40+ Harika Kızıl Ejder Dövme Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

Bu Makalede Neler Yer Alıyor?
39 Popüler Kızıl Ejder Dövme Tasarımları

Ejderhaların Kültürel Anlamı

Ejderha kelimesi, ‘yılan’ anlamına gelen eski Yunanca Drakōn kelimesinden gelir. Bu nedenle, tüm ejderhaların yılan benzeri vücutları vardır.

Batı’da ejderhaların kötü ve canavarca olduğuna inanılırken, Doğu kültürlerinde tapılan ve muhteşem, tanrısal yaratıklardı.

Asya kültürlerinde ejderhalar özgürlüğü ifade eder ve şans, servet, güç ve kötülüğe karşı zafer getirir.

Japon Ejderha Dövmeleri

Japon Ejderha DövmeleriPin

Kredi: instagram

Japon ejderha dövmelerinin heyecan verici, renkli olduğu ve ejderhanın keskin dişlerini vurguladığı bilinmektedir. Bir su tanrısı oldukları düşünülür, bu nedenle genellikle bulutların içinde çizilirler.

Ayrıca ilk Japon imparatorunun ejderhaların soyundan geldiğine inanılır, bu nedenle ejderhalar Japon kraliyet ailesinin korumasını sembolize eder.

Japon ejderhalarının yılan benzeri vücutları vardır ve kanatları yoktur. Ka-Riu küçük kırmızı bir Japon ejderhasıdır.

Çinli Ejderha Dövmeleri

Çin Ejderhası dövmesiPin

Kredi: instagram

Çin ejderhaları, Japon ejderhaları gibi yağmurla ve ayrıca tek basamaklı en yüksek sayı olan 9 rakamıyla ilişkilendirilir. Çenelerinin altında incileri, yılan gövdeleri ve vücutlarının her yerinde pulları vardır.

Çin kültüründe, ejderhanın aşağı doğru bakması kötü bir alamet olduğundan, ejderhanın gökyüzüne doğrultulması gerektiğine inanılır. İyi şanslar, koruma, özgürlük ve bilgelik, Çin ejderha dövmelerinin başlıca anlamlarıdır.

Çin kültüründe, harika bir ejderha dövmesi, insanları iyi bir şekilde kontrol etme gücü ve gücü anlamına gelebilir, bu da sizi harika bir lider yapar.

Kore Ejderha Dövmeleri

Kore EjderhasıPin

Kredi: instagram

Kore kültüründe ejderhalar, Çin veya Japon kültürlerinden çok maneviyatla bağlantılıdır. Bununla birlikte, genellikle uçarlar ve vücutlarında Kore sembolleri bulunur. Kore ejderha dövmelerinin belirli bir görünümü yoktur, sadece birkaç işaret onu ima eder.

Ejderhalar, Kore kültüründe önemli bir rol oynar. Yabancıları karşılayan bir ejderha hakkında iyi bilinen bir Kore masalı vardır. Bu nedenle, Kore ejderha dövmeleri genellikle karşılama, hayırsever enerji ve cömertliğin sembolüdür. Nezaketin yanı sıra, dövmeyi yapan kişiye şans ve güç getirdiklerine de inanılır.

Kızıl Ejder Dövmelerinin Anlamı

Her rengin farklı bir anlamı vardır ve ejderha gibi güçlü bir mitolojik yaratıkla birleştiğinde önemini artırabilir. Kırmızı, tutkuyu, gücü ve aşkı ifade eden bir renktir. Kızıl ejder dövmeleri tipik olarak Çin veya kabile tarzı dövmelerdir. Bir ejderhanın üzerindeki kırmızı mürekkep, sadece gücü değil, aynı zamanda büyülü güçlerini de temsil eder.

En Trend Ejderha Dövmesi Tasarımı Olarak Tribal

Kabile dövme tasarımlarının amacı, dünyanın her yerinden efsaneleri bir araya getirmektir. Heyecan verici ve karmaşık geometrik şekilleri nedeniyle son yıllarda popüler hale geldi. Kabile ejderhası, hem Doğu hem de Batı kültürlerinden gelen güç ve koruma anlamına gelir.

Bazı kültürlerde ejderha kötülükle ilişkilendirilirken, kabile ejderha dövmeleri zorlukların üstesinden gelmede ve güce sahip olmada tam tersini temsil eder.

39 Popüler Kızıl Ejder Dövme Tasarımları

1. Çiçekler Dövme Tasarımı ile Çevrili Kızıl Ejder

Çiçekler Dövme Tasarımı ile Çevrili Kızıl EjderPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu büyük bir kırmızı ejderha dövmesi. Bir ejderhanın gövdesi kırmızı çiçeklere sarılmıştır. Çiçekler aşkı ve tutkuyu temsil eder. Bu nedenle, çiçeklerin etrafına sarılmış bir ejderha dövmesi, büyük bir ateşli tutkuyu temsil eder. Detaylar muhteşem.

2. Ateşli Kızıl Ejder Dövme Tasarımı

Ateşli Kızıl Ejderha Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu normalden daha küçük bir dövme. Ejderhanın ağzı açık ve ateş etmeye hazır. Birçok detayı olan güzel bir dövme. Saldırganlığı ve tutkuyu temsil eder.

3. Kırmızı Ejderha Boyun Dövme Tasarımı

Kırmızı Ejderha Boyun Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu tasarım çekici çünkü boyunda dövme var. Sanki ejderha derinlerde saklanıyor ve bunun farkında olmalısın. Sürekli gösteriş yapmak istemiyorsanız harika bir küçük dövme, ama yaptığınızda, bu bir şov durdurucu.

4. Kızıl Ejder Sırt Dövme Tasarımı

Kızıl Ejder Sırt Dövmesi TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu ejderha dövmesi tasarımı muazzam, mevcut ve doğrudan bize bakıyor. Birçok detayı olan devasa ve güçlü bir dövmedir ve varlığı nadiren gözden kaçar. Sırtınızda olması, ejderhanın sizi arkadan koruyacağı anlamına gelir.

5. Omuz Ejderha Dövme Tasarımı

Omuz Ejderha Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Omzunuzda kırmızı bir ejderha dövmesi yapmak, omzunuzun üzerinden sizin için kollanacağı anlamına gelir. Çok koruyucu ve güçlüdür. Dövmenin birçok detayı var ve doğal olarak omzu takip ediyor.

6. Omurga Kızıl Ejder Dövme Tasarımı

Omurga Kızıl Ejder Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu çok güçlü bir ifade dövmesidir. Ejderha omurga boyunca yürür, bu da kişinin bir ejderha anne gibi güçlü, otorite ve güce sahip olduğunu ima eder. Annelerin ve koruyucu yeteneklerinin harika bir temsili.

7. Kaburga Kızıl Ejder Dövme Tasarımı

Kaburga Kızıl Ejderha Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu kırmızı ejderin kaburgalarına dövme yapılmış ve çoğu insan vücudun dövme için en acı veren bölgesi olduğunu söylüyor. Bu kişi korkusuz ama bunu ortalıkta göstermiyor. Ejderha gömleğin hemen altındadır ve gerektiğinde dışarı çıkmaya hazırdır.

8. İç Kol Kırmızı Ejderha Dövme Tasarımı

Kol İçi Kızıl Ejderha Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu ejderha dövmesinde o kadar fazla gölgeleme ve detay yok. İç kolunuzdaysa, her zaman görünmeyecektir. Güven ve huzuru temsil etmenin harika bir yolu. Kendiniz için büyük bir güven hatırlatıcısıdır.

9. Koruyucu Kızıl Ejder Dövme Tasarımı

Koruyucu Kızıl Ejder Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Omzunuza kırmızı bir ejderha dövmesi yapmak, omzunuzun arkasından sizi izlediği ve sizi koruduğu anlamına gelir. Her zaman seninle biraz şansa sahip olmanın harika bir yolu. Dövme güzel ve detaylı.

10. Gül Dövme Tasarımı ile Kızıl Ejder

Gül Dövme Tasarımı ile Kızıl EjderPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Güller, tutkuların en seçkin ve en yüksek seviyesini ifade eder. Güllü dövmeler genellikle sevilen birinin hatırlatıcısıdır ve renk, aldatılmış bir sevilen olup olmadığını ima edebilir. Güllerle birleştirilen kırmızı ejderha dövmesi, ateşli bir tutkuyu ve aynı zamanda sevilen biri için korumayı gösterir. Önemli bir dövme.

11. Bacak Kızıl Ejder Dövme Tasarımı

Bacak Kızıl Ejder Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu biraz büyük bir bacak dövmesi. Çok şiddetli ve güçlü bir tasarım. Pençeler açık ve savaşmaya hazır, ağız açık bir şekilde ateş püskürmeye hazır. Bu dövme çok fazla tutku ve saldırganlığı anlatıyor.

12. Bir Kalp Dövme Tasarımının Etrafına Sarılmış Kızıl Ejder

Bir Kalp Dövme Tasarım Etrafına Sarılı Kızıl EjderPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Anatomik kalpler, ister romantik ister arkadaş canlısı olsun, hayatta büyük bir aşkın varlığını sembolize eder. Bu kırmızı ejder, sadece kalp dövmesini değil, tüm vücudunu sarar. Aynı anda güven ve ateşli sevgiyi gösteren engin bir güç ifadesidir.

13. Saldırı Dövme Tasarımında Kızıl Ejder

Saldırı Dövme Tasarımında Kızıl EjderPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Çoğu ejderha dövmesi, dövüşen veya dövüşmek üzere olan ejderhalardır. Ne de olsa ejderha harika bir koruyucu ve savaşçıdır. Sırtınızda savaşan bir ejderha dövmesi olması, sırtınızı kollayacağı ve sizi düşmanlardan veya herhangi bir zarardan koruyacağı anlamına gelir – sahip olunması için çok şanslı bir dövme.

14. Japon Kırmızı Ve Siyah Ejderha Dövme Tasarımı

Japon Kırmızı Ve Siyah Ejderha Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Japon kültüründe ejderhalar su tanrıları olarak kabul edilir; bu nedenle, neredeyse her zaman bulutların içinde çizilirler. Kılıcın etrafına sarılmış yılansı gövde, büyük bir savaşçı ve koruyucuyu simgeliyor. Kırmızı ve siyah mürekkebin karışımı, bu dövmenin daha güçlü ve anlamlı görünmesini sağlar.

15. Kalça Kırmızı Ejderha Dövme Tasarımı

Kalça Kızıl Ejderha Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Kalçaya kırmızı bir ejderha dövmesi yapmak zorlayıcı bir ifade olabilir. Ejderhanın bulutların içinde çizildiğini gören, muhtemelen bir Japon ejderhasıdır. Kırmızı mürekkep çok parlak ve güçlüdür, tüm dövmenin harika görünmesini sağlar.

16. Sırt Dövme Tasarımında Kızıl Ejder

Sırt Dövme Tasarımında Kızıl EjderPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Sırtınızdaki kırmızı bir ejderha sizi izliyor ve sizi korumaya hazır. Dövme geniş ve muhteşem. Dövmenin gölgelenmesi mükemmel bir şekilde yapılır, ayrıntıların ortaya çıkması ve tüm dövmenin şiddetli ve ateşli görünmesi sağlanır.

17. Bir Kadın Dövme Tasarımının Etrafına Sarılmış Kızıl Ejder

Kızıl Ejder Bir Kadının Etrafına Sarılı Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu dövme, Yin ve yang enerjisi arasındaki büyük karşıtlığı temsil ediyor. Ejderha çok fazla yang, erkeksi enerjiye sahipken, Asya süslemeli kadın yin enerjisi anlamına gelir. Bir görüntü için siyah mürekkebin ve ejderha için kırmızının kullanılması da bu karşıtlığın anlamına katkıda bulunur. Kadın sakin ve dingin görünse de zekayı temsil ediyor ve ejderha ateşleniyor, savaşmaya hazır. Harika bir savaşçı kombinasyonu.

18. Siyah Çiçekler Dövme Tasarımı ile Kızıl Ejder

Siyah Çiçekler Dövme Tasarımı ile Kızıl EjderPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Kırmızı bir ejderhaya çiçek dövmesi yapmak pek çok anlama gelebilir. Tutku ve aşktan güzel bir şeyin nasıl çıkabileceğini temsil edebilir. Bir ejderha koruyucu olarak kabul edilir, bu nedenle sevdiklerinizin korunması anlamına da gelebilir. Bu büyük ve cesur bir dövme.

19. Kızıl Ejder Kol Dövme Tasarımı

Kızıl Ejder Kol Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu küçük bir kırmızı ejderha dövmesi tasarımıdır. Ejderhanın üzerinde onu daha zarif ve muhteşem yapan çiçekler var. Ayrıca bir yerlerde uçuyor gibi görünüyor. Dövme çok detaylı ve güzel.

20. Omuz Kırmızı Ejderha Dövme Tasarımı

Omuz Kırmızı Ejderha Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Omzunuzda kırmızı bir ejderha dövmesi yapmak, omzunuzun üzerinden sizin için kollanacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, bu dövmede, ejderhanın kafası vücudun ön tarafındadır, bu da onun herhangi bir düşmanı korumaya ve saldırmaya hazır olduğunu gösterebilir. Dövmenin birçok detayı var ve doğal olarak omzu takip ediyor.

21. Yatay Kızıl Ejder Dövme Tasarımı

Yatay Kızıl Ejder Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu, kaburgalarda daha küçük ve zevkli bir kırmızı ejderha dövmesidir. Ejderhaların şans ve mutluluk getirdiği inancıdır. Küçük, güzel bir kırmızı ejderha dövmesine sahip olmak, yanınızda taşıyabileceğiniz muhteşem bir alamettir.

22. Kalça Kırmızı Ejderha Dövme Tasarımı

Kalça Kızıl Ejderha Dövme Tasarımı 2Pin

Görüntü Kaynağı: instagram

Kızıl ejderin büyük bir koruyucu olduğu ve mutluluk getirdiği bilinmektedir. Gücü ve uzun ömürlülüğü sembolize ederler. Yılan benzeri vücut kıvrımları üstünlüğünü zarif bir şekilde gösteren, bu kadar muhteşem bir kırmızı ejderhanın dev bir dövmesine sahip olmak güçlü bir ifadedir.

23. Boyun ve Sırt Kırmızı Ejderha Dövme Tasarımı

Boyun & Sırt Kızıl Ejderha Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bir ejderhanın yılan benzeri gövdesi omurgaya doğru kıvrılır. Dövme, vücutta ve bir ejderhanın başında birçok harika ayrıntıya sahiptir. Sırtınızda kırmızı ejderha dövmesi olması, sizi koruyacak şanslı bir alamettir.

24. Kırmızı Ve Siyah Ateşli Ejderha Dövme Tasarımı

Kırmızı Ve Siyah Ateşli Ejderha Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu muhteşem bir ejderha sanat eseri. Birleştirilen renkler, daha inanılmaz ve daha güçlü görünmesini sağlar. Vücudunun detayları onu tehlikeli ve evcilleştirilemez gösteriyor. Bu çok büyük ve zahmetli bir dövme, bu yüzden sanatçılarınızın yeteneklerini bilmek çok önemli.

25. Dikey Kızıl Ejder Dövme Tasarımı

Dikey Kızıl Ejder Dövme Tasarımı Pin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu dikey bir kırmızı ejderha kaburga dövmesidir. Devasa bir tasarım ve sadece kırmızı mürekkep kullanılıyor. Kırmızı, bir ejderha ile mükemmel bir şekilde giden tutku ve gücü ifade eder. Ejderhanın başı ve gövdesi de olağanüstü sayıda ayrıntıya sahiptir. Muhteşem bir kırmızı ejderha dövmesi.

26. Ateş Kırmızı Ejderha Dövme Tasarımı

Ateş Kızıl Ejderha Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu, kırmızı bir ejderhanın başka bir seviyesidir. Yalnızca ana hatlar kırmızı değil, aynı zamanda onu daha şiddetli ve güçlü kılan gölgelendirme. Bu ateşli bir dövme ve kalçada olduğunu görmek onu daha da özel kılıyor.

27. Savaşçı Kızıl Ejder Dövme Tasarımı

Savaşçı Kızıl Ejder Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu, üzerinde “Savaşçı” yazan farklı bir kırmızı ejderha dövmesidir. Ejderha, gerçek anlamı olan “Savaşçı” yazısının arkasına saklanıyor. Sonunda ise kraliyetin simgesi olan bir taç görüyoruz. İlk Japon imparatorunun ejderhaların soyundan geldiğine inanılıyor, bu yüzden Japon ejderhaları Japonya kraliyet ailesinin koruyucusunu temsil ediyor.

28. Kanat Dövme Tasarımlı Yan Kızıl Ejder

Kanatlı Dövme Tasarımı ile Yan Kızıl EjderPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Kanatları olduğu için bu başka bir ejderha türüdür. Güç ve korumanın yanı sıra ejderhalar özgürlüğü de temsil eder. Bu ejderha dövmesinde, ejderhanın aya uçtuğu özgürlük tasvirini görebiliriz. Ruh özgürlüğünün manevi bir anlamı da olabilir.

29. Kol Dövme Tasarımında Kızıl Ejder

Kol Dövme Tasarımında Kızıl EjderPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu, kırmızı bir Japon ejderhasının daha basit bir versiyonu, ancak dövmenin konumu onu çok daha ilginç gösteriyor. Ejderhanın kuyruğunun kolun etrafında döndürülme şekli, onu anlamlı anlamı olan sembolik bir dövme gibi gösteriyor.

30. Kulağın Arkasında Kızıl Ejder Dövme Tasarımı

Kulak Arkası Kızıl Ejder Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu, kulağın arkasındaki boyunda daha küçük bir kırmızı ejderha dövmesidir. Küçük olmasına rağmen önemli bir dövme. Tasarım kulağın arkasında olduğundan, ne zaman gösterileceğini ve diğer durumlarda gizleyebilirsiniz.

31. Dev Mide Kızıl Ejder Dövme Tasarımı

Dev Mide Kızıl Ejder Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu olağanüstü detaylı ve kapsamlı bir dövme. Karnının üzerinde tam önünüzde olduğu için varlığı çok belirgindir. Tüm ejderhaların temsil ettiği muhteşem bir sanat eseri.

32. Bileklik Kızıl Ejder Dövme Tasarımı

Bileklik Kızıl Ejderha Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu dövme bir bilezik gibi tasarlanmıştır. Ejderha, kolun sahibiymiş gibi dönüyor ve saldırabilecek düşmanlardan korunmak için orada.

33. Kore Kırmızı Ve Mavi Ejderha Dövme Tasarımı

Kore Kırmızı Ve Mavi Ejderha Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu harika bir Kore ejderha dövmesi. Ejderhalar, Kore kültüründe misafirperver ve nazik kabul edildiğinden, genellikle dövmenin bir yerinde mavi bir renge karışırlar. Mavi ejderhalar, gökyüzünün enginliğini ifade eder ve son derece koruyucu ve büyülü yaratıklar oldukları düşünülür. Aynı zamanda, kırmızı renk gücü, gücü ve ayrıca büyüyü gösterir.

34. Kırmızı Kore Ejderha Dövme Tasarımı

Kırmızı Kore Ejderha Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu, nezaket ve karşılama enerjisini simgeleyen başka bir Kore dövme tasarımıdır. Ejderhanın kendisinin yanı sıra çevresinde birçok başka Kore sembolü vardır. Kore kültüründe ejderhaların mutluluk ve koruma getirdiğine inanılır.

35. Japon Kırmızı Ve Siyah Dövme Tasarımı

Japon Kırmızı Ve Siyah Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu, Yin ve yang’ı, kadınlığı ve erkekliği tek kelimeyle temsil eden harika bir dövme: denge. Her iki ejderha da birbirinin aynasıdır, bu da iki farklı yönden benzerlik anlamına gelir; devasa ve çok detaylı bir dövme.

36. Japon Kırmızı Yılan Ejderha Dövme Tasarımı

Japon Kırmızı Yılan Ejderha Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu büyüleyici bir Japon ejderha dövmesi. Bir ejderhanın gövdesi bir yılana normalden çok daha yakındır. Yılan gövdesiyle tanınan ünlü bir Ka-Riu Japon kızıl ejderidir ve harika bir sanatsal eserdir.

37. Kırmızı Ve Siyah Kabile Ejderha Dövme Tasarımı

Kırmızı Ve Siyah Kabile Ejderha Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bu, bir ejderha oluşturmak için geometrik şekillerin kullanılmasıyla karakterize edilen ayırt edici bir kabile tasarımıdır. İki rengin birleşimiyle çok daha güçlü ve canlıdır. Kabile ejderha dövmeleri, güç ve korumanın yanı sıra zarafeti de temsil eder.

38. Bir Gül Dövme Tasarımı Etrafına Sarılmış Ejderha

Bir Gül Dövme Tasarım Etrafına Sarılmış EjderhaPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Güller, tutkuların en seçkin ve en yüksek seviyesini ifade eder. Güllü dövmeler genellikle sevilen birinin hatırlatıcısıdır ve renk, aldatılmış bir sevilen olup olmadığını ima edebilir. Güllerle birleştirilen kırmızı ejderha dövmesi, ateşli bir tutkuyu ve aynı zamanda sevilen biri için korumayı gösterir. Önemli bir dövme.

39. Uçan Ejderha Dövme Tasarımı

Uçan Ejderha Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: instagram

Bir ejderha uçuyorsa, yukarı doğru uçması gerektiğine inanılır; aşağı doğru uçarsa, bu kötü bir alamettir. Bu, sırt dövmesi kadar harika görünen harika ve ayrıntılı bir sanat eseri. Size iyi şanslar ve koruma getirecek.

Kızıl Ejder Dövmesi: Sıkça Sorulan Sorular

Fiyat ne kadar tutacak?

İstediğiniz dövmenin tasarımına bağlıdır. Dev dövme, daha pahalıdır. Dövme fiyatları da renk kullanımına göre (dövmenin siyah mı, gri mi, siyah beyaz karışımı mı, renkli mi olacak) göre değişiklik gösterebiliyor. Dövmenizin görünümünü etkileyecekse veya enfeksiyona neden olacaksa fiyatı gözden kaçırmamak önemlidir.

Acıtacak mı?

Bu, esas olarak vücudun dövmeyi seçtiğiniz kısmına bağlıdır. Dövmeler biraz acıtır, ancak acı göreceli olduğu için, insanların size bunun çok acıttığını söylemesine ve diğerlerinin bunu karıncalanma olarak tanımlamasına neden olacaksınız. Ağrıyı hafifletmek için uyuşturan kremler kullanabilirsiniz. Kaburgalar, omurga, parmaklar ve kaval kemiği genel olarak en acı veren dövme noktalarıdır.

Hastaysam Dövme Yaptırabilir miyim?

Hastaysanız dövme yaptırmak için beklemek en iyisidir. Cildinizin iyileşmesi için bağışıklığınızın çalışması gerekir. Tasarım üzerinde düşünmek için zaman ayırın ve kendinizi daha iyi hissettiğiniz anda onu alın! Hamile ve emziren kadınlar dövme yaptıramaz ve insanların dövme mürekkebine karşı ciddi alerjileri vardır.

Dövmeler Güvenli mi?

Mürekkebin geçmesi için cildinizi deldiğiniz için, sıhhi koşullar altında gerçekleştirilmezse tehlikeli olabilir. Bu nedenle, size gerekli tüm bilgileri verecek, hijyenik ve saygın bir salon bulmanız çok önemlidir.

Daha Sonra Dövmeme Nasıl Bakarım?

Dövme sanatçısı yeni dövmenizi kapatmak için bir bandaj koyacaktır, aksi söylenmedikçe çıkartmadan önce en az iki saat beklediğinizden emin olun. Cildi nazikçe yıkayıp kuruladıktan sonra ince bir tabaka nemlendirici uygulayın. Dövmenizin iyileşmesi için gereken süre boyunca dövmeli bölgede sıkı giysiler giymekten, yüzmekten ve güneşlenmekten kaçının.

Dövmemi Nasıl Korurum?

Cildinizin en iyi şekilde görünmesi için cildinizi temiz ve nemli tutun ve güneş lekelerini önlemek için güneş kremi kullanmayı unutmayın.

O nasıl çalışır?

Mürekkep, dermis adı verilen derinin ikinci tabakasına steril, tek kullanımlık bir iğne ile yerleştirilecektir. Cildinizin dış tabakasının altında olduğu için, vücudun tehdide karşı karmaşık tepkisi olan epidermis (bu durumda mürekkep) dövmenizi kalıcı hale getirecektir.

Yara İzime veya Doğum Lekeme Dövme Yaptırabilir miyim?

Bu yara izinin derinliğine bağlı. Mürekkebin yara dokusu üzerinde farklı bir etkisi olabilir ve genellikle lekeli görünebilir veya yer değiştirebilir. Bir yara izini kapatmak istiyorsan, yara izlerini örtmede çok fazla deneyime sahip saygın bir dövme sanatçısı bulmak en iyisidir. Bu şekilde, yara izinizi mümkün olan en iyi şekilde nasıl kapatacağını bilecektir.

Ayrıca Oku:

  • Renkli Dövmeler Vs. Siyah ve Gri Dövmeler: Bir Sonraki Mürekkebiniz İçin Hangi Dövme Stili Daha İyi?
  • Red Tattoo: Bilmeniz Gereken Her Şey (30+ Harika Tasarım Fikri)
  • En İyi 14 Ejderha Dövmesi Tasarımı: Mezopotamya mı, Doğu Asya mı, Avrupa mı?
  • 20+ En İyi Phoenix Dövme Tasarımları (Mistik Parlaklığınızı Giyin)

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın