En İyi 32 Muhteşem Romen Rakamları Dövme Tasarım Fikirleri 2023

Bir dövme tasarımı olarak Romen rakamları birçok şeyi temsil edebilir ve temsil edebilir. Bunlar, en önemli tarihlerinizi, doğum tarihlerinizi, yıldönümlerinizi ve ayrıca değerli ve duygusal anılarınızı tanımlamak için kullanılabilir. Okumaya devam edin ve aşağıda ilginizi çekecek ilham ve muhteşem bir tasarım bulun.

Bu Makalede Neler Yer Alıyor?

Roma Rakamlı Dövmeler: SSS

Roma rakamıPin

Kredi bilgileri: Kurtarılmış Dövme

1. Romen Rakamlı Dövmeler Nedir?

Roma rakamlı sayılar, Antik Roma’da kullanılan sayılardır. Bunlar, Roma sayısal sisteminde sayıları temsil eden harflerin herhangi bir sayısı olabilir. Bunlar I = 1, V = 5, X = 10, L = 50, C = 100, D = 500, M = 1.000’dir. Bu şekilde yapıldığında dövmenin kendisi çok daha uyumlu ve çekici görünecek, bu yüzden birçok insan konsepti beğeniyor.

2. Bu Dövmeyi Kimler Yapmalı?

Bu dövme tasarımı için herkes gidebilir. Farklı baskıların hayranıysanız ve “basit” görünmek istemiyorsanız veya benzersiz bir şeyi kendi tarzınızda yeniden yaratmak istiyorsanız, bunu bu şekilde yapabilirsiniz. Erkekler ve kadınlar bu konsepti tercih edebilir ve şık görünümü sayesinde keyfini çıkarabilir.

3. Romen Rakamıyla Dövme Nereye Yapılır?

Tarzınıza ve tercihinize göre bu dövmeyi istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Çoğu erkek onu göğüslerinin veya baldırlarının üzerine yerleştirmeyi tercih eder. Kadınlar bu tasarımı bileklerinin ve köprücük kemiklerinin üzerine yerleştirmeyi severler. Kişisel ve sizin için anlamlı olan bir şeye bağlı kaldığınızdan emin olun.

4. Bir Romen Rakamıyla Dövme Ne Kadar Pahalı?

Neyse ki ve şükürler olsun ki bu dövme konseptine gitmek oldukça kolaydır. O da çok pahalı değil. Bunun nedeni, bu dövmenin basit ve siyah mürekkeple kolayca yapılmasıdır. Dövme sanatçınız çoğu Romanya dövmesi için yaklaşık 200 dolar fatura kesecek.

Top 32 Romen Rakamları Dövme Tasarım Fikirleri

1. Romen Rakamları Dövme Kolu

Romen Rakamları Dövme KolPin

Görüntü Kaynağı:@artistchick28

Bu önkol dövmesi her iki cinsiyete de uygun olacaktır. Dövmelerinizde hassasiyeti seven biriyseniz ve kırmızı mürekkeple üzerini çizmek isteyebileceğiniz bir randevunuz varsa, bu tasarımı düşünün. Yerleştirmeniz yaklaşık 2 saatinizi alacaktır.

2. Özel Romen Rakamları Baskısı

Adanmış Romen Rakamları BaskısıPin

Görüntü Kaynağı:@kaylastotski

Dövmeyi tamamen özelleştirmek ve sevdiğiniz kişiye onu ne kadar sevdiğinizi göstermek ister misiniz? İsim etiketlerine gidin ve doğum tarihlerini kolun her yerine ekleyin. Bu şekilde, herkes özel kişinin kim olduğunu ve doğum gününün ne zaman olduğunu bilecek.

3. Romen Rakamları ile Angel Inspired Tattoo

Romen Rakamları ile Angel Inspired DövmePin

Görüntü Kaynağı:@max.kat.tattoo.artist

Bu sevimli küçük melek dövmesini yapın ve roma rakamlarınızla birlikte yazdırın. Bu dövme ile bebeğinizi sevdiğinizi ve ikinizin arasındaki veya kuracağınız bağ konusunda tutkulu olduğunuzu göstereceksiniz. İlk çocuğunuzu yeni doğurduysanız bu konsept size çok yakışacaktır.

4. Çiçek Romen Rakamları

Çiçek Romen RakamlarıPin

Görüntü Kaynağı:@andrew_tattoos95

Güller ve Roma rakamları genellikle çok iyi gider ve birlikte harika görünürler. Çoğu durumda, gül baskısını bir tarih veya vefat etmiş biriyle eşleştireceksiniz. Güller, hayatımızdaki birine değer katarken sevgimizi ve takdirimizi göstermek için kullanılır.

5. Erkekler İçin Kol Dövmesi

Erkekler için Kol DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@gemelli_tattoo_13

Yumruğunuzun veya avucunuzun üzerindeki bu siyah mürekkep Roma tarihi dövmesi, şiddetli dövmeleri tercih eden erkeklerde işe yarayacak ve harika görünecek. Gerçek bir beyefendi gibi görünmek istiyorsanız ve muhteşem ve belirgin siyah mürekkebin hayranıysanız + aklınızda özel bir hanımefendi varsa, bu baskıyla her şeyi gösterin.

6. Basit ve Küçük Siyah Mürekkep Romen Rakamları

Basit ve Küçük Siyah Mürekkep Romen RakamlarıPin

Görüntü Kaynağı:@kristinevodon

Basit ve sevimli ama çok etkili! Zarafetten hoşlanıyorsanız ve Roma rakamlarının hayranıysanız, bu dövmeyi deneyin. Her iki cinsiyette de iyi görünecek + çok pahalı veya elde edilmesi zor değil, yani çoğu dövme sanatçısı ve dövme salonundan rezervasyon yaptırabilir ve kaygısız olabilirsiniz.

Bu dövme türünün şık ve daha zarif olduğunu biliyor muydunuz?

7. Köprücük Kemiği Romen Rakamlı Dövme

Köprücük Kemiği Romen Rakamıyla DövmePin

Görüntü Kaynağı:@bayareaink

Hassas ve sevimli fikirleri seven biriyseniz, göğsünüze bu dövmeyi yapın. Bu tasarımı tamamlamanız 2 saatinizi alacaktır. Çoğu kadın bu yerleşime ve mürekkep rengi kombinasyonuna yönelme eğilimindedir. Siyah ve kırmızı, doğru şekilde yapıldığında çok yumuşak ve feminen ve ayrıca zarif görünebilir.

8. Mavi Romen Rakamları

Mavi Romen RakamlarıPin

Görüntü Kaynağı:@rupy.dövme

Şık ve sevimli bir şey arıyorsanız, bu kelebeklerin tadını çıkaracaksınız. Bunlar eğlenceli bir ruhun ve sevecen bir bireyin temsilidir. Bu kraliyet mavisi rengi ve kelebek kanatları ile birleştiğinde ortaya çıkan sonuç mistik kadınlara ve gösterişli dövmelerden hoşlananlara çok yakışacak.

9. Yan Mide Numaraları

Yan Mide NumaralarıPin

Görüntü Kaynağı:@dmkcontreras

Bu yan mide dövmesi ve Roma rakamlarının bu yan baskısı, acıyı kaldırabilenler içindir. Yan karın ve mide dövmeleri genel olarak oldukça fazla acıttığı için uyarılar. Bu ve benzeri tasarımlar söz konusu olduğunda sabırlı ve dikkatli olun. Nihai sonuç, seçkin olmaktan hoşlananlara uygun olacaktır.

Eğlenceli gerçek: Ben 1 sayısını temsil ediyorum.

10. Melek Kanatları Romen Rakamlı Dövme

Melek Kanatları Romen Rakamlı DövmePin

Görüntü Kaynağı:@hybridink.helsinki

Köprücük kemiği dövmeleri, göze çarpan ve zarif bir şey giymeye cesaret edenler içindir. Bu Roma rakamlarına gidebilir ve bu kanatları tasarıma ekleyebilirsiniz. Nihai sonuç, bir yas sürecinden geçtiğinizi ve sonunda bırakmaya hazır olduğunuzu gösterecektir.

11. Aşktan Esinlenilmiş Romen Rakamlı Baskı

Aşktan Esinlenilmiş Romen Rakamlı BaskıPin

Görüntü Kaynağı:@edu_zancanaro

Roma rakamlarınızın yanında küçük ve narin bir kalp simgesi seçin. Bunun gibi bir dövme, sadık tarafınızı ve diğer kişi için saf neşe ve pozitifliği ifade etme isteğinizi gösterecek ve hakkında konuşacaktır. Kadınsı ve hoş bir tasarım sergilemek istiyorsanız siyah ve kırmızı mürekkebi kullanın.

12. Retro Dövme Romen Rakamları

Retro Dövme Romen RakamlarıPin

Görüntü Kaynağı:@g.gia_

Bu havalı ve eski-retro konseptte yazılan Roma rakamları, öne çıkmayı sevenlere çok yakışacak. Drama hayranıysanız ve havalı dövmeler giymeyi seviyorsanız, bu ilginizi çekecektir. Benzer konsepte sahip ender insanlardan biri olduğunuzu bilerek bu baskıyı sergileyin ve giyin.

13. Kadınlar İçin Köprücük Kemiği Oluşturma

Kadınlar İçin Köprücük Kemiği YapımıPin

Görüntü Kaynağı:@steven_inkfiend

Kadınsı yerleştirme seçenekleri arıyorsanız, bu dövmenin tadını çıkaracaksınız. Yirmili veya otuzlu yaşlarındaki kadınlar genellikle bu yerleşime gitmeyi severler. Göğüs veya köprücük kemiği yerleşimi ilk başta rahatsız edici gelebilir, bu nedenle yeni dövmeler denemeden önce bu gerçeğin farkında olduğunuzdan emin olun. Bu Roma dövme stili, tutkulu olduğunuzu ve bu tasarımın adandığı kişiye yakın olduğunuzu gösterecektir.

14. Erkekler İçin Pazı Romen Rakamları

Erkekler İçin Pazı Romen RakamlarıPin

Görüntü Kaynağı:@einfachnurmarco_tattoos

Antrenman yapıyor musun? Kendinle mi yoksa fiziğinle mi gurur duyuyorsun? Varlığınızdan keyif alıyorsanız ve erkeksi obliklerinizin hayranıysanız, bu yerleşimi beğeneceksiniz. Sahip olduğunuz ve değer verdiğiniz önemli bir tarihi ekleyin ve sonunda dikkat çekici bir dövmeye sahip olacaksınız. Bu baskı dikkat çekecek ve herkes bu dövmeyi soracak.

15. Kadın Dövmesi İçin Romen Rakamları

Kadın Dövmeleri İçin Romen RakamlarıPin

Görüntü Kaynağı:@kara.inks

Minimalist havası ve minimalizm hissi ile sevimli ve basit! Zarif dövmelerden hoşlanan biriyseniz ve göğsünüze veya köprücük kemiğinize dövme yaptırmak istiyorsanız, bu sonuç size uyacaktır. Dövmeyi bu kadar basit ve şık bir şekilde yaparsanız, ayrıntılara dikkat eden ve Roma esintili dövmeler ve önemli tarihler için sevgi ile nazik bir sevgili izlenimi bırakacaksınız.

Eğlenceli gerçek: X, 10 sayısını temsil eder.

16. Bilek Eşleştirme Dövmesi

Bilek Eşleşen DövmePin

Görüntü Kaynağı:@assaritattoostudio

Eşleşen bir dövme yaptırabilir ve tasarımınızın kendi adına konuşmasına izin verebilirsiniz! Kararsızsanız ve dövmenizin daha ilgi çekici unsurlara sahipken öne çıkmasını istiyorsanız, buna bağlı kalın. Ayrıca, bazı tarihlerle uyumlu bir taç baskısı çiftlere uygun olabilir ve olacaktır. Bu sevimli son baskıyla ikinizin iç içe olduğunuzu ve aranızdaki bağın her zamankinden daha güçlü olduğunu gösterin.

17. Kelebek ve Gül Dövmesi

Kelebek & Gül DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@badbullyink

Kanatlarınızı bir kelebek gibi açın ve kendinize ve duygularınıza sadık kalmayı sevdiğinizi gösterin. Kız gibi tasarımlardan hoşlanan kadınlar, bunu bazı Roma rakamları, sevimli çiçekler ve bir kelebek resmi ile eşleştirmekten keyif alacaklar. Olumlu ruhunuzun ortaya çıkmasına izin verin ve diğer kişiyi kendi tarzınızda sevebileceğinizi gösterin.

18. Boyun Romen Rakamları Dövmeleri

Boyun Romen Rakamları DövmelerPin

Görüntü Kaynağı:@greenink_tattoodesign

Boyun dövmeleri herkes için değil. Bunun nedeni, bu dövmelerin elde edilmesinin oldukça zor olması ve yerleştirildiklerinde acı verici olabilmeleridir. “Kalın” bir cildiniz varsa ve ilgi çekici bir şey havasındaysanız, bunu yapmanızı öneririz. Tüm dünya aşkınızın kim olduğunu bilecek ve bu tasarımın görünümlerine ve yorumlarına bayılacaksınız.

19. Kanatlar Romen Rakamları Adanmış Dövme

Kanatlara Romen Rakamları Adanmış DövmePin

Görüntü Kaynağı:@thebeeink

Birini kaybettiyseniz ve o sizin meleğinizse bu dövmeyi düşünün. Bununla birlikte, onları hala sevdiğinizi ve kimsenin aranızdaki bağı koparamayacağını göstereceksiniz. Doğum veya ölüm tarihlerini ekleyin ve onlara kendi ve kişisel tarzınızda çok büyük saygı ve hürmet göstereceksiniz.

Ayrıca Okuyun: 40+ Harika Kanat Dövme Tasarım Fikirleri 2023 (Anlamı Ve Simgeleştirmesi)

20. Küçük Ayak Bileği Romen Rakamıyla Dövme

Küçük Bilek DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@jingstattoo

Küçük ve dikişsiz dövmelerden hoşlanıyor musunuz? Sevimli konseptlerin hayranı mısınız? İğneden ve dövme yaptırmaktan korkan biriyseniz, bunun size çok yakışacağını biliyoruz! Bu kavramsal sanatın tadını çıkarmak için bu kesintisiz ve küçük sayıları yerleştirerek kendinize ve diğer kişiye sadık kalın.

21. Taçtan Esinlenilmiş Romen Rakamları

Taçtan Esinlenilmiş Romen RakamlarıPin

Görüntü Kaynağı:@dpatricktattoo

Bazı kadınlar hayatlarının aşkına çok dikkat etmeyi severler ve kralları için olan dövmeleri yaptırmayı severler. Aklınızda bir kral varsa ve sevginizi gerçekten gösterecek havalı bir şey arıyorsanız, bunu düşünün! Bir taç dövmesi ve ikinizin gerçek duygularınızı ifade etmeniz gereken önemli bir tarih ekleyin.

Eğlenceli gerçek: C, 100 sayısını temsil eder.

22. Erkekler İçin Siyah Romen Rakamları Bacak Dövmesi

Erkekler İçin Siyah Romen Rakamları Bacak DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@frankiedanbytattoos

Bu ayak bileği dövmesi, daha küçük ve kusursuz dövmeler yapmaktan hoşlananlar içindir. Herkes senin nelerden hoşlandığını bilmek zorunda değil, değil mi? Daha çok özel ve sade biriyseniz + gerçek benliğinizi dünyaya göstermek istemiyorsanız, bu dövmeyi yapın. Kişiliği ile sade ve sessiz olan herkes, bu eşsiz ve önemli roma tarihlerini vücutlarının üzerinde sevecektir.

23. Gül Baskılı Romen Rakamlı Dövme

Gül Baskılı Romen Rakamlı DövmePin

Görüntü Kaynağı:@tussharttattooist

Güller genellikle, birinin vefat etmesiyle bir ilgisi olması gereken tarihlerin ve önemli sayıların yanına konur. En sevdiğiniz kişiyi özlüyorsanız ve onun kaybından kurtulmak için mücadele ediyorsanız, bu dövmeyi düşünün. İkinizin ne kadar yakın olduğunuzu gösterecek. Aynı anda hem kadınsı hem de zarif olduğunuzu göstermek için biraz kırmızı mürekkebi yapıştırın ve dünyanın bunun sizin gerçek aşkınız olduğunu bilmesini sağlayın.

24. Erkekler İçin Köprücük Kemiği Tasarım Numaraları

Erkekler İçin Köprücük Kemiği Tasarım NumaralarıPin

Görüntü Kaynağı:@mt.dövmeci

Köprücük kemiği dövmeleri ve bu yerleşim, Roma rakamları söz konusu olduğunda yaygın ve popüler bir yerleşimdir. Tutkuluysanız ve hayatınızda önemli birine ne kadar yakın olduğunuzu göstermek istiyorsanız, bunu bu dövme ile yapabileceğinizi bilin. Bu tasarımı elde etmeniz de çok fazla zamanınızı almayacaktır.

D’nin 500 sayısını temsil ettiğini biliyor muydunuz?

25. Uyluk Romen Rakamları

Uyluk Romen RakamlarıPin

Görüntü Kaynağı:@inkbybooshie

Büyük uyluk dövmelerini tercih ediyor ve bundan hoşlanıyor musunuz? Boş zamanınız varsa ve iğneden veya dövme işleminden korkmuyorsanız, bu baskıyı denemelisiniz. Bu havalı konsept için ayırabileceğiniz 3-4 saat olduğundan emin olun, sabırlı olmanız çok önemli. Bu tasarım, birçok insanı gerçekten seven ve hepsine saygılarını, sevgilerini ve hürmetlerini tek bir cesur ve görünür şekilde sunmak zorunda olanlar için uygun olacaktır.

26. Kadınlar İçin Bacak Romen Rakamları Dövmesi

Bacak Romen Rakamları Kadın DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@facefullofink

Kadınlar genellikle bu seksi ve abartılı uyluk dövmelerini tercih eder. Çünkü bu yerleşim yaz sezonu ve feminen vücudunu sergilemekten hoşlananlar için idealdir. Genellikle, bu Romen rakamları ve bu yerleşim, onları sevdiğiniz kişiye, erkek arkadaşınıza veya kocanıza adarsanız çok iyi çalışır.

27. Uyluk Roma Rakamlı Dövme

Uyluk Roma Rakamlı DövmePin

Görüntü Kaynağı:@ink.rmb_hontattoo

Bazıları burçların gücüne inanır. Sen de onlardan biri misin? Sevecen yönünüzü göstermeyi seviyorsanız ve çekim yasasına inanıyorsanız bu tasarım tam size göre. Bir Teraziyi sevdiğinizi veya bir Terazi olduğunuzu dünya görsün! Bu Romen rakamlarını hayatınızda önemli olan birine ithaf edin ve sevimli dövmelerle kendinizi nasıl ifade edeceğinizi bildiğinizi gösterin.

Eğlenceli gerçek: M, 1000 sayısını temsil eder.

28. Önkol Romen Rakamıyla Dövme Oluşturma

Önkol Romen Rakamıyla Dövme Yapımı Pin

Görüntü Kaynağı:@tatted_pumpkin

Minimalizmi ve iddialı fikirleri seven biriyseniz, bu bilek dövmesini yapın. Bu tasarımı gerçekleştirmeniz 1 saatten fazla sürmez. Sade ve basit siyah mürekkebe bağlı kalın ve en önemli randevunuzun güzelliğini gösterin. Bu tasarım her iki cinsiyete de eşit şekilde uyacaktır.

29. Kadınlar İçin Göğüs Tasarımı

Kadınlar İçin Göğüs TasarımıPin

Görüntü Kaynağı:@xo.sky.with.love

Seçtiğiniz dövmeyle bir açıklama yapın ve dünyanın sizi kim olduğunuzu görmesine izin verin! Fikrini söylemekten korkmayan gerçek bir baskın kişi gibi görüneceksiniz. Yirmili ya da otuzlu yaşlarınızdaysanız bu tarz tasarımlar size çok yakışacak ve dikkatinizi çekecektir. Tamamen farklı ve ilginç bir şeyi nasıl takdir edeceğinizi bildiğinizi gösterin.

Kralların ve Kraliçelerin Henry VII gibi Roma rakamlarından sonra isimlendirildiğini biliyor muydunuz?

30. Küçük Minimalizm Sayı Dövmesi

Küçük Minimalizm Sayı DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@tintahanan_tattoo

Daha basit fikirleri tercih ediyorsanız, ön kolunuzda bu Roma rakamlarını kullanın. Açık sözlü ve oldukça açık sözlü olanlar bu tasarımın tadını çıkaracaklar. Bu mürekkebi alırken 2 saat ayırdığınızdan emin olun. Bunun en iyi yanı, gitmek için çok pahalı olmaması.

31. Kol Üstü Erkekler İçin Romen Rakamları

Kol Üstü Erkekler İçin Romen RakamlarıPin

Görüntü Kaynağı:@theregulators_tattoo

Bir çift kanatlı bu Roma tasarımı gösterişli ve gösterişli görünecek. Yaratmayı seven ve büyük siyah dövmelerden korkmayan erkekler bu konsepte bayılacak. Bu dövmeyi yaptırmanız 5 saatten fazla sürebileceğinden, söz konusu olduğunda dikkat edin.

Eğlenceli gerçek: Romen rakamlarında sıfır yoktur.

32. Tarihten Esinlenilmiş Dövme

Tarihten İlham Alan DövmePin

Görüntü Kaynağı:@pink847

Son olarak, bu dövme ve bir aslan arması ile devam edin. Cesur ve gösterişli bir şey havasında olanlar bu dövmeye yönelecekler. Her zaman gizlendiğinizi ve aklınızda belirli bir “tarih” belirledikten sonra istediğinizi elde edebileceğinizi gösterin.

Hemen Dövme Yapma Zamanı

Gruptan en sevdiğiniz dövme hangisiydi? İlhamınızı bulup zarafetinin ve anlamlı tasarımının tadını çıkarabildiniz mi? Dövmeyi tercihinize göre tamamen karşılayabilirsiniz, öyleyse neden denemiyorsunuz? Bu seçenekler arasında herkes yeni favorisini kolayca bulacaktır.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın