60+ Müthiş Okyanus Dövme Tasarım Fikirleri (Anlam ve Simgeleştirme)

Herkes okyanusu, dalgaları, büyüleyici mavi rengi, büyüleyici ufku ve içinde yaşayan inanılmaz canlıları sever. Bu yüzden okyanus temasının popüler bir dövme tasarımı olmasına şaşmamalı. Sadece harika görünmekle kalmıyor, aynı zamanda okyanus da önemli bir anlam taşıyor.

Bu gönderide, okyanus dövmelerinin ardındaki sembolizm hakkında daha fazla şey öğrenecek ve bir sonraki dövme randevunuz için ilham kaynağı olacak harika fikirler göreceksiniz.

Okyanus Dövmesi Ne Anlama Geliyor?

Su olmadan hiçbir şey yaşayamaz; insanlar, bitkiler veya hayvanlar değil. Gezegenimizdeki en büyük su kütlesi olan okyanus, takdire şayan ama aynı zamanda büyüleyici ve gizemlidir. Birçok kültür için okyanus hayattır. Bir okyanusun güzelliği birçok sanat eserinde tasvir edilmiştir. Vücut sanatı bir istisna değildir. Okyanus dövmeleri hem erkekler hem de kadınlar arasında popülerdir.

Peki bir okyanus dövmesi neyi sembolize eder? Okyanus dövmesi pek çok şeyi temsil ediyor ve bu vücut sanatının bu kadar popüler olmasının nedeni de tam olarak bu. Görüyorsunuz, bir okyanus dövmesi pek çok şeyi sembolize edebilir. Çoğu durumda, bu tür bir dövme kudretli bir şeyi temsil eder ve başlangıçta okyanusun su kütlesi olarak büyüklüğünden kaynaklanır.

Okyanuslar uçsuz bucaksız ve gizemlidir, dolayısıyla bir dövme de aynı şeyleri temsil edebilir. Günümüzde kullanılan en son teknolojiye rağmen, bilim adamları okyanusların yalnızca küçük bir yüzdesini keşfedebiliyorlar. Bu nedenle, bir okyanus dövmesi gizemli bir şeyi tasvir edebilir veya giyen kişinin göründüğünden daha fazlası olduğunu gösterebilir. Başka bir deyişle, karakterinizin veya kişiliğinizin gerçek derinliğini göstermek için böyle bir dövme kullanabilirsiniz.

Ek olarak, okyanus dövmesi genellikle her ikisi de hayatımızda kaçınılmaz olan dinamik ve değişimi tasvir eder. Birçok kişi, fırtınalı havalarda dalgaları gösteren dövmeleri tercih ederek bu fikirleri temsil eder.

Bazı insanlar için okyanus bir yolculuğu ve kendini keşfetme yolunu, yeni fırsatları veya hayatta yepyeni bir sayfa başlatmayı temsil eder. Dahası, bir okyanus dövmesi, hayatınızdaki biri için sonsuz aşk veya ölümsüz aşk anlamına gelebilir.

Bazı insanların okyanusu kurtarma bilincini artırmak için okyanus dövmesi yaptırdığından bahsetmek de yararlıdır. Diğerleri bunu okyanuslar güzel olduğu için yapıyor ve bu tür vücut sanatını sallamak harika.

Okyanus dövmesi birçok insan için çok şey ifade eder, bu nedenle gerçek sembolizm değişebilir. Okyanusu başka görüntülerle birleştirdiğinizde dövmeniz yepyeni bir boyut (ve anlam) kazanabilir.

60+ Okyanus Dövme Tasarım Fikirleri

Okyanus dövmelerinin ardındaki anlamları öğrendiğimize göre, harika tasarımlara göz atmanın zamanı geldi. Hepsini görmek için aşağı kaydırın.

1. Okyanus Dalgası Dövmesi

Okyanus Dalgası Dövmesi 1Pin

Kredi: @theblackpoppy.cork
Okyanus Dalgası Dövmesi 2Pin
Kredi: @inkiestatts
Okyanus Dalgası Dövmesi 3Pin
Kredi: @inkedlifemiami
Okyanus Dalgası Dövmesi 4Pin
Kredi: @d.on_tat
Okyanus Dalgası Dövmesi 5Pin
Kredi: @shannan.dövmeler

Dalga dövmeleri hem erkekler hem de kadınlar için popüler bir seçimdir. İnce, dalgalı bir çizgi kadar basit veya daha ayrıntılı olabilirler.

Sembolizm açısından, dalgalar tonlarca fikri temsil eder ve genellikle birinin ruhuna ve karakterine bağlıdır. Örneğin, bir dalga dövmesi genellikle duygu, bilinçaltı, doğa, fantezi, rüyalar ve daha fazlasını sembolize eder.

Dalgalar ayrıca yaşamdaki değişimi ve akışı temsil eder. Okyanuslar her zaman huzurlu değildir, fırtınalar olur ve dalgalar doğal bir olaydır. Hayatta da aynı şey olur. Yani, bu tür bir dövme hayatın öngörülemez olduğunu gösterir. Bazen sakin ve huzurludur ama dalgalar gelip tekneyi sallar. Bizi biz yapan; güçlü ve cesur.

2. Deniz Feneri ve Okyanus Dövmesi

Deniz Feneri ve Okyanus Dövmesi 1Pin

Kredi: @littlenightmare_tattoo
Deniz Feneri ve Okyanus Dövmesi 2Pin
Kredi: @simikosart
Deniz Feneri ve Okyanus Dövmesi 3Pin
Kredi: @nicole_tattoo_art
Deniz Feneri ve Okyanus Dövmesi 4Pin
Kredi: @inkxs
Deniz Feneri ve Okyanus Dövmesi 5Pin
Kredi: @richwarburtontattooist

Deniz feneri genellikle tek başına bir dövmede veya kıyıya vuran okyanus gibi diğer görüntülerle birlikte tasvir edilir. Bir deniz feneri dövmesinin ardındaki sembolizm, bu yapıların gerçek amacına yakından bağlıdır. Görüyorsunuz, bu tür bir dövme, bir kişi için ileriye giden bir yolu veya yol gösterici ışığı simgeliyor.

Daha doğrusu, bir deniz feneri dövmesi güvenliği, rehberliği ve korumayı temsil edebilir. Bazı insanlar okyanusa olan sevgilerini tasvir etmek için bir deniz feneri dövmesi tercih ederler. Diğerleri, hayatlarında her zaman ışığı takip etmeleri gerektiğini hatırlatmak için bu tür vücut sanatı tasarımını seçerler.

Bazen deniz feneri teması “anne” veya belirli isimlerle birleştirilir. Bu durumlarda, bir deniz feneri dövmesi, kullanıcının hayatı üzerinde olumlu bir etki yaratan bir kişiye haraç ödemenin bir yoludur.

Bu dövmeyle ilgili en iyi şey, istediğiniz herhangi bir stili seçme özgürlüğüne sahip olmanızdır. İster minimalist bir dövme, ister ayrıntılı bir Amerikan deniz feneri ve okyanus geleneksel dövmesi isteyin, her iki şekilde de harika görünecek.

3. Minimalist Okyanus Dövmesi

Minimalist Okyanus Dövmesi 1Pin

Kredi: @oldtowntattooctg
Minimalist Okyanus Dövmesi 2Pin
Kredi: @sharp_pokes
Minimalist Okyanus Dövmesi 3Pin
Kredi: @deepblue_ink
Minimalist Okyanus Dövmesi 4Pin
Kredi: @oggypokey
Minimalist Okyanus Dövmesi 5Pin
Kredi: @qbin_tattoo

Okyanuslar büyük ve güçlüdür ve bir dövme çok büyük bir etki yaratabilir. Ancak dövmenin kendisinin de çok büyük olması gerekmez. Minimalist okyanus dövmeleri de aynı derecede güçlüdür. İnce çizgileri, okyanusun cesaretine mükemmel bir şekilde uyuyor.

En yaygın minimalist okyanus dövmeleri dalgalardır. Ancak isterseniz farklı bir okyanus teması seçebilirsiniz. Okyanus dövmenizin su kütlesini tasvir etmesi gerekmez, başka bir şey olabilir. Örneğin bir deniz kabuğu.

Minimalist dövmeler, kıyafetleriyle kolayca kapatabilen kişiler için idealdir. Bu nedenle, iş yeriniz dövmelere kaşlarını çatıyorsa, minimalist bir tasarım ideal çözümdür.

4. Japon Okyanusu Dövmesi

Japon Okyanusu Dövmesi 1Pin

Kredi: @liuruochen0723
Japon Okyanus Dövmesi 2Pin
Kredi: @matteofor_tattooer
Japon Okyanus Dövmesi 3Pin
Kredi: @dominicholmes_art
Japon Okyanus Dövmesi 4Pin
Kredi: @canaantattoo.w
Japon Okyanusu Dövmesi 5Pin
Kredi: @matteo_most

Japon dövmeleri olarak da bilinen irezumi, ayrıntılı görseller sayesinde popüler sanat eserleridir. Buradaki ana motif okyanus değil, ancak birçok dövmede genellikle ejderhaların eşlik ettiği veya diğer hayvanlarla, hatta çiçeklerle birlikte göründüğü görülüyor.

Bu dövmelerde okyanus, birleştirildiği görüntüye bağlı olarak daha derin bir anlam kazanıyor. Japon dövmeleri genellikle büyük olsa da, büyük mürekkebi sevmiyorsanız, yine de daha küçük bir alternatif seçebilirsiniz.

Bir Japon okyanus dövmesinin anlamı, bu tür vücut sanatının genel sembolizmine oldukça benzer. Su dövmeleri, hayatın tıpkı su, gelgitler ve akışlar gibi olduğu inancına bağlıdır. Nazik ve sakin ama güçlü ve hızlı olabilir.

5. Okyanus Kol Dövmesi

Okyanus Kol Dövmesi 1Pin

Kredi: @canaantattoo.w
Okyanus Kol Dövmesi 2Pin
Kredi: @unique_ink_ak
Okyanus Kol Dövmesi 3Pin
Kredi: @faetattoos
Okyanus Kol Dövmesi 4Pin
Kredi: @isaacaguila

Kol dövmeleri, göze çarpmayı seven maceracı erkekler ve kadınlar için idealdir. Bu tasarımlar keskin, ayrıntılı ve belirli bir hikaye anlatıyor. Hem renkli hem de siyah kollar popülerdir. Dövmelerinizde renk hayranı değilseniz, okyanusu tasvir etmek için mavi rengi tercih etmeniz gerekmez. Siyah mükemmel bir şekilde yeterli olacaktır.

Yetenekli bir dövme sanatçısı, bir okyanusun güzelliğini ve gücünü tek renkle bile tasvir edebilir. Diğer bir deyişle dövme sanatçısı seçimi çok önemlidir.

Kol dövmelerinin en güzel yanı okyanus temasını kendinize göre yorumlayabilmenizdir. Örneğin, okyanusta yaşayan hayvanları seçebilir, hatta bir deniz feneri, bir tekne veya kıyı ve uzayı dahil edebilirsiniz. Buradaki nokta, yaratıcılığınızın parlamasına izin vermektir. Okyanus temasıyla anlatmak istediğiniz bir hikaye hayal edin, bunu dövme sanatçınıza tarif edin, oradan devam etsinler.

6. Güneş Ve Okyanus Dövmesi

güneş ve okyanus dövmesi 1Pin

Kredi: @rohatattoo
güneş ve okyanus dövmesi 2Pin
Kredi: @mrs.sarahbisbee_77
Güneş Ve Okyanus Dövme 3Pin
Kredi: @chelsartistry
Güneş Ve Okyanus Dövme 4Pin
Kredi: @exotic_ink_tattoos
Güneş Ve Okyanus Dövmesi 5Pin
Kredi: @amandagurattoo

Okyanus ve güneş, karpuz ve sıcak bir yaz günü gibi bir arada. Yüzeyin mücevherler gibi parıldadığı ve parıldadığı güneşli bir günde okyanusta özel bir şey vardır. Bu nedenle okyanus ve güneş resmini gösteren dövmeler çok yaygındır.

İkisinin kombinasyonunun daha derin bir anlamı vardır; bu sadece güzel bir resim değil. Güneş bir güç ve ışık kaynağıdır, oysa okyanus yaşamın en yüksek ve en alçak noktalarını temsil eder. Güneş ve okyanus kombinasyonu, doğanın dengesini veya akışla gidişini sembolize eder.

Böyle bir dövmeyi renkli, ince çizgiler, büyük veya küçük olmak üzere farklı stillerde yaptırabilirsiniz. İnsanların karışıma palmiye ağaçları eklemesi alışılmadık bir durum değil. Bazı dövmeler gün boyunca güneşi en parlak haliyle tasvir ederken, diğerleri gün batımını gösterir. Burada kural yok, seçim senin.

7. Balina ve Okyanus Dövmesi

Balina Ve Okyanus Dövmesi 1Pin

Kredi: @dövmeci_j.l
Balina Ve Okyanus Dövmesi 2Pin
Kredi: @seohatattoo
Balina Ve Okyanus Dövmesi 3Pin
Kredi: @dövmeci__cheeu
Balina Ve Okyanus Dövmesi 4Pin
Kredi: @joopac_tattoo
Balina Ve Okyanus Dövmesi 5Pin
Kredi: @readytattoo_studio

Balinalar, okyanus temalı dövmelerde yaygın bir görüntüdür. Bu muhteşem hayvanlar, okyanusun önemli derinliklerine dalma yeteneğine sahiptir ve derinliklerden görkemli bir şekilde çıkarlar. Bu dövmeyi yaptıran birçok kişi için balina yeniden doğuşu simgeliyor.

Başka bir deyişle, balina dövmeniz hayattaki karanlık anların üstesinden gelme gücünü temsil edebilir. Hepimiz onlara sahibiz. Kötü zamanlar sonsuza kadar sürmez ama üstesinden gelmek çok fazla güç ve cesaret ister. Balina sizin “yeniden doğuşunuzu” tasvir eder.

Balinalar mükemmel denizciler olduğundan, bu harika hayvanı temsil eden bir dövme, kişinin yolunu veya hayattaki gerçek amacını bulmasını temsil edebilir. Balina dövmesi aynı zamanda sükuneti ve barışı simgeler. Bu öyle bir sürpriz değil. Yüzen veya okyanustan çıkan balinalara baktığınızda ne kadar sakin ve huzurlu göründüklerini anlarsınız.

Balina dövmeleriyle ilişkili diğer anlamlar arasında zeka, güç, bilgelik, sadakat, bağlılık, özgürlük ve iyi şanslar bulunur.

Balina dövmeleri çok yönlüdür ve boyut ve renk seçeneklerinden bağımsız olarak harika görünür. Kara balina dövmesi, okyanusu temsil eden mavi tonları olanla aynı derecede etkileyici görünüyor.

8. Deniz Kızı Okyanus Dövmesi

Deniz Kızı Okyanus Dövmesi 1Pin

Kredi: @nathankingtattoo
Deniz Kızı Okyanus Dövmesi 2Pin
Kredi: @memo.dövme
Deniz Kızı Okyanus Dövmesi 3Pin
Kredi: @annsavagelife
Deniz Kızı Okyanus Dövmesi 4Pin
Kredi: @nicolevtattoos
Deniz Kızı Okyanus Dövmesi 5Pin
Kredi: @fannymagine

Herkes deniz kızlarını sever, bu yüzden hem erkekler hem de kadınlar için popüler bir dövme seçeneğidir. Deniz kızı güçlü bir kadın figürü, özgür, kendi kendini yöneten ve bağımsız bir kadın olarak kabul edilir. Okyanusla olan bağları nedeniyle deniz kızları sezgiyi, doğayı, yaradılışı ve doğumu veya yeniden doğuşu temsil eder.

Pek çok masal ve efsane, deniz kızlarının denizcileri cezbedeceğini öne sürer. Bu nedenle deniz kızı dövmesi baştan çıkarma, tehlike ve hatta cinselliği sembolize edebilir. Bu nedenle bazı dövmelerde deniz kızları çıplak göğüslerle tasvir edilirken, diğer tasarımlarda göğüsleri örtülmüştür.

Bir deniz kızı dövmesi de gizemi ve akışa devam etmeyi temsil eder. Başka bir deyişle, deniz kızı dövmeleri, baştan çıkarma ve iknadan duyguya, çılgınlığa ve kendini sevmeye kadar pek çok şeyi temsil eder.

Gerçek tasarım, dövmenize daha özel bir anlam verir, örneğin bir deniz kızı dövmenize yeni bir boyut katan bir şeyi tutabilir.

Bir deniz kızı dövmesinin tarzı sevimli ve kız gibi ya da sinirli ve vahşi olabilir.

9. Köpekbalığı Okyanus Dövmesi

Köpekbalığı Okyanus Dövmesi 1Pin

Kredi: @paragon.dövme
Köpekbalığı Okyanus Dövmesi 2Pin
Kredi: @robi_wan_hernobi
Köpekbalığı Okyanus Dövmesi 3Pin
Kredi: @necropalta
Köpekbalığı Okyanus Dövmesi 4Pin
Kredi: @lisaammertattoo
Köpekbalığı Okyanus Dövmesi 5Pin
Kredi: @oldbonestattoo

Bir köpekbalığı dövmesinin, öncelikle bu canlılara karşı bir kültürden diğerine farklı tutumlar nedeniyle birden çok anlamı vardır. Köpekbalıkları, saygı talep eden korkunç yırtıcılardır. Bu nedenle, bir köpekbalığı dövmesi tehlikeyi veya uyarıyı tasvir edebilir. Bazı durumlarda, bir köpekbalığı dövmesi, birinin alanını işgal etmesinden gerçekten hoşlanmadığını gösterebilir.

Köpekbalıkları sadece ölümcül yaratıklar değildir. Ayrıca zarafeti, titiz olmaktan gurur duymayı ve korkularla yüzleşme cesaretini temsil ederler. Bazı kişiler için köpekbalığı dövmesi merakı simgeler. Sonuçta, köpek balıkları meraklı hayvanlardır.

Köpekbalığı dövmelerinin ardındaki diğer anlamlar arasında korkusuzluk, zeka, güç, uğraşlarınızda tutkulu olmak ve hayatınızı dolu dolu yaşamak sayılabilir.

10. Denizatı ve Okyanus Dövmesi

Denizatı Ve Okyanus Dövmesi 1Pin

Kredi: @yase_farbextase
Denizatı Ve Okyanus Dövmesi 2Pin
Kredi: @constantinospow
Denizatı Ve Okyanus Dövmesi 3Pin
Kredi: @kevser23
Denizatı Ve Okyanus Dövmesi 4Pin
Kredi: @x.atlas1.x
Denizatı Ve Okyanus Dövmesi 5Pin
Kredi: @scapula.ink

İlginç anlamlara sahip sevimli bir okyanus dövmesi arıyorsanız, denizatı dövmesi mükemmel bir seçimdir. Bir denizatı dövmesi, hassasiyeti, huzuru, ebeveynliği, krallığı ve cinsiyet akışkanlığını temsil eder. Bu sevimli okyanus yaratıklarının dövmeleri aynı zamanda dostluğu, korumayı ve cömertliği simgeler.

Bir denizatı dövmesi, kullanıcının sabırlı, içerikli, ısrarcı ve anlayışlı olduğunu gösterebilir. Bu hayvanlar diğer canlılar ve türler gibi evrimleşmemiştir. Başlangıcından bu yana hemen hemen aynı kaldılar. Bu nedenle, bir denizatı, memnuniyeti, yani değişme ihtiyacı veya arzusu olmadan, hayatınızdan (ve kendinizden) olduğu gibi memnun olmayı temsil eder.

Ayrıca Okuyun: Bu Yaz İçin 60+ En İyi Sevimli Dövme Tasarımı Seçeneği: Anlam ve Sembolizm

11. Tekne/Gemi Ve Okyanus Dövmesi

tekne/gemi ve okyanus dövmesi 1Pin

Kredi: @_juliedesign_
tekne/gemi ve okyanus dövmesi 2Pin
Kredi: @mattalexandertattoo
tekne/gemi ve okyanus dövmesi 3Pin
Kredi: @fontinktatu
tekne/gemi ve okyanus dövmesi 4Pin
Kredi: @kat.__.art
tekne/gemi ve okyanus dövmesi 5Pin
Kredi: @aliiimoosaviiii

Bir tekne veya gemi dövmesinin gerçek anlamı, mevcut yaşam durumunuza bağlıdır. Çoğu durumda, insanlar macera, keşif ve yeni başlangıçlara olan sevgiyi temsil etmek için bir tekne veya gemi dövmesi seçerler. Ek olarak, bazı insanlar okyanusu ve yelken açmayı sevdikleri için bu dövmeleri seçerler.

Bir tekne veya gemi dövmesi de dayanıklılığı gösterir. Bazen okyanus sakindir, ancak fırtına gelir ve tekne hala bozulmadan hayatta kalır. Bu nedenle, bir tekne dövmesi, herhangi bir engelle yüzleşme ve kazanan çıkma gücünüzü gösterir. Başka bir deyişle, bir tekne veya gemi dövmesi, giyen kişinin cesur olduğu anlamına gelir.

Bazı insanlar, birini onurlandırmak ya da haraç ödemek ya da sıkıntılı geçmişlerini anlatmak için tekne ya da gemi dövmeleri yaptırır.

12. Sanatsal Okyanus Dövmesi

Sanatsal Okyanus Dövmesi 1Pin

Kredi: @soosoo.dövme
Sanatsal Okyanus Dövmesi 2Pin
Kredi: @connectattoo
Sanatsal Okyanus Dövmesi 3Pin
Kredi: @kittats
Sanatsal Okyanus Dövmesi 4Pin
Kredi: @start.your.line
Sanatsal Okyanus Dövmesi 5Pin
Kredi: @modn_tt

Gösterişli bir tarafınız varsa ve bunu göstermek istiyorsanız, her zaman sıra dışı okyanus dövme tasarımlarını tercih edebilirsiniz. Buradaki tek kural, kural olmamasıdır. Hayal edebileceğiniz her şey güzel bir dövmeye dönüştürülebilir. Her şey, fikirlerinizi bir sanat eserine dönüştürebilecek harika bir dövme sanatçısı bulmakla ilgili.

13. Kol Bandı Okyanus Dövmesi

Kol Bandı Okyanus Dövmesi 1Pin

Kredi: @tattoo_russ
Kol Bandı Okyanus Dövmesi 2Pin
Kredi: @brunalacerdatattoo
Kol Bandı Okyanus Dövmesi 3Pin
Kredi: @edith__art
Kol Bandı Okyanus Dövme 4Pin
Kredi: @bihigiensis_tattoo_studio
Kol Bandı Okyanus Dövme 5Pin
Kredi: @benny.dövmeci

Bir kol bandı okyanus dövmesi istiyorsanız, ancak benzersiz bir dokunuşla, bunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, kol bandı dövmeniz, altında okyanus hayvanları olan bir okyanus yüzeyine sahip olabilir. Bunlar kaplumbağa, yunus, denizanası, deniz kabuğu, denizyıldızı ve diğer “yaratıkları” içerebilir. Veya sadece dalgaları veya diğer okyanus temalı motifleri tercih edebilirsiniz.

Kol bandı dövmeleri her zaman ölümle ilişkilendirilmez, bir güç işareti olabilirler. Ayrıca, onlara bir okyanus teması eklediğinizde, kol bandı dövmeniz pozitif hislerle daha derin bir anlama sahip olabilir.

Okyanus Dövmesi SSS

Okyanus Dövmelerinin Maliyeti Ne Kadardır?

Diğer dövme tasarımlarında olduğu gibi, bir okyanus dövmesinin fiyatı da birçok faktöre bağlıdır. Bunlar, diğerleri arasında boyutu, dövme stüdyosunu ve yerini, stilini, tekniğini içerir. Dövme sanatçınızla yapacağınız görüşmede dövmenizin tahmini maliyeti hakkında her şeyi öğreneceksiniz.

Çok Renkli Dövmelerin Hayranı Değilim, Kara Okyanus Dövmesi Yaptırabilir miyim?

Tabi ki yapabilirsin. Okyanus dövmeleriyle ilgili en iyi şey, sadece çok renkli tasarımlarda değil, siyahta da aynı derecede büyüleyici ve muhteşem olabilmeleridir.

En Popüler Okyanus Temalı Dövmeler Nelerdir?

Okyanus dövmeleri klasiktir, her zaman popülerdir. En yaygın tasarımlardan bazıları dalgaları, güneş ve okyanus kombinasyonlarını, köpekbalıklarını, balinaları, gemileri, manzaraları, deniz fenerlerini ve diğerlerini içerir. Dövmeler tamamen bireyselliğinizi ifade etmekle ilgilidir. Bu nedenle, her zaman size en çok hitap eden tasarımı seçin.

Okyanus Dövmem Çabuk Solacak mı?

Bu soruya basit bir cevap vermek zor. Nedeni basit; Tasarımdan bağımsız olarak bir dövmenin solmasını birçok faktör etkiler. Okyanus dövmeniz vücudun bazı bölgelerinde diğerlerinden daha hızlı solabilir. Dövmeler en çok önkol iç kısmı, üst ve dış göğüs, ense ve sırtın alt kısmı gibi bölgelerde yaşlanır. Siyah dövmeler, özellikle açık tonlar olmak üzere çok renkli tasarımlardan daha yavaş soluyor.

Okyanus Dövmesinden Ne Kadar Süre Sonra Okyanusa Girebilirim?

Bir okyanus dövmesi yaptırdın ve sahilde sallamak mı istiyorsun? Bunu yapmak için, dövmenizi yaptırdıktan sonra iki hafta beklemeniz gerekecek. Bu, cildin ve dövmenin düzgün bir şekilde iyileşmesi için gereken süredir.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın