En Anlamlı 30 Memento Mori Dövme Tasarım Fikri (2023 Versiyonu)

Latincen ne kadar iyi? Ya da daha da önemlisi, cesur ve anlamlı bir sözü olan bir dövme bulmaya hevesli misiniz? Çoğu zaman erkekler ve kadınlar “Memento Mori” ifadesini kullanmayı severler. Bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz ve bu sözle bağlantı kurabileceğiniz ve bağ kurabileceğiniz önemli bir anlam var mı? Aşağıda hem erkekler hem de kadınlar için en havalı konseptlerden bazılarını konuşurken okumaya devam edin!

SSS

1. Memento Mori Ne Demektir?

Memento mori Latince bir sözdür. Bir günlük yaşam ifadenizi ve yolunuzu anlatmak için kullanılırken aynı zamanda bizi doğru yöne işaret eder. Hepimiz öleceğiz (memento mori – ölümün kaçınılmazlığını hatırlatmak için saklanan bir nesne, örneğin kafatası). Hayatınızla daha fazla ilişki kurmanızı ve kucaklamanızı sağlayacağı için olumlu bir anlam olabilir.

2. Bu Dövme Nereye Yapılır?

Bu dövmeyi istediğiniz yere yerleştirin. Çoğu kadın köprücük kemiğine veya bileklerine yapışmayı severken, bazıları da bu sözü sırtlarına koymaktan hoşlanır. Erkekler genellikle erkeksi göğüslerine ve baldırlarına sadık kalırken, nihai kararınız ve sonucunuz değişiklik gösterecek ve tercihinize ve karakterinize bağlı olacaktır. Size uygun olana bağlı kalın ve içgüdülerinizle gidin.

3. Bu Dövme Ne Kadar?

Fiyat açısından bu tasarım, basit ve düz siyah mürekkep için 100 $ ‘a gidecek. Sonunda daha büyük ve süslü bir şey seçerseniz, dev bir sırt dövmesi için 300 dolara kadar ödersiniz. Devasa tasarımdan hoşlanan herkes, yeni ve cesur bir şey denemeyi tercih edecektir.

En İyi 30 Memento Mori Dövme Tasarım Fikri

1. Kafatası ile Memento Mori Dövmesi

Memento Mori Kafatası DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@cakpatrick

Bu daha küçük memento mori dövmesi, eski tip tasarımlardan hoşlananlarda en iyi şekilde görünecek. Kafataslarını seviyorsanız ve ayrıca siyah beyaz dövmelerden hoşlanıyorsanız, bu size çok yakışacaktır. Kendi tarzında daha çekici ve feminen hale getirmek için bir çiçek baskısı ekleyin.

2. Mide Memento Mori Dövmesi

Mide Memento Mori TattooPin

Görüntü Kaynağı:@ezrattattoos

Kendinize zamanın tükendiğini hatırlatmak için bu yan mide dövmesine gidin. Gizli ve görünür olmasa da, bu dövme yine de size kolayca ulaşacak ve yaşam tarzınız üzerinde kişisel bir etkiye sahip olacaktır. Yeni dövmeniz olarak memento mori’yi seçerek iniş ve çıkışlarınızı ifade ettiğinizden emin olun.

3. Koldaki Küçük Memento Mori Dövmesi

Kol Üzerine Küçük Memento Mori DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@nshepeli

Ortak tasarımlara ve basit anlamlara sahipseniz, kol yerleştirmeye ve bu dövmeye gidin. Dövmeyi daha kişisel ve korkutucu hale getirmek için bu koyu siyah mürekkebi kullanın. Nihai sonuç, çevresinin farkında olan ve en başta açık sözlü biri olduğunu gösterir.

4. Göğüs Üzerine Memento Mori Dövmesi

Göğüs Üzerine Memento Mori DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@nicole_tattoo_art

Kadınlar göğüs ve köprücük kemiği dövmelerini erkeklerden biraz daha fazla giymeyi severler. Kadınsı bir yerleştirme ve basit bir anlamı olan bir dövme denemek istiyorsanız, memento mori’ye bağlı kalın. Bu sonuç, kadınsı ve cesur enerjinize rağmen hala gerçekçi ve ölümün sizi beklediğini bilen biri olduğunuzu gösterecek.

5. Memento Mori Dövme Kafatası Parmakları

Memento Mori Dövme Kafatası ParmaklarPin

Görüntü Kaynağı:@shewazxc

Kalçanıza bir memento mori dövmesi yaptırın. Tasarımı daha nefes kesici hale getirmek için bu iki eli eşleştirin. Bu dövme, gerçek benliğiniz olabilecek ve yine de geleceğiniz veya gerçekliğinizle yüzleşebilecek biri olduğunuzu gösteriyor. Bir noktada, iki gerçek benliğiniz çatışacak, bu sizin de gayet iyi bildiğiniz bir şeydir.

6. Erkekler İçin Memento Mori Dövmesi

Erkekler İçin Memento Mori DövmePin

Görüntü Kaynağı:@fresco_inchiostro_tattooer

İğneden korkmayan biriyseniz, bu dev göğüs dövmesine gidin. Kurnaz ve cesur olduğunu ve ölümün seni korkutamayacağını göster. İnancından ve geleceğinden kaçamayacağının gayet iyi farkındasın, öyleyse neden ona kendi cüretkar dövme tarzınla yaklaşmıyorsun?

7. Korkunç Kafatası Dövmesi

Korkunç Kafatası DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@nofacetattoo

Bu konseptle bittiğinde siyah ve kırmızı mürekkep çok güzel görünebilir. Bu renk kombinasyonu ve bu ikili, korkutucu görünmeyi seven ve mistik dövmelere ilgi duyan erkeklerin ortak tercihi. Bu, o ölüm esintisine sahip, ancak pek çok dövme sanatçısının nasıl yapılacağını bilmediği iddialı bir yaklaşım. Yeni dalga tasarımları seviyorsanız bu güzelliğe bayılacaksınız.

8. Parlak Mor ve Mavi Kafatası Dövmesi

Parlak Mor & Mavi Kafatası DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@cali_chris49

Pek çok dövme sanatçısı bu güzelliğin nasıl yapıldığını bilmiyor. Mor ve mavi renklerin bir araya gelmesinin hayranıysanız, bu vahşi güzelliği seveceksiniz. Kişiliğinizi size uygun bir şekilde ifade edebilen iddialı bir dövmedir. Kimse senin gibi benzer bir dövmeye sahip olmayacak, orası kesin.

9. Güllü Memento Mori Dövmesi

Memento Mori Gül DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@danilosattitattoo

Aklınızda özel ve önemli biri varsa, bu gül dövmesi ve memento mori ile devam edin. Bu dövme ile, sevdiğiniz birini kaybettiğinizi, ancak bu eşsiz şekilde hala sizin bir parçanız olduğunu dünyaya gösterecek ve göstereceksiniz.

10. Erkekler İçin Boyunda Memento Mori Dövmesi

Erkekler İçin Boyunda Memento Mori DövmePin

Görüntü Kaynağı:@fernxndojrtatts

Gösterişli ve görünür mürekkebi seven biriyseniz, bu boyun dövmesini düşünün. Bakışları aramayı ve çekmeyi seven erkekler bu güzelliğin tadını çıkaracak. Boyun dövmeleri çok acıtır, ancak her zaman göze çarpmak istiyorsanız harika bir tercih olabilirler. Herkesin kim olduğunuzu ve cesur ve ölümden korkmayan risk alan biri olduğunuzu bilmesini sağlayın.

11. Memento Mori Dövme Tasarım Özeti

Memento Mori Dövme Tasarımı SoyutPin

Görüntü Kaynağı:@andy_tattoo94

Soyut sanatı sever misin? Eğer öyleyse, bu memento mori dövmesini düşünün. Kafatasından yapılmış bir kelebeği gösteriyor, bu da size hayattaki her şeyin çirkin ve kötü anları olabileceğini gösteriyor. İnancınızdan ve kaderinizden korkmuyorsanız stilinize ve dövmelerinize bu şekilde yaklaşmak hoşunuza gidecektir.

12. Koca Mide Memento Mori Dövmesi

Koca Mide Memento Mori TattooPin

Görüntü Kaynağı:@estudioegide

Mide dövmeleri herkes için değil. Bu tasarım yalnızca “kalın tenli” kişilere uyacaktır. Korkusuz bir yaratık ve her şeye dayanabilecek biri olduğunuzu gösterin. Bu baskı, cesur ve seçkin erkekler için çok mükemmel görünürken, ortalama ve viskoz tarafınızı gösterecek.

13. Memento Mori Dövme Kartı Baskısı

Memento Mori Dövme Kart BaskısıPin

Görüntü Kaynağı:@tanis_martin

Hayatın sadece bir oyun olduğunu ve onu nasıl oynadığınız ve ona nasıl yaklaştığınızla ilgili olduğunu gösterebilirsiniz. Maske takmayı mı düşünüyorsun yoksa gerçek yüzünü mü göstermek istiyorsun? Geleceğe dair farkındalığınızı ve eşsiz ruhunuzu göstereceğini bilerek bu tasarımı sergileyin ve güzelliğini giyin.

14. Boyunda Söyleyen Memento Mori Dövmesi

Boyunda Söyleyen Memento Mori DövmePin

Görüntü Kaynağı:@creekinks

İlginç sanatı seven biriyseniz, bu boyun dövmesine sadık kalın. Tüm bakışları ve ilgiyi beğenir ve tercih ederseniz bu dövmeye gidin. Bu boyun memento mori baskısını gizli bir şekilde giyin ve zarafetinden dolayı herkesin bu tasarımı merak edeceğini bilin.

15. Komik ve Korkak Memento Mori Dövmesi

Komik ve Korkak Memento Mori TattooPin

Görüntü Kaynağı:@sophiancholettattoo

Yeni dövmeniz söz konusu olduğunda ilginç ve salakça bir yaklaşımla gidin. Elma baskısı ile birlikte bu tasarım, şaka yapmayı sevdiğinizi ve gelecek için endişelenmediğinizi gösterecektir. Ölüm sizin yolunuz olsa da, iyimser bir ruha sahip olmanın sizin durumunuzda hayati önem taşıdığını biliyorsunuz.

16. İddialı Önkol Memento Mori Tattoo

İddialı Önkol Memento Mori TattooPin

Görüntü Kaynağı:@semacons

Dövme sanatçınız gerçek bir sanatçı mı? Cildinizin üzerine mürekkebi ne kadar iyi çizebilir ve yapabilirler? Onlara tamamen güveniyorsanız ve dövmenizin bir sanat eseri gibi görünmesini istiyorsanız, bu dövmeyi kullanmanızı öneririz. Çok zarif ve kendine has renk kullanımına ve keyfini çıkaracağınız parlak özelliklere sahip.

17. Kuş Memento Mori Dövmesi

Kuş Memento Mori TattooPin

Görüntü Kaynağı:@kaspark

Hayvanları seven ve onları bir dövmeye dahil etmek isteyenler bu tasarımın tadını çıkaracaklar. Bu dövme ayrıca size en sevdiğimiz evcil hayvanlarımızın bile cennete gideceğini ve hayatın sizi beklediğini hatırlatacak! Bu konuda fazla kafa yormamalısınız çünkü tüm bunlar, dolu dolu yaşamamız gereken bir yaşam sürecidir.

18. Kol Memento Mori Dövme Tasarımı

Kol Memento Mori Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı:@crimclay

Bu kafatasından ilham alan memento mori dövmesi, doğru ve korkulu olmanın güzelliğini bilen erkekler ve kadınlar içindir. Duygularınıza dürüst bir şekilde yaklaşın ve nasıl hissettiğinizi bir dövme aracılığıyla temsil edin. Bu, içten içe paniğe kapıldığınızı ve kaçınılmaz ölüm sürecini yavaşlatmayı tercih ettiğinizi gösterecek.

19. Komik Kafatası Memento Mori Dövmesi

Komik Kafatası Memento Mori DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@killstattoostudio

İlginç bir tasarım ve sallayabileceğiniz kadar retro ve eğlenceli bir şey! Hayatınız hakkında çok rahat ve iyimser olabilirsiniz ve yine de onu yaşamak için tonlarca zamanınız olduğuna inanabilirsiniz. Yaşlı bir gri saçlı kadın olarak ölebilirsin, öyleyse neden bu kafatası dövmesiyle geç ölümü göstermiyorsun?

20. Kırmızı Mürekkep Memento Mori Dövmesi

Kırmızı Mürekkep Memento Mori DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@quadrostatuaria

Ruhunuzun içinde bir sanatçı olduğunuzu göstermek için bu parlak kırmızı memento mori dövmesine gidin. Muhtemelen minimalizm dövmelerinden ve sevimli fikirlerden hoşlanırsınız. En sevdiğiniz renk kırmızıysa, bu sonucu beğeneceksiniz. Kırmızı, şiddetli aşk ve romantizmin rengidir, bu yüzden tüm kalbinizle onun içinde olduğunuzu ve hiçbir şeyin sizi rahatsız edemeyeceğini gösterin.

21. Kafatası Kaburga Memento Mori Dövme

Kafatası Kaburga Memento Mori TattooPin

Görüntü Kaynağı:@sophieviolettattoo

Akciğer baskısı olan bir Memento mori dövmesi, hayatınızın geri kalanını ciğerleriniz dolu olarak yaşamayı dört gözle beklediğinizi gösterecektir. Hiçbir şey sizi korkutmaz veya yıldırmaz. Seçimlerinizin, seçtiğiniz yaşam yolunun ve önünüzdeki kaderinizin çok iyi farkındasınız.

22. Renkli Kum Saati Memento Mori Tattoo

Renkli Kum Saati Memento Mori TattooPin

Görüntü Kaynağı:@p.laz.dövme

Bu memento mori dövme saatini alın ve zamanınızın yavaş yavaş ilerlediğini gösterin. İyimserseniz ve hayatınızı gerçekten seviyorsanız + memento mori sözünün sizinle çok hoş ve dürüst bir şekilde ilgili olduğuna inanıyorsanız, bu dövmeyi düşünün. Her iki cinsiyet için de iyi görünebilir.

23. Siyah Kart Memento Mori Dövmesi

Siyah Kart Memento Mori DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@jaycnell.ink

Basit bir yaklaşım ve ana hatlarıyla bu siyah mürekkep memento mori dövmesi, kararlı ve dışa dönük görünmenizi sağlayacaktır. Daha küçük dövmelerin bile eğlenceli bir hikaye anlatabileceğini göstereceksiniz. Sanatsal fikirlerin hayranıysanız ve muhteşem ve uygun şekilde gölgelenmiş dövmelerden hoşlanıyorsanız, bu size uyacaktır.

24. Küçük Önkol Siyah Memento Mori Dövmesi

Küçük Önkol Siyah Memento Mori DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@tattoo.luu

Memento mori sözünü ön kolunuzun üstüne yerleştirin. Bu tasarımı yapmanız 2 saatten az sürecektir. Siyah ana hatlar ve ayrıntılı çizimler, en yakınları tarafından yargılanmaktan korkmadan gerçek yüzlerini ve en derin korkularını önceden göstermek isteyenler üzerinde en iyi şekilde duracaktır.

25. Çiçekli Memento Mori Dövmesi

Memento Mori Çiçekli DövmePin

Görüntü Kaynağı:@pelodepro

Bunun gibi Memento mori dövmesi kadınlara en çok yakışacak. Tasarımı sade bir çiçekle süsleyebilir, siyah renk kullanımını tercih edebilirsiniz. Doğru şekilde yapıldığında, bu sevimli küçük iskelet, yoluna çıkan herhangi bir yolculuğa çıkmayı seven enerjik kişiliğinizi gösterecektir.

Ayrıca Okuyun: 60+ İskelet El Dövme Fikri (ve Bunların Arkasındaki Sembolizm)

26. Soyut Zehir Memento Mori Dövmesi

Soyut Zehir Memento Mori TattooPin

Görüntü Kaynağı:@meganroyce415

Şişedeki zehir şeklindeki Memento mori çok güçlü bir dövmedir. Bu tasarım sizi geçmişte uyuşturucu veya alkol sorunu yaşamış biri gibi gösterecek. Tüm bu ve benzeri mücadeleleri atlatmayı başardıysanız, artık ölümsüz ve oldukça cüretkar olduğunuzu tüm dünyaya bildirin!

27. Kış Sanatı Memento Mori Dövmesi

Kış Sanatı Memento Mori TattooPin

Görüntü Kaynağı:@gemoreiratattoo

Memento mori dövmenizin çok üzgün veya korkutucu görünmesi gerektiğini kim söyledi? Bu tasarım size çok neşeli ve renkli bir şeyi başarabileceğinizi gösteriyor! D parlak mürekkebi olan bu kar tanesi dövmesi, sizi yeni değişiklikleri ve yaklaşan hava durumunu dört gözle bekleyen bir iyimser gibi gösterecek. Fırtınaya rağmen, nasıl daha güçlü çıkacağını biliyorsun!

28. Bacak Buzağı Memento Mori Tattoo

Bacak Buzağı Memento Mori TattooPin

Görüntü Kaynağı:@ziluu_tattoo

Bu havalı bacak ve baldır eşleştirme dövmesini denemeye ne dersin? Minimalist dövmeler giymeyi sevenler ve bacaklarının eğlenceli bir hikaye anlatmasını isteyen kadın ve erkekler bu konsepti beğenecekler. Bu iki sözün anlamı hakkında birçok soruya hazırlıklı olun.

29. Kahverengi Memento Mori Dövme Tasarımı

Kahverengi Memento Mori Dövme TasarımıPin

Görüntü Kaynağı:@mehandibysudhabalki

Bu soyut yaklaşımı deneyin ve bu dövmeyi deneyin! Bir dövmenin yanında kendi benzersiz stilinize ve ticari markanıza sahip olmayı seviyorsanız, bu konsepti almayı düşünün. Çok ezici olmadan dikkat çekmek için çığlık atacak.

30. Bir Kafatası ile Siyah İddialı Memento Mori Dövmesi

Kafataslı Siyah İddialı Memento Mori DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@ironinktattoo.la

Son olarak, madeni paradan ilham alan bu mistik memento mori dövmesine ne dersiniz? Sadece bazı dövme sanatçıları bu kadar zarif baskıların nasıl yapıldığını bilir. Kendinize tamamen güveniyorsanız ve bu dövmeyi kolaylıkla ve mümkün olan en kısa sürede yapabileceklerini biliyorsanız, onları önceden ayırtın!

Yeni Bir Şey Zamanı

Peki, en sevdiğiniz dövme tasarımı hangisiydi? Bu harika konseptlerden herhangi birini sallamaya hazır olup olmadığınızı bize bildirin! Havalı dövmelerin hayranıysanız ve kavramsal yönünüzü temsil edecek bir şey denemek istiyorsanız, bu dövmelerle size ilham verelim!

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın