40 Zamansız Pinup Kız Dövme Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

Bu Makalede Neler Yer Alıyor?
40 Popüler Pin Up Kızı Dövme Tasarım Fikirleri

Pin-Up’ın Tarihi Ve Onunla İlgili Her Şey

Pin-Up'ın Tarihi Ve Onunla İlgili Her ŞeyPin

Kredi: instagram

20. yüzyılın başlarında, seks sembollerini sergilemek ve reklamını yapmak için fotoğraf ve çizimler dışında pek çok yol yoktu. “Pin-Up” kelimesinin kökeni, unutulmaz kadınların erkeklerin kağıttan veya bir fotoğraftan kesip duvara, dolaba veya ranzaya astığı okuryazar tanımıdır.

Genellikle ünlü ve iyi bilinen seks sembolleri olan kızlar olurdu. Bunun mükemmel bir örneği, 50’ler ve 60’lardan ünlü bir seks sembolü olan ve halen de öyle olan Marilyn Monroe’dur.

Poster kızının asıl amacı, cinsel çekiciliği veya basit baştan çıkarıcı flörtü iletmekti.

20. yüzyılın Başlarında Pinup Tabu

20. yüzyılın başlarında “Pinup” tabu olduğu için, poster ile aynı anlama gelen bir kod veya argo vardı. “Cheesecake resimleri” idi ve genellikle bir kadının veya bir seks sembolünün yarı çıplak veya çıplak bir fotoğrafıydı.

“Pin-up” terimi İngilizce sözlüğe ilk olarak 1941’de girdi, ancak uygulaması 1890’lardan beri biliniyor.

Erkek Pinupların Popülaritesi

Çoğu poster fotoğrafı ünlü aktrisler ve modeller olsa da, erkek posterlerin de ünlü olduğundan bahsediliyordu. Cheesecake kelimesi poster fotoğrafları için bir şey olduğu için, beefcake erkek posterleri için bir kelimeydi. James Dean ve Jim Morrison ünlü erkek posterlerdi.

Pin Up Girl Dövmelerinin Anlamı ve 2. Dünya Savaşı ile Bağlantısı

Savaş sırasında askerler ceplerinde çizgi filmli bir poster kızının resmini taşırlardı. Ayrıca askerler için gösteri yapan güzel kızları hatırlattı. Bu, kimin için savaştıklarını hatırlatmasıydı. En ufak bir an için bile dikkatlerini dağıtmaya, onlara normal hayatı ve evde onları neyin beklediğini hatırlatmaya hizmet ettiler.

Feminizmin Yükselişi ve Pinup Dövmelerinin Bitmeyen Popülaritesi

Başlangıçta, poster kızlarının genel düşüncesi kadınlar tarafından desteklendi. Kadın güzelliğinin ve cinselliğinin sağlıklı bir şekilde sergilendiğini ve vücut aşağılama ve ataerkil terimlerin düşüş trendini gösterdi.

Zamanla, bir öncekiyle çelişen başka bir görüş ortaya çıktı. Bu, kadınları nesne olarak gösterdiğini ve başka bir şey olmadığını açıklayan poster kültürüne karşıydı. Kadınların onurunu zedelediğini ve kadınlık standartlarını düşürdüğünü düşündüler.

Bununla birlikte, pinup dövme tasarımı muhtemelen popülaritesini asla kaybetmeyecektir. Vücut şekli ve cazibesi yıllar içinde değişebilse de ana fikir aynı kalacaktır. Cinsellikten korkmayan, zevk alan, zamansız ve estetik kadınlar.

40 Popüler Pin Up Kızı Dövme Tasarım Fikirleri

1. Klasik Etek-Up Pin Up Kız Dövme Tasarımı

Klasik Etek-Up Pin Up Girl Dövme TasarımıPin

Kredi: @alice_thewhiterabbit

Eteği alttan uçuşan klasik bir Moulin Rouge karakteri sarışın kız. Klasik ve isabetli bir pinup dövmesi. Yalnızca siyah ve beyaz değil, stili dile getirmeye yetecek kadar renkle.

2. Yarasa Kız Pin Up Dövme Tasarımı

Yarasa Kız Pin Up Dövme TasarımıPin

Kredi: @witchcityink

Bu biraz farklı bir pin-up dövmesi. Hala klasik bir pin-up tarzı momentuma sahip ama bir bükülme ile. Bir kızın yarasa kostümü içinde olması daha da canlı ve keskin bir hava verir.

3. Baş Aşağı Pin Up Kız Dövme Tasarımı

Ters Pin Up Kız Dövme TasarımıPin

Kredi: @kristen___kay

Kızın vücudu dövmelerle kaplı çok ilginç bir dövme. Basit bir elbise ve topuklu ayakkabılar giyiyor. Saç modeli basit, düz ve hacimli. Kışkırtıcı bir bakışın ne kadar basit olabileceğinin temel konseptini gösteriyor.

4. Cadılar Bayramı Pin Up Kız Dövme Tasarımı

Halloween Pin Up Girl Dövme TasarımıPin

Kredi: @silverthornetattoos

Bu, Cadılar Bayramı sevenler için harika bir dövme. Bir iskelet bodysuit ekleyerek bir pin-up tasarımına ilginç bir dokunuş. Görünümü biraz daha ürkütücü hale getiriyor ve ürkütücü bir dokunuş katıyor. Klasik baştan çıkarıcı hava hala mevcut olsa da

5. Linda Francis Pin Up Cadılar Bayramı Dövme Tasarımı

Linda Francis Pin Up Cadılar Bayramı Dövme TasarımıPin

Kredi: @alexandraathensc

Bu, başka bir Cadılar Bayramı poster tasarımının ilginç bir versiyonu. Ünlü bir pinup burlesque modeli olan Linda’nın cadıca bir versiyonu. Alışılmış tasarımlardan farklı ama yine de çok ilginç.

6. Pin Up Ev Hanımı Dövme Tasarımı

Pin Up Ev Hanımı Dövme TasarımıPin

Kredi: @twin_coil_tattoo

Bu neredeyse klasik bir pinup görünümü. Kısa, kabarık bir elbise içindeyken ev hanımı, yüzünde hoş bir gülümsemeyle ev işlerini yapıyor. Karışıma elbise ve süpürge de eklenince sıra dışı ve ilginç.

7. Denizci Pin Up Girl Dövme Tasarımı

Denizci Pin Up Girl Dövme TasarımıPin

Kredi: @bobspikestattoo

Bu, poster tarzı ile klasik bir denizci kız dövme tasarımıdır. Siyah 60’lar saçı ve kırmızı rujla, pinup tarzını kaçırmamak elde değil. Birçok denizcinin yaptığı gibi kolunda çiçek dövmesi var. Klasik kırmızı dudak görünümü ve kızaran yanakları ile mükemmel bir denizci pinup dövmesi.

8. Daha Fazla Pastel Pinup Kız Dövme Tasarımı

Daha Pastel Pinup Kız Dövme TasarımıPin

Kredi: @all_style_tattoo_berlin

Bu kız şemsiyesi ve çevresindeki zengin renklerle sosyete bir görünüme sahip. Yine de makyajı ve saçı çok pinup tarzı. O zamanlar baştan çıkarıcı bulunan şeyin mükemmel bir temsili, çıplak ten değil, güzel bir makyaj stili ve gözlerde çapkın bir bakış.

9. Cadılar Bayramı Pin Up Dövme Tasarımları

Cadılar Bayramı Pin Up Dövme TasarımlarıPin

Kredi: @mikereedtattoo

Bu, 60’lardan sonra popüler hale gelen daha çağdaş bir pin-up stili. Klasik bir kum saati vücut şekli ve farklı Cadılar Bayramı sembolleriyle, yarasa kız tipi pin-up stili.

10. Siyah Beyaz Pin Up Saç Modeli Tasarım Dövmesi

Siyah Beyaz Pin Up Saç Modeli Dövme TasarımıPin

Kredi: @louwest_tt

Kravatlı saç modelleri, pin-up görünümünün somut örneğidir. Düz yüzü ve çapkın gözleriyle kendine güven ve tarz haykırıyor. Siyah beyaz olmasına rağmen, muhtemelen onu kırmızı ruj görünümü ve renkli bir saç tokası ile hayal edebilirsiniz.

11. Hizmetçi Pin-Up Tasarım Dövmesi

Hizmetçi Pin-Up Tasarım DövmesiPin

Kredi: @henry_kruger

Bu, 40’lar ve 50’lerde popüler olan pin-up kızlarının bir başka klasik tasarımı ve algısıdır. Kısa bir hizmetçi üniforması ve baştan çıkarıcı çapkın bir bakışla.

12. Denizkızı Pin Up Kız Dövme Tasarımı

Denizkızı Pin Up Kız Dövme TasarımıPin

Kredi: @henry_kruger

Bu alışılmadık bir pin-up tarzıdır. Ayrıca çoğunlukla denizciler veya denizciler tarafından yapılır, bu nedenle kız bir deniz kızıdır. Denizdeki adam, baştan çıkarıcı deniz kızları ve onları temsil etmenin deniz kızı kuyruğu olan klasik bir pin-up stilinden daha iyi bir yolu hakkında hikayeler yazardı.

13. Sailor Moon Pin Up Girl Dövme Tasarımı

Sailor Moon Pin Up Girl Dövme TasarımıPin

Kredi: @kısa kek.jpg

Sailor Moon, Japon süper kahraman animesinden bir karakterdir. Bir anime aşığıysanız ve pin-up tarzını seviyorsanız bu harika bir fikir. İkisi, genellikle gördüğümüzden biraz farklı ve harika olan bu dövmede birleştirilir.

14. Playboy Pin Up Tarzı Dövme

Playboy Pin Up Tarzı DövmePin

Kredi: @nooseboy

Bu, pinup titreşimleri olan playboy tarzı bir dövme. Playboy tarzını belirleyen kulaklar, body ve yüksek topuklu ayakkabılar pin-up’ın sembolleridir. Harika bir kombinasyon.

15. Pin-Up Bayan Dövme Tasarımı

Pin-Up Bayan Dövme TasarımıPin

Kredi: @alexandraathensc

Bu dövme, aynı zamanda baştan çıkarıcı olabilen klas bir bayanın mükemmel bir tanımıdır, pin-up stili oluşturulduğunda oldukça ayrılmış iki kavram. Elbisesinin altından görünen jartiyerleri ve kırmızı topuklu ayakkabılarıyla daha ürkek, baştan çıkarıcı tarafını gösteriyor.

16. Erkek Pin Up Dövme Tasarımı

Erkek Pin Up Dövme TasarımıPin

Kredi: @tattoosbysav

Erkek pin-up tasarımları, pin-up icat edildiğinde o kadar popüler olmasa da, son yıllarda daha popüler hale geldi. Bu dövme, klasik pin-up momentumlarına sahip bir erkek barmenin harika bir tasviridir. Oldukça orijinal ve farklı.

17. Klasik Kırmızı Pin Up Kız Dövme Tasarımı

Klasik Kırmızı Pin Up Kız Dövme TasarımıPin

Kredi: @jackattack101

Bu, denizcilerin yapacağı klasik bir pin-up kızı dövmesinin bir başka harika örneği. Baştan çıkarma, tutku ve kadınlığı temsil eden iki kırmızı çiçekle.

18. Donanma Pin Up Kız Dövme Tasarımı

Lacivert Pin Up Girl Dövme TasarımıPin

Kredi: @fleezyb

Bu harika bir donanma veya denizci pin-up kızı dövmesi. Denizci pinup dövmeleri, donanma şapkalarından her zaman tanınır. Kırmızı renk her zaman tutku ve ateşin bir tanımı olarak eklenir. Tüm dövmeleri, bir denizcinin denizdeki yaşamının sembolleridir. Klasik ve geleneksel denizci dövmesi.

19. Kumar Oynayan Kız Dövmesi

Pin Up Girl Dövme KumarPin

Kredi: @haileyamethyst

Zarla kumar oynamaktan bahseden klasik bir poster kızı dövmesi. Dövme, kumar tutkusunu ve baştan çıkarıcı kadınları gösteriyor. Ayrıca kötü kız dövme tasarımı olarak da adlandırılabilir.

20. Dotty Pin Up Kumar Dövme Tasarımı

Dotty Pin Up Kumar Dövme TasarımıPin

Kredi: @laboratuvartattoo

Bu, bazı pinup özelliklerine sahip başka bir kumar dövme tasarımıdır. Amaç, tarzdaki küçük bir farkla aynıdır. Orijinal 50’lerin poster stiliyle bağlantılı çok daha fazla puantiyeli elbise ve kıyafet görüyoruz. Kızıl saç tokası da eklenince klasik bir hal alıyor.

21. Tavuskuşu Pin Up Kız Dövme Tasarımı

Tavuskuşu Pin Up Kız Dövme TasarımıPin

Kredi: @tatuarda

Bu, şov kızlarının poster tarzında harika bir temsilidir. O zamanlar burlesk gösteriler sırasında hayvan desenli giyinmek çok popülerdi ve pin-up neredeyse her zaman bunun bir parçasıydı. Sade siyah bir bodysuit, tavus kuşu kanatları ve saçtaki tüylerle, bir kıvrım katıyor ve daha ilginç kılıyor.

22. Klasik Pin Up Stiliyle Karışık Kelebek

Klasik Pin Up Stiliyle Karışık KelebekPin

Kredi: @lapeppatencia

Bu dövme, tüm klasik pin-up tarzı sembolleri içermediği için ilginçtir. Topuklu ayakkabı yok ve kıyafette kalpler ve kelebekler gibi birçok hippi sembolü var. Yine de makyajı ve saç modeli klasik pin-up stilinin bir parçası.

23. Japon Pin Up Tarzı Tasarım

Japon Pin Up Tarzı TasarımPin

Kredi: @lapeppatencia

Pin-up stiliyle karıştırılmış farklı stillere sahip bir başka ilginç dövme. Pinup kavramı bazı insanlar için farklı olabilir ama amaç aynı kalır. Bu kız kıyafeti ve kitabıyla diğerlerinden biraz farklı. Ancak, yine de bir baştan çıkarma tasviri, sadece farklı bir baştan çıkarma türü.

24. Siyah Beyaz Denizci Kız Dövme Tasarımı

Siyah Beyaz Denizci Kız Dövme TasarımıPin

Kredi: @katiemaytattoos

Başka bir klasik denizci pinup dövme tasarımı. Hemen hemen tüm denizci dövmelerinin üzerinde bazı deniz sembolleri vardır. Bunda, kızın yanında bir köpekbalığı var ve onun cesaretini ve önüne çıkan çeşitli zorluklarla başa çıkma yeteneğini gösteriyor.

25. Renkli Pinup Dövme Tasarımı

Renkli Pinup Dövme TasarımıPin

Kredi: @collektifstudiosink

Bu pinup dövme tasarımı, makyaj, jartiyer, topuklar gibi birçok klasik pinup sembolüne sahiptir, ancak aynı zamanda birçok renkli ayrıntıya sahiptir. Elindeki çekiç onun kendi kendine yeterliliğini, gücünü vb. ifade eder. Durumunuza ve sebebine göre dövmeyi kişiselleştirebilirsiniz.

26. Kitty Cat Pinup Dövme Tasarımı

pisi kedi pinup dövme tasarımıPin

Kredi: @prenses.cesaret

Yüzünde kedi kulakları ve çizikler bulunan bu dövme, her zamanki pinup tarzındaki dövmeden farklıdır. Koluna yazılan karma ile, kendisinin karma olduğunu gösterebilir ve bu nedenle onu baş belası ve güçlü biri olarak gösterebilir. El hareketleri onu masum gösterse de çizikleri farklı bir hikaye anlatıyor. Çok ilginç ve eğlenceli dövme.

27. Kız Olmadan Pinup Tarzı Dövme

Kız Olmadan Pinup Tarzı DövmePin

Kredi: @tattoo13_cz

Bu normalden farklı bir dövme. Kız yok ama dikiş makinesi genel olarak geçen yüzyılda yaygın olan elbise ve kıyafetleri dikme ihtiyacına işaret ediyor, biraz detay ve kırmızı renkle, pin-up tarzı illüzyon.

28. Betty Boop Pinup Tarzı Dövme

Betty Boop Pinup Tarzı DövmePin

Kredi: @rachycas

Betty Boop, o zamanlar poster stilini temsil eden ünlü bir çizgi film karakteridir. Klasik kırmızı elbisesi, ruju ve bacakları havada bir kum saati figürüyle, popüler bir kadınsı seks sembolünün mükemmel bir tasviri.

29. Şiddetli Americana Pinup Dövme Tasarımı

Şiddetli Americana Pinup Dövme TasarımıPin

Kredi: @melissa_daye

Bu, feminizmin yükselişinin klasik bir temsilidir. Daha önce cinselleştirilmiş pinup kızlarının güçlü ve kendi kendine yeterli olduklarını gösterdi. O dönemde kadınlara umut verdi ve seksi bulunmaları için belirli bir şekilde görünmeleri gerekmediğini, cinselleştirildiklerinde cesur ve güçlü olamayacaklarını gösterdi.

30. Vintage Pinup Kız Dövme Tasarımı

Vintage Pinup Kız Dövme TasarımıPin

Kredi: @manchesterink

Bu eski bir siyah beyaz dövme. O zamanlar her yerde çıplak bayanlar olmadığından, kadınların yaptığı farklı günlük işleri cinselleştirmenin bir yolunu buldular.

31. Curvy Pinup Dövme Tasarımı

Kıvrımlı Hatlara Sahip Pinup Dövme TasarımıPin

Kredi: @tamastabs

İnsanların genellikle poster kızı olarak gördüğü kızlar, kum saati vücut şekillerine sahipti ama yine de ince ve formdaydı. Bu, daha düzgün vücutlu kadınlara minnettarlığı göstermenin ve kıvrımların sizi seksi ve baştan çıkarıcı olmaktan alıkoymaması gerektiğinin reklamını yapmanın bir yoluydu. Her şey tavırda.

32. Kıvrımlı Hatlara Hizmet Veren Pinup Kız Dövme Tasarımı

Kıvrımlı Hatlara Hizmet Veren Pinup Kız Dövme TasarımıPin

Kredi: @ninja.v.herr

Bu, elinde bir bardak viskiyle bir fıçı üzerinde oturan kıvrımlı bir çıplak kız. Kolayca Alman tipi bir poster kızı olabilir. Her zaman ülkeden ülkeye değişiyorlardı, dövmeye, bira Almanya için olduğu gibi, kendi ülkelerinin ve onun simge yapılarının takdirini gösteren belirli ayrıntılar eklendi.

33. Prenses Aurora Pinup Dövme Tasarımı

Prenses Aurora Pinup Dövme TasarımıPin

Kredi: @empiretucson_tattoo

Aurora, Disney’in Uyuyan Güzel çizgi filminden prenses. Burada, elbisesinin kırpılmış ve daha açıklayıcı olduğu bir poster tarzında. Klasik zarafet ve yumuşaklığı sergilemenin ve onu daha keskin ve baştan çıkarıcı bir şeye dönüştürmenin harika bir yolu.

34. Melek ve Şeytan Pinup Dövme Tasarımı

Melek Ve Şeytan Pinup Dövme TasarımıPin

Kredi: @elibauman

Bu, iyi ile kötü, şeytan ile melek arasındaki zıtlıktır. Meleğin bedeni beyaz bir örtü ile örtülüyken, şeytanın bedeni değildir. Buradaki şeytan, klasik bir vintage poster kızının tüm özelliklerine sahipken, açılar tek zıttı temsil ediyor.

35. Askeri Pinup Kız Tasarımı

Askeri Pinup Kız TasarımıPin

Kredi: @maxpetar

Bu, askerlerin sahip olduğu klasik bir 2. Dünya Savaşı poster kızı dövmesidir. Ne için savaştıklarını ve kimin için eve geldiklerini hatırlamanın klasik bir yoluydu. Destek ve takdir gösterdi.

36. Hawaii Pinup Kız Dövme Tasarımı

Hawaii Pinup Kız Dövme TasarımıPin

Kredi: @seaworthytattoos_

Hawaii’li kızlar her zaman, etraflarında çiçekler olan mayolar içindeki bu sıcak karşılama kadınları olarak sunuldu. Onları daha pinup tarzı yapmak için çok az çaba gerekir. Biraz kırmızı ruj ve klasik makyajla zaten oradasınız.

37. Klasik Gri Beyaz Pinup Tasarım Dövmesi

Klasik Gri Ve Beyaz Pinup Tasarım DövmePin

Kredi: @the.black.rooster.dövme

Bu klasik bir pinup kızı. Buz gibi cilveli bakışı ve ciddi yüzü, çekilmiş dudaklarıyla klasik, baştan çıkarıcı bir resim. Çiçekler her zaman kadınların yumuşaklığını ve tutkusunu takdir etmek için eklenir, asıl mesele bu değildir.

38. Marilyn Monroe Pinup Kız Dövme Tasarımı

Marilyn Monroe Pinup Kız Dövme TasarımıPin

Kredi: @marco_inkman

Marilyn Monroe, 50’lerde Pop kültürünün yükselişiyle ün kazandı. O, ünlü bir seks sembolüydü ve hala da öyle. Güzel ve baştan çıkarıcı olarak kabul edildi. Ünlü kıvırcık saçları ve kırmızı ruju, zamansız bir görünüm. Birçok detayı olan harika bir dövme.

39. Çizgi Film Merilyn Monroe Pinup Tasarım Dövmesi

Karikatür Merilyn Monroe Pinup Tasarım DövmePin

Kredi: @pokesby_bobasaur

Bu dövme, seks sembolü poster kızı olarak bilinen Merilyn Monroe’nun çizgi film versiyonudur. Bu, az ayrıntıyla daha basit bir dövme ama klasik pinup kızı stilini sergilemek için yeterli.

40. Eğlence Ve Oyunlar Pinup Kız Dövme Tasarımı

Eğlence Ve Oyunlar Pinup Kız Dövme TasarımıPin

Kredi: @paulslifertattoo

Bu, farklı bir ortamda harika bir pinup kızı dövmesi. İçki, eğlence ve oyunlarla çevrilidir. İyi ya da kötü çevre olarak tanımlanabilir. Ya işin başında, eğlenceyi ve oyunları manipüle ediyor ya da manipüle ediliyor ve içinde boğuluyor.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın