70+ En İyi Bilek Dövme Tasarım Fikirleri: Göz Önüne Geçmenizi Sağlayacak Vücut Sanatı Parçaları

Bilek, biz insanların sahip olduğu en görünür vücut parçalarından biridir. Bu nedenle, gerçekten göstermek istediğiniz bir dövme yaptırırken, bu cilt bölgesini göz önünde bulundurun. Ayrıca bilek dövmeleri karakteriniz hakkında çok şey anlatacaktır. Bu nedenle, bilek dövmesi yaptırmak için güçlü bir nedendir.

Hem önde gelen büyük ünlüler hem de sıradan insanlar için benzer şekilde standart olan bu vücut sanatı parçaları büyüleyici.

Bugün dövme tutkunları, bu dövmeleri özel kılan özelliklerin yanı sıra tasarımlarının ardındaki anlamlara dair her şeyi öğrenecekler.

Bilek Dövmelerinin Tarihi

Bugün bilek dövmeleri saf vücut sanatı parçaları olsa da, yüzyıllar önce insanları hastalıklara karşı korumak için mürekkep tasarımları kullanılıyordu.

Evet, ne kadar tuhaf görünse de, bilek bölgesindeki veya vücudun üst uzuvlarındaki özel tasarım oymalarının, insanları cadıların lanetlerinden korumak için yapıldığına inanılıyordu.

Böylece mürekkep deriden geçince hiçbir hastalık onlara zarar vermez.

Dahası, gezegenin sakinleri tarafından bilek dövmelerinin havalı olduğuna ve insanların çoğunluğu tarafından kabul edildiğine şiddetle inanılıyordu.

Zaman geçtikten sonra, denizcilerin ve denizcilerin bilek dövme uygulamaları farklı nedenlerle benimsenmiştir. Ancak yaygın inanış, bilek mürekkebinin onları kıyılara ulaşana kadar güvende tutacağı yönündeydi.

Bugün, bilek dövmelerinin anlamı daha yüzeysel ve insanlar saf ilham için bu vücut bölgesine mürekkeplenmeyi tercih ediyor.

En popüler bilek dövme tasarımlarından biri, mürekkep severlerin bileklerine oyulmuş olarak seçtikleri güçlü mesajlara ilham veriyor. Zor zamanlarda, bu dövmeler onlara bir güçlenme mesajı göndermeye devam edecek.

Öte yandan, örneğin ünlüler, izleyicilerine bir mesaj göndermek için bileklerine dövme yaptırmak için randevu alacaklar.

Mürekkepli bir mikrofon veya güçlü bir mesaj, ifade etmenin güçlü bir yoludur. Çoğu durumda, bu yıldızlar takipçilerini konuşturmak için bileklerine güçlü bir imaj koyar.

Elbette bileklerdeki dövmeler bu günlerde; ancak, bir mesajı veya güçlü bir görüntüyü ortaya çıkarması gereken güzel bir oyulmuş mürekkep tasarımı.

Bilek Dövmeleri Bile Ağrılı mı?

Gerçeği söylemek gerekirse, seçtiğiniz vücut parçası ne olursa olsun dövmeler biraz tehlikelidir. Yine de, bazı alanlar diğerlerinden daha fazla acıtıyor.

Bunun nedeni, derinin çok daha ince olduğu bölgelerde iğnenin ete yaklaşmasıdır. Bu nedenle, bilek dövmeleri söz konusu olduğunda, birçok insanın acıdan şikayet ettiğini duyabilirsiniz.

Bununla birlikte, çoğu dövmede ve mürekkepli vücut sanatında olduğu gibi, bazı insanlar ağrının katlanılabilir olduğunu, aslında tayt gibi diğer kısımlara göre çok daha fazla katlanılabilir olduğunu söyler.

Her neyse, bu büyük ölçüde insanların acıya toleransına bağlıdır. Vücudunuzun herhangi bir yerinde dövme yapmanın acı verici bir deneyim geliştirebileceğini aklınızda bulundurmalısınız, bu yüzden dikkatli olun.

En İyi Bilek Dövme Tasarım Fikirleri: Bir Sonraki Vücut Sanatı Parçanızı Seçin

İlk bilek dövmenizi gerçekten yapmak istiyor musunuz, ancak ilhamınız yok mu? İşte anlamları ve tasarımları ile en inanılmaz bilek dövme fikirleri hakkında bilmeniz gerekenler.

Minik Bilek Dövmeleri

Minik Bilek Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Minik Bilek Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Minik Bilek Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Küçük bir kelebek, kimyasal formül veya önemli sayıda olsun, minik bilek dövmeleri bu vücut bölgesi için idealdir.

Çalışmak için küçük bir alan olduğu düşünülürse, en küçük dövmeler her zaman dikkate alınması gereken bir seçenektir. Şık tasarımlar harika görünecek ve aynı zamanda mekana güzel bir şekilde uyacaktır.

Anlamlı Bilek Dövmeleri

Anlamlı Bilek Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Anlamlı Bilek Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Anlamlı Bilek Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Bazı insanlar bilek dövmeleri söz konusu olduğunda basit, harika tasarımlara sahip olmayı tercih ederken, diğerleri kendileri için daha anlamlı olan başka bir sanat eserini tercih eder.

Bu vücut lekesi belirgin olduğu için dövme, temsil ettiği her şeyi hatırlatacaktır.

Kişisel görüş: İlham almak için derine inmenizi tavsiye ederim, böylece nihai sonuç gerçekten sizi anlatan bir şey olur. İster bir hatıra, ister sizin için belirli bir yıl, belki bir sevdiğinizin adı, bilek dövmesi her zaman hatırlanacak.

Tribal Bilek Dövmesi

Kabile Bilek Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Kabile Bilek Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Tribal Bilek Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Dövmenizin türünün tek örneği olmasını ve benzersiz bir gölgelendirme ve şekillendirme vücut sanatına sahip olmasını istiyorsanız, son olarak kabile bilek dövmelerini düşünün.

Harika kabile fikirleri, karmaşık ve cesur tasarımlara sahip güzel bir bileklik veya bileklik oluşturmak için bileğe sarılabilir.

Kişisel görüş: Yukarıdaki örnekleri göz önünde bulundurun, böylece gerçekten sizi temsil eden bir dövme tasarımına sahip olabilirsiniz.

Bilek Dövmeleri

Bilek Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Bilezik Bilek Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Bilek Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Kalıcı mücevher mi arıyorsunuz? Bu dövmeler, elinizde her zaman bir bileklik takıyormuşsunuz gibi görünmek için yapılmıştır. Bazı düz çizgiler veya noktalardan oluşan bir bilek dövmesi seçerseniz, bilek dövmenize birçok öğe ekleyebilirsiniz.

Sabah Zafer Çiçekleri Dövmesi

Sabah Zafer Çiçekleri DövmesiPin

Kredi: instagram
Sabah Zafer Çiçekleri Dövme 3Pin
Kredi: Pinterest

Bilekte yapılacak en güzel ama zarif dövmelerden biri çiçek dövmeleridir. Güllere veya Hawai bitkilerine rağmen, benzersiz bir izlenim bırakmak için bir bilek vücut sanatı parçasına sahip olmayı düşünün: Morning Glory çiçekleri.

Kişisel görüş: Bu bitkilerin konturları, özellikle kenarlarında güzel koyu renklerle gölgelenmişse, çok dikkat çekecektir. Bu yüzden yukarıdaki resimlerden biraz ilham alın ve ruhunuzun hassas tarafını gösterin.

nota dövmesi

Nota Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Nota Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Nota Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Müziğin hayranı mısınız yoksa gücü hayatınızı güçlü bir şekilde etkiliyor mu? O halde tutkunuzu kutlamak için bazı nota bilek dövmelerinden daha iyi bir yol var mı?

İster tüm notalar, ister sadece temel bir Toprak yapın, müziğe olan sevginizi bileğinize mürekkep sürerek gösterin.

Bu dövmeler, tutkulu sanatçılar, müzik tarihi veya bu alanda bütün bir kariyere sahip olanlar için güçlü bir semboldür.

Bilekte Haritalar Dövmesi

Bilekte Haritalar DövmesiPin

Kredi: instagram
Bilekte Harita Dövmesi 2Pin
Kredi: Pinterest
Bilekte Harita Dövmesi 3Pin
Kredi: Pinterest

Kalıcı bir gezgin misiniz? Dünyayı keşfetmek için mi yaşıyorsun? O halde bilekteki harita dövmesi sizin için ideal vücut sanatıdır.

Bu mürekkepli tasarım, tüm kıtaların cilt üzerinde güzel bir şekilde çizilmiş olduğu dünya haritasının dış hatlarına sahiptir.

Kişisel görüş: Bu dövme fikri için mükemmel renk siyahtır, ancak daha neşeli biriyseniz renkli tonları tercih edebilirsiniz.

Bilek Düğüm Dövmesi

Bilek Düğümü Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Bilek Düğümü Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Bilek Düğüm Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Düğümler genellikle sağlam bağlantılar için kalır. Bu tasarımı bileğinize işledikten sonra, birisiyle veya bir şeyle güçlü bir ilişkiyi ifade etmek istiyormuşsunuz gibi görünecektir.

Bir giysiden veya ipten yapılmış bileklerde bazı düğümler olabilir.

Carpe Diem Bilek Dövmesi

Carpe Diem Bilek Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Carpe Diem Bilek Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Carpe Diem Bilek Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

İnsanların onları her zaman gördükten sonra kendilerini daha güçlü hissettiklerine dair gerçekten cesaret verici bazı sözler var.

“Carpe Diem”, her dakikayı hayatınızın son dakikası gibi yaşamanızı hatırlatan güçlü bir mesajdır.

Bu cesaret verici sözleri çevrenizdeki tüm insanlara bileklerine mürekkepleyerek gösterin. Mektuplar bir arada insanlara, eksiklikler ve gelecek hakkında fazla endişelenmeden hayatın küçük zevklerinin tadını çıkarmalarını söylüyor.

Kişisel görüş: Harika bir tasarımın yanı sıra bilekte güçlü bir mesaj arıyorsanız, Carpe Diem tam size göre.

Neşeli Dövmeler

Neşeli Dövmeler 1Pin

Kredi: instagram
Neşeli Dövmeler 2Pin
Kredi: instagram
Neşeli Dövmeler 3Pin
Kredi: instagram

Onlar için bir sembol bularak mutlu düşünceleri koruyun. Suluboya küçük bilek dövmeleri, mutluluğu kutlamak için harika bir yöntemdir.

aşk dövmesi

Aşk Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Aşk Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Aşk Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Hayattaki en üstün değer nedir? Sağlık mı, para mı, aile mi? Ünlü filozoflara göre tek ihtiyacımız olan ve önemli olan tek şey aşk.

Hayattaki bu değeri gerçekten takdir eden sevgi dolu bir insan olduğunuzu göstermenin mükemmel bir yolu olarak, bileğinize bir “aşk” sembolü dövmesi yapın. Terimler bilek bölgesine mükemmel uyum sağlar.

Kişisel görüş: Dövmeyi italik olarak çizin, böylece nihai sonuç güzel görünecek ve yeni vücut sanatına bayılacaksınız.

Lisianthus Çiçek Dövmesi

Lisianthus Çiçek Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Lisianthus Çiçek Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Lisianthus Çiçek Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Hassas bir insan ve şefkatli bir ruhsanız, doğaya ve onun yumuşak sembollerine olan sevginizi göstermek için bu kadınsı bilek dövmesine bakın. Yetenekli bir dövme sanatçısı bulduğunuzda, güzelce çizilmiş bir çiçeğe sahip olacaksınız.

Kelebek Bilek Dövmesi

Kelebek Bilek Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Kelebek Bilek Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Kelebek Bilek Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Kelebek bilek dövmesi, zamansız, hassas, neşeli, eğlenceli ve çok yönlü bir bilek dövmesi tasarımıdır. Pek çok şekil, mürekkep deseni, renk ve stille gelir.

Kişisel görüş: Mütevazı, çocuksu ve her zaman modaya uygun görünmek için küçük boyutlarda yapabilirsiniz.

Tüy Bilek Dövmesi

Tüy Bilek Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Tüy Bilek Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Tüy Bilek Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Bir diğer narin ve güçlü sembolizm ise tüy bilek dövmeleridir. Bu tasarım için küçük bir boyut seçtikten sonra, bazı kelimeler veya sayılar gibi başka ayrıntılar da ekleyebilirsiniz.

bileklik dövme

Bileklik Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Bileklik Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Bileklik Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Bilek dövmeleri için standart ancak popüler bir tasarım, bileklik dövmesi veya bilezikten ilham alan fikirdir. Mürekkep eli sarar ve gerçek bir mücevher parçasını güzel bir şekilde taklit eder. Bu tür bilek dövmesi gerçekten çok yönlüdür ve kişiselleştirmesi kolaydır.

Kişisel görüş: Erkekler genellikle bazı düz siyah bilekliklerle sade gitmeyi tercih ederken, kadınlar çiçek veya kalp detayları olan noktalı desenleri tercih etmelidir.

Güvercin Bilek Dövmesi

güvercin bilek dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
güvercin bilek dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Güvercin Bilek Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Kuşları seviyorsanız ama aynı zamanda kişiliğini beden diliyle paylaşmak isteyen huzurlu bir insansanız, Dove bilek dövmesi mesajı iletebilir.

Kamera Bilek Dövmesi

Kamera Bilek Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Kamera Bilek Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Kamera Bilek Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Fotoğrafçılık konusunda tutkulusunuz ve bunu dünyaya göstermek mi istiyorsunuz? Kamera dövmesi, dijital dünyaya olan sevginizin işaretidir.

Kişisel görüş: Kameranın bileğinizin ortasından çizilmesine izin verin ve mümkün olduğu kadar doğal görünmesini sağlayan bir tasarım seçin.

Bilek Gül Dövmesi

Bilek Gül Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Bilek Gül Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Bilek Gül Dövme 3Pin
Kredi: Pinterest

Bilek dövme çiçekleri en yaygın olanlardan bazılarıdır. Hem erkeklere hem de kadınlara yakışıyorlar, uyumlu bazı vücut sanatı parçalarına dönüşebiliyorlar ve güçlü sembolizmleri var.

Örneğin, gül bilek dövmeleri, cildinize uygulayabileceğiniz en gurur verici ve romantik vücut sanatı parçalarından bazılarıdır.

Mandala Bilek Dövmesi

Mandala Bilek Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Mandala Bilek Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Mandala Bilek Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Simetri, maneviyat ve mükemmellik konusunda daha tutkulu musunuz? Belki de gelenekleri, rehberliği ve kutsal alanları simgeleyen güçlü bir dövmeyi bileğinize takmak istersiniz. Mandala bilek dövmesi zarif, neşeli, zamansız ve bu vücut bölgesinde harika görünüyor.

Kişisel görüş: Seçtiğiniz detaylara bağlı olarak Mandala bilek dövmesi bir mücevher parçası gibi bile görünebilir.

Bilek Dövmesi Çapraz

Bilek Dövme Haç 1Pin

Kredi: instagram
Bilek Dövme Çapraz 2Pin
Kredi: instagram
Bilek Dövmesi Çapraz 3Pin
Kredi: instagram

Daha dindarsanız ve inanç sembolünü sonsuza kadar cildinizde tutmak istiyorsanız, bilek dövme haçı harika bir fikir.

Kalp Bilek Dövmesi

Kalp Bilek Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Kalp Bilek Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Kalp Bilek Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Sevdiklerinizi onurlandırmanın, sonsuza kadar saklayacak havalı bir dövme yapmaktan daha güzel bir yolu var mı? Kalp bilek dövmesi, anlamlı bir vücut sanatı eseridir, o ünlü “tek ihtiyacın olan aşktır” sözünün mükemmel sembolüdür.

Kişisel görüş: Daha iyi kişiselleştirmek istiyorsanız, sadakat ve tutku gösterebilmeniz için bazı kelimeler, resimler, sayılar veya istediğiniz herhangi bir şeyi eklemenizi tavsiye ederim.

Bilek Dövme Tasarımları Nerede Yaptırılır?

Bilek dövme fikirlerinden bahsederken önerdiğim tasarımlar oldukça geneldi. Ancak bilekte body art mürekkep parçalarının olması güzel olduğunu belirtelim.

Yan Bilek Dövmeleri

Yan Bilek Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Yan Bilek Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Yan Bilek Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Bilek dövmesinin yanında yapılacak birçok dövme tasarımı var. Bu bölge dar ve narin olduğu için yan bilek dövmeleri desen ve boyut olarak çok farklılık gösterebilmektedir. Sade ve şık tasarımları tercih etmenizi öneririm.

İç Bilek Dövmesi

İç Bilek Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
İç Bilek Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Bilek İçi Dövme 3Pin
Kredi: instagram

İç bilek dövmeleri, eşleşen vücut sanatı mürekkep parçaları için harikadır. Esas olarak önemlidir, çünkü bu alan hemen görünür olmayabilir, iç bilek dövmesi birine harika bir sürpriz yapmak için mükemmeldir.

Bileği çevirdiğinizde, diğer insanlar vücut sanatınızı görebilecek.

Tam Bilek Dövmesi

Tam Bilek DövmesiPin

Kredi: instagram
Tam Bilek Dövmesi 2Pin
Kredi: Pinterest
Tam Bilek Dövmesi 3Pin
Kredi: Pinterest

Pek çok insan küçük bilek dövme fikirlerine sahip olmayı tercih ederken, diğerleri daha da büyüyecek ve tam bir bilek dövmesiyle öne çıkmayı seçecektir.

Bu tür vücut sanatı, buradaki alanı maksimize edecek ve cildiniz bir tuval gibi olacaktır. Ancak, mürekkeple doldurulacak çok yer olduğu düşünülürse, bazı insanlar için acı ağır gelebilir.

bilek üstü dövme

Bilek Üstü Dövme 1Pin

Kredi: instagram
Bilek Üstü Dövme 2Pin
Kredi: instagram
Bilek Üstü Dövme 3Pin
Kredi: instagram

Pek çok insan, özellikle erkekler, bilek dövmesinin üstüne doğru yönelirdi. El sıkışmalarınız veya tişört giydiğiniz zamanlar göz önüne alındığında, bu cilt bölgesine herhangi bir zamanda hayran olmak daha kolaydır.

Bileğin üst kısmı için bazı yaygın fikirler bilek dövme çiçekleri, bilek mandala dövmeleri veya doğadan ilham alan tasarımlardır.

Bilek ve El Dövmesi

Bilek ve El Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Bilek ve El Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Bilek ve El Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Bilek dövme tasarımınızdan en iyi şekilde yararlanmanın bir başka yolu da elinize uzatmaktır. Akışkan bir harekete sahip olduğu sürece hemen hemen her tür tasarımı seçebilirsiniz. Ahtapot veya mandala dövmeleri, arzu edilen bazı tasarımlardır.

Son sözler

Gördüğünüz gibi, bilek dövmeleri her zaman bir şey olmuştur ve olmuştur. Onlarla ilgili en iyi şey, kişiliğiniz ne olursa olsun, bir bilek dövmesinin vücudunuza yapılmayı beklemesidir.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın