Cesaret ve Cesaret Gösteren 30+ Dövme Tasarımı (2023 Güncellemesi)

Hayattaki engellerin ve zorlukların üstesinden gelmek, insanları daha güçlü ve dirençli kılar. Ancak bazen, hayatın engellerine karşı verilen tüm mücadele ve katlanma cesaretimizi kırmış ve zayıf hissetmemize neden olabilir. Çoğu zaman, o noktaya geldiğimizde, bir destek sistemine, bizi seven ve destekleyen insanlara ihtiyaç duyarız ve bu çoğu durumda çok yardımcı olur.

Ancak diğer durumlarda, bugün bulunduğumuz yere gelmek için katlanmayı ve üstesinden gelmeyi başardığımız şeyleri kendimize hatırlatmalıyız. Böyle bir hatırlatıcı da dövme olabilir.

Bir dövme, içsel gücümüzü, cesaretimizi ve cesaretimizi hatırlatabilir. Hatta gelecek için bir cesaret ve güç kaynağı olabilir. Cesaret ve iç gücü yönlendirmenin bir kaynağı veya yolu olup olmadığına bakılmaksızın, kesinlikle bu anlamı mükemmel bir şekilde taşıyan bir dövme tasarımına ihtiyaç vardır.

Yani, içsel gücünüzü ve cesaretinizi kanalize edecek bir dövme için ilham arıyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz. Aşağıdaki paragraflarda, dövme tasarımınız için kullanabileceğiniz eşsiz cesaret sembollerinden bahsedeceğiz. Öyleyse başlayalım!

Cesaret ve Cesaret Gösteren 30+ En İyi Dövme Tasarımı

aslan dövmesi

Cesaret ve Cesareti Gösteren Aslan Dövmesi 1Pin

Kredi: @loze_bng

Ormanın Kralı olarak aslan, cesaretin, liderliğin ve gücün sembolüdür. Aslanlar genellikle son derece zeki ve korkusuz hayvanlar olarak kabul edilir ve cesaretleri sonsuzdur. Bu hayvanlar, yollarına çıkan her şeyle savaşmak için hayatlarını feda etmeye hazır. Aslanlar ayrıca yoruma bağlı olarak gururu, aileyi, hatta barışı ve uyumu sembolize eder.

Bu nedenle, diğer takdire şayan niteliklerin yanı sıra kendi cesaret ve cesaret duygularınızı gerçekten tercüme edecek bir dövme istiyorsanız, kesinlikle bir aslan dövmesi yaptırmayı düşünmelisiniz. İşte kendi aslan dövmeniz için ilham alabileceğiniz favori aslan dövme tasarımlarımızdan bazıları;

Cesaret ve Cesareti Gösteren Aslan Dövmesi 2Pin

Kredi: @aslandövmeleri
Cesaret ve Cesareti Gösteren Aslan Dövmesi 3Pin
Kredi: @barbieink_tattoos
Cesaret ve Cesareti Gösteren Aslan Dövmesi 4Pin
Kredi: @aslandövmeleri
Cesaret ve Cesareti Gösteren Aslan Dövmesi 5Pin
Kredi: @amybillingtattoo
Cesaret ve Yiğitliği Gösteren Aslan Dövmesi 6Pin
Kredi: @tiago_de_brito

Koi Balığı Dövmesi

Cesaret ve Cesareti Gösteren Koi Balığı Dövmesi 1Pin

Kredi: @yuki_zerkjad

Koi balığı, genellikle Japonya ve Çin’deki kraliyet ve zenginlerin açık hava havuzlarını süsleyen geleneksel bir Japon balığıdır. Ancak bu balığın tarihi etkisi sadece güzel görünümünden kaynaklanmıyor; Koi balığı ve altın ejderha efsanesi de var. Balık burada azim, cesaret ve korkusuzluğun sembolü haline gelir.

Çin menşeli efsane, Huang Ho Nehri’nin (Sarı Nehir olarak da bilinir) akıntısında yüzmeye çalışan binlerce Koi balığı hakkında bir hikaye anlatır. Ve birçok balık, ters yönde başarıyla yüzmeyi başardı. Ancak büyük şelaleye vardıklarında neredeyse tüm balıklar pes etti. Ancak bir Koi balığı şelaleyi yüzerek yukarı çıkmaya ve zirveye ulaşmaya kararlıydı.

Balık 100 yıl uğraştıktan sonra nihayet zirveye ulaşmayı başardı. Tanrılar balığı altın bir ejderhaya dönüştürerek ödüllendirdiler. Ve bu efsane halk arasında yayıldığından beri, bu balığı azim, cesaret ve azim sembolü haline getirdi.

Bu nedenle, kararlılığınızı ve cesaretinizi ve herhangi bir hedefe ulaşma yeteneğinizi gösterecek bir dövme istiyorsanız, o zaman bir Koi balığı dövmesi yaptırmalısınız. İşte yeni dövmeniz için ilham alabileceğiniz en iyi tasarımlarımızdan bazıları;

Cesaret ve Cesareti Gösteren Koi Balığı Dövmesi 2Pin

Kredi: @dövmeci.ashuri
Cesaret ve Cesareti Gösteren Koi Balığı Dövmesi 3Pin
Kredi: @novayenthe.dövme
Cesaret ve Cesareti Gösteren Koi Balığı Dövmesi 4Pin
Kredi: @nastyafox
Cesaret ve Cesareti Gösteren Koi Balığı Dövmesi 5Pin
Kredi: @petrazoliktattoo
Cesaret ve Cesareti Gösteren Koi Balığı Dövmesi 6Pin
Kredi: @joha_wtl

kurt dövmesi

Cesaret ve Yiğitliği Gösteren Kurt Dövmesi 1Pin

Kredi: @dani.tez

Kurtlara gelince, sembolizmleri bir kültürden diğerine değişir. Dünyanın bazı yerlerinde görülen kurtlar, maneviyat, ölüm ve yeniden doğuşun sembolleridir. Diğer yerlerde ve kültürlerde kurtlar cesareti, korkusuzluğu ve sadakati simgeler. Yorum ne olursa olsun, kurtların inanılmaz derecede cesur olduğu konusunda hepimiz hemfikir olabiliriz; acımasız vahşi doğada hayatta kalmak, bu hayvanları çok daha cesur ve güçlü kıldı.

Onlardan da öğrenebiliriz; kurtlar bize azim, sadakat, ailenin önemi ve asla pes etmemenin önemini öğretir. Öyleyse, yeni dövmeniz için kurt dövmesinden daha iyi bir sembolizm olabilir. İşte ilham almak için kullanabileceğiniz favori kurt tasarımlarımızdan bazıları;

Cesaret ve Yiğitliği Gösteren Kurt Dövmesi 2Pin

Kredi: @megandotart
Cesaret ve Cesareti Gösteren Kurt Dövmesi 3Pin
Kredi: @alexbringhursttattoo
Cesaret ve Cesareti Gösteren Kurt Dövmesi 4Pin
Kredi: @tattoo_wolfs
Cesaret ve Yiğitliği Gösteren Kurt Dövmesi 5Pin
Kredi: @nikhil_tattoo
Cesaret ve Yiğitliği Gösteren Kurt Dövmesi 6Pin
Kredi: @tattoo_wolfs

hançer dövmesi

Cesaret ve Cesareti Gösteren Hançer Dövmesi 1Pin

Kredi: @cado.dövme

Hançerler genellikle tehlike, şiddet, kayıp veya ihanet gibi kavramları temsil eder. Tarihsel olarak, büyük olaylar (örneğin Viktorya döneminden kaynaklanan cinayetler gibi) hançerlerle yapılmıştır. Kanlı bir hançer genellikle ihaneti ve cinayeti sembolize eder. Ancak hançerler aynı zamanda cesareti ve korkusuzluğu da sembolize eder. Çünkü hançer kullanmak yakın dövüşten korkmamak demektir.

Bu nedenle, kendi cesaretini sergilemek isteyen pek çok kişi hançer dövmelerine, hatta hançer tılsımlarına ve tılsımlara gider.

Hançerler kısa bıçaklar olduğu için genellikle sadece insanlar için kullanılır; bu aynı zamanda sizin iyiliğinizi istemeyen insanlara karşı kazanmak için gereken cesaret sembolizmini de derinleştirir.

Hançer dövmelerinin Viktorya tarzında, hatta bazen Orta Doğu veya Afrika tarzında yapıldığı bilinmektedir. Her iki durumda da, sembolizm oradadır. İşte ilham almak için kullanabileceğiniz hançer dövmeleri için en iyi seçimlerimizden bazıları;

Cesaret ve Cesareti Gösteren Hançer Dövmesi 2Pin

Kredi: @sakallıbeyefendi
Cesaret ve Cesareti Gösteren Hançer Dövmesi 3Pin
Kredi: @tattooist_solar
Cesaret ve Cesareti Gösteren Hançer Dövmesi 3Pin
Kredi: @constantxgrind
Cesaret ve Cesareti Gösteren Hançer Dövmesi 4Pin
Kredi: @_coffindragger_
Cesaret ve Cesareti Gösteren Hançer Dövmesi 5Pin
Kredi: @outofstepbooks

Hodan Çiçeği Dövmesi

Cesaret ve Cesareti Gösteren Hodan Çiçeği Dövmesi 1Pin

Kredi: @torchlighttattoo

Hodan, cesaretin ve korkusuzluğun nihai sembolü olan harika bir çiçektir. Adının, ‘terin kaynağı’ anlamına gelen Latince ve Arapça slike Borrego kelimesinden geldiğine inanılıyor. Dünyadaki pek çok kültürde Hodan bitkisi, kişinin mutlu ve memnun olma arzusunu sembolize eder, aynı zamanda zorluklara karşı cesaret mutluluğa ulaşmak için. Aynı zamanda kişinin zorluklar karşısında bile başarılı olabileceğini gösterir.

Engelleri aşmak, içsel güç ve cesaret göstermek tarihsel olarak bu çiçekle ilişkilendirilmiştir. Örneğin Romalı askerler, düşmana karşı zafer kazanmaları için güç ve cesaret vereceğine inanarak savaşa gitmeden önce Hodan yaprakları yerlerdi. Keltler, içtiklerinde daha cesur olmaları için şaraplarına hodan bitkisi eklemişlerdir.

Öyleyse, bir dövme için bir Hodan çiçeğinden daha iyi bir sembol kullanmak. İşte kendi dövmeniz için ilham alabileceğiniz favori Hodan çiçeği dövme tasarımlarımızdan bazıları;

Cesaret ve Cesareti Gösteren Hodan Çiçeği Dövmesi 2Pin

Kredi: @cangwu_tattoo
Cesaret ve Cesareti Gösteren Hodan Çiçeği Dövmesi 3Pin
Kredi: @yumuşak__kek
Cesaret ve Cesareti Gösteren Hodan Çiçeği Dövmesi 4Pin
Kredi: @ek.dövmeler
Cesaret ve Cesareti Gösteren Hodan Çiçeği Dövmesi 5Pin
Kredi: @tattoo.haneul
Cesaret ve Cesareti Gösteren Hodan Çiçeği Dövmesi 6Pin
Kredi: @myriam_black_tattoo

kırmızı dövmeler

Cesaret ve Cesareti Gösteren Kırmızı Dövmeler 1Pin

Kredi: @renrobot.art

Tarihsel ve kültürel olarak kırmızı renk genellikle cesaret, onur, sadakat, korkusuzluk, tutku, güzellik ve hatta mutluluk veya düğünlerle ilişkilendirilmiştir. Elbette savaş, ölüm ve hayattaki diğer olumsuz olaylarla da ilişkilendirilir. Bu nedenle insanlar korkusuzluk ve cesaret ya da tutku ve sevgi göstermek istediklerinde genellikle kırmızı dövmelere yönelirler.

Dövmenin tasarımı ne olursa olsun, kırmızı renkliyse anlam anında değişir ve tasarımı benzersiz bir şekilde size ait yapar. Bu nedenle, yukarıda belirtilen tasarımlardan herhangi birini beğenmezseniz, her zaman istediğiniz bir dövmeyi yaptırabilir ve onu kırmızıya boyayabilirsiniz. İşte ilham almak için kullanabileceğiniz favori kırmızı dövme tasarımlarımızdan bazıları;

Cesaret ve Cesaret Gösteren Kırmızı Dövmeler 2Pin

Kredi: @stephen_tattooing_
Cesaret ve Cesareti Gösteren Kırmızı Dövmeler 3Pin
Kredi: @tormento.art
Cesaret ve Cesaret Gösteren Kırmızı Dövmeler 4Pin
Kredi: @tattoobynastya
Cesaret ve Cesaret Gösteren Kırmızı Dövmeler 5Pin
Kredi: @yenitattoo_studio
Cesaret ve Cesareti Gösteren Kırmızı Dövmeler 6Pin
Kredi: @tattoochristina

Son düşünceler

Cesareti simgeleyen bir dövme yaptırmak istiyorsanız aşağıdakileri hatırlamanız gerekir;

  • Gücü ve cesareti tasvir etmek için dövmenin kendi başına büyük veya agresif olması gerekmez. Bazen hayatınıza ve deneyimlerinize özel küçük, anlamlı tasarımlar daha yüksek sesle konuşur.
  • Cesareti simgeleyen bir dövme yaptırmak isteyen insanların çoğu, genellikle onu görünür bir yere yerleştirir; kollar, eller, göğüs, boyun, omuzlar ve benzeri yerler gibi. Şimdi, bu kendi avantajlarını ve dezavantajlarını taşıyabilir. Tasarıma bağlı olarak, örneğin, bazen cesur, görünür bir dövmeye sahip olmak iş yerinde bazı sorunlar yaratabilir. Bu nedenle, daha cesur taraftaysa dövmenin yerleşimini aklınızda bulundurun; hançer dövmesi veya agresif aslan/kurt tasarımı gibi.
  • Yukarıda belirtilen semboller, gücü ve cesareti simgeleyen tek semboller değildir. Hayatınızda sizi daha güçlü ve daha cesur yapan her şey, dövme şeklinde bir hatırlatma görevi görecek kadar iyidir. Bu nedenle, aklınızda başka bir şey varsa, kendi benzersiz tasarımınızı yapmaktan çekinmeyin.
  • Bahsedilen tasarım fikirlerinden herhangi birini beğenmediyseniz, belki de cesaretinizi ve korkusuzluğunuzu ifade etmek için tüy veya sonsuzluk sembolleri gibi küçük dövme sembollerini düşünmelisiniz. Eski zamanlardan beri, tüy cesareti ve bireyciliği sembolize ederken, sonsuzluk sembolü sonsuz güç ve cesareti temsil ediyordu.

Bir şey daha; Ne tür bir dövmenin peşinde olursanız olun, her zaman profesyonel ve deneyimli bir dövme sanatçısına yaptırdığınızdan emin olun. Vizyonunuzun ve tasarımınızın hayata geçmesinin tek yolu budur. Bu nedenle, mürekkebinizi yapmak için kimi seçtiğinize dikkat edin.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın