Erkekler İçin En İyi Göğüs Dövmeleri: 70+ Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

Dövmeleri seviyorsunuz ve vücudunuza anlamlı, göz alıcı bir şaheser yaptırmayı mı planlıyorsunuz? Bunu başarmak için vücudunuzda göğüsten daha iyi bir yer yoktur. Dövme severler için vücut bir tuvaldir ve göğüs bölgesi güzel büyük tasarımları ve sanatı koymak için harika bir yerdir.

Erkekler için göğüs dövmeleri hızla en popüler dövme yerleştirme fikirleri arasında yer aldı. Ne de olsa bu, inançlarınızı ve anılarınızı göstermenin mükemmel bir yolu. Bazı erkekler için göğüs dövmeleri gücü, erkekliği, gururu, cesareti, dostluğu ve aileyi temsil eder. Sert taraflarını göstermek için göğüs dövmelerini tercih ediyorlar.

Bazı erkekler bunu bir moda ifadesi olarak kullanır. Sanatçılar göğüs dövmelerini severler çünkü üzerinde çalışacak ve üzerine pek çok şey koyacak çok yer vardır. Göğüs dövmeleriyle ilgili harika olan şey, ihtiyacınız olduğunda onları kapatabilmenizdir. Bu nedenle, büyük bir dövme yaptırmayı düşündüğünüzde, gerçekten kutunun dışında düşünebilirsiniz.

Göğüs dövmeleri en çok cesur erkekler için uygundur. Neden? En acı veren dövmelerden bazıları olarak bilinirler. Sternum ve göğüs kafesi boyunca uzanan alan daha az kas yağına sahiptir, yani dövmeler diğer yerlere kıyasla orada daha acı vericidir. Dolgu sağlayan ve ağrıyı azaltan daha büyük kas kütleniz varsa, gagalama alanı boyunca daha az ağrı bekleyebilirsiniz.

Ama onlar, hepsine değer çünkü göğüs dövmeleri güçlü, harika ve kadınlar onlara bayılıyor. Unutma, acı yoksa kazanç da yoktur. Bununla birlikte, istediğiniz için bir göğüs dövmesi ve belirli bir tasarım seçmelisiniz. Bu kılavuz, ilham kaynağı olarak kullanabileceğiniz harika fikirler içeriyor.

Erkekler İçin En İyi Göğüs Dövmeleri: 70+ Tasarım Fikri

Bazen göğüs dövmeniz için doğru tasarımı seçmek zor bir iş olabilir. Bu yüzden size aşağıda her çeşit göğüs dövmesinin koleksiyonunu göstereceğiz. Büyük dövmelerden göğsünüzün ortasındaki küçük ve basit dövmelere kadar seçenekler sonsuzdur.

1. Basit Göğüs Dövmesi

Basit göğüs dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Basit göğüs dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Basit göğüs dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Basit göğüs dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Basit göğüs dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Bazı durumlarda, basit bir göğüs dövmesi büyük bir açıklama yapabilir. Basit dövmeler sağduyulu ve hassastır ancak aynı zamanda güçlüdür. Vücudun her iki yanındaki basit kargalar veya güvercinlerden kalbinizde özel bir yeri olan tek basit küçük parçaya kadar tonlarca seçeneğiniz var.

Küçükten başlayıp daha büyük tasarıma geçmek istiyorsanız basit veya minimalist bir dövme en iyi karar olabilir. Örneğin, ilk küçük gövde mürekkebi parçasına alıntılar veya başka tasarımlar ekleyebilirsiniz.

Veya hangi tam göğüs dövme tasarımlarının sizin için en iyi olduğuna henüz karar vermediyseniz, küçükten başlamak doğru yoldur.

Bu dövmeler bütçeye uygun erkekler için de uygundur. Artık beğenmezseniz, kıyafetlerle veya yeni bir dövme ile kolayca kapatabileceğinizi söylemeye gerek yok.

2. Göğüs Dövmesini Ört

Göğüs dövmesini ört 1Pin

Kredi: instagram
Göğüs dövmesi 2'yi kapatınPin
Kredi: instagram
Göğüs dövmesini ört 3Pin
Kredi: instagram
Göğüs dövmesini ört 4Pin
Kredi: instagram
Göğüs dövmesini ört 5Pin
Kredi: instagram

Hepimizin bir geçmişi var ve hepimiz pişmanlık duyacağımız hatalar yaptık. Kimse mükemmel değildir. Mesele şu ki, bir hata yaptığımızda düşmeyiz, onlardan hayatımıza devam etmeyi öğreniriz. Dövme bu hatalardan biri olabilir.

Bu “hata” artık sevmediğiniz bir göğüs dövmesi olabilir, belki artık hayatınızda olmayan birinin adı olabilir ya da bir hevesle vücudunuza dövme yaptırmaya karar verdiğiniz bir şey olabilir.

Veya önceki dövme sanatçınız iyi bir iş çıkarmamış olabilir.

Günü kurtarmak için bir örtbas göğüs dövmesi burada. Göğüs örtme dövmeniz zengin ve ayrıntılarla dolu olabilir. Ancak mükemmel değerlendirmeleri olan bir sanatçı seçmek çok önemlidir. Eski mürekkebi kapatmanın kolay bir iş olmadığını bilmelisiniz. Dövmeyi örtmek için sanatçı, vücudunuzdaki mevcut mürekkeple karışabilmesi için koyu bir tema seçecektir.

3. Kabile Göğüs Dövmesi

Kabile göğüs dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Kabile göğüs dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Kabile göğüs dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Kabile göğüs dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Kabile göğüs dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Kabile göğüs dövmelerinin uzun bir geçmişi vardır. Dünyanın en popüler dövme tasarımlarından biri haline geldiler. Bu sembollerin modası asla geçmez. Kabile göğüs dövmeleri gücü, tarihi ve cesareti temsil eder. Ayrıca yerel kabileler arasında farklılıklar oluşturmaya da hizmet ediyorlar.

Tarih boyunca birçok kabile, bir erkeğin kendi üzerine bir kabile dövmesi yapmasına ancak bir şey başarmışsa, yani erkek olduğunda izin vermiştir.

Bir kabile dövmesi takmak için atalarınızı, ailenizi ve en önemlisi sizi onurlandırmak için yapmanız gerekir. Doğru kabile dövmesini seçmek zor olabilir; bunların arkasındaki anlamı anlamak önemlidir.

Örneğin, bir Güney Amerika kabile dövmesi, diğer kabile dövmelerinden daha karmaşıktır. Maya halkı tahminlerde iyiydi, bu yüzden iyiyi ve kötüyü temsil eden birçok sembolleri var.

Polinezya kabile dövmelerinde köpekbalığı dişi olan birçok motif vardır. Bazıları için geometrik şekillerin başka bir kullanımıdır, ancak Polinezyalılar için köpekbalığı korumayı temsil eder. Ve tabii ki, Polinezya kabile dövmelerinde baş savaşçıyı betimleyen bir kaya gibi başka birçok sembol var.

Kelt kabilelerinde gücü, birliği, tılsımı ve talihi temsil eden pek çok sembol vardır.

Kabile dövmeniz yalnızca göğüs bölgesiyle sınırlı olabilir veya kalkanı taklit etmek için kolunuza inebilir.

Devamını Oku: Kabile Dövmeleri: Tarih İçgörüsü ve 60+ İnanılmaz Tasarım Fikri

4. İsim Göğüs Dövmesi

İsim göğüs dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
İsim göğüs dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
İsim göğüs dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
İsim göğüs dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
İsim göğüs dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Göğüs dövmenizin anlamlı bir şeyi temsil etmesini ve birisine onu ne kadar takdir ettiğinizi göstermesini istiyorsanız, isminin dövmesi sizin için mükemmel bir seçimdir.

Bir isim göğüs dövmesi ile, kalbinize yakın olan o özel kişiyi giyeceksiniz. Bu gerçekten mürekkebe klasik bir yaklaşım çünkü çok kişisel. Bu tür bir dövme, sadeliği nedeniyle güzeldir ve etrafına daha fazla ayrıntı eklemekten çekinmeyin. İsterseniz etrafına biraz çiçek veya daha kişisel hale getirmek için birkaç yıldız koyabilirsiniz.

Bununla birlikte, mürekkep vücudunuzda kalıcı bir şeydir, bu nedenle kimin adını kullanacağınızı iyi seçmeniz gerekir. Bu dövmeler hayatınızdaki en özel insanlar için ayrılmıştır. Karınız, çocuğunuz, kız arkadaşınız veya belki bir arkadaşınız olabilir.

Adın yazı tipini seçmek de çok önemlidir. El yazısı kaligrafi romantik olarak kabul edilir, ancak basit bir yazı tipini de tercih edebilirsiniz, sade bir yazı tipi.

5. Gangster Göğüs Dövmesi

Gangster göğüs dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Gangster göğüs dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Gangster göğüs dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Gangster göğüs dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Gangster göğüs dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Hepimiz kimin gangster olduğunu biliyoruz. Kelimenin tam anlamıyla, bir gangster, organize bir suçlu çetesinin üyesidir. Suç faaliyetleri, şiddet, sindirme tehditleri, yasa dışı ticaret ve daha pek çok şeyle meşgul olurlar.

Bununla birlikte, gangster aynı zamanda birçok insanın sert, esnek ve güçlü birine atıfta bulunmak için kullandığı bir terimdir.

Tüm dövmeler gibi, gangster göğüs dövmelerinin de birçok farklı türü ve anlamı vardır.

Bazı çetelerde dövmeler, ne kadar tehlikeli olduklarını göstermek için güçlü bir şiddet varlığına sahiptir. Bu tür dövmelerin temel amacı başkalarını etkilemek veya çete üyeleri arasında gizli sembolizm kullanmaktır.

Diğerleri, üyelere veya ekibe sadakat göstermek için gangster tasarımları kullanır.

Gangster göğüs dövmelerinde genellikle silahlar, bıçaklar ve din gibi unsurlar bulunur. Bu dövmeler genellikle siyahtır, rengi yoktur ve detayları azdır.

Bu tasarımların artan popülaritesi ile gangster göğüs dövmeleri artık sadece çeteler için değil. Günümüzde erkeklerin sert tarafını gösteren bir trendi temsil ediyorlar.

6. Alıntı Göğüs Dövmesi

Alıntı göğüs dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Alıntı göğüs dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Alıntı göğüs dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Alıntı göğüs dövmesi 4Pin
Kredi: instagram

Bu dövme, kullanıcının inançlarını temsil eder ve dünyaya “Ben kimim” der. Bu türden çoğu dövme aşırı derecede dekoratif değildir. Buradaki ana odak, alıntılar ve anlamlarıdır.

Bu dövme türü, takan kişi için sembolik olduğundan, kitaptan bir alıntı, bir şarkıdan, filmden en sevdiğiniz sözleri ve hatta ünlü bir konuşmayı seçebilirsiniz.

Bazen bir alıntı göğüs dövmesi bir erkeğin ruh halidir; derinden kişisel bir anlatıdır. Alıntı göğüs dövmesi için her şey motivasyon olabilir, örneğin bir çocuğun doğumu, sevilen birinin ölümü, sevdiğiniz kişi, geçmişiniz, geleceğe dair umutlarınız, inişli çıkışlı bir hayat.

Alıntı göğüs dövmesi geçmişinizi iyileştirebilir ve geleceğinizi dört gözle beklemenize yardımcı olabilir. Alıntılar büyük, küçük ve güzel yazı tiplerine ve stillere sahip olabilir. Kalıcı olarak vücudunuza koymadan önce alıntınızın neyi temsil ettiğini tam olarak anlamak için iyi araştırın.

7. Dini Göğüs Dövmesi

Dini göğüs dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Dini göğüs dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Dini göğüs dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Dini göğüs dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Dini göğüs dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Göğüs, kalbinizin attığı yerdir, bu nedenle imana olan bağlılığınızı göstermek için daha iyi bir yer yoktur. Giderek daha fazla insan imana bağlılıklarını mürekkeple gösteriyor.

Dini motifler içeren dövmeler yaptıran kişiler, inançlarının güçlü olduğunu göstermekte ve bunu hayatlarında yol gösterici olarak kullanmaktadır. Çoğu erkek için dini göğüs dövmeleri, Tanrı’nın kendilerine yakın olduğunu ve her zaman Tanrı’ya güvenebileceklerini hatırlatır.

Bu tür bir tasarım genellikle boyutu, detayları ve karmaşıklığı nedeniyle beğenilir. Karmaşık tasarımların tamamlanması haftalar alabilir. En popüler dini göğüs dövmeleri haçlar, melekler, İncil’den alıntılar, azizler, İsa’nın yüzü veya çarmıhtaki İsa ve daha fazlasıdır.

Göğsünüzün ortasına bir çarpı işareti koyabilirsiniz. Hristiyan inancında haç, Tanrı ile olan bağı için semboliktir veya herkesin kendi yükünü taşıdığını temsil edebilir.

Bazı insanlar, kötülükten koruyucuları olarak hizmet eden bir melek dövmesine giderler. Ve tabii ki, belki haçı tutarak, ellerinizi birleştirmeyi seçebilirsiniz. Seçenekler sonsuzdur. Bir araya getirilen eller duayı temsil eder ve bize her zaman dua etmemiz ve iyi ve kötü zamanlarda Tanrı’ya hitap etmemiz için ilham verir.

Büyük beden dini göğüs dövmesi için, erkekler için bir başka popüler seçim olan Meryem Ana’yı unutamayız.

8. Yılan Sandığı Dövmesi

Yılan göğüs dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Yılan göğüs dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Yılan göğüs dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Yılan göğüs dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Yılan göğüs dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Yılanları harika yapan şey, herhangi bir dövme stiline uymalarıdır. İster Amerikan geleneksel dövmesi ister Japon irezumi isteyin, yılanlar her zaman harika bir seçimdir.

Tek başına yılanın yanı sıra bir gül ile kombinleyebilirsiniz. Bu dövmeler havalı, sert görünüyor ve aşkı ve tutkuyu simgeliyor. Romantik bir his uyandıran bir dövme istemiyorsanız, yılanın kabile stilini seçin.

Küçük bir yılan sandığı dövmesi de mükemmel bir seçimdir. Daha ayrıntılı bir tasarıma hazır hissettiğinizde, yılanın etrafına her türden görüntüyü eklemek kolaydır.

Basit bir tasarım isteyen bir adam değilseniz, bir yılanın dişleri olan açık ağzı göz korkutucu ve sinirli bir alternatif olabilir. Bu tür bir dövme yılanın tehlikeli tarafını gösterir ve saygı uyandırır.

Muhtemelen en ikonik yılan dövmesi, kendini yiyen yılanın dövmesidir. Bu sembol eskidir ve adı bizimoboros. Tarihi binlerce yıllıktır ve bir yaşam, ölüm ve yeniden doğuş döngüsüdür. Sonsuzluğu ve birliği temsil eder.

Ancak dövmenizin, kişiliğinizin iki zıt tarafının iç savaşı anlamına gelmesini istiyorsanız, o zaman iki başlı bir yılan mükemmeldir. Bu yılan, agresif tarafınızı ve barışçıl tarafınızı temsil eder. Ya da birisi için iki başlı yılanlar hayatlarında iki farklı yolu temsil eder.

9. Romen Rakamları Göğüs Dövmesi

Romen rakamları göğüs dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Romen rakamları göğüs dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Romen rakamları göğüs dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Romen rakamları göğüs dövmesi 5Pin
Kredi: instagram
Romen rakamları göğüs dövmesi 6Pin
Kredi: instagram

Herkesin önemli bir randevusu vardır, bir gün veya daha fazlası büyük önem taşır. Bu tarih, bir yıldönümü veya çocuklarınızın doğumu gibi hoş bir olayı ifade edebilir, ancak aynı zamanda sevilen birinin ölümü gibi bir trajediyi de sembolize edebilir.

Doğası ne olursa olsun, hayatınızdaki önemli tarihe saygı göstermenin bir yolu, göğsünüze roma rakamları dövmesi yaptırmaktır. Bu dövmenin yeri, o tarihi kalbinize yakın tuttuğunuzu gösteriyor. Aynı zamanda, roma rakamları sofistike ve güçlü görünüyor.

Önemli tarihlerin yanı sıra erkekler, şanslı numaralarını gösteren bir roma rakamı dövmesi de yaptırırlar. Romen rakamlı dövmelerle birçok seçeneğiniz var. Örneğin, yalnızca rakamları seçebilir veya diğer şeylerin yanı sıra çiçekler, birinin adı, taç gibi diğer ayrıntıları ve resimleri ekleyebilirsiniz.

10. Tam Göğüs Dövmesi

Tam göğüs dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Tam göğüs dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Tam göğüs dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Tam göğüs dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Tam göğüs dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Gorget veya Dekolte olarak bilinen tam göğüs dövmesi, belirli bir alana odaklanmak yerine tüm göğsü kaplayan bir dövme türüdür. Bu tür dövme, ayrıntılı tasarımları seven sinirli ve maceracı erkekler arasında popülerdir.

Tam göğüs dövmelerinin ana avantajı, birkaç fikri belirli bir hikayeyi anlatan benzersiz bir konseptte birleştirmenize izin vermesidir. İyi ve kötü arasındaki sonsuz mücadelede iç içe geçmiş olumlu ve olumsuz sembollerin birleşimi olabilir. Aslında, istediğiniz her şey olabilir.

Tam göğüs dövmeleri siyahta harika görünür, ancak çok renkli tasarımlar da görsel olarak çekicidir. Bununla birlikte, çoğu erkek siyahı veya kırmızı gibi renklerle kombinasyonu tercih eder.

11. Yarım Göğüs Dövmesi

Yarım göğüs dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Yarım göğüs dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Yarım göğüs dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Yarım göğüs dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Yarım göğüs dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Tüm alanı kaplayan tam göğüs dövmesinin aksine, bu dövmeler sadece yarısını kaplıyor. Temel olarak, bu dövmeler tek bir göğüs kasını kaplar. Çoğu erkek, yarım göğüs dövmesini bir kolla birleştirir, böylece belirli bir hikayeyi anlatmak veya vücutlarına dövme yapmak istedikleri tüm tasarımları yaptırmak için daha fazla alan elde eder.

Tek taraflı bir göğüs dövmesiyle başlamak, birden fazla şekilde uygundur. Sadece mevcut kol veya omuz dövmenizi genişletmeye devam etmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda size başka seçenekler de sunar. Bu tür vücut sanatı, tam göğüs dövmesi yaptırmak isteyip istemediğinden hala emin olmayan erkekler için harika bir seçim olabilir.

Yakın veya uzak gelecekte onu genişletmeye karar verirseniz, benzersiz bir tasarıma sahip tam bir göğüs dövmesine dönüşecektir. Ama onu daha büyük bir şeye dönüştürmeyi düşünmüyorsanız, yine de harika ve erkeksi görünecek. Başka bir deyişle, bu bir kazan-kazan seçeneğidir.

12. Japon Göğüs Dövmesi

Japon göğüs dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Japon göğüs dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Japon göğüs dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Japon göğüs dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Japon göğüs dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Ayrıca şöyle bilinir irezumi, Japon dövmeleri sanat eseridir. Canlı renkleri ve maksimum alan kullanımı ile kolayca tanıyabilirsiniz. Bu dövmeler tablo gibi görünüyor ve onları bu kadar popüler yapan da tam olarak bu.

Japon dövmeleri genellikle çok renkli olsa da, isterseniz siyah mürekkebi tercih edebilirsiniz. Aynı derecede güçlü görünecek. Japon dövmeleri ve ayrıntılı tasarımları söz konusu olduğunda, yetenekli bir dövme sanatçısı seçmek çok önemlidir.

13. Amerikan Geleneksel Göğüs Dövmesi

Amerikan geleneksel göğüs dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Amerikan geleneksel göğüs dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Amerikan geleneksel göğüs dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Amerikan geleneksel göğüs dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Amerikan geleneksel göğüs dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Amerikan geleneksel dövmeleri birçokları için popüler bir seçimdir. Bu dövme stili, güçlü siyah hatlara sahiptir ve sarı ve kırmızı gibi belirli renklere odaklanır. Tabii ki, tamamen siyah bir Amerikan geleneksel dövmesi, tasarımınıza benzersiz bir vurgu verebilir.

Geleneksel dövmelerdeki ortak temalar denizcilik niteliğindedir, ancak kartalları, panterleri, poster kızlarını da seçebilirsiniz.

14. Gül Göğüs Dövmesi

Gül göğüs dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Gül göğüs dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Gül göğüs dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Gül göğüs dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Gül göğüs dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Gül, hem erkeklerde hem de kadınlarda harika görünen çiçek dövmelerinden biridir. Bir erkekte bu güzel çiçek gücü, asaleti ve cesareti simgeler. Bir gül, kırmızı yapıldığında aşk ve tutkuyu da temsil eder.

Ek olarak, bir gül dövmesi güzelliğin, dengenin ve yaşamda kendi yolunuzu bulmanın varlığını ifade edebilir. Farklı renklerin daha özel anlamları vardır ve burada bir dövme sanatçısı devreye girer ve farklı tasarımların ardındaki sembolizmi açıklar.

Bazı erkekler, erkekliklerini göstermek için bir gül dövmesi tercih edebilir.

15. Çok Renkli Göğüs Dövmesi

Çok renkli göğüs dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Çok renkli göğüs dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Çok renkli göğüs dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Çok renkli göğüs dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Çok renkli göğüs dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Çoğu erkek siyah göğüs dövmelerini tercih eder. Bunda yanlış bir şey olmasa da, biraz renk katmak istiyorsanız bunu kesinlikle yapabilirsiniz. Çok renkli göğüs dövmeleri sanatsaldır, genellikle mistiktir ve her zaman harikadır.

Çok renkli dövmelerin siyah muadillerinden daha hızlı solma eğiliminde olduğunu unutmayın. Bununla birlikte, göğüs bölgesi yüz, boyun ve eller gibi güneşe maruz kalmaz, bu nedenle dövmeniz iyi bir koruma sağlar.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın