60+ İnanılmaz Sonsuzluk Dövme Fikirleri 2023 (Ve Ünlüler)

Sonsuzluk güçlü bir kavramdır ve bunun bir sembolünü cildinize yazdırmak güçlü bir mesaj verir. İster estetiği için döngü sekizli amblemi beğenin, ister sonsuzluk kavramıyla kişisel bir bağlantınız olsun, zevkli bir sonsuzluk dövmesiyle gerçekten yanlış gidemezsiniz – özellikle de kelimenin tam anlamıyla vücudunuzda sonsuza kadar görülebileceği için. .

Bu yazıda, ilhamınızın akmasını sağlamak için en iyi sonsuzluk dövmesi fikirlerinden bazılarını inceleyeceğiz ve iyi bilinen simgenin arkasındaki sembolik anlam hakkında bazı ayrıntılara gireceğiz.

Sonsuzluk Sembolü Dövme Anlamı

Sonsuzluk sembolü mücevherlerde, giysilerde ve dövmelerde popülerdir. Temel tasarım, sekiz ilmek şeklindedir, ancak onu benzersiz kılmak için diğer öğelerle süslenebilir.

Sonsuzluk elbette bir şeyin sınırsız, sonu ve sınırı olmayan fikridir. ∞ sembolü ilk olarak İngiliz matematikçi John Wallis tarafından 1655’te oluşturuldu. Matematikte, sayılarla sonsuzluk fikrini ifade etmek için kullanılır. Akademisyenliğin ötesinde ise süreklilik ve ebediyete ilişkin bir anlamı vardır. Bu, ruha veya belki de biriyle paylaştığınız bağa atıfta bulunabilir.

60+ En İyi Sonsuzluk Dövme Fikirleri

Artık amblemin arkasındaki sembolizm hakkında net bir fikre sahip olduğumuza göre, ilham verici sonsuzluk dövmesi fikirlerine bir göz atalım.

Küçük minimalist Sonsuzluk Dövmesi

Küçük minimalist Sonsuzluk Dövmesi 1Pin

Kredi: @bora_tattooer
Küçük minimalist Infinity Tattoo 2Pin
Kredi: @seora_tattoo
Küçük minimalist Sonsuzluk Dövmesi 3Pin
Kredi: @tattooist_ziixuu

Minimalist dövmeler şu sıralar revaçta ve sonsuzluk sembolleri stille mükemmel uyum sağlıyor. Tasarımın sadeliği nedeniyle, hemen hemen diğer tüm vücut sanatı türleri ile iyi çalışır. Artı, işte dövmelerinizi düşük seviyede tutmanız gerekirse, çok ihtiyatlı olabilir.

Kalpli Sonsuzluk Sembolü

Kupa 1 ile Sonsuzluk SembolüPin

Kredi: @iluminati.ink.iggins
Kalpli Sonsuzluk Sembolü 2Pin
Kredi: @alexandra.btattoo

Sonsuzluk sembolü süreklilik fikirlerini temsil ettiğinden, karışıma bir kalp eklemek, sonsuz sevgiyi iletmenin harika bir yoludur. Sonsuza kadar sürecek bir ilişki içinde olduğunuzu düşünüyorsanız, neden bunu vücut sanatınızda sembolize etmeyesiniz? Romantik aşk da olmak zorunda değil, çocuğunuza veya başka bir aile üyesine duyduğunuz aşk da olabilir!

Tüylü Sonsuzluk Sembolü

Tüylü Sonsuzluk Sembolü 1Pin

Kredi: @3_diamondstattoocompany
Tüylü Sonsuzluk Sembolü 2Pin
Kredi: @579dövme
Tüylü Sonsuzluk Sembolü 3Pin
Kredi: @alejandraestradatatuadora

Kuş türlerinin uçuşunu, özgürlüğünü ve zarafetini çağrıştıran tüyler, dövme dünyasında oldukça popüler bir tasarımdır. Tüylerin ince dokusu, onları çok ilgi çekici ve bakması da keyifli kılar. Bir sonsuzluk sembolü ile birleştiğinde, dövmenize yepyeni bir anlam katabilir, benzersiz ve göz alıcı bir şey yaratabilirsiniz.

Kuşlarla Sonsuzluk Sembolü

Kuşlarla Sonsuzluk Sembolü 1Pin

Kredi: @loko_lines
Kuşlar 2 ile Sonsuzluk SembolüPin
Kredi: @double_dragon_tattooz

Tıpkı tüyler gibi, kuşlar da mükemmel dövmeler yaparlar. Bunun nedeni, görkemli yaratıklar olmaları ve her an uçup gidebilecekleri için romantik bir özgürlük çağrışımına sahip olmalarıdır. Ancak, seçtiğiniz kuşun anlamı biraz değiştireceğini unutmayın. Örneğin tavus kuşu cesareti ve gururu temsil ederken, anka kuşu yeniden doğuş ve yenilenmenin sembolüdür.

Kuşlar ve Tüylerle Sonsuzluk Sembolü Dövmesi

Kuşlar ve Tüyler ile Sonsuzluk Sembolü Dövme 1Pin

Kredi: @inspiration_tattoo_ch
Kuşlar ve Tüyler ile Sonsuzluk Sembolü Dövmesi 2Pin
Kredi: @bloodyrose.artstudio
Kuşlar ve Tüyler ile Sonsuzluk Sembolü Dövme 3Pin
Kredi: @cass.tatts

Doğal olarak kuşlar ve tüyler birbirine çok yakışır. Sonsuzluk sembolü ile birleştiğinde, yaşam döngüsünü ve geride bıraktığımız parçalarımızı temsil ederek yepyeni bir anlam kazanıyorlar. Kuşun ölümünden sonra bile tüyü kalır. Bu güçlü bir mesaj ve kuşlar ve tüy dövmeleri de gerçekten göze çarpıyor.

Kelimelerle Sonsuzluk Sembolü

Kelimelerle Sonsuzluk Sembolü 1Pin

Kredi: @lewisparkertattoo
Kelimelerle Sonsuzluk Sembolü 2Pin
Kredi: @bigh3ctattoos
Kelimelerle Sonsuzluk Sembolü 3Pin
Kredi: @skingrafter

Bazı insanlar dövme söz konusu olduğunda görüntüleri tercih ederken, diğerleri kelimelerde daha fazla anlam buluyor. Neden ikisini birleştirip size hitap eden bir kelime veya bir metin satırı içeren bir sonsuzluk sembolü seçmiyorsunuz? Temada kalmak istiyorsanız, “ebedi” veya “sonsuza kadar” gibi sonsuzluğu da ifade eden bir kelime seçebilirsiniz.

Çift Sonsuzluk Dövmesi

Çift Sonsuzluk Dövmesi 1Pin

Kredi: @dubzentattoo
Çift Sonsuzluk Dövmesi 2Pin
Kredi: @andyarchertattooist
Çift Sonsuzluk Dövmesi 3Pin
Kredi: @benfranciswright

Sonsuzluk dövmesi sonsuzluk anlamına gelir, ancak çift sonsuzluk dövmesinde hala daha fazla güç vardır. Ayrı yaşamların iç içe geçmiş sonsuzluk çizgilerini de sembolize edebilir. Örneğin, sizin ve aşık olduğunuz birinin sonsuza kadar nasıl bağlı kalacağınızı temsil edebilir.

Çiçekli Sonsuzluk Dövmesi

Çiçekli Sonsuzluk Dövmesi 1Pin

Kredi: @villagetat2
Çiçekli Sonsuzluk Dövmesi 2Pin
Kredi: @aladdinhanatattoo
Çiçekli Sonsuzluk Dövmesi 3Pin
Kredi: @arthousetattoo

Çiçek tasarımları genellikle kadınsı ve narindir. Sonsuzluk dövmenize hafif, dekoratif bir dokunuş vermek istiyorsanız, neden bir çiçek tasarımını tercih etmiyorsunuz? Son derece romantik ve biraz dramatik bir görünüm için güller veya biraz daha rahat ve sevimli bir şey istiyorsanız papatyalar ekleyebilirsiniz. Ayrıca, bir renk patlamasıyla öne çıkmak isteyip istemediğinize veya siyah beyazı basit tutmaya karar verebilirsiniz.

Hayvan Sonsuzluk Dövmeleri

Hayvan Sonsuzluk Dövmeleri 1Pin

Kredi: @martin_balcer_tattoo
Hayvan Sonsuzluk Dövmeleri 2Pin
Kredi: @mh_tatuajes_y_perforaciones
Hayvan Sonsuzluk Dövmeleri 3Pin
Kredi: @292.dövme

Hayvanları sonsuzluk dövmesiyle karıştırmak harika bir seçim. Yılanlar, ikna edici bir şekilde sonsuzluk şekline getirilebildikleri için özellikle iyi çalışırlar. Bununla birlikte, bir evcil hayvana olan ölümsüz sevginizi de tasvir etmek isteyebilirsiniz, bu durumda kedinizi ve köpeğinizi tasarıma çizdirebilirsiniz. Bazıları ayrıca yunusları veya kelebekleri tercih eder. Nihayetinde, en çok hangi hayvanı seviyorsan onunla ilgili bir durum!

Yılan Sonsuzluk Dövmeleri

Yılan Sonsuzluk Dövmeleri 1Pin

Kredi: @gier_art
Yılan Sonsuzluk Dövmeleri 2Pin
Kredi: @sabrina_theartist

Yukarıda bahsedildiği gibi, yılanlar sonsuzluk sembolü ile çok iyi çalışır ve ilmek şeklini kolayca oluşturur. Birçoğu, boşluk olmadan tam bir döngü göstermek için yılanın kuyruğunu ağzına almayı tercih eder. Ne de olsa sürekliliği temsil etmesi gerekiyor. Ancak yılanınızı göstermenin onlarca yolu var. Bazıları bir çizgi çizerek basit tutmayı sever, diğerleri ise gölgeleme ile açıkça işaretlenmiş her ölçekle çok fazla ayrıntıya girmeyi sever. Seçim senin!

Sonsuzluk Haç Dövmesi

Sonsuzluk Haç Dövmesi 1Pin

Kredi: @dc_ph_tattoo
Sonsuzluk Çapraz Dövme 2Pin
Kredi: @thegoldproject

Haç, hem estetik hem de daha derin anlamı açısından dövmede güçlü bir seçimdir. Dindarsanız, haç sembolünü dövme tasarımınıza dahil ederek Tanrı’ya olan sonsuz bağlılığınızı göstermek isteyebilirsiniz. Ayrıca vücut sanatınızın Hıristiyan anlamını güçlendirmeye yardımcı olacak bir İncil ayeti seçmek isteyebilirsiniz.

Dindar olmasanız bile, haçın genel estetiğini de beğenebilirsiniz. İster ayrı ayrı sonsuzluk sembollerini birbirine geçirerek bir haç oluşturabilirsiniz, ister sembolün zincirinde bir yere bir haç ekleyebilirsiniz. Yine, karar senin!

Sonsuzluk Ok Dövmesi

Sonsuzluk Ok Dövmesi 1Pin

Kredi: @shekhar7313
Sonsuzluk Ok Dövmesi 2Pin
Kredi: @yingyytattoo

Oklar, dövme dünyasının temel öğesidir ve birçok klasik tasarımda yer alır. Görünümün hayranıysanız, sonsuzluk sembolü dövmenize bir ok eklemek çok kolay olduğu için şanslısınız demektir.

İsimli Sonsuzluk Dövmesi

İsimli Sonsuzluk Dövmesi 1Pin

Kredi: @beatrice.dövme
İsimli Sonsuzluk Dövmesi 2Pin
Kredi: @ideal_tattoo_quarrata
İsimli Sonsuzluk Dövmesi 3Pin
Kredi: @meet_ink_tattoo_studio

Bir kez daha, sonsuzluk dövmesi, başka bir kişiye, hatta birden çok kişiye olan sevginizi göstermenin mükemmel bir yoludur. Adını sonsuzluk simgesi satırına ekleyebilirsiniz ve o kişi sembolik olarak sonsuza kadar size bağlı olacaktır. Bu romantik bir partner, bir ebeveyn, bir kardeş ve hatta bir evcil hayvan olabilir!

Pusula Sonsuzluk Dövmesi

Pusula Sonsuzluk Dövmesi 1Pin

Kredi: @vaxcy.dövme
Pusula Sonsuzluk Dövmesi 2Pin
Kredi: @tattuartmargarida

Pusula, dövme dünyasının başka bir klasiğidir ve sonsuzluk simgesiyle harika bir şekilde çalışır. Pusula hayatta gidilen yönü simgelerken, sonsuzluk simgesi bize sınırsızlığı hatırlatır. Dolayısıyla, hayatta çeşitli yönlere gidebilirken, yine de gelişmeye devam edebiliriz.

Sonsuzluk Geometrik Dövme

Sonsuzluk Geometrik DövmePin

Kredi: @tridha_lizardsskintattoos

Geometrik dövmelerin modası asla geçmez ve her zaman göz alıcı bir estetik verirler. Ekstra modern, biraz minimalist ama yine de genel olarak karmaşık bir görünüme sahip bir tasarım arıyorsanız, o zaman gitmeniz gereken yol geometrik stildir.

Pek çok insan basit, narin bir sonsuzluk sembolü dövmesine giderken, bir geometrik gerçekten kalabalığın içinde öne çıkacaktır.

Yenilikçi Sonsuzluk Dövmesi

Yenilikçi Sonsuzluk Dövmesi 1Pin

Kredi: @ryanbrayart
Yenilikçi Sonsuzluk Dövmesi 2Pin
Kredi: @maggie.ctattoos
Yenilikçi Sonsuzluk Dövmesi 3Pin
Kredi: @jennydella

Yenilikçi dövmeler gerçekten alışılmışın dışında, orijinal, özelleştirilmiş fikirler. Bu, çıldırabileceğiniz ve uygun gördüğünüz herhangi bir öğeyi dahil edebileceğiniz anlamına gelir. Siyah beyaz bir palet veya parlak renklerle gitmek isteyebilirsiniz. Her iki durumda da, muhtemelen dünyada başka kimsenin sahip olmadığı bir şey bulacaksınız!

Yüksek kaliteli, yenilikçi bir dövme elde ettiğinizden emin olmak için, çalışmalarını gerçekten beğendiğiniz bir dövme sanatçısı bulun ve mürekkeplenmeden önce tasarımınız üzerinde işbirliği yapın.

Çapa Sonsuzluk Dövmesi

Çapa Sonsuzluk Dövmesi 1Pin

Kredi: @kokeshitattoo
Çapa Sonsuzluk Dövmesi 2Pin
Kredi: @kokeshitattoo
Çapa Sonsuzluk Dövmesi 3Pin
Kredi: @sheathomas_tattooist

Çapalar genellikle eski okul denizci tarzı dövmelerde görülür, ancak yine de birçok modern vücut sanatı tasarımında da görülürler. Bu nostaljik görünümün hayranıysanız, neden onu sonsuzluk sembolü dövmenize eklemiyorsunuz? Kavramsal olarak sonsuzlukla da iyi çalışan bir sabitliği sembolize edebilir.

Sonsuzluk Sembolü Parmak Dövmeleri

Sonsuzluk Sembolü Parmak Dövmeleri 1Pin

Kredi: @shananaginscreations
Sonsuzluk Sembolü Parmak Dövmeleri 2Pin
Kredi: @gargiiiiiiii
Sonsuzluk Sembolü Parmak Dövmeleri 3Pin
Kredi: @inked_makeup_studio

Küçük ve zarif ama yine de oldukça görünür bir şey istiyorsanız, parmak dövmeleri harika bir seçenektir. Sonsuzluk dövmeleriyle ilgili harika olan şey, parmağın etrafına sarıldığında yüzüklere benzemesidir. Bu, el bölgesinde taktığınız herhangi bir yüzük veya takı ile harika oldukları anlamına gelir.

Parmak dövmeleri son derece şık olmakla birlikte vücutta mürekkebin en hızlı solduğu bölgelerden biridir. Bunun nedeni, parmaklarınızın ve ellerinizin daima güneşe maruz kalması ve bulaşık yıkamak gibi günlük işleri yapmak için kullanılmasıdır. Bu, dövmenizin çok çabuk eskidiği anlamına gelebilir. Taze görünmesini sağlamak için, oldukça düzenli bir şekilde doldurmak için dövme salonuna geri dönmeniz gerekecek.

Ayrıca Okuyun: Parmak Dövmeleri Kötü Bir Fikir mi?

Sonsuzluk Sembolü Pençe Baskı Dövmeler

Sonsuzluk Sembolü Pençe Baskı Dövmeleri 1Pin

Kredi: @tobysicks
Sonsuzluk Sembolü Pençe Baskı Dövmeleri 2Pin
Kredi: @meg_macabre_tattoo

Pençe izleri çok sevimli ve siyah mürekkeple basıldıklarında ciltte gerçekten harika görünüyorlar. Pek çok insan, evcil köpeklerini veya kedilerini anmak için sonsuzluk dövme tasarımlarının bir parçası olarak pati izleri almayı sever.

Renkli Sonsuzluk Sembolü Dövmeleri

Renkli Sonsuzluk Sembolü Dövmeleri 1Pin

Kredi: @tattooist_namoo
Renkli Sonsuzluk Sembolü Dövmeleri 2Pin
Kredi: @ivangomes06

Geleneksel olarak, sonsuzluk sembolleri siyah beyaz olarak dövme yapılır. Ancak, sizinkinin daha cesur görünmesini ve daha fazla öne çıkmasını istiyorsanız, o zaman renkli yapmak isteyebilirsiniz. Bu, çizginin bazı bölümlerinin tamamlayıcı renklerde yapılmasını veya eşlik eden tasarım özelliğinin, ilmekli sembolün siyah rengiyle mükemmel bir kontrast oluşturacak şekilde parlak kırmızı veya yeşil renkte elde edilmesini içerebilir.

Suluboya dövmelerde çok güzel görünür ve basit bir dövmeyi gerçekten özel kılabilir. Bununla birlikte, suluboya dövmeler oldukça hızlı bir şekilde solma eğilimindedir, bu nedenle dövmenizin en iyi görünmesini sağlamak için düzenli olarak tamamlamanız gerekebileceğini unutmayın.

Eşleşen Sonsuzluk Dövmeleri

Eşleşen Sonsuzluk Dövmeleri 1Pin

Kredi: @tattoo_maafia_8427272702
Eşleşen Sonsuzluk Dövmeleri 2Pin
Kredi: @blakeinktattoos
Eşleşen Sonsuzluk Dövmeleri 3Pin
Kredi: @rikamortis
Eşleşen Sonsuzluk Dövmeleri 4Pin
Kredi: @hellbabytattoo

Eşleşen arkadaş veya kardeş dövmeleri söz konusu olduğunda, çoğu kişi sonsuzluk sembolünü tercih eder. Bunun nedeni tasarımın arkasındaki anlamdır. Sonsuzluğu temsil eder, bu nedenle arkadaşlarımız ve ailemiz için hissettiğimiz sadakat ve koşulsuz sevgi ile ilgilidir. Tabii ki romantik bir partnerle de alabilirsin, bu durumda ilk adlarını, hatta bir aşk kalbini eklemek isteyebilirsin.

Çağdaş Sonsuzluk Sembolü Dövmeleri

Çağdaş Sonsuzluk Sembolü Dövmeleri 1Pin

Kredi: @diegokirotoki
Çağdaş Sonsuzluk Sembolü Dövmeleri 2Pin
Kredi: @kwantattoostation.hdy
Çağdaş Sonsuzluk Sembolü Dövmeleri 3Pin
Kredi: @_pavithra_12

Gerçekten alışılmışın dışında, tamamen benzersiz bir şey istiyorsanız, o zaman çağdaş bir sonsuzluk dövmesi için pazardasınız. Bu tamamen orijinal bir şey olacak. Alışılmadık bir şey istiyorsanız, araştırma yapın ve tarzınıza uygun bir dövme sanatçısı bulun. Daha sonra onlara kendi fikrinizle gelebilir ve birlikte işbirliği yapabilirsiniz ya da onlara bir sonsuzluk sembolü dövmesi istediğinizi söyleyebilir, ancak yaratımlarında onlara mutlak özgürlük verebilirsiniz. Bu şekilde, başka hiç kimsede olmayan, tamamen size özel bir şeye sahip olacaksınız.

Sonsuzluk Dövmeli Ünlüler

Sonsuzluk sembolü dövmesi o kadar popüler bir görünüm ki, çok sayıda ünlü de bu trende atladı. Aşağıda, kendi sonsuz mürekkebinizi elde etmek için ilham alabilmeniz için sonsuzluk mürekkebini gururla taşıyan bazı yıldızlardan geçeceğiz.

Yasemin Sanders

Yasemin Sanders Sonsuzluk DövmesiPin

Kredi: @goldenbarbie

Model ve etkileyici Jasmine Sanders’ın sağ kolunun altında, yan tarafının yukarısında bir sonsuzluk dövmesi var. Onunki, bir mil kadar öne çıkan ve zeytin ten rengiyle güzel bir kontrast oluşturan kalın bir mürekkep çizgisidir.

Papatya Lowe

Daisy Lowe Sonsuzluk DövmesiPin

Kredi: @daisylowe

İngiliz süper modelin kendi adına bir dövme koleksiyonu var ve parmağındaki sonsuzluk sembolü dövmesinin büyük bir hayranı. Onu sık sık Instagram gönderilerinde gösterdiğini görebilirsiniz.

Ashley Tisdale

Ashley Tisdale Sonsuzluk Dövmesi 1Pin

Kredi: @ashleytisdale
Ashley Tisdale Sonsuzluk Dövmesi 2Pin
Kredi: @ashleytisdale

Oldukça popüler olan dizide yer alan eski Disney oyuncusu Lise Müzikali franchise ayrıca bir sonsuzluk dövmesi yaparken de görülebilir. Onunki bileğinde ve diğer minimalist dövmeleriyle mükemmel bir uyum sergiliyor.

Kristen Stewart

Kristen Stewart Sonsuzluk DövmesiPin

Kredi: @Pinterest

Alacakaranlık aktrisi alternatif tarzıyla tanınıyor ve dövmeleri de farklı değil. Birkaç küçük ve gizli dövme arasında Kristen’ın sonsuzluk sembolünü bulabilirsiniz. Avucunun alt kısmında yer alır ve el sallamak için elini kaldırdığında bunu kaçırmazsınız.

Ayrıca Okuyun: En İyi Dövmelere Sahip Kadın Ünlüler (2023 Güncellemesi)

Çözüm

Sonsuzluk sembolü her zaman dövmeler dahil her türlü sanatta kullanılan güçlü bir sonsuzluk amblemi olacaktır. Bu basit ama göz alıcı mürekkep tasarımını edinme motivasyonunuz ne olursa olsun, kaçınılmaz olarak sonsuzluk, bağlar, bağlılık, ara bağlantı ve süreklilik fikirlerini hatırlatacaktır. Bu şeyler size bir akor vurursa, o zaman bir sonsuzluk dövmesi yaptırmak için ideal kişisiniz.

Tüyler, kalpler, kelimeler ve isimler gibi diğer unsurlarla birleştiğinde, sonsuzluğu gerçekten kendinize aitmiş gibi gösterebilirsiniz. Ne de olsa, sekiz döngüden çok daha fazlası, kendi benzersiz yönteminizle dünyaya göstermek istediğiniz derin bir sembol.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın