En İyi 40 İsim Örtbas Dövme Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

Delice aşık olduğunuzda ve birine bağlı olduğunuzda, adını cildinize kalıcı olarak yazdırarak bu aşkı kutsamak mükemmel bir fikir gibi görünüyor. Bu şu anda ne kadar romantik görünse de, ayrılmanız durumunda doğal olarak biraz talihsiz hale geliyor.

Bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen kendinizi tam da bu istenmeyen durumda bulmuşsunuzdur. Ancak buna, kesinlikle tercih edeceğiniz yeni bir vücut sanatı parçası edinme fırsatı olarak bakabilirsiniz.

Belki de eski sevgilinden yeni ayrıldın ve onun adının vücuduna kazınmış olması seni üzüyor. Veya belki de ayrılalı epey zaman oldu ama talihsiz mürekkebi ele almak için iyi bir yere gelene kadar bekliyorsunuz. Her iki durumda da endişelenmenize gerek yok. için çok sayıda çözüm ve örtbas fikirleri vardır. sonsuza dek tenindeki isimden kurtul.

Bu yazıda size dövme sildirme seçeneklerini gözden geçireceğiz ve eski sevgilinizin adını tamamen yeni, cesur ve güzel bir dövme ile örtme konusunda nasıl yaratıcı olabileceğinize dair birçok fikir vereceğiz.

Bir İsim Dövmesini Kapatabilir misin?

Tıpkı ilişkiniz gibi, isim dövmelerinin de bir ömür boyu sürmesi gerekmiyor. Şans eseri, tüm dövmelerde olduğu gibi, isim dövmeleri de tamamen yeni bir tasarımla kapatılabilir. Genellikle bir dövme sanatçısı, yeni bir görüntü oluştururken dövme adının mevcut çizgilerini ve işaretlerini kılavuz olarak kullanacaktır.

Dövmeyi örtmenin ilk adımı, genellikle solmayı başlatmak için dövme üzerinde bazı lazer silme çalışmaları yapmaktır. Dövme yeterince solduğunda ve dövmenin çizgileri çok açık olduğunda, yeni bir sanat eseri yaratmak için çeşitli işaretler ve çizgiler yeniden kullanılabilir.

Kapatma dövmesi olarak ne elde etmek istediğinize dair belirli bir fikirle silme tedavilerine girmek zorunda değilsiniz. İsim silindikten sonra, zaten sahip olduğunuz şekiller ve çizgilerle mükemmel şekilde çalışacak bir şey yaratmak için dövme sanatçınızla birlikte çalışabilirsiniz. Birçok dövme sanatçısı bu alanda çok yeteneklidir ve yeni sanat eserleri için çok sayıda olasılık bulabilirler. Aslında, sanatçılar için yaratıcı bir meydan okumadır ve genellikle örtbas etme fırsatından zevk alırlar!

Gereken solma miktarı, adınız mürekkebinize bağlı olacaktır. Cesur ve kalın siyah çizgileriniz varsa, üzerinde çalışılacak kadar soluk hale getirmek için daha fazla lazer çıkarma çalışmasına ihtiyacınız olabilir. Yalnızca hafif ve ince çizgili bir dövmeniz varsa, muhtemelen bir örtbas etmeye hazır olmanız çok uzun sürmeyecektir.

Genellikle siyah mürekkep dövmelerini çıkarmak, renkli olanlardan biraz daha kolaydır. Ancak lazerler, spektrumdaki tüm renkleri yok edecek donanıma sahiptir. Bu, sizinki çok renkliyse endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir, yine de bir örtbas edebileceksiniz.

Bir İsim Dövmesini Kapatmanın Maliyeti Ne Kadar Olacak?

Bir dövmeyi örtmek için ne kadar ödemeyi bekleyebileceğiniz, ihtiyacınız olan soldurma seanslarının sayısına, artı dövmenin boyutuna ve siyah mürekkep veya renkli mürekkep isteyip istemediğinize göre değişecektir.

Örneğin, çeşitli renklerde sırtınıza kadar uzanan büyük bir dövme örtüsü, siyah beyaz küçük parmak tasarımından çok daha pahalı olacaktır.

Çok deneyimli ve yüksek vasıflı sanatçılar muhtemelen daha fazla ücret alacağından, maliyet dövme sanatçınıza da bağlı olacaktır. Bununla birlikte, çok saygın bir sanatçı için ödeme yapmak, estetik açıdan çok daha hoş bir sonuç elde edeceğiniz için uzun vadede karşılığını verecektir.

Örtbas Etmeye Hazır Mısın?

Eski sevgilinizin adını gizlemeye ve biraz taze mürekkeple taşınmaya karar verdiyseniz, o zaman doğru yerdesiniz. Aşağıda, dövme örtme deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için bazı önemli ipuçları verilmiştir.

İsim Örtme İçin En İyi İpuçları

Cesur Ol

Cesur Ol 1Pin

Kredi: instagram
Cesur Ol 2Pin
Kredi: instagram

Örtme dövmesi söz konusu olduğunda, cesur ve genellikle biraz karmaşık bir şey yapmaya istekli olmalısınız. Bu şekilde, altındaki dövmeyi etkili bir şekilde gizleyebilir.

Örneğin, basit bir çizgi çizme dövmesi yapamayacaksınız, çünkü bu işi yapmayacaktır. Genel olarak, bir dövme ne kadar karmaşıksa, altındaki adı gizlemek için o kadar iyi iş çıkarır. Bu, bol miktarda gölgeleme, koyu ve derin renkler ve ayrıca birçok ayrıntıya gitmek anlamına gelir.

Siyah dışında renkler elde etmek istiyorsanız koyu yeşil, mor ve mavi gibi koyu renkleri tercih edin. Tüm alacalı pullara sahip balık veya çok sayıda ince ayrıntıya sahip bir kara panter mükemmel fikirler olacaktır.

Tersine, pembe veya sarı gibi açık renkler, özellikle siyah mürekkeple yazılmış bir isim dövmesini örtmede muhtemelen daha az başarılı olacaktır.

Büyük oyna

Büyük 1'e GitPin

Kredi: instagram
Büyük 2'ye GitPin
Kredi: instagram
Büyük 3'e GitPin
Kredi: instagram

Ayrıca, yeni dövme tasarımınızın boyut olarak orijinalini aşması gerekeceğini de aklınızda bulundurmalısınız. Aksi takdirde, isim dövmeniz hala görünür olabilir – ki bu sizin istediğiniz şey değil!

Bu, büyük olmaya ve zaten sahip olduğunuz isim dövmesinden biraz daha dikkat çekici bir şey almaya hazır olmanız gerektiği anlamına gelir.

Kaldırma ile birleştirin

Daha önce de belirttiğimiz gibi, önceden bazı silme seansları yaptırırsanız, genellikle dövme örtme işleminizden en iyi sonuçları alırsınız. Bu, bir dövme sanatçısının dövmenin mevcut çizgilerini ve şekillerini yeniden tasarlamasını kolaylaştıracaktır.

Ancak bu her zaman gerekli değildir. Mevcut isim dövmeniz yaşla birlikte solmuşsa veya rengi açıksa, doğrudan dövmeye geçebilirsiniz.

Örtbas etmeden önce herhangi bir dövme sildirme seansına ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek için bir dövme sanatçısına danışın.

İsim Örtbas Dövme İlham Fikirleri

Artık ihtiyacınız olan dövmenin boyutu ve kapsamı hakkında bir fikriniz var, ne tür bir tasarım yaptırmak istediğinizi ciddi ciddi düşünmeye başlamanın zamanı geldi. Aşağıda pek çok ilham kaynağı ve başarılı isim dövme örnekleri bulacaksınız.

Tüylü Dövmeler

Tüy Örtme Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Tüy Örtme Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Tüy Örtme Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram
Tüy Örtme Dövmeleri 4Pin
Kredi: instagram

Tüylerin şekli kısa bir metin parçasını kaplamak için mükemmel çalıştığından, tüyler isim örtme dövmeleri için oldukça popüler bir seçimdir. Bunun nedeni aynı formu kolaylıkla benimseyebilmesidir. Kuş tüyü kanatçığın yoğunluğu aynı zamanda gölgeleme veya renk blokajına izin verir, bu da altındaki kelimeleri gizlemek için harikadır.

Tüylerle ilgili harika olan şey de, gücü ve dayanıklılığı sembolize etmeleridir, bu nedenle eski sevgilinizi unutmak ve devam edecek güce sahip olmak için güçlü bir amblem olabilirler. Bir kişinin adını vücuduna dövme yapacak kadar ileri gittiysen, bu ciddi bir ilişki ve bitmesi acı verici bir ilişki olmalı. Bir tüy, böylesine zor bir dönemden geçme konusundaki kişisel cesaretinizi size hatırlatabilir.

Tüy dövmesi yaptırmayı düşünmek için pek çok neden var ve eğer bu güzel bulduğunuz bir şeyse, o zaman örtmenin pratikliği de bir başka artı!

çiçek dövmeleri

Çiçek Örtme Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Çiçek Örtme Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Çiçek Örtme Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram
Çiçek Örtme Dövmeleri 4Pin
Kredi: instagram
Çiçek Örtme Dövmeleri 5Pin
Kredi: instagram

Bir örtbas dövmesi için başka bir harika seçenek de bir çiçek veya birkaç çiçektir. Bunun nedeni, tıpkı tüyler gibi, yaprakların da mevcut yazıyı etkili bir şekilde örtecek kadar yoğunluğa sahip olmasıdır. Ayrıca önceki isim dövmesinin hiçbir kısmının görünmediğinden emin olmak için yapraklar üzerinde bol miktarda gölgeleme veya hatta koyu renkler elde edebilirsiniz.

Bir çiçek örtbas dövmesine karar verirseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda çiçek türünüz vardır. Tabii ki, bir gül ile giderseniz, romantizm ve aşkı çağrıştıracaktır. Bu, aşk hayatınızda ilerlemenin ve eski sevgilinizi unutmanın uygun bir sembolü olabilir.

Minimalist Dövmeler

Minimalist Örtbas Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Minimalist Örtbas Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Minimalist Örtbas Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Minimalist dövmeler şu sıralar çok revaçta. Çok narin ve güzel bir isim dövmeniz varsa sade, minimalist bir tasarım elde etmeniz mümkün olabilir. Büyük, renkli dövmelerden hoşlanmıyorsanız, bu araştırmaya değer bir seçenektir. Mevcut isim dövmesini örtmek için muhtemelen yerlerde siyah bloklara sahip olmanız gerekse de, bu genel minimalist estetiği etkilememelidir.

Renk Dövmeleri

Renk Örtme Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Renk Örtme Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Renk Örtme Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram
Renk Örtme Dövmeleri 4Pin
Kredi: instagram

Özellikle çarpıcı bir dövme yaptırmak istiyorsanız, tasarımınızda biraz renk tercih edebilirsiniz. Yeşil, mavi, mor ve hatta kırmızı gibi koyu renklerin tümü, soluk metni örtmek ve daha önce orada olan isim dövmesini tamamen gizlemek için harika çalışıyor.

Örtme dövmesi söz konusu olduğunda, “büyük ol ya da eve git” ifadesi özellikle uygundur. Eski sevgilinizi unutmak ve yeni başlangıçları taze mürekkeple kutlamak istiyorsanız, o zaman neden her şeyi yapıp cesur, parlak ve renkli bir şey almıyorsunuz?

Hayvan Dövmeleri

Hayvan Örtme Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Hayvan Örtbas Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Hayvan Örtbas Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram
Hayvan Örtbas Dövmeleri 4Pin
Kredi: instagram

Pek çok insan eski sevgilisinin adının üzerine bir hayvan dövmesi yaptırmayı tercih ediyor. Bunun nedeni, genellikle tüm dövmeyi kaplayacak kadar büyük olması ve önceki metni maskeleyecek kadar ayrıntıyla dolu olmasıdır.

Seçtiğiniz hayvana bağlı olarak belirli sembolik anlamlar da taşıyabilir. Örneğin bir aslan, zorlu bir ayrılığın ardından akılda tutulması gereken olumlu bir duygu olabilecek gurur ve zaferi ifade eder.

Kuş Dövmeleri

Kuş Örtme Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Kuş Örtme Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Kuş Örtme Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Kuş, dövmeyi örtmek için mükemmel bir seçimdir çünkü kanat açıklığı bol miktarda cildi kaplar ve isim dövmenizin yeni mürekkebin altında iyi ve gerçekten gizlenmesini sağlar. Kuşlar, özgürlüğü simgeledikleri için yeni bekarsanız da harika bir seçimdir. Bu nedenle bu yeni dövme, kanatlarınızı açmanızı ve bağımsız olarak yeni bir başlangıç ​​yapmanızı temsil edebilir.

Kanat Dövmeleri

Kanat Örtme Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Kanat Örtme Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Kanat Örtme Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Bütün bir kuşu tercih etmekten hoşlanmıyorsanız, bir kanat veya bir çift kanat harika bir seçenektir. Tüyler ve kuşlar gibi, kanatlar da dövme örtme ile son derece iyi çalışır çünkü mevcut dövmenin genişliğini kolayca kaplayabilirler ve metni örtmek için mükemmel bir şekle sahiptirler. Yeterli gölgeleme ve tüyler olduğu sürece, kanat tamamlandığında önceki isim dövmenizden hiçbir iz kalmayacaktır.

Özellikle göz alıcı bir şey istiyorsanız, o zaman renkli bir kanat alabilirsiniz. Mavi veya mor gibi koyu renkler veya hatta bir tavus kuşunun ışıltılı tüylerini yansıtacak bir şey kullanmak, altındaki isim dövmesini gizlemek için siyah kadar iyi çalışır.

İster siyah beyaz ister renkli, büyük veya küçük tercih edin, bir kanat dövmesi yaptırırsanız kesinlikle iltifatlardan mahrum kalmazsınız.

Kelebek Dövmeleri

Kelebek Örtbas Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Kelebek Örtbas Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Kelebek Örtbas Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram
Kelebek Örtbas Dövmeleri 4Pin
Kredi: instagram

Kelebek dövmeleri kadınlar için çok popüler bir seçimdir, ancak birçok erkek de zarif tasarımı tercih eder. Kuşlara, tüylere ve kanatlara benzer nedenlerle kelebekler, mürekkebi örtecek kadar büyük ve yoğun olabildiği için dövmeleri örtmek için harikadır. Güzel ve narin olmalarının yanı sıra kelebeklerin çok sayıda sembolik anlamı da vardır.

Bir ayrılık yaşadıysanız ve yeni başlangıçlar peşindeyseniz, kelebek harika bir dövme seçeneğidir, çünkü tırtılın güzel kanatlı bir böceğe dönüşmesini sembolize eder. Bir depresyon kozasından çıkmış gibi hissediyorsanız, kelebek yeni başlangıcınızı temsil eden mükemmel bir dövme olabilir.

İsim örtme dövmesi olarak kelebek almanın diğer büyük artısı da çok renkli olabilmeleridir. Derin renkler kullanmak, aşağıdaki solmuş mürekkebi kapatmanın harika bir yoludur. Aynı zamanda cesur ve göz alıcı bir görünüm sağlar.

Bir kelebeği seçerseniz, tamamlaması sanatsal açıdan tatmin edici bir tasarım olduğu ve becerilerini sergilemeleri için bir fırsat olduğu için dövme sanatçınız size kesinlikle teşekkür edecektir.

Kelebek dövmeniz her boyutta güzel olabilir, ancak muhtemelen küçük veya orta boy bir isim dövmesini örtmek için en iyi şekilde çalışır. Bununla birlikte, isim dövmeniz ön kolunuz boyunca uzanıyorsa, o zaman bir tüy daha iyi bir seçenek olabilir.

Adı değiştir

Adı Değiştir 1Pin

Kredi: instagram
Adı Değiştir 2Pin
Kredi: instagram
Adı Değiştir 3Pin
Kredi: instagram

Bazı insanlar, adı bir şeye veya başka birine değiştirmek için yazılan harfleri değiştirmeyi seçer. Bunun ünlü bir örneği, (Winona Ryder ile çıkarken yaptırdığı) “Winona Forever” dövmesini “Wino Forever” olarak değiştiren Johnny Depp’tir.

Bazıları, mevcut partnerinin adını değiştirmeyi seçer, ancak daha güvenli bir seçim, hayatınızda kalıcı olarak olacağını bildiğiniz biriyle gitmektir. Bu, örneğin bir kardeş veya bir ebeveyn olabilir. En sevdiğiniz grup veya şarkıcıyla da gidebilirsiniz. Genel olarak, bu tür bir dövme dövmesi, orijinal harflerle çalışabildikleri sürece iyi çalışır.

Manzara Dövme Örtüsü

Manzara Dövme Örtüsü 1Pin

Kredi: instagram
Manzara Dövme Örtüsü 2Pin
Kredi: instagram

Son olarak, doğal bir orman veya dağ manzarası harika bir dövme örtbas dövmesi yapabilir. Bir ayrılıktan sonra aramak için harika bir duygu olan bir barış ve sükunet duygusu taşırlar. Bu tür bir tasarım, orijinal isim dövmesinin iyi ve gerçekten kaplanmasını sağlamak için çok sayıda koyu gölgeleme ile en iyi şekilde çalışacaktır.

Çözüm

İstenmeyen bir isim dövmesini örtmenin sayısız cesur ve güzel yolu var. Sembolik anlamı olan benzersiz bir şey elde etmek, ayrılığın yarasını iyileştirmede de büyük yardımcı olabilir. Bir tüyü, bir kelebeği, vahşi bir hayvanı veya başka bir ismi seçseniz de, örtbas etmek, geçmiş bir ilişkiden nihayet uzaklaşmanın mükemmel bir yolu olabilir.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın