70+ En İyi Uzaylı Dövme Fikri: 2023 İçin Mistik Mürekkep Tasarımları

Vücut sanatı parçalarınız için bir yıldız havası ve galaktik aşkınızı ifade eden harika bir dövme arıyorsanız, o zaman bu makaleyi sabitleyin. Bugün sizi olağanüstü gösterecek bazı ilham verici uzaylı mürekkebi temsilleriyle ilgili.

Paranormal dünyalar söz konusu olduğunda insanlar çıldırıyor ve ezelden beri bizim dünyamızın ötesindeki dünyalara kafayı takmış durumdalar. Dahası, olası gizemli varlıkları bulmak için yıldızları, gezegenleri ve diğer gök cisimlerini incelediler. Bu evrende yalnız olmadığımızı bilmekten daha tuhaf ne olabilir?

İnsanlar Neden Uzaylı Dövmesi Fikrini Seviyor?

Uzaylılar birçok filmde ve çizgi romanda ana karakter olarak karşımıza çıkıyor. Yazarlar bu doğaüstü varlıkların farklı temsillerini yapmışlardır. Belki de “” deki uğursuz versiyonları hatırlıyorsunuzdur.Küçük Yeşil Adamlar” ya da “Oyuncak Hikayesi Efsanesi

Ayrıca, Star Wars veya Star Trek gibi diğer harika evrenler, insanların hayal gücü ve yaratıcılığıyla çokça oynadı. Tüm bu gezegen çeşitleri ve bunların farklı özellikleri ve kişilikleri ile, bazı insanların neden uzaylılardan gerçekten büyülendiğini anlamak kolaydır.

Bazı uzaylı dövmeleri yaptırmayı seçerseniz, bu tür uzaylı mürekkebi tasarımını çıkarmanın milyonlarca yolu olduğundan, mevcut vücut sanatı planını geliştireceksiniz. Dünya dışı yaşam formlarının görülmediği veya keşfedilmediği düşünüldüğünde, dövme sanatçılarının fikirlerini uygulamada sınırsız yaratıcılığı vardır.

Bu nedenle, uzaylı dövme fikirleri söz konusu olduğunda, olasılıklar sonsuzdur. Doğal olarak neon yeşili çeşitleri en popüler olanlar olsa da, parlak maviler ve metalik gümüş tonları ile görünümlerini değiştirebilir ve geliştirebilirsiniz.

Öte yandan, uzaylı dövme tasarımlarında ana gemiler de sıklıkla yer alır, bu nedenle bu hayranlık uyandıran gemiler, doğaüstü yaşam formlarını sembolize eder.

UFO’lardan uzay gemilerine veya korkunç sevimli uzaylı tasarımlarına kadar ilham alınacak pek çok fikir var. Aşağıdaki listeden en sevdiğiniz garip dövme tasarımını seçin.

Bu Dünyanın Dışında Uzaylı Dövmeleri: Aralarından Seçim Yapabileceğiniz 70+ En İyi Tasarım

Popüler ama basmakalıp iri gözlü yeşil uzaylıdan diğer uzaylı dövme versiyonlarına kadar, aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca vücut sanatı fikri var. Sadece bir ömür boyu üzerinizde taşımak istediğiniz yaratığa yorum yapın ve dikkatinizi çekmemize ve bazı parlak galaksiler arası fikirler aramanıza yardımcı olmamıza izin verin.

Minik Uzaylı Dövmeleri

Minik Uzaylı Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Minik Uzaylı Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Minik Uzaylı Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Mutlu bir uzaylı kafasından daha sevimli ama özel bir şey yoktur. Bu, kulağınızın arkasında bir parmak dövmesi veya bir vücut sanatı parçası için asgari doğru görünümdür. Dövme sanatçısından yalnızca ince siyah çizgiler kullanmasını isteyin, böylece sonuç basit ama sevimli olur. Tasarımı gerçekleştirmeyi kolaylaştırmak ve tanınabilir hale getirmek için uzaylının gözlerini doldurmayı seçebilirsiniz.

Renklerle Dolu Bir Gökyüzünde Uzaylı Kafası

Renklerle Dolu Bir Gökyüzünde Uzaylı Kafası 1Pin

Kredi: instagram
Renklerle Dolu Bir Gökyüzünde Uzaylı Kafası 2Pin
Kredi: instagram
Renklerle Dolu Bir Gökyüzünde Uzaylı Kafası 3Pin
Kredi: instagram

Hem bir uzaylı kafası hem de bir renk galaksisi ister misiniz? Belki sulu boya dövmelerini duymuşsundur. Bu tasarımlar, çoğunlukla insanların uzaylıların dünyasından bahsederken düşündüklerini temsil ediyor.

Bu görüntü 1950’lerde popüler hale geldi ve yeşil uzaylı kafaları ile renk sıçramalarının birleşimini garip ve bu dünyanın dışında gösteriyor.

Parlak yeşil, son görünümü gerçekten komik hale getirirken, arka plandaki girdaplı renkler, basit çizgileri boşluklar ve bilinmeyen dünyalarla birleştiriyor.

Kişisel görüş: Bahse girerim bu sulu boya uzaylı dövmesi bilekte, kolda veya omuzda harika duracaktır.

Etkileyici Minimal Uzaylı Dövmesi

Etkileyici Minimal Uzaylı Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Etkileyici Minimal Uzaylı Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Etkileyici Minimal Uzaylı Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Minimal uzaylı dövmelerinden bahsettiğimde, hem incelikli hem de Dünya’nın ötesindeki yaşama olan sevgiyi ifade edebilen ince çizgili vücut sanatı parçalarından bahsediyorum.

Üstelik bu dövmeyi her seferinde sergilemek istemiyorsanız daha ince bir vücut bölgesine yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Barış, İnsanlar!

Barış, İnsanlar 1Pin

Kredi: instagram
Barış, İnsanlar 2Pin
Kredi: instagram
Barış, İnsanlar 3Pin
Kredi: instagram

Uzaylıların komik olamayacağını kim söyledi? Cildinize bir hippi uzaylı dövmesi yaptırmaya ne dersiniz?

Elbette, dövme fikrini olabildiğince eğlenceli hale getirmek için istediğiniz herhangi bir mesajı seçebilirsiniz. Uzaylı, insanların varlığını düşünürken aynı zamanda barış yapma arzusunu da tersine çeviriyor.

Kişisel görüş: Seçtiğiniz kelimeler iki şekilde olabilir.

Uzaylı Dövme Tasarımında Derinlik

Uzaylı Dövme Tasarımında Derinlik 1Pin

Kredi: instagram
Uzaylı Dövme Tasarımında Derinlik 2Pin
Kredi: instagram
Uzaylı Dövme Tasarımında Derinlik 3Pin
Kredi: instagram

Uzaylı dövme tasarımlarının en güzel yanlarından biri de bu bilinmeyen varlıkların güzel ve güçlü ifadeleridir. Elbette, mürekkeple harika bir sanat eseri çizmek sanatçının yaratıcılığına çok şey katar.

Tipik küçük uzaylı kafası hoş bir görüntüye dönüşebilir. Gözlerdeki gölgeleme, uzaylı tasarımına çok fazla derinlik katıyor.

uzaylılar var mı

Uzaylılar Var mı 1Pin

Kredi: instagram
Uzaylılar Var 2Pin
Kredi: instagram
Uzaylılar Var 3Pin
Kredi: instagram

Kang ve Kodos, The Simpsons TV şovunda merkezi bir rol oynayan bazı ünlü uzaylılar.

Kişisel görüş: Gösterinin tarzına uyması için parlak renkler eklemeyi veya her şeyi basit tutmayı seçin, vücut tasarımınızı daha heyecan verici ve büyüleyici hale getirmek için uzaylıların varlığına atıfta bulunan bir mesaj ekleyin.

Prometheus ve Uzaylı

Prometheus ve Uzaylı 1Pin

Kredi: instagram
Prometheus ve Uzaylı 2Pin
Kredi: instagram
Prometheus ve Uzaylı 3Pin
Kredi: instagram

Daha sanatsal bir yaklaşım arıyorsanız, Alien film evreninden ilham almayı düşünmelisiniz.

Hem Prometheus hem de uzaylılar inanılmaz bir şekilde ejderhalara benziyorlar ve bir kez cilde mürekkeplendiklerinde sonuç bir sanat eseri olacak.

Dönen tasarım, bu karakterlerin uzaylılar ve ejderhaların bir kombinasyonu gibi görünmesini sağlayarak, film bilgisine aşina olmayanlar için benzersiz bir deneyim yaratıyor.

Sevimli Uzaylı Tasarımları

Sevimli Uzaylı Tasarımları 2Pin

Kredi: instagram
Sevimli Uzaylı Tasarımları 1Pin
Kredi: instagram
Sevimli Uzaylı Tasarımları 3Pin
Kredi: instagram

Uzaylı dövme tasarımlarını neden bu kadar ciddiye alıyorsunuz? Daha fazla kişilik katarsanız ve bu yaratıkları vücut mürekkebi ile yapılmış sevimli sanat eserlerine dönüştürürseniz ne olur?

Örneğin, peapod referansları yeşil uzaylı klişesine çok güzel uyuyordu.

Kişisel görüş: Daha kadınsı bir hava için arka plana biraz pembe vurgular veya kırmızı kalpler ekleyin.

Uzaylılar ve Kediler? Evet lütfen!

Uzaylılar ve Kediler?  Evet lütfen!Pin

Kredi: instagram
Uzaylılar ve Kediler?  Evet lütfen!Pin
Kredi: instagram
Uzaylılar ve Kediler?  Evet lütfen!Pin
Kredi: instagram

Kedileri seviyorsunuz ama uzaylı dövme tasarımlarından vazgeçemiyor musunuz? Tarzınızın parlamasına izin vermenin eğlenceli bir yolu olarak bir karma dövme yapmaya ne dersiniz? Yukarıdaki bu tasarımlarda uzaylılar sevimli kedilerle buluşuyor.

İster dövmenizi tamamen siyah yapmayı tercih edin, ister ana renk kaynakları olarak turuncu ve sarı tonlarını kullanmak isteyin, uzaylı-kedi ilişkisine odaklanmaya devam edin.

Bu, uzaylıların sevgisini ve ayrıca tüylü arkadaşınızı eşleştirmenin harika bir yoludur.

Ayrıca Oku: 50+ En İyi Kara Kedi Dövme Tasarım Fikirleri (Anlam ve İlhamlar)

Minik Uzaylı Uzay Gemisi Dövmesi

Minik Uzaylı Uzay Gemisi Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Minik Uzaylı Uzay Gemisi Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Minik Uzaylı Uzay Gemisi Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Bilek, ense veya bilek için ideal küçük uzaylı dövmesi arıyorsanız, küçük dünya dışı uzay gemisi dövmesi harika görünecek.

Bu dövme konturunun basit çizgileri ve şekilleri, hem tamamen siyah hem de renkli gölgelerle küçük bir alanda mükemmel görünecek.

Kişisel görüş: Daha fazla kişilik ve çekici bir hava için uzay gemisinden dışarı bakan bir parça uzaylı ekleyebilirsiniz.

Uzaylı Dövmelerinde UFO Hikayeleri

Uzaylı Dövmelerinde UFO Hikayeleri 1Pin

Kredi: instagram
Uzaylı Dövmelerinde UFO Hikayeleri 2Pin
Kredi: instagram
Uzaylı Dövmelerinde UFO Hikayeleri 3Pin
Kredi: instagram

Uzaylılar uzay gemileri söz konusu olduğunda en gizemli hikayelerden biri UFO fenomenidir. Yıllar önce bazı çiftçiler ölü ineklerinin uzaylıların saldırısı sonucu olduğuna bile inanıyorlardı.

İster inanın ister inanmayın, hikayenin kendisi dövme tasarımcıları için heyecan verici bir ilham kaynağıdır.

Uzaylılar ve İnsanlar Gezmeye Gidiyor

Uzaylılar ve İnsanlar Gezmeye Gidiyor 1Pin

Kredi: instagram
Uzaylılar ve İnsanlar Gezintiye Çıkıyor 2Pin
Kredi: instagram
Uzaylılar ve İnsanlar Geziye Çıkıyor 3Pin
Kredi: instagram

Küçük ama etkileyici detaylara sahip bir dövme istiyorsanız, başka bir UFO temalı uzaylı dövmesini düşünün. Bu uzaylı dövmesi fikri, bazı fakir kişilerin kaçırılmasından hemen önceki anı yakalıyor.

Geminin hayati bilgilerinden biraz parıltı ima eden taslağa kadar, bu tasarım oldukça kusursuz.

Kişisel görüş: Bununla birlikte, işler sizin için çok basitse ve biraz renk istiyorsanız, daha rahat bir görünüm için biraz yeşil veya sarı kullanın.

Uzay Gemisi İnişi

Uzay Gemisi İnişi 1Pin

Kredi: instagram
Uzay Gemisi İnişi 2Pin
Kredi: instagram
Uzay Gemisi İnişi 3Pin
Kredi: instagram

İnsanlar uçan daireleri düşündüklerinde akıllarına uzay gemisinin inişi gelir. Bu nedenle, uzaylı temalı bir dövme arıyorsanız, bu tasarımlar harika ve kolayca tanınabilir.

Uzaylılar Ve Roketler Dövmeleri

Uzaylılar Ve Roketler Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Uzaylılar Ve Roketler Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Uzaylılar Ve Roketler Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Uzaylı uzay gemisi dövmeleri söz konusu olduğunda tamamen farklı bir yaklaşım benimsemeye ne dersiniz? Uzaylılar da roketlerde mükemmel kaşifler olabilir, değil mi?

Kişisel görüş: Roketin havalı görünmesi için bazı parlak renkler ve şık bir tasarım seçin.

Uzaylı Saldırısı Dövmesi

Uzaylı Saldırısı Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Uzaylı Saldırısı Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Uzaylı Saldırısı Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Minimal dövmeler senin için çok sıkıcıysa ve daha karmaşık bir tasarımı tercih etsen iyi olur, o zaman büyük ol ya da eve git. Bir uzaylı sahnesi, bir kol dövmesi, bir göğüs gövdesi sanatı parçası veya bir bacak mürekkebi fikri olarak idealdir.

Bu tasarımlar için gerçekten profesyonel bir dövme sanatçısına gitmenizi öneririm, bu yüzden detaylar doğru yapılır.

Bu nedenle, her küçük parçanın uygun yerde durduğundan ve son uzaylı devralmasını tamamlayacağından emin olmak istersiniz.

İnsan Alışkanlıklarına Sahip Uzaylılar

İnsan Alışkanlıklarına Sahip Uzaylılar 1Pin

Kredi: instagram
İnsan Alışkanlıklarına Sahip Uzaylılar 2Pin
Kredi: instagram
İnsan Alışkanlıklarına Sahip Uzaylılar 3Pin
Kredi: instagram

Uzaylılar hakkında pek bir şey bilmiyoruz; ancak, bazı şeyleri varsayabiliriz. Uzaylılar insan geleneklerine sahipken nasıl görünürdü? Pizza yiyen, kitap okuyan veya bitki yetiştiren uzaylılar, yaratıcı bir dövme tasarımı için komik görüntülerdir. Hangisi favorin?

Minik Kaçırma Uzaylı Dövmesi

Minik Kaçırma Uzaylı Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Minik Kaçırma Uzaylı Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram

Bazılarınız daha sağduyulu bir uzaylı dövmesi arayabilirsiniz. Bu nedenle, harika örneklerden biri, küçük uzaylı kaçırma tasarımlarıdır. Uçan daire, içindeki küçük uzaylı ve çekici ışın gibi tamamı minyatür detaylar boyunda veya bilekte harika duracak.

ET Uzaylı Dövmesi

ET Uzaylı Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
ET Uzaylı Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
ET Uzaylı Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

İster ET sınıfı bir filmden ikonik bir sahne ile kendinize dövme yapacak olun, ister sadece sevimli ET yüzünün cilde mürekkeplenmesini tercih edin, tasarımın kalitesi

Sınıf filmi ET’den ikonik bir sahne olan bu eğlenceli uzaylı kaçırma dövmesi, filmdeki anı “geleneksel” kaçırma unsurlarıyla birleştiriyor.

Kişisel görüş: Geometrik bir şekille çalışmak, dövme alanını tanımlarken aynı zamanda uzay gemisini de öne çıkarır.

Uzak Bir Gezegenden Uzaylılar

Uzak Bir Gezegenden Uzaylılar 1Pin

Kredi: instagram
Uzak Bir Gezegenden Uzaylılar 2Pin
Kredi: instagram
Uzak Bir Gezegenden Uzaylılar 3Pin
Kredi: instagram

Bir uzaylı kafasını bazı gezegenlerle bir araya getirmek, ideal bir küçük uzaylı dövmesi için mükemmel bir anlam ifade edecektir.

Bu yaratıkların çok uzaklardan geldiğini düşünürsek, gezegenler vücut sanatı parçalarınıza eklemek için mükemmel unsurlardır.

Bir kez uzaylıyla birkaç gezegen eklemek, bu yaratığın olası evi hakkında bir görüntü oluşturmaya yardımcı olur, değil mi?

Bir Uzaylıdan Daha İyi Olan Nedir? bir sürü uzaylı

Bir uzaylıdan daha iyi olan nedir 1Pin

Kredi: instagram
Bir uzaylı 2'den daha iyi olan nedir?Pin
Kredi: instagram
Bir uzaylı 3'ten daha iyi olan nedir?Pin
Kredi: instagram

Bir şeyleri renklendirmeyi ve orijinal bir uzaylı dövmesi aramayı seviyorsanız, ilk tasarımda bazı değişiklikler yapın ve daha yaratıcı olun. Kendini bir sürü uzaylıyla boyamaya ne dersin? Belki bir uzaylı ailesi?

Kişisel görüş: Minimalist bir mürekkep sanat eserinden daha fazlasını istiyorsanız ve cildinizin büyük bir bölümünü kullanmaktan korkmuyorsanız, bu tasarımı düşünün.

X Dosyaları Uzaylı Dövmesi

X Dosyaları Uzaylı Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
X Dosyaları Uzaylı Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
X Dosyaları Uzaylı Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

İnsanlar klasik uzaylı tasarımıyla dövme yaptırmak isterken, diğerleri daha ince ama çift anlamlı bir mürekkep sanat eserini takdir edeceklerdir. Klasik hikayelerden bağımsız olarak, X-Files Filmi temalı bir dövme yaparak uzaylıların dünyasıyla ilişki kurabilirsiniz.

Uzaylıların bilinmeyen dünyasından ilham alan en popüler dizilerden biri olan The X Files, dizinin yayınlanmasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen bir kült olmayı sürdürüyor.

Her Şeyi Gören Göz

Her Şeyi Gören Göz 1Pin

Kredi: instagram
Her Şeyi Gören Göz 2Pin
Kredi: instagram
Her Şeyi Gören Göz 3Pin
Kredi: instagram

Uzaylı dövmesine çok daha heyecan verici ve gizemli bir hava katmak için ayrıntı katmanları ekleyin. Her şeyi gören göz, koruma anlamına gelir, ancak denetim anlamına da gelir. Bu mürekkep sanat eserlerindeki derin gölgeler, o gizemli tasarımı yaratmak için bir zorunluluktur.

Kişisel görüş: Simetri burada anahtar olduğundan, kesin çizgilere bir başparmak verelim.

Pizza Gezegeni Uzaylılar Dövmesi

Pizza Gezegeni Uzaylılar Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Pizza Gezegeni Uzaylılar Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Pizza Gezegeni Uzaylılar Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Herkesin bir iç çocuğu vardır değil mi? Çizgi film uzaylılar söz konusu olduğunda klasik ama sevilen karakterlerden biri de Pizza Planet figürleridir. Bu uzaylı dövmesi için sevimli bir yaklaşım.

Basit Uzay Gemisi Dövmesi

Basit Uzay Gemisi Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Basit Uzay Gemisi Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Basit Uzay Gemisi Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Bazen, her şeyi basit tutmak yapılacak en iyi şeydir. “Basit tut” cümlesiyle ilişki kurmayı seviyorsanız, ince çizgi uzay gemisi dövmesini düşünün.

Kişisel görüş: Bu boyutta bir dövme, önkolda, omuzda veya başka bir küçük yerleşimde olması idealdir.

Son Düşünceler

Muhtemel belirsiz gezginlerin varlığının mevcut vücut sanatı planınızı geliştireceğini kim düşündü? En sevdiğiniz uzaylıların dövmelerini tasarlamanın ve kişiselleştirmenin milyonlarca yolu vardır; sadece yukarıdaki listeden en sevdiğiniz numarayı seçin.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın