60+ Pazı Dövme Fikirleri ve Arkasındaki Anlamlar (2023 Güncellemesi)

Vücudunun istediğin yerine dövme yaptırabilirsin ama pazı hem erkekler hem de kadınlar arasında en popüler seçeneklerden biri. Pazı kasları doğal olarak fiziğinizi vurgular ve bu bölgeye yapılacak bir dövme dikkatleri sıkı ve belirgin kollarınıza çeker.

Pazı dövmelerinin bir başka artısı da gerektiğinde örneğin iş yerinde (iş yerinizde dövme hoş görülmüyorsa) kolayca kapatabilmenizdir. Bir pazı dövmesi yaptırmak istiyor, ancak hangi görüntüyü seçeceğinizden emin değilseniz, sizi koruduk. Bu kılavuz, hem erkeklerin hem de kadınların aşık olacağı harika fikirleri gösteriyor.

Pazı Dövmeleri Acıyor mu?

Genel olarak konuşursak, dövmenin yerleştirilmesinden bağımsız olarak belirli bir düzeyde ağrı yaşamak zorundasınız. Bazı bölgelerdeki dövmeler diğerlerinden daha fazla acıtır.

Pazı, daha az ağrılı bölgeler arasındadır çünkü tamamı kastır ve bölge çok daha sıkıdır. Çoğu insan, pazı üzerine dövme yaptırırken düşük ila orta derecede ağrı yaşar. Burada bir dış pazıdan bahsediyoruz.

Öte yandan, iç pazı dövmeleri, oradaki cilt yumuşak olduğu için daha fazla acıtabilir.

Bu konu söz konusu olduğunda, ağrı toleransınız çok şey ifade eder. Acıya karşı yüksek bir toleransınız varsa, yalnızca biraz rahatsızlık hissedersiniz. Ağrıya toleransı düşük olan kişiler, özellikle iç pazı ile farklı bir deneyim yaşayabilir.

60+ Pazı Dövme Fikirleri ve Arkasındaki Anlamları

Pazı, göğüs veya sırt gibi geniş alanlar olmasa da, yine de harika dövme tasarımlarına izin verir. Küçük ve narin veya daha büyük ve daha ayrıntılı dövmeler – seçim sizin. Pazı bölgesi için en iyi dövme tasarımlarından bazılarını görmek için aşağı kaydırın.

Pazı üzerindeki dövmeler sadece erkeklere mahsus değildir. Kadınlar da onları sallayabilir ve harika görünebilir. İster keskin ister daha ağırbaşlı bir dövme arıyor olun, aşağıdaki fikirler size ilham verecektir. Onları kontrol et.

1. Pazı Kol Bandı Dövmesi

Pazı Kol Bandı Dövme 1Pin

Kredi: @gil.division
Pazı Kol Bandı Dövme 2Pin
Kredi: @poho.art
Pazı Kol Bandı Dövme 3Pin
Kredi: @seoulinktattoo
Pazı Kol Bandı Dövme 4Pin
Kredi: @saigon.dövmeler
Pazı Kol Bandı Dövme 5Pin
Kredi: @celebrityinkmelbournecentral

Kol bandı dövmesi tam olarak adından da anlaşılacağı gibi kolunuzun etrafında bir kol bandı gibi dolaşan bir dövme türüdür. Çoğu durumda, insanlar pazı üzerinde kol bandı dövmeleri yaptırır, ancak bazıları bunun yerine dirsek bölgesini veya bileğini tercih edebilir.

Genel olarak konuşursak, kolluklar birine, bir veya daha fazla insanın kaybına, trajediye haraç ödemek içindir, anladınız. Bir pazı kol bandı dövmesinin de temsil ettiği şey budur.

Erkekler ve kadınlar, birinin kaybının yasını tutmak ve kalplerine değer veren bir kişiye haraç ödemek için katı siyah kol bandı dövmelerini tercih ediyor. Bununla birlikte, bazıları bu dövmeyi gücü ve şansı sembolize etmek için de kullanabilir.

Bu dövmelerde sevdiğimiz şey, uygun sanat eseri gibi davranabilmeleri. Kol bandı dövmenizin düz siyah bir görüntü olması gerekmez. Diğer şeylerin yanı sıra geometrik şekillerden çiçeklere kadar pek çok detayı dahil edebilirsiniz.

2. Pazı Kol Dövmesi

Pazı Kol Dövmesi 1Pin

Kredi: @dustoftw
Pazı Kol Dövmesi 2Pin
Kredi: @_twistedangelsartstudio_
Pazı Kol Dövmesi 3Pin
Kredi: @drawing_with_dots_tattoo
Pazı Kol Dövmesi 4Pin
Kredi: @leejones_art
Pazı Kol Dövmesi 5Pin
Kredi: @oliviasuzannetattoos

Kol dövmeleri mutlaka tüm kolu kaplamak zorunda değildir. Dövmeyi sadece pazı bölgesiyle sınırlayabilirsiniz. Bu sayede dövmeniz, özenli ve renkli tasarımlarla yarım kol giymiş gibi görünecektir. Tabii ki, pazı kolunuz tercih ederseniz siyah mürekkepli olabilir.

Sinirli ve maceracı erkekler ve kadınlar, ister pazı bölgesinde yarım kollu ister tam kol dövmesi olsun, kol dövmelerine bayılırlar.

Neden?

Nedeni basit, farklı resimler seçebilir ve bunları ayrıntılı bir dövmede birleştirebilirsiniz. Veya belirli bir motifi seçebilir ve onu daha fazla ayrıntıya genişletebilirsiniz. Sonuç, bayılacağınız inanılmaz iddialı ve gerçekçi bir dövme. Ve diğer herkes de öyle yapacak.

Pazı kol dövmelerinin bir başka avantajı da, gerçekten aşırı ve sinirli tasarımları sallayabilmeniz, ancak yine de onları istediğiniz zaman gizleyebilmenizdir. Bazı insanlar genellikle bu tür bir kılıfla başlar ve sonra onu tüm kola genişletip genişletmemeye karar verir. Suları test etmenin harika bir yolu.

3. İç Pazı Dövmesi

İç Pazı Dövmesi 1Pin

Kredi: @mollypaigetattoos
İç Pazı Dövmesi 2Pin
Kredi: @k_inx
İç Pazı Dövme 3Pin
Kredi: @irejinxxnue
İç Pazı Dövme 4Pin
Kredi: @spectre_tattoos
İç Pazı Dövme 5Pin
Kredi: @spellcrafttattoo

Çoğu erkek ve kadın dövmeleri için dış pazı bölgesini seçer. Ne de olsa, acıya tahammül etmek çok daha kolay ve dövmenizi zahmetsizce sergileyebilirsiniz.

İç pazı bölgesi, farklı bir şey yapmak isteyenler için harika bir fikir. Bu dövmeler sergilenmiyor, ancak siz onları örtmedikçe herkes onları görebilir. İç pazı dövmelerinin ağrılı olma eğiliminde olduğunu unutmayın. Gerçekten isteyip istemediğinize karar vermek için zaman ayırın.

Bunun için gitmeyi seçerseniz, tonlarca seçenek hizmetinizdedir. Tercihlerinize bağlı olarak zarif tasarımlar veya spor keskin görüntüler tercih edebilirsiniz. Vücudunuzun bu kısmı oldukça yumuşak ve nazik olduğundan, bu bölgede dövme yapmayı bilen harika bir dövme sanatçısı seçmeye odaklanmalısınız.

4. Pazı Dövmesinin Arkası

Pazı Dövmesinin Arkası 1Pin

Kredi: @elizabethftattoos
Pazı Dövmesinin Arkası 2Pin
Kredi: @becca_tattoo
Pazı Dövmesinin Arkası 3Pin
Kredi: @hollywilcoxtattoo
Pazı Dövmesinin Arkası 4Pin
Kredi: @bearded_canavar_79
Pazı Dövmesinin Arkası 5Pin
Kredi: @caitlinlm.art

Pazı arkası çok havalı bir dövme yerleşimi. Her şeyden önce, pek çok insan kollarının arkasına bir şey dövmesi yaptırmaya karar vermeyeceğinden, bu dövmeler biraz benzersizdir.

Ayrıca bu alan yaptırabileceğiniz dövmelerin boyutları ve tasarımları açısından oldukça cömerttir. Tam dövme size ve tercihlerinize bağlı olacaktır, ancak küçük, orta ve daha büyük mürekkep parçaları bu alan için uygundur. Mandala sanatı, çiçekler, hayvanlar, isimler ve sayılar, pazı dövmesinin arkası için seçebileceğiniz birçok motiften bazılarıdır.

Pazı dövmesinin arkası genellikle iç pazı mürekkebi ile aynı oranda solmaz. Nedeni basit – vücudunuza ve giysilerinize sürtünme veya sürtünme yok.

Bu dövmeler, “önde iş, arkada parti” görünümü için mükemmeldir, çünkü siz dönene kadar kimse dövmeniz olduğundan şüphelenmez. Sonuç olarak burası herkesin seveceği zarif, keskin ve benzersiz dövmeler için harika bir yer.

5. İnce Çizgi Pazı Dövmesi

İnce Çizgi Pazı Dövme 1Pin

Kredi: @fabbr.art_tattoo
İnce Çizgi Pazı Dövme 2Pin
Kredi: @danmetcalfetattoo
İnce Çizgi Pazı Dövme 3Pin
Kredi: @tatuartevalencia
İnce Çizgi Pazı Dövme 4Pin
Kredi: @tattoosbypatrizia
İnce Çizgi Pazı Dövme 5Pin
Kredi: @vidal.cami

İnce çizgi dövmesi günümüzde önemli bir trend ve bu dövmelere baktığınızda nedenini anlamak kolay. Bu dövmeler düz veya eğri çizgilerle karakterize edilir. Çizgiler ince ve şekiller “temiz”.

Diğer dövme stillerinden farklı olarak, bu mürekkep türü tonlarda ve renklerde tonlamalar kullanmaz. Dövmeler nazik ve zarif görünüyor, yani minimalist bir tasarımı tercih eden kişiler için ideal. Ancak, yetenekli bir dövme sanatçısının elinde, ince çizgi dövmeniz aynı zamanda gücü tasvir edebilir ve hünerinizi vurgulayabilir.

Sonuçta, her şey seçtiğiniz tasarıma ve onu sallama şeklinize bağlıdır. İnce çizgi dövmeler için kullanabileceğiniz resimler çiçeklerden kelebeklere, silüetlere ve daha fazlasına kadar değişir.

6. Hayvan Pazı Dövmesi

Hayvan Pazı Dövmesi 1Pin

Kredi: @freakyamandine
Hayvan Pazı Dövmesi 2Pin
Kredi: @munkymandee
Hayvan Pazı Dövmesi 3Pin
Kredi: @kristattookristato
Hayvan Pazı Dövmesi 4Pin
Kredi: @tattoometooparis
Hayvan Pazı Dövmesi 5Pin
Kredi: @ljc_arts

Şüpheye düştüğünüzde, bir hayvan dövmesiyle asla yanlış gidemezsiniz. Hayvanlar, inanılmaz içgüdüleri, çeviklikleri, güçleri ve diğer özellikleri sayesinde harika bir ilham kaynağıdır. Her hayvanın onu benzersiz kılan bir özelliği vardır. Ve bir dövmeden tam olarak istediğiniz şey budur – popüler bir tasarımı seçseniz bile benzersiz olmak.

Pazı dövmeniz, istediğiniz, sevdiğiniz veya ilgili olduğunuz herhangi bir hayvanı içerebilir. Kaplanlar ve aslanlar hem erkekler hem de kadınlar için popüler seçeneklerdir. Kaplan dövmesi gücü ve gücü, aynı zamanda özgür ruhu ve bağımsızlığı sembolize eder. Aslanlar, dövmeyi yapan kişinin cesaretini ve cesaretini taşır.

Kaplanlardan, aslanlardan ve hatta yılanlardan farklı bir şey denemek istiyorsanız kurbağa, geyik, akrep veya balığı tercih edebilirsiniz. Bunlar sadece bazı örnekler elbette. Kurbağa dövmeleri genellikle iyi şansı simgelerken, geyik saflığı, nezaketi ve güzelliği temsil eder. Geyik ayrıca yeniden doğuşun ve büyümenin sembolüdür.

Akrep dövmesi gözdağı ve korku anlamına gelir. Akrepler küçük olma eğiliminde olsalar da oldukça korkutucu ve tehlikeli olabilirler. Dolayısıyla, bu alıngan eklembacaklıların dövmesi, kendinizi kontrol etme ve koruma yeteneğinizi de temsil edebilir.

Balık dövmelerinin, seçtiğiniz türe bağlı olarak tonlarca anlamı vardır. Çoğu durumda, balık koruma, sabır, güç, şans ve refahı temsil eder. Çoğu insan balinaları ve koi balıklarını tercih eder, ancak benzersiz ve sevimli bir tasarım istiyorsanız kirpi balığı mükemmel bir seçimdir. Kirpi balığı dövmesi, keşfedilmemiş cesaret ve güç kaynaklarını sembolize eder.

7. Kabile Pazı Dövmesi

Kabile Pazı Dövme 1Pin

Kredi: @spiritualjourneytattoo
Kabile Pazı Dövme 2Pin
Kredi: @ambacht_ink
Kabile Pazı Dövme 3Pin
Kredi: @agaaink
Kabile Pazı Dövme 4Pin
Kredi: @mateuskielingtattoo
Kabile Pazı Dövme 5Pin
Kredi: @goldengoosetattoostudio

Kabile dövmeleri, dünyadaki en tanınan stiller arasındadır. Bu dövmeleri geometrik desenler ve siyah çizgilerle kolayca tanıyabilirsiniz. Kabile tasarımları farklı kültürlerle ilişkilendirilir. Kullanıcılara çok daha büyük bir topluluğa ait olma hissi verirler.

Tüm kabile dövmeleri aynı değildir. Gerçek tasarım, belirli bir kültüre bağlıdır, bu nedenle kabilelerde deneyime sahip bilgili bir dövme sanatçısına danışmak isteyebilirsiniz.

Kabile pazı dövmeleri, miraslarına saygı göstermek isteyen kadın ve erkekler için harika bir fikir. Bugün birçok insan, belirli bir kültüre derin saygı duydukları için bu dövmeleri sallamaya karar veriyor.

Kesin olan bir şey var – “eğlenceli” veya “güzel görünüyor” diye kabile dövmesi yaptırmamalısınız. Bu dövmeler daha büyük bir anlam taşıyor ve sonuçta farklı insanların kültürleriyle ilişkilendiriliyor.

“Standart” kabile tasarımlarının yanı sıra, kartal veya yılan gibi kabile motifleriyle belirli bir görüntüyü tercih edebilirsiniz.

8. Çok Renkli Pazı Dövmesi

Çok Renkli Pazı Dövmesi 1Pin

Kredi: @pixie_tılsım_
Çok Renkli Pazı Dövmesi 2Pin
Kredi: @charles_rouse_tattooer
Çok Renkli Pazı Dövme 3Pin
Kredi: @mctravish
Çok Renkli Pazı Dövme 4Pin
Kredi: @bellerosedtattoo
Çok Renkli Pazı Dövme 5Pin
Kredi: @maddierobertstattoo

Siyah ve gri dövmeler hem erkekler hem de kadınlar arasında en popüler olanıdır. Ancak çok renkli dövmeler bir süredir ivme kazanıyor. Hiçbir şey pazınızdaki bir renk poposu gibi olamaz.

Tüm çok renkli dövmeler aynı tarzda değildir. Hala aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçeneğiniz var. Pazı dövmeniz Amerikan geleneksel tarzında, Japon irezumi, sulu boya dövmesi olabilir, adını siz koyun.

Çok renkli dövmeler, kişilikleri kadar kabarcıklı veya parlak bir dövme isteyen erkekler ve kadınlar için idealdir. Bazen renk, gerçekten nasıl hissettiğimizi tasvir etmenin en iyi yoludur.

9. Gri Tonlamalı Pazı Dövmesi

Gri Tonlamalı Pazı Dövmesi 1Pin

Kredi: @kalakaar_amandeep
Gri Tonlamalı Pazı Dövmesi 2Pin
Kredi: @james_severson
Gri Tonlamalı Pazı Dövmesi 3Pin
Kredi: @edenbodyartstudios
Gri Tonlamalı Pazı Dövmesi 4Pin
Kredi: @buzzstop28
Gri Tonlamalı Pazı Dövmesi 5Pin
Kredi: @carebeartattoo

Adından da çıkarabileceğiniz gibi, gri tonlamalı dövme, tek bir dövme görüntüsünde grinin farklı tonlarına dayanan bir stildir. Bu dövmeler, en koyudan en açık tonlara kadar yalnızca gri tonları kullanarak nesnenin gerçekçi görünmesini sağlamak için çok fazla gölgeleme içerir.

Gri tonlamalı dövmelerde sevdiğimiz şey basitlikleridir. Böyle bir dövmeye basit bir bakış, görüntülerin basit görünmesine rağmen derinlikleri olduğunu ve derin anlamlar taşıdıklarını anlamak için yeterlidir. Bu dövmelerin çoğu, kullanıcının hikayesini anlatmak veya duygularını yansıtmak için benzersiz ve özelleştirilmiştir.

Aklınıza gelebilecek herhangi bir resim, gri tonlamalı bir dövme için iyi bir seçimdir. İhtiyacınız olan tek şey, o belirli görüntüyü diğer şeylerin yanı sıra sizin bir parçanızı, düşüncelerinizi, duygularınızı, umutlarınızı, hayallerinizi temsil edecek şekilde uyarlayacak harika bir dövme sanatçısı.

10. Saat Pazı Dövmesi

Saat Pazı Dövme 1Pin

Kredi: @ellipoison_tattoo
Saat Pazı Dövme 2Pin
Kredi: @gusttavo_arttiaga
Saat Pazı Dövme 3Pin
Kredi: @19black_ink_tattoo96
Saat Pazı Dövme 4Pin
Kredi: @angela_cartwright.tatt
Saat Pazı Dövme 5Pin
Kredi: @ibrahim13

Bir saat dövmesi gerçek bir şaheser olabilir. Bu dövmeler genellikle ayrıntılı ve karmaşıktır. Saat tasarımı görsel olarak ilgi çekicidir, ancak bu dövmelerin gerçek önemi estetiğin ötesine geçer ve taşıdıkları derin sembolizme kadar uzanır.

Ölümlerini düşünen insanlar genellikle saat dövmelerini tercih ederler. Saat tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi hayatı temsil eder ve bize her günü dolu dolu yaşamamızı hatırlatır. Ek olarak, saat dövmeleri genellikle özel bir zamanı veya tarihi onurlandırır. Örneğin, düğün gününüzü, bir çocuğun doğumunu veya hayatınızdaki herhangi bir özel olayı onurlandırmak istiyorsunuz ve en iyi dövme seçeneklerinden biri saat temasıdır.

Saat dövmeleri genellikle çiçekler, portreler, hayvanlar, cam gibi diğer motifleri ve öğeleri içerir, adını siz koyun. Hatta bazıları ekstra keskin bir varyantı tercih edebilir ve kafatası ve saatin bir kombinasyonunu tercih edebilir.

Saat dövmeniz hem yaşamı hem de ölümü temsil edebilir. Zamanın geçişini tasvir ediyor ama aynı zamanda hayatınızdaki her anı kucaklamanız gerektiğini de gösteriyor. Bu dövmenin gerçek anlamının hayata bakış açınızla çok ilgisi var.

11. Göz Pazı Dövmesi

Göz Pazı Dövmesi 1Pin

Kredi: @prekie_encrebotanique
Göz Pazı Dövmesi 2Pin
Kredi: @lesan.ink
Göz Pazı Dövmesi 3Pin
Kredi: @emavarelaa
Göz Pazı Dövmesi 4Pin
Kredi: @shiphigh.everyday
Göz Pazı Dövmesi 5Pin
Kredi: @fermartintattoo

Göz dövmeleri son zamanlarda her yerde görünüyor. Bazıları gerçekçi, diğerleri ise daha sanatsal ve belirli bir hikayeyi anlatmak için diğer görüntüleri birleştiriyor.

Bazı insanlar için göz dövmesi maneviyatı temsil eder. Bununla birlikte, insanların vefat eden sevdiklerine saygılarını sunmak için göz dövmesi yaptırmaları alışılmadık bir durum değildir. Göz, onları izlerken kaybettikleri kişiyi temsil eder.

Göz dövmesinin, basiret ve korumanın yanı sıra, genellikle gerçeğin ve netliğin bir sembolü olduğunu da belirtmekte fayda var.

Şimdi insanların neden insan gözü dövmesi yaptırdığını merak edebilirsiniz. Gözler, etrafınızda olup bitenleri görmenize yardımcı olur, size görme duyusu verir ve çevrenizi yorumlamanıza izin verir. Bir kişi, dünyaya benzersiz bakış açısını tasvir etmek için bir göz pazı dövmesini sallamayı seçebilir.

Gözler ruhun pencereleridir, bu yüzden göz dövmeniz bir bakıma kişiliğinize ve gerçek benliğinize dair bir fikir verir.

Ayrıca Okuyun: En İyi 30 Anlamlı Nazar Dövme Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

12. Alıntı/İlham Verici Pazı Dövmesi

Alıntı/İlham Verici Pazı Dövmesi 1Pin

Kredi: @gera_mora_tattoos
Alıntı/İlham Verici Pazı Dövmesi 2Pin
Kredi: @s.kroll_art
Alıntı/İlham Verici Pazı Dövmesi 3Pin
Kredi: @inkylemontattoos
Alıntı/İlham Verici Pazı Dövmesi 4Pin
Kredi: @uhhhhtaco
Alıntı/İlham Verici Pazı Dövmesi 5Pin
Kredi: @clara.dövmeler

Harika ve son derece kişisel bir pazı dövmesi arıyorsanız, o zaman alıntılar ve ilham verici kelimeler ve ifadeler de bir seçenektir. Hayatta iyimserlik yaratmak için ilham aramak ve belirli İncil ayetlerine veya ilham verici ifadelere güvenmek insan doğasında var.

Hayat zor. Bazen basit bir cümle, devam etmek için ihtiyacımız olan motivasyonu vermede çok şey yapabilir. Bu yüzden insanlar en sevdikleri alıntıları ve cümleleri içeren dövmeler yaptırırlar. Bu dövmeler inanılmaz derecede kişisel. Sadece gerçekten ilişkilendirilebilir bulduğunuz bir şey için gidin.

Bir İncil ayeti veya ünlü bir alıntı olması bile gerekmez. Zor hareketler meydana geldiğinde kendinize sık sık söylediğiniz bir şey olabilir.

13. Çiçekli Pazı Dövmesi

Çiçekli Pazı Dövmesi 1Pin

Kredi: @tatlıpeattoos
Çiçekli Pazı Dövmesi 2Pin
Kredi: @jennpduckytattoos
Çiçekli Pazı Dövmesi 3Pin
Kredi: @jodeltattoos
Çiçekli Pazı Dövmesi 4Pin
Kredi: @savannahleslieartworks
Çiçekli Pazı Dövmesi 5Pin
Kredi: @lauren_tattoos

Çiçek motifleri inanılmaz derecede çok yönlüdür. Vücudunuzun herhangi bir yerine bir çiçek dövmesi yaptırabilirsiniz ve özellikle pazılarınızda harika görünecektir. Pazı sıkı ve dövmeler düzgün ve temiz görünüyor.

Çiçek dövmesinin en büyük avantajı hem kadınlara hem de erkeklere uygun olmasıdır. Çiçekler, kadınlığınızı veya erkekliğinizi vurgular. Ayrıca sevgiyi, mutluluğu, saflığı ve diğer olumlu duyguları sembolize ederler. Bununla birlikte, her çiçeğin daha özel anlamları vardır. Kesin seçim size, değer verdiğiniz değerlere ve ilişkilendirilebilir bulduğunuz sembolizmi olan çiçeklere bağlıdır.

Güller, kiraz çiçekleri, ayçiçekleri, şakayıklar, krizantemler, papatyalar ve diğer çiçekler güzel dövme seçenekleri olduklarını kanıtlıyor. Pozitifliklerine ve güzelliklerine katkıda bulunmak için pazınıza çok renkli bir çiçek dövmesi yaptırabilirsiniz. Ancak daha ciddi ve ağırbaşlı bir hava istiyorsanız, siyah veya gri çiçek dövmesi iyi bir seçimdir.

Devamını oku:

  • Omuz Üzerine 70+ Çiçek Dövme Fikirleri (Ve Bunların Arkasındaki Anlamlar)
  • En İyi 30 Haşhaş Çiçeği Dövmesi: Renkli, Siyah Beyaz Tasarım Fikirleri (2023 Güncellemesi)
  • 30+ En İyi Ebegümeci Çiçeği Dövme Tasarım Fikirleri (2023 Güncellemesi)
  • 50+ En İyi Japon Çiçek Dövme Tasarım Fikirleri ve Anlamları
  • Yasemin Çiçeği Dövmesi: 30+ En İyi Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın