60+ Popüler Üçgen Dövme Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

Üçgenler, hem erkekler hem de kadınlar için çok popüler bir dövme seçeneğidir. Bu, tasarımın çok yönlülüğünün yanı sıra zengin sembolik anlamından kaynaklanmaktadır.

Bu üçgen dövme tasarım kılavuzunda, sizi çeşitli üçgen dövme fikirleri yelpazesine götüreceğiz ve şekle eklenmiş çeşitli sembolik ve sembolik anlamları tanıtacağız.

Üçgen Dövme Sembolizmi

Üçgen, kutsal üçlüye atıfta bulunduğu için en yaygın olarak Hıristiyanlığı temsil eder: Baba, Oğul ve Kutsal Ruh. İnananlar için bu, inançlarının güçlü bir amblemidir ve tasarımın imzalanması, dinlerinin kalıcı bir hatırlatıcısı olarak hizmet eder.

İskandinav kökenli olanlar için üçgen, “savaşta düşenlerin düğümü” anlamına gelen Norveççe bileşik bir kelime olan “Valknut” anlamına gelebilir. Valknut, viking dönemindendir ve iç içe geçmiş üç üçgenle temsil edilir.

Eski Yunanistan’da, Delta glif üçgeni, büyük ve ebedi bilgeliğe erişimle bağlantılıydı. Bugün matematik ve fizikte Delta sembolü “değişim” veya “farklılık” anlamına gelmektedir. Bu, özellikle bir tür dönüşüm arayanlar için uygun olabilir.

Tamamen dindar olmasanız veya İskandinav ya da Antik Yunan kültürüyle ilgilenmeseniz bile, üçgen sizin için hala sembolik bir değere sahip olabilir. Birçoğu bunu benliğin üç noktası, yani zihin, beden ve ruh olarak düşünür. Bazıları da onu geçmiş, şimdi ve gelecek arasındaki bağlantı olarak görerek zamansal bir anlam yükler.

Üçgenler, zengin bir sembolik anlama sahiptir ve uygarlığın başlangıcından beri buralardadır. Bu yüzden bu kadar derin ve popüler bir dövme, kişisel üçgen dövmenizle tam olarak ne tür bir anlam ifade etmek istediğinizi seçebilir ve böylece onu kendinize ait yapabilirsiniz!

Bu nedenle, zengin bir üçgen dövme ilhamı için aşağıya bakın!

60+ Üçgen Dövme Tasarım Fikirleri

Minik Çizgi Üçgen Dövme

Minik Çizgi Üçgen Dövme 1Pin

Kredi: @simikosart
Minik Çizgi Üçgen Dövme 2Pin
Kredi: @thezenpoker
Minik Çizgi Üçgen Dövme 3Pin
Kredi: @abeautifulyouaesthetics
Minik Çizgi Üçgen Dövme 4Pin
Kredi: @pokedbyvi

Minik minimalist üçgen dövmeler, sadelikleri ve incelikleri nedeniyle çok popülerdir. Dövmelerinizin sağduyulu olmasını tercih ediyorsanız, bu sizin için harika bir seçenek. Bu kadar küçük ve basit bir dövmenin en büyük avantajı, nispeten acısız olmasıdır. Ayrıca, hemen hemen her yere gidebileceğinden, yerleştirme konusunda da çok özgürsünüz.

Ve küçük olması, daha az sembolik değere sahip olduğu anlamına gelmez. Üçgenin üç noktası hala her türlü derin anlamı taşıyor!

Parmak Üçgen Dövmesi

Parmak Üçgen Dövmesi 1Pin

Kredi: @kellyneedles
Parmak Üçgen Dövmesi 2Pin
Kredi: @pdaz.zle

Parmak dövmeleri çok estetik olabilir. Küçük tarafta zarif bir görünüme sahipler. Artı, her zaman görünürler, ancak ufacık boyutları nedeniyle görsel olarak bunaltıcı değiller.

Bir parmak üçgen dövmesi harika görünebilse de, eller her zaman hayatın aşınmasına ve yıpranmasına ve bol güneş ışığına maruz kaldıklarından, mürekkeplenmek için en iyi yer değildir. Bu, dövmenin çok hızlı bir şekilde solmasına neden olabilir, bu da oldukça sık yenileme yapmanız gerekeceği anlamına gelir.

Orta Boy Çizgi Üçgen Dövme

Orta Boy Çizgi Üçgen Dövme 1Pin

Kredi: @czaja.art
Orta Boy Çizgi Üçgen Dövme 2Pin
Kredi: @maevestattoo
Orta Boy Çizgi Üçgen Dövme 3Pin
Kredi: @lunatik.ink
Orta Boy Çizgi Üçgen Dövme 4Pin
Kredi: @barbara_ink_
Orta Boy Çizgi Üçgen Dövme 5Pin
Kredi: @mario.j.covino.dövme

Minimalist çizgi dövmesinin sadeliğini seviyorsanız ama biraz daha büyük ve daha görünür olmasını istiyorsanız, o zaman bu sizin için. Yine basit tasarım, dövme işlemi sırasında size çok fazla acı veya rahatsızlık vermeyecektir. Yerleştirme konusunda hala göreceli özgürlüğünüz var, ancak çoğu, önkol veya üst kolun arkasını tercih ediyor, çünkü bu yerler orta büyüklükte bir üçgen dövme için mükemmel boyutta tuval sunuyor.

Çakışan Üçgen Dövme

Çakışan Üçgen Dövme 1Pin

Kredi: @taniasantostattoo
Çakışan Üçgen Dövme 2Pin
Kredi: @tattooist_nier
Çakışan Üçgen Dövme 3Pin
Kredi: @cinemaink
Çakışan Üçgen Dövme 4Pin
Kredi: @gypsy_art_studios

Üst üste binen üçgen dövme tasarımı, çok basit bir görünüme daha fazla boyut katar. Gözü biraz daha uzun süre tutacak ve tasarıma ilgi katacak bir şey istiyorsanız, bunu yapmanın harika bir yolu.

Trinity Sembolü veya Valknut Üçgeni

Trinity Sembolü veya Valknut Üçgeni 1Pin

Kredi: @tattoo.piercing.fraktal
Trinity Sembolü veya Valknut Üçgeni 2Pin
Kredi: @theeaglettattoo
Trinity Sembolü veya Valknut Üçgeni 3Pin
Kredi: @redinktattoos_piercing
Trinity Sembolü veya Valknut Üçgeni 4Pin
Kredi: @umbuttanztattoostudio

İç içe geçmiş üç üçgen, üçlü sembol veya Valknut üçgeni olarak bilinen şeyi oluşturur. İlki, Tanrı, oğul ve kutsal ruhtan oluşan kutsal üçlüye atıfta bulunan dini çağrışımlara sahiptir.

Valknut üçgeni, “savaşta düşenlerin düğümü” anlamına gelen Norveççe bir deyimden gelir. Genellikle Vikingler ve İskandinav mitolojisi ile ilişkilendirilir.

Bununla birlikte, bir Hıristiyan olmasanız veya Viking geleneğiyle ilgilenmeseniz bile, geometrik estetiğe ilgi duyuyorsanız, sembol harika bir dövme yapabilir.

Hâlâ basit bir tasarım olmakla birlikte, düz siyah beyaz bir üçgenden biraz daha fazla entrika ve ayrıntıya sahiptir. Biraz daha fazla madde istiyorsanız ama yine de minimalist görünümü korumak istiyorsanız, üçlü sembol veya Valknut üçgeni harika bir seçenektir.

Gökkuşağı Renkli Üçgen Dövme

Gökkuşağı Renkli Üçgen Dövme 1Pin

Kredi: @tattoosbyju
Gökkuşağı Renkli Üçgen Dövme 2Pin
Kredi: @saebom_tattoo

Gökkuşağı, doğada gördüğümüz en güzel olaylardan biridir. Gökkuşaklarına bağlı hissediyorsanız, neden üçgen dövme tasarımınızı bir tanesiyle doldurmuyorsunuz? Bunu, çizgilerden birine gökkuşağının renklerini ekleyerek veya gökkuşağının kemerini bir şekilde üçgene bağlayarak yapabilirsiniz. İkincisi, çok farklı olmasına rağmen yay ve üçgen birbirini tamamladığından, çok ilginç bir geometrik tasarım oluşturuyor.

LGBT+ topluluğuna aitseniz veya kendinizi sıkı bir müttefik olarak görüyorsanız, bu, LGBT+ bayrağına atıfta bulunduğu için desteğinizi göstermenin de harika bir yolu olabilir.

Devamını Okuyun: 30+ En İyi Gökkuşağı Dövme Tasarım Fikirleri: Favoriniz Nedir?

Botanik Üçgen Dövme

Botanik Üçgen Dövme 1Pin

Kredi: @tattoo_prik
Botanik Üçgen Dövme 2Pin
Kredi: @tohelltattoo
Botanik Üçgen Dövme 3Pin
Kredi: @hanane_tattoo
Botanik Üçgen Dövme 4Pin
Kredi: @lino_j_tattoo
Botanik Üçgen Dövme 5Pin
Kredi: @aleksgtattooart

Çiçekler ve bitkilerle ilgileniyorsanız, botanik tutkunuzu üçgen dövme tasarımınıza dahil etmenin birçok yolu vardır. Üçgenin içindeki boşluk, estetik bulduğunuz herhangi bir şeyle doldurmak için harika bir tuvaldir. Aslında, üçgen vazo görevi görebileceğinden çiçekler ve bitkiler harika çalışıyor!

Birkaç Üçgen Dövme

Birkaç Üçgen Dövme 1Pin

Kredi: @alicemackerel
Birkaç Üçgen Dövme 2Pin
Kredi: @spacecattattoo
Birkaç Üçgen Dövme 3Pin
Kredi: @kaotattoos

Bir üçgen sizin için yeterli değilse, daha eksiksiz bir geometrik görünüm için bir çizgide birkaç tane almayı düşünün. Hepsi aynı yöne bakıyor olabilir veya yukarıda gösterilen köprücük kemiği dövmesindeki gibi dönüşümlü olarak ters çevrilmiş olabilir. Kalıpları ve tekrarı seviyorsanız, o zaman bu sizin için.

Penrose Üçgen Dövmesi

Penrose Üçgen Dövmesi 1Pin

Kredi: @gnychu_tattoo
Penrose Üçgen Dövme 2Pin
Kredi: @kvmt_tattoos
Penrose Üçgen Dövme 3Pin
Kredi: @ridhoglorytattoo

Daha fazla boyut ve benzersiz bir geometrik görünüm için neden Penrose üçgenini tercih etmiyorsunuz?

“İmkansız üçgen” olarak da bilinen bu çizim, gerçekte somut bir nesne olarak var olamayacak bir 3 boyutlu perspektif nesneyi tasvir etmesiyle dikkat çekiyor. Bu nedenle, harika bir vücut sanatı parçası yapan bir tür yanılsamadır.

Bu tasarım bir mil öne çıkıyor ve genellikle daha önemli bir dövme için biraz gölgeleme içeriyor.

Suluboya Üçgen Dövme

Suluboya Üçgen Dövme 1Pin

Kredi: @aleksgtattooart
Suluboya Üçgen Dövme 2Pin
Kredi: @itattyou
Suluboya Üçgen Dövme 3Pin
Kredi: @nhi.ink
Suluboya Üçgen Dövme 4Pin
Kredi: @nhi.ink

Suluboya dövmeler, göz alıcı parlaklıkları ve tasvir ettikleri hassas dökülmüş mürekkep görünümü nedeniyle şu anda son derece popüler. Bir üçgenin güçlü, eşit çizgileri, siyah çizgiler alacalı renkleri tamamladığından, sulu boyalar için mükemmel bir tuval görevi görür.

Suluboya dövmeler çarpıcı görünse de, geleneksel siyah dövmelerden daha hızlı solma eğiliminde olduklarını akılda tutmakta fayda var.

Hayvan Üçgen Dövmesi

Hayvan Üçgen Dövmesi 1Pin

Kredi: @sadeceart_tattoo
Hayvan Üçgen Dövmesi 2Pin
Kredi: @gatamagattattoo
Hayvan Üçgen Dövmesi 3Pin
Kredi: @hemalbarot01

Yine üçgenler, hayvanlar da dahil olmak üzere her türlü görüntü için harika bir çerçeve olabilir. Seçtiğiniz hayvanı bir üçgenin sınırları içinde tasvir etmek, dövmeye yepyeni bir anlam katarak bir portre efekti verir ve tasarıma daha fazla görsel ilgi katar.

Dağ Üçgeni Dövmesi

Dağ Üçgeni Dövmesi 1Pin

Kredi: @raghavtattoo
Dağ Üçgeni Dövmesi 2Pin
Kredi: @babolownia_ink
Dağ Üçgeni Dövmesi 3Pin
Kredi: @pico_tattoos

Dağ zirveleri bir üçgen şeklini alır ve bazıları için basit bir çizgi üçgeni dağları düşündürebilir. Bu bağlantıyı geliştirmek için, gölgeleme, bitki örtüsü, daha pürüzlü kenarlar ve hatta karla tasarıma biraz daha ayrıntılı dağlar ekleyebilirsiniz.

Uzay ve Güneş Sistemi Üçgen Dövmesi

Uzay ve Güneş Sistemi Üçgen Dövmesi 1Pin

Kredi: @richtatz
Uzay ve Güneş Sistemi Üçgen Dövmesi 2Pin
Kredi: @windhorsetattoo
Uzay ve Güneş Sistemi Üçgen Dövmesi 3Pin
Kredi: @jah.ink

Gerçekten bu dünyanın dışında olan bir üçgen dövmesi yaptırmak istiyorsanız, bazı yıldızları, gezegenleri veya tüm güneş sistemini eklemeyi düşünün. Uzaya atıfta bulunmak, son yıllarda popüler bir dövme trendi haline geldi ve tematik olarak konuşursak, özellikle geometrik şekillerle iyi çalışıyor ve bir üçgeni mükemmel bir tamamlayıcı yapıyor.

Providence Gözü Üçgen Dövmeler

Providence Göz Üçgen Dövmeler 1Pin

Kredi: @yuri.ink
Providence Göz Üçgen Dövmeler 2Pin
Kredi: @szamanka_ink
Providence Göz Üçgen Dövmeler 3Pin
Kredi: @mxszymanska

İlahi Takdirin Gözü, ilahi takdiri yansıtan kutsal ışık ışınlarıyla çevrelenmiş, insanı izleyen Tanrı’nın gözünü sembolik olarak temsil eder. Bu nedenle çok dindar bir dövmedir, bu nedenle teistler arasında popüler bir seçim olabilir.

Bununla birlikte, inanan olmasanız bile, bu tasarım, genellikle iktidar ve hatta Masonlar gibi yeraltı örgütleri ile ilgili olarak düşünüldüğünden, dikkate almaya değer.

Tüm sembolik anlamının yanı sıra, gerçekten harika göründüğü gerçeği de var!

Ayrıca Okuyun: En İyi 30 Anlamlı Nazar Dövme Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

Triquetra Üçgen Dövmesi

Triquetra Üçgen Dövme 1Pin

Kredi: @dolmatova_ksenia
Triquetra Üçgen Dövme 2Pin
Kredi: @jolie_rouge_tattoo
Triquetra Üçgen Dövme 3Pin
Kredi: @swink.inc

Triquetra birbirine bağlı üç yaydan oluşur. Genellikle mimaride ve bazı ortaçağ el yazmalarında görülen çok dekoratif bir tasarımdır.

Triquetra, zengin sembolik anlamı nedeniyle çok popüler bir dövme tasarımıdır. Kadim sembolün genellikle geçmiş, şimdi ve gelecek ile zihin, beden ve ruh arasındaki ilişkiyi temsil ettiği düşünülür. Aynı zamanda genellikle Kelt kültürü ve geleneği ile ilişkilendirilir.

Manzara ve Manzara Üçgen Dövmesi

Manzara ve Manzara Üçgen Dövmesi 1Pin

Kredi: @young.god.dövme
Manzara ve Manzara Üçgen Dövmesi 2Pin
Kredi: @shima.design.dövmeler
Manzara ve Manzara Üçgen Dövmesi 3Pin
Kredi: @elfa.ink

Manzara ve manzara, bir üçgenin sınırları içinde harika çalışan pitoresk dövme kavramlarıdır. Aklınızda belirli bir sahne varsa – belki de “mutlu yeriniz” – o zaman onu üçgen tasarımınıza dahil etmeyi düşünün. Bir çayır, bir kumsal veya bir dağ silsilesi harika çalışıyor, ancak seçebileceğiniz doğal ortamda gerçekten hiçbir sınırlama yok!

Kafatası Üçgen Dövmesi

Kafatası Üçgen Dövmesi 1Pin

Kredi: @marcotripastattoo
Kafatası Üçgen Dövmesi 2Pin
Kredi: @emielvanboekel

Bir dövme kültürü klasiğini dahil etmek ister misiniz? İnsan anatomisini tasvir etmekle ilgileniyor musunuz? Yoksa hastalıklı estetik gibi mi? Bunlardan herhangi biri sizin için doğruysa, kafatası üçgen dövmesi mükemmel bir seçenektir.

Dalgalar Üçgen Dövme

Dalgalar Üçgen Dövme 1Pin

Kredi: @ewa.ink
Dalgalar Üçgen Dövme 2Pin
Kredi: @marc.bauch
Dalgalar Üçgen Dövme 3Pin
Kredi: @neredesmyhead

Fırtınalı ve öngörülemeyen dalgalar, sağlam ve sarsılmaz bir üçgen şekliyle mükemmel bir tezat oluşturuyor. İçinizde tutkulu ama dışta metanetli biri gibi hissediyorsanız, o zaman bir dalgalar üçgeni dövmesi sizi mükemmel bir şekilde temsil edecektir.

Üçgen Dövmeli Ünlüler

Üçgen trendi, sıradan insanlar kadar ünlü simalar tarafından da yakından takip ediliyor. Aşağıda, kendi üçgen dövmelerini yapan ünlülerin bazı örneklerini bulacaksınız.

Katy Perry

Katy Perry Üçgen DövmesiPin

Kredi: @bangbangnyc

Katy Perry, küçük ama eksantrik vücut sanatıyla tanınır. Üçgen dövmesi bir istisna değildir. Parlak renkli ve geniş gözlü gülen bir yüzü var!

Nuh Cyrus

Noah Cyrus Üçgen DövmesiPin

Kredi: @noahcyrus

Miley’nin küçük kız kardeşi, erkek kardeşi Braison’a bir üçgen dövmesi ve içinde “B” harfinin baş harfi ile saygı duruşunda bulundu.

Floransa Welch

Floransa Welch Üçgen DövmesiPin

Kredi: @Floransa

Yetenekli İngiliz şarkıcı-söz yazarı Florence Welch’in orta parmağında zarif bir üçgen dövme tasarımı var.

Zoe Kravitz

Zoë Kravitz Üçgen DövmesiPin

Kredi: @zoeisabellakravitz

Havalı kraliçe Zoë Kravitz’in kollarında çok sayıda küçük dövme var. Ufacık üçgen dövmesini kolunun iç kısmında bulabilirsiniz.

Ellie Goulding

Ellie Goulding Üçgen DövmesiPin

Kredi: @elliegoulding

Ellie Goulding, bileğinde büyük bir kırmızı üçgen seçerek dövme tasarımında renkliliğe gitti.

Grimes

Grimes Üçgen DövmesiPin

Kredi: @grimes

Şarkıcı, sanatçı ve simge Grimes, kolunda küçük siyah bir üçgen dövmesi olan üçgen dövme meraklıları lejyonları arasında yer alıyor.

Britney Spears

En küçük üçgen dövmesi için bir ödül olsaydı, muhtemelen elinde mikroskobik siyah mürekkep üçgeni olan pop prensesi Britney Spears’a giderdi.

Üçgenin Önemi

Üçgenin bazı sembolik temalarını zaten tanıttık, ama biraz daha derine inelim. Ne de olsa, vücut sanatınızın dünyaya tam olarak ne tür bir duygu yansıttığını bilmek her zaman iyidir.

Hıristiyanlık ve Üçgen

Üçgen dövmeler çoğunlukla Hristiyanlıkla ilişkili olarak düşünülür. Hatta haçtan sonra Hıristiyan kilisesindeki en önemli sembollerden biridir. Bunun nedeni, üç noktanın Kutsal Üçlüsü temsil etmesidir: Baba, Oğul ve Kutsal Ruh. Düz çizgilerle birbirine bağlı olmaları, nasıl bir bütün olduklarını gösterir.

İnsanlığın Durumu ve Üçgen

Ancak üçgenin Hristiyanlığın ötesinde pek çok anlamı vardır. İnsan varlığının üç bileşenini yansıttığı görülebilir: zihin, beden ve ruh. Bazen geçmişi, bugünü ve geleceği ve paylaştıkları ilişkiyi temsil ettiği de düşünülür.

Cinsiyet ve Üçgen

Üçgenler genellikle kadın ve erkek cinsiyetlerini sembolize etmek için kullanılır. Üçgen yukarı bakacak şekilde tasvir edildiğinde erkeği temsil eder ve “bıçak” olarak adlandırılır. Bununla birlikte güç, hararet, hakimiyet ve kontrol birliktelikleri gelir.

Üçgen baş aşağı tasvir edildiğinde genellikle dişil olarak düşünülür ve “kadeh” olarak adlandırılır. Kadeh, rahmi ve doğurganlığı temsil eder. Kadın gücünün ve gücünün en eski sembollerinden biridir.

Çözüm

Basit ve narin üçgen parmak dövmelerinden büyük ve ayrıntılı güneş sistemi üçgen vücut sanatına kadar tercih edebileceğiniz pek çok farklı üçgen tasarım var. Aralarından seçim yapabileceğiniz o kadar çok şey ve bu basit geometrik şekli kendinize ait hale getirmek için o kadar çok özgürlük var ki.

Mükemmel üçgen dövme fikrini arıyorsanız, umarız bu makale size ilham vermiş ve fikir havuzunuzu daraltmanıza yardımcı olmuştur. Ardından, tek yapmanız gereken o dövme randevusunu almak!

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın