60+ Epik Diz Dövmesi Tasarım Fikri: Nihai Kılavuz (2023 Güncellemesi)

Diz dövmeleri nadir fakat çok benzersiz bir tasarımdır. Bu alan karmaşık ve detaylı parçalara kendini ödünç veriyor. Yuvarlak şekil, bağımsız olabilen veya büyük bir bacak parçasına dahil edilebilen belirli bir tasarım tipine uygundur. Diz aynı zamanda dövme yaptırmak için uygulanabilir ve uyarlanabilir bir yerdir. Büyük ya da küçük tasarımlar bu alana çok yakışacaktır.

Diz Dövmeleri RehberiPin

Kredi: @helgafromsweden

60+ Epik Diz Dövme Tasarım Fikirleri

İşte yeni diz dövmeniz için bazı ilham kaynakları.

Mandala Diz Dövmeleri

Mandala Diz Dövmeleri 1Pin

Kredi: @inkz_tattoo_blacktattoo_oe
Mandala Diz Dövmeleri 2Pin
Kredi: @flatwavetattoos

Mandala dövmeleri, yuvarlak şekli nedeniyle dizlerde popülerdir. Bu tasarım, dairesel bir hareketle merkezden dışarıya doğru yayılan farklı şekiller ve sembollerden oluşuyor. Bir mandala, genellikle dini binalar ve ibadet odaları ile ilişkilendirilen denge ve sonsuzluğu yansıtır. Çiçek açan görünüm, bir çiçeği taklit ederek göz alıcı bir tasarım oluşturur.

Amerikan Geleneksel Diz Dövmeleri

Amerikan Geleneksel Diz Dövmeleri 1Pin

Kredi: @brianlynch_
Amerikan Geleneksel Diz Dövmeleri 2Pin
Kredi: @tats_by_tonii

Amerikan geleneksel veya Old School dövmeleri, yüksek oranda doygun oldukları için her cilt tonuna ve her bölgeye uygundur. Tasarımlar basittir ancak minimum gölgeleme ve kalın ana hatlar ile cesur bir ifade verir. Minimal ana renkler kullanırlar ve genellikle alternatiflerinden biraz daha az hassas görünürler.

Açık Hayvan Ağız Diz Dövmeleri

Açık Hayvan Ağız Diz Dövmeleri 1Pin

Kredi: @capa.dövme
Açık Hayvan Ağız Diz Dövmeleri 2Pin
Kredi: @3_3quart_studio

En yeni diz dövmesi trendlerinden biri, bölgedeki hayvan yüzlerini mürekkeplemektir. Yuvarlak şekli diz kapağına mükemmel uyum sağlar. Popüler bir hayvan yüzü dövmesi, karakterin ağzının açık, hırıltılı veya kükreyen olduğu dövmedir.

Hayvan Diz Dövmesi

Hayvan Diz Dövmesi 1Pin

Kredi: @chasettattooer
Hayvan Diz Dövmesi 2Pin
Kredi: @madsbodyart

Hayvanlar, büyük kedilerden küçük böceklere kadar en popüler dövmelerden biridir. Her zaman doğal olarak alana sığmasalar da diz kapağının içine ve çevresine yerleştirilebilirler. Hayvanlar farklı şeyleri temsil edebilir, farklı kültürleri sembolize edebilir veya hayatınızda kutlamak istediğiniz bir ilişkiyi temsil etmeye yardımcı olabilir.

Japon Diz Dövmesi

Japon Diz Dövmesi 1Pin

Kredi: @nickuhori.galaxy
Japon Diz Dövmesi 2Pin
Kredi: @sadiexheart

Japon dövmeleri, oradaki en popüler tasarım stillerinden bazılarıdır. Yılların geleneğiyle, bu tarz genellikle ejderhalar ve anka kuşları gibi efsanevi özelliklere sahiptir. Bu canlı geleneksel dövme stili, genellikle dizi kaplayan daha büyük tam bacak parçalarında bulunur.

Şekli bölgeye uygun olduğu için popüler bir Japon diz dövmesi oni maskesidir. Bu yaygın dövme, bizi çevreleyen ve kullanıcıyı koruyan iyi ve kötü güçleri temsil eder.

karikatür diz dövme

Çizgi Film Diz Dövmesi 1Pin

Kredi: @wesvaughntattoo
Karikatür Diz Dövme 2Pin
Kredi: @jaxxchen

Karikatür dövmeler parlak ve eğlencelidir, çocuk TV nostaljisini hatırlamanıza izin verir. En sevdiğiniz çizgi film karakterlerini çoğaltın veya karikatürize bir görüntü elde edin. Diz, tasarımın herhangi bir stilini veya boyutunu kaldırabilen esnek bir bölgedir. Sadece aşırı renkli tarzın kemikli diz bölgesine acı verici bir ek olabileceğini unutmayın.

Ayrıca Okuyun: En İyi 20 Karikatür Dövme Sanatçısı (2023 Güncellemesi)

Boş Uzay Diz Dövmesi

Boş Uzay Diz Dövmesi 1Pin

Kredi: @botton_pelletra
Boş Uzay Diz Dövmesi 2Pin
Kredi: @güveteetart

Diz kapağını boş bırakın ve etrafına dövme yapın. Amerikan geleneksel, Japon ve geometrik dahil olmak üzere birçok farklı stil mevcuttur. Cildinizi doğal bir mola olarak kullanarak, ek bir acıya katlanmadan bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Geometrik Diz Dövmesi

Geometrik Diz Dövmesi 1Pin

Kredi: @watchamal_tattoo
Geometrik Diz Dövmesi 2Pin
Kredi: @betterdaysbodyart

Geometrik diz dövmeleri benzersizdir ve herhangi bir şekle uyarlanabilir. Geometrik şekiller bir araya gelerek daha büyük bir şekil oluşturur. Geometrik tasarımlar genellikle siyah mürekkeple oluşturulur ancak daha parlak tonlarda da olabilir. Sanatçının tasarımı vücudunuzun doğal şekillerine ve kıvrımlarına uyacak şekilde uyarladığından emin olun.

Dizkapağı Çerçeve Dövme

Dizkapağı Çerçeve Dövmesi 1Pin

Kredi: @twins_ink_tattoo_hennef
Dizkapağı Çerçeve Dövmesi 2Pin
Kredi: @sacredarttattoopiercing

Diz kapağınızı bu eşsiz dövme ile çerçeveleyin. Diz kapağının etrafında bir şekil oluşturun ve onu orta parça yapın. Kare çerçeve olması gerekmiyor, yuvarlak ya da kalp şeklinde çerçeve olabilir. Sınırlar sonsuz olduğu için süslemeler ve renk ekleyin!

Çiçek Diz Dövmeleri

Çiçekli Diz Dövmeleri 1Pin

Kredi: @savanna_hamiltime
Çiçekli Diz Dövmeleri 2Pin
Kredi: @shanghaitattoo916

Çiçekler doğal olarak yuvarlak oldukları için mükemmel diz dövmelerini yaparlar. Çiçekler çok çeşitli şekil, boyut ve renklerde olabilir. Kırmızı güller, diz doğal olarak bu şekli oluşturduğundan insanlar için özellikle popülerdir. Diğer popüler çiçekler arasında ayçiçeği ve papatyalar bulunur. Sizin veya sevdikleriniz için anlam ifade eden bir çiçek seçin.

Arı Diz Dövmesi

Arılar Diz Dövme 1Pin

Kredi: @inkylemontattoos
Arı Diz Dövmesi 2Pin
Kredi: @scott_afterforever

Arı dizleri, birinin çok beğenildiği veya yaygın olduğu anlamına gelen bir cümledir. Dizinize bir arı dövmesi yaptırmak, bu ifadeye eğlenceli bir selam vermektir. Arılar ayrıca sadakati veya çalışkanları temsil etmenin yanı sıra Birleşik Krallık’ta Manchester ile ilişkilendirilirler.

Diz Dövmeleri

Yazı Tipi Diz Dövmeleri 1Pin

Kredi: @the_last_istilacı
Yazı Tipi Diz Dövmeleri 2Pin
Kredi: @thedarlingapril

Hassas yazı dövmeleri, genç ünlülerin en havalı trendlerinden biridir. Diz, bu dövme tasarımlarından birini almak için mükemmel bir yer. Dizinizin arkasına gizli bir mesaj saklayın veya onu diz kapağınızın şeklinde kıvırın.

Örümcek Ağı Diz Dövmeleri

Örümcek Ağı Diz Dövmeleri 1Pin

Kredi: @habitatt_cloverdale
Örümcek Ağı Diz Dövmeleri 2Pin
Kredi: @matflowertattoo

Örümcek ağı dövmeleri, şekli bölgeye uygun olduğu için diz ve dirsekte oldukça popülerdir. Bu tasarım, kullanıcının kapana kısılmış hissettiğini ve kurtulmayı özlediğini sembolize edebilir. Denizciler, eve gitmek istediklerini göstermek için örümcek ağı tasarımları alacaklardı ve web uzun süre beklemeyi temsil edecekti.

dal dövmeleri

dal dövmeleri 1Pin

Kredi: @victoriafaythe
Şube Dövmeleri 2Pin
Kredi: @sirdrizzle

Tüm dizine dövme yaptırmak istemiyor musun? Bir dal, diz kapağının doğal şeklini, yukarı veya aşağı kıvrılmasını mükemmel bir şekilde vurgular. Bazı dallar sadece yaprak, bazı tasarımlar ise rengarenk çiçeklerle daha cesur.

Dikenli Tel Diz Dövmesi

Dikenli Tel Diz Dövmesi 1Pin

Kredi: @siren_tattoos
Dikenli Tel Diz Dövmesi 2Pin
Kredi: @losgonzaleztattoo

Dikenli teller uzundur ve diz gibi şekillerin etrafında kıvrılır. Siyah ve gri renklerle yazılmış dikenli teller, yaşamda travmatik deneyimlerin üstesinden gelen insanların gücünü temsil ediyor. Diken telli dizinizi sarabilir, altına oturabilir veya kemiği çerçeveleyen bir şekil oluşturabilir.

Biliyor musun:

Pamela Anderson’ın pazısında dikenli telli bir dövmesi vardır.

yara bandı diz dövmesi

yara bandı diz dövmesi 1Pin

Kredi: @gigavito
yara bandı diz dövmesi 2Pin
Kredi: @lucyferscribbles

Birçoğumuz çocukluğumuzu dizlerimizin üzerinde yara bandı ile geçirdik. Çoğumuzun çocukken kazıdığı dizlerinize bir yara bandı dövmesi yaptırarak gençlik yıllarınızı anımsayın. Geleneksel olarak, bu gerçekçi bir siyah ve gri dövmedir ancak herhangi bir renkte tasarlanabilir.

İnce Çizgi Diz Dövmeleri

İnce Çizgi Diz Dövmeleri 1Pin

Kredi: @silviarossi_tattoo
İnce Çizgi Diz Dövmeleri 2Pin
Kredi: @studio_sam_tattoo_artist

İnce çizgi, tek iğne dövme akımının modern bir dalıdır. Normalde siyah ve gridirler, ince çizgiler ve gölgeliyse yumuşak gölgelendirme vardır. Bu dövme tarzı her boyutta işe yarar, ancak şu anda trend mikro dövmelere doğru ilerliyor. Diz daha ağrılı bir bölge olduğu için ince çizgi daha az ağrır ve tamamlanması daha kısa sürer.

Diz Dövmesindeki Gözler

Gözler Diz Üzerinde Dövme 1Pin

Kredi: @strigaartist
Gözler Diz Üzerinde Dövme 2Pin
Kredi: @bodylanguage_erfurt

İki diziniz ve iki gözünüz var, neden dizlerinize biraz göz küresi yaptırmıyorsunuz? Gözler, ürkütücü ve ürkütücü sevenler için ideal, garip bir ek olabilir. Gözbebeklerine tek başına veya büyük bir parçanın parçası olarak dövme yapın. Ne kadar çok ayrıntı eklerseniz, o kadar tuhaf görünecektir.

Yılan Diz Dövmesi

Yılan Diz Dövmesi 1Pin

Kredi: @cheydry
Yılan Diz Dövmesi 2Pin
Kredi: @mthompsontx

Yılan dövmeleri, hem Asya’da hem de Amerika’da dövmedeki en eski tasarımlardan biridir.dövme. Yılan yeniden doğuşu, doğurganlığı, ayartmayı ve gücü temsil eder. Yılan tasarımları yılanınızın etrafını sarabilir ve sarabilir. Daha büyük bacak parçasına da dahil edilebilirler.

Kelebek Diz Dövmesi

Kelebek Diz Dövmesi 1Pin

Kredi: @inky_george
Kelebek Diz Dövmesi 2Pin
Kredi: @tattoosbydigger

Kelebek dövmeleri vücudun her yerinde popülerdir ve dizlerde de farklı değildir. Kelebekler hem renkli hem de siyah ve gri renkte çekici görünür. Kelebekler uzun zamandır dönüşümü, özgürlüğü ve inancı temsil ediyor. Kelebekler ayrıca romantizm ve kadınlıkla bağlantılıdır.

diz altı dövme

diz altı dövmesi 1Pin

Kredi: @shermantre
diz altı dövmesi 2Pin
Kredi: @peledaitis

Diz altı dövmesi diz kapağına göre biraz daha az ağrılıdır. Dövme altınızın, bölgenin doğal yuvarlak şekline uygun olduğundan emin olun. Dallar, çiçekler veya yazı gibi genellikle kavisli veya uzun tasarımlar.

diz arkası

Diz Arkası 1Pin

Kredi: @seracoooner
Diz Arkası 2Pin
Kredi: @little_red_tattoos

Dizin arkasında küçük, minimalist dövmeler yapmak veya büyük bir baldır parçasına dahil etmek için harika bir yer var. Bazen diz hendeği dediğimiz bu bölgede kişisel dövmeleri gizlemek kolaydır. Sürekli hareket halinde olduğu için bölgede iyileşmenin zor olduğunu unutmayın.

Biliyor musun:

Dizin arkasındaki cilt özellikle ince ve hassastır, sinirler yüzeye daha yakındır, bu da dövme yaptırmayı oldukça acı verici hale getirir.

Yan Diz Dövmesi

Yan Diz Dövmesi 1Pin

Kredi: @kittycrosstown
Yan Diz Dövmesi 2Pin
Kredi: @ellietailwindtattoo

Diz dövmelerinin yanı, dizinizi mürekkeplendirmenin hassas ve zarif bir yolu olabilir. Diz kapağınızın yuvarlak şeklini tamamlayacak şekilleri seçin. Uzatılmış veya yarım ay şeklindeki tasarımlar dizin yan tarafına çok yakışır. Bu bölge aynı zamanda popülerdir çünkü düz kemik üzerinde olmadığı için biraz daha az ağrılıdır.

Yıldız Diz Dövmeleri

Yıldız Diz Dövmeleri 1Pin

Kredi: @ink.by.mckala
Yıldız Diz Dövmeleri 2Pin
Kredi: @jakotako.tatuaze

Yıldızlar, vücuttaki herhangi bir bölgeye popüler bir ektir. Çok yönlüdürler ve büyük deniz tasarımlarından küçük minimalist sanat eserlerine kadar her şey olabilirler. Birçoğu yıldızı dizinin ortasına yerleştirir ve her iki diz kapağında da eşleşen tasarımlara sahiptir.

Kabile Diz Dövmesi

Kabile Diz Dövmesi 1Pin

Kredi: @gordontshepherd
Kabile Diz Dövmesi 2Pin
Kredi: @cleoclara

Kabile dövmeleri, katı noktalar ve çizgiler kullanılarak oluşturulur. Maori, Polinezya, Samoa ve Aztek kültürleri dahil olmak üzere birçok kültürde genellikle kutsal ritüellerle bağlantılıydılar. Genel olarak, modern kabile dövmeleri daha küçük olmasına rağmen, kabile tasarımları büyük tam bacak parçalarına dahil edilir. Geleneksel olarak kalın siyah mürekkep kullanılarak tasarlanan modern sanatçılar, renklerle çalışır.

Biliyor musun:

Farklı kültürlerin kabile dövmeleri için kendi teknikleri ve tasarımları vardır. Hala birçok kültürde bir geçiş töreni olarak veya sosyal statüyü tasvir etmek için kullanılıyorlar. Bu kültürlerden birinin parçası değilseniz, zevkli olmaya ve saldırgan olmamaya dikkat edin.

Görsel İllüzyon Diz Dövmesi

Görsel İllüzyon Diz Dövmesi 1Pin

Kredi: @primetattoosk
Görsel İllüzyon Diz Dövmesi 2Pin
Kredi: @giltats25

Bu akıllı dövmelerle diz kapağımızdan geçen bir silah yanılsaması yaratın. Bir taraftan giren bir kılıç görünümü ve diğer taraftan çıkan uç ile bunu gerçekleştirmek için yetenekli bir sanatçı gerekebilir. İsterseniz biraz kan ve vahşet ekleyin! Daha yaygın olarak süslenmiş olsalar da, bu tasarım siyah ve gri de olabilir.

ısırmak dövme

ısırık dövmesi 1Pin

Kredi: @biancajade.dövme
ısırık dövmesi 2Pin
Kredi: @terry___blue

Köpekbalığı ısırığı dövmeleri, dizine eğlenceli bir ektir. Dişler eklemin etrafına sarılabilir ve cildiniz ısırılıyormuş gibi görünebilir. Sanatçınız bu dövme ile diş izleri veya kafatası detayı ekleyerek çok eğlenebilir.

Diz Dövmeleri: Daha Fazla SSS

Hangi Ünlülerin Diz Dövmeleri Var?

Şarkıcı anne marie sağ dizinin arkasında Trust ve sol diz kapağının hemen altında Confidence yazan bir dövmesi var. Zoe Kravitz’in dizinin arkasında da yazı tipi mürekkebi var. Ariana Grande arkadaşı Courtney Chipolone anısına dizine dünya mahkemesi dövmesi yaptırdı.

Brooke Şeker Birçok bacak dövmesinin arasında bir örümcek ağı diz dövmesi var. Şarkıcı Grimes sol bacağının ön tarafında Londralı sanatçı Delphine Noiztoy tarafından tasarlanmış büyük bir fırça darbesi dövmesi var. Siyah işi dövmesi ayağının üstünden dizinin üstüne kadar uzanıyor.

Diz Dövmeleri Acıtır mı?

diz dövmesi acıyor mu 1Pin

Kredi: @theblackdahliastudio

Herkesin farklı bir ağrı eşiği vardır, bu nedenle bir diz dövmesinin ne kadar acıttığı size bağlı olacaktır. Genel olarak diz dövmeleri çok acı vericidir. Dövme yaptırmak için dizde daha az ağrılı bir bölge yoktur. Yastıklama olmadığı için diz kapağı en acı vericidir, bu nedenle iğne kemiğe yaklaşır. İğneden gelen titreşimler keskin bir ağrıya neden olabilir ve muhtemelen rahatsız edici bir titreşim hissine neden olur.

diz dövmesi acıyor mu 2Pin

Kredi: @txh_59

Dizin arkası çevresindeki cilt oldukça ince ve hassastır. İşlem genellikle diz kapağına dövme yaptırmak kadar acı verici olmasa da yine de biraz sıkıştırabilir. Diz kapağının arkasına dövme yaptırmak da inanılmaz derecede acı verici olabilir. Bunun nedeni, patellar tendonun bu bölgeden geçerek kaval kemiğini diz kapağının alt kısmına bağlamasıdır.

Bir diz kapağı dövmesinin acısını en aza indirmeye yardımcı olmak için:

 • Düzenli molalar vermeyi isteyin
 • İyi, deneyimli bir dövme sanatçısına yatırım yapın
 • Hidratlı kalın
 • Önceki gece alkol almayın
 • İyi bir kahvaltı yap
 • Önceki gece iyi bir uyku çek
 • Verilen bakım sonrası talimatları izleyin

Diz Dövmeleri Silinir mi?

Diz Dövmeleri Solur muPin

Kredi: @ghostfiretattoo

Dizler vücudun bazı bölgelerinden daha hızlı soluyor. Bunun nedeni dirsek ve diz gibi eklemlerin sürekli hareket halinde olması ve iyileşmek için aynı zamana sahip olmamalarıdır. Bilinen dövmeler, kalın çizgilere ve tamamen doygun bir renge sahip olduklarında daha uzun süre dayanır.

Yeni dövmenizin daha uzun süre daha iyi görünmesini sağlamak için şu ipuçlarını izleyin:

 • İyi bir dövme sanatçısı bölgeye antibiyotikli bir merhem sürmeli ve bölgeyi bir bandaj veya streç filmle kapatmalıdır. Bu, yeni dövmenizi bakterilerden koruyacak ve giysilerden tahriş olmasını önleyecektir.

Biliyor musun:

Dövme sanatçınız tavsiye ettiği sürece pansumanınızı açık tutun, fazla mürekkebi veya sıvıyı emmeye yardımcı olacaktır.

 • Dövmenizi ılık su ve kokusuz bir sabunla yıkayın. Alanı daima yumuşak bir bez veya kağıt kule kullanarak kurulayın.
 • Yeni dövmenizi nemlendirirseniz, daima kokusuz ve alkolsüz bir nemlendirici kullanın.
 • Dışarıda güneşten koruyucu giysiler giyin ancak dövme tamamen iyileşene kadar güneş kremi sürmeyin.
 • Dövmeyi seçmekten veya çizmekten kaçının.
 • Vücudunuzu suya batırmayın, bu nedenle yüzmekten veya banyo yapmaktan kaçının.
 • Dövmenin üzerine dar giysiler giymeyin.

Diz Dövmeleri Erkeklere mi Kadınlara mı Daha Yakışır?

Diz dövmeleri hem erkekler hem de kadınlar arasında popülerdir. Bu alan çok yönlüdür, her iki cinsiyete de uygundur. Kadınların minimal, narin tasarımlara, erkeklerin ise büyük, cesur mürekkeplere yöneldiği günler ne güzel. Çoğu insanı dizlerine dövme yaptırmaktan alıkoyan şey acıdır, yeni dövmenizi yaptırmak için acı verici bir yer olmalarıyla ünlüdürler.

Kadınlarda diz dövmelerini iş yerinde saklamak daha zor olurken, erkeklerde iş yerlerinde etek giymek daha kolay.

Diz dövmesi ne kadar tutar?

Maliyeti, birkaç farklı faktöre bağlı olacaktır.

 • Konum. Şehir merkezlerindeki dövme stüdyoları daha pahalı olacak ama aynı zamanda daha deneyimli olacak.
 • Dizayn. Karmaşık ve renkli dövme tasarımları, zaman alıcı oldukları için daha pahalı olacaktır.
 • Deneyim. Deneyimli bir sanatçı, bir çıraktan veya acemiden daha fazla ücret alacaktır. Tasarımın ve deneyimin kalitesi genellikle deneyim tarafından belirlenir.
 • Tanınmış bir sanatçı, adına göre daha fazla ücret alacaktır. Sosyal medyada sahip oldukları takipçiler, maliyetleri o kadar yüksek olabilir.
 • Bazı dövme sanatçıları saat başı ücret alıyor. Tasarımınız küçük olsa da, daha büyük, minimalist bir dövme kadar zaman alacak kadar ayrıntılı olabilir.

Doğru bir fiyat almak için iletişime geçin veya bir stüdyoya gidin ve doğrudan sanatçıya sorun. Onları tanımlayarak veya referans resimlere göndererek boyut ve tasarım hakkında bir fikir verin.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın