Berserk Tattoo: 40 Yaratıcı Tasarım Fikri ve Anlamı (2023 Güncellemesi)

Berserk, ilk olarak 1997’de yayınlanan popüler bir anime televizyon dizisidir. Ancak animenin 2016’da yayınlanan ikinci baskısı dünya çapında tanınırlık kazandı ve kısa sürede tüm zamanların en popüler anime dizilerinden biri haline geldi.

Bu karanlık fantezi animesine aşina değilseniz, işte olay örgüsünün kısa bir özeti;

Anime, ‘Kara Kılıç Ustası’ olarak Guts adlı bir karakteri takip ediyor. Eski bir paralı asker olan Guts, Band of the Hawk olarak bilinen bir paralı asker grubuyla ortalıkta dolaşırken görüldü. Grubun lideri Griffith, grup üyesi dahil tüm takipçilerini feda etti. Sadece Guts ve sevgilisi Casca kurban töreninden kaçmayı başardı. Ne yazık ki Casca, grup lideriyle olanlardan dolayı akıl sağlığını ve hafızasını kaybetti.

Şimdi, bu sadece animede ortaya çıkan tüm intikam maceralarına giriş olacaktır. Hem animasyon hem de hikaye açısından gerçekten bir başyapıt, bu yüzden izlemeye oldukça değer.

Tabii ki, animeye zaten aşina olanlarınız, harika dövme ilhamı için kullanılabilecek bir sürü ilginç sembolizm, karakter ve işaret olduğunu biliyor. Ne tür bir Berserk dövmesi yaptırmanız gerektiğinden emin değilseniz, başlamak için doğru yer burasıdır. Aşağıdaki paragraflarda, en iyi tasarım seçeneklerinden bazılarından bahsedeceğiz, bunların arkasındaki anlamı açıklayacağız ve umarız size yeni bir Berserk dövmesi yaptırmanız için ilham vereceğiz. Bu nedenle, daha fazla uzatmadan, hemen konuya girelim!

En İyi Berserk Dövme Tasarımları

Cesaret dövmesi

Giriş bölümünde de belirttiğimiz gibi, ‘Kara Kılıç Ustası’ olarak tanınan ana karakter Guts. Eski bir paralı asker ve damgalanmış bir gezgin (Brand of Sacrifice) olarak, şimdi tüm acılarına bir son bulmak için dünyayı dolaşıyor. Hayata genel olarak kasvetli bir bakış açısına sahip alaycı bir adamdır. Bununla birlikte, dizinin her yeni bölümünde, Guts’ın tüm korunan dış görünüşünün altında ne kadar şefkatli ve uyumlu olduğunu keşfediyoruz.

Ne de olsa, içinden geçti, Bağırsak kinci oldu ve intikam onun görevi haline geldi. Kişiliği değişmeye devam ediyor ama Guts azim ve dayanıklılığın kişileşmesi haline geliyor ve öyle kalıyor.

Kesinlikle bir Berserk dövmesi için mükemmel bir ilham kaynağı. Süper harika ve ikonik sahnelerden kendi görünümüne kadar, konu Guts olduğunda tasarım ilhamı almak için seçebileceğiniz çok şey var. İşte ilham almak için de kullanabileceğiniz favori Guts dövmelerimizden bazıları;

cesaret dövmesi 1Pin

Kredi: @meikosthef
cesaret dövmesi 2Pin
Kredi: @evans.ink
Cesaret Tattoo3Pin
Kredi: @matsy__
Cesaret Tattoo4Pin
Kredi: @clydetattoos
cesaret dövmesi 5Pin
Kredi: @berserk_ayt

Behelit/Beherit Dövmesi

Behelitler genellikle son derece ruhani taş nesneleri olarak tanımlanır. Şimdi, bu nesneler çok önemlidir çünkü onlar, Astral Dünya’nın derin bir katmanı ile Fiziksel Dünya arasında bir bağlantı kuran anahtarlar olarak işlev görürler. İnsanlığın inancını yönettiğine inanılan bunlar, öncelikle Tanrı Eli’ni çağırmak için kullanılır.

Behelitler yumurtaya benzer ve genellikle ‘Kralın Yumurtası’ olarak anılır. Behelitler genellikle yeşil veya mavimsi yeşildir, ancak en popüler olanı Crimson Behelit’tir. Bir Behelit dövmesi yaptırmak, tüm Berserk hayranları için olağanüstü bir fikirdir, bu nedenle ilham almak için aşağıdaki dövme fikirlerinden bazılarını kontrol ettiğinizden emin olun;

Behelit/Beherit Dövmesi 1Pin

Kredi: @cecilmoth
Behelit/Beherit Dövme 2Pin
Kredi: @seoulinktattoo
Behelit/Beherit Dövme 3Pin
Kredi: @konton_tattoos
Behelit/Beherit Dövme 4Pin
Kredi: @elqtattoo
Behelit/Beherit Dövme 5Pin
Kredi: @eyepatch.tattoo_

Kurban Dövme Markası

Fedakarlık Markası, Kıyamet Çağrısı için meshedilenleri işaretler. Bu, kutsal ilan edilenlerin insanlıklarını aştığı ve Tanrı’nın Eli’nin üyeleri olarak da bilinen bir havari haline geldiği bir kurban ritüeli veya töreni olarak bilinir. Ritüel, çağırana yakın birinin ritüel olarak öldürülmesini içerir. Merhumun hayatının gücü, çağıranın insanlık ile havari arasındaki geçişini tamamlamak için kullanılır.

Bağırsaklar ve Casca, markalaşma ritüelinden sağ kurtulan tek karakterlerdir. Bu nedenle, gittikleri her yere kargaşa getirmelerine neden olan kötü ruhları çekmeye devam ediyorlar. Kurban Markası dövmesini yaptırmaya karar verirseniz, işte en iyi tasarım fikirlerinden bazıları.

Kurban Markası Tattoo 1Pin

Kredi: @radmanties
Kurban Markası Tattoo 2Pin
Kredi: @tigerlotustattoo
Kurban Markası Tattoo 3Pin
Kredi: @jasmin_tattoo
Kurban Markası Tattoo 4Pin
Kredi: @blackhousetattoo
Kurban Markası Tattoo 5Pin
Kredi: @mikesgarbageart

Casca Dövme

Casca, Guts’ın yabancılaşmış arkadaşı ve Band of Falcon’un eski bir lideridir. Hikayenin kadın başrol oyuncusu, genellikle erkek fatma ve son derece yetenekli ve dirençli görünüyor. Casca, köylü bir ailede doğdu ama saygı duyulan bir savaşçıya dönüştü.

“Kedi ve köpek” ilişkilerinin ardından, Guts ve Casca nihayet birbirlerine saygı duymaya başlarlar ve serinin geri kalanı hayatta kalmak için işbirliği yapmalarına dayanır. Hem Guts hem de Casca, onları Brand of Sacrifice ile bırakan bir kurban ritüeli olan Invocation of Doom’dan hayatta kalan tek kişilerdir.

Yolları ayrıldıktan sonra (Guts hapsedilir ve Casca, Hawks’ın lideri olur), Guts ve Casca yeniden bir araya gelir ve sevgili olurlar. Casca, görünüşü, serideki harika ve ikonik anları sayesinde ve aynı zamanda Guts ve Griffith ile birlikte serinin kalbi ve ruhu olduğu için dövme tasarımı için mükemmel bir seçim. İlham almak için favori Casca dövme tasarımlarımızdan bazılarına göz atın;

Kaska Dövme 1Pin

Kredi: @mme_poppy
Kaska Dövme 2Pin
Kredi: @lauriane_tattooer
Kaska Dövme 3Pin
Kredi: @tattoo_destroy
Kaska Dövme 4Pin
Kredi: @thinkart_cr
Kaska Dövme 5Pin
Kredi: @_catnoname

Ejderha Avcısı Kılıç Dövmesi

Dragon Slayer, Guts tarafından kullanılan devasa bir kılıcın adıdır. Bu kılıç, Berserk’in imza silahı ve Tutulma’da hayatta kalmanın ana yolu haline geldi (Tanrı Eli’nin yeni bir üyesinin karşılandığı yerlerde bile nadirdir). Dragon Slayer kılıcı genellikle korkunç ve efsanevi olarak tanımlanır ve bu nedenle Berserk’ten ilham alan bir dövme için mükemmel bir seçim olduğunu düşünüyoruz.

Bu kılıç bir ejderhayı öldürecek kadar güçlü ve kimse tarafından kullanılamayacak kadar ağır ve büyük olduğu için onu doğru şekilde kullanabilen tek kişi Guts’du. Yani kılıç dövmesini Guts ile birlikte yaptırmak da mükemmel olurdu. Her iki durumda da, ilham almak için kullanabileceğiniz favori Dragon Slayer dövme tasarımlarımızdan bazıları;

Ejderha Katili Kılıç Dövmesi 1Pin

Kredi: @external-preview.redd.it
Ejderha Katili Kılıç Dövmesi 2Pin
Kredi: @nextluxury
Ejderha Katili Kılıç Dövmesi 3Pin
Kredi: @nextluxury
Ejderha Katili Kılıç Dövmesi 4Pin
Kredi: @i.redd.it
Ejderha Katili Kılıç Dövmesi 5Pin
Kredi: @pinterest.com

disk dövme

Puck, muhtemelen Guts’ın en iyi bilinen arkadaşıdır. Pisky ırkının bir elfi olan Puck’ın, eski rüzgar ruhlarının soyundan geldiğine inanılır. Genellikle böcek benzeri kanatları ve uzun, elf benzeri kulakları olan çıplak bir adam olarak tasvir edilir. Dikenli, mavi saçları ve iri mavi gözleri ile tanınır.

Tüm bu kargaşa ve yıkımın arasında, Puk komik bir rahatlama sunar ve Bağırsakların birkaç kahkaha atmasını sağlar. O süper neşeli ve kaprisli ve Puck’ın varlığı her sahnede gerçekten göze çarpıyor. Guts çok alaycı olduğu için, Puck tam tersidir ve ne kadar sabırlı olduğunu ve herkeste, hatta Puck’ın kendisine karşı bile en alaycı ve yıkıcı anlarında Guts’ta bile yapışkan madde görmeye istekli olduğunu gösterir.

Bir Puck dövmesi yaptırarak, gerçekten ışığa ve iyiye odaklanma konusunda ne kadar istekli olduğunuzu gösteriyorsunuz. Puck’ın harika bir dövme seçeneği olduğunu düşünüyoruz, bu nedenle ilham almak için favori Puck dövme tasarımlarımızdan bazılarını kontrol ettiğinizden emin olun;

disk dövmesi 1Pin

Kredi: @art_bycyn
disk dövmesi 2Pin
Kredi: @itsukitattoo
Disk Dövme 3Pin
Kredi: @tatlıblanky
Disk Dövme 4Pin
Kredi: @sanartt
Disk Dövme 5Pin
Kredi: @helena_loga

Griffith dövme

Griffith, Guts ve Casa ile birlikte Berserk’in ana karakterlerinden biri ve baş düşmandır. Griffith onu bir savaşta yendikten sonra Guts’ın katılmak zorunda kaldığı paralı asker grubu Band of the Hawk’ın lideridir. Guts ve Griffith, dizi boyunca çalkantılı bir ilişkiye sahiptir ve genellikle hikayenin ana odak noktasıdır.

Griffith tartışmalı bir karakter çünkü dizi boyunca bir kötü adama dönüşmeyi başarıyor. Ayrıca Tutulma sırasında, sonunda bir krallık elde etmek ve Tanrı Eli’nin bir üyesi olmak için Band of the Hawk’ı feda eder.

Guts ile genel ilişkisi ve bir kötü adama dönüşmesi, Griffith’i Berserk hakkında konuşurken vazgeçilmez bir karakter haline getirdi. Bu nedenle, bir Berserk dövmesi için mükemmel bir ilham kaynağı olacağına inanıyoruz, bu yüzden biraz ilham almak için favori Griffith dövme tasarımımıza göz atın;

Griffith Dövme 1Pin

Kredi: @kurogosu
Griffith Dövme 2Pin
Kredi: @tomasan.dövme
Griffith Dövme 3Pin
Kredi: @le.ston
Griffith Dövme 4Pin
Kredi: @kasvetlibugz
Griffith Dövme 5Pin
Kredi: @lude.psd

Karanlığın Canavarı Dövmesi

Beast of Darkness, Gut’ın intikamının, gazabının ve kana susamışlığının tezahürüdür. Eclipse olaylarından kaynaklanan travması, Guts’ı kinci bir karaktere dönüştürdü, öyle ki Canavar, Guts’ın en olumsuz duygularından yararlanıyor.

Canavar, Kulübeler Berserker Zırhını her etkinleştirdiğinde teslim olur. Bu zırh, Bağırsaklara sınırsız güç ve çeviklik sağlar. Bu olduğunda Canavar, Guts’ın zihnini ele geçirir ve onu durdurulamaz bir canavara dönüştürür.

Canavar, dizi boyunca Guts’ın kişiliğinin ve gelişiminin önemli bir yönüdür. Aynı zamanda harika bir Berserk dövmesi için kesinlikle harika bir ilham kaynağı olabilecek inanılmaz görüntüler. İşte ilham almak için kullanabileceğiniz en sevdiğimiz Beast of Darkness dövme tasarımlarımızdan bazıları;

Karanlığın Canavarı Dövmesi 1Pin

Kredi: @cupcakethecreator
Karanlığın Canavarı Dövme 2Pin
Kredi: @bataklık
Karanlığın Canavarı Dövme 3Pin
Kredi: @midna.dövme
Karanlığın Canavarı Dövme 4Pin
Kredi: @leandromuniz.ink29
Karanlığın Canavarı Dövme 5Pin
Kredi: @bellamercertattoo

Son düşünceler

Ve bu kadar; Bunlar, kendi dövmeniz için ilham kaynağı olarak kullanacağınızı umduğumuz en sevdiğimiz Berserk dövme tasarım fikirleriydi. Bu makalede kullanılan dövme resimlerinin kopyalanamayacağını belirtmek zorundayız; tasarımlar, onları yaratan dövme sanatçılarının kültürel ve fikri mülkiyetidir. Tasarımınızın nasıl görünebileceği hakkında bir fikir edinebilmeniz için yalnızca görselleri öne çıkardık. Tasarımlar, kendi yeni oluşturduğunuz tasarımınız için ilham kaynağı olabilir. Umarız önerilerimizi ve tasarım seçimimizi beğenirsiniz.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın