40+ Yaratıcı Dalga Dövme Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

Bir sonraki dövmeni mi arıyorsunuz? Yaratıcı, süslü ve “derin” bir şeye ne dersiniz? Dalgalar çok güzel ve doğa severler için ortak bir dövme tasarımının yanı sıra huzur içinde hissetmek ve doğa ile uyum içinde olmayı dilemekten zevk alan kadın ve erkekler. Bir deniz ya da okyanus aşığıysanız, aşağıdaki en güzel dalga dövme tasarımlarından bazılarını konuşurken okumaya devam edin!

Bu Makalede Neler Yer Alıyor?

Dalga Dövmesi: SSS

dalga dövmesiPin

Kredi: instagram

1. Bir Dalga Dövmesi Neyi Simgeliyor?

Bir dalga dövmesi, önünüzdeki veya arkanızda olan dalgalı ve engebeli yolunuzu sembolize edebilir ve gösterebilir. Herkese ne kadar değiştiğinizi veya zorlu yolunuzu veya herhangi bir engeli nasıl aştığınızı gösterecek duygusal bir şey elde etmekle ilgileniyorsanız, bu dövme konseptinin tadını çıkaracaksınız.

2. Bu Dövme Nereye Yapılır?

Ön kolunuza, göğsünüze veya boynunuza bir dalga baskısı ve konsept yerleştirin. Bir dalga sembolü, çoğu kız ve erkekte zarif ve duygusal görünecektir, ancak nihai hedef ve yerleştirme kısmı, bireysel olarak geçmiş deneyimlerinize dayanmaktadır. Size ve karakterinize uygun olan her şeyi seçebilirsiniz, sadece boyutuna göre özelleştirin.

3. Kimler Dalga Dövmesi Yaptırmalı?

Ruhsal dövmelere ve daha derin anlamlara ilgi duyan herkes dalga dövmesi yaptırabilir. Kişiliğinizi göstermeyi ve hikayenizi bir dövme aracılığıyla anlatmayı seven biriyseniz, bu konseptin tadını çıkaracaksınız. Denizi, suyu veya okyanusu seven her iki cinsiyet de bu konsepti sevecek.

4. Dalga Dövmelerinin Ortak Fiyatı Nedir?

Süper küçük ve zarif bir siyah beyaz dalga dövmesi için yaklaşık 70 $ ödemeyi bekleyin. Tüm göğsünüz veya sırtınız gibi mavi renkte yapılmış daha büyük ve daha dramatik tasarımlar 200 dolara kadar çıkabilir.

12 Küçük Dalga Dövme Tasarım Fikirleri

1. Dalgalar Dövme Tasarımı

Dalgalar Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı:@tattooist_zitae

Bu dövme duygusal yanınıza çok yakışacak. Retro görünmeyi seven biriyseniz ve hayattaki çoğu şeyle minimalizm hayranıysanız, bu dalga dövmesini beğeneceksiniz.

2. Siyah Mürekkep Japon Dalgası Dövmesi

Siyah Mürekkep Japon Dalga Dövme Pin

Görüntü Kaynağı:@yeonjae_tattoo

Kişiliğinizin “dalgalı” olduğunu ve dünyaya kendi tarzınızda sunacak çok şeyinizin olduğunu gösterin. Kendinizi daha küçük ama sevimli siyah beyaz mürekkeple nasıl ifade edeceğinizi bilen yaratıcı bir bireysiniz.

3. Süper Basit Dalga Dövmesi

Süper Basit Dalga DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@handitrip

Bir dalga dövmesi, önkol konsepti olarak güzel görünecek. Çok gösterişli olmayan sevimli bir dövme arıyorsanız ve ay veya yıldız sembollerini de seviyorsanız, bu baskıyı deneyin. Olumlu yönlerinizi göstermenin yanı sıra sizi her zaman önemseyen ve veren biri gibi gösterecek.

4. Küçük Dalga Dövme Tasarımı

Küçük Dalga Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı:@taranis.dövme

Acı verici veya çok dramatik bir şey havasında değil misiniz? Süper hassas dövmelere mi giriyorsun? Bu, süper hızlı ve gitmesi kolay ve tek bir satırla en basit şekilde yapılabilir! 20-30 dakika hedefleyin, bu kadar basit.

Dört dalga kategorisi olduğunu biliyor muydunuz: dökülen dalgalar, dalan dalgalar, çöken dalgalar ve kabaran dalgalar.

5. Dalga Bilek Dövmesi

Dalga Bilek Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@trikona.dövmeler

Birçok kadın yumruk dövmelerinden hoşlanır. Sen de o kızlardan biri misin? Öyleyse, süslü sallanma özellikleriniz için bu küçük siyah beyaz dalgalı baskıyı deneyin!

6. Eşsiz Dalga Dövme Fikirleri

Dalga Dövme Fikirleri EşsizPin

Görüntü Kaynağı:@dövmeci_dh

Yan mide veya yan göğüs dövmeleri biraz acı verici veya rahatsız edici olabilir. Bunları yerleştirmeyi planladığınız yer orasıysa dikkat! Bu dövmeyi yapmadan önce ağrı tolerans seviyenizin yüksek olduğundan emin olun.

7. Güllü Küçük Dalga Dövmesi

Güllü Küçük Dalga DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@dövmeci_jaeo

Tasarımınızı daha kadınsı yapmak için dalganıza birkaç sevimli küçük çiçek ekleyin. Bu sevimli küçük tasarımla dünyaya ve doğaya olan sevginizi gösterin. Sanatsal fikirleri seven bayanlar için mükemmeldir.

8. Bir Kalp Baskısında Dalga Dövmesi

Kalp Baskılı Dalga DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@thedayafter_tat2

Basit siyah dış hatları olan başka bir dalga. Çizim benzeri baskıları tercih ediyorsanız, bu dövmeyi beğeneceksiniz. Kendi tarzında bir hikaye anlatabilen eğlenceli bir dövme gibi görünüyor, kim bundan hoşlanmaz ki?

9. Okyanus Dalgası Dövme Mavisi

Okyanus Dalgası Dövme MavisiPin

Görüntü Kaynağı:@tattooist_namoo

Bu omuz dövmesi, bir renk patlaması seven herkes için mükemmeldir. Bir gezgin ve dünyayı görmeyi seven biri olduğunuzu ve her zaman yeni bir macerayı sabırsızlıkla beklediğinizi gösterin. Eğlenceli aktivitelerden hoşlanıyorsanız, bu maceralı dalgayı deneyin.

10. Önkol Siyah Mürekkep Dalgası Dövmeleri

Siyah Mürekkep Dalga DövmeleriPin

Görüntü Kaynağı:@helena_c_90

Küçük ve sevimli, ancak hassas fikirleri sevenler için mükemmel. Minimalist bir ruha sahipseniz ve siyah iddialı fikirlerden hoşlanan biriyseniz, renk kombinasyonuna gidin.

Bir buzdağının bir milyon kişiye beş yıl boyunca içme suyu sağlayabileceğini biliyor muydunuz?

11. Karikatür Dalga Dövmesi

karikatür dalga dövme Pin

Görüntü Kaynağı:@hello.immastranger

Bu küçük dalga dövmesi, sevimli çizgi film benzeri bir konsepte sahip. Sık sık çizgi film izleyen biriyseniz ve hala çocuk ruhluysanız, bu dövmeyi beğeneceksiniz.

12. Ayakta Mavi Dalga Dövmeleri

Ayakta Mavi Dalga Dövmeleri Pin

Görüntü Kaynağı:@toji_tattoo_studio

Ayak bileği dövmeleri, daha küçük ve hassas fikirleri sevenler içindir. Bu çok gösterişli değil ve sadeliği seven herkesin yanı sıra karakterinizi ve bir kişi olarak sizi şekillendirecek sakinleştirici dalgaları seven herkese uyacaktır.

16 Basit ve Minimalist Dalga Dövmesi

1. Omuz Dalgası Dövmesi

Omuz Dalga Dövme Pin

Görüntü Kaynağı:@eden_tattoo_

Bu omuz dövmesi iddialı ve renkli. Hayatın yolunuza çıkardığı yeni olumlu tarafları değiştirmeye ve kucaklamaya istekli olduğunuzu gösterecektir.

2. Dalga Kelime Dövmesi

Dalga Kelime Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@webber_tattoo

Komik ve farklı bir şey yapmaya ne dersin? Şakacı olan insanlar doğal olarak bu dövmeyi beğenecekler. “Dalga” kelimesini yerleştirin ve dalgalı olduğunuzu ve değişime doğal olarak uyum sağladığınızı gösterin.

3. Önkolda Mavi Dalga Dövmesi

Kol Üzerine Mavi Dalga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@scottmc419

Bu renkli önkol dövmesi, enerjik tasarımları sevenler üzerinde harika görünecek. Bu modern dünyada öyle ya da böyle farklı görünmenin yolunu her zaman bulan yaratıcı bir ruh gibi görüneceksiniz.

4. Gerçekçi Dalga Dövmesi

Gerçekçi Dalga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@sketchy_gonzales

Bu parlak mavi dalga dövmesi, enerjik ve içsel duygular tarafından yönlendirilen bir kişiyi gösterir. Saf eğlenceden hoşlanan biri gibi görünecek ve renkli yolculuğunuz söz konusu olduğunda kimsenin önünüzde duramayacağını göstereceksiniz!

Dünyanın ilk dalga elektrik santralinin Portekiz’de kurulduğunu biliyor muydunuz?

5. Okyanus Dalgası Dövme Baskısı

Okyanus Dalgası Dövme Baskısı Pin

Görüntü Kaynağı:@sophi_kethel

Bu parlak mavi dalgayı seçin ve baskın bir erkek ya da kız olduğunuzu gösterin. Yeni bir yolculuğa uyum sağlamayı seven biriyseniz ve değişimi kucaklıyorsanız bu mavi mürekkep size bunu gösterecek. BTW’ye gitmek çok pahalı değil, öyleyse neden düşünmüyorsunuz?

6. Soyut Geometrik Dalga Dövmesi

Soyut Geometrik Dalga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@niezal.ink

Geometrik baskılarla ilgilenen biriyseniz ve tanımlanmış sembolleri seviyorsanız, bu dalga dövmesini beğeneceksiniz. Gerçek soyut sanatın ve yaratmanın güzelliklerinin tadını çıkarma tarafınızın yanı sıra göz alıcı tarafınızı da gösterecektir.

7. Küçük Mavi Denizanası Form Dalga Dövmesi

Küçük Mavi Denizanası Form Dalga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@in.o.dövme

Bu dalgalı dövme, deseninde gizlenmiş bir denizanası sembolüne sahiptir. Her zaman kişiliğini ifade etmenin yaratıcı yollarını arayan iddialı biri gibi görüneceksiniz. Bu tasarımla sevimli görünmeyi bildiğinizi ve deniz yaşamını sevdiğinizi gösterin!

Eğlenceli gerçek: tsunamiler saatte 500 mil hızla hareket eder.

8. Omuzda Dalga Dövme Tasarımı

Omuzda Dalga Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı:@tattooist_yun

Devasa omuz dövmeleri, spor yapmayı sevenlerde ve geniş omuzlularda en iyi şekilde görünecek. Gittiğiniz her yerde herkesin sizi görmesine izin verin ve dikkat delisi ama iyimser olduğunuzu gösterin!

9. Sonraki Dalga Dövme Siyah Mürekkebi

Sonraki Dalga Dövme Siyah MürekkepPin

Görüntü Kaynağı:@krus_tattoo_cave

Bu şekilde yapılan dalga dövmesi iç huzurunuzu ve maneviyatınızı sembolize eder. Hayatın iyi ve saf olabileceğine inanıyorsanız ve zarif görünmeyi seven biriyseniz bu sembole bayılacaksınız.

10. Kol Dalga Dövme Mavi Tasarım

Kol Dalga Dövme Mavi Tasarım Pin

Görüntü Kaynağı:@rohatattoo

Bu kol dövmesi, olumlu ve güçlü bir unsura sahiptir. Yaratmayı seven biriyseniz ve kişiliğiniz derin ve sakinse bu kreasyonla her şeyi gösterebilirsiniz.

Dalgaların birçok form ve şekilde göründüğünü biliyor muydunuz?

11. Okyanus Dalgası Dövme Siyah Mürekkep

Okyanus Dalgası Dövme Siyah Mürekkep Pin

Görüntü Kaynağı:@serpentinetattoostudio

Siyah beyaz sanatı seviyorsanız ve sadeliğin hayranıysanız, bu dövmeyi yapın. Bu sevimli başyapıtı bitirmeniz yaklaşık iki saatinizi alacak.

12. Geri Dövme Dalgası Mürekkebi

Geri Dövme Dalga MürekkebiPin

Görüntü Kaynağı:@wildcatinkireland

Bu büyük sırt dövmesi, sanattan ve retro unsurlardan hoşlananlar içindir. Barışçıl fikirleri seven biriysen ve karakterine sanat yön veriyorsa bu dalga tam sana göre!

13. Dalga Dövme Minimalist Mavi Baskı

Dalga Dövme Minimalist Mavi Yazdır Pin

Görüntü Kaynağı:@minitattoo_studio

Bu kol dövmesi, parlak dövmeleri sevenler içindir! Bu baskı, doğal unsurlar tarafından yönlendirildiğinizi ve hayatta deney yapmayı sevdiğinizi gösterecektir. Pozitif enerjiyle hareket ediyorsanız, dövme bunu gösterecektir!

14. Kol Dalgası Dövmeleri Siyah & Beyaz

Kol Dalga Dövme Siyah & BeyazPin

Görüntü Kaynağı:@gifiz

Bunun gibi siyah dövmeler her iki cinsiyette de güzel görünecek. Gösteriş yapmayı seviyorsanız ve huzurlu dövmelerin hayranıysanız, bu size çok yakışacak. Güçlü bir birey olduğunuzu ve aynı zamanda çatışmalardan hoşlanmayan biri olduğunuzu tüm dünyaya duyurun.

15. Parlak Mavi Dalgalar Dövmeleri

Parlak Mavi Dalgalar Dövmeleri Pin

Görüntü Kaynağı:@studiobysol

Mavi dövmeleri ve mavi rengi seven herkes bu yuvarlak tasarımın keyfine varacak. Enerjik parçalar tarafından yönlendiriliyorsan ve sanatla ilgilenen biriysen, bu sana çok yakışacak. Bütünlük ve pozitiflik olan bu tasarımla güzelliğinizi ve gerçek niyetinizi gösterdiğinizden emin olun!

16. Gerçekçi Desen Dalga Dövmesi

Gerçekçi Desenli Dalga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@yubeen___

Dövme sanatçınız yetenekli olmalı ve iş bu sanata geldiğinde doğru bilgi düzeyine sahip olmalıdır. Zarif dövmelerden hoşlanan biriyseniz ve pohpohlayıcı dövmelerden hoşlanıyorsanız, bu size çok yakışacaktır.

Tüm buzlar eridiğinde deniz seviyesinin 26 kat yükseleceğini biliyor muydunuz?

9 Büyük, Renkli ve Farklı Dalga Dövme Tasarım Fikirleri

1. Kalp ve Dalga Dövmesi

Kalp ve Dalga DövmePin

Görüntü Kaynağı:@sevgili_boyce

Kalp sembolüne yerleştirilen dalga baskısı iddialı görünecek! Bu dövmenin daha derin bir anlamı var ve doğal olarak önemseyen birini gösteriyor. Geçmişte üstesinden geldiğiniz bazı mücadeleler veya sorunlar yaşadıysanız, bu dövme bunu gösterecek!

2. Ayak Waverly Dövme Mürekkebi

Ayak Waverly Dövme MürekkebiPin

Görüntü Kaynağı:@hongna_tattooartist

Bu sevimli küçük ayak dövmesi, üzerinde gördüklerinde herkesin çıldırmasına neden olacak. Sanatsal fikirlerle ilgileniyorsanız ve dövmelerinizi dünyadan gizlemeyi seviyorsanız, bu tasarımı tercih edin. Bir “dünyayı salla” sözünü ekleyin ve hareketlerinizle her zaman herkesi şok ettiğinizi gösterin.

Eğlenceli gerçek: Dalgalara genellikle rüzgar neden olur.

3. Büyük Kol Dalga Dövmesi

Büyük Kol Dalga DövmePin

Görüntü Kaynağı:@ddygas

Bunun gibi dev bir dövme, etrafta olması eğlenceli biri gibi görünmenizi sağlayacaktır. Biraz cüretkarsanız ve kendi tarzınızda ve kendi şartlarınızda nasıl eğlenileceğini bilen biriyseniz, bu dövmeyi beğeneceksiniz! Gidilmesi pahalı bir dövme olduğu için dikkat edin.

4. Mide Dalgası Dövmesi

Mide Dalgası Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@gongjutat

Bu dövmeyi yapmadan önce dikkat! Sadece gösterişli mürekkep giymeye cesaret edenlere uyacaktır. Ayrıca, bu dövme biraz cesaret ve kararlılık gerektireceğinden, acı toleransınızın yüksek olduğundan emin olun.

5. Ayak Dalga Dövme Mavi Tasarım

Ayak Dalga Dövme Mavi Tasarım Pin

Görüntü Kaynağı:@sangjatattoo

Bu sevimli ayak dövmesi iddialı ve çok güzel! Mavi en sevdiğiniz renkse ve aynı zamanda parlak bir dalga tasarımı arıyorsanız, bu öğeyi deneyin! Herkesin üzerinde bir başyapıt gibi görünecek.

6. Doğadan Esinlenen Dalga Dövmesi

Doğadan İlham Alan Dalga DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@zhuo_tattoostudio

Dünyanın güzelliğini seven bir insan olduğunuzu göstermek için doğanın tüm unsurlarına gidin. Gerçek renklerinizi yaratmayı ve dünyaya göstermeyi seviyorsanız, bu tasarımı beğeneceksiniz. Rengi ve toprağı seven herkes bu tasarımın güzelliğini bilecek.

7. Önkol Mavi Dalga Mürekkebi

Önkol Mavi Dalga MürekkebiPin

Görüntü Kaynağı:@sinichka.tatts

Dövmenizin büyülü ve mistik görünmesini sağlayın! Gerçek renklerinizi bir dövme ile göstermeyi seviyorsanız, hepsini bu tasarımla yapacaksınız! Tüm renkleri birleştirin ve her zaman bu çılgın yolculuğun gücüne ve mistik unsurlarına yöneldiğinizi gösterin.

8. Japon Dalgası İddialı Dövme

Japon Dalgası İddialı Dövme Pin

Görüntü Kaynağı:@saint_thomas_tattoo

Sık seyahat eden biriyseniz ve denizin hayranıysanız, bu dalga dövmesini beğeneceksiniz. Zarafet ve gücü seven herkes bu dalgalı tasarımın gerçek güzelliğini görecek.

Eğlenceli gerçek: Her gün iki yüksek gelgit ve iki alçak gelgit vardır.

9. Eşsiz İddialı Dalga Dövmesi

Eşsiz İddialı Dalga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@dövmeci.alessa

Dış dünyanın ve evrenin güzelliğini gören herkes bu dalga modelini beğenecek. Bu tasarımla doğal unsurların ilginizi çektiğini gösterin. Bu dövme ile parlayın ve benzersiz duygularınızı gösterin!

Tamamlama Zamanı

Listemizden en sevdiğiniz dalga dövmesi hangisi? Yakın gelecekte giymek için sabırsızlandığınız tasarım nedir? Tüm bu dev ve huzurlu görünen fikirler söz konusu olduğunda nerede durduğunuzu bize bildirin, fikrinizi bilmek isteriz.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın