50+ Neşeli Yay Dövme Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

Burcunuzu bir dövme ile kutlayın. Yay bir ateş burcudur ve onun altında doğanlar eğlenceli, neşeli ve yaratıcıdır. Bu, parlak ve cesur bir dövme için mükemmel enerjiyi sağlar. Yay burcu olarak sıkıcı bir tasarım seçmeyeceğinizi biliyoruz.

50+ Yay Dövme Tasarım Fikirleri

Yay Dövmeleri RehberiPin

Kredi: @bagiatattoo
Yıldız burcundan esinlenerek dövme yaptırmak için Yay burcu olmanıza bile gerek yok. Sevilen birine haraç olarak bir Yay dövmesi yaptırın. İster büyük ve cesur bir şey, ister küçük veya gösterişten uzak bir şey isteyin, ihtiyaçlarınızı karşılayan bir tasarımımız olacak.

Sentor Dövmeleri

centaur dövmeleri 1Pin

Kredi: @slanecustomart
Sentor Dövmeleri 2Pin
Kredi: @officine_doni
Yarı insan yarı at olan centaur, Yay burcunun özgürleşme ihtiyacını temsil eder. Okçu dövmeleri, maceracı ruhları, zekayı ve kişinin daha yüksek benliğine ulaşma amacını temsil eder. Yunan mitolojisinde, centaurların bilge kralı bir öğretmen olmasına rağmen, centaurlar geniş ve evcilleştirilmemiştir.

Yay ve ok

Yay ve Ok 1Pin

Kredi: @kitana.bre
Yay ve Ok 2Pin
Kredi: @tattoosbystrangers
Okçu dövmesinin bir başka versiyonu da yay ve oktur. Bu, okçunun daha minimalist bir versiyonudur. Daha küçük alanlara gizlenebileceği gibi kulak arkası, bilek üstü, ayak bileği üstü gibi yerlere de yerleştirilebilir.

Yay ve Ok Vuran Kadın

Yay ve Ok Vuran Kadın 1Pin

Kredi: @tattoo.xi.zhen
Yay ve Ok Vuran Kadın 2Pin
Kredi: @pinclaw.dövme
Yay ve ok ve centaur dövmeleri, en popüler Yay dövmelerinden bazılarıdır. Güzel bir kadını dahil etmek, Okçu dövmesinin başka bir versiyonudur. Okçu dövmenize toplu iğne, gotik veya anime görüntüleri ekleyin. Bu tasarım, birçok ayrıntıyı bir araya getirebileceğiniz daha büyük dövmelerde daha iyi çalışır.

Yay Kabartması

Yay Kabartması 1Pin

Kredi: @eskisketch84
Yay Kabartması 2Pin
Kredi: @sonnhydesignstudio
Her zodyak sembolünün kendi glifi vardır. Yay glifi bir okçu okuna benziyor. Açık sözlülüğü ve dürüstlüğü ile tanınan insanlar için idealdir. Bu küçük dövme genellikle ayak bileği, parmaklar ve kulaklar gibi küçük yerlere yerleştirilir.

Jüpiter Dövmesi

Jüpiter Dövmesi 1Pin

Kredi: @aniramchi
Jüpiter Dövmesi 2Pin
Kredi: @gracietattoos
Yay burcunun gezegensel yöneticisi Jüpiter’in glifi, maddenin haçının üzerinde yükselen alıcılık hilalini cisimleştirir. Gerçek astroloji hayranları için Jüpiter, insanlığın farkındalığını fiziksel dünyanın ötesinde artırmada rol oynar. Jüpiter gayreti, cömertliği ve serveti sembolize eder.

Ateş Dövmeleri

Ateş Dövmeleri 1Pin

Kredi: @claudia.kelevra
Ateş Dövmeleri 2Pin
Kredi: @dövmeci
Yay, enerjik, bağımsız, genellikle korkusuz ve son derece tutkulu anlamına gelen bir ateş burcudur. Yay burcu da değişkendir, yani uyarlanabilir, esnek ve değişebilir ama aynı zamanda tutarsızdır. Değişken bir ateş burcu olarak, Yay olarak doğan biri, hızla yayılan ve kontrol altına alınamayan bir orman yangınıyla karşılaştırılabilir. Yeni mürekkebinize orman yangınları da dahil edilebilir.

Ayrıca Okuyun: En İyi 32 Yaratıcı Ateş Dövme Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

Seyahat Dövmeleri

Seyahat Dövmeleri 1Pin

Kredi: @juandescotattoo
Seyahat Dövmeleri 2Pin
Kredi: @lucasveigatattoo
Yay, öğrenmeye heveslidir ve doğal olarak meraklıdır. Bu, özgür olma ihtiyacının yanı sıra, bu burçta doğan insanların seyahat etmeyi sevdikleri anlamına gelir. Bilgilerini öğrenmek ve genişletmek için seyahat ediyorlar, bunu kutlamanın seyahatle ilgili bir dövmeden daha iyi bir yolu var. Seyahatin herkes için benzersiz bir anlamı vardır, bu nedenle dövmeniz bunu temsil edebilir. Özgürlüğünüzü sunmak için pusula noktalarından haritalara ve uçaklara kadar her şeyi alın.

Renkli Yay Dövmeleri

Renkli Yay Dövmeleri 1Pin

Kredi: @herner.create
Renkli Yay Dövmeleri 2Pin
Kredi: @polly_x32
Yay dövmelerinin sadece sıkıcı ve siyah ve gri olması gerekmez. Bu makalede listelenen herhangi bir tasarıma parlak tonlar ekleyebilirsiniz. Okçu genellikle renkli mürekkeplidir, bu da vücudun neresine giderse gitsin göz alıcı bir parça olmasını sağlar.

Siyah ve Gri Yay Dövmeleri

Siyah ve Gri Yay Dövmeleri 1Pin

Kredi: @ammar_wakil
Siyah ve Gri Yay Dövmeleri 2Pin
Kredi: @eddy.dantes
Siyah ve gri dövmeler, yalnızca bir renk kullanarak kolayca cesur, keskin bir kontrast oluşturabilir. Gerçekçilik, kabile ve ince çizgi tasarımlarının tümü yalnızca siyah ve gri kullanılarak oluşturulur. Açık ve koyu tonlar oluşturmak için siyah mürekkep karıştırıldığında gölgeler ve boyut oluşturulur. Küçük, ayrıntılı mürekkep daha iyi çalışır ve siyah mürekkep, sanatçıların daha hassas olmasını sağlar.

takımyıldız dövmesi

Takımyıldızı Dövmesi 1Pin

Kredi: @kilo_alpha_tattoos
Takımyıldız Dövmesi 2Pin
Kredi: @rachel.dövmeler
Yay takımyıldızı Samanyolu’nun en derin kısmında bulunur. Akrep ve Oğlak takımyıldızları arasında yer alır. Eski insanlar onun Akrep’i hedef alan okuyla bir centaur olduğuna inanıyorlardı, bu nedenle Yay sembolojisinin çoğu okçular etrafında toplanmıştır. Küçük ve narin bir şey istiyorsanız takımyıldız dövmeleri idealdir.

Kabile Yay Dövmeleri

Kabile Yay Dövmeleri 1Pin

Kredi: @az_tattoo_studio
Kabile Yay Dövmeleri 2Pin
Kredi: @bestmaori
Kabile dövmeleri, soyut şekiller oluşturmak için kalın siyah çizgiler kullanılarak oluşturulur. Kabile dövmelerinin çoğu düz siyahtır, ancak güvercinlik olmanıza gerek yoktur. Bu kalın pürüzlü çizgiler, Yay temalı dövmeler oluşturmak için bir araya gelir.

Biliyor musun:

Kabile dövmeleri ülkeye ve kültüre göre değişir. Herhangi bir gücendirmemek için daima araştırmanızı yapın.

Yay Yazı Dövmesi

Yay Yazı Dövmesi 1Pin

Kredi: @tatman365
Yay Yazı Dövmesi 2Pin
Kredi: @asj.dövmeler
Bazen dövme tasarımlarımızı gereğinden fazla düşünürüz. Burcunuzla ne kadar gurur duyduğunuzu temsil etmek için onu üzerinize dövme yaptırın. Küçük italikler ve büyük kalın harfler de dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz neredeyse sonsuz sayıda yazı tipi vardır. Yay kelimesini tek başına mürekkeplendirin veya daha büyük bir tasarıma dahil edin.

Yay Çiçek Dövmeleri

Yay Çiçek Dövmeleri 1Pin

Kredi: @anna.corbett.art
Yay Çiçek Dövmeleri 2Pin
Kredi: @sofytattoos
Çiçekler, herhangi bir dövmeye harika bir ektir. Bir tasarımı süsleyebilir, ona feminen bir görünüm verebilir ve tasarımın bütün bir parça gibi görünmesini sağlayabilir. Üzerinize her çiçeği yazdırabilirsiniz ama resmi çiçek karanfildir.

Topaz Dövme

Topaz Dövme 1Pin

Kredi: @rozi.dövme
Topaz Dövme 2Pin
Kredi: @kaptainkutthroat
Yay burcuna bağlı burç taşı topazdır. Bu değerli taş, diğer renklerde olabilmesine rağmen, çarpıcı bir kahverengi-altın tonudur. Topaz taşları tek başına dövülebilir veya daha büyük bir tasarıma dahil edilebilir.

baykuş dövmesi

baykuş dövmesi 1Pin

Kredi: @donkunto
baykuş dövmesi 2Pin
Kredi: @topsecret.nyc
Yay burcunun ruh hayvanı baykuştur. Birçok Yay tarafından imrenilen uçma özgürlüğüne sahipler. Neredeyse her yere girişebilirler ve inanılmaz derecede akıllı oldukları bilinir. Baykuşlar, ister Amerikan geleneğinin ister gerçekçiliğin hayranı olun, popüler dövmelerdir.

Yay Kafatası Dövmesi

Yay Kafatası Dövmesi 1Pin

Kredi: @mothmanderstattoo
Yay Kafatası Dövmesi 2Pin
Kredi: @suvnkr_screamink
Kafatası dövmeleri herkeste harika görünüyor. Yay dövmenizi benzersiz ve eğlenceli hale getirmenin havalı ve keskin bir yolu. Kafatasları genellikle okçu ve yay dövmelerine dahil edilir. Büyük açıklayıcı çizgilerden minimaliste kadar birçok farklı dövme tasarımına kafatasları eklenebilir.

Doğum Tarihi Dövmesi

Doğum Tarihi DövmesiPin

Kredi: @quetheartist
Burcunuzu kutlamak için doğum tarihinizi dahil etmekten daha iyi bir yol ne olabilir? Büyük ve kalın yazı tipinden küçük ve tasarımda gizli olana kadar, doğum tarihi dövmesi kişisel ve çok yönlü bir tasarımdır.

Biliyor musun:

Zoe Kravitz, Charisma Carpenter ve Gigi Gorgeous’un hepsinde doğum tarihi dövmeleri var.

Minimalist Yay Dövmeleri

Minimalist Yay Dövmeleri 1Pin

Kredi: @orada.ttt
Minimalist Yay Dövmeleri 2Pin
Kredi: @bunami.ink
Daha minimalist bir şey istiyorsanız, bu stille iyi çalışan çok sayıda Yay temalı dövme var. İnce çizgi dövmeler, şu anda en havalı dövme trendlerinden biridir ve çok fazla açıklama yapmadan yıldız işaretinizi temsil etmenize olanak tanır.

En İyi Yay Dövme Yerleştirmeleri

Bilek

Bilek Yay Dövmesi 1Pin

Kredi: @tattooist_woodi
Bilek Yay Dövmesi 2Pin
Kredi: @mynameishellish
Bileğin içi, küçük, narin tasarımlar veya birkaç küçük söz isteyenler için popüler bir alandır. Bilek dövmeleriyle ilgili iyi olan şey, çalışma durumlarında takı kıyafetleriyle kolayca kapatılabilirler. Bilekte çok sayıda sinir ucu olduğu ve kemiğe yakın olduğu için burası ağrılı ve hassas bir bölgedir.

Kol

Kol Yay Dövmesi 1Pin

Kredi: @joaop9barbosa
Kol Yay Dövmesi 2Pin
Kredi: @sesen_dövme
Kol dövmeleri muhtemelen hem erkekler hem de kadınlar için en yaygın dövmelerdir. Mürekkeplenmek için çok yönlü ve nispeten ağrısız bir alandır. İç kol tasarımlarından büyük pazı dövmelerine kadar, kolun dövmeli harika görünmeyen hiçbir kısmı yoktur. İç kol dövmeleri, nadiren güneş ışığına maruz kaldıkları için daha uzun süre dayanır.

Geri

Yay burcu dövmesi 1Pin

Kredi: @lisab.studio
Yay burcu dövmesi 2Pin
Kredi: @c.f_tattoo
Sırt ve omuz dövmeleri popülerdir çünkü düz, geniş alan ideal olarak büyük, kalın mürekkebi barındırabilir. İş için üzerini örtmek ve havuz başında hava atmak istiyorsanız idealdir. Sırtın üst kısmında küçük bir şey veya tüm vücudu tarayan büyük bir parça seçebilirsiniz. Sırt dövmelerinin dezavantajı, kullanıcının tasarımı görememesi ve yalnız yaşıyorsanız bunu sürdürmenin zor olabilmesidir.

Biliyor musun:

Diğer bir dezavantaj, sırt üstü uyumanızdır. Dövmeniz tamamen iyileşene kadar sırt üstü uyumaktan kaçının.

Göğüs

Göğüs Yay Dövmesi 1Pin

Kredi: @jhonaldo
Göğüs Yay Dövmesi 2Pin
Kredi: @salman.tattoart
Göğüs, cesur, renkli tasarımların üstesinden gelebilen başka bir geniş ve düz düzlemdir. Daha az acı veren yerlerden biridir ve iş yerinde kapatılabilir. Çok fazla kalın vücut kılınız varsa, göğüs dövmesi seçerken bunu dikkate alın.

Karın

Mide Yay DövmesiPin

Kredi: @lottie_tattoo
Mide, pek çok farklı tasarıma uyan ve kolayca kapatılabilen düz, geniş bir bölge olduğu için erkekler için popüler bir bölgedir. Göğüs kafesi, hamilelik ve çatlaklardan daha az etkilendiği için kadınlar arasında daha popülerdir. Dövmenin vücudunuzun benzersiz kıvrımlarına ve şekillerine uygun olduğundan emin olun. Bazı dövme tasarımları midenin yan tarafına veya göğüs kafesine uygundur. Midenin alt kısmına, kalça çevresine veya göğüs kafesinin yakınındaki üst kısma dövme yaptırabilirsin. Midenizin neresine mürekkeplenirseniz bulanın, harika görünecek.

göğüs kemiği

Sternum Yay Dövmesi 1Pin

Kredi: @metrallainktatto
Sternum Yay Dövmesi 2Pin
Kredi: @smalltattoo_ideas
Sternum dövmeleri genellikle kadınlar tarafından giyilir ve bazen göğüs altı dövmeleri olarak adlandırılır. Hem erkeklerde hem de kadınlarda vücudu vurgulamanın güzel bir yolu. Sternum dövmeleri, göğüsler arasında veya göğüs altı bölgesinin tamamını saran daha uzun bir tasarım söz konusu olduğunda en iyi sonucu verir. Erkeklerde göğsünüzü tanımlayan tasarımlar en gurur verici olanlardır.

Bacak

Bacak Yay Dövmesi 1Pin

Kredi: @rosculenystrojcek
Bacak Yay Dövmesi 2Pin
Kredi: @jpumatatts
Bacak dövmeleri, en az acı veren bölgelerden biri olduğu ve kolayca gizlenebildiği için bir başka popüler noktadır. Bacağın hemen hemen her bölgesi, hatta diz bile Yay temalı bir tasarımla dövülebilir! Birçok farklı tasarımı içeren veya uyluktan ayak bileğine kadar uzanan daha büyük bir parçaya sahip olan tam bacak parçaları da popülerdir. Buzağı dövmeleri de popülerdir çünkü geniş alan büyük, renkli bir tasarım alabilir. Üst uyluk dövmeleri, kısa etekler giyilene kadar kolayca gizlenebildikleri için kadınlar arasında popülerdir.

Ayak

Ayak Yay Dövmesi 1Pin

Kredi: @mialabycsztuka
Ayak Yay Dövmesi 2Pin
Kredi: @lisa_elsom
Ayak dövmeleri, zarif ve sosyal olarak kabul edilebilir oldukları için kadınlar arasında popülerdir. Ayak dövmeleri, ayak bileği çevresinde veya ayak parmaklarında veya üst kısımda büyük renkli parçalarda küçük ve narin olabilir. Ayak dövmeleri bölgeye bağlı olarak ağrılı olabilir, kemiğe çok yakın yerlerden kaçının.

Mitolojide Yay

Yay takımyıldızı, Güney Yarımküre’de, Akrep ve Oğlak takımyıldızları arasında yer alır. Okçu’nun yayı, gözle görülür şekilde daha büyük üç yıldızdan oluşan bir gruptan oluşur. Yunan mitolojisinde, önde gelen Centaur’a Chiron adı verildi. Satürn’ün oğluydu ve tıbbi becerilerinin yanı sıra genel bilimsel bilgisi ile ünlüydü.

Diğer centaurların pervasız ve saldırgan olduğu düşünülürken, Chiron akıllıydı ve çok saygı görüyordu. Tanrıların çocuklarına eğitim veren büyük bir doktor ve müzisyendi. Chiron, Aşil’e Hydra’yı nasıl yeneceği konusunda talimat verdi. Yanlışlıkla Hydra’nın kanıyla zehirlendi ve ölümsüz bir varlık olarak takımyıldızı bir okçu olarak temsil etmesi için gökyüzüne nakledildi.

Yay Dövmeleri: SSS

Benim İçin En İyi Dövme Sanatçısını Nasıl Bulurum?

Benim İçin En İyi Dövme Sanatçısını Nasıl Bulabilirim?Pin

Kredi: @c5tattoo

 • Bir sanatçı için bir kişiye iyi gelen bir şey, bir başkası için olumsuz olabilir. Dövme yaptırmak büyük ve kalıcı bir karardır, bu nedenle sizin ve tasarımlarınız için doğru sanatçıyı seçmek önemlidir. Yay dövmeniz için en iyi sanatçıyı nasıl alacağınıza dair bazı ipuçları.
 • Etrafa sor. Harika dövmeleri olan arkadaşlarınız, meslektaşlarınız veya akrabalarınız varsa onlara bunu kimin yaptığını sorun. En sevdikleri sanatçıların kimler olduğu konusunda tavsiye vermekten mutlu olacaklarına eminim. En iyi yerel sanatçılara yönelik ipuçları için çevrimiçi forumlarda ve sosyal medya forumlarında sorun.
 • Yorumları okuyun. Yerel sanatçılara bakıyorsanız, biraz araştırma yapın ve incelemelerine ve çalışmalarından örneklere göz atın. Çoğu sanatçı, çalışmalarının birçok görüntüsünü yayınlayarak kendilerini çevrimiçi olarak tanıtacaktır.
 • Sorular sor. Beğendiğiniz bir sanatçı bulduğunuzda soru sormaktan çekinmeyin. İyi bir dövme sanatçısı, ister e-posta ister doğrudan mesaj yoluyla, sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacaktır. Fiyat sorun ama önce bunu yapmayın, sanatçının ağzında kötü bir tat bırakabilir. Sizden gelip tasarımlar hakkında şahsen konuşmanızı isteyebilirler.
 • Sizinle benzer etikleri var mı, örneğin vegan mürekkebi kullanın. Cinsiyet veya yaş tercihiniz de olabilir, bunda bir sakınca yoktur çünkü dövme yaptırmak çok kişisel bir şeydir.
 • Portföylerine bakın. Bir sanatçının portföyü, sizin için doğru dövmeciyi başarılı bir şekilde seçmenin anahtarıdır. Bazıları çok geneldir, ancak bazı sanatçılar tek bir önemli dövme stilinde uzmanlaşmıştır. Beğendiğiniz bir stille çalışıp çalışmadıklarını görmek için her zaman portföylerine bakın. Japon sanatında uzmanlaşmışlarsa, muhtemelen fotogerçekçilik eseriniz için doğru kişi değillerdir.

Yay burcunun kişilik özellikleri nelerdir?

Yay burcu seyahat etmeyi sever ve özgür ruhlu olarak bilinir. Yükümlülüklere bağlı kalmak için mücadele ederken, bağlanmaktan ve uzun vadeli bir ilişkiye sahip olmaktan korkarlar. Yaylar büyük flörtlerdir, ancak bağımsızlıklarını severler. Centaur, bu yıldız işaretinin çelişkilerini mükemmel bir şekilde sembolize eder.

Yukarıdaki stillerden herhangi birinin hayranı değilseniz, burcunuzun bağımsızlığını ve özgürlüğünü temsil eden herhangi bir stili seçin. Örneğin kelebekler ve kuşlar, özgürlüğü temsil ettikleri için popüler dövmelerdir.

Dövme Sanatçıma Bahşiş Vermeli miyim?

Dövmecinize bahşiş vermenin katı ve hızlı bir kuralı yoktur, ancak birçok kişi bunu nezaketen yapmayı sever. Dövme sanatçılarınıza bahşiş vermeyi planlıyorsanız, onlara her zaman talep ettikleri fiyatın en az %20’si kadar bahşiş vermelisiniz. Sonuçta sanatçınıza ne kadar bahşiş vereceğiniz tamamen size kalmış.

Dövme Randevuma Birisini Getirebilir miyim?

Evet, dövme stüdyosu izin verirse. Yine de birini getirirseniz, sanatçının dikkatini dağıtmadığından emin olun. Bazıları birinin yoluna çıkmasını ve yüksek sesle konuşmasını istemez, bu, son ürününüzün ne kadar iyi göründüğünü etkileyebilir. Destekleyici ve sessizlerse sorun yok! Asla sanatçıya tavsiye vermeye veya fikir vermeye çalışmamalılar, stüdyodan atılabilirler!

Ayrıca Oku:

 • 30+ Boğa Dövme Tasarımları ve Anlamları
 • 40+ En İyi Kova Dövme Tasarımları ve Arkasındaki Sembolizm
 • Anlamları Olan 30+ İnanılmaz Akrep Dövme Tasarımları
 • 60+ En İyi İkizler Dövme Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)
 • 36 En İyi Terazi Dövme Tasarımları (ve Anlamları)
 • 100+ Güzel Doğum Çiçek Dövmeleri Ve Sembolik Anlamları

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın