60+ En İyi İkizler Dövme Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

İkizler, ikili ve çelişkili bir doğayı temsil eden bir astrolojik işarettir. Üç erkek hava burcundan biridir ve ikizler tarafından tasvir edilmiştir.

İkizler burcunun temel özelliklerinden biri, görünüşte zıt iki özelliğin bir kişide bir arada var olabilmesidir. Hem aptal hem de akıllı, aynı anda hem dışa dönük hem de utangaç, hatta hem kibirli hem de özverili olabilirsiniz.

Bu nedenle, vücut mürekkebine fantastik bir şekilde aktarılan çok ilginç bir işaret.

Bir İkizler iseniz veya İkizler sembolüne gerçekten ilgi duyuyorsanız, muhtemelen bunun ne kadar harika bir dövme olacağını düşünüyorsunuzdur. Bu tasarım kılavuzunda, yeni zodyak vücut sanatınıza ilham verecek en iyi İkizler dövme fikirlerinden bazılarını ele alacağız.

İkizler’in Kökenleri

İkizler'in KökenleriPin

Kredi bilgileri: Kurtarılmış Dövme

Astrolojik açıdan İkizler burcun üçüncü burcudur. İkizler dönemi 21 Mayıs ile 21 Haziran arasındadır.

Antik Yunanistan’da İkizler ikiz kardeşler Castor ve Pollux tarafından tasvir edilmiştir. Bu ikizlerin aynı anneyi paylaştığı ancak farklı babaları olduğu söylendi. Castor’un babası Tyndareus adında bir insan ölümlüydü ve Pollux’un babası tanrı Zeus’du. Bu, Castor’un bir ölümlü, ikiz kardeşinin ise ölümsüz olduğu anlamına geliyordu.

Castor trajik bir şekilde öldürüldüğünde, Pollux Zeus’a, onu hayata döndürmek için ölümlülüğünü kardeşiyle paylaşma izni vermesi için yalvardı. Zeus buna izin verdi ve böylece ikiz kardeşler İkizler takımyıldızını oluşturdu.

İkizler burcunun doğası gereği, burç dualiteden daha fazlasını temsil eder. Aynı zamanda bağlılığı, bağlılığı ve kahramanlığı temsil eder.

60+ İkizler Dövme Tasarım Fikirleri

Artık İkizler burcunun kökenleri hakkında biraz bilgi sahibi olduk, hadi dövme tasarım rehberine geçelim!

Küçük, Basit İkizler Dövmesi

Küçük Basit İkizler Dövmesi 1Pin

Kredi: @naroart_mtl
Küçük Basit İkizler Dövmesi 2Pin
Kredi: @berfinstatts
Küçük, Basit İkizler Dövmesi 3Pin
Kredi: @kajabeny10

Küçük ama etkili bir dövme eklentisi arıyorsanız, burcunuzda yanlış gidemezsiniz. Klasik İkizler sembolünün sadeliği, en küçük boyutlarda bile doğru bir şekilde tasvir edilebileceği anlamına gelir.

İlk dövme için, küçük ve basit bir İkizler tasarımı oldukça düşük bir bağlılıktır ve kesinlikle az acı verir. En cesur parçalarla bile kolayca uyum sağlayabildiği için mevcut vücut sanatını da tamamlayabilir.

İkizler Kelime Dövmeleri

İkizler Kelime Dövmeleri 1Pin

Kredi: @mario.higa
İkizler Kelime Dövmeleri 2Pin
Kredi: @allanrogertattoo
İkizler Kelime Dövmeleri 3Pin
Kredi: @kavos_ink
İkizler Kelime Dövmeleri 4Pin
Kredi: @giada.dövme

Kelimelerin sembollerden daha yüksek sesle konuştuğunu düşünüyorsanız, o zaman vücudunuza “İkizler” kelimesinin basılması fikri sizi cezbedebilir.

Önemli bir başkasının adını mürekkeplendirmek genellikle akıllıca olmasa da, yıldız burcunuzla güvendesiniz çünkü bu asla değişemeyecek bir şey.

Söz dövmesi yaptırmak söz konusu olduğunda, yazım ve yazı tipine dikkat etmeniz gerekir. Aptalca görünebilir, ancak yazım hataları yapmak kolaydır ve dövmelerde, onu silmek için kullanışlı bir silgi yokmuş gibi değil!

Örneğin, bazı bitişik eğik yazı tiplerinin okunması zor olabileceğinden, yazı tipi de bir fark yaratabilir. Dövme sanatçınızla elde etmek istediğiniz özel görünüm hakkında konuşun ve sizin için mükemmel, okunaklı yazı tipini tasarlayabilmeleri gerekir.

Kart İkizler Dövmesi

Kart İkizler Dövmesi 1Pin

Kredi: @carinamoontropic
Kart İkizler Dövmesi 2Pin
Kredi: @tattoo_lariz

Kartlar, dövme dünyasında her zaman popüler bir tasarım olmuştur. Bunun nedeni, kart oyunları kavramının çok eski ve ebedi olması ve ayrıca kartta sunmak istediğiniz görüntüler söz konusu olduğunda çok fazla özgürlüğe sahip olmanızdır.

Kartlar, tümü astrolojik işaretlerle derinden bağlantılı olan kader, kader ve falcılık anlamına gelir. Bir İkizler olarak doğduysanız ve astrolojiye büyük bir ilgi duyuyorsanız, o zaman muhtemelen kader gibi kaçamayacağınız bazı içsel İkizler özelliklerine sahip olduğunuza inanırsınız.

Kartınızda, iki ikiz veya iki yüz gibi bazı klasik İkizler görüntüleri alabilirsiniz. Bu, yıldız işaretinin dualitesini aktaracaktır. İki numarayı işaretlemek için köşelerdeki klasik sembolü de alabilirsiniz.

İkizler İkiz Dövmesi

İkizler İkiz Dövme 1Pin

Kredi: @inkbyv
İkizler İkiz Dövme 2Pin
Kredi: @lizart.dövme
İkizler İkiz Dövme 3Pin
Kredi: @elixir_ink

Daha önce de tartıştığımız gibi İkizler burcunun simgesi ikizlerdir. Bu, tasarımda çok fazla yaratıcılığa izin verdiği için dövme figürleri söz konusu olduğunda mükemmel bir şekilde çalışır. Akrabalık göstermek için mükemmel simetrik iki figür elde etmek isteyebilir veya ikiliği göstermek için her birinde küçük farklılıklar sunmayı tercih edebilirsiniz.

Yunan mitolojisinin özel bir hayranıysanız, orijinal İkizler ikizleri Castor ve Pollux’u da tasvir etmeyi seçebilirsiniz.

Çok sevdiğiniz bir kardeşiniz ya da çok yakın bir arkadaşınız varsa ikiz dövmenizin sizi ve o özel kişiyi yansıtmasını isteyebilirsiniz. Bunu göstermek için sizinkini ve kendi özelliklerini şekillere dahil etmeyi deneyebilirsiniz.

İkizler Sembolü Dövmesi

İkizler Sembol Dövmesi 1Pin

Kredi: @blazhandpoke
İkizler Sembolü Dövmesi 2Pin
Kredi: @punkt.fuer.punkt
İkizler Sembolü Dövme 3Pin
Kredi: @ilcervobiancottattooshop
İkizler Sembol Dövmesi 4Pin
Kredi: @artcarlitosway

Çok basit bir İkizler dövmesi, Romen rakamlarıdır. Son derece basit ve zarif bir çizgi-iş rakamı seçebilir veya biraz gölgelendirmeyi tercih edebilir ve daha çok bir taş heykel gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bu tasarımı Japon, Kelt veya kabile dövme stilleriyle de kolayca birleştirebilirsiniz. Gerçekten kendinize ait olması için bazı girdaplar ve süslemeler eklemekten korkmayın.

Çiçekli İkizler Dövmesi

Çiçekli İkizler Dövmesi 1Pin

Kredi: @blackcatstattooparlor
Çiçekli İkizler Dövmesi 2Pin
Kredi: @salgencottattoos
Çiçekli İkizler Dövmesi 3Pin
Kredi: @amethysttattoooink
Çiçekli İkizler Dövmesi 4Pin
Kredi: @jessfisher.98
Çiçekli İkizler Dövmesi 5Pin
Kredi: @noemivart

Bazı çiçekler eklemek, basit bir İkizler dövmesini daha kadınsı hale getirmenin süper bir yoludur. Basit bir dövmeyi çok daha estetik bir şeye dönüştürebilen belirli bir yumuşaklık ve dekoratiflik katar.

Köşeye biraz yaprak ekleyebilir, rakamın içinden geçen birkaç sap ekleyebilir veya her köşeye papatyalar ekleyebilirsiniz – size ne hitap ediyorsa! Her iki durumda da güzel ve nazik görünen bir İkizler dövmesine sahip olacaksınız.

Tabii ki, biraz dram veya romantizm getirmek istiyorsanız, güller en iyi seçeneğinizdir!

Soyut İkizler Dövmesi

Soyut İkizler Dövmesi 1Pin

Kredi: @antiaspirina
Soyut İkizler Dövmesi 2Pin
Kredi: @bozyink
Soyut İkizler Dövmesi 3Pin
Kredi: @oultum.dövme

Dövmelerinizin son derece orijinal ve eksantrik olmasını seviyorsanız, bir İkizler dövmesi seçerken muhtemelen kutunun dışında düşünmek isteyeceksiniz.

Soyut bir tasarımla, ortaya çıkarabilecekleriniz açısından sınır gökyüzüdür. Araştırmanızı yapın ve fikirlerinizi gerçekten özel ve benzersiz bir şeye dönüştürebilecek yetenekli ve avangart bir dövme sanatçısı bulun.

Takımyıldızı İkizler Dövmesi

Takımyıldızı İkizler Dövmesi 1Pin

Kredi: @elisa_tatouage
Takımyıldızı İkizler Dövmesi 2Pin
Kredi: @dövmeci_soma
Takımyıldızı İkizler Dövmesi 3Pin
Kredi: @trinitystattooparlour
Takımyıldızı İkizler Dövmesi 4Pin
Kredi: @tattooist_coca

İkizler, sembolik olarak sadece ikizler veya romen rakamları ile ifade edilebilir. Aslında takımyıldız, İkizler’in güçlü bir temsilidir.

Bu kesinlikle dikkat çekecek çok eşsiz bir dövme tasarımı. Yıldızların seyrekliği de size narin ve minimalist bir görünüm kazandırabilir.

Öte yandan, aynı zamanda vücut sanatınıza uzaylı bir yıldızlar hissi katar – bir İkizler hayalperestiyseniz, tek kelimeyle mükemmel.

Daha da fazla görsel ilgi yaratmak için bazıları karışıma çiçek eklemeyi tercih ediyor. Çiçekler ve takımyıldızlar bir araya geliyor gibi görünüyor ve biraz renk katmak için de harika bir fırsat olabilir.

İkizler Güneş ve Ay Dövmesi

İkizler Güneş ve Ay Dövmesi 1Pin

Kredi: @martingarcia_art
İkizler Güneş ve Ay Dövmesi 2Pin
Kredi: @casual_tattoo93
İkizler Güneş ve Ay Dövmesi 3Pin
Kredi: @ink_thomass

İkizler takımyıldızı görünümünden hoşlanıyorsanız, tasarımınızda güneş ve aydan bahsetmeyi de düşünebilirsiniz. Zıt güçler olarak güneş ve ayın ikiliği gerçekten de İkizler burcunun doğasını yansıtır. Artı, bu dünya dışı uzay görünümüne katkıda bulunur.

Ayrıca Okuyun: Güneş ve Ay Dövmeleri: Anlam ve En İyi 47 Tasarım Fikri

İkizler Kafatası Dövmesi

İkizler Kafatası Dövmesi 1Pin

Kredi: @juditpanxeta
İkizler Kafatası Dövmesi 2Pin
Kredi: @citattzz
İkizler Kafatası Dövmesi 3Pin
Kredi: @grimalkin.dövme
İkizler Kafatası Dövmesi 4Pin
Kredi: @dado_ink93

Kafatasları dövme dünyasında her zaman bir klasik olmuştur. Bir çift alırsanız, İkizler burcunu da kolayca sembolize edebilirler. Ölümü ima eden küçük bir kenarı olan bir şey istiyorsanız, kafatasları harika bir seçenektir.

İkizler Kadın Dövmesi

İkizler Kadın Dövmesi 1Pin

Kredi: @kailymckeehandicraft
İkizler Kadın Dövmesi 2Pin
Kredi: @inkedbypedro
İkizler Kadın Dövmesi 3Pin
Kredi: @leooo.dövme

Dişi ikizlerin İkizler’i tasvir etmesi harika bir dövme seçimidir. Bu, kadınlığın zarafetini ve gücünü İkizler burcunun ikiliği ve bağlılığı ile birleştirir.

İkizler Kelebek Dövmesi

İkizler Kelebek Dövmesi 1Pin

Kredi: @amylowdontattoo
İkizler Kelebek Dövmesi 2Pin
Kredi: @jakkichantattoos
İkizler Kelebek Dövmesi 3Pin
Kredi: @dövmeci_ara

Bir çift çırpınan kelebek, enfes bir İkizler dövmesi yapar. Kanatlardaki özgürlük ve sahip olabilecekleri renk çeşitliliği ile birleşen yaratıkların kadınsı inceliği, onları tek kelimeyle çarpıcı bir dövme seçeneği haline getiriyor.

Tabii yine de çok güzel ve göz alıcı olacak siyah beyaz bir tasarımla sade de tutabilirsiniz.

İki Yüzlü İkizler Dövmesi

İki Yüzlü İkizler Dövmesi 1Pin

Kredi: @karissstewarttattoo
İki Yüzlü İkizler Dövmesi 2Pin
Kredi: @kilo_alpha_tattoos
İki Yüzlü İkizler Dövmesi 3Pin
Kredi: @vgrave.ink
İki Yüzlü İkizler Dövmesi 4Pin
Kredi: @coralmoon.dövme
İki Yüzlü İkizler Dövmesi 5Pin
Kredi: @manon.b.dövme

Tek bir varlığı oluşturan iki ayrı yüz, mükemmel bir İkizler temsilidir. Bunun nedeni, bir İkizler bireyinin temel özelliği olan tek bir kişinin dualitesini çok net bir şekilde yansıtmasıdır. İki yüzünüzü tamamen aynı yapabilir veya farklı özelliklerini vurgulamak için yüz hatlarında değişiklik olmasını sağlayabilirsiniz.

Birçoğu, iki portreyi birbirine bağlayan basit çizimlerle iki yüzün minimalist bir yorumunu seçiyor. İki ayrı yüzleri de örtüşebilir ve kendilerini çok farklı sunmalarına rağmen nasıl hala tek bir kişi ve karakter oluşturduklarını gösterir.

Sanatsal ve oldukça estetik bir ikizler dövmesi arıyorsanız, iki yüz tasviri sizin için harika bir seçenektir.

Minimalist İkizler Dövmesi

Minimalist İkizler Dövmesi 1Pin

Kredi: @detox_ink
Minimalist İkizler Dövmesi 2Pin
Kredi: @inkedbybre
Minimalist İkizler Dövmesi 3Pin
Kredi: @vontrapp.dövme
Minimalist İkizler Dövmesi 4Pin
Kredi: @romankytetovacky

Minimalizm, bir dövme trendi olarak tüm öfkedir. Birçoğu gölgelemeden ve çok fazla ayrıntıdan vazgeçmeyi ve bunun yerine zarif ve sanatsal bir şekilde çizilmiş basit bir çizgi çizmeyi tercih ediyor.

İki yüzün ve ikizlerin sembolü olan İkizler, minimalist bir estetikle güzel bir şekilde tasvir edilebilir. Genellikle, yüzün ana hatları ve gözler, burun ve saç için birkaç çizgi gibi yüzün yalnızca birkaç özelliği görünür olacaktır. Bu bir gizem havası yaratır ve çok zevkli bir görünümdür.

Erkekler için İkizler Dövmesi

Erkekler için İkizler Dövmesi 1Pin

Kredi: @kalebception
Erkekler için İkizler Dövmesi 2Pin
Kredi: @lukisha_1
Erkekler için İkizler Dövmesi 3Pin
Kredi: @ivan.cvetkovic.tattoo94
Erkekler için İkizler Dövmesi 4Pin
Kredi: @ink.savy

Bu dövme fikirlerinden herhangi biri elbette erkekler için de işe yarayacak olsa da, İkizler dövmeniz için özellikle erkeksi bir şey arıyor olabilirsiniz.

Genellikle erkekler daha fazla yüzey alanını kaplayan daha büyük dövmeleri tercih eder. Erkek dövmeleri için popüler yerler arasında üst kol, uyluklar, incikler ve sırt bulunur.

İki kadını İkizler sembolü olarak tasvir etmek, erkekler için iyi bir seçimdir çünkü kadın cinsiyetine olan takdirlerini gösterebilir. Basit roma rakamı da cesur ve erkeksi bir seçenektir.

İkizler burcunun ikili imajını kafatasları, aslanlar veya kartallar gibi erkeklikle ilişkilendirdiğiniz bir şeyle birleştirmeyi de düşünebilirsiniz. Bunların neredeyse aynı iki versiyonu olduğu sürece, İkizler ruhu aktarılacaktır.

İkizler Parmak Dövmesi

İkizler Parmak Dövmesi 1Pin

Kredi: @beth_rose_tattoo
İkizler Parmak Dövmesi 2Pin
Kredi: @thatgirlnamedgg
İkizler Parmak Dövmesi 3Pin
Kredi: @studiotresvinte

Basit romen rakamlı İkizler burcu parmakta harika görünüyor. Bunun nedeni, herhangi bir ayrıntıyı kaybetmeden yeterince küçük bir boyuta küçültülebilmesidir. Sadeliği aynı zamanda bu kadar küçük bir yerde cesur ama işlevsel olabileceği anlamına gelir.

Parmak dövmeleri harika görünse ve oldukça görünür olsa da, güneşe maruz kalma ve birçok günlük iş için parmaklarımızı kullanmamız nedeniyle hızla solma eğilimindedirler. Bu, parmak dövmelerinin genellikle yıllık olarak doldurulması gerektiği anlamına gelir. Bunun pahalı ve biraz zaman alıcı olabileceğini unutmayın.

Ayrıca Okuyun: Parmak Dövmeleri Kötü Bir Fikir mi?

Geyik İkizler Dövmesi

Geyik İkizler Dövmesi 1Pin

Kredi: @inkscript_tattoo
Geyik İkizler Dövmesi 2Pin
Kredi: @mericrisarregui
Geyik İkizler Dövmesi 3Pin
Kredi: @sylwia.silw
Geyik İkizler Dövmesi 4Pin
Kredi: @rocktattooijui

İkizler’in ruh hayvanı geyiktir, yani bu hayvanı tasvir eden herhangi bir dövme aynı zamanda İkizler burcunu da ima eder.

Geyikler, yüksek enerji seviyeleri, zekaları ve güvenleri nedeniyle İkizler ile ilişkilendirilir.

Hayvanları seven bir İkizler burcuysanız, geyik dövmesi sizin için mükemmel bir sembolik dövme olabilir.

İkizler Dövmesi Uygulaması

Tabii ki, İkizler dövmenizi istediğiniz yere yaptırabilirsiniz, ancak astrolojiye tutkulu olanlar, farklı yıldız burçlarının farklı vücut bölümleriyle ilişkilendirildiğini bileceklerdir.

İkizler burcunun sinir sistemi ve omuzlar, kollar, eller ve parmaklar gibi ilgili vücut parçalarıyla yakından bağlantılı olduğu düşünülmektedir.

Doğal olarak, içinizdeki İkizler’e olabildiğince sadık olmak istiyorsanız, dövmenizi bu yerlerden birinde yaptırmanız en iyisi olabilir. Bu, vücut sanatınızdan en sembolik anlamı çıkaracak ve İkizler ruhunuzu maksimuma yansıtacaktır.

İkizler Hakkında Daha Fazla Bilgi

İkizler burcuysanız, muhtemelen bu konuda zaten biraz bilgi sahibisinizdir. Ancak, astrolojik işaretler konusunda biraz daha yeniyseniz, daha fazlasını öğrenmek isteyebilirsiniz. Aşağıda, İkizler ile ilgili bazı yaygın soruları kısaca ele alıyoruz.

İkizler Neden İkizlerle Temsil Edilir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, İkizler burcunun kökeni Yunan mitolojisine ve ikizler Castor ve Pollux’un hikayesine dayanmaktadır. İkincisi, babası Zeus’tan kendisi gibi ikiz kardeşine ölümsüzlük vermesini istedi.

İkizler burcunun da ikili bir kişiliği temsil ettiği düşünülmektedir. Bu, İkizler burcunun zıt özelliklere sahip olabileceği, çok yönlü ve hatta karamsar olabileceği anlamına gelir.

Genellikle bir İkizler de bir kişilik sunar, ancak arkasında bir başkası saklıdır. Bu nedenle ikizlerin sembolü, bu karakter ikiliğini temsil eder.

İkizler Başka Neyi Simgeliyor?

Yakın Bağlar

İkizler bir kişide kutuplaşmayı temsil ederken, aynı zamanda bir kişi ile diğeri arasındaki yakın bağı da temsil edebilir. Tipik olarak İkizler çok sevecendir ve başkalarıyla yakın bağlar kurabilir. Pollux, ölümlülüğünü paylaşarak kardeşinin hayatını kurtarıyor, bunu yansıtıyor.

Doğurganlık

İkizler ayrıca bol doğurganlıkla ilişkilendirilebilir ve çoklu doğumlara referans olabilir. Bu anlamda genellikle ilahi dişil ile bağlantılıdır.

Büyüme ve Gençleşme

Kardeşi sayesinde Castor’a hayatta bir şans daha verildi ve bu yeniden doğma ve bir kişi olarak büyüyebilme fikri, İkizler’in temel bir özelliğidir.

İkizler’in Renkleri Nelerdir?

İkizler dövmenizi renkli yaptırmayı düşünüyorsanız, hangi renklerin İkizler’e ait olduğunu bilmek ilginizi çekebilir. İkizler burcunun renkleri yeşil, siyah, beyaz, pembe ve kırmızıdır.. Siyah, elbette dövmeler için ideal!

Çözüm

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı İkizler esintili dövme var. Umarız bu makale size İkizler vücut sanatına yüklenen sembolik anlamlar hakkında bazı değerli bilgiler vermenin yanı sıra size bolca mürekkep ilhamı vermiştir!

Devamını oku:

  • 36 En İyi Terazi Dövme Tasarımları (ve Anlamları)
  • 40+ Yaratıcı Başak Dövme Tasarım Fikri (En İyi Yerleştirme, Anlamlar ve İlham)
  • 40+ En İyi Balık Dövme Tasarımları ve Anlamları
  • 40+ En İyi Kova Dövme Tasarımları ve Arkasındaki Sembolizm
  • Koç Dövmesi: 60’tan Fazla Muhteşem Tasarım Fikri ve En Çok Tercih Edilenler (2023 Güncellemesi)
  • 50+ Neşeli Yay Dövme Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın