Alıntı Dövmeler için 40’tan Fazla İlham: Favoriniz Nedir?

Hepimizin odaklanmamıza ve ilham almamıza yardımcı olan bir alıntısı veya mantrası vardır. Bu alıntıyı buzdolabınıza, anahtarlığınıza veya günlüğünüze yazabilirsiniz. Peki ya bunu bir adım daha ileri götürüp cildinize kalıcı olarak mürekkeplendirmeye ne dersiniz?

Sevimli ve güzel görünmenin yanı sıra, alıntı dövmesi yaptırmanın en büyük yararı, yazı tipiyle oynayarak size özel bir şey yaratabilmenizdir. Eski el yazmalarından hoşlanıyorsanız, tüylü tüy stili yazı tipiyle mürekkeplenebilir, daktilo estetiğini seviyorsanız, sizinkini o özel anahtar baskı görünümünde yazdırabilirsiniz. Yazı tipi açısından sınır gökyüzüdür ve alıntınızın tonuna uyacak mükemmel olanı seçerek istediğiniz kadar harcayabilirsiniz.

Tercih ettiğiniz mantranın her gün vücudunuza kazındığını görmenin faydalarından yararlanmak istiyorsanız, kalıcı dövme yoluna gitmeyi düşünün. Ve eğer fikir arıyorsanız doğru yerdesiniz. Aşağıda bir sonraki cesur mürekkep görünümünüz için tonlarca alıntı fikri bulacaksınız.

Alıntı Dövme İlham Kılavuzu

Şarkı Sözleri Dövmeler

Şarkı Sözleri Dövmeler 1Pin

Kredi: instagram
Şarkı Sözleri Dövmeler 2Pin
Kredi: instagram
Şarkı Sözleri Dövmeler 3Pin
Kredi: instagram

Favori bir şarkınız ve güçlü bir bağ kurduğunuz belirli bir şarkı sözü varsa, alıntı dövmeniz için onu seçmeyi düşünebilirsiniz. Müzikal sözler çoğu zaman güçlü bir duygu taşır ve belirli şarkılar bize hayatımızın belirli dönemlerini hatırlatabilir. Bir Amy Winehouse şarkısıyla ya da bir Guns and Roses albümüyle aranızda duygusal bir bağ olduğunu hatırlıyorsanız, o zaman hangi şarkının size en çok ses getirdiğini düşünün ve dövme randevunuzu alın!

İncil Ayet Dövmeleri

İncil Ayet Dövmeler 1Pin

Kredi: instagram
İncil Ayet Dövmeler 2Pin
Kredi: instagram
İncil Ayet Dövmeler 3Pin
Kredi: instagram
İncil Ayet Dövmeler 4Pin
Kredi: instagram

Derin anlam taşıyan pek çok güzel İncil ayeti var. Eğer dindar biriyseniz ya da sadece İncil’in şiirsel lirizmini takdir ediyorsanız, bir sonraki mürekkebiniz için kutsal metne bakmak isteyebilirsiniz.

İncil ayetleri bizi temellendirebilir, alçakgönüllü olabilir ve bize dünyadaki yerimizi hatırlatabilir. Bunu rahatlatıcı buluyorsanız, İncil’e bir göz atın ve hangi ayetlerin dikkatinizi çektiğini görün.

Bazı klasikler şunları içerir:

Aşk teklifi dövmesi

Aşk teklifi dövme 1Pin

Kredi: instagram
Aşk teklifi dövme 2Pin
Kredi: instagram
Aşk teklifi dövme 3Pin
Kredi: instagram
Aşk teklifi dövme 4Pin
Kredi: instagram
Aşk teklifi dövme 5Pin
Kredi: instagram

Aşk dünyayı döndürür ve aşk alıntı dövmeleri en güzel yazılı dövmelerden bazılarını oluşturur.

Siz ve eşiniz için özel anlam taşıyan bir cümleniz varsa, alıntının sonsuza kadar aklınızda kalması için neden onu kalıcı olarak mürekkeplendirmeyi düşünmüyorsunuz?

Romantik aşk da olması gerekmiyor, eğer büyükbabanızın her zaman kullandığı bir ifade varsa ve şimdi bunu duymak sizi gülümsetiyorsa, o zaman bu bir dövme için harika bir fikir olurdu. Ya da annenizle paylaştığınız bir şaka ya da kardeşlerinizle birlikte kullanmaktan hoşlandığınız bir cümle olabilir. Kişisel olarak sizin için sevgiyi simgeleyen bir alıntı varsa, o zaman bu şüphesiz bir alıntı dövmesi için harika bir ilham kaynağıdır.

Ayrıca Okuyun: Aşkı Simgeleyen 32 Dövme (2023 Güncellendi)

Roman alıntı dövmesi

Roman alıntı dövme 1Pin

Kredi: instagram
Roman alıntı dövme 2Pin
Kredi: instagram
Roman alıntı dövme 3Pin
Kredi: instagram
Roman alıntı dövme 4Pin
Kredi: instagram

Hepimizin favori romanları vardır. Çocukluk kitaplarından bazı harika dövme ilham alıntıları var, örneğin Winnie the Pooh veya Alice Harikalar DiyarındaHer ikisi de parlak tek gömleklerle doludur. Ya da belki yetişkinlikte klasik edebiyat Bir alaycı kuş öldürmek için ayrıca dövmeye değer bazı mükemmel alıntılar var. Sizi gerçekten bağlayan favori bir kitabınız varsa o zaman alıntı dövmenizi bulmak için mükemmel bir yer olabilir.

İşte klasik romanlardan bazı güzel alıntılar:

Şiir Alıntı Dövme

Şiir Alıntı Dövme 1Pin

Kredi: instagram
Şiir Alıntı Dövme 2Pin
Kredi: instagram
Şiir Alıntı Dövme 3Pin
Kredi: instagram
Şiir Alıntı Dövme 4Pin
Kredi: instagram

Şiir ayeti cilt üzerinde güzel bir mürekkep süslemesi sağlar. Aklınızda zaten favori bir şiir olabilir, ancak yoksa her zaman Shakespeare’in bir sonesiyle klasikleşebilir veya bazı modern şairleri araştırıp en sevdiğiniz dizeleri seçebilirsiniz.

Eğer takılıp kalırsanız işte bazı şiir fikirleri:

“Siyah mürekkeple aşkım hâlâ parlayabilir.”

-William Shakespeare, Shakespeare’in Soneleri

“Damar damar, içeriden aydınlatılacak”

—Margaret Atwood

Gezgin Alıntı Dövmeleri

Gezgin Sözleri Dövmeler 1Pin

Kredi: instagram
Gezgin Sözleri Dövmeler 2Pin
Kredi: instagram
Gezgin Sözleri Dövmeler 3Pin
Kredi: instagram

Seyahat etmeyi seviyorsanız ve özgür bir ruh gibi hissediyorsanız, yola olan tutkunuzu bir alıntı dövmesine dönüştürmenin zamanı gelmiş olabilir. “Macera” veya “keşfetmek” gibi seyahat sevginizi ifade eden tek bir kelimeyi tercih edebilir veya bir adım daha ileri giderek seyahat nedeninizi özetleyen tam bir ifade seçebilirsiniz.

İşte seyahatle ilgili mürekkeplenmek isteyebileceğiniz bazı klasik alıntılar:

Görsellerle Dövme Alıntıları

Resimli Dövme Alıntıları 1Pin

Kredi: instagram
Resimli Dövme Alıntıları 2Pin
Kredi: instagram
Resimli Dövme Alıntıları 3Pin
Kredi: instagram
Resimli Dövme Alıntıları 4Pin
Kredi: instagram
Resimli Dövme Alıntıları 5Pin
Kredi: instagram

Teklifinizi eşlik eden bir görselle birleştirmek isteyebilirsiniz. Bu, kelimelerin gösterilmesine yardımcı olur ve aynı zamanda daha etkili bir görünüm yaratabilir. Biraz daha göz alıcı ve dinamik bir şey istiyorsanız, seçtiğiniz alıntıya uygun bir çizim almayı düşünün.

Alıntınızdaki kelimeler kolayca görselliğe uygun değilse, o zaman metni yazarken her zaman çiçekler, sevgi dolu bir kalp ve hatta bir kalem gibi basit bir şey alabilirsiniz.

Tek Kelime Dövme

Tek Kelime Dövme 1Pin

Kredi: instagram
Tek Kelime Dövme 2Pin
Kredi: instagram
Tek Kelime Dövme 3Pin
Kredi: instagram
Tek Kelime Dövme 4Pin
Kredi: instagram
Tek Kelime Dövme 5Pin
Kredi: instagram

Bazıları için tek bir kelime, bütün bir cümleden daha fazla anlam taşıyabilir. Size çok şey anlatan bir kelimeniz varsa neden onu kalıcı olarak mürekkeplendirmiyorsunuz? Minimalist görünüm son yıllarda popülerlik kazandı ve tek kelimenin sadeliği benzersiz bir estetiğe sahip. Ayrıca çok daha ucuz olacak ve dövme yaptırmak, tam bir alıntıya göre çok daha az zaman alacaktır!

Alıntı Dövme Yerleştirme Fikirleri

Mürekkebi yaptırmak için mükemmel teklife karar verdikten sonra, yeni dövmenizi nereye yapacağınızı düşünmeye başlamalısınız. Bir dövmenin yerleşimi, nasıl görüldüğü konusunda büyük bir fark yaratır.

Örneğin, dövmeyi önkolunuza veya bileğinize yaptırmayı tercih ederseniz, bu günlük olarak görünür olacaktır. Mürekkebinizi gerçekten göstermek istiyorsanız bu harikadır, ancak bazı profesyonel ortamlarda sorun yaratabilir.

Daha muhafazakar bir görünüm politikası olan bir işiniz varsa, tırnak dövmenizi sırtınızda veya uyluğunuzun üst kısmı gibi biraz daha gizli bir alana yaptırmanız daha akıllıca olabilir. Bu sayede çalışma saatleri boyunca gizli kalacaktır ve boş zamanlarınızda onu plajda veya sırtı açık bir elbiseyle gösterebilirsiniz.

Mürekkebin uygulandığı yer, dövme işlemi sırasında dayanmayı bekleyebileceğiniz acının düzeyini de etkileyecektir. Ağrı eşiğiniz daha düşükse, diğerlerine tercih etmeniz gereken bazı alanlar vardır. Aşağıda size farklı yerleşimlerin avantaj ve dezavantajlarını anlatacağız.

Bileğe Alıntı Dövme

Bilekte Alıntı Dövme 1Pin

Kredi: instagram
Bileğe Alıntı Dövme 2Pin
Kredi: instagram

Bilek, uzun kollu gömlekler giyildiğinde bile dünyanın görebileceği şekilde görülebileceğinden, alıntı dövmesi yaptırmak için harika bir yerdir. Yeni mürekkebinizin öne çıkmasını istiyorsanız bilek mükemmel bir yerleşim yeridir.

Aynı zamanda sizin kişisel olarak görmeniz için en görünür olanıdır, çünkü kolunuzu her uzattığınızda onu orada göreceksiniz. Eğer alıntınız özellikle ilham vericiyse ve sizin için özel bir anlam taşıyorsa, o zaman onu görmek ve alıntıyı günde birkaç kez kendinize okumak çok güven verici olabilir.

Bazı bilek dövmeleri yatay olarak yazılır ve bu, çok kısa alıntılar için harika çalışır. Ancak kolunuzun dikey olarak yukarısına doğru uzanan biraz daha uzun bir alıntı etkisi, kolunuzun doğal tendonlarını ve damarlarını da tamamlayan harika bir estetik yaratabilir.

Bilek dövmelerinde akılda tutulması gereken en önemli nokta, derinin çok ince olması ve damarların derinin yüzeyine yakın olması nedeniyle dövmenin oldukça acı verici olabileceğidir. Bileklerin vücudun diğer bölgelerine göre daha sık güneşe maruz kalması nedeniyle mürekkebin oldukça çabuk solabileceğini de bilmelisiniz. Bu, dövmenizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için her birkaç yılda bir takviye yaptırmanız gerekebileceği anlamına gelir.

Önkolda Alıntı Dövme

Alıntı Dövme 1Pin

Kredi: instagram
Önkolda Alıntı Dövme 2Pin
Kredi: instagram
  Önkolda Alıntı Dövme 3Pin
Kredi: instagram
Önkolda Alıntı Dövme 4Pin
Kredi: instagram

Tıpkı bilek dövmeleri gibi, önkol mürekkebi de çarpıcı ve dikkat çekici bir vücut sanatı ortaya çıkarır. Ayrıca mürekkep için bol miktarda pürüzsüz ve düz alan olduğundan alıntı yapmak için harika bir tuvaldir. Aklınızda biraz daha uzun bir alıntı varsa gidilecek yer burasıdır ve bu bölgedeki daha açık ten rengi, dövmenin daha da öne çıkmasını sağlar.

Genel olarak konuşursak, dövme işlemi sırasında bekleyebileceğiniz ağrı düzeyi, iğne bileğe doğru ilerledikçe artacaktır. Acı toleransınız düşükse, daha yukarı bir yerleşimi tercih etmeniz daha iyi olur.

Ayrıca dövmeniz güneşe maruz kaldığında üzerine güneş koruyucu sürdüğünüzden emin olmalısınız. Önkol, el ve bilek dövmeleri kadar solmaya karşı hassas değildir, ancak dövmenizi en iyi durumda tutmak istiyorsanız dikkatli olmalısınız.

Üst Kolda Alıntı Dövme

Üst Kolda Alıntı Dövme 1Pin

Kredi: instagram
Üst Kolda Alıntı Dövme 2Pin
Kredi: instagram
Üst Kolda Alıntı Dövme 3Pin
Kredi: instagram

Biraz daha gizli tutmak, ancak belirli kıyafetleri giymeyi seçtiğinizde yine de görünür olmasını istiyorsanız üst kol, alıntı dövmesi yaptırmak için harika bir yerdir. Aynı zamanda dövme yaptırmak için de oldukça geleneksel bir alandır ve isterseniz uzun tarafta fiyat teklifi alabileceğiniz çok fazla alan vardır.

Bu bölgedeki ağrı açısından, dövme yaptırmak oldukça hoş bir nokta çünkü cilt daha kalın ve daha fazla yağ ve kas var ve bu da iğne için bir tür dolgu sağlıyor. Ağrı eşiği daha düşük olan biriyseniz bu sizin için en iyi yerleştirmedir.

Üst kolun bir diğer avantajı da kolsuz giysiler giymediğiniz sürece güneşten uzak durma eğiliminde olmasıdır. Bu, dövmenin daha uzun süre canlı renkte kalacağı ve mürekkeplendikten sonraki yıllarda herhangi bir eklemeye ihtiyaç duymayacağınız anlamına gelir.

Sırttaki Alıntı Dövme

Sırt Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Arkadaki Alıntı Dövme 2Pin
Kredi: instagram
Sırt Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Sırt alıntı dövmeleri son derece popülerdir, çünkü omurga kutsal metinler için mükemmel bir tuval görevi görmektedir. Teklifinizi kaburgalarınızın arkasına veya sırtınızın küçük kısmına almayı tercih edebilirsiniz, ancak daha uzun alıntılar, omurganızın çizgisinden aşağıya doğru ilerlediklerinde özellikle çarpıcı görünür. Daha uzun bir teklifiniz varsa, oynayabileceğiniz çok fazla uzunluğa sahip olduğunuz için burası gerçekten mükemmel bir noktadır.

Doğal olarak bu bölgedeki ağrı biraz daha fazla olabilir, bu nedenle kendinizi buna hazırlamanız gerekir, ayrıca dövme işleminin daha uzun sürebileceği gerçeğine de hazırlıklı olmanız gerekir. Ayrıca, bakım sonrası bölgeye ulaşmanın zor olabileceğini unutmayın; bu nedenle, mürekkeplendikten sonra bölgeyi sizin için temizleyecek ve nemlendirecek bir arkadaşınızın veya aile üyenizin hazır olduğundan emin olun.

Ayrıca Okuyun: Kadınlar İçin 30’dan Fazla En İyi Sırt Dövmesi: Fikirler ve Sembolizm (2023 Güncellendi)

Bacak Dövmesi Alıntı

Bacak 1'de Alıntı DövmePin

Kredi: instagram
Bacak 2'de Alıntı DövmePin
Kredi: instagram
Bacak 3'te Alıntı DövmePin
Kredi: instagram

Bacak dövmelerinin popülaritesi artıyor çünkü yerleştirme, istediğiniz zaman kolayca gizlenebilme ve diğer zamanlarda gururla sergilenebilme çok yönlülüğüne sahip. Ayrıca oynayabileceğiniz çok fazla alan var ve yatay veya dikey metni tercih edebilirsiniz.

Dövme işlemi genellikle ayak bileğine ve kaval kemiğine doğru biraz daha acı verici olur, ancak uyluklar ve baldırlar, bu bölgelerdeki yağ miktarı nedeniyle vücudun en ağrısız kısımlarından bazılarıdır.

Çözüm

Aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz sayıda alıntı vardır. Umarız bu makale, yerleşimi ve mürekkep almak istediğiniz teklif türünü seçmeniz konusunda size biraz ilham vermiştir. Hangisini seçerseniz seçin, sizin için benzersiz ve anlamlı olduğundan emin olun, çünkü muhtemelen hayatınızın geri kalanında her gün onu okuyacaksınız!

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın