En İyi Dövmelere Sahip Kadın Ünlüler (2023 Güncellemesi)

Gerçek olalım; Ne zaman yeni bir dövme istersek, ilham almak için ünlü dövmeleri aramaya eğilimliyiz. Ya da bazen çok havalı bir dövmesi olan bir ünlü görürüz ve aynı dövmeyi bir an önce yaptırmak isteriz. Ve sorun değil. Başkalarının dövmeleri, yüzyıllardır kendi dövmelerimiz için ilham kaynağı olmuştur; yeni bir şey yok, değil mi? Ancak, tüm ünlülerin iyi dövmeleri yoktur, tamamen dürüst olalım. Bununla birlikte, dövmelerini dünyanın en iyi dövme sanatçılarından bazılarına yaptırdıkları için, bir göz atıp ilham (veya bir ders) almaktan kendimizi alamıyoruz.

Uzun bir süre kadın ünlüler ne zaman dövme yaptırsalar bu konuda sessiz kalırlardı. Dövmelere, özellikle de onları giyen ünlü kadınlara karşı sosyal damgalanma nedeniyle dövmeler genellikle küçük ve gizliydi. Bununla birlikte, 20. yüzyılın sonunda ve 21. yüzyılın başında, örneğin Angelina Jolie gibi süper yıldızların herkesin görmesi için açıkta cesur dövmelerini sergilediğini gördük.

Bu nedenle, dışarıdaki tüm kadın (ve erkek) okuyucularımız için, en iyi dövmelere sahip kadın ünlülerin bir listesini oluşturduk, böylece yalnızca tasarım ilhamı elde edemezsiniz, aynı zamanda dövme yaptırma konusunda kendinize daha fazla güvenebilirsiniz. Bu nedenle, daha fazla uzatmadan başlayalım!

Dövmeli Kadın Ünlüler İçin En İyi Seçimlerimiz

Angelina Jolie

Angelina Jolie1Pin

Kredi: @arunpictures2021

Bu dünyaca ünlü aktris ve aktivist, onlarca yıldır yeteneği, cesareti ve güzelliğiyle bizi büyüledi. Şimdilerde Angelina daha sakin, aktivizm ve aile odaklı bir hayata yöneldi. Ancak gençliğinde gerçek bir asiydi. Bu nedenle, dövmelere karşı derin bir aşk geliştirdi. Angelina’nın düzinelerce dövmesi var ve bu arada bazılarını örtbas etti. Yine de, dövmeleri süper ikonik ve herkes bu dövmelerin resmini anında tanıyacaktır.

Angelina’nın Khmer yazısı dövmesi, muhtemelen şimdiye kadarki en tanınmış dövmesidir. Bununla birlikte, sol ön kolundaki Roma rakamları, sırtının alt kısmındaki Bengal kaplanı dövmesi ve midesinin alt kısmında ikonik haç ve alıntı dövmesi gibi başka dövmeler de var.

Angelina Jolie 2Pin

Kredi: @tattooss_museum
Angelina Jolie 3Pin
Kredi: @gillcolomb

Megan Tilki

Megan Tilki 1Pin

Kredi: @meganfoxfans2022

Megan Fox aynı zamanda dünyanın en ünlü aktrislerinden biridir. Medyadan uzun bir aradan sonra, son iki yılda BT kızı olmaya geri döndü. Bu nedenle, bize onun sadece dövmeleri olmadığını, aynı zamanda bu dövmelerin de çok havalı olduğunu hatırlattık. ‘Kötü kız’ ile aynı enerjiyi paylaştıkları için Angelina Jolie’nin hemen ardından onu dahil etmek zorunda kaldık.

Şimdi, Megan’ın dövmeleri çoğunlukla edebi eserlere ve ünlü figürlere/sembollere gönderme yapıyor. Örneğin, üst sırt dövmesi, William Shakespeare’in en ünlü eserlerinden biri olan King Lear’daki son sahneye bir göndermedir. Ayrıca sol göğüs kafesinde şiir dövmesi ve köprücük kemiğinde eski kocası Makineli Tüfek Kelly’den ilham alan en yeni dövme var.

Megan Tilki 2Pin

Kredi: @fans_of_meganfox
mega tilki 3Pin
Kredi: @meganfox

Rihanna

Rihanna 1Pin

Kredi: @tattoosekte

Rihanna, on yılın iş kadınına dönüşmüş bir pop ikonu. Hepimiz onu tanıyor ve seviyoruz ve yaptığı her şey her zaman bir kazançtır. Aynı şey onun inanılmaz dövmeleri için de geçerli. Deney yapmaktan ve yaratıcılığını sergilemekten hiçbir zaman korkmadı, bu yüzden neredeyse on yıl önce ‘boynundan aşağı yıldızlar’ dövmelerini gösterdiğinde gerçekten şok olmadık. Herkes tasarımı sevdi (ama eski erkek arkadaşının dövmesiyle eşleştiği için eskimedi, bu arada Chris Brown).

Sonra sağ elini kaplayan kına tarzı dövmesi aklımızı başımızdan aldı. Mandaladan ilham alan bu mürekkep o kadar ikonikti ki, kol ve parmak dövmelerinde tamamen yeni bir trend başlattı. En sevdiğimiz Rihanna dövmeleri, göğüs kafesindeki Nefertiti dövmesinin yanı sıra göğsündeki ikonik tanrıça Isis’tir.

Rihanna 2Pin

Kredi: @jelenaxfenty
Rihanna 3Pin
Kredi: @bestcelebrityss

Lady Gaga

Lady Gaga1Pin

Kredi: @gaga_supremacy

Lady Gaga, eksantrik ve inanılmaz derecede kendine güvenen biri olarak bilinir. Ancak başlangıç ​​günlerinde kendini ve vücudunu sevmeyi öğrenmesi gerekiyordu. İşte o zaman Stefani Germanotta (Gaga’nın gerçek adı), dövmelerle kaplı vücudu da dahil olmak üzere kendini ve onunla gelen her şeyi kucakladı. Gaga’nın çok sayıda dövmesi var ve biz her tasarımı seviyoruz.

Spor yaptığı tasarımlardan bazıları arasında inanılmaz David Bowie dövmesi, sırtındaki Ana Canavar dövmesi, sırtının alt kısmındaki gül dövmesi ve sağ kolundaki trompet dövmesi yer alıyor. Özellikle sol bileğindeki barış işareti dövmesine bayılıyoruz. Birçoğu Gaga’nın temelde bir dövmeler kraliçesi olduğunu unutsa da, umarım bu size onu kontrol etmenizi ve Ana Canavar’ın kendisinden dövme ilhamı almanızı hatırlatmıştır.

Leydi Gaga 2Pin

Kredi: @bornthiswayenthusiast
Lady Gaga3Pin
Kredi: @ladygagagalove12

Miley Cyrus

miley cyrus 1Pin

Kredi: @sagittariusmiley

Bu listedeki bir diğer dövme kraliçesi kesinlikle Miley Cyrus. Bu ‘Nothing Breaks Like a Heart’ şarkıcısının düzinelerce dövmesi var ve açıkçası hepsi birer zafer. Dövmelerinin çoğu müziğine, kökenine ve ailesine atıfta bulunularak yapılmıştır ve bazı dövmeler rastgele tasarımlar gibi görünür, ancak Mile’ın bunlarla ilgili kişisel bir yorumu olduğundan da eminiz.

Miley’nin kendinden emin bir şekilde spor yaptığı dövme tasarımlarından bazıları, babası Billy Ray Cyrus’a saygı duruşunda bulunmak için omzunda yapılan motosiklet dövmesini içeriyor. Ayrıca vücudunun her yerinde çok sayıda alıntı dövmesi, sağ tarafında rüya yakalayıcı dövmesi ve köpeği Floyd’a bir övgü var. En sevdiğimiz Miley dövmesini seçmek zorunda kalsaydık, bu kesinlikle sol kolundaki Vegemite dövmesi olurdu (görünüşe göre Miley büyük bir Vegemite hayranı).

miley cyrus 2Pin

Kredi: @mileycyrus
miley cyrus 3Pin
Kredi: @mileycyrus

Halsey

Halsey 1Pin

Kredi: @halsey_darling

Bu liste, içinde Halsey olmadan yapılamaz. Şimdi, dövmelerle kaplı ve tasarımların her biri süper havalı ve inanılmaz derecede iyi yapılmış. Bu ünlü şarkıcı yeni anne oldu ve bu dövmeler onda hiç bu kadar güzel durmamıştı. Dövmeleri oldukça rastgele ve düzensiz görünse de, aslında hepsi baştan sona planlanmış ve her tasarımın kişisel bir arka planı var.

En sevdiğimiz Halsey dövmesi, sol bacağındaki Küçük Prens’ten ilham alan dövme. Bununla birlikte, diz yara bandı, Mars gezegeni, Air Jordans ve hançer gibi diğer dövmelerinin hepsi kitabımızda bir galibiyet. Tasarımlar rastgele görünse de, hepsi Halsey’nin hayatı, müzik kariyeri, akıl sağlığı mücadeleleri ve başarısı hakkında bir hikaye anlatıyor.

Halsey 2Pin

Kredi: @halsey_is_godd
Halsey 3Pin
Kredi: @iamhalsey

Keşa

Keşa 1Pin

Kredi: @iiswhoiis

Kesha’nın Tik Tok şarkısının çok popüler olduğu ve görünürde TikTok uygulamasının olmadığı zamanları hepimiz özlemiyor muyuz? Muhtemelen hepimiz yaparız! Ama Kesha ve onun süper harika dövmeleri hakkında konuşmak için buradayız. Medyada eskisi kadar yer almasa da onu ve harika mürekkebini unutmadık. Düzinelerce dövmesi var ve tasarımları her yeni dövmeyle daha da iyiye gidiyor gibi görünüyor.

Kesha’nın en sevdiğimiz dövmesi sol elindeki kaplan dövmesi olsa gerek. Eski okul tarzında yapılmış, süper canlı. Ayrıca sol bileğinde uzay gemisi dövmesi ve sol ön kolunda güzel Narwhal dövmesi var. Kesha, dövmesinin küçük ve vücudunun her yerinde düzenli olmasını seviyor, bu yüzden tüm tasarımları ve anlamlarını yakalamak bile zor.

Keşa 2Pin

Kredi: @iiswhoiis
Keşa 3Pin
Kredi: @iiswhoiis

Billie Eilish

Billie Eilish 1Pin

Kredi: @peacheilish_

Dövmeleri konusunda oldukça ketum olmasına rağmen, son birkaç yılda mürekkebini birkaç kez görmeyi başardık. Billie her zaman daha kapalı bir moda sporu yaptığı için, son zamanlarda vücudunu daha fazla kabul ediyor ve bu nedenle daha açıklayıcı hale geldi. Moda dergisi kampanyalarında bazı dövmelerini sergiledi ve biz sadece aşığız.

Örneğin, sağ uyluğundaki devasa siyah ejderha tek kelimeyle büyüleyici. Ve sonra sol elinde dövmeli üç peri var. Billie’nin diğer dövmelerinden emin değiliz ama gelecekteki çabalarında onları göstereceğinden eminiz. Billie’nin bundan sonra ne dövme yaptıracağını görmek için çok heyecanlıyız.

Billie Eilish2Pin

Kredi: @billieeilish
Billie Eilish 3Pin
Kredi: @billieeilish

Son düşünceler

Ve bu kadar! Bunlar en iyi dövmelere sahip favori kadın ünlülerimiz. Umarız, bu size bir dövme yaptırmanız ve tıpkı bu kadınlar gibi cesurca ve güvenle spor yapmanız için ilham verir. Asla başkalarının fikirlerinden korkmayın ve size kadın olduğunuz için dövme yaptırmamanız gerektiğini kim söylerse, onlardan uzaklaşın ve kendi içgüdülerinizi ve yaratıcı yolunuzu takip edin. Bu kadınlar bize dövmelerin yerleşik sosyal damgalamadan çok uzak olduğunu gösterdi; kişinin yaşamının, yolculuğunun, mücadelelerinin, anılarının ve çok daha fazlasının yaratıcı bir ifadesidir.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın