65 Harika Kadın Tarafı (Kaburga) Dövme Tasarım Fikirleri (2023 Güncellendi)

Ayrıca şöyle bilinir kaburga dövmeleriYan dövmelerin asla modası geçmez. Bu zamansız mürekkep parçası, duyguları konusunda açık ve dürüst olmaktan korkmayan, sanatçı ve duyarlı kadınlar için idealdir. Kendine güvenen kadınlar ayrıca yan dövmelere gider ve onları göstermeyi severler.

Hem seksi hem de güçlü olduğu düşünülen yan dövmeler zarafeti yansıtır ama aynı zamanda size bir miktar sinirlilik de verir. Başka bir deyişle, bu dövmeler farklı titreşimleri bir araya getirerek farklı beğenilere, tercihlere ve tarzlara sahip insanların neden vücudun bu özel bölgesinde güzel tasarımlara sahip olduklarını gösteriyor.

Yanlarınız küçük, orta ve büyük dövmelere izin veren nispeten daha geniş bir alandır. Başarabileceğiniz tasarımlar açısından seçenekler gerçekten sonsuzdur. En iyi kadın yan dövme tasarımlarından bazılarını ve bunların arkasındaki sembolizmi görmek için aşağı kaydırın.

Kadınlar İçin 65 Yan (Kaburga) Dövme Tasarımları

Yan dövmeniz istediğiniz herhangi bir şey olabilir; romantik, cesur, sevimli, kadınsı veya minimalist bir şey. Her zaman olduğu gibi dövme söz konusu olduğunda sizi, kişiliğinizi ve değerlerinizi temsil eden veya hayatınızda özel anlam taşıyan bir şeyi tercih etmelisiniz. Aşağıda bazı yararlı önerileri görebilir ve anlamları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Onları kontrol et.

1. Gül Tarafı Dövmesi

Gül tarafı dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Gül tarafı dövme 2Pin
Kredi: instagram
Gül tarafı dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Gül tarafı dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Gül tarafı dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Gül güzel bir çiçektir ve popüler bir dövme seçeneğidir. Muhtemelen bir gül dövmesinin en belirgin anlamı aşk ya da güzelliktir. Ancak diğer çiçek dövmeleri gibi gülün de farklı sembolizmleri olabilir. İki kişi tamamen farklı nedenlerle gül dövmesini sallayabilir.

Aşkın yanı sıra gül dövmesi yeni başlangıçlar, vaatler, umutlar gibi kavramları da ifade eder. Daha ayrıntılı sembolizm, gül dövmesinin rengine bağlıdır. Örneğin:

  • Kırmızı gül – sevgiyi, tutkuyu, fedakarlığı veya anmayı sembolize eder
  • Pembe gül – minnettarlığı, zarafeti, masumiyeti ve sevgiyi temsil eder
  • Mor gül – büyü ve kraliyet anlamına gelir
  • Mavi gül – ulaşılamaz veya imkansız olanı tasvir eder
  • Sarı gül – sevinç, dostluk, şans ve kıskanç aşıklardan korunma anlamına gelir
  • Siyah gül – ölüm, yas ve keder anlamına gelir

Gül dövmesi, kaybettiğiniz birine saygı duruşunda bulunmak ve aynı zamanda bir şeye olan sevginizi ifade etmek için mükemmel bir seçimdir. Yan dövme olarak gül genellikle ince çizgi halinde ve siyah veya gri renkte yapılır, ancak çok renkli gerçekçi dövmeler de iyi bir seçenektir.

Bazı kadınlar gülü tek başına tercih ederken, bazıları ise yılan gibi başka görseller de ekliyor. Gül ve yılanın birleşimi, baştan çıkarmanın veya kör edici tutkunun nihai sembolüdür.

2. Kalp tarafı dövmesi

Kalp tarafı dövme 1Pin

Kredi: instagram
Kalp tarafı dövme 2Pin
Kredi: instagram
Kalp tarafı dövme 3Pin
Kredi: instagram
Kalp tarafı dövme 4Pin
Kredi: instagram
Kalp tarafı dövme 5Pin
Kredi: instagram

İşte asla modası geçmeyen bir başka popüler dövme tasarımı. Kalp, sevgiyi veya arzuyu ifade etmeyi temsil eden, zamansız bir vücut mürekkebi parçasıdır. Dostluk ve tutku aynı zamanda kalp dövmesinin de ortak anlamlarıdır. Tıpkı bir gülde olduğu gibi, kalp de sevdiğiniz birine hürmetini sunabilir.

Standart kalp şeklinin yanı sıra diğer seçenekleri de keşfedebilirsiniz. Örneğin, anatomik olarak doğru bir kalp şekli, alışılmadık bir şeyi sallamak için size harika bir temel sağlar. Karışıma çiçekler ekleyebilir ve kalpten büyüyormuş gibi görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Rüya yakalayıcı gibi kalp şeklindeki görsellerin de harika bir seçenek olduğu kanıtlanmıştır. Başka bir deyişle kalpler çok yönlüdür ve kaburgalarda harika görünür. Sadece yaratıcılığınızı takip edin ve sizi nereye götüreceğini görün.

3. Tam Yan Dövme

Tam yan dövme 1Pin

Kredi: instagram
Tam yan dövme 2Pin
Kredi: instagram
Tam yan dövme 3Pin
Kredi: instagram
Tam yan dövme 4Pin
Kredi: instagram
Tam yan dövme 5Pin
Kredi: instagram

Vücudun yanları farklı boyutlardaki dövmeler için harika bir “tuval” görevi görüyor. İster küçük ister daha ayrıntılı bir tasarım isteyin, gövdenin yanları her zaman iyi bir yerleştirme seçeneğidir.

Tam yan dövmeler genellikle yanlarınızı kaburga bölgesinden uyluğa kadar takip eder. Bazı tam taraflı dövmeler kaburga bölgesinden kalça bölgesine doğru genişler. Bu dövmeler, tamamen eğlenmek ve yeni şeyler denemek isteyen maceracı ve sinirli kadınlar için idealdir.

Tam taraflı dövmeleri bu kadar muhteşem kılan şey, yaratıcılığınızı keşfetmenize izin vermeleridir. Belirli bir görüntüye veya tasarıma odaklanmak yerine, yetenekli bir dövme sanatçısıyla çalışarak size ve kişiliğinize özgü, ayrıntılı bir vücut sanatı eseri yaratabilirsiniz.

Tam tarafa yapılan dövmelerde çok renkli ve siyah veya gri tasarımlar eşit derecede etkilidir. Parlak renkler ve büyük boyutlarla birleşen çiçek tasarımları, yan dövmenizi hem cesur hem de kadınsı kılar.

4. Kelebek Yan Dövme

Kelebek yan dövme 1Pin

Kredi: instagram
Kelebek yan dövme 2Pin
Kredi: instagram
Kelebek yan dövme 3Pin
Kredi: instagram
Kelebek yan dövme 4Pin
Kredi: instagram
Kelebek tarafı dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Kelebekler seçebileceğiniz en kadınsı dövme tasarımları arasındadır. Bu dövmeler kadınlığı tasvir ediyor ama aynı zamanda vefat eden sevilen birini de temsil ediyor olabilir.

Kelebekler başkalaşım geçirdiği için dövmeniz de yeni bir başlangıcı simgeliyor olabilir. Yani hayatınızda yeni bir sayfa açıyorsanız ve bunu göstermenin şık bir yolunu arıyorsanız, kelebek dövmesi mükemmel bir seçimdir.

Kelebek dövmesi aynı zamanda özgürlük ve güzellik anlamına da gelebilir. Bazı kadınlar daha derin bir anlam taşıdığı için kelebek dövmesine gider, bazıları ise sadece estetiği sever. Durumunuzdaki motivasyon ne olursa olsun, bir kelebekle asla yanlış yapmış olmazsınız. Siyah ve gri veya çok renkli dövme, seçim sizin. Kelebekler her iki durumda da eşit derecede narin ve büyüleyici görünüyor.

Bir adım daha ileri giderek dövmenize başka görüntüler de ekleyebilirsiniz. Çiçekler ve kelebekler birlikte mükemmel görünüyor.

5. Küçük Yan Dövme

Küçük yan dövme 1Pin

Kredi: instagram
Küçük yan dövme 2Pin
Kredi: instagram
Küçük yan dövme 3Pin
Kredi: instagram
Küçük yan dövme 4Pin
Kredi: instagram
Küçük yan dövme 5Pin
Kredi: instagram

Küçük dövmeler özellikle kadınlar arasında çok popüler. Minik ve narin tasarımlar zarafeti ve kadınlığı yansıtır. Bu dövmeler özellikle mürekkeplenmek isteyen kadınlar için faydalıdır ancak bunu basit ve minimalist tutun.

Genellikle siyah olsa da küçük dövmeler çok renkli de olabilir. İnce çizgiler ve görünüşte hassas bir görünümle karakterize edilirler. Küçük dövmeler için seçenekler sonsuzdur. Bir kalp, çiçek, soyut bir tasarım, ay gibi isimleri tercih edebilirsiniz.

Minik dövmeler de daha uygun fiyatlı. Bu, kısıtlı bir bütçeniz varsa ve yine de yan dövmenin sıcak bir parçasını sallamak istiyorsanız, daha küçük tasarımların ideal olduğu anlamına gelir. Üstelik sıcak yaz günlerinde bile gerektiğinde üzerini örtmek daha kolaydır.

Size net, basit ve nefes kesici küçük bir dövme yapacak yetenekli bir dövme sanatçısı bulun. Küçük boyutları çoğu zaman yapılması kolay görünmelerini sağlar. Doğru değil! Hala yalnızca güvenilir ve deneyimli bir dövme sanatçısının sunabileceği uzmanlığa ihtiyaç duyuyorlar.

6. Soyut Yan Dövme

Soyut yan dövme 1Pin

Kredi: instagram
Soyut yan dövme 2Pin
Kredi: instagram
Soyut yan dövme 3Pin
Kredi: instagram
Soyut yan dövme 4Pin
Kredi: instagram
Soyut yan dövme 5Pin
Kredi: instagram

Soyut dövme, duygularınızı tasvir eden bir hayvanı, fiziksel öğeyi, kişiyi, yeri veya rastgele çizgileri ve şekilleri temsil edebilir. Bu dövmeler bazılarına kafa karıştırıcı gelse de, kullanıcı için özel anlamlar taşıyor. Soyut dövme, soyut bir resim gibi duygularınızın ve hayata bakış açınızın en iyi temsilidir.

Bazı insanlar için soyut dövme, farklı siyah veya çok renkli çizgiler ve dairelerden oluşan bir tasarıma sahiptir. Diğerleri için soyut mürekkep, görünüşte birbirine zıt iki nesnenin, örneğin ay ve yılan gibi tek bir nesnede harmanlandığı bir görüntüdür.

Bu dövmelere gelince hiçbir kural yoktur. Duygusal ve ruhsal yönlerinizi mükemmel bir şekilde temsil ettiğine inanıyorsanız, istediğiniz herhangi bir şeyi seçebilirsiniz. Yaratıcılığınızı keşfedin ve kimsenin sahip olmadığı soyut bir dövme yaratın. Benzersiz yan dövmeler arıyorsanız, asıl mesele soyuttur.

7. İlham Verici veya Alıntı Yan Dövme

İlham verici veya alıntı yan dövme 1Pin

Kredi: instagram
İlham verici veya alıntı yan dövme 2Pin
Kredi: instagram
İlham verici veya alıntı yan dövme 3Pin
Kredi: instagram
İlham verici veya alıntı yan dövme 4Pin
Kredi: instagram
İlham verici veya alıntı yan dövme 5Pin
Kredi: instagram

Bilgelik sözleri her zaman popüler bir dövme tercihidir. Gerçek alıntılar, ifadeler ve dikkate alınması gereken kelimeler, kendi hikayenizi yaratma gücüne sahip olduğunuzu gösterir. Bu kelimeler ve ifadeler size ilham veriyor ve sizi çok çalışmanız ve hak ettiğiniz başarıya ulaşmanız için motive ediyor. Veya sizi alçakgönüllü, ayakları yere basan ve nazik tutuyorlar.

Alıntı dövmelerinin güzelliği, herkesin anlamlı bulduğu bir şeyi seçme şansına sahip olmasıdır. Bazı insanlar için tek bir kelime işe yarayabilir, bazıları ise daha fazlasına ihtiyaç duyar. Her şey size ve hedeflerinize bağlı.

Güzelce yapılmış alıntılar veya ilham verici dövmeler aynı zamanda romantik, zarif ve şehvetlidir. Gövdenin yan tarafı istediğiniz metin için bol miktarda alan sunar.

8. Romantik Yan Dövme

Romantik yan dövme 1Pin

Kredi: instagram
Romantik yan dövme 2Pin
Kredi: instagram
Romantik yan dövme 3Pin
Kredi: instagram
Romantik yan dövme 4Pin
Kredi: instagram
Romantik yan dövme 5Pin
Kredi: instagram

Umutsuz bir romantik misin? Uygun bir dövme ile romantik yönünüzü ortaya çıkarabilirsiniz. Örneğin sevgililerin kalp, dudak gibi diğer görsellerle öpüşmesini tercih edebilirsiniz. Sizi ve sevgilinizi birbirine bağlayan semboller de harika bir seçenektir, özellikle de eşleşen dövmeler yaptırıyorsanız.

Umutsuz romantikler duygusaldır, idealisttir, hayalperesttir ve her şeyde güzellik gören kişilerdir. Bir durum ne kadar zorlayıcı olursa olsun, olumlu sonuçlara inanmayı seçen birisiniz. Romantik dövmeler mükemmel bir seçimdir çünkü insanların duygularını göstermeyi reddettiği bir dünyada duygularınızı göstermekten korkmadığınızı gösterirler.

Romantik dövmeler çok renkli veya siyah, ince çizgili veya kalın, istediğiniz herhangi bir şey olabilir.

9. Yılan Tarafı Dövmesi

Yılan tarafı dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Yılan tarafı dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Yılan dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Yılan tarafı dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Yılan tarafı dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Yılanlar kötü bir üne sahip çünkü insanlar genellikle onlardan korkuyor. Yılan korkusu çoğu zaman yılanların olumsuz ve kötü olan her şeyi temsil ettiği inancını aşılar. Gerçek farklıdır. Bir yılan dövmesi birçok şeyi temsil edebilir.

Tıpkı diğer hayvan dövmelerinde olduğu gibi, yılan dövmesi de gerçek hayvanın tüm özelliklerini temsil edebilir. Yılanlar şık, gizemli, baştan çıkarıcı ve sinsi olabilir. Yılan dövmesinin arkasında hem olumlu hem de olumsuz anlamlar yatmaktadır.

Örneğin yılan dövmeniz kötülüğü, şeytanı, cehennemi, ilacı, korunmayı, bilgiyi, değişimi ve yaşam döngüsünü simgeleyebilir. Ayrıca yılanlar bilgeliği, karanlığı, zekayı, gücü, günaha ve hatta ölümü temsil eder.

Birçok kişi, öncelikle hayatlarındaki yeni bir başlangıcı, yeni bir bölümü veya yaşadıkları bir değişikliği tasvir etmek istedikleri için yılan dövmesine başvuruyor.

Yılanlar, hayatlarında mecazi olarak yeni bir başlangıcı işaret eden derilerini değiştirirler. Hayatınızda yeni bir yolculuğa çıktıysanız yılan dövmesi bunu temsil edebilir.

Kaygan ve ince görünümleri, özellikle vücudunuzun yan tarafında çok çeşitli stil ve tasarımlara olanak tanır. Yılanlar genellikle kurbanlarına saldırmak üzereymiş gibi tasvir edilir ancak “barışçıl” olabilirler ve farklı bir nesnenin etrafına sarılabilirler.

10. Japon Yan Dövmesi

Japon yan dövme 1Pin

Kredi: instagram
Japon yan dövme 2Pin
Kredi: instagram
Japon yan dövme 3Pin
Kredi: instagram
Japon yan dövme 4Pin
Kredi: instagram
Japon yan dövme 5Pin
Kredi: instagram

Japon yan dövmesi, öne çıkmayı seven sinirli kadınlar için harika bir seçimdir. Bu örtbas etmek ve saklamak isteyeceğiniz türden bir dövme değil. Japon dövmesi yapıyorsun çünkü onu göstermek istiyorsun. Peki neden olmasın? Ayrıca şöyle bilinir irezumiJapon dövmeleri sanat eseridir.

Özetle, Japon dövmesi ayrıntılı bir tasarıma ve farklı renklerin cesur kullanımına sahiptir. Motifler şakayık gibi çiçeklerden yılanlara, kaplanlara, ejderhalara, şeytanlara ve diğer resimlere kadar çeşitlilik gösterir.

Bakılması güzel olsa da, Japon dövmeleri güzel bir görüntüden daha fazlasıdır. Daha derin bir anlam taşırlar. Örnek olarak şakayıkları ele alalım. Zenginliği, sevgiyi, şansı, onuru ve şerefi temsil ederler. Kaplanlar gücü ve kuvveti sembolize eder.

Japon dövmelerinde en önemli şey detaylara verilen önem ve odanın teninizde maksimum düzeyde kullanılmasıdır. Cildiniz, dövme sanatçısının üzerinde şaheserler yarattığı bir tuval gibidir. Japon dövmelerinin sağladığı her şeyi elde etmek için dövme sanatçısını akıllıca seçmeniz gerekir. Her zaman irezumi konusunda geniş deneyime sahip olan kişiyi tercih edin.

Japon dövmeleri kaburga bölgesine yapışabilir veya büyük olup kaburgalardan uyluklarınıza kadar uzanan bir dövme yaptırabilirsiniz.

11. Ejderha Tarafı Dövmesi

Ejderha tarafı dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Ejderha tarafı dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Ejderha tarafı dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Ejderha tarafı dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Ejderha tarafı dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Dracary’ler!

Ejderhalar güçleri ve dayanıklılıklarıyla bilinen efsanevi yaratıklardır. Ayrıca popüler bir dövme seçeneği olan ejderhalar, anında sinirli, maceracı ve güçlü görünmenizi sağlayabilir. Çoğu insan, hem erkek hem de kadın, büyük bir ejderha dövmesi yaptırmaya karar verse de, narin, minik mürekkep yaptırmak da mümkündür. Ve hala harika görünüyor!

Ejderhalar neyi temsil eder? Aslında pek çok şey! Ejderha dövmesinin anlamı bir yerden diğerine değişir. Örneğin Doğu kültürlerinde ejderhalar bilgeliği, gücü ve gizli bilgiyi temsil eder. Bununla birlikte, Batı kültüründe ejderhalar yıkımı ve kaosu tasvir eder.

Herkes sembolizmi nedeniyle ejderha dövmesini seçmez. Bazı kadınların vücutlarına ejderha mürekkebi yapılabilir çünkü bu yaratıklar havalı görünür. Ve yapıyorlar!

Ejderhanın kendisine gelince, uçan bir canavarı veya deniz yılanı stilini tercih edebilirsiniz. Her iki seçenek de kaburga bölgesinde harika görünür çünkü dövme sanatçısı bir ejderha görüntüsünü siluetinizi takip edecek şekilde uyarlayabilir.

12. İnce Çizgi Yan Dövme

İnce çizgi yan dövme 1Pin

Kredi: instagram
İnce çizgi yan dövme 2Pin
Kredi: instagram
İnce çizgi yan dövme 3Pin
Kredi: instagram
İnce çizgi yan dövme 4Pin
Kredi: instagram
İnce çizgi yan dövme 5Pin
Kredi: instagram

İnce çizgi dövmesi, düz veya kavisli çizgilerin kullanılmasını içerir. Bu dövmelerde çizgiler incedir ve renk veya ton geçişleri yoktur. Basit ve minimalist, ince çizgili dövmeler, hayata minimalist yaklaşımı takdir eden nazik kişilere en çok hitap ediyor.

İnce çizgi dövmesinin ana vurgusu gölgede, dokuda veya renkte değil formdadır. İnce çizgili dövmeler genellikle siyah olsa da çok renkli bir tasarımı da tercih edebilirsiniz.

Bu tür dövmelerin çoğu oldukça basittir ancak daha detaylı bir görüntü elde etmek de mümkündür. Aşırı ücretlendirilmediği veya ayrıntılarda “ağır” olmadığı sürece sorun değil.

Kaburgalarınız ve vücudunuzun yanları harika bir ince çizgi dövme noktasıdır. Burada bu dövmeler nazik ve zarif görünüyor. Tüm görünüme kadınsı bir hava katıyorlar.

İnce çizgi dövmeleri için seçenekler çoktur ve dalga görüntüsü de bunlardan biridir. Dalga dövmesi okyanusa olan sevgiyi sembolize eder ama aynı zamanda yaşamın sürekli hareketini de temsil eder.

Bir çiçeği tutan el aynı zamanda bir yan dövme için harika bir kadınsı seçimdir. İstediğiniz veya anlamlı bulduğunuz her şey ince çizgi şeklinde temsil edilebilir.

13. Kuş Tarafı Dövmesi

Kuş tarafı dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Kuş tarafı dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Kuş tarafı dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Kuş tarafı dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Kuş tarafı dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Özgürlüklerine ve bir yerden başka bir yere uçma yeteneklerine hayran kaldığımız için insanlar kuşlara ilgi duyuyor. Aslında kuşlar genel olarak mutlu ve ruhsal olarak özgür bir hayat yaşama eğilimimizi ve güçlü arzumuzu temsil eder. Yalnızca kuşların sahip olduğu türden bir özgürlüğü somutlaştırmak istiyoruz.

Bazı kültürlerde kuşlar sonsuz bir yaşamın, yani yer ile gök arasındaki bağlantının temsilidir. Kuş dövmeniz küçük, orta veya büyük boyutta olabilir. Aynı şekilde siyah-gri ya da çok renkli de olabilir.

Bir kuş dövmesinin daha spesifik anlamı, seçtiğiniz kuşa bağlıdır. Yaygın örnekler sinek kuşu, kırlangıç, güvercinler ve hatta papağanlardır.

Sinek kuşu dövmesi zor ve zorlu zamanların üstesinden gelmeyi temsil eder. Sinek kuşu dövmelerinin diğer anlamları arasında umut, neşe, çekicilik, yaşam ve huzur yer alır.

Kırlangıç ​​dövmeleri deniz temalarına bağlıdır ve Amerikan geleneksel dövmelerinde ve diğer stillerde yaygın olarak bulunur. Bu kuş özgürlüğü ve eve dönüşü simgeliyor. Denizciler yelkencilik becerilerini göstermek için kırlangıç ​​dövmeleri yaptılar. Kırlangıç ​​dövmeniz aynı zamanda hayatınızdaki olumlu bir değişimi de temsil edebilir.

Kuş dövmelerinin en iyi yanı, onları istediğiniz tarzda yaptırabilmenizdir. Kuşlar ayrıca çiçeklerden kalp gibi daha sıra dışı nesnelere kadar farklı görüntülerle de kombinlenebilir.

Özgürlüğünü ve bağımsızlığını seven korkusuz bir kadınsanız kuş dövmesi sizin için mükemmel bir seçim olabilir. Vücudunuza dövme yapabileceğiniz tonlarca kuş vardır ve bir dövme sanatçısı son seçimi yapmanıza yardımcı olabilir.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın