Hem Erkekler hem de Kadınlar İçin 30+ Ruh Sağlığı Dövme Sembolü ve Fikirleri (Noktalı virgül, Anka kuşu, Kelebek, Lotus, Koi Balığı)

Kişinin akıl sağlığına ve kişisel bakımına odaklanmak, bu test ve oldukça garip zamanlarda hiç bu kadar önemli olmamıştı. Dünya gözümüzün önünde değişiyor ve bildiğimiz dünyadan tamamen farklı bir hal alıyor. Zihnimize, duygularımıza ve genel olarak zihinsel sağlığımıza dikkat etmek bazen zordur.

Birçoğu, kendine bakmanın tek yolunun haftada bir terapisti ziyaret etmek olduğuna inanıyor. Diğerleri, egzersiz yaparak odaklarını zihinselden fiziksele kaydırmaya çalışır. Bazı insanların zihinsel iyileşme için güvendiği sanatsal çıktı da var.

Ve bu insanların hepsi tamamen haklı olurdu. Tüm bu şifa kanalları inanılmaz derecede yardımcı olabilir ve dönüşüme yol açabilir. Kişinin zihinsel esenliğini iyileştirmek için farklı yollar ve araçlar kullanmak her zaman tavsiye edilir.

Peki, neden bundan bahsediyoruz? Pekala, aşağıdaki paragraflarda kişinin zihinsel sağlığını iyileştirmenin özel, sanatsal ve yaratıcı bir yolundan bahsedeceğiz, bu bazı insanlar için dövmedir. Şimdi, dövme yaptırmak, öyle görünmese de tedavi edici bir eylem olabilir. Bununla birlikte, insanlar bir kontrol duygusu, nihayet engellerin üstesinden gelme ve gerçekten kendileri için (görünür) bir şeyler yapma duygusu kazanırlar. Bir dövme, kazanmak için gereken güç ve gücün yanı sıra kişinin yaşam savaşlarının fiziksel kanıtıdır.

Dövmeler kişinin zihinsel sağlığının iyileşmesinde iyi bir yardımcı olabilir, bu yüzden ilham alabileceğiniz en iyi zihinsel sağlık dövmelerinden bazılarını toplamaya karar verdik. Bu nedenle, daha fazla uzatmadan hemen başlayalım!

İlham Ruh Sağlığı Dövme Tasarımları

noktalı virgül dövme

Noktalı virgül dövmesi, ilk bakışta basit bir noktalama işareti dövmesidir. Ancak, göründüğünden daha fazlası var. Noktalı virgül dövmesi aslında travma veya akıl hastalığının hayatta kalmasını simgeleyen oldukça belirgin bir tasarımdır. Sembolün kendisi “son olmadığını” sembolize eder; tıpkı bir cümlenin noktalı virgülden sonra devam etmesi gibi, akıl hastalığı ve travmadan sonra da yaşayacaktır.

Bu dövme tasarımının hikayesi Noktalı Virgül Projesi ile başladı; 2013 yılında Amy Bleuel tarafından başlatılan bir sosyal medya hareketi. Amy, akıl hastalığı, intihar düşünceleri ve kendine zarar verme gibi sorunlar yaşayan insanlara savaşmaya devam etmeleri için ilham verebileceği bir platform ve hareket oluşturmaya karar verdi. Babası intihar ettikten sonra kendisi de akıl hastalığıyla mücadele eden Amy, destek ve dayanışma sunmak istedi. Ne yazık ki Amy 2017’de trajik bir şekilde öldü, ancak hareketi ve fikri dünya çapında milyonlarca insana yardım ederek yaşamaya devam ediyor.

Bu nedenle, gerçekten önemli ve derin anlamlar taşıyan basit, küçük bir tasarım arıyorsanız, sizin için hazırladığımız noktalı virgül dövme resimlerinden bazılarına kesinlikle göz atın.

noktalı virgül dövme 1Pin

Kredi: @blackamethysttattooconoktalı virgül dövme 2Pin

Kredi: @kisa.dövme

noktalı virgül dövme 3Pin

Kredi: @jonog1

noktalı virgül dövme 4Pin

Kredi: @jessicawilson.dövmeler

noktalı virgül dövme 5Pin

Kredi: @pintadon_tattoo

İlham Alıntı Dövme

Bazen, ilerlemenize yardımcı olmak için ihtiyacınız olan tek şey birkaç cesaret verici kelimedir. Daha fazla ve daha az değil. Yardım almak ve motive olmak karmaşık olmak zorunda değildir; insanlar en sıradan şeylerde bile güç ve ilham bulabilirler. Yani, sadece bir dövme tasarımı alıntısı yazmayın; gerçekten alabileceğiniz en iyi zihinsel sağlık dövmelerinden biridir.

Şimdi, işte anlaşma. Popüler, anlamlı bir alıntı ve bir tasarım seçeneği ile gidebilirsiniz, değil mi? Veya size özel bir alıntıyla, sizin için önemli birinin söylediği bir şeyle veya bir yerde okuduğunuz bir şeyle gidebilirsiniz. Bazıları, bir alıntıya bile ihtiyacınız yok; bir kelime bazen daha fazla olmasa da aynı derecede güçlü olabilir.

İlham Alıntı Dövme 1Pin

Kredi: @pixiedoomtattoo

İlham Alıntı Dövme 2Pin

Kredi: @syrup.tattoo

İlham Alıntı Dövme 3Pin

Kredi: @cozr.art

İlham Alıntı Dövme 4Pin

Kredi: @officialiink.co

İlham Alıntı Dövme 5Pin

Kredi: @tinyalien

Yeni başlangıçlar dövmeler

Akıl sağlığı hastalığı ve genel olarak zayıf akıl sağlığı, kendinizi sıkışmış hissetmenize neden olabilir ve böyle bir yerden hayatınızı yeniden yaşamaya başlamak daha da zor olabilir. Bu gibi durumlarda hepimiz hayatta yeniden doğuşu, yenilenmeyi ve genel olarak yeni başlangıçları temsil eden şeylere bakabiliriz. Örneğin her yıl mevsimler değişir ve her yeni mevsimde kış geçer, bahar ve yaz doğayı uyandırır; her şey yeniden büyür ve tüm potansiyelini yaşamaya başlar.

Akıl hastalığından kurtulmak söz konusu olduğunda bu tür fikirler ve sembolizmle çevrili olmak çok önemli olduğundan, ‘yeni başlangıçlar’ akıl sağlığı dövme tasarımları için en iyi fikirlerden bazılarından bahsetmeye karar verdik;

  • Phoenix dövme tasarımı – binlerce yıldır bu mitolojik kuş, ‘küllerden doğmak’ ve ‘başlangıçtan başlamak’ anlamına geliyor. Yeniden doğuş ve yeni başlangıçlar anlamına gelir. Elbette, bazen yeni bir başlangıç ​​yapmak zordur, ancak anka kuşunun size yeni bir başlangıç ​​yapamasanız bile hikayenizin sonunu her zaman değiştirebileceğinizi hatırlatmasına izin verin.

Phoenix dövme tasarımı 1Pin

Kredi: @suya_ink

Phoenix dövme tasarımı 2Pin

Kredi: @başkabirtattoo.hn

Phoenix dövme tasarımı 3Pin

Kredi: @gardentattoo.annecy

  • Kelebek/tırtıl dövme tasarımı – doğa ‘yeni başlangıçlar’ sembolizmiyle doludur; tek yapmamız gereken onu gerçekten gözlemlemek ve üzerinde düşünmek. Örneğin, tırtıl ve kelebek sembolizmi, yeniden doğuş ve yeniden başlama konusunda tükenmez. Her ikisi de kişisel dönüşümü sembolize eder ve hayatın önünüze çıkardığı tüm engellere rağmen gerçekten en iyi benliğiniz olabileceğinizi kanıtlar.

Kelebek/tırtıl dövme tasarımı 1Pin

Kredi: @tilda_tattoo

Kelebek/tırtıl dövme tasarımı 2Pin

Kredi: @bunami.ink

Kelebek/tırtıl dövme tasarımı 3Pin

Kredi: @annarehtattoo

  • Lotus dövme tasarımı – Budizm, Hinduizm ve Taoizm gibi Doğu dinlerinin çoğu, nilüferi yeniden doğuşun, büyümenin ve ruhsal/kişisel evrimin ve dönüşümün sembolü olarak görür. Nilüfer bir göletin dibinde büyüdüğü için, yüzeyde çiçek açmak için çamuru, kayaları ve taşları itmek, zihinsel sağlık ve öz-değer ile mücadele eden herkes için mükemmel bir metafor oluşturur. Bir nilüfer dövmesi yaptırmak, şu anda içinden geçtiğiniz mücadelenin kişisel gelişiminize katkıda bulunduğunu günlük olarak hatırlatabilir, böylece kendinizin mümkün olan en iyi versiyonu olabilirsiniz.

Lotus dövme tasarımı 1Pin

Kredi: @ghazal_jafari_tattoo_art

Lotus dövme tasarımı 2Pin

Kredi: @xingalmond

Lotus dövme tasarımı 3Pin

Kredi: @elajicerotattoostudio

  • Koi balığı dövme tasarımı – Koi balığı, Doğu’nun en bilinen balıklarından biridir. Belki balıkların engelleri aşmak için mücadele ettiği ama sonunda hayatta kalmayı ve sonsuza dek yaşamayı başardığı geleneksel Japon ve Çin mitlerinde ve hikayelerinde duymuşsunuzdur. Bu nedenle bu balık, dayanıklılığı, engelleri ve zorlukları aşmayı, hayatta kalmayı ve yaşananlardan sonra iyi bir hayat sürmeyi sembolize eder.

Koi balığı dövme tasarımı 1Pin

Kredi: @seolheetattoo

Koi balığı dövme tasarımı 2Pin

Kredi: @bekk.inky

Koi balığı dövme tasarımı 3Pin

Kredi: @juliazhu_tattoo

Diğer İlham Verici Dövmeler

Herhangi bir dövme tasarımı, size ve deneyiminize hitap ediyorsa, ilham verici ve motive edici olabilir. Dövme tasarımlarını halka önermek zor olabilir çünkü herkes aynı şeylerle ilgili değildir. Bu nedenle rastgele, potansiyel olarak ilham verici ve motive edici dövme tasarımlarına ayrılmış paragraflar eklemek istedik.

Bu tasarımlar görünüşte her yerde, hatta bazen komik ve karikatürize, aptalca ve konunun ciddiyetini küçümsüyor. Tüm bunlara rağmen, hala yaratıcı ve kişisel hikayenizin bir parçası olarak güç, dayanıklılık, hayatta kalma, kendisiyle savaş ve akıl sağlığı ile ilgili her şeyi gösterirler. Onları kontrol ettiğinizden emin olun ve umarız tasarımlardan ilham alırsınız.

Diğer İlham Verici Dövmeler 1Pin

Kredi: @goodbodyart

Diğer İlham Verici Dövmeler 2Pin

Kredi: @ishicavatattoo

Diğer İlham Verici Dövmeler 3Pin

Kredi: @goodbodyart

Diğer İlham Verici Dövmeler 4Pin

Kredi: @goodbodyart

Diğer İlham Verici Dövmeler 5Pin

Kredi: @goodbodyart

Diğer İlham Verici Dövmeler 6Pin

Kredi: @goodbodyart

Diğer İlham Verici Dövmeler 7Pin

Kredi: @goodbodyart

inanç dövmesi

Akıl hastalığıyla mücadelede inancın gücünden bahsetmeden bu makaleyi bitiremeyiz. İnancın mutlaka dindar olması gerekmez; bazen ihtiyacın olan tek şey kendine inanmaktır. Herkes dindar veya manevi değildir, ancak kişisel koşullara bağlı olarak hepimiz umut, umutsuzluk, inanç veya inançsızlık yaşarız. İnanç eksikliği, değiştirmek, sonra kişisel olarak büyümek ve gelişmek için kullanabileceğimiz bir şey olabilir.

İnanç eksikliği, kendi kaderimizi kontrol etmek istediğimizi gösterir ve ayrıca birçok sorunun, kendi kendine yeterli olmaya yönelik ezici bir ihtiyaçtan kaynaklandığını kanıtlar. Umutsuzluk ve inanç eksikliği genellikle karanlık yerlere götürür. Bu yüzden belki arada bir dövmene tepeden bakabilir ve en azından kendine biraz güvenmen gerektiğini hatırlayabilirsin.

İnanç Dövmesi 1Pin

Kredi: @kustomtattoos

İnanç Dövmesi 2Pin

Kredi: @i80tattoo

İnanç Dövmesi 3Pin

Kredi: @naashofficial

İnanç Dövmesi 4Pin

Kredi: @peepdövme

İnanç Dövmesi 5Pin

Kredi: @blue_heaven_tattooz

Son düşünceler

Tüm okuyucularımıza ve bu makaleyi okuyan herkese gerçekten teşekkür etmek isteriz. Akıl hastalığıyla mücadele etmek ve zayıf akıl sağlığıyla yaşamak, oradaki her bir insan için yıkıcı olabilir. Umarız küçük makalemiz, mevcut engellerinizle başa çıkmanın bir yolunu bulmanıza yardımcı olur. Elbette dövme yaptırmak, yüzleşmek zorunda olduğunuz sorunları çözmez, ancak bunların üstesinden gelmenize kesinlikle yardımcı olabilir. Bir dövme, kim olduğunuzu, ne kadar ilerlediğinizi, ne kadar büyüdüğünüzü ve gerçekte ne kadar harika olduğunuzu hatırlatan harika bir şey olabilir. Bu yüzden asla pes etmeyin, kendinize inanın ve iyileşme sürecine güvenin!

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın