50+ Eşsiz Baykuş Dövme Tasarım Fikirleri (Anlam ve Simgeleştirme)

Baykuş dövmeleri, hayvan dövmeleri söz konusu olduğunda oldukça popüler bir seçimdir ve bu görünümün hayranları, onları tüm şekil, boyut ve renklerde elde eder. Bilgelik ve heybetle sembolik ilişkileri, ilgi çekici ve estetik açıdan hoş şekli ve tüylerinin yanı sıra cazibelerinin bir parçasıdır.

İnsanlık tarihi boyunca baykuşlar büyüleyici ve güzel yaratıklar olarak kabul edildi. Aslında, bu kadar çok çağrışıma sahip çok az sayıda başka hayvan, kuş veya başka tür vardır. Baykuşlardan korkulur, hayranlık duyulur, tapılır ve hatta büyücülük ve alametlerle ilişkilendirilir.

Baykuşun benzersiz görünümü ve kişiliğinden etkileniyorsanız, kuşu cildinize kalıcı olarak mürekkeplemek isteyebilirsiniz. Eğer bu sizseniz, o zaman doğru yerdesiniz. Bu yazıda sizi en sıcak baykuş dövme fikirlerinden bazılarına götüreceğiz, ayrıca imalı kuşun arkasındaki sembolizm hakkında size ipucu vereceğiz.

Baykuş Dövme Sembolizmi

Baykuşlar çeşitli şeyleri temsil edebilir. Birçoğu için, aynı anda bilgelik ve karanlığın simgesidirler. Bu nedenle belirli bir dualiteyi temsil ederler.

Baykuşlar bilgelik ve bilgi ile ilişkilendirilir, ancak bu mutlaka entelektüel bilgelik değil, ruhla daha yakından bağlantılıdır. Baykuşların gece görüşü vardır, yani karanlıkta da görebilirler. Sembolik olarak alındığında bu, gizemin maskesini kaldırabilecekleri ve yalanların ve aldatmacanın arkasını görebilecekleri anlamına gelebilir. Baykuşun başkalarının göremediğini görebilmesi, onları bilge yapan şeydir.

Bununla birlikte, baykuşların bir dizi başka özelliği vardır. Örneğin, insanlar tarafından genellikle gizemli olarak görülürler, çünkü büyük ölçüde gece hayvanlarıdırlar, bu yüzden ne yaptıklarını çoğu zaman görmeyiz. Ayrıca, birçoğunun belirli bir gizem ve sihirle ilişkilendirdiği gecenin karanlığında da yaşarlar. Genellikle görkemli ve büyülü bir fenomen olan ay ışığıyla ilgili oldukları düşünülür. Bu nedenle baykuşlar, kadınlık, kutsallık, doğurganlık ve yenilenme gibi ayın sembolizmiyle ilişkilendirilebilir.

Baykuşun ay ışığıyla olan ilişkisi, onun bir sezgi yaratığı ve hatta kutsalın bir tür koruyucusu ve koruyucusu olarak görülmesinin de nedenidir. Ayrıca ruhun saflığı ve yenilenmesi ile bağlantılıdırlar.

Baykuşların ölümle ilgili olduğu bu yenilenme ve yeniden doğuş fikri içindedir. Bu mutlaka bir karanlık değil, büyük bir yaşam geçişini veya tam bir yenilenmeyi işaret eden bir tür sembolik ölümdür.

Baykuşlar bu nedenle son derece semboliktir ve pek çok anlam taşır. Bu görkemli yaratığın dövmesini yaptırmak istiyorsanız, bunu aklınızda bulundurmaya değer.

Baykuş Dövme Tasarım Rehberi

Artık baykuş dövmelerinin ardındaki sembolik anlam hakkında biraz daha bilgi sahibi olduk, hadi baykuş mürekkebi için bazı fikirleri inceleyelim.

Baykuş Dövmesi

Baykuş Dövmesi 1Pin

Kredi: @skrazilla
Baykuş Dövmesi 2Pin
Kredi: @hotskintattoo

Psychedelic hayranıysanız ve bunu yansıtan bir vücut sanatı arıyorsanız, baykuş mükemmel bir seçimdir. Kuşun şekli ve çeşitli tüyleri, şaşırtıcı bir estetikle mükemmel uyum sağladığı anlamına gelir. Gözler zaten o dünya dışı görünüme sahip ve alacalı tüylerle birlikte baykuş dövmeniz kolayca göz alıcı, psychedelic bir görünüm alabilir.

baykuş dövmesi

Baykuş Dalı Dövmesi 1Pin

Kredi: @yahelkfirtattoos
Baykuş Baykuş Şube Dövmesi 2Pin
Kredi: @elustration

Tasarıma biraz daha detay katmak istiyorsanız doğal bir seçenek daldır. Bu, baykuşunuzun doğal ortamında görüneceği ve daha gerçekçi bir görünüme kavuşacağı anlamına gelir. Dalın eklenmesi, dövmeye daha fazla tam resim ekleyerek, mürekkebi daha çekici ve bakması ilginç hale getirebilecek bir hikaye anlatmasını sağlar. Renkli bir dövme seçerseniz, dalı kahverengi veya yeşil veya daha gerçeküstü bir görünüm elde etmek istiyorsanız istediğiniz herhangi bir renkte yapabilirsiniz.

suluboya baykuş

suluboya baykuş 1Pin

Kredi: @ms.slickmahon
suluboya baykuş 2Pin
Kredi: @laukwanyam
suluboya baykuş 3Pin
Kredi: @js_tattoos.sa
suluboya baykuş 4Pin
Kredi: @l.encromancienne

Sulu boyalar şu anda dövme dünyasında çok revaçta ve yarattıkları güzel renk akışlarıyla nedenini anlamak zor değil. Baykuş dövmenize kolayca güzel bir suluboya kenarlık veya arka plan ekleyerek onu cesur ve büyüleyici bir tasarım haline getirebilirsiniz.

Suluboya dövmelerde akılda tutulması gereken tek şey, ilk başta harika görünseler de rengin çok çabuk solabilmesidir. Bu, dövmenin mürekkeplendikten birkaç yıl sonra o kadar taze ve göz alıcı görünmeyebileceği anlamına gelir. Ancak, sık sık yükleme yaparak solmaya karşı koyabilirsiniz. Bununla birlikte, bu pahalı olabilir ve uzun vadede oldukça pahalı bir yatırım olabilir.

Baykuş ve Gül Dövmesi

Baykuş ve Gül Dövmesi 1Pin

Kredi: @cherianntattoo
Baykuş ve Gül Dövmesi 3Pin
Kredi: @jody_patiwara
Baykuş ve Gül Dövmesi 2Pin
Kredi: @cloudink.dövme

Güller, dövme topluluğunun temel taşlarıdır. Bu nedenle baykuşlar dahil hemen hemen her şeyle iyi giderler. Güller, herhangi bir dövme tasarımına romantizm, gizem ve zarafet unsuru ekler, bu nedenle, bir başkasına olan sevgilerini ve bağlılıklarını göstermek için mürekkeplenenler için mükemmel olabilir. Renkli yapıldığında, gülün kırmızısı da baykuşun tüylerinin gölgesini güzel bir şekilde tamamlayabilir.

Uçan Baykuş Dövmesi

Baykuş Uçuş Dövmesi 1Pin

Kredi: @guillen.art
Baykuş Uçuş Dövmesi 2Pin
Kredi: @mürekkep_ilişkili
Baykuş Uçuş Dövmesi 3Pin
Kredi: @creative_tattoo_junior

Baykuş tasvirlerinin çoğu, onlara hareketsiz bir konumda odaklanır. Ancak bir baykuşu uçarken göstermek ilginç bir görüntü oluşturabilir. Kanatlar uzatıldığında, dövme tüylere daha fazla dikkat çekebilir ve duruş genel olarak daha fazla güç ve güç verir. Uçak içi tasvir, vücut sanatı söz konusu olduğunda her zaman çekici bir seçim olan özgürlük fikrini de yansıtabilir.

Renkli Gözlü Baykuş Dövmesi

Renkli Gözlü Baykuş Dövmesi 1Pin

Kredi: @babyfacedassassin123
Renkli Gözlü Baykuş Dövmesi 2Pin
Kredi: @rodminierasylumtattoo
Renkli Gözlü Baykuş Dövmesi 3Pin
Kredi: @taylormarieart

Baykuşları siyah beyaz dövmek çok yaygın olsa da, göz bölgesine bir renk patlaması eklemek hala çok popüler. Bu, baykuşların bilgelikle ilişkilendirilmelerinin ana nedenine dikkat çekiyor: karanlıkta görme yetenekleri ve dolayısıyla başkalarının göremediği şeyleri algılamaları. Ayrıca dövme için insanları tasarıma çeken güzel renkli bir merkez noktası oluşturabilir.

Baykuş Gözlü Dövme

Baykuş Gözlü Dövme 1Pin

Kredi: @jess_inxx
Baykuş Gözlü Dövme 2Pin
Kredi: @the.end.dövme

Hala bir baykuşun özünü çağrıştıracak biraz farklı ve potansiyel olarak daha küçük bir şey istiyorsanız, sadece bir baykuş gözünü mürekkeplendirmeyi seçebilirsiniz. Göz, hayvanın en bütünsel yönünü aktarır: Bilgeliği ve üstün algısıdır. Ayrıca, yapısız görünüm bir dövme için biraz daha orijinal bir konsepttir ve daha az yer kaplayabilir.

Baykuş Kafatası Dövmesi

Baykuş Kafatası Dövmesi 1Pin

Kredi: @hayes_tattoos
Baykuş Kafatası Dövmesi 2Pin
Kredi: @dripcityink
Baykuş Kafatası Dövmesi 3Pin
Kredi: @leo_salcedo_tattoo

Biraz kenarlı daha koyu bir şey arıyorsanız, o zaman baykuşun içindeki bir kafatası, şiddetli ve sıra dışı bir görünüm sağlayabilir. Bu tasarımın birkaç derin anlamı var. İlk olarak, ölümleri kafatası ile sembolize edildiğinden ve baykuş onların koruyucusu olarak hareket ettiğinden, kayıp bir sevileni onurlandırmanın bir yolu olabilir. Diğer anlamı, gizli bir bilgiyi, özü veya ruhu korumaktır, çünkü kafatası baykuş tarafından gizli tutulan ve korunan bazı gizli gerçeği temsil eder.

Minimalist Baykuş Dövmesi

Minimalist Baykuş Dövmesi 1Pin

Kredi: @merctattoos
Minimalist Baykuş Dövmesi 2Pin
Kredi: @nae.ri
Minimalist Baykuş Dövmesi 3Pin
Kredi: @_esink_

Basit ve sağduyulu bir şey istiyorsanız, minimalist, çizgi çizme baykuş dövmesini tercih edebilirsiniz. Bu, son zamanlarda dövme dünyasında popüler bir stil haline geldi ve genellikle zarif ve güzel tasarımlar veriyor. Hat çalışması dövmelerinin avantajı, daha az acı verici olmaları ve aynı zamanda zaman alıcı olmalarıdır – ki bu büyük bir artıdır. Profesyonel bir ortamda vücut sanatınız konusunda ihtiyatlı olmak istemeniz durumunda daha kolay saklanabilirler.

Kelt Baykuşu Dövmesi

Kelt Baykuşu Dövmesi 1Pin

Kredi: @viptattoos13
Kelt Baykuş Dövmesi 2Pin
Kredi: @neffewink
Kelt Baykuş Dövmesi 3Pin
Kredi: @meli_wolf_ttt

Kelt, Kelt kültürüne atıfta bulunan bir dövme tarzıdır. Genel olarak konuşursak, Kelt dövmeleri canlılığı ve gücü yansıtır. Ayrıca koruma fikirlerine atıfta bulunabilirler ve genellikle İrlanda ile ilişkilendirilen Kelt mirasını hatırlayabilirler.

Bu kültürle bağlarınız varsa veya çağrışımlarını ve estetiğini seviyorsanız, stilde kendi mürekkebinizi almak isteyebilirsiniz. Baykuşların bilgeliğiyle birleşen metanet ve geçim fikirleri, son derece sembolik bir sanat eserine dönüşebilir. İnsan ve doğa arasındaki sonsuz bağı simgeleyen Kelt düğümlerini de tasarıma eklemek isteyebilirsiniz.

Kabile Baykuşu Dövmesi

Kabile Baykuşu Dövmesi 1Pin

Kredi: @bluebloodtreetattoo
Kabile Baykuşu Dövmesi 2Pin
Kredi: @richardlnagy
Kabile Baykuşu Dövmesi 3Pin
Kredi: @tattookadeh

Kabile dövmeleri popüler bir vücut sanatı tarzıdır. Anlamları kültürler arasında değişir, ancak tipik estetik Polinezya veya Kızılderili kabile stillerini hatırlatır. Bu dövmeler genellikle bir kişinin mirasının hikayesini anlatır ve başarılarının bir mürekkep kupası olabilir. Genellikle koruma, güç ve güç ile ilişkilendirilirler. Kabile dövmelerinde genellikle doğa tasvirleri kullanıldığından, bu kabile görünümü bir baykuşla çok iyi çalışabilir.

Ancak, tasarımı yapmadan önce istediğiniz kabile dövmesini iyice araştırdığınızdan emin olmalısınız. Bunun nedeni, belirli bir mirasa sahip olan kimseyi gücendirme riskini almak istememenizdir.

Eski Okul Baykuş Dövmesi

Old School Baykuş Dövmesi 1Pin

Kredi: @aggressive_contrast_1984
Old School Baykuş Dövmesi 2Pin
Kredi: @di.sotiro_
Old School Baykuş Dövmesi 3Pin
Kredi: @steverobertstattoo

Geleneksel dövmeler olarak da bilinen Old School dövmeler, kalın çizgilere ve ayırt edici sarı ve kırmızı renklere sahiptir. Klasik Amerikan dövmelerinde gördüğünüz türden tasarımlar. Genellikle donanmayla ilişkilendirilirler ve hatta bir çapa veya gemi dümeni gibi donanmayla ilgili klasik sembollere sahiptirler. Baykuşun kendisi klasik bir dövme görüntüsü olduğundan, bu görünüm bir baykuş dövmesiyle iyi çalışabilir.

Gerçekçi Baykuş Dövmesi

Gerçekçi Baykuş Dövmesi 1Pin

Kredi: @nevermoretattoo
Gerçekçi Baykuş Dövmesi 2Pin
Kredi: @onyxstudioatx
Gerçekçi Baykuş Dövmesi 3Pin
Kredi: @onceinabluemoontattoo

Dövme dünyasında, gerçekçilik tam olarak göründüğü gibidir: mümkün olduğu kadar gerçekçi çizilen dövmeler. Dövmenizin tam olarak vahşi bir dövme gibi görünmesini istiyorsanız, o zaman bu sizin için stil seçimidir.

Gerçekçi dövmeler muazzam miktarda beceri gerektirir, bu nedenle çok fazla deneyime ve diğer gerçekçi dövmelerle dolu bir portföye sahip bir dövme sanatçısı bulduğunuzdan emin olun. Aksi takdirde, biraz talihsiz görünen bir şeyle bitirebilirsiniz. Ayrıca, gerçekçi dövmelerde gereken ayrıntı miktarı nedeniyle, dövme dükkanında bir süre kalmayı bekleyebileceğinizi ve tasarımınız tamamen mürekkeplenene kadar birden fazla oturuma ihtiyaç duyabileceğinizi de bilmelisiniz.

Geometrik Baykuş Dövmesi

Geometrik Baykuş Dövmesi 1Pin

Kredi: @alexkovalsky1
Geometrik Baykuş Dövmesi 2Pin
Kredi: @kiska_esse
Geometrik Baykuş Dövmesi 3Pin
Kredi: @deka_tattoo

Geometrik dövme stili, simetriye odaklanarak şekilleri, çizgileri ve desenleri vurgular. Her şeyi geometrik boyutlarına indirgeyen çok modern bir tarz. Son derece çağdaş, şık ve son derece orijinal bir şey istiyorsanız, geometrik bir baykuş dövmesi sizin için harika bir seçimdir. Kuşlarda, geometrik desen tüylere çok benzersiz bir görünüm vererek tek tip bir desen izlemelerini sağlar. Genel olarak, bu göz alıcı ve oldukça arzu edilen bir görünüm.

küçük baykuş dövmesi

Küçük Baykuş Dövmesi 1Pin

Kredi: @jeklopezmorrigantattoo
Küçük Baykuş Dövmesi 2Pin
Kredi: @blackdroppar
Küçük Baykuş Dövmesi 3Pin
Kredi: @skin_art_tattoo_studio_al
Küçük Baykuş Dövmesi 4Pin
Kredi: @sandra_ehab
Küçük Baykuş Dövmesi 5Pin
Kredi: @inkredibletattoos

Kuşun tüm ayrıntılarını barındırmak için birçok baykuş dövmesi daha büyük boyutta olacaktır. Ancak, daha küçük ve daha gizli bir şey istiyorsanız, yine de mümkündür. Küçük baykuş dövmeleri için harika noktalar bilek ve ayak bileğidir, ancak bazı küçük baykuş dövmeleri parmağınıza bile sığabilir. Bununla birlikte, küçük bir parmak dövmesi yapmayı tercih ederseniz, el ve parmak dövmelerinin güneşe maruz kaldıkları ve vücudun diğer bölgelerine göre çok daha fazla aşınıp yıprandıkları için hızla solduğunu unutmayın. Bu, dövmenin taze görünmesini sağlamak için sık sık doldurmanız gerektiği anlamına gelir.

Karikatür Baykuş Dövmesi

Karikatür Baykuş Dövme 1Pin

Kredi: @bangherangtattoo
Karikatür Baykuş Dövme 2Pin
Kredi: @sting.tattoo.ashdod
Karikatür Baykuş Dövme 3Pin
Kredi: @siminamina
Karikatür Baykuş Dövme 4Pin
Kredi: @munkoto

Çizgi filmlerin büyük bir hayranıysanız, o zaman şanslısınız çünkü en sevdiğiniz animasyonlar vücut sanatınız için ilham kaynağı olabilir. Çizgi baykuşlar iri, donuk gözleriyle çok sevimli görünürler ve dövme koleksiyonlarına harika eklemeler yaparlar. Bir baykuşun kişiliğinin bilgi ve bilgelik yönünü göstermek veya cinsiyetini iletmek için bir kitap yığını veya bir yay gibi klasik çizgi film öğeleri de ekleyebilirsiniz.

Baykuş ve Diğer Hayvan Dövmesi

Baykuş ve Diğer Hayvan Dövmesi 1Pin

Kredi: @globaltattooindia
Baykuş ve Diğer Hayvan Dövmesi 2Pin
Kredi: @ricardo.ssilva

Bir baykuş, bir dövme için mükemmel bir şekilde tek başına yeterli bir parça olsa da, birçoğu onu seçtikleri başka bir hayvanla birleştirmeyi tercih ediyor. Bu, farklı hayvanların farklı sembolik bağlarını belirli bir anlamı yansıtacak şekilde birleştirmek için olabilir.

Örneğin, birisi dövme parçalarında hem bilgeliği hem de gücü ifade etmek istediği için bir baykuş ve bir aslanı birlikte tasvir etmeyi seçebilir. Bunun nedeni, en sevdiğiniz hayvanı baykuşunuzla birlikte dahil etmek istemeniz olabilir. İyi haber şu ki, hayvan dövmeleri kesinlikle dikkat çekecek çok ilginç vücut sanatı parçaları yaratıyor.

Boyun ve Boğaz Baykuş Dövmesi

Boyun Boğaz Baykuş Dövmesi 1Pin

Kredi: @jessicapaulatattoos
Boyun Boğaz Baykuş Dövmesi 2Pin
Kredi: @duc.thanh_vu
Boyun Boğaz Baykuş Dövmesi 3Pin
Kredi: @negro_magenta

Kendinizi biraz daha cüretkar hissediyorsanız, boynunuza baykuş dövmesi yaptırmayı düşünebilirsiniz. Bu cesur bir görünüm, ancak boğaz veya boyun aslında, özellikle kanatlar açıkken, baykuş dövmeleri için harika bir tuval oluşturuyor.

Boğaz veya boyun dövmesi yaptırmaya karar verirseniz, dövme iğnesinin riskli bir yer olabileceğinin farkında olmalısınız. Dövmenin güvenli bir şekilde tamamlanması için çok deneyimli bir dövme sanatçısı ile gittiğinizden emin olun. Aynı zamanda oldukça görünür bir alandır ve bazı profesyonel çevreler boyun dövmelerine sıcak bakmazlar. Bir ofis ortamında çalışmayı planlıyorsanız, bunu yeniden düşünmeniz gerekebilir!

Baykuş ve Diğer Element Dövmesi

Baykuş ve Diğer Element Dövmesi 1Pin

Kredi: @grilotattoo
Baykuş ve Diğer Element Dövmesi 2Pin
Kredi: @addictiontattoos5
Baykuş ve Diğer Element Dövmesi 3Pin
Kredi: @josezinferno

Son olarak, baykuş dövmenizi, hoşunuza giden diğer herhangi bir unsurla birleştirebilirsiniz. Yukarıdaki örneklerde bir direksiyon simidi ve bir cep saati var ama bunlar sadece örnek. Baykuşunuzun istediğiniz herhangi bir şeyi tutmasını veya taşımasını sağlayabilirsiniz!

Çözüm

Baykuş dövmeleri zengin bir şekilde semboliktir ve onları kendinize özgü kılmanın sayısız yolu vardır. Umarız bu rehber size ilham vermiştir ve artık kendi baykuş dövmenizi yaptırmak için o randevuyu almaya bir adım yaklaşmışsınızdır.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın