Doğaüstü Dövme: En İyi Kılavuz ve 80’den Fazla En İyi Tasarım Fikri

Ürkütücü ve doğaüstü olan her şeyin hayranı mısınız? Belki de diğer tarafla kutlamak istediğiniz derin bir bağınız var? Mücadelelerinizi temsil etmek, gücünüzü kucaklamak veya belirli bir film veya TV şovuna olan takdirinizi göstermek için doğaüstü bir dövme yaptırın.

Doğaüstü Dövme: En İyi Kılavuz ve 80’den Fazla Tasarım Fikri

Doğaüstü Dövmeler RehberiPin

Kredi: instagram

İşte en sevdiğimiz doğaüstü dövmelerden bazıları ve sevdiğimiz tasarımlardan bazı örnekler.

Doğaüstü TV Programı Dövmesi

Doğaüstü TV Programı Dövme 1Pin

Kredi: instagram
Doğaüstü TV Programı Dövme 2Pin
Kredi: instagram
Doğaüstü TV Programı Dövme 3Pin
Kredi: instagram

Dövmeler, uzun süredir devam eden CW şovunun bilgisinde önemli bir rol oynuyor. Dövmeler baş karakterlerin göğüslerinde kendine özgü bir tasarıma sahip olmasıyla ele geçirilmeye karşı koruma sağlar. Bazı hayranlar sözlerini Kansas şarkısı ‘Carry On Wayward Son’dan, dizinin resmi olmayan tema şarkısından veya Winchester kardeşinin birçok alıntısından alıyor.

Ayrıca Okuyun: Güneş ve Ay Dövmeleri: Anlamı ve 47 En İyi Tasarım Fikri

Vampir Dövmesi

Vampir Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Vampir Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Vampir Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Vampirler film ve TV hayranları arasında sürekli popüler olmuştur. Ölümle, güçle, seksle ve tutkuyla bağlantılıdırlar. Popüler karakterlerden ısırık izlerine kadar vampirler, kalıcı olarak popüler olan doğaüstü dövmelerdir. İster karanlık ve seksi bir şey, ister daha gerçekçi bir şey isteyin, vampir dövmelerinin asla modası geçmeyecek.

Biliyor musun:

Vampir folkloru 18. yüzyılda Batı Avrupa’da popülerliğe kavuşsa da aslında kökeni İbranilere, Romalılara, Eski Yunanlılara ve Mezopotamyalılara kadar uzanıyor.

Kurt adam dövmesi

Kurt adam dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Kurt adam dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Kurt adam dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Kurt adam dövmeleri, kendini yalnız kurt gibi hisseden ve ortama pek uyum sağlayamayan herkes için idealdir. Aynı zamanda içindeki canavarı saklayan birini de sembolize ederler. Kurt adam dövmeleri, keskin dişleri ve uzun pençeleri olan vahşi dövmelerdir. Dolunaydaki bir kurt adamın, oluşumun ortasındaki doğaüstü yaratığın veya daha belirsiz bir şeyin ikonik bir film görüntüsünü seçin.

Melek Dövmesi

Melek Doğaüstü Dövme 1Pin

Kredi: instagram
Melek Doğaüstü Dövme 2Pin
Kredi: instagram
Melek Doğaüstü Dövme 3Pin
Kredi: instagram

Melek dövmeleri genellikle, ister daha yüksek bir güçten ister ölen sevilen birinin ruhundan olsun, her kullanıcıya koruma sağlamak için mürekkeplenir. Kişisel inanç sisteminiz ne olursa olsun, melekler dinden çok daha derin bir şeyi temsil eder. Melekler, herkesin kendilerini koruyan özel bir koruyucuya sahip olduğu idealiyle ilişkilendirilir.

Şeytan Dövmesi

Şeytan Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Şeytan Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Şeytan Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

İblis dövmeleri geleneksel olarak Hıristiyan teolojisini takip eder. İblisler genellikle kırmızı tenli, boynuzlu ve şeytani özelliklere sahip, çekici olmayan yaratıklardır. Şeytan dövmeleri genellikle korku uyandırmak veya kullanıcıya içindeki şeytanları hatırlatmak için yapılır. İblis dövmeleri çok yönlüdür ve karikatürizeden korkutucuya veya Japon ilhamına kadar her şey olabilir.

Ateş kuşu dövmesi

Ateş Kuşu Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Ateş Kuşu Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Ateş Kuşu Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Ateş kuşları esas olarak ölümsüzlüğü ve yeniden doğuşu temsil eder. Bazı kültürlerde ateş kuşu aynı zamanda sonsuzluğu ve sonsuzluğu temsil eder. Omuzda veya boyunda ileriye bakan bir ateş kuşu, tehlike konusunda uyarıda bulunacak ve kullanıcıyı koruyacaktır. Firebird dövmeleri parlak ve kan renkleriyle tasarlanmış olup büyük etki yaratır.

Denizkızı Dövmesi

Deniz Kızı Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Deniz Kızı Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Denizkızı Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Denizkızı dövmeleri inanılmaz derecede popüler. Güçlü kadın figürleri bağımsız ve özgür olarak görülüyor. Deniz kızları aynı zamanda denizle olan bağlantıları nedeniyle de kutlanır. Deniz kızlarının denizcileri ölüme sürüklediği söylenir, bu da onların aynı zamanda tehlikeyi ve baştan çıkarmayı temsil ettiği anlamına gelir. Bazı insanlar geleneksel deniz kızı dövmelerini tercih ederken, bazıları daha gerçekçi portreler elde ederken, bazıları da en sevdikleri Disney karakterini kutluyor.

Biliyor musun:

Denizkızı efsanesi farklı kültürlerde farklılık gösterir. Kore folklorunda deniz kızları iyi huylu ve naziktir. Hıristiyanlık öncesi gelenekte merfolklar bereket tanrıçaları olarak tasvir edilir.

Hayalet Dövmesi

Hayalet Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Hayalet Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Hayalet Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Hayalet dövmeleri çeşitli anlamlara sahip olabilir. Genellikle hayalet dövmeleri komiktir ve basitçe birinin korku filmlerine olan sevgisini temsil eder. Hayaletleri tasvir etmek zor olduğundan, genellikle kafalarına klasik bir çarşafla dövme yapılır. Hayalet dövmeleri aynı zamanda bilinmeyeni temsil edebilir ve ölümden sonra başımıza gelebilecekleri kutlayabilir.

Zombi Dövmesi

Zombi Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Zombi Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Zombi Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Zombi dövmeleri korku filmi hayranlarının vazgeçilmezidir. Zombi dövmeleri genellikle yeniden canlandırılan insan cesetleri olsa da hayvan da olabilirler. Bu tasarım, renk ve fantastik unsurları denemeyi seven yeni okul ve karikatür dövme sanatçılarına uygundur. Zombiler o kadar ikonik ve tanınabilir bir tasarım ki, The Walking Dead gibi bir diziden veya Zombieland gibi filmlerden bir karakter seçebilirsiniz.

Tek boynuzlu at dövmesi

Tek boynuzlu at dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Tek boynuzlu at dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Tek boynuzlu at dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Tek boynuzlu atlar sadece dövmelerde değil, kıyafet ve aksesuarlarda da en trend tasarımlardan biri. Tek boynuzlu atlar geleneksel olarak beyaz ve tek boynuzlu olmalarına rağmen artık çeşitli sevimli renklere sahipler. Tek boynuzlu at dövmeleri genellikle pembeler, yeşiller ve morlar olmak üzere sevimli ve pastel olmaya eğilimlidir.

Cin Dövmesi

Cin Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Cin Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Cin Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Cin dövmeleri hem erkeklerde hem de kadınlarda popülerdir. Bu çok yönlü tasarım genellikle bir şişeden çıkarken tasvir edilir. Disney’in animasyon filmi Aladdin’deki ikonik mavi cin de oldukça popüler bir tasarımdır. Belki bir dileği kutlamak ya da kötü şans dizinizi değiştirmek istiyorsunuz.

Goblin Dövmesi

Goblin Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Goblin Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Goblin Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Fransız folklorunda goblin, evlere bağlanmayı seven yaramaz küçük bir ruhtur. Goblinler çirkin ve huysuzdurlar, sıklıkla ailelere şakalar yaparlar. Harry Potter filmlerinde ve kitaplarında goblinler bankada çalışır ve kurnaz yaratıklar olarak tasvir edilir.

Biliyor musun:

Japonyada, Tengu dağlarda ve ormanlarda yaşayan goblinlerdir. Korkunç görünmelerine rağmen Budist Dharma’nın koruyucuları olarak bilinirler.

Ayrıca Okuyun: En İyi 30 Ölüm Yiyen Dövme Tasarım Fikri (Renkli, Siyah & Beyaz)

Ouija Tahtası Dövmesi

Ouija Tahtası Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Ouija Tahtası Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Ouija Tahtası Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Ouija tahtası dövmeleri, korku filmlerini seven ve gotik estetikten hoşlanan insanlar için sürekli olarak popüler bir dövme olmuştur. Ouija tahtalarının insanların ruhlarla bağlantı kurmasına yardımcı olduğuna inanılıyor. Planchette kader ve maneviyatla bağlantılıdır. Ouija tahtası dövmeleri, farklı dövme tarzlarına uyacak şekilde uyarlanabilecek çok sayıda yüksek etkili görüntüyle çok yönlüdür.

Büyücülük Dövmesi

Büyücülük Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Büyücülük Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Büyücülük Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram

Büyücülük kötülük ve kara büyüyle ilişkilendiriliyordu, şimdi ise gotik kültürün hayranları ve genç kadınlar tarafından seviliyor. Büyücülük sivri şapkalar, kara kediler ve kazanlarla ilişkilendirilir ancak aynı zamanda Harry Potter ve The Craft gibi filmlerle de bağlantılıdır. Büyücülük dövmesiyle hayal gücünüzün çılgına dönmesine izin verin.

ölüm perisi dövmesi

Banshee Dövme 1Pin

Kredi: instagram
Banshee Dövme 2Pin
Kredi: instagram
Banshee Dövme 3Pin
Kredi: instagram

Banshee, Gal folkloruna ait bir kadın ruhudur. Ortaya çıkacak ve bir aileyi, genellikle feryat ederek, içlerinden birinin yakında öleceği konusunda uyaracaktır. Diğer kültürlerde, birisi acı verici bir şekilde ölmek üzereyken bir ölüm perisi ortaya çıkacaktır. Banshee dövmeleri genellikle karanlık ve dramatiktir ve kadınları uzun elbiseler içinde tasvir eder.

Kimera Dövmesi

Kimera Dövme 1Pin

Kredi: instagram
Kimera Dövme 2Pin
Kredi: instagram
Kimera Dövme 3Pin
Kredi: instagram

Yunan mitolojisinde kimera, sırtının ortasında keçi kafası ve kuyruğunda yılan veya ejderha kafası olan, aslana benzeyen, ateş püskürten bir canavardır. Kimera artık çılgın bir fikri, bir uydurmayı veya birinin hayal gücünü ifade etmek için kullanılıyor. Chimera, özellikle Yunan mitolojisinin hayranıysanız, benzersiz ve genel olarak harika bir dövme görüntüsüdür.

Gorgon Dövmesi

Gorgon Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Gorgon Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Gorgon Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Gorgonlar, Yunan mitolojisinde kafaları yılanlarla dolu, gaddar kadınlardı. Yüzlerini görmek anında ölüme neden olabilir, bu da onları ölümcül ama güzel kılar. Gorgon dövmeleri feminist bir sembol olarak da yorumlanabilir. Kadın öfkesinin sembolü olarak benimsenen bu renkler, kadınlara kendi öfkeleri ve gaddarlıkları konusunda yol gösteriyor.

Biliyor musun:

Mitolojideki en ünlü Gorgon Medusa’dır. Birçok medusa dövmesi Rihanna’nın dövmelerine dayanıyor İngiliz GQ kapağıyılan başıyla üstsüz olduğu yer.

Peri Dövme

Peri Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Peri Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Peri Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Batı folklorunda perilerin, bir yandan yaramazlık yaparken bir yandan da dilekleri yerine getiren düşmüş melekler ya da şeytanlar olduğuna inanılırdı. Onlar masum oldukları kadar da inatçıdırlar. Peri dövmeleri genellikle çarpıcı kanatlar, mantarlar ve orman görüntülerini içerir. Periler gotik, masum ya da geleneksel olabilir, seçim sizin!

Hidra Dövme

Hidra Dövme 1Pin

Kredi: instagram
Hidra Dövme 2Pin
Kredi: instagram
Hidra Dövme 3Pin
Kredi: instagram

Yunan mitolojisinde Hydra, yılana benzeyen canavardır. Hydra’nın genellikle korkutucu yüzleri ve keskin dişleri olan çeşitli kafaları vardı. Bu kafalardan birini keserseniz, yerine iki tane daha çıkar. Hydralar havalı dövmeler yapmanın yanı sıra ölümsüzlüğü ve uzun ömürlü bir yaşamı simgelemektedir.

Biliyor musun:

Herkül, Yunan mitolojisindeki işlerinden biri olarak Hidra’yı öldürür.

Kraken Dövme

Kraken Dövme 1Pin

Kredi: instagram
Kraken Dövme 2Pin
Kredi: instagram
Kraken Dövme 3Pin
Kredi: instagram

İskandinav folklorunda kraken, Kuzey Denizi’nin soğuk okyanuslarına eziyet eden dev bir kalamar veya ahtapottur. Dev dokunaçlar teknenin etrafını saracak ve gemideki tüm denizcileri yemeden önce onu uçuruma çekecek. Kraken’in kayıp uzuvları yeniden canlandırdığı düşünülür; dövme, büyüme ve hayatınızda ilerleme gücünü sembolize eder.

Elf Dövmesi

Elf Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Elf Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Elf Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Elf, genellikle keskin kulaklarla tasvir edilen, insan şeklindeki küçük doğaüstü bir yaratıktır. Elfler yaramaz ve masumdurlar ve genellikle olumlu, iyi yaratıklar olarak tasvir edilirler. Elfler artık Noel’le ilişkilendiriliyor ve Noel Baba’ya yardım ediyorlar. Armürlü Harry Potter kitaplarından ve filmlerinden.

Biliyor musun:

İskandinav mitolojisinde, bir elf geceleri çayırlarda dans ederek ölümlülere ölümlerini teklif ederdi.

Oni Dövme

oni dövme 1Pin

Kredi: instagram
Oni Dövme 2Pin
Kredi: instagram
Oni Dövme 3Pin
Kredi: instagram

Japon mitolojisinde oniler, cehennemde iblislere dönüşecek kadar kötü insanlardı. Oni, kırmızı veya mavi tenli ve büyük boynuzlu, büyük, korkutucu iblislerdir. Cehennemin hizmetkarları, kötülük yapanlara şiddetli cezalar verirler ve güçlü kötü adamlardır. Tipik olarak, birisi oni dövmesi yaptırdığında ona bir Oni maskesi takılır. Bu dövmeyi yaptırmak kötülüğün sana bulaşmasını istemediğini simgeliyor.

Gargoyle Dövme

Gargoyle Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Gargoyle Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Gargoyle Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Gargoyleler genellikle dini bir sembol olarak görülen tehditkar yaratıklardır. Gargoyle dövmesi sizi kötü ruhlardan korumanıza yardımcı olacaktır. Diğerleri bu dövmeyi kötü ayartmalardan uzak durmalarına yardımcı olmak için yaptıracak. Gargoyle’ler genellikle Notre Dame gibi gotik binaların üzerinde heykel olarak bulunur. Bu dövmenize dahil edilebilir.

Harpi Dövme

Harpi Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Harpi Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Harpy Dövme 3Pin
Kredi: instagram

Yunan ve Roma mitolojisinde harpiler intikamcı rüzgar ruhlarıdır. Uzun pençeli bir kuşun gövdesine sahip, çirkin kadınların başları ve gövdeleri var. Bu kötü karakterler takıntıyı ve şehveti temsil ediyor.

Kanat Dövmesi

Kanat Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Kanat Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Kanat Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Her zaman uçmak mı istedin? Kanat dövmesi, uçuşun özgürlüğünü ve bağımsızlığını temsil etmenin bir yoludur. Melek kanatları en popüler olanıdır ancak peri kanatları da yaygındır. Kanat dövmeleri genellikle sırtta ve boyunda bulunur ancak vücutta istediğiniz herhangi bir yere de yerleştirilebilirler.

Ayrıca Okuyun: 2021 Yılında Trend Olan 40’tan Fazla Ahtapot Dövmesi: Mürekkepli Yaratıcı Cilt Çizimleri

Doğaüstü Dövmeler: Daha Fazla SSS

Hangi Ünlülerin Doğaüstü Dövmeleri Var?

Asya Argento karnında büyük bir melek dövmesi var. Courtney Love’ın sırtında melek dövmesi ve Alyssa Milano’nun ayak bileğinde melek mürekkebi var. Şarkıcı Pink’in sol kürek kemiğinde, kayan bir yıldıza doğru uzanan bir meleğin dövmesi var. Vanessa Hudgens ayrılığından sonra yanına bir melek çizdi.

Harry Styles’ın kolunda denizkızı dövmesi var. O kusurludur çünkü herkes kendini sevmeli ve mükemmellik için çabalamamalıdır. Adam Levine Geniş dövme koleksiyonunun bir parçası olarak kanatlı bir deniz kızı var. Zoe Kravitz sol ön kolunda küçük bir üstsüz denizkızı dövmesi var. Christina Ricci’nin sol ayak bileğinde siyah ve gri renkli denizkızı dövmesi var.

Lily Collins’in hilal şeklindeki ayın üzerinde oturan ve sırtına mürekkeple karahindiba tohumları rüzgara üfleyen bir perisi var. Model Jessica White’ın sırtının üst kısmında peri/melek melezi dövmesi var.

Modeli İrlanda Baldwin sol ön kolunda diş dövmesi var. Hilary Duff ve Alanna Masterson Temmuz 2014’te eşleşen hayalet dövmeleri yaptırdı. Hayaletin alt kenarına “Sür ya da öl” kelimeleri eklenmiştir. Ruby Rose’un bacağında tek boynuzlu at dövmesi var.

Doğaüstü Dövmelerimi Nereden yaptırmalıyım?

Dövme yaptırmanın keyfi her yerde güzel görünmesidir. Dövmenizi vücudunuzun herhangi bir yerine yaptırabilirsiniz; bu tamamen ne kadar görünür olmasını istediğinize, ağrı toleransınıza ve tasarıma bağlıdır. Bazı tasarımlar farklı konumlara daha iyi uyum sağlar. İşte doğaüstü dövmenizi yaptırabileceğiniz en iyi yerlerden bazıları.

 • Kısa kollu bir üst (ya da üst değil) giyiyorsanız ancak daha uzun bir gömlekle kolayca kapatılabilirse, kolun üst kısmı mükemmel bir ifade konumu sağlar. Bu alan tüm tasarımlara uyum sağlar ve daha büyük parçaları ve renkleri çok iyi alır.

Doğaüstü Dövmelerimi Nereden yaptırmalıyım 1Pin

Kredi: instagram

 • Ense arkası kıllarla örtülebilen eşsiz bir noktadır. Bedeniniz sınırlı olmasına rağmen, düz nokta bazı çarpıcı doğaüstü tasarımlara uyabilir.

Doğaüstü Dövmelerimi Nereden Almalıyım 2Pin

Kredi: instagram

Daha büyük dövmelere daha uygun olan kolunuzun arkası, doğaüstü bir dövme için ideal bir yerdir.

 • Bacak dövmeleri popülerdir çünkü pantolonların altında kolayca gizlenebilirler. Alan büyük tasarımlar alabilir ve mürekkeplenmesi en az acı veren yerlerden biridir.

Doğaüstü Dövmelerimi Nereden Almalıyım 3Pin

Kredi: instagram

 • Boyun dövmeleri genellikle orta büyüklüktedir ve boynunuzun yan tarafına, kabaca kulağınızın altına sığar. Bazı boyun dövmeleri bir yaka gibi tüm yolu kaplar. Boyun derisinin yaşınız ilerledikçe oldukça kötü şekilde sarkabileceğini unutmayın.

Doğaüstü Dövmelerimi Nereden Almalıyım 4Pin

Kredi: instagram

 • Göğüs kemiği dövmeleri kadınlarda inanılmaz derecede seksi görünebilir ve kaslı bir erkeğin vücudunu güzelleştirebilir. Bu bölge elfler, periler ve deniz kızları gibi uzun ince dövmelere uygundur.

Doğaüstü Dövmelerimi Nereden yaptırmalıyım 5Pin

Kredi: instagram

 • Göğüs dövmeleri, kalbin üzerine veya çevresine yerleştirildiği için sevgiyi simgelemektedir. Bu alanın mürekkebe karşı hassas ve acı verici olabileceğini unutmayın.

Doğaüstü Dövmelerimi Nereden Almalıyım 6Pin

Kredi: instagram

 • Ayak dövmeleri, küçük ve zarif, kolaylıkla kapatılabilen bir tasarım isteyen kişilerin tercihidir. Ayak dövmeleri yalnızca ayağın üst kısmında olabilir veya ayak bileğine doğru kıvrılabilir.

Doğaüstü Dövmelerimi Nereden Almalıyım 7Pin

Kredi: instagram

 • El dövmeleri cesur ve en havalı ifadelerden biri. Ellerinize, avuçlarınıza ve parmaklarınıza küçük ve detaylı mürekkeplerle manikürünüzü sergileyin. Bu bölgenin acı verici olabileceği konusunda uyarılmalıdır.
 • Arka kısmı büyük tasarımlara sığabilecek geniş bir açık alandır. Düz alan, herhangi bir renk stilinde herhangi bir tasarıma izin verir. Tam bir sırt parçası veya sırtın ortasında küçük bir tasarım elde edebilirsiniz.

Doğaüstü Dövmelerimi Nereden yaptırmalıyım 8Pin

Kredi: instagram

Doğaüstü Dövmeler Saldırgan mı?

Doğaüstü Dövmeler Saldırgan mı?Pin

Kredi: instagram

Hayır, hiç de değil. Bazı insanların belirli görsellerle ilgili batıl inançları vardır ama bunlar saldırgan değildir. Bazı Hıristiyanlar dövmelerin günah olduğuna inanıyorlar, bu yüzden teolojiyi tasvir eden tasarımlara kaşlarını çatıyorlar. Doğaüstü bir dövme yaptırmaktan endişeleniyorsanız önce araştırın.

Doğaüstü Dövmemin Bakımını Nasıl Yapabilirim?

Doğaüstü Dövmemin Bakımını Nasıl Yapabilirim?Pin

Kredi: instagram

Doğaüstü dövmeniz, bakımını yaptığınızda daha uzun süre daha iyi kalacaktır. Mürekkebinizi daha uzun süre taze ve çarpıcı tutmak için bu temel ipuçlarını izleyin.

 • Cildin nefes alması için dövme yapıldıktan 3-4 saat sonra bandajı çıkarın.
 • Enfeksiyonu önlemek için temiz çarşaflarda uyuyun.
 • Dövmenizi asla havluyla ovalamayın, mutfak havlusu ile kurulayın.
 • Bölgeyi losyon veya nemlendiriciyle ovalamayın.
 • Dövmenize dokunmadan önce daima ellerinizi yıkayın.
 • Kabuklanmayı bekleyin, ancak cildi kaşınmaktan kaçının.
 • Soğuk veya ılık suyla yıkayın. Sıcak su gözeneklerinizi açabilir.
 • Yeni dövmenizi mikroplara maruz bırakabileceğinden yüzme havuzlarından kaçının.
 • Bölgeyi rahatsız etmeyen bol giysiler giyin.
 • Yeni dövmenizi doğrudan güneş ışığından uzak tutun. İyileştikten sonra daima güneş koruyucu kullanın.
 • Yorucu egzersizler yapmadan önce dövmenizin iyileşmesini bekleyin.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın