60+ İlham Verici Gül Dövme Tasarım Fikri: Nihai Kılavuz (2023 Güncellemesi)

Gül dövmesi, aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz gül stilleriyle yadsınamaz bir klasiktir – Beauty and the Best kapalı gülünü mü yoksa tam açmış İngiliz yazlık bahçe gülünü mü tercih edersiniz? Gülleri yukarı ve aşağı ölçeklendirmek de kolaydır, böylece küçük gül dövmelerine ve geniş detaylı yayılan tasarımlara sahip olabilirsiniz, bu da tüm yerleştirme seçeneklerine sahip olduğunuz anlamına gelir.

Kollar, uylukların üst kısmı, göğüs ve köprücük kemiği bölgeleri her zaman popülerdir, ancak gül dövmesi görünüm kitabımızda daha sıra dışı yerleşimler de bulacaksınız.

Ama buna girmeden önce, gül dövmesinin anlamını biliyor musunuz?

Bu Makalede Neler Yer Alıyor?

Gül Dövmelerinin Kısa Tarihi

Gül Dövme TarihiPin

Kaydedilmiş Dövme

Güller İran’da (günümüz İran’ı) ortaya çıktı ve geleneksel olarak erkeksi bir semboldü. Nedenini görebiliyoruz – güller oldukça cesur ve parlak! Günümüzde güller daha çok dişil bir sembol olarak görülüyor (tüm çiçekler gibi) ama bu hem erkeklerin hem de kadınların ciltlerine gül mürekkebi yaptırmasını engellemez.

Modern dövme ortaya çıktığından beri gül dövmeleri her zaman popüler olmuştur. 1930’larda ve Amerikan geleneksel dövme stili geliştirildiğinde, erkekler genellikle bir kadına – romantik bir partnere veya annelerine – sevgiyi sembolize etmek için vücutlarına gül dövmesi yaptırırdı!

Bir gülün anlamı neredeyse her zaman aşktır. Ancak dövmeler genellikle bundan daha karmaşıktır. bir seçim özel gül rengi daha derin bir anlamı olabilir:

  • Beyaz – masumiyet
  • Sarı – arkadaşlık
  • Turuncu – tutku
  • Pembe – tatlı kadınlık
  • Kırmızı – gerçek aşk
  • Leylak – telif hakkı
  • Yeşil Barış
  • Mavi – karşılıksız aşk
  • Kara Ölüm

Gül mürekkebini başka bir tasarımla birleştirmek de anlam katıyor. Örneğin, pusulalı bir gül “kalbinizin sesini dinleyin” anlamına gelebilir.

60 Gül Dövme Tasarım Fikirleri

İşte başlıyoruz! Yeni bir mürekkep için can atmanızı sağlayacak 60 gül dövme fikri.

Pusula Gülü Dövmesi

Pusula Gülü DövmesiPin

Kredi: @derodrigues_tattoo

Bu gül ve pusula dövmesi tam bir kol oluşturur. Dövmenin siyah işi ve ölçeği, sanatçının çok fazla ayrıntıya girmesine gerçekten izin verdi! Bunun gibi ayrıntılı gölgeleme, katmanlı taç yapraklar ve kadifemsi doku sayesinde gül tasarımlarıyla gerçekten iyi çalışır.

çingene gülü dövmesi

çingene gülü dövmesiPin

Kredi: @kriss726

Gypsy Rose Tattoo, cesur renkleri ve düz çizgileriyle geleneksel Amerikan dövme hareketinden geliyor. Genellikle bu güller, bir pin-up portresi, bir çapa veya Amerikan geleneksel tarzına özgü başka bir sembolle birleştirilirdi. Kırmızı güller bu tarzda en iyi görünüyor.

Gül Siyah Dövme

Gül Siyah DövmePin

Kredi: @tattoos.por.dani

Bu ilginç bir dövme ve gizli anlamlarla dolu. Gülü siyah mürekkeple yaratmak yerine tamamen doldurulmuştur. Bir gülün silüeti veya gölgesi gibi. Bu, kayıp bir aşkı veya kalbinizin eksik olduğu hissini sembolize edebilir.

Gül Kırmızı Dövme

Gül Kırmızı DövmePin

Kredi: @marcos_tattooart

Bu basit güzel kırmızı gül dövmesini seviyoruz. Küçük yeşil yapraklar eklemek hoş bir dokunuş ve dövmeye daha doğal bir hava katıyor. Alt baldırdaki yerleşimi de gerçekten seviyoruz. Ayağı sarma şekli tasarıma hayat verir.

Gül Mavi Dövme

Gül Mavi DövmePin

Kredi: @tattooskull86

Bu bulanık suluboya mürekkeplerle bile bunun bir gül olduğunu hemen anlayabilirsiniz. Mavi genellikle karşılıksız veya ulaşılamaz aşkı bir gül olarak sembolize eder. Dikenli gövde ve ay sembolü ile birleştiğinde, bu gül dövmesinin özlemle dolu olduğu açıktır. Çarpıcı sanat eseri!

gül dövmesi

gül dövmesiPin

Kredi: @arturoarts

Vücudunuzda birden fazla gül dövmesi olması anlamı değiştirebilir. Örneğin kız kardeşinize pembe, erkek kardeşinize sarı gül. Gülleri isimlerle birleştirmek çok kişisel bir dövme yaratır. Ayrıca hayatınızın her on yılında bir gül dövmesi yaptırabilirsiniz.

Eldeki Gül Dövmesi

Eldeki Gül DövmesiPin

Kredi: @mr.jones.dövme

Dairesel şekil yuvarlak, tam çiçek açan bir gül için harika bir tuval oluşturduğundan, el gül dövmeleri için popüler bir yerleşimdir. Bu siyah beyaz olanı seviyoruz çünkü koldaki mevcut dövmelerle ustaca çalışıyor… tam bir kol haline gelmeden.

Kol Üzerine Gül Dövmesi

Kol Üzerine Gül DövmesiPin

Kredi: @caroline_yurek_tattoo

Klasik bir gül ama normalden biraz daha detaylı. Yapraklar için kullanılan parlak kırmızı renkleri ve ayrıca sapın sessiz siyah-yeşil rengini seviyoruz – çok karanlık olmadan ve ölüme aşırı odaklanmadan biraz gotik bir gül çekiciliği katıyor.

Omuzda Gül Dövmesi

Omuzda Gül DövmesiPin

Kredi: @chrisotooletattoos

Açmış bir gülün yuvarlak şekli, tıpkı omzunuz gibi vücudunuzun yuvarlak bölgeleri için harikadır. Bu dövme örneği, bir gülün sadece omuza nasıl iyi oturduğunu, ancak aynı zamanda boynunuza kadar veya kolunuzdan aşağı inerek de çalışabileceğini gösterir.

Geleneksel Gül Dövmesi

Geleneksel Gül DövmesiPin

Kredi: @motzytattoos

Geleneksel Amerikan tarzı gülün bazı kuralları vardır – belirli bir renk paleti, kalın kalın çizgiler, yukarıdan çiçek açan bir gül ve dikenli yapraklar. Gerçekten bir klasik ve kolların bir parçası olarak veya tek başına bir kolda, uylukta, kalçada veya başka herhangi bir yerde yüzerken harika görünüyor.

Gül Dövme Kol

Gül Dövme KolPin

Kredi: @riky_nokons

Bu, güllerin kolunuzda nasıl çok sağlam bir kılıf oluşturabileceğinin güzel bir örneğidir. Yuvarlak, tam çiçek başları üst üste binebilir ve bir araya toplanabilir, bu nedenle tasarımda boşluk olmaz – bu özel gül dövme örneğindeki göze batan belirgin haç dışında!

Basit Gül Dövmesi

Basit Gül DövmesiPin

Kredi: @morris_the_borris

Bu basit gül dövmesi aynı zamanda bir çizgi dövmesidir, ancak kesinlikle biraz gölgeleme ekleyebilir ve yine de basit diyebilirsiniz! Güller çok yönlü çiçeklerdir – taç yaprağı şekli tomurcuktan tam açmaya kadar büyük ölçüde değişir ve size stil ve yerleştirme konusunda çok fazla özgürlük verir.

Gül Boyun Dövmesi

Gül Boyun DövmesiPin

Kredi: @isabelletenblad

Gül boyun dövmeleri tipik olarak orta büyüklükte ve boynun yanında veya çok küçük ve kulağın arkasında kıvrıktır. Bu detaylı ve oldukça çarpıcı. Gülü farklı büyüme aşamalarında gösterir. Belki de sadece güçlenen bir aşkı sembolize ediyor.

Para Gülü Dövmesi

Para Gülü DövmesiPin

Kredi: @immy.artwork

Dolar banknotlarından oluşan bir gül dövmesinin anlamı basittir – para sevgisi ve çok çalışmayı hatırlatmak. Yaptığınız işi sevdiğinizi gösterir. Ne de olsa, işinizi gerçekten seviyorsanız, bir gün asla “çalışmayacağınızı” söylüyorlar.

kehribar gül dövmesi

kehribar gül dövmesiPin

Kredi: @fireflamesmusic

Burada çok fazla anlam var. Kehribar renkli bir gül, Amber Rose kadınının dövmesi veya Amber Rose’un sahip olduğu dövmeler. Ama Amber Rose’un kolundaki gül dövmesine bir göz atalım. Kolunun bir parçası ve muhteşem görünüyor.

Sarı Gül Dövmesi

Sarı Gül DövmesiPin

Kredi: @john_monsta

Bu dövmenin tarzı neo-Japon ve biz onu gerçekten seviyoruz. Keskin kenarlar ve çizgiler, altındaki hafif bulanık renklerin üstüne yerleştirilmiş güzel. Ayak ve ayak bileği bölgesi biraz daha alışılmadık bir yerleşim ama burada çok iyi çalışıyor.

Dirsek Gül Dövmesi

Yukarıdaki gül omuz dövme örneğinde olduğu gibi, dirsek güller için harika bir yerleşimdir. Örümcek ağları burada başka bir seçenektir – ama belki ikisini de birleştirerek gotik gül dirseği dövmeleri yaratabilirsiniz! Bu yerleşimin dövme ağrısı ölçeğinde oldukça yüksek olduğunu unutmayın.

Gri Tonlamalı Gül Dövmesi

Gri Tonlamalı Gül DövmesiPin

Kredi: @unsplash

Siyah, beyaz ve gri tasarım güllerle gerçekten çok güzel. Yaprakların katlanma ve dökülme şekli, dövme sanatçınızın oynaması için bol miktarda derinlik ve boyut yaratır. Bu basitleştirilmiş stili seviyoruz çünkü büyütüldüğünde veya küçültüldüğünde harika görünüyor.

Eşleşen Gül Dövmesi

Eşleşen Gül DövmesiPin

Kredi: @sarah_ollis

Eşleşen güller, bir arkadaş, akraba veya sevgili ile yapılacak harika dövmeler olabilir. Sembolize etmek için gülün rengini değiştirin veya bu çiftin sahip olduğu gibi basit bir çizgi dövmesi oluşturun. El yerleşimi gerçekten güzel ama kulak arkası da harika.

Gül ve Kafatası Dövmesi

Gül ve Kafatası DövmesiPin

Kredi: @tachetattoos

Genellikle gül kafatası dövmelerinde, gül kafatasından büyür veya kafatası gül çiçeğinin bir parçasıdır. İşte bu yüzden bu fikri gerçekten seviyoruz. sadece biraz farklı iyi bir şekilde. Renk eksikliği burada gerçekten iyi çalışıyor.

Botanik Gül Dövmesi

Botanik Gül DövmesiPin

Kredi: @eliluciitattoos

Botanik baskılar gerçekten popüler bir trend. Tişörtlerde, bez çantalarda ve şimdi de vücudumuzda. Bu gül gerçekçi olacak şekilde tasarlanmıştır. Yaprakları eksikken mükemmel değil ama bu kadar çekici olan stilin kendisi. Latince adı ekleyin Rosa bitirmek için.

Gül ve Kalp Dövmesi

Gül ve Kalp DövmesiPin

Kredi: @marcpellantattoo

Bu anımsatıcı dövme, ön kolun iç kısmına güzel bir şekilde yerleştirilmiştir! Kalbi delen gül sapı da gerçek bir sembolizmdir. Kalbinizin aşkla ele geçirilip delinmesini temsil eder. Gül kimi temsil ediyor? Sadece bu adam biliyor! Renk olarak harika duracaktır.

Gül ve Kılıç Dövmesi

Gül ve Kılıç DövmesiPin

Kredi: @noiele.ttt

Güllerle iç içe kılıç güzel bir görüntüdür ve birçok anlama gelebilir. Bunun narin sanatını seviyoruz – genellikle güller oldukça büyük ve cesur, ama burada onlar incelikli. Belki de aşk için savaştıkları anlamına gelir ya da güç verir.

Gül Dövme Hattı Çalışması

Gül Dövme Hattı ÇalışmasıPin

Kredi: @unsplash

Bu, dövme büyük olabildiği sürece herhangi bir yerleşimde harika görünecek muhteşem bir gül dövmesidir. Geniş boşluklar ve ince çizgiler bir gül ağı oluşturuyor ama bir şekilde tamamlanmış görünüyor. Renksiz, bu dövme herhangi bir kıyafetle eşleşecek.

Örümcek Ağı Gül Dövmesi

Örümcek Ağı Gül DövmesiPin

Kredi: @crookedteethtattoo

Bu Güz gülü güzel ve tamamen eşsiz. Hardal sarısı rengi yılın bu zamanında bir klasiktir ve örümcek ağı sadece estetiğe katkıda bulunur. Bu dövmenin göründüğü gibi alınmak için yaratıldığını düşünüyoruz, ancak bir anlamı olabilir.

Kırmızı ve Siyah Çizgi Gül Dövmesi

Kırmızı ve Siyah Çizgi Gül DövmesiPin

Kredi: @bilgisiz

Bu dövmeyle ilgili bir şey bize Güzel ve Çirkin’i hatırlatıyor! Gül, ışıltılı ışık parıltılarıyla kalp şeklinde çekilmiş. Çok romantik ve biraz da Disney. Bir ön kolda veya hatta üst kolda harika görünüyor.

Erkekler için Gül Dövmesi

Erkekler için Gül DövmesiPin

Kredi: @unsplash

Bu çizgi sanat güzel. Bir gül taslağı oluşturmak için ileri geri giden tek bir akıcı çizgi ile yaratılmıştır. Bu gerçek dövme sanatı ve biz onu seviyoruz. Çizginin arkasına da kırmızı ve yeşil sulu boya sıçramaları ekleyebilirsiniz.

Gotik Gül Dövmesi

Gotik Gül DövmesiPin

Kredi: @heimathafen.dövme

Blackwork gül dövmeleri tamamen başka bir seviyede. Bu gül dövme örneğinin aynı tarzdaki diğer gotik dövmelerle karıştırılmasına bayılıyoruz. Aynı zamanda alt bacağın bir gül dövmesi ve hatta bir kol için nasıl harika bir yerleşim olabileceğini gösteriyor.

Orta Sırt Dövmesi

Orta Sırt DövmesiPin

Kredi: @sherifftattooink_eskisehir

Geometrik yılanlı botanik gül, eklektik bir stil karışımı ama çok iyi çalışıyor. Bu çok yetenekli bir dövme sanatçısı tarafından yapıldı! Yerleştirmeyi de seviyoruz – orta sırt bölgesi daha büyük dövme tasarımları için harika bir tuval olabilir.

Minimalist Gül Dövmesi

Minimalist Gül DövmesiPin

Kredi: @enigmcd

Kıvrımlı, çiçek açan gül kulağın arkasına güzel bir şekilde yerleştirilmiştir. Saçıyla kolayca kapatılır veya istendiğinde gösteriş yapılır. Onu seviyoruz! Yetenekli dövme sanatçısı, etkileyici miktarda ayrıntıya da girmeyi başardı. Renkli görmek isteriz.

Vitray Gül Dövmesi

Vitray Gül DövmesiPin

Kredi: @missklgx

Vitray efekti, gül dövme tasarımlarıyla gerçekten çarpıcı görünüyor. Bu, basit bir kalp şeklinde kapsüllenmiştir. Bunu bileğinize, ayak bileğinize alabilir, hatta ters çevirip göğüslerinizin hemen altına ve arasına yerleştirebilirsiniz. Gerçekten büyüleyici!

Gül ve Yılan Dövmesi

Gül ve Yılan DövmesiPin

Kredi: @vanessamayrand

Bir gülün etrafına kıvrılan yılan, geleneksel Amerikan ve Japon stillerinden kaynaklanır, ancak o zamandan beri birçok farklı dövme stiline uyarlanmıştır. Blackwork, çizgi çalışması gibi gül yılanı dövmeleri için popülerdir. Bu, iyi yerleştirilmiş bir gül yılan dövmesinin harika bir örneğidir.

Sürekli Çizgi Gül Dövmesi

Sürekli Çizgi Gül DövmesiPin

Kredi: @brianhornettattoo

Sadece 2,5 inç çapında, minik gül dövmelerinin fazla ayrıntı ekleyemeyeceğini düşünürsünüz. Bu çizgi gül dövmesinin kanıtladığı gibi, bu tamamen doğru değil. Kesintisiz çizgi, bir tarafta klavikula kemiği boyunca düzgün bir şekilde oturan güzel bir gül şekli oluşturmak için çözülür.

Önkol Gül Dövmesi

Önkol Gül DövmesiPin

Kredi: @unsplash

Önkol muhtemelen en popüler dövme yerleşimidir ve güller için de idealdir. Ön kolun uzun, dikdörtgen şekli uzun tasarımlar için iyidir. Bu romantik dövme örneğinde gördüğünüz gibi tek bir gül ve sapı ya da bir demet gül.

Kalp Şeklinde Gül Dövmesi

Kalp Şeklinde Gül DövmesiPin

Kredi: @liam.mean.dövme

Gül ve kalp yerine, bu kalp şeklinde bir gül! Bunun mükemmel bir kalp olmadığını seviyoruz. Dış şekil alçalır ve kıvrılır, içinde çiçek açan bir gül vardır. Pembe gölge, sadece dövme taze olduğu için olabilir, ama yine de seviyoruz.

Karikatür Kafatası Gül Dövmesi

Karikatür Kafatası Gül DövmesiPin

Kredi: @marshall_tattoo_studio

Bu gotik gülün karikatür tarzını seviyoruz! Güzel yuvarlak yaprakları ve ortasında sevimli bir kafatası var. Daha yakından bakın – yaprakların aslında para olduğunu fark ettiniz mi? Bu, kara işçiliği tarzında bir Japon gül dövmesinin mükemmel bir örneğidir.

Göğüs Gül Dövmesi (Erkek)

Göğüs Gül Dövmesi (Erkek)Pin

Kredi: @lydiasharonhughes

Pek çok göğüs dövmesi, göğüs kafesinin tam ortasına düşer, ancak bu gül dövmesi, biraz daha sıra dışı bir şeye nasıl gidileceğini gösterir. Gül buketi, göğüs ve kalp bölgesi boyunca açılı olarak zarif bir şekilde düşer. Göğüs ucu piercingi isteğe bağlıdır!

Gül ve Tarih Dövmesi

Gül ve Tarih DövmesiPin

Kredi: @avenda64

Bu tatlı bir minimalist gül dövmesi. İki numaraya sahiptir. Tarih? Şanslı numaralar? Yaşlar? Kim bilir! Bu gül dövmesi anlam dolu ve şehvetli, özel bir yerleşimde. Herkesin dövmeni görmesini istemiyorsan, bu iyi bir fikir.

Kelebek Gül Dövmesi

Kelebek Gül DövmesiPin

Kredi: @xxsummer_tattoo

Bu büyüleyici değil mi? Minik mavi kelebekler çok sevimli. Mavi güller romantiktir. Bunları birleştirin ve bir kazananın üzerindesiniz. Bu dövme çok kadınsı ve bileklerde, ayak bileklerinde, önkollarda ve hatta belki iç kalça bölgelerinde harika görünüyor. Sadece parlak maviyi değil, herhangi bir rengi seçebilirsiniz!

Gül Dondurma Mürekkebi

Gül Dondurma MürekkebiPin

Kredi: @katy.does

Bu, bir gül çiçeği gibi bir klasiği alıp sonra onu tamamen taze ve benzersiz bir şeye nasıl dönüştürebileceğinizin harika bir örneğidir. Dondurma külahı olarak gül buketi. Dahi! Botanik tarz güzel görünüyor ama çizgi film tarzı da işe yarayabilir.

Hepsi Kutulu

Hepsi KutuluPin

Kredi: @selfish.machines.tattoo

Eğri yaprakları ve zarif hatlarıyla güller doğal olarak akıyor. Ancak geometrik sanatın yanında yersiz görünmeyecek bir geometrik dövme veya gül dövmesi istiyorsanız, bu harika bir çözüm. Kutulu gülün sadeliği göz dolduruyor.

Neon Parıltı

Neon ParıltıPin

Kredi: @chaewha.dövme

Renklerin bir başka çarpıcı kullanımı! Bu gül dövmesinin neredeyse neon floresan kalitesi çok göz alıcı ve çok modern. Mümkün olduğu kadar uzun süre canlı ve taze kalması için dövmenize iyi baktığınızdan emin olun. Git bir sürü hindistancevizi yağı al!

yanan gül

yanan gülPin

Kredi: @shop.d.alcasa

Bir tutku sembolü olarak bir gül dövmesi istiyorsanız, ateşe verin! Bu yanan gül dövmesi, kırmızı ve turuncu karışımıyla muhteşem görünüyor. Bir dövmede çizgi film benzeri olmadan alevleri yakalamak zordur, bu nedenle kalın hatları olan bir gül seçin.

Vatansever Gül

Vatansever GülPin

Kredi: @leela.zev

Tanrı Amerika’yı korusun, değil mi? Bu dövme herkesin zevkine göre olmayacak, ancak bunun cesur bir ifade olduğunu inkar edemezsiniz! Bir gül dövmesinin yapraklarını oluşturmak için Amerikan bayrağından dolar banknotlarına ve oyun kartlarına kadar her şeyi kullanabilirsiniz… liste devam ediyor.

Kalça İçi Gül Dövmesi

Kalça İçi Gül DövmesiPin

Kredi: @tattoosbyrbk

Bu el dürtme tek çizgi dövmesi, iç kalça kemiği boyunca zarif bir şekilde yerleştirilmiştir. Romantik, biraz seksi ve gerçekten vücudunla birlikte akıyor. Burası çok küçük dövmeler için harika bir yer. Orta büyüklükte bir gül dövmesi istiyorsanız, dış kalçayı düşünün.

Geometrik Gül Dövmesi

Geometrik Gül DövmesiPin

Kredi: @arrudemo_tattoo

Gül mü? Bu bir martini mi? Sadece bir grup şekil mi? Bu dövme gerçekten tahmin etmeni sağlıyor. Mürekkebi alan kişi kadar gizemli. Bir sanatçının gül çizmeden bir gül yaratmasının birçok yolu vardır.

Suluboya Gül Dövmesi

Suluboya Gül DövmesiPin

Kredi: @igor.adntattooparlour

Yanıyor mu yoksa kanıyor mu? Tam olarak emin değiliz ama güzel ve anlam dolu olduğunu biliyoruz! Suluboya tonları, bu kişinin teninde bir gül patlamasının zarif siyah dış hatlarının ardında bulanıklaşıyor. Klavikula yerleşimi dahice.

Cep Saati ve Güller

Cep Saati ve GüllerPin

Kredi: @noaink

Bu dövmeyi gerçekten seviyoruz! Bize o cep saati (beyaz tavşan) ve kırmızı güllerle (Kupa Kraliçesi) Alice Harikalar Diyarında’yı hatırlatıyor. Arkasındaki anlam ne olursa olsun, dövme sanatçısı onu hayata geçirmek için harika bir iş çıkarmış.

Gökkuşağı Gülü

Gökkuşağı GülüPin

Kredi: @rottenheart_tattoo

Tek bir renge karar veremiyor musunuz? Hiç sorun değil, sadece bu dövme gibi bir gökkuşağı gülü yarat. Renklerin cesur ve belirgin bir şekilde başlamasını ancak dövmenin alt kısmına boya gibi damlamasını gerçekten seviyoruz. Çok popüler olan temiz bir tarz.

Yüzen Yapraklı Gül Dövmesi

Yüzen Yapraklı Gül DövmesiPin

Kredi: @tattooist_yeori

Yaprakların bir esintiyle uçma şekli, bu gül dövmesinde en sevdiğimiz şey. Her mürekkep vuruşunda gerçekten hayat ve hareket var. Yerleştirme bir omzun arkasında, ancak köprücük kemiği tarafından da ilahi göründüğünü düşünüyoruz.

gül ve kuş kara işi

gül ve kuş kara işiPin

Kredi: @trisagio.studio

Merhaba demek için dışarı bakan küçük kuş, bu kara gül dövmesini gerçekten canlandırıyor. Gül söz konusu olduğunda, siyah işi stil bazen kasıtsız bir gotik hava katabilir, ancak küçük kuş daha taze ve daha doğal bir hava katmak için bununla tezat oluşturur.

Gül ve Ay Dövmesi

Gül ve Ay DövmesiPin

Kredi: @bubu_tattoo

Gül kesinlikle romantik ama ay da öyle! Ayın altında bir gül mü? Bayılmaya layık. Bu siyah dövmenin zarafetini seviyoruz, ancak renkli olarak daha iyi görünüp görünmeyeceğini merak etmekten kendimizi alamıyoruz! Şekil önkollar için harika.

Şeftali Allık Gül

Şeftali Allık GülPin

Kredi: @venominktattoo

Bu buzağı dövmesi, elmas çerçeve içinde yumuşak pembe bir gül, detaylı bir kafatası ve yaprak detayına sahiptir. Bu muhteşem! Bunun gibi gerçekten eşsiz bir gül dövmesi istiyorsanız, dövme sanatçınızla konuşun. Genellikle neyin işe yarayacağına dair harika fikirleri vardır.

Basit Gül Dövmesi

Basit Gül DövmesiPin

Kredi: @callie_rose_tattoo

Bu gülün bükülmüş gövdesi, gerçekten gözümüze çarpan şey! Genellikle gül sapları dikenlidir ve keskin açılarla çizilmiştir ama bu gerçekten akıyor. Vücut şeklinizi tamamlamak için gülün sapını bilek veya ayak bileği etrafında bile bükebilirsiniz.

Gül Para Dövmesi

Gül Para DövmesiPin

Kredi: @bananostattz

Zengin ol ya da denerken öl. vaaz! İkiz güller ve yaşanacak sözlerle bu dövmeyi gerçekten seviyoruz. Güllerden biri banknotlardan, diğeri oyun kağıtlarından yapılır. Çok çalışmayı ve daha çok oynamayı seven herkes için harika bir fikir.

kırmızı gül dövmesi

kırmızı gül dövmesiPin

Kredi: @johndillinger89

Bu kırmızı gül dövmesinin ne kadar kırmızı ve canlı olduğuna bakın! Bu tasarımı tamamlamak için yaprak veya sap gerekmez. Kadife yaprakları üzerindeki detay inanılmaz. Böyle bir dövme istiyorsanız, bu tarzda deneyime sahip bir dövme sanatçısı bulmanız gerekecek.

Mavi Gül Dövmesi

Mavi Gül DövmesiPin

Kredi: @sammiejonestattoo

Bu dövme mürekkebi renkleri bizi bayıltıyor. Yumuşak leylak rengi, sarı ve pembe ipuçlarıyla karışık maviler. Tamamen muhteşem! Vücut sanatınızda bir dizi farklı titreşim ve gizli anlamlar yaratmak için gül yaprağı renklerini nasıl karıştırabileceğinize harika bir örnek.

Gül Kol Dövmesi

Gül Kol DövmesiPin

Kredi: @geod216

Rengi solan güllerle ombre efekti, bu ön kol kol dövmesinde kesinlikle çok etkileyici görünüyor. Güller, boşlukları mükemmel şekilde dolduran yuvarlak bir şekle sahip oldukları için kollar için harikadır. Parçalı bir kolunuz varsa veya örtmeye ihtiyacınız varsa, güller iyi bir seçenektir.

Gül Dövmesi

Gül DövmesiPin

Kredi: @paola.fdz

Burada başka bir geleneksel gül dövmesi, bu sefer eklenmiş sap ve küçük bir gül tomurcuğu ile. Bu, bir ebeveyni ve çocuğu veya kardeşleri sembolize edebilir. Büyük gül ve küçük gül birbirine dolanmış. Gerçekten çok güzel ve keskin Amerikan geleneksel tarzı çok iyi çalışıyor.

siyah gül dövmesi

siyah gül dövmesiPin

Kredi: @mora.b.ink

Kusursuz gölgeleme çalışması ile ince çizgi dövme stili, bunu gerçek bir başyapıt haline getiriyor. Gerçekçi/botanik stille ve oldukça hafif mürekkep çalışmasıyla zıtlık oluşturan görüntülerin karanlığını seviyoruz. Gülün arkasına geçen bıçak, erkekler ve kadınlar için popüler bir amblemdir.

Gül Dövmesi: Hızlı SSS

Gül Dövmesi Yaptırmalı Mısın?

Evet! Gül dövmeleri zarif görünür ve bir klasiktir. İyi bir gül dövmesi sonsuz bir güzelliğe sahip olacaktır ve bazı dövmelerin (isimler gibi) aksine daha sonra onu silmek isteme olasılığınız daha düşüktür. Daha sonra gül dövmenizden pişman olursanız, modern lazer dövme silme tedavisi onu silebilir.

Gül Dövmeleri Ne Anlama Geliyor?

Güller geleneksel olarak romantizm, aşk ve tutku anlamına gelir. Gülleri diğer öğelerle birleştirmek veya taç yapraklarının renklerini değiştirmek bu anlamı değiştirebilir. Amerikan geleneksel tarzı yaratıldığında güller anlamlı dövmeler haline geldi.

Gül Dövme Bandı Nedir?

1970’lerde kurulan Rose Tattoo grubu, Avustralyalı bir rock grubudur. Açıkçası, bir gül dövmesi yaptırmak için grupta olmanıza gerek yok!

Bir Gül Dövmesi İçin En İyi Yerleşim Nereye?

Önkollar çok popüler. Kalbe veya kalçaya yapılan herhangi bir yerleştirme, sırasıyla sevgiyi ve tutkuyu daha da sembolize edebilir.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın