Anlamlarıyla 40+ Popüler Kurbağa Dövmesi (2023 Güncellemesi)

Kurbağalar, çeşitli kültürlerde kutlanan büyüleyici yaratıklardır.

Bir hayvan olarak kurbağa, birçok farklı kültürde önemli bir yere sahiptir. Ancak Batı kültüründe kurbağaya iyi bir şekilde bakılmadı. Bir kurbağanın vücudunun şekli, balçık ve siğilleri kurbağayı hoş olmayan şeylerle ilişkilendirirdi. O zamanlar hastalıklar, kötülük, cadılar ve diğer olumsuz şeylerle bağlantılıydı. Ancak Batı kültüründe bile geleneksel olarak şans ve refah getirdiğine inanılır.

Bu kadar çok tapınılmasının nedeni, inanılmaz hayatta kalma becerileri ve üreme adaptasyonlarından kaynaklanmaktadır.

Kurbağanın iribaştan kurbağaya büyük bir fiziksel dönüşüm geçirmesi nedeniyle büyük bir dönüşüme işaret eder.

Aynı dönüşüm döngüsünü başlatmak için bin kurbağa yavrusu üretebildiği için doğurganlığı ve yeniden doğuşu ifade eder.

Uyum sağlama becerileri ve güçleri, karada olduğu kadar suda da yaşama uyum sağlamaları sayesinde çok azimli olarak algılanırlar. Kurbağa yavruları bile, doğada ender bulunan bir yetenek olan nemli kalmaları halinde karadaki yaşama uyum sağlayabilirler.

Kurbağa, boyunun 20 katı kadar zıplayabildiğinden, büyük fiziksel gücü ifade eder.

Tüm bu nedenlerden dolayı, kurbağa dövmesi büyük olasılıkla dönüşümü, yeniden doğuşu, azmi vb. temsil edecektir.

Kurbağalar, hem suda hem de karada yaşamaya adapte olmuş harika yaratıklardır. Dünyadaki pek çok farklı türle, büyük biyolojik çeşitliliği temsil ediyorlar.

Bu Makalede Neler Yer Alıyor?

Kurbağa Dövme Türleri

Kurbağa Dövme TürleriPin

Kaydedilmiş Dövme

Birkaç isim vermek gerekirse Kelt, Kızılderili, Japon, Neo Japon gibi birçok kurbağa dövmesi türü vardır. İster ruhsal ister fiziksel olsun, neredeyse hepsi bir tür dönüşümü temsil ediyor.

Kabile kurbağası dövmeler en popüler türdür. Bir Kızılderili kabilesine bağlı manevi önemi ve dönüşümü vardır.

Kelt kurbağa tasarımları su önemi ile bilinir. Suyun Kelt kültüründe iyileştirici özellikleri vardır. Kurbağaya dönüşen masal prensinin de Kelt kültüründen geldiğine inanılıyor.

barış kurbağa tasarımı genellikle en detaylı kurbağa dövmesidir. Genellikle başında bir çiçek ve sırtında melek kanatları bulunur. Birlik ve barışı sembolize eder.

Japon ve Neo Japon tasarımları Kurbağa dövmeleri çok popüler ve ilginç. Genellikle tam bir anlamları yoktur ama her zaman bir çeşit Japon süslemeleri ve imaları vardır. Genellikle bir tür kılıçları veya bıçakları vardır ve çok ayrıntılı olabilirler.

Alt sırt kurbağa dövme tasarımları büyük bir dönüşüm veya yeniden doğuş anlamına gelebilir. Ayrıca fuhuştan dönüşümün bir işareti olabileceğine dair bir inanç vardır, ancak bu doğrulanmamıştır.

Anlamlarıyla 40+ Popüler Kurbağa Dövmesi

1. Minimalist Doodle Kurbağa Dövmesi

Minimalist Doodle Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @mclametattoos

Bu sevimli ve basit bir dövme. Sadece siyah mürekkep kullanıldığı için dövme çizimi çok uzun sürmeyecektir. Kaburgalarda ama istediğiniz yere dövme yapmayı seçebilirsiniz, bu şekilde çoğu zaman kol tarafından kapatılır.

2. Kabile Barış Kurbağa Dövmesi

Kabile Barış Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @sennie.ruzovy

Melek kanatlı kabile kurbağaları ve başında bir çiçek barışı, kabulü ve sevgiyi temsil eder. Bu siyah beyaz kabile kurbağası dövmesi çok sevimli ve basittir, ancak pek çok anlamı vardır. Büyük bir dönüşüm anlamına gelebilir.

3. Uzay Kurbağası Dövmesi

Uzay Kurbağası DövmesiPin

Kredi: @annajordan_tattoo

Bu, sanattan ziyade hiçbir şeyi temsil etmeyen komik bir kurbağa dövmesidir. Ayrıntılar minimaldir, ancak tespit edilmesi çok ilginçtir, örneğin iyileştirmeler gibi. Bir dövmeye benzersiz dokunuşunuzu eklemenin harika bir yolu olabilir.

4. Japon Kurbağa Dövmesi

Japon Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @karagrand.sanat

Kurbağalar Japon kültüründe prestijli bir yere sahiptir. Bolluk ve bereketi temsil eder. Bu özel kurbağa, bir savaşçıyı veya bir tür savaşçıyı temsil ediyor gibi görünüyor. Gözlemlemek ve tarif etmek çok detaylı ve ilginç.

5. Büyücü Kurbağa Dövmesi

Sihirbaz Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @ms_aleen

Bu daha sanatsal bir kurbağa dövmesi. Herhangi bir kültürü temsil etmesi gerekmez, yalnızca eğlenceli ama aynı zamanda minimalist bir fantezi kurbağa sihirbazıdır. Sanatsal halüsinasyonları temsil eder. Daha uzun bir dövme istiyorsanız koltuk altları bunun için en iyi yer.

6. Renkli Japon Kurbağa Dövmesi

Renkli Japon Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @raccoonpaws

Bu Japon kurbağası büyük bir dönüşümü temsil ediyor. Bir kurbağanın altındaki bir kafatası ile hayat kurtaran bir dönüşümü temsil edebilir. Çok renkli ve arkasında ilginç bir hikaye var.

7. Oynayan İki Kurbağa Dövmesi

Oynayan İki Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @delanorock

Daha basit ama yine de eğlenceli bir kurbağa dövmesi istiyorsanız, bu harika bir seçenek. İşin güzel tarafı, herkes gibi senin de kendi yorumun olacak. Dövmelerin güzelliği bu.

8. Kurbağa Dövmesi Dikmek

Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @oasistattooco

Bu kurbağa dövmesi, dikişçi bir bayan için bir reklamı temsil ediyor. İğneleri ve düğmeleri dengelemek, bu alana giren harika bir iş dansını temsil ediyor. Gerçekliği biraz değiştirerek refah getirmenin çok ilginç bir yolu.

9. Güçlü Kurbağa Dövmesi

Güçlü Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @asabovedenver

Kurbağaların güç ve bolluk getirmesi gerektiği için, bu, kişiliğiniz için hangi parçanın en önemli olduğunu göstermenin harika bir yoludur. Karışımda biraz renk, çok ilginç bir dövme.

10. Sevimli Kelebek Kurbağa Dövmesi

Sevimli Kelebek Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @lupitattoo

Tıpkı tırtıllar gibi, kurbağalar da büyük bir fiziksel dönüşüm geçirirler, bu yüzden onları temsil ederler. Bu renkli dövme bir dönüşümü temsil ediyor ama aynı zamanda geçmiş benliği de içeriyor.

11. Şifalı Kurbağa Dövmesi

Şifalı Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @garrettvasqueztattoo

Bu, iyileşmeyi temsil eden bir kurbağa dövmesinin basit bir versiyonudur. Yaşlı kurbağanın üzerinde genç bir kurbağa ile yaşlılığa ve bilgeliğe saygı gösterirken daha genç ve sağlıklı bir durumu temsil eder.

12. Çerçevenin Ötesinde Kurbağa dövmesi

Çerçevenin Ötesinde Kurbağa dövmesiPin

Kredi: @squirrel_gravy

Kurbağanın sırtına dövme yapmak gücü temsil eder ve bu özel durumda, rahatlık alanından veya başkaları tarafından kurulan bir çerçeveden çıkmak için gereken gücü temsil eder. Bu, kutunun dışında düşünmeyi temsil eden harika bir dövme.

13. Meditasyon Kurbağa Dövmesi

Meditasyon Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @tattoodlidani

Bazı kültürlerde kurbağalar sakinliği ve şifayı temsil ettiğinden, bu dövme her ikisinin de harika bir temsilidir. Hayatta bizi hayatta tutan basit şeyleri hatırlatır. Yoga, meditasyon veya başka bir sağlık tekniği ile bağlantınız varsa harikadır. Harika bir karakter tasviri.

14. Sanatsal Mantar Kurbağa Dövmesi

Sanatsal Mantar Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @mindcrawlerr

Bu bir yerli Amerikan siyah beyaz kurbağa dövmesidir. Bilgeliği ve halüsinasyonları temsil eder. Ayrıca, devam eden bir dönüşümü temsil edebilir. Çok detaylı ama yine de basit bir dövme.

15. Element Dövmeli Japon Kurbağası

Element Dövmeli Japon KurbağasıPin

Kredi: @jacobclifftaylor

Japon kültüründe kurbağa, yağmur tanrısını ve iyi bir hasat mevsimini temsil eder. Bu özel dövmenin tüm unsurları çizilmiştir. Canlı renkleri ile refah ve şans noktası yüksek ve net.

16. Kurbağa Ve Yusufçuk Dövmesi

Kurbağa Ve Yusufçuk DövmesiPin

Kredi: @vivcrogstattoos

Sevimli bir kurbağa ile çok zarif bir hayvan dövmesi. Belirli bir ayrıntıya sahip olmayan kurbağa, bolluğu ve mutluluğu temsil eder. Diğer hayvanlar ve doğa ile birlikte, bir aidiyet ve ev duygusu verir. Çok güzel bir dövme.

17. Graffiti Kurbağa Dövmesi

grafiti kurbağa dövmesiPin

Kredi: @samgarbtattoos

Bu kurbağa dövmesi çok ilginç. Bir kişinin karakterinden başka bir şeyi temsil etmesi gerekmez. Grafiti yapmaya hazır araçlarıyla parlak ve neşeli. Harika bir sohbet başlatıcı.

18. Savaşçı Japon Kurbağa Dövmesi

Savaşçı Japon Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @drako.606

Bu, arka planda Japon imaları olan, kızgın görünümlü bir Japon siyah beyaz kurbağa dövmesidir. Bilgeliği temsil eden yanan boru ve elinde bir kılıçla, büyük olasılıkla savaşçı gücünü ve savaşma isteğini temsil eder.

19. Ters Kurbağa Dövmesi

Ters Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @rippintattoos

Alışılmadık olduğu için bu çok ilginç bir kurbağa dövmesi. Hareket halinde ve aktif olduğu hissini verir. Kurbağa dövmelerinin gerektirdiği her şey, refah, şans vb. için aktif bir arama hissi verir. Çok basit ama ilginç bir dövme.

20. Yağmur Ormanı Kurbağaları Dövmesi

yağmur ormanı kurbağa dövmesiPin

Kredi: @klinefamilyink

Doğal ortamlarında bulunan ormanda 3 farklı zehirli kurbağaya sahip olmak, gerçekliğin vahşi doğasını temsil ediyor. Çok fazla karakteri olan çok ilginç ve canlı bir dövme. Harika bir sohbet başlatıcı.

21. Dövme İyileştirme Sürecinde Bir Kurbağa

Dövmeyi İyileştirme Sürecinde Bir KurbağaPin

Kredi: @zoey.brooklynn

Çok fazla ayrıntıya sahip olmayan, ancak bıçakla kesilen çok renkli bir kurbağa. Başka herhangi bir pozisyonda olabilirdi ama bu hareket ediyor gibi görünüyor. Süreçte bir eğimi veya dönüşümü temsil eder. Kurbağalar, iyileştirme yetenekleriyle bilinir ve kutlanır.

22. Renkli Zehirli Kurbağa Dövmesi

Renkli Zehirli Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @top_art_tattoos

Doğada, renk ne kadar canlıysa kurbağanın o kadar tehlikeli olduğu bilinmektedir. Bu kurbağanın arkasındaki ölüm kafatası ile bu dövme, hayat kurtaran büyük bir dönüşümü ve tüm sürecin ciddiyetini temsil edebilir. Çok ilginç bir sohbet başlatıcı.

23. Swag Kurbağa Dövmesi

Yağlı Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @lissbei

Bu çok komik ve sevimli bir dövme. İnce bir anlam dövme türünden çok bir karakter tanımıdır. Bununla birlikte, çok ilginç ve hikayeye bağlı olarak pek çok anlam verilebilir.

24. Müzikal Kurbağa Dövmesi

Müzikal Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @mccallumtattoo

Bu çok canlı ve renkli bir dövme. Bu dövme ile biraz şans ve refah çekmeye çalışan müzikal bir kişiliğe çok uygun. Çok çekici ve eğlenceli bir sohbet başlatıcı.

25. Efsanevi Sigara İçen Kurbağa Dövmesi

Efsanevi Sigara İçen Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @_lingotto

Bu dövme, giydiği gardıroptan belli olan bir Japon kurbağası dövmesidir. Manzara ve duman, duruma bağlı olarak birden çok anlama gelebilecek efsanevi bir fantezi ortamını temsil ediyor.

26. Kurbağa Dövmesinin Korkunç Gerçekliği

Kurbağa Dövmesinin Korkunç GerçekliğiPin

Kredi: @nooare_tattooshop

Kurbağaların prestijli olduğu, refah ve bilgelik getirdiği düşünülürken, gerçek çok farklıdır. Bu dövme, yüzyıllardır kendi iradesi dışında işkence görmüş ve analiz edilmiş bir varlığa bağlanma hissini temsil ediyor. Korkunç bir gerçeklikten başka keşfedilecek bir şey kalmayıncaya kadar kişinin ruhunun parçalarını incelemeyi temsil eder.

27. Japon Sigara İçen Kurbağa Dövmesi

Japon Sigara Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @nannyflostattoo

Hemen hemen tüm Japon kurbağa dövmelerinde bir pipo veya bir tür duman bulunur. Hepsinin ortak noktası olan bir başka şey de, ister giysiler ister anıtlar olsun, bir tür Japon süslemesidir. Özellikle bu, hala biraz tarih içeren çok soğuk ve rahat bir dövme.

28. Detaylı Amerikan Kurbağa Dövmesi

Detaylı Amerikan Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @inkmonkeyvenice

Bu, yerli bir Amerikan kurbağasının çok ayrıntılı bir versiyonudur. Genellikle kurbağalar için kullanılan renklerle, kasaya daha fazla gizem katabilecek küçük bir ayrıntıya sahip. Boynunda tasması, başkasına ait olduğunu gösteren damgası ve uçuruma bakan gözleri.

29. Canlandırıcı Kurbağa Dövmesi

Canlandırıcı Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @tatuatrici

Siyah beyaz kurbağa dövmesi tasarımındaki bu renkli balon, dönüşümü başlatmak için herkesin biraz canlanmaya ihtiyacı olduğunu temsil ediyor. Kötü durumlardaki iyiliği ve beraberinde getirdiği parlak geleceği temsil eder.

30. Şapka Dövmeli Kurbağa

Şapka Dövmeli KurbağaPin

Kredi: @tonyhenson_rebelsouls

Bu çok sıradan bir kurbağa dövmesi. Canlı renkleri ile düşük enerjili ama mutlu hisleri temsil eder. Dövmeyi tanımlayan çok basit bir karakter, bir şapka gibi.

31. Neo Japon Kurbağa Dövmesi

Neo Japon Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @the_shop_okinawa

Bu, neredeyse ana karakterin ne olduğunu merak etmenize neden olan çok karmaşık bir dövme. Neo Japon kurbağa dövmeleri, Japon yönlerinin ve pop kültürünün bir karışımıdır. Diğer amfibilerin eşliğinde çok kızgın görünen bir kurbağa ile çok renkli ve canlı bir dövme. Elinde bir kılıç ya da bıçakla konumunu ve gururunu savunmaya hazırdır. Harika bir sohbet başlatıcı.

32. Flüt Çalan Bir Kurbağa Dövmesi

Flüt Çalan Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @monteratattoo

Kurbağanın basit ama canlı renkleriyle karışan çok müzikal bir kişilik ipucu. Suyun doğal iyileştirici özelliklerini simgeleyen bir tür Kelt kurbağası dövmesidir, bu nedenle kurbağanın neden su kenarında büyüyen bir mantarın üzerinde olduğu.

33. Lotus Çiçeği Dövmesinde Kelt Kurbağası

Lotus Çiçeği Dövmesi Üzerine Kelt KurbağasıPin

Kredi: @luckydeviltattoosandpiercings

Kelt kültüründe kurbağalar iyileşmeyi ve yenilenmeyi simgeliyor. Lotus çiçeği, kendini iyileştirme ve ruhsal olarak yükselme eylemini sembolize eder. Bu kombinasyonda dövme, bir kişinin hayatında gerçekleşen veya gerçekleşen daha iyiye doğru önemli bir dönüşümü çok iyi temsil edebilir. Çok kişisel ve anlamlı bir dövme.

34. Kurbağa Tarot Kartı Dövmesi

Kurbağa Tarot Kartı DövmesiPin

Kredi: @purplemoon_tattooist

Tarotta kurbağa kartı doğurganlığı temsil eder ve metamorfozu sembolize eder. Kurbağanın kendisi bir değişim ve dönüşümü temsil ettiği için, bu dövme tam olarak bunun bir temsilidir. Genel büyümeyi ve duygusal salıvermeyi ifade eder.

35. Minimalist Kurbağa Dövmesi

Minimalist Kurbağa DövmesiPin

Kredi: @Pinterest

Sadece kurbağaları ve onları dövme fikrini sevdiğiniz için basit ve sevimli bir kurbağa dövmesi istiyorsanız, bu sizin için olanıdır. Bu, sürecin daha hızlı olacağı anlamına gelen daha küçük bir dövme ve gördüğünüz ana şey olmak zorunda değil. İnce bir karakter tanımlayıcısı.

36. Ağaç Kurbağası Dövmesi

ağaç kurbağası dövmesi 1Pin

Kredi: @sonsuzsummertattoo
Ağaç Kurbağası Dövmesi 2Pin
Kredi: @thesilverkeytattoo

Ağaç kurbağası dövmesi, kurbağa dövmeleri için çok popüler bir seçenektir. Diğer kurbağa dövmelerinde olduğu gibi, bu da yeniden doğuş ya da yeni bir yaşam anlamı veriyor. Canlı ve renklidir ve bu nedenle bu anlam için mükemmeldir.

37. Küçük Kurbağa Kulağı Dövmesi

Küçük Kurbağa Kulak DövmesiPin

Kredi: @Pinterest

Bu çok minimalist ve küçük bir kurbağa dövmesidir. Bir kurbağa ve onun temsil ettiği her şey karakterinizin bir parçasıysa ve bunun bu kadar bariz olmasını istemiyorsanız, bu harika bir seçenektir. Kulak memesinde olduğu için daha çok acıyabilir ama çok küçük olduğu için ağrı uzun sürmez.

38. Kermit Kurbağa Dövmesi

Kurbağa Kermit DövmesiPin

Kredi: @adara_tattoo_collective

Kurbağa Kermit, ünlü bir Muppet şovunun harika bir karakteridir. Kurbağa Kermit ile bir kurbağa dövmesinin hangi versiyonunu isterseniz yeniden yaratmak geçmişte çok popülerdi. Olasılıklar sonsuzdur, sadece biraz hayal gücünüzü kullanın ve onu kendi karakterinize göre ayarlayın.

39. Kurbağa Adam Dövmesi

kurbağa adam dövmesi 1Pin

Kredi: @ryujin.vivid
kurbağa adam dövmesi 2Pin
Kredi: @ggreatt_tattoo

Kurbağa adam dövmelerinin donanma fok adamı tarafından yapıldığı bilinmektedir. Şekil her zaman benzerdir ve genellikle aktiftir. Olasılıklar sonsuzdur ve kişisel zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.

40. Kurbağa ve Akrep Dövmesi

Kurbağa Ve Akrep Dövmesi 1Pin

Kredi: @familyinktx
Kurbağa Ve Akrep Dövmesi 2Pin
Kredi: @klaudia_wojciech_art

Kurbağa ve akrep hakkında ünlü bir Rus masalı vardır. Akrep nehri geçmek ister ve karşıya geçmek için bir kurbağanın sırtına binmesini ister, kurbağa akrebin onu sokacağından korkarak tereddüt eder ve akrep sokar mı diye sorar. Akrep, olmayacağını çünkü bu şekilde ikisinin de boğulacağını söyler.

Kurbağa isteksizce kabul eder ve giderler. Suyun ortasında akrep kurbağayı sokar ve ikisini de boğar. Boyacı kurbağa, akrebin sonucunu bile bile neden soktuğunu sorar ve akrep, bunun kendi doğasında olduğunu söyler.

Dövmenin anlamı, tam olarak bu hikayeyi ve bazı şeylerin değiştirilemeyeceğini veya bazı insanların çıkarlarına uygun olsun ya da olmasın sizi inciteceklerini temsil etmektir.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın