım bugünkü liste biraz ilham almıştır ve dövme dükkanındaki yerinizi ayırtmaya hazırsınızdır.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın