40+ Yaratıcı Başak Dövme Tasarım Fikri (En İyi Yerleştirme, Anlamlar ve İlham)

Yıldız burcunuzu gururla temsil ediyor ve onu dünyaya göstermek mi istiyorsunuz? O halde hiçbir şeyin Başak dövme tasarımıyla rekabet edemeyeceğini bilmelisiniz. Bu astroloji işareti, gerçekten eşsiz bir cinsel çekiciliğin yanı sıra, gerçekçi bir alçakgönüllülük sergiliyor.

Başak dövmeleri, doğası gereği, topraklanmış ruhların en güçlü belirtileridir. Genellikle Başak burcunda yaşayan insanlar çok pragmatiktirler, sevdiklerine gerçekten bağlıdırlar ve genellikle bu dünyanın doğal ihtişamını takdir ederler.

Hızlı küçük logoları aynı zamanda şifa ve tıpla bağlantılıdır ve ikili anlamları ruhların esenliğini artıracaktır.

Başakların toprak burçları olduğu göz önüne alındığında, bu vücut sanatı parçalarında görünen çok sayıda yemyeşil ton ve öğe bulacaksınız. Başak dövmeleri çoğunlukla çok basit unsurlar olsa da, onları farklı şekillerde güzelce vurgulayabilirsiniz.

Bugün tenine dövme yapılmayı hak eden birçok Başak tasarımını göstereceğim. Hazır? Daha fazlasını öğrenelim.

Başak Dövmelerinin Anlamları

Başak Dövmelerinin AnlamlarıPin

Kredi: instagram

Gezegensel dünyada Başak, ifade aracı olarak da popüler olan Merkür tarafından denetlenir.

Başak sembolizmi hakkında çok az şey biliyorsanız, bugün Aslanları aşmak ve bu burcun en önemli özelliklerini tanımak için mükemmel bir zaman.

Başak temsilcileri oldukça muhafazakar kişiliklerdir. Başak burcunda yaşayan insanlar, hayata karşı iyi düzenlenmiş bir yaklaşıma sahiptir ve farklı fırsatlara şans tanırlar.

Başak, güçlü bir Dünya burcudur ve Boğa ve Oğlak civarında bir yere karşılık gelir.

Başaklar bu özelliği nedeniyle sağlam karakterlerdir, ancak bu türler çok iyi organize olmuşlardır ve geleneksel iyiliklere saygı duymayı severler. Uyarlanmış bir yaşam tarzına sahip ve her şeyden kaosu ortadan kaldırmaya çalışan pratik insanlardır.

Elbette Başak burcunun esas olarak bakire ile akrabalığı nedeniyle masumiyeti temsil ettiğini hatırlayalım. Pek çok dövme tasarımcısının çıplak bir kadın konturu ekleyerek bu unsuru geliştirmeyi seçmesine şaşmamalı.

Başak dövmeleri güzel bir estetiğin işaretidir; kadınlığınızı veya kadınsı tarafınızı ifade etmek istiyorsanız, bu vücut sanatı tasarımını düşünün.

En İyi Yerleştirme ve Kusursuz Bakım

En sevdiğiniz Başak dövmesini yapmaya gelince, kendinizi mürekkeplemek için en iyi cilt bölgesi yoktur. Bu Başak burcu, kişiliğiniz hakkında güçlü bir çağrışım sunar ve korkusuz ve saf ruhunuz hakkında çok şey söyler.

İster erkek ister kadın olsun, vücut sanatı meraklıları dövme yaptırmak için ellerini, uyluklarını, omurgalarını veya omuzlarını seçecek, daha cesur olanlar ise Başak burcunun tam sırtına dövme yaptıracak.

İyi bir Başak dövmesi cildin herhangi bir yerinde inanılmaz derecede havalı görünse de, bazı insanlar dövmelerini yerleştirmeye gelince daha temkinli davranırlar. Bazıları kaburgalar gibi çok acı verici olsalar bile kendilerini en rahat hissettikleri bölgelere gider, diğerleri ise vücut sanatı belirtilerini göstermekten çekinmez.

Dövme uygulamalarından bahsetmişken, kemiğe çok yakın bir bölgeye giderseniz ağrıyı yönetmek daha zor olacaktır. Öte yandan, cilt bölgeleri ne kadar hassassa, o kadar az ağrıyla karşılaşırsınız.

Bununla birlikte, vücut sanatı meraklıları tüm riskleri ve acı veren dövme alanlarını alacaklardır. şöyle bir söz var”Yaşlı kadın güzelliği için her şeyi göze alıyor.

Bu alıntıyı tahmin ederek, insanlar Başak dövmesini acı veren ancak estetik açıdan daha sevimli olan bir bölgeye yaptıkları için acı çekeceklerdir. İşlem sırasında ağrı çok fazla sürmeyebilir, ancak dövme hemen iyileşir ve iyileşme sırasında iyi görünür.

Bu nedenle, Başak dövmenizin yerleşimi, tercihlerinize ve yaşam biçiminize güçlü bir şekilde bağlıdır. Ancak bakım söz konusu olduğunda, işler daha fazla özen ve dikkat gerektirir. Dövme sanatçılarının çoğu, en iyi bakımla ilgili birçok ipucu ve püf noktası sağlayacaktır.

Müşterilerine cilt tipine ve ihtiyaçlarına en uygun bakım sonrası ürünleri anlatacaklar. Az önce bahsettiğimiz ürünleri çevrimiçi mağazalardan veya güzellik mağazalarından satın almak kolaydır.

Bununla birlikte, bugün bir sonraki dövmeyi yaptırmanıza yardımcı olmakla ilgili, bu yüzden sizin için bir araya getirdiğimiz aşağıdaki Başak dövme tasarımlarını kontrol ettiğinizden emin olun.

40+ En İyi Başak Dövmeleri Tasarım Fikirleri

Bir sonraki Başak dövmesini düşünüyorsanız, ancak en iyi tasarımlar hakkında çok az bilginiz varsa, bu makale bir patlama olacak. Sizin için en iyi seçeneğe karar vermeden önce en iyi cilt bölgenizi hazırladığınızdan emin olun.

Bu nedenle, en iyi sanat eserlerini ve gerçekten görsel bir zevki gösteren bu tür dövmeler arıyorsanız, burası en iyi yer. Vücut sanatınızın arkasında derin bir anlam olmasını istiyorsanız, o zaman mizacınıza uygun bir tasarım bulmalısınız.

Dolayısıyla, ister bir Başak ile bir desen, ister bütün bir görüntü arıyor olun, dezavantajı en iyi tasarımları bulacaksınız. Bununla birlikte, bir kabile baskısını, çiçek desenli veya daha geometrik bir havayı tercih etmeniz farketmez. Çünkü aşağıda denemek için yaratıcı modeller bulacaksınız.

Kutsal figürler, belki de ilham verici sözler içeren bazı dövmeler seçmek isteyenlerden biriyseniz, Başak dövmelerini dilediğiniz desenlerle geliştirmekten çekinmeyin. Ejderhalar, kaplanlar veya savaşçılar gibi benzersiz vurgulara sahip bazı dövmeler bulacaksınız.

Sembollerle Başak Burçları

Sembollerle Başak Burçları 1Pin

Kredi: @unbroken.crue
Semboller 2 ile Başak BurçlarıPin
Kredi: @özelinkstudio
Semboller 3 ile Başak BurçlarıPin
Kredi: @laurencofie

Kızlar genellikle bilek gibi gerçekten açıkta kalan alanlarda basit ama anlamlı bir Başak dövmesini tercih edeceklerdir. Başak sembolünün kendisi çok iddialı. Ayrıca, amblemi bir kez yazdıktan sonra, deneyim daha da kişisel olacaktır.

Tasarımın doğası zaten içinde M harfini barındırır. Bununla birlikte, Başak dövmesinin stilize edilmiş pek çok versiyonu vardır.

Ataların Sembolleri ile Başak Dövmesi

Ataların Sembolleri ile Başak Dövmesi 1Pin

Kredi: @ihavenoname_tattoostudio
Ataların Sembolleri ile Başak Dövmesi 2Pin
Kredi: @inked_era
Ataların Sembolleri 3 ile Başak DövmesiPin
Kredi: @loekattatt

Başak dövme tasarımınıza uzayı dahil etmeye ne dersiniz? Güneşi, ayı, Başak takımyıldızını yerleştirin ve muhteşem bir yapı elde edin.

Kişisel görüş: Yukarıdaki örneklere göre, ana hatları çizilen tasarım oldukça basit ancak birçok derin anlam içeriyor.

Yüzü Olmayan Kadın

Yüzü Olmayan Kadın 1Pin

Kredi: @gaia.tat
Yüzü Olmayan Kadın 2Pin
Kredi: @mzinaz

Başak saflığın, masumiyetin, hatta kadınsı bir havanın sembolüdür. Bir kadının Başak dövmesinin bu tasarımına güzelce uymasına şaşmamalı. Arkasına bazı parlayan yıldızlar, hatta önceki Outerspace sembollerini bile ekleyebilirsiniz.

: Dövme sanatçısı bu kadının tam göğsüne bir gül ya da kalp ekleyebilir, bu da Başak sembolünü gerçekten anlamlı kılar.

Bitki Elementleri İle Başak Dövmesi

Bitki Elementleri İle Başak Dövmesi 1Pin

Kredi: @amandahowtattoo
Bitki Elementleri ile Başak Dövmesi 2Pin
Kredi: @elh_tattoos
Bitki Elementleri İle Başak Dövmesi 3Pin
Kredi: @surya_jentot

Başak hakkında bir şey bilmiyor olabilirsiniz çünkü bu element buğday tanesi ile oldukça ilişkilidir.

çıplak Kadın Başak Dövmesi

Çıplak Kadın Başak Dövmesi 1Pin

Kredi: @holy_unk
Çıplak Kadın Başak Dövmesi 2Pin
Kredi: @pamelaannederson
Çıplak Kadın Başak Dövmesi 3Pin
Kredi: @_bellatattoo

Başak kadını denilince saflık, korkusuzluk ve masumiyetten söz ederiz.

Kişisel görüş: Başak dövmesi, gezegeni elinde veya saçında bir buğday tanesini tuttuğunda benzersiz ve görsel olarak hoştur.

buğday dövmesi

buğday dövmesi 1Pin

Kredi: @jdawn.dövme
buğday dövmesi 2Pin
Kredi: @btn_tattoos
buğday dövmesi 3Pin
Kredi: @nafas_tattoo_

Buğday bitkisi aynı zamanda Başak burcunun simgesidir.

Haşhaşlı Başak Sembolü

Haşhaşlı Başak Sembolü 1Pin

Kredi: @canutat
Haşhaşlı Başak Sembolü 2Pin
Kredi: @sabyminaart

Saflığın ve masumiyetin simgesi olan gelincikleri gizemli bir şekilde eşleştirmeye ne dersiniz? Nihai sonuç olağanüstü ve gerçekten sanatsal olacaktır.

Kişisel görüş: Bu, Başak dövmesi için başka bir mükemmel fikir.

Boyun Arkasına Başak Dövmesi

Boyun Arkasına Başak DövmesiPin

Kredi: @tattoo.piercing.boomerang

Mükemmel bir dövme yaptırmak için boynu cinsiyetçi vücut bölgelerinden biri olarak görüyorum. Başak tasarımları istediğiniz yerde, istediğiniz tarzda dövme yapılabilir. Başak dövmeleri, kullanıcı için boyanabilir ve çok düzgün görünecektir.

Boyun tarafını seçtiğinizde, dövmeyi güzel bir şekilde ortaya çıkaracaksınız. Kızlar çoğunlukla boyun Başak dövmesini tercih eder.

Glyph Astro Başak Dövmeleri

Glif Astro Başak Dövmeleri 1Pin

Kredi: @blcksunday.tattoo
Glif Astro Başak Dövmeleri 2Pin
Kredi: @aurora.tattooo

Glyph Astro dövmesi, Başak burcunun en ilham verici tasarım stillerinden biridir. Bu tasarım söz konusu olduğunda Başak sembolü etrafındaki yıldızlarla güzelleştirilmiştir. Demek ki bu dövmeye bakıldığında; galaksiler ve fantastik bir dünya göreceksiniz.

Kişisel görüş: Bu tasarım vücudun herhangi bir yerinde boyanabilir ve yine de gerçekten zarif ve çekici görünür.

Başak Takımyıldızı

Başak Takımyıldızı 1Pin

Kredi: @eleazar__reyoca
Başak Takımyıldızı 2Pin
Kredi: @royalbitch.dövmeler

Başak kökleri hakkında konuşalım. Zodyak’a göre, her burç aslında bazı yıldızların bir şemasıdır. Başak tasarımı çeşitli stillerde dövme yapılabilse de, takımyıldızı yalnızca bir tanesidir.

Bu dövme genellikle sadece Başak yıldızlarının düzenlendiği şekilde mürekkeplenir. Yani seçeceğiniz dövmeye Başak burcu gözüyle bakacaksınız.

Bayan Konturlu Başak Dövmesi

Bayan Konturlu Başak Dövmesi 1Pin

Kredi: @claudydie.dövme
Lady Contour 2 ile Başak DövmesiPin
Kredi: @yggdrasil.tattoo.studio
Lady Contour 3 ile Başak DövmesiPin
Kredi: @inkbox35_tattoo

Bu, Başak’ın ana konu olduğu en popüler dövmelerden biridir. Başak dövmeleri, harf sembolleri, bayan konturları ve kombinasyonel yaylarla tasarlanmıştır.

Bu dövme tasarımı çok güzel ve tüm bakışları üzerinize çevirecek.

: Ayrıntıların güzel bir şekilde görüntülenmesi için yeterli dış yüzey alanı olduğundan emin olmanızı öneririm.

Kabile Tasarımında Başak

Kabile Tasarımında BaşakPin

Kredi: @pokeandpierce

Klasik Başak dövmesini yapmak istemiyorsanız, kabile Başak tasarımını düşünün. Bu dövme konusunun ana avantajlarından biri, keyfini çıkarabileceğiniz çok yönlülük ve birden çok stildir.

Kendinizi daha kabile havasına sokmayı seçtiğinizde, dövmeler benzersiz bir dokunuşa sahip olabilir. Kabile Başak dövmesinin güzel unsurları ve yuvarlak hatları vardır, bu da nihai sonucun gözlemciler için benzersiz görünmesini sağlar.

çiçekli başak dövmeleri

çiçekli başak dövmesi 1Pin

Kredi: @el3na_s
çiçekli başak dövmeleri 2Pin
Kredi: @kanvasedofficial
Çiçeklerle Başak Dövmeleri 3Pin
Kredi: @nicole_borg897

Başak dövmeleri gerçekten çok yönlüdür, böylece birçok kombinasyonda onlara sahip olabilirsiniz. Çiçekler, pek çok dövme fikriyle uyumlu güzel unsurlardır.

: Başak deseninin yanına bir harf, belki bir alıntı ile birlikte birkaç çiçek ekleyin ve kendi tasarımınızı yaratın.

Ayrıca Okuyun: 100+ Güzel Doğum Çiçek Dövmeleri ve Sembolik Anlamları

Balıklı Başak Dövmesi

Balıklı Başak Dövmesi 1Pin

Kredi: @Pinterest

Balıklı Başak Dövmesi 2Pin

Başak dövmelerini su unsurlarıyla karıştırabilirsiniz. Ayrıca Başak tasarımınıza biraz balık ekleyin ve şık bir dövme havası elde edin.

3D Başak Dövmesi

3D Başak Dövmesi 1Pin

Kredi: @mitchelarto_tattoo
3D Başak Dövmesi 2Pin
Kredi: @applefield_
3D Başak Dövmesi 3Pin
Kredi: @buttah_davinci

Burcunuzu sergilemeye ve daha dinamik görünmesini sağlamaya ne dersiniz? Klasik tasarımlar size yetmiyorsa 3D Başak dövmesini düşünebilirsiniz. Sana söyleyeyim; hiçbir şey bu 3D Başak dövmesini yenemez.

Kişisel görüş: Astroloji dünyası, gerçek hayattaki alçakgönüllülüğü ve klas bir görünümü sergiliyor.

Minik Başak Dövmeleri

Minik Başak Dövmeleri 1Pin

Kredi: @katielunny_tattoos
Minik Başak Dövmeleri 2Pin
Kredi: @mr.jones.dövme

Eşleşen bazı dövmeler arıyorsanız, bu minimalist Başak dövmeleri sizin ve hayatınızdaki belirli bir kişi için gerçekten önemli olacaktır. Başak dövmeleri, masumiyetin gerçek bir temsilidir.

Kişisel görüş: Minimalist Başak dövmeleri çoktur ve vücutlarının herhangi bir yerine uyacaktır.

Başak Kelebek Dövmeleri

Başak Kelebek Dövmeleri 1Pin

Kredi: @gibran_tattoos
Başak Kelebek Dövmeleri 2Pin
Kredi: @kasım_rain19

Başak kelebek dövmeleri, klasik Başak dövmeleri için en güzel ve sanatsal yaklaşımlardan bazılarıdır.

Bu işaret genellikle güçlü ve zarif bir görünüme sahip feminen bir konturu temsil eder. Bu tasarım, hassas bir ruha sahip olanlar için ideal, taze ve feminen bir tasarımdır.

Başak Parmak Dövmesi

Başak Parmak Dövmesi 1Pin

Kredi: @tatt2foo
Başak Parmak Dövmesi 2Pin
Kredi: @karen_k14

Parmak dövmeleri, tarzınıza göre bir vücut sanatı parçası seçerseniz göz önünde bulundurmanız gereken minimalist, zarif fikirlerdir. Bu dövme, bazı tanımlanmış çizgilerle mükemmel uyum sağlar.

Kişisel görüş: Hiç kimse sadece yakınlaşana kadar dövmeniz olduğunu söyleyemez.

Başak Melek Dövmesi

Başak Melek Dövmesi 1Pin

Kredi: @jaspi_astu
Başak Melek Dövmesi 2Pin
Kredi: @nandolanda.tattoo
Başak Melek Dövmesi 3Pin
Kredi: @different_kind_of_vveird

Bazıları, birçok ayrıntı ve iç anlam içeren daha ayrıntılı bir dövmeye sahip olmayı tercih edebilir.

Gizemli Başak meleği dövmesi farklı parçaları, çizgileri ve noktaları birleştirir, bu nedenle nihai sonuç tek kelimeyle mükemmeldir.

Rakamlar veya Harflerle Başak Takımyıldızları

Rakamlar veya Harflerle Başak Takımyıldızları 1Pin

Kredi: @flamineighttattoo
Rakamlar veya Harfler 2 ile Başak TakımyıldızlarıPin
Kredi: @namastetattoo_

Başak takımyıldızı zaten sağlam bir tasarıma sahiptir, ancak imalı sayılar veya harfler gibi başka unsurlar eklendiğinde, her şey daha temsili ve kişisel hale gelir.

Geometrik Nokta Çalışması

Geometrik Nokta Çalışması 1Pin

Kredi: @natassjaflorido
Geometrik Nokta Çalışması 2Pin
Kredi: @celeste_diaz_tattoo

Bir mürekkep takımyıldızı elde etmek istiyorsanız geometrik tasarımlar idealdir. Bu mükemmel nokta çalışması renk tonları, çiçekler, harfler içerebilir ve geniş cilt bölgelerinde harika görünür.

Son düşünceler

Bir dövme seçmek ömür boyu verilecek bir karardır. Bu nedenle, dikkatlice düşünmeniz ve acele etmemeniz gerekir. Bugün Başak dövmeleri, 2023’te seçilebilecek en popüler ve havalı tasarımlardan bazıları.

Ancak kendi katkınızı getirebilir ve Başak dövme tasarımını dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Çizgiler, yazı tipleri, stiller ve tasarımlarla oynayın ve gelecekteki vücut sanatınızı en iyi seçime dönüştürün. Seçtiğiniz yöntemden memnun olduğunuzdan ve daha azına razı olmadığınızdan emin olun.

Bu yüzden acele etmeyin, bu kararı vermek için acele etmeyin ve kendiniz için en iyi mürekkep sanatını seçin.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın