En İyi Görünen 30 Hançer Dövmesi: Sembolistler, Tasarımlar ve İlham Danışmanı

Hançer dövmeleri son yıllarda popülerlik kazandı ve bu tasarımın vücut üzerinde çok güzel bir hakimiyeti olduğu için şaşılacak bir şey yok. Eşsiz parlaklıkları ustaca süslü. Erkekliğinizi göstermek istiyorsanız hançer dövmeleri doğru seçimdir.

Destansı bir canlanma için bu asi bıçakları düşünün. Hançer dövmeleri, 21. yüzyılın kibar erkekleri arasında moda olmuştur.

Gökyüzü sınırdır, bu nedenle tasarımınızı özelleştirmenizi hiçbir şey engelleyemez. Konu vücut sanatınıza geldiğinde hepiniz orijinal olmak istiyorsunuz; Bu nedenle doğru araştırma yapmak şarttır.

Hayat biraz entrika ve tehlike olmadan nasıl görünürdü, değil mi? Hançer dövmeleri, sıradan bir dövme aşığı olmadığınızı göstermek için ihtiyacınız olan doğru vücut sanatı parçalarıdır.

Bu tasarımlar hala geleneksel dövme ve stilin sembolleridir. Ancak, görünüş konusunda geliştiler.

İnsanlar Neden Her Zaman Hançer Dövmelerini Sevmiştir?

İnsanlar Neden Her Zaman Hançer Dövmelerini Sevdiler?Pin

Kaydedilmiş Dövme

Hançer dövmeleri, uzun ve ince şekilleri nedeniyle büyük boşluk doldurucu oldukları için her zaman ideal vücut sanatı parçası olacaktır.

Bu nedenle, vücudunuzun bacaklar, kollar veya sırt gibi geniş bölümlerinde harika görüneceklerdir. Daha fazla kişilik için vücut sanatı parçalarınıza her zaman bazı hayvanlar, çiçekler, kalpler veya kafatasları ekleyebilirsiniz.

Ayrıca dövmecinizden modelinizi geliştirmesini ve daha sanatsal bir görünüm vermesini isteyebilirsiniz. İster daha temiz bir görünüme sahip olun, ister ayrıntılarla dolu bir hançer dövmesi isteyin, yapılacak birçok aksan veya simetrik bezeme vardır.

Bu nedenle, yeni bir hançer dövmesi yaptırmayı düşünüyorsanız, bu tasarımın sembolizmi ve anlamları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Ayrıca, aşağıdaki listeden en sevdiğimiz hançer dövmelerine göz atın.

Hançer Dövmenizi Yaptırmadan Önce Bilmekte Fayda Var

Hançer dövmelerini her zaman gerçekten ilginç bulmuşsanız, işte bu vücut sanatı tasarımını benimsemeden önce bilmeniz gereken bazı şeyler.

Bu kararı vermeden hemen önce bazı gerçeklerin farkında olmak her zaman iyidir. Özetle, bir rüyanın gerçekleşmesi için boyutu, yerleşimi ve stili bilmek akıllıca olacaktır.

Hançer Dövmenizi Yaptırmadan Önce Bilmekte Fayda VarPin

Kaydedilmiş Dövme

Hançer Dövme Tasarımını Tanımlayın

Daha geleneksel hançer dövmesi yoluna gitmek istiyorsanız, daha kalın bir anahat tasarımı, daha basit görsel form ve daha cesur renkler seçin. Genel görünüm minimalist olmalı ve çok gösterişli olmamalıdır.

Öte yandan, neo-geleneksel hançer dövmeleri olarak da bilinen açıklayıcı, daha çeşitli bir renk paleti ve çok sayıda süs detayıyla gelir. Sonunda seçeceğiniz stil ne olursa olsun, hayalinizi gerçekleştirecek sanatçıyı her zaman aramalısınız.

Sizin İçin En İyi Yerleşimi Düşünün

Bir hançer dövme tasarımına sahipken hatırlanması gereken en önemli şey, bu vücut sanatı parçasının uzun ve ince olmasıdır. Bu nedenle, gelecekte kendinizi kuşatmanıza izin veren bir cilt parçası seçmelisiniz.

Bu nedenle, kol, kalça, omuz veya uyluk gibi geniş vücut bölgelerine bir hançer dövmesi yaptırmayı planlıyorsanız, sanatçınızla her yere daha fazla özellik ve vurgu ekleme olasılıklarını tartışın.

Kabza Tasarımını Unutmayın

Ana detayları unutmayalım. Kabza, bir hançer dövmesinin hayati bir parçasıdır, bu yüzden neden çeki düzen vermiyorsunuz? Hançer dövmenizin sapı, size ve sanatçıya yaratıcı olma şansı sunan bileşendir.

Geleneksel türden değilseniz, kabzaya romantik veya daha savaşçı ayrıntılar ekleyin.

Hançer Dövmesi İlhamları ve Tasarımları

Vücut sanatı parçalarını yaratmaya gelince birçok insanın farklı ilgi alanları vardır. Aynısı hançer dövme tasarımlarında da olur.

Bu tarihi bıçak dövmeleri, herkesin sanat meraklılarının cildinde bulduğunuz yaygın dövmeler değil.

Bu dövme ilhamı benzersizdir ve insanlar genellikle cesaretlerini ve güçlerini göstermek için onu seçerler. Daha önce gördüğünüz gibi, hançer dövmeleri hem iyi hem de olumsuz anlamlar taşır.

Bu tür bir kişisel dokunuş eklemek için hayal gücünüzü kullanın. Kalpler, çiçekler veya yılanlar gibi belirli unsurlar çevrenizdeki insanlarla paylaşmak istediğiniz anlamı netleştirecektir.

Hançer sembolünün etrafına gül eklediğinizde, tüm görünüm daha romantik olacaktır. Öte yandan, kendinizi bir kafatası ve bir hançerle boyadığınız anda, nihai tasarım daha zararlı ve hastalıklı olacaktır.

Ayrıca, Çin gibi bazı Asya ülkelerinde, seçtiğiniz bıçak tasarımı, kalıcılığı göstermek için kiraz konturuyla birleştirilecektir. Öte yandan, etrafta başka hiçbir şey olmadan basit bir hançer cesareti, dürüstlüğü ve kefareti temsil eder.

Öyleyse, bu sembollerden biri tam olarak vücut sanatı aracılığıyla paylaşmak istediğiniz şeyse, devam edin ve aşağıda gölgelendireceğimiz dogger dövme tasarımlarından birini seçin.

Ancak, dogger dövme tasarımları ilhamıyla çılgına dönebilirsiniz. Dövme sanatçılarına sorun ve fikirlerini kontrol edin. İşte en sevdiğimiz geleneksel hançer dövmelerinden bazıları ve daha modern yaklaşımlar.

Delinmiş Hançer Ve Gül Dövmesi

Delinmiş Hançer Ve Gül Dövmesi 1Pin

Kredi: @tattoosbyaurajane
Delinmiş Hançer Ve Gül Dövmesi 2Pin
Kredi: @sacredartfl
Delinmiş Hançer Ve Gül Dövmesi 3Pin
Kredi: @szutattoo

Gül dövmesi ile hançer söz konusu olduğunda, sembolizm güçlüdür. Hançerin yanına bir kalp veya çiçek eklerseniz çağrışım daha romantik olur. Hançerler genellikle başarısız bir ilişkiyi veya hayal kırıklığını ifade ederken, gül romantik ihaneti ekler.

Hançer ve gül dövmesinin anlamından nasıl bahsettiğimizi biliyor musunuz? Eh, bu tasarım popüler olanlardan biridir. Minimalist çizgilerde veya daha kalın ayrıntılarda genellikle güllü delikli bir hançer bulunur.

Hançer ve Panter Baş Dövmesi

Hançer ve Panter Baş Dövmesi 1Pin

Kredi: @delly_tattoo
Hançer ve Panter Kafa Dövmesi 2Pin
Kredi: @over_veneno
Hançer ve Panter Kafa Dövmesi 3Pin
Kredi: @jaydecaytattoos

Daha da yaratıcı olmak istiyorsanız, bu hançer ve panter kafası dövme tasarımını seçmelisiniz. Bu modelle yanlış gidemezsin. Akışa uyacaksanız, sanatçıdan çok fazla renk eklemesini istediğinizden emin olun.

Kişisel görüş: Pastel tonlardan ham tonlara, hançer ve panter kafası dövmesi keskin, havalı, parlak ve zamansız görünecek.

Geleneksel Gül ve Hançer

Geleneksel Gül ve Hançer 1Pin

Kredi: @inkdchronicles
Geleneksel Gül ve Hançer 2Pin
Kredi: @antoniovelatattoo
Geleneksel Gül ve Hançer 3Pin
Kredi: @vikingashley

Geleneksel bir hançer dövmesi arıyorsanız, buna bir göz atın. Bu tipik dövme modelini birçok kez görmüş olabilirsiniz. Bununla birlikte, tutamağa biraz parlak mavi ekleyerek özellikle mükemmel görünmesini sağlayabilirsiniz.

: Sonucun harika olmasını sağlamak için akıllıca bir renk seçimi yapın. Bazı doymuş yeşiller, sarılar ve kırmızılar harika görünürdü ve kimse bunu inkar edemezdi.

Gül ve hançer dövmeleri, bu güçlü sembolü içeren en popüler ve yaygın geleneksel tasarımlardan bazılarıdır. Desen bu yıllarda evrim geçirdi ve biçimlerini ve ayrıntılarını değiştirmeye devam ediyor.

Hançer ve gül dövmesi anlamı yaşam kalitesini ön plana çıkaracaktır. Bu nedenle hançer, gülün neşeyi, sevgiyi ve güzelliği simgelediği karanlık bir tarafla ilgilidir. Bıçak ve gül güzel bir şekilde bir arada bulunur ve güzel bir dövme deseni oluşturur.

Delinmiş gül ve hançer vücut sanatına bir göz atın. Güllerin güzelliği ve aşkı sembolize ettiği düşünüldüğünde, öncekiler gibi bu desen de kalp kırıklığını ve ihaneti temsil ediyor.

Arya’nın İğnesi

Arya'nın İğnesi 1Pin

Kredi: @janicetattdoo
Arya'nın İğnesi 2Pin
Kredi: @_inked_ann_
Arya'nın İğnesi 3Pin
Kredi: @lixi_sickandnormal

Kolunuzda bir hançer dövmesi arıyorsanız Arya İğnesi tam size göre. Tamam, bu dövme daha çok kılıca benziyor olsa da kuralları sen koyuyorsun, değil mi?

Bu minik kulp detaylarına bir göz atın; hepsi mükemmel değil mi?

Kişisel görüş: Yani Game of Thrones’un büyük bir hayranıysanız, bu dövme o mitolojik dünyadan pek çok ayrıntıyı barındırabilir.

kalp ve hançer dövmesi

Kalp Ve Hançer Dövmesi 1Pin

Kredi: @ashleynicoletattoos
Kalp Ve Hançer Dövmesi 2Pin
Kredi: @jarretcrosson
Kalp Ve Hançer Dövmesi 3Pin
Kredi: @lottireidart

Hançer yüz dövmeleri var. Bazen kalp ve hançer dövmeleri her şeyi anlatır. Geleneksel bir desen olmasına rağmen kalp üzerindeki transparan etkisi mükemmel, orijinal ve kulp kısmındaki ip benzeri detayı da eklediğinizde bu body art tamamlanmış olacaktır.

Bu hançer dövme astarı genellikle iyi ve minimalisttir ve ne kadar temiz göründüğü konusunda hepimiz hemfikir olabiliriz. Tamamen siyah bir kalbi veya popüler kırmızı olanı seçebilirsiniz.

Kalp dövmesinden geçen hançer, oldukça tatmin edici ve aynı zamanda sembolizmle dolu anlamına gelir ve görünür. En ciddi renk paleti yeşil, siyah, kırmızı ve altın içerir.

Kalp dövmesi yoluyla hançer anlamı saf ve güçlüdür: bu, kayıp aşkı ve ihaneti sembolize eder. Kalbin her yerine saplanan hançer, tahammülün sembolü olma eğilimindedir.

Üstelik bu dövmeyi yaptırdığınızda kaybettiğiniz aşkınızı vücut sanatı aracılığıyla paylaşmış olacaksınız. Ayrıca kalp ve hançerlerin anlamlarının arkasında dinsel bir ikonografi de vardır.

Hançer Ve Yılan Dövmesi

Hançer Ve Yılan Dövmesi 1Pin

Kredi: @shadowhandtattoo
Hançer Ve Yılan Dövmesi 2Pin
Kredi: @isa.tempestade
Hançer Ve Yılan Dövmesi 3Pin
Kredi: @tattanna_

Hançer ve yılan dövmesi anlamı söz konusu olduğunda, bu iki unsurun sembolizmi güçlüdür. Yukarıdaki örneklerde dikkat ederseniz, üst el genellikle bir yılan tarafından daire içine alınmış veya bir yılan ısırığına sahiptir.

Bu, ihanetin ana işaretidir. Dahası, bir yılan ve hançer dövmesi, birinin size yaptığı bir tür aldatma ile ilgilidir. Yılanlar ve hançerler birlikte hilekarlığı temsil eder. Bu dövme modelini seçen çoğu kişinin arkasında kesin bir karar vardır.

Hançer ve yılan dövmesi anlamı genellikle cesaret, zafer ve engellerin ve şeytanların üstesinden gelmeye odaklanır. Yılan ve hançer dövmesi, yılanı bıçaklayan hançeri veya kılıcı gösteriyorsa, anlamı her yönden bir zaferdir.

Yılan bıçağın etrafına dolanıyorsa, hançer ve yılan dövmesi anlamı Roma tanrısı Merkür’e atıfta bulunuyor.

Kişisel görüş: En çok kendi şeytanlarıyla savaşmaktan korkmayan insanlar için uygundur.

Minimal Siyah Hançer Dövmesi

Minimal Siyah Hançer Dövmesi 1Pin

Kredi: @reggietherascal13
Minimal Siyah Hançer Dövmesi 2Pin
Kredi: @normstattoo
Minimal Siyah Hançer Dövmesi 3Pin
Kredi: @borovska_tattoo

Hançer parmak dövmesi, bu makaledeki en beğenilen tasarımlardan biridir.

Kafatası ve Hançer Dövmeleri Sembolizmi

Kafatası ve Hançer Dövmeleri Sembolizm 1Pin

Kredi: @brianriggstattoos
Kafatası ve Hançer Dövmeleri Sembolizm 2Pin
Kredi: @caesarsunderyourskin

Diğer kafatası dövmelerinin anlamlarına oldukça benzeyen hançerler, ölümün farklı vurgularıdır. Yani, karanlık tarafınızı göstermekten korkmuyorsanız, bu dövme tasarımı size uyacaktır.

Kişisel görüş: Hançer kafatasını delerse, dövme cesaret ve ölümün üstesinden gelmek için öne çıkacaktır.

pelerin ve hançer dövmesi

pelerin ve hançer dövmesi 1Pin

Kredi: @turuncu.wombat
Pelerin Ve Hançer Dövmesi 2Pin
Kredi: @sorte.arte

Vücut sanatı parçaları söz konusu olduğunda cesur musunuz? O zaman pelerin ve hançer dövmesini düşünmelisiniz. Ancak bu mürekkep ve hançer dövmesinin cildinizin büyük bir bölümünü kaplayacağını unutmayın.

Renkli Shin Çiçek ve Hançer Dövmesi

Renkli Shin Çiçek ve Hançer Dövmesi 1Pin

Kredi: @birşeyoriginaltattoo
Renkli Shin Çiçek ve Hançer Dövmesi 2Pin
Kredi: @artbybreab
Renkli Shin Çiçek ve Hançer Dövmesi 3Pin
Kredi: @jadersontattoos

Daha orijinal görünümlü dövme parçalarını seviyorsanız, bu renkli pastel tonlar ve hançer dövmeleri zevkinize hitap edecek. Sapın ne kadar güzel şekillendiğine bakın.

Ayrıca, genel palete bir başparmak verelim. Kendinizi şimdiden kumsalda hayal edebilirsiniz.

: Güzel mavi tonları, sarı ve yeşilleri arayın. Zahmetsiz renk güzelce solacak.

Göz Ve Hançer Dövmesi

Göz Ve Hançer Dövmesi 1Pin

Kredi: @noir8noah
Göz Ve Hançer Dövmesi 2Pin
Kredi: @leigh_higginson_tattoos
Göz Ve Hançer Dövmesi 3Pin
Kredi: @keçi fahişesi

Bu göz ve hançer dövme modeline aşık olacaksınız. Bu renkli dövmeleri yapan sanatçılar, basit vücut sanatını gerçek şaheserlere dönüştürüyor.

Bu renkli dövmeyi seviyorum; Daha yakından baktığınızda sonucun ne kadar cesur ve anlaşılır görüneceğini. Küçük, ince çizgilere daha yakından bakın. Buradaki hançer dövme çizgileri güzel bir şekilde uygulanmış, sadece bir göz atın ve vücudunuzun görünümünü geliştirmeye hazır olun.

Tıknaz ve Renkli Hançer Dövmesi

Tıknaz ve Renkli Hançer Dövmesi 1Pin

Kredi: @rennietattoo
Tıknaz ve Renkli Hançer Dövmesi 2Pin
Kredi: @dişandtalontattoo
Tıknaz ve Renkli Hançer Dövmesi 3Pin
Kredi: @dantattooandart

Mutlaka bazı ince çizgiler aramıyorsanız, bu kalın ve renkli hançer dövmesi, benzersiz görünümlü bir vücut sanatı parçasına sahip olmanın mükemmel bir örneğidir.

Kişisel görüş: Bu dövmelerdeki bıçak neredeyse kristalleşmiş görünürken, dekoratif detaylar diğer renkli kısımlarla mükemmel bir tezat oluşturuyor.

Mavi Hançer Dövmesi

Mavi Hançer Dövmesi 1Pin

Kredi: @francamurilo.ttt
Mavi Hançer Dövmesi 2Pin
Kredi: @goodbodyart
Mavi Hançer Dövmesi 3Pin
Kredi: @fatjimmytattoos

Dövmeler açısından neo-geleneksel seçimler konusunda tutkulu olanlar için, bu mavi hançer dövmesinin güzel çizgileri var.

Detaylar romantik ve hançer buzdan yapılmış gibi görünüyor.

tavşan hançer dövmesi

tavşan hançer dövmesi 1Pin

Kredi: @dgrimz
tavşan hançer dövmesi 2Pin
Kredi: @_aexl_

Ölümcül silahlar söz konusu olduğunda, tavşan kabzalı bir silah bulmayı beklemiyor olabilirsiniz, değil mi? Buna rağmen, bu en şirin vücut sanatı parçası. Ve yetenekli bir sanatçıya giderseniz, sonuç olağanüstü olacaktır.

Tavşan hançer orijinal, neşeli ve peri masalı detaylarıyla dolu.

Kişisel görüş: Tüm hançerlerin tepesinde tavşan kafası olmalı, sence de öyle değil mi?

Son Düşünceler

Bazı hançer dövme çizgilerini kullanarak vücut sanatınızı geliştirmenin pek çok yolu vardır; yukarıdaki kalıplardan birini seçin ve dünyaya nasıl hissettiğinizi ve hangilerinin süper güçleriniz olduğunu gösterin.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın