40+ En İyi Tropikal Palmiye Ağacı Dövmeleri: Güneş Cennetine Mürekkepli Yolculuk

Gözlerinizi kapatın ve şimdiye kadarki en iyi tatilinizi düşünün. Şimdiden parıldayan güneşi, saçlarınızdan geçen serin meltemi, ışıltılı denizi hissedebiliyor musunuz? Pekala, bu manzarada mükemmel görünen bazı palmiye ağaçlarından başka ne eksik olabilir?

Yaprakları titriyor, yaptıkları gölge, yapraklarının altında oturan sen, daha ne istersin ki? Her zaman tatilde olamayacağınızı düşünürsek, en azından bir palmiye ağacının hatlarını teninize işleyebilirsiniz.

Son yıllarda, palmiye ağacı dövme tasarımları popülaritesini arttırmakta ve vücut sanatı meraklıları arasında yükselmektedir. Tahmin edilecek bir nokta yok ama popülaritesinin çoğu, insanların en sevdikleri tatil yerleriyle bağlantı kurma ihtiyacından kaynaklanıyor.

Mükemmel yaprak dökmeyen yapraklarla birlikte bir palmiye ağacının serin gölgesi, bu mürekkep formlarının ideal tatil havası vermesinin nedenlerinden birkaçıdır.

Ancak, tüm palmiye ağacı dövmeleri her vücut bölgesine uygun değildir. Aşağıda açıklayacağım gibi, her tasarım farklı cilt bölgeleriyle daha iyi gider. Sonuç, estetik açıdan hoş bir dövme olmalıdır.

En iyi palmiye ağacı dövme fikirlerinin yanı sıra anlamlarını, tasarım çeşitlerini ve mürekkep tekniklerini öğrenmek için okumaya devam edin.

Bununla birlikte, bir palmiye ağacı dövmesi yaptırmayı planlıyorsanız, doğru yere geldiniz. Ana tasarımlardan önce, palmiye ağacı dövmelerinin gerçek anlamlarına ve sembolizmine hızlıca bir göz atın.

Palmiye Ağacı Dövme Anlamları

Palmiye Ağaçları, tatil havasındaki güzel görünümlerinin arkasında güçlü bir sembolik anlama sahiptir. Bazıları palmiye ağaçlarını güneş, kumsallar, tropik tatiller ve denizle ilişkilendirirken, diğerleri büyüklüklerinde sonsuzluğu ve ölümsüzlüğü göreceklerdir.

Bu iki değer, Palmiye Ağacı Görünümünün arkasında bulunur. Diğer palmiye ağacı dövmesi anlamları söz konusu olduğunda, sembolizm toplumlara ve kültürlere bağlı olarak biraz farklılık gösterebilir.

Öte yandan, sadece yapraklara dövme yapmayı seçtiğinizde, sonuç Tanrı’nın sembolü olacaktır. (1)

Diğerleri, hurma ağaçlarının, insanların yaratıldığı cennet bahçesinin işareti olduğu konusunda hemfikirdir. Bu nedenle, bu tropik ağaçlar iyiliğin ve bilgeliğin simgesidir.

Ancak, tüm insanlar palmiye ağaçlarını olumlu bir şey olarak görmez. Bazıları bu bitkilerin yalnızlık ve terk edilme anlamına geldiğine inanır. Bu çoğunlukla, dövme tasarımınızdaki ağaç tek başına kaldığında ve birçok dalla birlikte geldiğinde olur.

Mesele şu ki, palmiye ağacı dövmesi, ona ekleyeceğiniz unsurlara bağlı olarak anlam olarak çok değişebilir. İşte bazı örnekler:

  • Kafatası olan bir palmiye ağacı, yalnızlığı veya ölümü sembolize etmek için idealdir;
  • Palmiye ağacı dövme tasarımındaki bazı çiçekler ilahi ile bağlantı anlamına gelir;
  • Palmiye ağacı dövmelerinin yanındaki güneş, tropik bir cennetin ideal manzarasını oluşturur;
  • Palmiye ağaçlarının yanındaki minik çiçekler mutluluğun ve pozitifliğin simgesi;

Son olarak, birçok insan için palmiye ağacı dövmesi evin bir sembolüdür. Evet, doğru okudunuz.

Palmiye Ağaçları, Kaliforniya, Hawaii, Bahamalar veya kristal kumsalların olduğu diğer yerlerde yaşayan insanlar için ortak ev sembolleridir.

Harika Görünümlü Palmiye Ağacı Dövme Tasarımları

İlham kaynağına mı ihtiyacınız var? İşte en popüler tasarımlar.

Küçük Palmiye Dövmeleri

Küçük Palmiye Ağacı Dövmeleri 1Pin

Görüntü Kaynağı: instagram
Küçük Palmiye Ağacı Dövmeleri 2Pin
Görüntü Kaynağı: instagram
Küçük Palmiye Ağacı Dövmeleri 3Pin
Görüntü Kaynağı: instagram

Küçük boyutlardaki palmiye ağacı dövmeleri, basit çizgileri ve karmaşık yerleşimleri nedeniyle en popüler tasarımlardan bazılarıdır.

Bununla birlikte, bazı insanlar için bu küçük palmiye ağacı dövmesi çok minimal görünebilir. Ancak vücut sanatı parçalarını olabildiğince ince tutmak isteyenler için bu fikir şanslı gibi görünüyor.

Minik palmiye ağacı dövmeleri bilekte, ayak bileğinde veya omuzda olması idealdir.

Aynı şekilde, onları elin yanlarına yerleştirmek de işe yarayabilir. Mini palmiye ağacı dövmelerini düşünürseniz, onları yeşil veya siyah tonlarında yapın ve bu tasarımın yaratacağı harikalara hayran kalın.

Kişisel görüş: Bu modelin genç bir kadına çok yakıştığını düşünüyorum.

Geleneksel Palmiye Ağacı Dövmesi

Geleneksel Palmiye Ağacı Dövmesi 1Pin

Görüntü Kaynağı: instagram
Geleneksel Palmiye Ağacı Dövmesi 2Pin
Görüntü Kaynağı: instagram
Geleneksel Palmiye Ağacı Dövmesi 3Pin
Görüntü Kaynağı: instagram

Palmiye ağacı dövmelerinin geleneksel olarak köklü bir etkisi vardır. Bu fikirler pek çok unsur veya sanatsal çizgiyle gelmese de, proje hakikat, barış, şan, ahlak ve diğer birçok değer gibi güzel erdemleri temsil eder.

Bununla birlikte, geleneksel palmiye ağacı dövmelerinin popülaritesi, öncelikle paylaşabilecekleri tatil hisleri nedeniyle büyük bir artış göstermiştir.

Aslında pek çok vücut sanatı meraklısı için geleneksel palmiye ağacı dövmeleri özel ve benzersiz bir rahatlatıcı etki yaratır.

Hızlı bir ipucu olarak, sanatçıdan palmiye ağacını titreşimlerle ve yeşil ve siyah gibi basit tonlarla boyamasını isteyin. Ayrıca arka planda güneşin doğuşu gibi plaj detayları ile mürekkeplenmeye çalışın.

Kişisel görüş: Klasik bir avuç içi dövmesi, her erkeğe veya kadına uygun bir modeldir. Moreso, istediğiniz herhangi bir vücut bölgesine mürekkeplenebilir.

Gün Batımı Dövmeli Palmiye Ağacı

Gün Batımı Dövmeli Palmiye Ağacı 1Pin

Görüntü Kaynağı: instagram
Gün Batımı Dövmeli Palmiye Ağacı 2Pin
Görüntü Kaynağı: instagram
Gün Batımı Dövmeli Palmiye Ağacı 3Pin
Görüntü Kaynağı: instagram

Güzel bir gün batımı ve palmiye ağacının hemen arkasında yerle buluşan batan bir güneş ile esintili bir kumsaldan daha pastoral bir şey yoktur. Bu üçlüyü doğrudan cilt üzerinde yapabilir ve sevdiğiniz bir vücut bölgesine uygulayabilirsiniz.

Yaprakların gölgesi üstte kiraz olacak.

Cilde işlendikten sonra tropikal gün batımı, herkesin aradığı sıcaklığı ve görsel tatmini sunacaktır.

Daha felsefi bir noktaya değinecek olursak, gün batımları her zaman hayatın hiç bitmeyen döngüsünü hatırlatır. Ayrıca gün batımları sonsuz güzelliğin, yaşamın, ölümün, umudun, aşkın, ilhamın ve aşkın simgesidir.

Kişisel görüş: Bu dövme en iyi canlı renklerde yapılır, bu yüzden işleri minimumda tutmayın.

Suluboya Palmiye Ağacı Dövmesi

Suluboya Palmiye Ağacı Dövmesi 1Pin

Görüntü Kaynağı: instagram
Suluboya Palmiye Ağacı Dövmesi 2Pin
Görüntü Kaynağı: instagram
Suluboya Palmiye Ağacı Dövmesi 3Pin
Görüntü Kaynağı: instagram

Göz alıcı dövmeler söz konusu olduğunda, suluboya palmiye ağacı dövmesiyle yanlış gidemezsiniz. Geniş bir cilt bölgesine yaptırdığınızda, son dövmenin canlı dokusu birçok bakışı üzerinizden atacaktır.

En iyi sonuçlar için, omuz veya kol gibi yeterince büyük bir vücut bölgesi seçin, böylece tüm renkler güzel bir şekilde görüntülenebilir.

Suluboya Palmiye Ağacı Dövmeleri genellikle oldukça basittir. Ancak bunların güzelliği seçeceğiniz renklere bağlıdır.

Kişisel görüş: Küçük palmiye modelleri gibi bunlar da genç bayanlar için oldukça uygundur.

Kalp Şeklinde Palmiye Ağacı Dövmeleri

Kalp Şeklinde Palmiye Ağacı DövmeleriPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Instagram’da bu gönderiyi görüntüle

anuska.tattoo (@anuska.tattoo) tarafından paylaşılan bir yayın

Kalp şeklindeki palmiye ağacı dövmeleri, hayattaki gerçek erdemler olan pozitifliği ve sevgiyi sembolize eder. Bu palmiye ağacı dövme tasarımı söz konusu olduğunda, kutsal kalpler ve Hıristiyan değerleri anlamına gelir.

Bu dini sembollerin yanı sıra kalp dövmeleri şefkat, muazzam sevgi ve cesaret anlamına gelir.

Dahası, kalp şeklinde bir palmiye ağacı dövmesine sahip olmak, kaybı, kederi ifade etmenin veya sadece sevdiklerinizin kaybını anmanın en iyi yöntemidir. Size en uygun ve zindelik veren bir tasarım seçmeye çalışın.

Kişisel görüş: Renkli ve hoş, bu dövmeler vücudunuzun her yerine gidiyor.

Dairesel Palmiye Ağacı Dövmesi

Dairesel Palmiye Ağacı Dövmesi 1Pin

Görüntü Kaynağı: instagram
Dairesel Palmiye Ağacı Dövmesi 2Pin
Görüntü Kaynağı: instagram
Dairesel Palmiye Ağacı Dövmesi 3Pin
Görüntü Kaynağı: instagram

Bu dövme tasarımının benzersizliği dairesel desene dayanmaktadır. Bu, palmiye ağacı dövmesi için modern bir yaklaşımdır.

Dairesel palmiye ağacı dövmesini yaptırdıktan sonra, sanatçının renkler, şekiller ve çizgilerle oynayabileceği geniş bir cilt alanı seçin.

Her şeyin daha gerçekçi görünmesi için dalları dairesel desenlerde çizmeyi seçin. Bu şekilde dalları hareket ettiren rüzgarın etkisini sergileyeceksiniz.

Kullanılan yöntem mürekkebin gölgelenmesidir. Bu, gerçekten esnek olduğu için profesyonellerden gelen en iyi tavsiyedir.

Kişisel görüş: Yaşam tarzınıza ve paylaşmak istediğiniz mesaja bağlı olarak istediğiniz kadar ayrıntı ekleyin.

Palmiye Ağacı Sahil Dövmesi

Palmiye Ağacı Sahil Dövmesi 1Pin

Görüntü Kaynağı: instagram
Palmiye Ağacı Sahil Dövmesi 2Pin
Görüntü Kaynağı: instagram

Instagram’da bu gönderiyi görüntüle

Tattoo art:Kelcie Koolaid (@kelciekoolaid) tarafından paylaşılan bir gönderi

Her zaman bir plaj tatili hayal ediyorsun ama bunu yapacak bütçen yok mu? Kendiniz için bir plaj dövmesi yaptırmaya ne dersiniz?

Palmiye ağaçları, güneşli sahil manzaralarının bir parçasıdır ve yumuşak esintileri ve tatil havasını tamamlarlar.

Palmiye ağacı plaj dövmeleri harika görünüyor, özellikle de onları okyanus dalgaları tarafından daire içine alınmışsa. Suluboya kaplama, son vücut sanatı parçasının çekiciliğini artıracaktır.

Kişisel görüş: Bir palmiye ağacı plaj dövmesi yaptırmayı seçerseniz, mutluluğu, pozitifliği, eğlenceyi ve sevgiyi paylaşacaksınız. Bu nedenle, her zaman tatil havasını hissetmek istiyorsanız, kendinize bir palmiye ağacı plaj dövmesi yapmayı düşünün.

Palmiye Ağacı Dövme Tasarımı Yaptırılacak Vücut Bölgeleri

Diyelim ki seçeceğiniz palmiye ağacı dövme tasarımını zaten biliyorsunuz, ancak şimdi o zor soru geliyor: dövmeyi nereye yaptırabilirsiniz? Burada doğru bir cevap yok, ancak bu sadece size ve isteklerinize bağlı.

İster kelebek ister California palmiye ağacı dövmesi olsun, istediğiniz yere dövme yapılabilir.

Bazıları dövmelerinin çok sağduyulu ve gizli olmasını isterken, diğerleri onların açığa çıkmasını tercih eder. Bununla birlikte, bazıları diğerlerinden daha abartılı ve mürekkepli vücut sanatı parçalarını dudaklar, yüz veya parmaklar gibi alışılmadık yerlerde bulunduruyor.

Şimdi, yeni palmiye ağacı dövmenizin yerleşimini düşünmek çok önemlidir. Seçeceğiniz cilt bölgesi hem yaşam tarzınıza hem de zamanla yaşa uygun olmalıdır. Ayrıca, mürekkep tasarımınızın genel görünümünü de etkileyecektir.

İşte en sevdiğiniz palmiye ağacı dövme tasarımına sahip olabileceğiniz en iyi vücut bölgelerinden bazıları.

Palmiye Ağacı Sırt Dövmesi

Palmiye Ağacı Sırt Dövmesi 1Pin

Görüntü Kaynağı: Pinterest
Palmiye Ağacı Sırt Dövmesi 2Pin
Görüntü Kaynağı: Pinterest

Sırtınızda bir palmiye ağacı olmasını seçtiğinizde, nihai sonuç inanılmaz derecede zarif ve sanatsal görünürken aynı zamanda stil katsayısını da artıracaktır.

Sırtında giderek büyüyen, yapraklarını siyah ve gri tonlarında açan bir hurma ağacına ancak cesur yüreklilerin cesaret edebildiğini söylemek isterim.

Nihai sonuç mükemmel bir görsel zevk olacak, sonsuza dek üzerinizde taşıyacağınız güzel bir vücut sanatı.

Arkadaki palmiye ağaçları basit görünür, ancak bir kez doğru yapıldığında; onları giyen kişiye zarafet, stil ve incelik getirirler. Profesyonel bir sanatçıya yaptırın ve beğenileri saymaya başlayın.

Bilek Üzerine Palmiye Ağacı Dövmesi

Bilek Üzerine Palmiye Ağacı Dövmesi 1Pin

Görüntü Kaynağı: instagram
Ayak Bileğine Palmiye Ağacı Dövmesi 2Pin
Görüntü Kaynağı: instagram
Ayak Bileğine Palmiye Ağacı Dövmesi 3Pin
Görüntü Kaynağı: instagram

Seyahat etmeyi seviyor musunuz ve tarzınıza ve doğanıza uygun bir vücut sanatına sahip olmak mı istiyorsunuz?

O zaman ayak bileğindeki palmiye ağacı dövmesini listenin başına koymalısın. Bu vücut bölgesi, bu tür mini palmiye ağacı dövmesi için özel olarak yapılmıştır.

“Hayat ağacı” olarak da bilinen palmiye ağaçları, bazı insanlar için seyahat etmeyi ve ideal plaj tatillerini sembolize eder. Üstelik ayak bileğindeki palmiye ağacı dövmesi, kumsalda yürürken harika görünecek.

Palmiye ağacı dövmesinin arkasına batan bir güneş eklemek, seyahat hedeflerini tamamlayacak ve size tüm bu seyahat çılgınlıklarını ve plaj tatillerini hatırlatacaktır. Bir sonraki plaj tatilinize çıkmadan hemen önce ayak bileğinize palmiye ağacı dövmesi yaptırmayı düşünün.

Palmiye Ağacı Ayak Dövmesi

Palmiye Ağacı Ayak Dövmesi 1Pin

Görüntü Kaynağı: Pinterest
Palmiye Ağacı Ayak Dövmesi 2Pin
Görüntü Kaynağı: Pinterest

Palmiye ağaçlarının İncil’deki sembolizmine bakarsanız, bu ölüme karşı zaferi sembolize eder.

Palmiye ağaçlarının doğası ve doğal hali söz konusu olduğunda, bu büyük ve güçlü bitkilerin plaj yaşamıyla köklü bağları vardır.

Maceraları ve yaz esintisini seven insanlar, bu dövme tasarımını görünür alanlarda yaptırmayı severler, böylece seyahat etmeyi neden sevdiklerini asla unutamazlar.

Bir palmiye ağacı ayak dövmesi, onu giyen kişinin seyahat eden doğasını ifade eder. Ya tamamen siyah ve gri renkte olabilir ya da görünümü yenilemek ve dövmenin tatil havasına sahip olmasını sağlamak için bazı renkler ekleyebilirsiniz.

Palmiye Ağacı Dövme Kol

Palmiye Ağacı Dövme Kol 1Pin

Görüntü Kaynağı: instagram
Palmiye Ağacı Dövme Kol 2Pin
Görüntü Kaynağı: instagram
Palmiye Ağacı Dövme Kol 3Pin
Görüntü Kaynağı: instagram

Palmiye ağacı dövmeleri genellikle estetik ve basit şekillerde gelir ancak yine de derin anlamları ve temsilleri vardır.

Ancak, yaratıcı biriyseniz, tasarımlarını ve yerleştirmelerini otantik cilt sanatı parçalarına dönüştürebilirsiniz.

Neden kol gibi büyük bir ten kanvastan yararlanıp koluna biraz palmiye ağacı dövmesi yapmıyorsunuz?

Hayatınız, hobileriniz veya dünyanızla ilgili pek çok öğe ekleyebileceğiniz için kol dövmeleri bu günlerde gerçekten popüler hale geldi.

Sadece bazı palmiye yapraklarını mürekkepleyebilir, siyahlar ve yeşiller kullanabilir, palmiye ağacı kol dövmesini pozitif bir havayla çizebilir veya derin duygularınızı mürekkep çizgileriyle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca Okuyun: Kadınlar İçin 60 Kollu Dövme Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

Bilekte Palmiye Ağacı Dövmesi

Bilekte Palmiye Ağacı Dövmesi 1Pin

Görüntü Kaynağı: instagram
Bilekte Palmiye Ağacı Dövmesi 2Pin
Görüntü Kaynağı: Pinterest

Küçük bir palmiye ağacı dövmesi yaptırmak istiyorsanız, o zaman bilek bölgesini düşünmelisiniz. Bu cilt kısmı bir nevi görünür; ancak, küçük bir palmiye ağacı dövmesi seçtikten sonra, çok açık olmamalıdır.

Bileğinize bir palmiye ağacı dövmesi yaptırmak istiyorsanız bu, güveni, pozitifliği ve tatil havasını ifade etmek için çok fazla alan gerektirmez.

Omuzda Palmiye Ağacı Dövmesi

Omuzda Palmiye Ağacı Dövmesi 1Pin

Görüntü Kaynağı: instagram
Omuzda Palmiye Ağacı Dövmesi 2Pin
Görüntü Kaynağı: instagram
Omuzda Palmiye Ağacı Dövmesi 2Pin
Görüntü Kaynağı: instagram

Omuzdaki Palmiye Ağacı Dövmeleri, özellikle çok fazla ayrıntı içeriyorsa harika görünüyor. Ayrıca tarihler, isimler ve birçok renk ekleyebilirsiniz.

Vücut parçası sanatının daha da olumlu görünmesi için sanatçıya dövmeyi omzunun ön kısmına yerleştirmesini söyleyin.

Gerçek kişiliğinizi göstermekten korkmuyorsanız, hayatınızın cüretkar doğasını göstermek için dövmeyi omzunuzun ön kısmına yerleştirin.

Önkol Palmiye Ağacı Dövmesi

Önkol Palmiye Ağacı Dövme 1Pin

Görüntü Kaynağı: instagram
Önkol Palmiye Ağacı Dövme 2Pin
Görüntü Kaynağı: instagram
Önkol Palmiye Ağacı Dövme 3Pin
Görüntü Kaynağı: instagram

Y kuşağının genellikle seçeceği en iyi vücut kısımlarından biri önkoldur. Bazıları bu vücut bölgesinin farklı işlere iyi bir şekilde başvururken kendilerine sorun çıkarabileceğini düşünse de, diğerleri burayı dövmelerini sergilemek için mükemmel bir yer olarak görüyor.

Ön kollar, bir dövmeyi sergilemek için esnek alanlardır. Mini bir palmiye ağacı dövmesi veya daha karmaşık bir tasarım istiyorsanız, bu alan mürekkep sanat eserleri için mükemmel bir tuval sunacaktır. İpucu ve püf noktası: Dövmenizi gizli tutmak istiyorsanız, ön koldan daha iyi bir yer yoktur.

Kısacası

Tamam, bu bizi palmiye ağacı dövme tasarımları hakkındaki son düşüncelere getiriyor. Yukarıda tartıştığımız gibi, palmiye ağacı dövmeleri pozitifliği sembolize eder, ancak en basit ve minimal düzeyde.

Bu nedenle, ilk palmiye ağacı dövmenizi yaptırmayı seçtiğinizde, yaz, plaj ve deniz meltemi sevginizin yanı sıra yalnızca olumlu bir havayı paylaşacaksınız.

Bu zamana kadar, en sevdiğiniz palmiye ağacı dövme tasarımınızı çoktan seçmiş olabilirsiniz ve bu harika. En sevdiğiniz tarzda ve kendinizi rahat hissettiğiniz bir vücut bölgesinde yaptırmayı unutmayın.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın