En İyi Dövmelere Sahip 8 Erkek Ünlü

Demek dövme yaptırmaya karar verdiniz ve şimdi bir tasarım ilhamı arıyorsunuz. Mükemmel dövme tasarımını aramanın, en sevdiğimiz ünlülerin mürekkeplenmeye gelince ne aradığını kontrol etmekten daha iyi bir yolu var mı? Dürüst olalım; iş dövme tasarımları olduğunda bazı ünlülerin olağanüstü zevkleri var. Ayrıca, dövmeleri dünyanın en iyi dövme sanatçılarından bazıları tarafından yapıldığından, onların iyi olmaktan daha fazlasını yaptıklarını bilirsiniz. Dövmelerinin çoğu gerçek şaheserlerdir.

Şimdi, bir erkek olarak dövme için iyi bir ilham almak bazen zor olabilir. Tercihlerinize bağlı olarak, dövme tasarımı istediğiniz gibi olabilir, ancak hiper maskülen tasarımlardan uzaklaştığınız an, garip, zorlama tasarımların çamurlu sularına girersiniz. Bu nedenle, size yardımcı olmak ve iyi bir dövme tasarımı arayışınızı en sevdiğimiz erkek ünlülerin en iyi dövmelerine ilişkin içgörümüzle birleştirmek istiyoruz. Yani, daha fazla uzatmadan, hadi bu konuya geçelim!

Favori Erkek Ünlülerimizin Dövmeleri: En İyi Seçeneklerimiz

Johnny Depp

Johnny Depp1Pin

Kredi: @johnny.deep.fan

Johnny Depp kesinlikle en sevdiğimiz erkek ünlü ve kesinlikle en iyi dövmelerden bazılarına sahip. Johnny Depp’in eski karısı Amber Heard’a karşı verdiği mücadelede kazandığı yoğun hukuk galibiyetinin ışığında, ona sadece bir oyuncu olarak değil, tam bir insan olarak da hayranlık duymadan edemedik. Ve tabii ki, inkar edilemez stil anlayışı, moda anlayışı ve zahmetsiz harikalığı Johnny Depp’i bu listedeki ilk erkek ünlümüz yapıyor.

Bizim dövmeleri olağanüstü ve aynı zamanda çok kişisel, bu yüzden ilham almak için dövmelerinden bazılarına giderken bunu aklınızda bulundurun; tasarımı kendi hikayenize uydurmak için kendi yaratıcılığınızdan ve hayal gücünüzden bir dokunuş eklemeniz gerekebilir.

Johnny Depp, Kızılderili mirasından ilham alan dövmelere sahiptir, bu nedenle bunlar, aynı mirası paylaşmayanlar için kesinlikle ulaşılamaz. Aksi takdirde dövmeniz kültürel bir sahiplenme olarak değerlendirilecektir. Bununla birlikte, Harvey Davidson iskelet logosu, eski usul kalp, kuş ve gitar dövmeleri gibi diğer dövmeleri, kişisel ilgi alanlarını gösterir, ancak kendi dövmeleriniz için de harika bir ilham kaynağı olabilir.

Johnny Derin 2Pin

Kredi: @johnny.deep.fan
Johnny Derin 3Pin
Kredi: @johnny.deep.fan

Adam Levine

Adam Levine 1Pin

Kredi: @adamlevvin79

Marroon 5’in solisti Adam Levine, sadece inanılmaz şarkı söylemesiyle değil, aynı zamanda yoğun görünümüyle de tanınıyor. Yıllardır Adam Levine, oradaki en yakışıklı ünlülerden biri olarak kabul ediliyor ve birçok kişi de onun dövmelerine hayran. Şimdi, Adam görünüşte tamamen dövmeli; gerçi yüzünde dövme yok ama vücudunun geri kalanı mürekkeple kaplı, orası kesin.

Çok sayıda ilginç sembolizm ve yaratıcı tasarımla dolu harika kollarından kesinlikle keyif alıyoruz. Ayrıca muhtemelen Adam Levine’in spor yaptığı en havalı dövmelerden biri olan göğüs kafesinde kartal dövmesi var. Ve tabii ki sırtındaki inanılmaz deniz kızı dövmesi, onu bugün olduğu dövme ikonu haline getirdi. Dövme yaptırmanız için size ilham verecek birini arıyorsanız, Adam Levine mükemmel bir seçimdir.

Adam Levine 2Pin

Kredi: @adamlevvin79
Adam Levine 3Pin
Kredi: @adamlevvin79

harry stilleri

harry stilleri 1Pin

Kredi: @harryflorals

Bazı dövmelerinin ‘aptalca’ olduğunu ve ‘pişman olup olmadığından’ emin olmadığını kabul etse de Harry Styles’ı bu listenin 3. sırasına koymadan edemedik. Naçizane görüşümüze göre, dövmeleri ve onları kullanma şekli mükemmel. Harry’nin 50’den fazla dövmesi var ve çoğu zaman bir müzisyenden beklenebileceği gibi kişisel bir tasarımın yanı sıra müzik referansları da içeriyor.

Kontrol bölgesini ortaya çıkarmaya odaklanan bu moda seçimleri nedeniyle en çok Harry’nin kontrol dövmeleri öne çıkıyor. Ancak vücudunun her yerinde dövmeler olduğunu itiraf etti. Dövmelerinde yer alan dwsigns, tarihler, kuşlar/kırlangıçlar, kişisel anlam mektupları, belirli isimler (aile mebrine atıfta bulunarak), alıntılar ve çok daha fazlasıdır. Harry Styles, baştan ayağa kaplı görünmeden birçok dövmeye sahip olmanın kesinlikle harika bir örneğidir.

Harry Stilleri 2Pin

Kredi: @harryflorals
Harry Stilleri 3Pin
Kredi: @harryflorals

Travis Baker

Travis Baker 1Pin

Kredi: @travisbarker.live

Blink-182 davulcusu Travis Barker, dövmelere oldukça düşkün. Kelimenin tam anlamıyla baştan ayağa kaplıdır ve bu nedenle en iyi dövmelere sahip erkek ünlüler listemizde bir yeri hak ediyor. Şimdi, Barker’ın dövmeleri onun yaratıcılığı, kişisel mücadelesi, anıları ve genel olarak hayatı hakkında inanılmaz bir fikir veriyor.

Çok fazla dövmesi olduğu için, hangi tasarımın gerçekten öne çıktığına karar vermek zor, ancak inanılmaz (ve muhtemelen çok acı verici) boyun dövmelerine (özellikle yarış bayrağına), aile üyelerinin dövmelerine ve şeffaf dövmelerine kesinlikle dikkat çekecektir. Göğüs dövmesi diyebilir miyim?

Travis dövmelerle kaplı olmasına rağmen düzenli olarak yenilerini almaya devam ediyor. Berker’in 2008 yılında vücudunun büyük bölümünde üçüncü derece yanıklara neden olan bir uçak kazasından sağ kurtulduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle dövmelerinden bazılarını kaybetti ve o zamandan beri kendini yenilerini yaptırmaya adadı.

Travis Baker 2Pin

Kredi: @travisbarker.live
Travis Baker 3Pin
Kredi: @travisbarker.live

Makineli Tüfek Kelly

Makineli Tüfek Kelly 1Pin

Kredi: @mgk.hub

Makineli Tüfek Kelly kesinlikle oradaki en tartışmalı erkek ünlülerden biri ve kesinlikle mürekkepten korkmuyor. Travis Berker gibi MGK da neredeyse tamamen dövmelerle kaplı. Dövmelerinin çoğu daha küçük tasarıma sahiptir, ancak sembolizm sembolizmi, sayılar, alıntılar ve figürler içeren bazı büyük ölçekli dövmeler de vardır.

Şimdi, korkunç ‘boğaz kesme’ dövmesinden bahsetmeden MGK dövmelerinden bahsedemeyiz. Bu, onun şimdiye kadarki en basit ama en ilgi çekici dövmelerinden biri; boğazından aşağı kanlı bir dilimi andıran basit kırmızı bir çizgidir. Bunu dövme yaptırmak inanılmaz derecede acı verici olmalı, değil mi? Diğer dövmeleri, müziğine ve albümlerine, dini inançlarına, karnındaki belirgin Anarşi sembolüne ve tabii ki karısı Megan Fox’a olan adanmış sevgisine göndermeler içeriyor.

Makineli Tüfek Kelly 2Pin

Kredi: @machinegunkelly
Makineli Tüfek Kelly 3Pin
Kredi: @machinegunkelly

david beckham

David Beckham1Pin

Kredi: @davidbeckham

Futbolcular (veya Avrupa’dan okuyorsanız futbolcular), aşırı dövmeleriyle tanınırlar. Hemen hemen her futbolcunun en az birkaç dövmesi vardır ve çoğunluğu bunlarla kaplıdır. Ancak, hiçbir futbolcu David Beckham’dan daha iyi dövme yapmaz.

Hepsi karmaşık sanat eserleriyle bağlantılı 60’tan fazla dövmesi olduğu biliniyor. Dövmelerinin hepsi birbirine bağlı ve tekdüze görünüyor ki bu oldukça nadir, bu listedeki diğer erkek ünlülerin yan yana rastgele dövmeler yaptığını düşünürsek. Beckham’ın dövmeleri vücudunun her yerinde tutarlı kalıyor.

Şimdi, dövmelerinin tasarımına gelince, kesinlikle değişiyorlar. Elbette ailesine atıfta bulunan bazı kişisel dövmeler var, ama aynı zamanda bir kişi olarak Beckham’a derin bir bakış açısı gösteren dövmeler de var. Göğüs ve sırt dövmeleri, dini inançlarına (genellikle İncil referansları, açıları ve haçları içeren) referansların yanı sıra Latince bir sdates ve alıntılar gösterir. Ünlü Rönesans tablosuna atıfta bulunulan dövmelerin yanı sıra eşi Victoria’ya atıfta bulunulan dövmeler de var.

david beckham 2Pin

Kredi: @davidbeckham
David Beckham3Pin
Kredi: @davidbeckham

Wiz Khalifa

Wiz Halife 1Pin

Kredi: @Wiz Khalifa

Dövme yapan ünlülerin iyi bir örneği olarak görülmese de, onu bu listeye dahil etmek zorunda kaldık. Bize göre Wiz’in olağanüstü dövmeleri var ve mürekkebe olan sevgisi yadsınamaz. Bu Amerikalı rapçinin o kadar çok dövmesi var ki muhtemelen sayısını yıllar önce kaybetmiş bile. Çoğunlukla müziğine, kökenine, yaşam öyküsüne, dini inançlarına, inancına, kişisel mücadelelerine ve çok daha fazlasına atıfta bulunularak yapılan dövmelerde baştan ayağa mürekkeple kaplıdır.

Wiz Khalifa’nın dövmeleri, rastgele yerleştirilmiş olmalarına rağmen tamamlanmış bir yapboz gibi vücuduna mükemmel bir şekilde oturuyor. Ayrıca Koi balıklarını, bordürleri, yıldızları, açıları ve iblisleri tasvir eden dövmeleri var. Bu figür ve semboller ilk başta tam olarak eşleşmese de olağanüstü bir görsel çekicilik yaratarak Khalifa’nın dövmelerini tamamen ona özgü kılıyor. Wi, yüz dövmelerinin havalı görünmesini bile başardı.

Wiz Halife 2Pin

Kredi: @Wiz Khalifa
Wiz Halife 3Pin
Kredi: @wiz_khalifa__307

Zayn Malik

Zayn Malik1Pin

Kredi: @zayn

Zayn Malik’te bu listede Harry Styles ile birlikte bir başka eski One Direction üyesi. O da vücudunun her yerinde 60’ın üzerinde olduğu anlaşılan olağanüstü dövmeleriyle tanınır. Zayn’ın dövmelerinin bir ünlüde görebileceğiniz en iyi, en sanatsal dövmelerden biri olduğunu kabul etmeliyiz. Hepsi inanılmaz derecede benzersiz ve yaratıcı ve Zayn’ın renkli dövme tasarımları yaptırmaktan da korkmamasını seviyoruz.

Zayn’ın dövmeleri çoğunlukla kariyer yolculuğuna, müziğe, ailesine ve tabii ki karısına ve kızına atıfta bulunularak yapılır. Vücudunda kökenini ve mirasını onurlandıran Arapça yazılmış birkaç dövme var. Ayrıca Mandala sanatını tasvir eden dövmeler de var (dairesel formda yapılmış karmaşık, soyut tasarım, Yin ve Yang sembolizmi, müzik seti ve çok daha fazlası. En sevdiğimiz Zayn’ın dövmesi kesinlikle sağ koluna yerleştirilmiş ‘Zap’ yazan dövme).

Zayn Malik2Pin

Kredi: @zayn
Zayn Malik3Pin
Kredi: @zayn

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın