50+ En İyi Şakayık Dövme Tasarım Fikirleri (Ve Arkasındaki Anlamlar)

Çiçek dövmelerinin modası asla geçmez. Kadınsı zarafeti cesur bir tavırla birleştirmenin harika bir yolu. Etraftaki en popüler dövmelerden biri şakayıktır. Daha büyük parçalara dolgu maddesi olarak, başka desenlerde dokunarak veya bağımsız bir parça olarak kullanılabilir.

50+ En İyi Şakayık Dövme Tasarım Fikirleri

En İyi Şakayık Dövme Tasarımları 1Pin

Kredi: @chloeyalexandera
En İyi Şakayık Dövme Tasarımları 2Pin
Kredi: @dövmeci_nananov

Şakayık çiçekleri, bahçelerde göze çarpan büyük, gösterişli çiçeklerdir. Şakayık mercan ve pembe, sarı ve mor, kırmızı ve hatta yeşil arasında değişen bir dizi renkte gelir. Pek çok kültür şakayıkları sever, bu da onların dünya çapında farklı tarzlarda kullanıldığı ve farklı anlamlara sahip olduğu anlamına gelir.

Peki şakayık dövmelerde neden bu kadar popüler ve ne anlama geliyor?

Ejderha Şakayık Dövmesi

Ejderha Şakayık Dövmesi 1Pin

Kredi: @daniellelivoti
Ejderha Şakayık Dövmesi 2Pin
Kredi: @qboink

Geleneksel Japon dövmesinde, şakayık bir ejderhanın yanında eşleştirildiğinde yepyeni bir anlam kazanır. Şakayık tek başına erkekliği ve cesareti temsil eder. Bir ejderhanın yanında dövme yapıldığında hassas bir denge sağlar. Bu dövme, mezarsız güç kavramının ideal bir temsilidir, pek bir şey başaramaz.

Japon şakayık dövmesi

Japon şakayık dövmesi 1Pin

Kredi: @barc.art
Japon şakayık dövmesi 2Pin
Kredi: @lisakura__

Şakayık, Japon tasarımında yaygın olarak bulunur çünkü çiçeğin kültürlerinde büyük önemi vardır. Geleneksel olarak, bu tasarımlar yas, güçlü duygular ve refahı simgeleyen siyah ve kırmızı tonlarda gelir. Japon şakayık dövmeleri erkeksi ve koruyucudur ve genellikle kafatasları, yılanlar ve ejderhalar gibi diğer tasarımlara dahil edilir.

Küçük Şakayık Dövmesi

Küçük Şakayık Dövmesi 1Pin

Kredi: @jennyli_tattoo
Küçük Şakayık Dövmesi 2Pin
Kredi: @juliasaccardo

Dövmelerin büyük ve cesur olması gerekmez. Herkes yeterince cesur değil veya büyük bir parça almak için doğru yaşam tarzına sahip değil. Gizli bir yere biraz narin bir çiçek dövmesi yaptırmak hiç bu kadar havalı olmamıştı. Parmaklar, ayak bilekleri, bilekler ve kalçalar, hassas bir küçük mürekkepleme elde etmek için en popüler alanlardan bazılarıdır.

Ayrıca Oku:

  • Aşık Olacağınız Büyük Anlamları Olan 70+ Küçük Dövme
  • Ailenizden Dövme Saklamak İçin 14 Yer

şakayık kol dövmesi

Şakayık kol dövmesi 1Pin

Kredi: @yushitattoo
şakayık kol dövmesi 2Pin
Kredi: @keuptattoo

Toplumda dövmelere karşı tutum değişiyor. Bu, toplum tarafından işinizi kaybetme korkusuyla yargılanmadan tam kol dövmeleri yaptırabileceğiniz anlamına gelir. Şakayıklar, tasarıma bir yumuşaklık katan diğer tasarımlara çok yaygın olarak dahil edilir. Japon ve Çin temalı dövmelerde genellikle yılanlar ve ejderhalar arasında dokunmuş şakayıklar bulunur.

şakayık omuz dövmesi

şakayık omuz dövmesi 1Pin

Kredi: @gravediggerx
şakayık omuz dövmesi 2Pin
Kredi: @tussilago.t

Şakayıkların tam çay fincanı şekli, onları omuz için ideal bir dövme yapar. Şakayık tasarımı tam olarak omuza sığabilir, arkaya inebilir veya bir kol parçasının üst kısmı olarak kullanılabilir. Geniş bir alan olduğu için büyük bir parça istiyorsanız bu alan idealdir.

Şakayık El Dövmesi

şakayık el dövmesi 1Pin

Kredi: @kayseeshuster
şakayık el dövmesi 2Pin
Kredi: @tillydee

Çiçek dövmeleri bir Amerikan geleneksel favorisidir. Birçoğumuz elin arkasına mürekkeplenmiş ikonik kırmızı gülü görmüşüzdür, ancak şakayık da aynı şekilde çalışır. Şekli, onu elin arkası için ideal bir seçim haline getirir. Bazı insanlar bir el alır, ancak her ikisinde de ayna görüntüleri elde etmek genellikle daha popülerdir.

Biliyor musun:

Elin derisi ince olduğu için en çok ağrıyan noktalardan biridir. Herhangi bir dövme sanatçısı, yalnızca deneyimliyseniz ve iyi bir ağrı eşiğiniz varsa bu bölgeyi almanızı önerecektir.

şakayık boyun dövmesi

şakayık boyun dövmesi 1Pin

Kredi: @poqsa.dövme
şakayık boyun dövmesi 2Pin
Kredi: @annabel.ink

Öne çıkmaktan korkmuyorsanız boyun dövmesi mükemmeldir. Cesur ve riskli bir yerleştirme ama bir etki yaratacağı kesin. Bu yerleşimi gizlemenin nispeten zor olabileceğini unutmayın; aynı zamanda en acı verici yerleşimlerden biridir.

şakayık sırt dövmesi

şakayık sırt dövmesi 1Pin

Kredi: @punk.ink
şakayık sırt dövmesi 2Pin
Kredi: @domtattoos

Sırt dövmeleri popülerdir, çünkü tasarımda çılgına dönmenize izin veren düz, geniş alanlardır. Çok fazla ayrıntı ve renk içeren büyük bir tasarım istiyorsanız, arka kısım ideal noktadır. Sırt dövmeleri küçük ve orta olabilir veya boyundan alta tüm alanı kaplayabilir. İşiniz dövmeleri onaylamıyorsa, sırt dövmelerini gizlemek de kolaydır.

şakayık bacak dövmesi

şakayık bacak dövmesi 1Pin

Kredi: @amybillingtattoo
şakayık bacak dövmesi 2Pin
Kredi: @blacktolines

Bacak, büyük şakayık dövme tasarımları için ideal olan geniş bir alandır. Çoğunlukla düz alan, bir sanatçının parçaya çok fazla renk ve ayrıntı katmasını sağlar. Uyluklar ve baldırlar popülerdir çünkü büyük tasarımları işleyebilirler ve dövme yaptırmak için çok fazla acıtmazlar.

Devamını Oku: Kızlar İçin 30+ En Seksi Uyluk Dövme Tasarımları

şakayık kaburga dövmesi

şakayık kaburga dövmesi 1Pin

Kredi: @martaostrowska.art
şakayık kaburga dövmesi 2Pin
Kredi: @mattynoir

Göğüs kafesi dövmeleri, vücudu vurgulayarak doğal formlarını gösterdiği için kadınlar arasında çok popülerdir. Şakayık göğüs kafesi dövmeleri göğüs kafesinin tamamına yayılabilir veya dikkat çekmeyecek şekilde yan tarafa yerleştirilebilir. Dikkatli olun, göğüs kafesi dövmeleri yeni başlayanlar için acı verici olabilir.

Pembe Şakayık Dövmesi

Pembe Şakayık Dövmesi 1Pin

Kredi: @amanda_sissons
Pembe Şakayık Dövmesi 2Pin
Kredi: @bethanyriverstattoos

Bir şakayık çalısı hayal ettiğimizde aklımıza pembe şakayıklar gelir. Pembe şakayık inanılmaz derecede romantiktir ve genellikle düğün buketlerinde kullanılır. Romantizmi, yıl dönümünü veya haraç olarak kutlamak için pembe bir şakayık dövmesi yaptırın. Şakayıklar, aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok pembe tonda gelir.

Gerçekçi Şakayık Dövmesi

Gerçekçi Şakayık Dövmesi 1Pin

Kredi: @jamie_forbes_tattoo
Gerçekçi Şakayık Dövmesi 2Pin
Kredi: @k_ink_tattoo

Farklı yorumlar ve çizim tarzlarıyla oynamak eğlenceli ama şakayıklar kendi başlarına güzeller. Gerçekçi bir şakayık dövmesi, çiçeğin doğal güzelliğine saygı gösterecektir. Gerçekçilik konusunda uzmanlaşmış bir dövme sanatçısı aramanızı öneririz, böylece tam olarak istediğiniz dövmeyi elde edebilirsiniz!

Amerikan Geleneksel Şakayık Dövmesi

Amerikan Geleneksel Şakayık Dövmesi 1Pin

Kredi: @kennyteattoo
Amerikan Geleneksel Şakayık Dövmesi 2Pin
Kredi: @johnsonsons4l

Amerikan geleneksel dövmeleri cesur ve biraz erkeksi, bu da şakayıkla ilginç bir tezat oluşturuyor. Amerikan geleneksel tasarımları, istediğiniz kadar küçük veya cesur olabilir. Göz alıcı bir eski okul şakayık dövme tasarımı yaratın.

İnce Çizgi Şakayık Dövmeleri

İnce Çizgi Şakayık DövmeleriPin

Kredi: @amarcord.ink

İnce çizgi dövme, belirgin şekilde ince çizgilerden oluşur, gölge veya renk geçişleri yoktur. Bu narin dövme, çok gürültülü veya kalın olmadan renk, gölgeleme ve dokuya sahip olmayı başarır. Bu dövmeler, ilk kez yapanlar veya küçük ama ayrıntılı bir mürekkep isteyenler için idealdir.

Renkli Şakayık Dövmeleri

Renk Şakayık Dövmeleri 1Pin

Kredi: @justinetattoos
Renkli Şakayık Dövmeleri 2Pin
Kredi: @peony_tattoo_daily

Şakayıklar doğal olarak canlıdır; doğal rengi benimsememek israf gibi görünebilir. Pembe, kırmızı ve sarıları kapsayan, rengi kucaklayan bir dizi tonda mevcuttur. Birçok kişi, bir parçaya pop ve boyut eklemek için iki renkten birini kullanır.

Biliyor musun:

Siyah olmayan mürekkepler biraz daha pahalıdır. Renkli dövmeler daha uzun sürdüğü için genellikle daha pahalıdır. Renk alanı doldurur ve daha uzun, daha ayrıntılı bir süreç olan doygunluğa ihtiyaç duyar.

Siyah ve Gri Şakayık Dövmesi

Siyah ve Gri Şakayık Dövmesi 1Pin

Kredi: @_shinobi.ink_
Siyah ve Gri Şakayık Dövmesi 2Pin
Kredi: @tattoosbyrhianne

Siyah ve gri şakayık dövmeleri, renk dikkati dağıtmadan tasarımınızın şekline ve hassas ayrıntılarına odaklanmanın mükemmel bir yoludur. Siyah ve gri dövmeler çok yönlüdür ve vücudun tüm bölgelerine uygundur.

siyah iş şakayık

siyah iş şakayık 1Pin

Kredi: @akılsız_tattooer
siyah iş şakayık 2Pin
Kredi: @motherborg

Renk istemiyor ama yine de cesur bir dövme mi istiyorsunuz? Derin doymuş siyah mürekkebin büyük bölümlerine sahip cesur iş dövmelerini deneyin. Siyah mürekkep, cildinizin dövme tasarımının bir parçası haline geldiği negatif boşluk veya cilt kırılmalarıyla tezat oluşturur. Şakayık tasarımları çok boyutlu olduğu için bu tarza çok yakışıyor.

Şakayık ve Kafatası Dövmesi

Şakayık ve Kafatası Dövmesi 1Pin

Kredi: @eddie_tattoo
Şakayık ve Kafatası Dövmesi 2Pin
Kredi: @dövme.motivasyon

Dövmeli çiçekler ve kafatasları yıllardır popüler bir kombinasyon olmuştur. Yaşam ve ölümün karışımı, her gününüzü son gününüzmüş gibi yaşamanız için iyi bir hatırlatma olabilir. Bazı insanlar havalı göründükleri ve daha kadınsı çiçek tasarımıyla zıtlık oluşturan daha koyu sembolizm nedeniyle onları seviyor.

Suluboya Şakayık Dövmeleri

Sulu Boya Şakayık Dövmeleri 1Pin

Kredi: @amanda.mypreciousink
Sulu Boya Şakayık Dövmeleri 2Pin
Kredi: @sandra_sukhetska

Suluboya dövmeler, sektördeki en havalı trendlerden biridir. Suluboya tasarımları, cesur bir tasarım oluşturmak için hafif ana hatlar ve cesur renk sıçramaları kullanır. Şakayıklar doğal olarak çok parlak oldukları için bu modern dövme stiline çok yakışıyorlar.

Şakayık ve Yılan Dövmeleri

Şakayıklar ve Yılan Dövmeleri 1Pin

Kredi: @anastasia.teo
Şakayıklar ve Yılan Dövmeleri 2Pin
Kredi: @sangheroce

Şakayıklar ve yılanlar, Çin veya Japon temalı dövmelerde çok yaygın olarak bir arada bulunur. Her ikisi de daha büyük ölçekte üremeyi temsil ediyor. Her ikisi de doğal yaşam-sonu-yenilenme döngüsünün bir sembolü olabilir. Kutsal sembolojinin yanı sıra, bu tasarımlar çekici bir şekilde birbirinin içine giriyor.

Şakayık Çiçeği Dövme Anlamı

Her çiçeğin bir anlamı vardır ve şakayıktan farkı yoktur. Asya ve Avrupa’ya özgü birçok farklı mitoloji ve folklorun bu görkemli çiçekler hakkında hikayeleri vardır. İşte şakayıkların ardındaki bazı anlamlar.

Avrupa Mitolojisinde Şakayıklar

Efsaneye göre şakayık, Tanrıların Olympus’unda yetiştirilen tek çiçekti, bu nedenle her zaman ölümsüzlük ve mükemmellik ile ilişkilendirildi. Diğer hikayeler, Yunan tıp tanrısı Paeon’un Zeus tarafından onu diğer rakip tanrılardan kurtarmak için şakayık çiçeğine dönüştürüldüğünü söylüyor.

Başka bir hikaye, Apollon’un ay tanrıçası ve avcı olan kız kardeşi Diana’yı sevmediğini söylüyor. Ufukta yürüyen bir figüre çarpması için ona meydan okudu. Bu figür, tek atışta öldürdüğü sevgilisi olduğu ortaya çıkar. Gözyaşlarının düştüğü yerde şakayıklar doğdu, yani şakayıklar genellikle yası simgeliyor.

Bazı mitolojik hikayelerde, utangaç periler çıplaklıklarını şakayık yaprakları arasına saklarlar. Bu nedenle bazı kültürlerde şakayık utangaçlığın veya çekingenliğin simgesidir.

Avrupa Mitolojisinde Şakayıklar 1Pin

Kredi: @centraltattoostudio

Romalılar şakayıklarla 20’den fazla hastalığı tedavi ettiler. Mahsülü, çobanları ve sürülerini cadılardan, iblislerden ve fırtınalardan koruyabilen büyülü ve mucizevi güçlere sahip olduğu için kutsanmış ot olarak biliniyordu.

Avrupa Orta Çağı boyunca, şakayık kötü ruhları uzak tutmak ve sarılık, safra taşı, diş çıkarma ağrıları, nöbetler ve yılan ısırıklarını iyileştirmek için kullanıldı. Şakayık tohumları kötü rüyalardan korunmak için kullanıldığı gibi mide ağrılarına da iyi gelirdi.

Avrupa Mitolojisinde Şakayıklar 2Pin

Kredi: @gil.kolja

Çalı şakayıkları, Londra kraliyet bahçeleri Kew Gardens için ithal edilen 18. yüzyılın sonlarına kadar Avrupa’ya ulaşmadı. Viktorya döneminde çiçek utangaçlığı simgeliyordu ve hem huzurlu bir yaşamı hem de mutlu bir evliliği temsil ediyordu. Tam çiçek açmış bir şakayık çalısının hala iyi şans getirdiğine inanılıyor.

Biliyor musun:

Şakayık ağacınızın yaprakları kurur ve çiçekler solarsa, felaket yaklaşıyor olabilir.

Avrupalılar da bu zarif çiçeklere dikensiz gül adını verdiler. 12. evlilik yıldönümünü kutlamak için bile kullanılan, romantizm ve aşkın sembolü haline geldi. Şakayıklar genellikle iki yabancı arasındaki onuru, değeri, zenginliği ve sevgiyi temsil etmek için dövme yapılır, boyanır veya dikilir.

Doğudaki Şakayıklar

Doğudaki Şakayıklar 1Pin

Kredi: @carlos_tatuajes

Şakayıklar antik Çin’de çok saygı görüyordu. İmparatorlar onu değerli porselen üzerine tasvir ettiler, bu yüzden asaleti, şerefi ve zenginliği temsil etmeye başladı. 1903’te Qing hanedanı şakayıkların devlet çiçeği olduğunu ilan etti.

Çin efsanelerinde, bir insana aşık olduğu için Dünya’ya gelen şakayık ruhu Gejin’in bir hikayesi vardır. Kocasının dünyevi olmadığını öğrenince kızacağından endişe ederek, arkasında iki şakayık buklesi bıraktı. Başka bir hikaye, şakayıklarının çiçek açmamasına kızan tarafsız bir İmparatoriçe’den bahseder. Çiçeği imparatorluğun en soğuk köşesine sürgün etti; ancak, çiçeklenme soğuk sıcaklıktan sağ çıktı. O kadar etkilendi ki onları bahçesine dikti.

Zıtlıkların tamamlayıcılığının geleneksel Çince anlamına göre, şakayık hem kadınlar hem de erkekler üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve onların uyum içinde birlikte yaşamalarını sağlar. İdeal partneri çekmek veya mutlu bir enerjiyi sürdürmek için yatak odanızın güneybatısında Çin şakayıklarını tasvir eden bir tablo veya bir çiçek vazosu yerleştirilmelidir. Şakayık dövmesi yaptırmak da iyi bir Feng Shui yaratabilir.

Doğudaki Şakayıklar 2Pin

Kredi: @alexandremorettitattoos

Mevsimlerin Çin tasvirleri arasında şakayık, nilüfer, erik çiçekleri, krizantemlerle birlikte ilkbahar sonu-yazın başlarını temsil eder ve kadın güzelliği ve doğurganlığı için bir metafor haline gelir. Çarpıcı çiçekler ve yapraklarla dolu canlı ve canlı bitki, genellikle oryantal sanatta diğer bitki ve kuşların yanı sıra tasvir edilir. Kadın güzelliğini ve üremeyi temsil edebilmesine rağmen, aynı zamanda utanç ve çekingenlik anlamına da gelebilir.

Biliyor musun:

Şakayık, Çin Yeni Yılı şenliklerinin dekorasyonunda kullanılır ve bolluğu, refahı ve onuru sembolize eder.

Doğudaki Şakayıklar 3Pin

Kredi: @tattoodromecorreggio

Şakayık, Çin ve Japon dövmelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Utagawa Kuniyoshi’nin çizimleri, özellikle serinin baskıları olmak üzere birçok sanatçının dövme stiline ilham veriyor. “Suikoden’in 108 kahramanı”. Masalın haydutları, yozlaşmış yetkililerin adaletsizliğine karşı savaştı ve şakayık, aslan, kaplan, koi sazanları ve ejderhaların açıklayıcı dövmeleriyle kaplıydı. Şakayıklar genellikle erkeksi gücü ve isyanı sembolize etmeye başlamıştır.

Şakayık Dövmeleri: Daha Fazla SSS

Şakayık Dövme SSSPin

Kredi: @tadejatattoo

Hangi Ünlülerin Şakayık Dövmesi Var?

Şarkıcı Julia Michaels sol kolunun arkasında büyük bir şakayık çiçeği dövmesi var. Asya Argento baldırlarının iç kısmında mürekkeplenmiş bir şakayık var. Geleneksel Japon tarzı dövmelerde uzmanlaşmış, Tokyo merkezli bir sanatçı olan Akilla tarafından dövüldü.

Ashlee Simpson’ın bileğinde parlak bir şakayık çiçeği var. Daha önce yerinde mürekkeplediği bir babayı örter. Komedyen margaret cho Adı Korece şakayık anlamına geldiği için üzerinde birçok dövmesi var. En göze çarpanları, göğsünün sol tarafındaki büyük mor mürekkep ve sağ üst kolunun üzerindeki pembe ve turuncu şakayıktır.

Şakayık Dövmem Ne Renk Olmalı?

Her rengin farklı bir enerjisi ve anlamı vardır, bu yüzden üzerinize dövme yaptırmak için seçtiğiniz gölgeyi anlamak önemlidir.

  • Beyaz şakayık çiçeği, kadınsı saflığı sembolize eder. Renk pozitif enerji, tazelik ve özgürlük yayar.

beyaz şakayık çiçeği 1Pin

Kredi: @finngravestattoos
beyaz şakayık çiçeği 2Pin
Kredi: @karolinaxmir

  • Kırmızı şakayık saygı, zenginlik, onur ve refahı temsil eder. Kırmızı şakayıklar genellikle saygıdan dolayı güçlü bağlar kurmak isteyenlere hediye edilir.

Kırmızı Şakayık Çiçeği 1Pin

Kredi: @moggsart
Kırmızı Şakayık Çiçeği 2Pin
Kredi: @peaudvoyou_

  • İki pembe şakayık enerjik bir katalizördür. Çiçek aşkı geliştirir ve romantizmi teşvik eder. Utangaçlık, benzersizlik, masumiyet ve kadınlık, pembe şakayıkların sembolize ettiği diğer şeylerdir. Bu renk rahatlamayı, huzuru çağrıştırır ve sakinliğimizi bir karaktere getirebilir. Zihinsel huzuru ve pozitifliği desteklemek için pembe bir şakayık mürekkebi alın.

iki pembe şakayık 1Pin

Kredi: @clarexbearx
iki pembe şakayık 2Pin
Kredi: @jasonhickle

  • Sarı şakayıklar, iyi şans ve pozitif bir yaşam gücü, enerji ve yeni bir başlangıç ​​için dövmelerdir. Bu renkteki çiçek tasasız gençliği de temsil eder. Olumsuz anlamda öfkeyi, intikam arzusunu temsil eder.

sarı şakayıkPin

Kredi: @home_hinching_and_motherhood

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın