50 Trendy Spiritüel Dövme Tasarım Fikri (Derin Anlamlar ve Kutsal Mürekkep Tılsımları)

Kendinizi gerçekten manevi bir insan olarak görüyor musunuz? Meditasyon, yoga yaparak veya sadece tüm çakralarınızla bağlantı kurarak kendinizi tatmin ediyor musunuz?

Pekala, bu durumda, ruhsal olarak bağlantılı bir birey olma ihtimalin çok yüksek. Bahse girerim bu derin duyguları vücut sanatınızla ifade etmek istiyorsunuz ve dövmeler ruhsal yönünüzü göstermenin en mükemmel yolu.

Derin bir manevi parçaya sahip olan her birey, farklı sembollerle, güçlü anlamlarla bağlantı kurar. Dövmelerin yapmayı başardığı şey, bu güçlü sembolizmi bazı basit mürekkep çizgilerinde taşımaktır.

Sonuç güzel vücut sanatı olacak. Bu makalenin en iyi manevi dövmelerin anlamlarını ve tasarımlarını keşfetmesinin nedeni budur.

Ve bu bilgilerin üzerine bir de dövmeciye giderken aklınıza gelebilecek en etkili ve mükemmel spiritüel dövme örneklerini bir araya getirdik. En çok bağlantı kurabileceğiniz sembolleri bulun.

Manevi Dövmeler Nedir?

Manevi Dövmeler Nedir?Pin

Kayıtlı dövme

Vücut sanatından bahsetmişken, derin anlamları olan birçok mürekkep tasarımı var. Bununla birlikte, manevi dövmeler açık ara en güçlü cilt belirtileridir.

Hem erkeklere hem de kadınlara yakışıyorlar ve dini bir öneme sahip olmaları gerekmiyor, çoğunlukla daha kutsal bir öneme sahip olmaları gerekiyor. Bu dövme tasarımları, Budha, nilüfer, güçlü Göz, yin ve yang işaretleri veya Mandala gibi güçlü sembollere sahip olacak.

Bu işaretler, maneviyatın, bir kişinin duygularının veya dini inançlarının en iyi ifadesidir. Bazı tasarımlar ayrıca İslam, Hinduizm, Hristiyanlık veya Budizm için tipik görüntülere dayanırken, bazılarının manevi kökleri yoktur.

Şimdi, bunlar ister dini ister dini olmayan işaretler olsun, bu dövmeler açık ara güçlü bir ifade ve sizi her gün koruyacak, yönlendirecek veya ilham verecek şeyler.

Bununla birlikte, gelecekte sahip olacağınız dövmenin anlamını anlamak ve bilmek önemlidir, bu nedenle kendinize ve dünyaya vereceğiniz mesaj, dilediğiniz mesajdır.

En ruhani ve güçlü sembollerden bazılarını ve bunların anlamlarını birlikte keşfedelim.

50+ En İlham Veren Manevi Dövme Tasarım Fikirleri

Hangisi en güçlü sembol? Birisi gelecekteki manevi dövmelerini nasıl seçmeli? Herhangi bir kural var mı?

Bu cevap basit: hayır, kesin bir yol yok. Manevi dövmeyi seçerken esas olan ne hissettiğiniz, nasıl hissettiğiniz ve neden o deseni seçtiğinizdir.

Vücut sanatı sevenler, bu tasarımların her biri hakkında konuşarak ilahiyat işaretleri ve anlamları hakkında daha fazla bilgi edinecekler.

Hamsa El Dövmesi

Hamsa El Dövmesi 1Pin

Kredi: @sonerkurak
Hamsa El Dövmesi 2Pin
Kredi: @theunknowndövmeci

Hamsa El dövmesi, açık ara en popüler ve anlamlı dövmelerden biridir. Hamsa dövmesinin tasarımı, ortasında güçlü bir göz bulunan avuç içi şeklinde bir muska içerir.

Hamsa el dövmesi, çeşitli dinler ve kültürler arasında en popüler olanıdır ve insanlar onu kötü düşünceleri ve kötü ruhları uzaklaştıran bir tılsımla ilişkilendirir. Bu önemli işaret, kötü hisleri ve olumsuz duyguları insanların hayatından uzak tutmak için idealdir.

Hamsa El dövmesinin bir başka yorumu daha dindardır. Bu sembolün Tanrı’nın elini temsil ettiği düşünülmektedir. Tasarım, parmaklar birbirinden ayrı veya bazı parmaklar kapalı olarak tasvir edilmiştir.

Kişisel görüş: Özetle insanların bilmesi gereken şey, bu elin ortasında duran gözün güven, koruma, güç ve diğer derin anlamların bir işareti olduğudur.

İşte Hamsa elinin diğer bazı anlamları:

 • İslam inançları arasında Hamza, Fatıma’nın elinin işaretidir.
 • Hristiyanlıkta Hamsa kadınlığın ve sıcaklığın, nezaketin sembolüdür ve Meryem Ana’nın eli ile de bağlantılıdır.
 • Öte yandan Musevilik inançlarından Hamsa, insanlara Tanrı’nın aramızda olduğunu ve dünyanın her yerinde her zaman hazır olduğunu hatırlatır. Ayrıca bu işaret, Tevrat’ın beş kitabını sembolize edebilir.

Su Sembolü

Su Sembolü 1Pin

Kredi: @joolzdenby
Su Sembolü 2Pin
Kredi: @guseul_tattoo
Su Sembolü 3Pin
Kredi: @yenitattoo_demi

Belki sadece birkaçı suyun ruhani bir işaret olduğunu düşünmüştür; ancak önemini anladığınızda, hemen cildinize dövme yaptırmak isteyeceksiniz. Su çok güçlü bir elementtir ve genellikle vücut sanatı tasarımında bulunur.

Çoğunuzun bildiği gibi su, doğadaki dört genel elementten biridir. Su hayattır, biz suyuz ve kimse buna karşı çıkamaz.

Tasarımlarında su bulunan dövmeler oldukça eskidir; ancak alaka düzeylerini kaybetmezler.

Ay Ve Güneş Dövmeleri

Ay Ve Güneş Dövmeleri 1Pin

Kredi: @passionfruittt
Ay Ve Güneş Dövmeleri 2Pin
Kredi: @batu.bara.dövme
Ay Ve Güneş Dövmeleri 3Pin
Kredi: @atelier.scarabee

Ay ve Güneş dövmeleri, en temsili manevi vücut sanatı parçalarından bazılarıdır. Bu desenler binlerce yıl öncesine dayanıyor ve tasarımları bu dünyadaki herkes tarafından kolayca tanınabiliyor.

Güneş, yeniden doğuşu, doğurganlığı ve gücü, yeni zorlukları, yeni başlangıçları ve coşkuyu simgeler. Ay ise sonsuzluğun, gizemin ve zarafetin simgesidir.

Kişisel görüş: Bu modelin her cinsiyete uygun olduğunu düşünüyorum.

Hayat Ağacı Dövmesi

hayat ağacı dövmesi 1Pin

Kredi: @julia.paige.art
Hayat Ağacı Dövmesi 2Pin
Kredi: @gee_tattoos_uk
Hayat Ağacı Dövmesi 3Pin
Kredi: @wredeklooftattoo

Hayat Ağacı, en etkili ve derin manevi dövmelerden biridir. Bu işaretler aile fikri, atalarımız ve torunlarımızla olan bağlantılar, aşk, miras ve sonsuzluk ile bağlantılıdır.

Ağaçların pek çok kültürde bazı kutsal unsurlar olmasına şaşmamalı ve yeryüzü ile cennet arasındaki güçlü bağlantıyı sembolize ediyorlar.

Ayrıca ağaçlar, evrim ve büyümenin bir işaretidir. Ayrıca doğurganlığı, yaşamın tam döngüsünü, bilgiyi, bilgeliği, sonsuzluğu, korumayı ve ölümsüzlüğü sembolize ederler.

güvercin dövmeleri

güvercin dövmeleri 1Pin

Kredi: @tattoo.montenegro
güvercin dövmeleri 2Pin
Kredi: @choiyun_tattoo
güvercin dövmeleri 3Pin
Kredi: @zelx_tattoo

Güvercin dövmeleri, bazı genel vücut sanatı parçaları değildir. Ancak derin anlamları vardır. Güvercin kuşları barışın ve sevginin, sonsuzluğun ve kırılganlığın simgesidir.

Hristiyanlık anlamları söz konusu olduğunda, güvercin İsa Mesih’i temsil eder. Belki bazılarınız İncil’de güvercin kuşlarından bahsedildiğini zaten biliyordur.

Güvercinin ayrıca Tanrı’dan gelen mesajın habercisi olduğu düşünülmektedir. Üstelik bu dövmeler bağlılığı, sadakati, Kutsal Ruh’u ve aslında yeni başlangıçları simgeleyecek.

Kişisel görüş: Bu güvercin dövmeleri, eşsiz bir manevi dövme arayan insanlar için kelimelerin ve ilahiyatın ideal birleşimidir.

Düş Kapanı Sembolü

Düş Kapanı Sembolü 1Pin

Kredi: @julius_tattoo_studio
Düş Kapanı Sembolü 2Pin
Kredi: @sylwia.silw
Düş Kapanı Sembolü 3Pin
Kredi: @yezottt

Rüya yakalayıcı dövmesi en popüler olanlardan biridir ve bu sembolün Amerikan Kızılderili kültüründe derin kökleri vardır. Bu kültürde rüya yakalayıcı esastır. Kızılderililer rüya yakalayıcıyı güçlü bir sembol olarak kullanıyorlardı.

Kızılderililer, doğal tüyleri, kötü ruhları, olası kötü şansı ve hayaletleri kovmak için rüya yakalayıcıyı dokurlardı. Bu rüya yakalayıcılar yatağın üzerinde duruyordu. Eski Hint inanışlarına göre, rüya yakalayıcılar insanları kötü ruhlardan korumak için kullanılıyordu.

Rüya yakalayıcıların “gücünü” artırmak için, Kuzey Amerika yerlileri genellikle rüya yakalayıcı imajını kurtlar veya ayılar gibi bazı totemik hayvanlarla birleştirdiler.

Diğer insanlar, bu rüya yakalayıcı dövmelerin, onları kullananların iç gücünü geri kazanmanın yanı sıra, insanların ruhsal deneyimi gerçekleştirmelerine yardımcı olduğuna inanıyorlardı.

Üçlü Düğüm Dövmesi

Trinity Düğüm Dövmesi 1Pin

Kredi: @evettattoo
Trinity Düğüm Dövmesi 2Pin
Kredi: @oliviarosetattoos
Trinity Düğüm Dövmesi 3Pin
Kredi: @ittziri

Triquetra olarak da bilinen Trinity Düğümü, Kelt kültürünün en önemli simgelerinden biridir. Bu Triquetra sembolünün derin bir sembolizmi vardır ve vücut sanatı sevenler genellikle onunla ilişki kurar.

Üçlü Düğüm, Kelt halkı için doğal güçlerin işaretiydi: su, toprak ve hava. Ancak daha manevi bir düzeye gelince, bu sembol aynı zamanda ölümü, doğumu ve yeniden doğuşu da temsil eder.

Hristiyanlıkta Teslis düğümü, dinin temelinde duran üç unsuru sembolize eder: Oğul, Baba ve Kutsal Ruh.

Kişisel görüş: Trinity Düğüm Dövmelerini ararken, sonsuzluk sembolü ve bir yaşam döngüsü olan bir daire ile birleştirilmiş tasarımlar bulacaksınız.

Çakralar Manevi Dövmeler

Çakralar Manevi Dövmeler 1Pin

Kredi: @joao.ch
Çakralar Manevi Dövmeler 2Pin
Kredi: @akino.dövme
Çakralar Manevi Dövmeler 3Pin
Kredi: @snatchtatuajes

Çakralar, insan enerjisini taşıyan görünmez merkezlerdir. Bu merkezler tüm omurga boyunca yer almaktadır. Çakraların sembolleri manevi dövme gruplarına aittir ve tasarımları güzeldir. Çakralar geometrik şekiller veya nilüfer şeklinde gelir.

Çakra dövmeleri, bedenlerini, zihinlerini ve ruhlarını birbirine bağlamak isteyenler için en iyi seçimdir. Yedi çakranın her biri, diğer renk tonlarının yanı sıra farklı bir anlama sahiptir.

Kendilerini bir çakra dövme tasarımıyla dövmeyi seçenler, onun sembolizmini ve neyi temsil ettiğini anlamalıdır. Derin manevi dövmelerle ilgileniyorsanız, bunlar iç dünyaya olan ilginizi tatmin edebilir.

Yin ve Yang Dövmeleri

Yin ve Yang Dövmeleri 1Pin

Kredi: @artorcry
Yin ve Yang Dövmeleri 2Pin
Kredi: @tattoosbylaineybee
Yin ve Yang Dövmeleri 3Pin
Kredi: @xzibittattoo

Yin ve Yang dövmesi birçok şekilde olabilir. Bu tasarım, dengenin en eski ama popüler sembollerinden biridir. En yaygın biçim, beyaz ve siyah olan ve aynı zamanda tanınması kolay olandır. Ayrılmaz karşıt güçler güzel bir uyum içinde çalışıyor.

Yin ve Yang’ın dövmeleri, balıklar, nilüfer, göz sembolü, Koi balığı ve diğer birçok unsur gibi çeşitli tasarımlarda gelir.

İnsanlar, Yin ve Yang’ın karşıt enerjiler olduğunu, bir kez bir araya geldiklerinde sonsuzluğun simgesi olan bir daire oluşturduğunu bilmeliler. Ayrıca hiçbir şeyin, mücadelenin, stresin, sorunun, ıstırabın, endişenin olmadığı mistik merkezi fark edebilirsiniz.

Kişisel görüş: Gerçek anlamını anlamadıysanız bu dövmeyi seçmeyin.

Budist Sembolleri

Budist Sembolleri 1Pin

Kredi: @surya.keresna
Budistler Sembolleri 2Pin
Kredi: @maxiespino
Budistler Sembolleri 3Pin
Kredi: @mozg_art

Buda dövmeleri, günümüzün Budist felsefesinin birçok ustası göz önüne alındığında modadır. Popüler bir dini dövme olan Buda vücut sanatının birçok takipçisi vardır, çünkü bu öğretmenin felsefesi birçok insanı cezbeder.

Buda dövmeleri güzeldir; genellikle çok sayıda dekoratif unsur içerirler ve son olarak, derin bir manevi anlamı vardır. Doğu kültürüyle pek bağdaşmayan insanlar bile Buda sembolüne bakarken duygularla karşılaşırlar.

Lotus Spiritüel Dövmeler

Lotus Spiritüel Dövmeler 1Pin

Kredi: @tattoovalley
Lotus Spiritüel Dövmeler 2Pin
Kredi: @nadi.b.dövme
Lotus Spiritüel Dövmeler 3Pin
Kredi: @inspireinktattoos

Lotus Manevi dövmeleri popüler çiçeklerdir ve Doğu kültürü için geçerli bir semboldür. İlk hikayelere göre, bu çiçek meditasyon için tahtı temsil ediyor.

Nilüfer, güzelliğinin yanı sıra çevredeki kirleri yok etme ve havayı temizleme özelliğiyle de yüzyıllardır hayranlıkla izlenen mucizevi bir bitkidir.

Lotus ayrıca yaşamın, mükemmelliğin, sonsuzluğun, saflığın, ruhsal gelişimin, doğurganlığın, mutluluğun, huzurun vb.

Ancak nilüfer çiçeğinin anlamı seçeceğiniz renge göre değişebilmektedir. Örneğin, saf beyaz nilüfer ruhsal mükemmelliği sembolize ederken, kırmızı nilüfer tutkuları, sevgiyi ve kalbi ifade eder. Mavi bir nilüfer seçerseniz, o zaman bilgeliği ve bilgiyi çekersiniz.

Kişisel görüş: sadece bir renk seçin veya uygun göründüğünüz gibi bir kombinasyon yapın.

Om Dövmesi

Om Dövmesi 1Pin

Kredi: @aguscollttattoo
Om Dövmesi 2Pin
Kredi: @tattootornado_udaipur_official
Om Dövme 3Pin
Kredi: @hinstzart

“Om” dövmesi, manevi bir tasarım ve aynı zamanda Sanskritçe’de güçlü bir kelimedir. Bu mürekkep deseni, evrenin şarkısı, yani başlangıç ​​ve bitiş anlamına gelir. Om dövmesini seçerken dikkate alınması gereken diğer bazı özellikler şunlardır:

 • Bu, bilginin işareti ve kaynağıdır.
 • Om Tattoo, şehvetli varoluşun yanı sıra sonsuz bir ilham ve bilgelik kaynağıdır.
 • Bu tasarım, evren ve kişisel enerji arasındaki bağlantıyı temsil eder.

çapraz dövme

çapraz dövme 1Pin

Kredi: @hezetattoo
çapraz dövme 2Pin
Kredi: @__danykim
çapraz dövme 3Pin
Kredi: @studiobysol

Çapraz dövme, her zaman yanınızda olabileceğiniz en manevi, önemli dövmelerden biridir. Haç açık ara maneviyatın, inancın ve hayatın döngüselliğinin bir işaretidir. İşte haçın kısa anlamları:

 • Bu, Hıristiyanlığın işareti, İsa Mesih’in ölümü ve dirilişidir.
 • Süslü bir Kelt haçı sonsuz aşkı temsil eder
 • Öte yandan, kabile haçı özveri ve cesaretin işaretidir.
 • Mısır haçı söz konusu olduğunda, işaret kadınlık ve bilgelik olacaktır.
 • Çapraz dövme takmak, Tanrı’yı ​​\u200b\u200başk demektir
 • Haç aynı zamanda kayıp ve üzüntü anlamına da gelebilir
 • Haç sembolü iç dünyanın yansıması içindir.

Şimdi, kısaca, bir haç için en popüler anlam, İsa’nın işaretidir.

Mandala Manevi Dövme

Mandala Manevi Dövme 1Pin

Kredi: @oboy_tattoo
Mandala Manevi Dövme 2Pin
Kredi: @juandamartineztattoo
Mandala Manevi Dövme 3Pin
Kredi: @sic_luceat_lux_tattoo

Mandala, tekdüze, girift desenler ve unsurlardan oluşan karmaşık ama evrensel bir ruhani semboldür. Anlamlar ve karmaşık ikonografik görüntüler görsel olarak çekici ve bunların simetrisi çok ilham verici.

Mandala tasarımı, Budist mitolojisi için geometrik bir şema ve yapıya sahip kutsal bir semboldür.

Ayrıca, bu şema aynı zamanda tüm Budist azizleri göstermektedir. Mandala’nın görsel kısmına gelince, görüntü bütünsel, merkezdeki figür ise kare şeklinde konturlanmış bir dairedir. Bazen, genellikle dış kısma yönlendirilmiş dört üçgene bölünmüş Mandala sembolünü fark edeceksiniz.

melek kanatları ve açıları

melek kanatları ve açıları 1Pin

Kredi: @beautyxtheresa
melek kanatları ve açıları 2Pin
Kredi: @dövmeci_zec
melek kanatları ve açıları 3Pin
Kredi: @millertudor1

Melek kanatları, aralarından seçim yapabileceğiniz en popüler manevi dövmelerden biridir. Hem erkeklere hem de kadınlara uygundur ve çok sayıda tasarıma sahiptirler:

 • ağlayan melekler
 • Düşen melekler
 • Parlak taçlı melekler

Tanrı’nın bu habercileri birçok kültür arasında popülerdir ve insanlar hala koruyucu bir açıları olduğuna inanırlar. Dini yönü aşırı olsa da, diğer insanlar kanat imajını özgürlük, özgür ruhlar veya aşkla ilişkilendirir.

Kişisel görüş: Melek kanatlarını çiçeklerle, kalplerle veya sizin için derin anlamlar taşıyan diğer sembollerle kombinleyebilirsiniz.

Devamını Okuyun: 40+ Harika Kanat Dövme Tasarım Fikirleri 2023 (Anlam ve Simgeleştirme)

Barış İşareti Dövmesi

Barış İşareti Dövmesi 1Pin

Kredi: @rbettz
Barış İşareti Dövmesi 2Pin
Kredi: @cath.hatt
Barış İşareti Dövmesi 3Pin
Kredi: @victor_aka_chili

Barışın simgesi huzur ve özgürlüğü temsil eder. Bu dövmeyi minimal çizgilerle veya diğer ayrıntılarla yapabilirsiniz, bu nedenle nihai sonuç daha karmaşıktır.

Her Şeyi Gören Göz Dövmesi

her şeyi gören göz dövmesi 1Pin

Kredi: @vladmorgantattoo
Her Şeyi Gören Göz Dövmesi 2Pin
Kredi: @inkybynature
Her Şeyi Gören Göz Dövmesi 3Pin
Kredi: @james_jordan_tattoos

Her Şeyi Gören Göz, koruma ve ruhsal uyanış sunan ilahi takdire sahip eski bir işarettir. Belki Buda’nın Gözü, Üçüncü Göz veya Tanrı’nın Gözü’nü duymuşsunuzdur.

Kişisel görüş: Bu isimlerin her biri haktır ve korumayı ve Allah’ın rahmetini simgeler. Bu yüzden onları gururla giyin.

Kısaca

İnançlarınızı sergilemek ve duygularınızı ifade etmek için pek çok vücut sanatı parçası olduğundan, ruhsal yönünüzü göstermek artık daha erişilebilir. Yukarıdakilerden en önemli manevi dövmeyi seçin ve onu içsel ahlakınızla birleştirin.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın