50+ En İyi Sadakat Dövmesi ve Ne İfade Ettikleri: Nihai Kılavuz (2023 Güncellemesi)

En İyi Sadakat Dövme Tasarım Fikirleri

En İyi Sadakat DövmeleriPin

Kredi: @lilvale_tattoo

Başkalarına karşı hissettiğin sadakati temsil edecek bir dövme yaptır. Sadık insanlar, hayatlarındaki insanlar için her şeyin ötesine geçecek ve karşılık olarak genellikle aynı muameleyi isteyeceklerdir. Başkalarına olan bağlılığınızı kalıcı olarak hatırlatmak için bir sadakat dövmesi yaptırın.

Bu dövmeler, çiftler ve aile odaklı olanlar arasında popülerdir. Bazıları, sadakat temasıyla eşleşen dövmeler veya tamamlayıcı dövmeler alır. Sadakat kelimesinin üzerinize kazınmış olması gerekmiyor. Birçok farklı kültür, sadakati temsil etmenin, harika dövmeler yapmanın farklı yollarına sahiptir. Sadakat size özel bir anlam da ifade edebilir, başka birinin mürekkebinin kopyası olmak zorunda değildir. İşte sizin için sadakati temsil edecek en iyi dövmeler hakkında bazı ilham kaynakları.

Sadakat Yazma Dövmeleri

Sadakat Yazma Dövmeleri 1Pin

Kredi: @romeotorrez
Sadakat Yazma Dövmeleri 2Pin
Kredi: @diegotattooist

Sadakati temsil etmenin basit bir yolu, kelimenin kendisini size yazdırmaktır. Hassas italiklerden kalın el yazısı yazıya kadar aralarından seçim yapabileceğiniz neredeyse sonsuz sayıda yazı tipi vardır. Dövme yazmak, tüm vücut bölgelerine düzgün bir şekilde sığabilir.

Pek çok insan sadakat kelimesini aile ve saygı gibi başka kelimelerle eşleştirir ve onlar için aynı anlama gelir. Diğer insanlar sadakat kelimesini daha büyük dövme tasarımlarına dahil ederek tam bir temalı parça yaratırlar.

krizantem dövmeleri

Kasımpatı Dövmeleri 1Pin

Kredi: @şafak.dövmeler
Kasımpatı Dövmeleri 2Pin
Kredi: @lingsongtattoo

Krizantemler, çeşitli kültürler ve ülkelerde birçok farklı şeyi sembolize eder. Bu güzel çiçek sadakat, bağlılık ve dostluk ile ilişkilendirilir. Avustralya’da krizantem, Anneler Günü’nün resmi çiçeğidir. Bu dövmeyi yaptırmak, annene olan sadakatini temsil etmenin harika bir yoludur.

ayçiçeği dövmesi

ayçiçeği dövmesi 1Pin

Kredi: @andrewlebronmatthews
ayçiçeği dövmesi 2Pin
Kredi: @thereal.bodine

Ayçiçekleri, Clytie ve Apollon efsanesinden dolayı sadakati simgeler. Yunan mitolojisinde su perisi Clytie, Apollon’u severdi. Apollo ilk başta onun sırtını sevdi ama kısa süre sonra başka birine aşık oldu. Clytie, kıskanç bir tavırla Leucothoe’nun babasına ilişkiyi anlattı ve o, onu diri diri gömerek onu cezalandırdı. Apollon onu bir çiçeğe dönüştürdü ama yine de onu seviyordu. Günlerini, ayçiçeklerinin güneşe dönmesi gibi, güneşi gökyüzünde hareket ettirirken onu izleyerek geçirirdi.

köpek dövmeleri

köpek dövmeleri 1Pin

Kredi: @angeloctopus
köpek dövmeleri 2Pin
Kredi: @estudio_balamtatto

Köpekler, insanların en iyi dostu olarak bilinir. İnanılmaz derecede sadık hayvanlardır ve kolayca bir ailenin üyesi olabilirler. İyi bir portre sanatçısı, evcil hayvanınızın bir görüntüsünü kopyalayabilecek ve onların sonsuza kadar hafızanızda kalmasına izin verecektir. Daha minimalist bir şey veya en sevdiğiniz türün bir taslağını da seçebilirsiniz.

kurt dövmeleri

kurt dövmeleri 1Pin

Kredi: @efrain_tattoos
kurt dövmeleri 2Pin
Kredi: @maguilaxxx

Bir kurt dövmesi popülerdir çünkü birçok insan bu hayvanın ruhuyla bağlantı kurar. Kurtlar, ailelerine şiddetli bir sadakati sembolize eder. Bu hayvan, tamamen içgüdülerine dayanarak hızlı ve sağlam bir duygusal bağ kurabilir. Duygusal tasarımlar yaparken kalplerine güvenirler.

Biliyor musun:

Game of Thrones oyuncusu Sophie Turner’ın Stark ailesini temsil edecek bir kurdu var. Skylar Grey, Paris Jackson ve Melissa Benoist’in de kurt dövmeleri var.

Aşk Dövmesi Üzerine Sadakat

Sadakat Aşk Dövmesi 1Pin

Kredi: @karamelgeishaxo
Sadakat Aşk Dövmesi 2Pin
Kredi: @_iamslug24

Loyalty Over Love, birçok insanın yaşadığı yaygın bir deyim ve slogandır. Bu cümlenin fikri, sadakatin sevginin daha iyi bir versiyonu olduğudur çünkü insanlar sevdiklerinden daha çok sadık olduklarına saygı duyarlar.

Kraliyet Dövmesi Üzerine Sadakat

Kraliyet Dövmesi 1 Üzerinde SadakatPin

Kredi: @cool_ya_jet
Kraliyet Dövmesi 2 Üzerinde SadakatPin
Kredi: @tinymilo.dövmeler

Birçok insan için bir başka popüler slogan, asla paraya değer vermemeniz ve sadakatten çok güç sahibi olmanız gerektiği anlamına gelir. Ailesine yakın olan ve nereden geldiklerini hatırlamak isteyenler bu tabiri sıklıkla kullanırlar.

Biliyor musun:

Loyalty Over Royalty, CJ ve T_y_A’nın bir albümüdür ve bir şarkı kaydeden Trippie Rerd

Aile Sadakat Dövmesi

Aile Sadakat DövmesiPin

Kredi: @pandorasboxtattoo

İster kendi kanınızdan, ister kendi seçtiğiniz aileden olsun, birçok insan aile ve sadakat arasında bağlantı kuracak kadar şanslı. Bir aile sadakat dövmesi alarak ikisini birbirine bağlayın. Bu, yazarak veya ailenin sizin için ne anlama geldiğini temsil eden bir şeyle yapılabilir.

Japon Sadakat Dövmesi

Japon Sadakat Dövmesi 1Pin

Kredi: @a_giletti
Japon Bağlı Dövme 2Pin
Kredi: @marlostattoos

Japon dövmeleri parlak ve güzeldir. Dövme, suç çetesi Yakuza ile ilişkilendirildiği için Japonya’da kötü bir üne sahipti. Bir noktada dövmeler yasa dışıydı çünkü çete üyeleri sadakatlerini göstermek için mürekkepleniyordu. 21. yüzyılda durum böyle değil ve şimdi Japon dövmesi dünya çapında övülüyor.

Yutkunma dövme

Dövme Kırlangıç ​​1Pin

Kredi: @mooneytattoos
Kırlangıç ​​Dövmesi 2Pin
Kredi: @kasper.ağustos

Kırlangıç ​​​​dövmeleri, geleneksel Amerikan geleneğinde popüler bir tasarımdır. Çoğu zaman sadakatle ilişkilendirilen bir şey olan vatan ya da vatanseverliğin sembolüdürler. Bir çift kırlangıçlı dövmeler sadece aşkı değil, bağlılığı ve sadakati de temsil edebilir.

Anka kuşu dövmesi

Anka kuşu dövmesi 1Pin

Kredi: @astrocash83
Anka kuşu dövmesi 2Pin
Kredi: @gordontshepherd

Kuş ölümü, doğumu ve yeniden doğuşu temsil ettiği için Phoenix dövmeleri Japon dövmelerinde popülerdir. Konuklara dürüst ve sadık olduğunuzu garanti etmek için ev dekorunda kullanılırlar. Bu güçlü efsanevi eserler çekicidir ve genellikle alev tasarımlarına dahil edilir.

claddagh dövme

claddagh dövme 1Pin

Kredi: @tonyhennesseytattoo
claddagh dövme 2Pin
Kredi: @tristanbradshawtattooing

Claddagh, taçlı bir kalbi tutan iki ele benzeyen geleneksel bir İrlanda sembolüdür. eller dostluğu ve güveni, kalp sevgiyi ve taç sadakati sembolize eder. 1700’lü yıllara dayanan bu sembol, genellikle düğünleri veya nişanları temsil etmek için kullanılır.

el sıkışma dövme

el sıkışma dövmesi 1Pin

Kredi: @tattoobengroningen
el sıkışma dövmesi 2Pin
Kredi: @agility_ink

El sıkışma dövmesi, Amerikan geleneğinde inanılmaz derecede popülerdir. Bir araya gelen iki el güven, anlaşma ve sadakati temsil eder. Bazıları aldanma hissini simgeleyen el ve yılan sallama dövmesi yaptırsa da.

İki Altın Balık Dövmesi

İki Altın Balık Dövmesi 1Pin

Kredi: @_sandra_gon_
İki Altın Balık Dövmesi 2Pin
Kredi: @pomaran4uk

Tibet Budizminde, iki altın balık sadakat ve uyumu temsil ederken, deniz ıstırapla ilişkilendirilir. Altın balık ikilisi, Budizm’deki sekiz uğurlu sembolden biridir. Çin geleneğinde yeni evlilere altın balıklı vazo gibi hediyeler verilir.

Pikorua Dövme

Pikorua Dövme 1Pin

Kredi: @vicki_carpenter_tattoo
Pikorua Dövme 2Pin
Kredi: @maiana.art

Pikorua, sadakat ve dostluk için bir Maori sembolüdür. Çeşitli varyasyonları olmasına rağmen, çift veya üçlü kıvrımlı sekiz şekline sahip olduğu kabul edilmektedir. Tek kıvrım, her zaman geri dönüş yolunu bulan iki kişinin ortaklığını sembolize ederken, çift veya üçlü kıvrımlar aileleri, insan gruplarını veya bütün bir kültürü temsil eder.

Sadakat Dövmesi için En İyi Yerleştirme

Sadakat dövmenizin tasarımını seçtikten sonra sıra doğru yerleştirmeyi seçmektir. Yeni sadakat dövmenizin yerini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar.

 • Nasıl görünüyor. Düşünmeniz gereken ilk şey bu. Sanatçı, mürekkebi sürmeden önce genellikle alana bir şablon koyar ve yerleşimi beğenmenizi sağlar. Nasıl göründüğünü görmek için önceden likit eyeliner çekebilirsiniz.
 • Boyutu düşünün. Küçük dövmeler vücudun belirli bölgelerine daha çok yakışırken, daha büyük tasarımlar diğer bölgelere yakışır. Ayrıntılı dövmeler daha büyük olmalıdır, iyi bir sanatçı bile yoğun detayları küçük bir tasarıma sığdıramaz.
 • Acı toleransınız. Bazı bölgeler diğerlerinden çok daha acı verici olduğundan, ne kadar acıyla baş edebileceğinizi düşünün. Büyük bir tasarımı denemeden önce daha az ağrılı bir alanda küçük başlayın. Unutmayın, hiçbir dövme %100 ağrısız değildir!
 • Görünür bir dövme mi yoksa gizli bir şey mi istiyorsunuz? Kabul etmeyen veya dövmeyen bir işte çalışıyorsunuz, bunu aile üyelerinden saklamak isteyebilir veya çok kişisel bir anlamı olabilir. Ayrıca, bazı bölgelerin görülmesi zor olabileceğinden, dövmenizi görmek isteyip istemediğinizi düşünün.
 • Seçim için acele etmeyin. Karar verirken asla aceleye gelmemelisiniz. Sizin için en iyi dövmeyi doğru yerde yaptırdığınızdan emin olmak için zaman ayırın.

Sadakat Kol Dövmesi

Sadakat Kol Dövmesi 1Pin

Kredi: @desacatattoo
Sadakat Kol Dövmesi 2Pin
Kredi: @legacy_tattoos614

Bir dövme istiyorsanız ve bunu sergilemek istemiyorsanız veya gösteremiyorsanız, pazı ideal bir yerdir. İstediğiniz boyuta bağlı olarak, güzel görünse de kapatması kolay olabilir. Kas dokusu olduğu için diğer bölgeler kadar ağrılı olmaması gerekir.

Önkol dövmeleri de popülerdir, çünkü bu alan tüm tasarımlara uygundur ve ağrı orta düzeydedir. Uzun, ince tasarımlar ve hatta portre dövmesi bu alana çok yakışıyor.

Sadakat Boyun Dövmesi

Sadakat Boyun Dövmesi 1Pin

Kredi: @romankytetovacky
Sadakat Boyun Dövmesi 2Pin
Kredi: @uptattooestudio

Semboller ve orta büyüklükteki dövmeler, boynun yan tarafına, kabaca kulağınızın altına güzel bir şekilde oturur. Bu dövmeler son yıllarda her iki cinsiyette de giderek daha popüler hale geldi. Daha cesur boyun dövmeleri, büyük bir tasma gibi tüm bölgeyi dolaşabilir.

Saç çizginizin hemen altındaki enseniz de popüler bir bölgedir. Daha küçük tasarımlara daha uygundur ve saç ve yüksek yakalı gömleklerle kolayca gizlenebilir.

Biliyor musun:

Boynun etrafındaki cilt yaşla birlikte kırışabilir ve sarkabilir, bu yüzden bu bölgeyi mürekkeplendirmeden önce dikkatlice düşünün.

Sadakat Göğüs Dövmesi

Sadakat Göğüs Dövmesi 1Pin

Kredi: @sandja.dövme
Sadakat Göğüs Dövmesi 2Pin
Kredi: @lemontattoomontcada

Sandık, mürekkeplenmek için harika bir yerdir. Birçok erkek, kolye benzeri bir tasarım yaratmak için göğsüne dövme yaptırmayı sever, diğerleri ise tüm alanı kapsayan büyük bir tasarım elde etmeyi sever. Sternum ve yaka genellikle daha ağrılı kabul edilir.

Sadakat Bilek Dövmesi

Sadakat Bilek Dövmesi 1Pin

Kredi: @ciullo_tattoos
Sadakat Bilek Dövmesi 2Pin
Kredi: @babyboytattoos714

Bilek, özellikle kadınlar için sadakat dövmeleri için çok popüler bir alandır. Unutma, bileklerin ne kadar kemikliyse, o kadar çok acıtır. Küçük, narin tasarımlar bileğe gerçekten çok yakışıyor ama tam kol dövmesine dahil edilebilir.

Sadakat Sırt Dövmesi

Sadakat Sırt DövmesiPin

Kredi: @a.chilly.billy

Arka kısım, büyük tasarım parçalar elde etmenizi sağlayan düz ve geniş bir alandır. Yazı dövmeleri de sırtın üst kısmına popülerdir. Sırt dövmelerini kapatmak kolaydır, dövmeleri tercih etmeyen bir sektörde çalışıyorsanız idealdir.

Biliyor musun:

Sırt, belki de bir dövme için vücudun en hassas ve ağrılı kısımlarından biridir. Bunun nedeni, bölgede sinirlerin yoğunlaşmasıdır.

Sadakat Mide Dövmesi

sadakat mide dövmesi 1Pin

Kredi: @alantattoo23
sadakat mide dövmesi 2Pin
Kredi: @good_tattoo_theend

Six pack almak için çok çalıştıysanız ve bunu göstermeyi seviyorsanız, bir sadakat mide dövmesi idealdir. Tasarımların göğsün üst kısmına veya kalça ve baldırlara kadar uzanabileceği geniş bir alandır.

Sadakat El Dövmesi

Sadakat El Dövmesi 1Pin

Kredi: @dövme.lady_
Sadakat El Dövmesi 2Pin
Kredi: @_lucifer_tattoo_

Dünya dövmeleri daha fazla kabul ettikçe, el dövmeleri daha popüler hale geliyor. Oldukça sancılı bir bölge olmasına rağmen küçük desenlerle mürekkeplendiğinde harika görünüyor. Birçoğu elin arkasında yazı veya küçük resimler, parmakta küçük basit tasarımlar veya yanlarda uzun dövmeler seçer.

Sadakat Bacak Dövmesi

Sadakat Bacak Dövmesi 1Pin

Kredi: @itsfilon
Sadakat Bacak Dövmesi 2Pin
Kredi: @mattiabelelli.dövme

Bacak dövmeleri her iki cinsiyette de eşit derecede iyi görünüyor. Uyluk dövmeleri muhtemelen en az acı veren dövmelerden biridir, özellikle de etli kalçaları olan kadınlarda, çünkü iğne kemikten uzak tutulacaktır. Baldırın biraz daha aşağısı çok daha acı vericidir. Her iki alan da büyük, renkli tasarımları iyi alıyor.

Biliyor musun:

Diz çevresine dikkat edin, burası mürekkeplenmek için en acı verici yerlerden biridir. Renk de bu alanda daha hızlı soluyor.

Sadakat Dövmeleri: SSS

Sadakat Hangi Renkle Temsil Edilir?

Hangi Renk Sadakati Temsil Eder?Pin

Kredi: @charlotaink

Sadakat mavi renkle temsil edilir. Mavi, okyanusların sakinliğini ve gökyüzünün özgürlüğünü temsil eder, bu gölge genellikle sadakatin yanı sıra huzurla da ilişkilendirilir. Mavi aynı zamanda gücü ve gücü sembolize eder ve bazen kraliyetle ilişkilendirilir.

Hangi Ünlülerin Sadakat Dövmesi Var?

Hangi Ünlülerin Sadakat Dövmesi Var?Pin

Kredi: @iamcardib

Cardi B’nin sağ pazısında Loyalty Over Royalty yazan bir dövme var. Model Jessica White’ın alt sırtında Sadakat için kanji sembolü vardır. Aktris ve yazar Lena Dunham, bileğine Staunched damgasını vurdu, bu sadık ve adanmış anlamına geliyor.

Renkli mi yoksa Siyah ve Gri Sadakat Mürekkebi mi Almalıyım?

Bazı insanlar renkli dövmeleri sever, bazıları ise siyah ve griyi tercih eder. İkisi de harika görünüyor ama işte bir renk ve dövme stili seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı artılar ve eksiler:

Renkli mi yoksa SİYAH VE GRİ Sadakat Mürekkebi mi Almalıyım 1Pin

Kredi: @tatt_by_ajay
Renkli mi yoksa SİYAH VE GRİ Sadakat Mürekkebi 2 mi Almalıyım?Pin
Kredi: @timmnowakowski

Renk dövmeleri, bir sanatçı farklı boyutlar ve tonlar oluşturmak için tonları bir araya getirdiğinde elde edilir. Genel olarak, anahat siyahtır ve ayrıntılar ve gölgeleme bir renkle yapılır. İşte bu tarzın artıları ve eksileri.

 • Bazı stiller renkli dövmelere daha çok yakışır. Geleneksel Japon, Amerikan geleneksel, sulu boya, yeni okul ve açıklayıcı tasarımların tümü, ayırt edici görüntülerini oluşturmak için renge güvenir.
 • Renkli dövmeler çok daha fazla göze çarpar ve deriden fırlar. En basit ve ince tasarımları bile öne çıkarabilirler.
 • Ne yazık ki renkli tasarımlar, siyah ve gri dövmelere kıyasla güneşte daha hızlı solabilir. Güneş kremi sürün ve dövmenizin daha uzun süre daha iyi görünmesini sağlamak için güneşten uzak durmaya çalışın. Bir sanatçı, solmuşsa renkli bir dövmeyi rötuşlayabilir ve aydınlatabilir.
 • Daha küçük tasarımlar, ayrıntıların çamurlu görünmesiyle renklere boğulabilir.
 • Renkli dövmeler, kırışık cilt ve dokuyu vurgulayabilir.
 • İşlem cilde daha fazla zarar verdiğinden, renkli dövmelerin iyileşmesi daha uzun sürer.

Siyah ve gri dövmelerde yalnızca klasik siyah mürekkep kullanılır. Mürekkep, tek renkli dövmelere boyut kazandıran gri oluşturmak için sulanır. Siyah ve gri dövmeler, hassas veya karmaşık tasarımlar oluşturmak için kullanılır. Sanatçı, boyut ve derinlik elde etmek için çizgiler arasındaki boşluğu kullanacaktır. İyi bir sanatçı karmaşık desenler, çizgiler ve şekiller yaratacak, hatta gerçekçi portreleri yeniden yaratacaktır.

Renkli mi yoksa SİYAH VE GRİ Sadakat Mürekkebi mi Almalıyım 3Pin

Kredi: @bad_tattoos
Renkli mi yoksa SİYAH VE GRİ Sadakat Mürekkebi mi Almalıyım 4Pin
Kredi: @_drcas

Ancak, tıpkı renkli dövmeler gibi, siyah ve gri parçaların da kendi artıları ve eksileri vardır.

 • Siyah ve gri dövmeler, hem küçük hem de büyük sadakat dövmeleri için uygundur. Tek renk kullanıldığı için çizgiler daha belirgindir.
 • Tek renkli renkler, renkli olanlar kadar çabuk solmaz. Yine de onlara bakmalı, güneş kremi sürmeli ve güneş ışığından kaçınmalısınız.
 • Siyah ve gri tasarımlar az bakım gerektirir ve nadiren rötuş gerektirir. Bu, konuma ve bakım sonrası talimatları ne kadar iyi takip ettiğinize bağlı olacaktır.
 • Renk olmadığı, sadece çizgiler ve gölgeleme olduğu için, siyah ve gri dövmeler düz veya bitmemiş gibi görünebilir.
 • Tek bir dövme mürekkebi tonuyla çok boyutlu bir mezuniyet yaratmak için yetenekli bir dövme sanatçısı gerekir.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın