Hem Kadınlar Hem de Erkekler İçin 30+ En İyi Ok Dövme Tasarım Fikirleri (2023 Güncellendi)

Ok dövmeleri, dövme mağazalarında çok yaygın bir seçenek değil, öyle değil mi? Pek çok erkek ve kadın, çok sıradışı oldukları ve sembolizmleri söz konusu olduğunda o kadar basit olmadıkları için onlardan uzak duruyor.

Ancak öne çıkmak isteyen biriyseniz, farklı ve sıra dışı seçimleri tercih ediyorsanız bu yazımızı çok beğeneceksiniz. Burada, göz önünde bulundurmanız ve anlamlarını ve derin sembolizmini tam olarak anlamanız için size en iyi 30 ok dövme tasarımını anlatacağız. Okumaya devam edin ve aşağıda mükemmel baskınızı bulun.

Ok Dövmesi Neyi Simgeliyor?

Ok Dövmesi Farklı TasarımlarPin

Kaydedilmiş Dövme

Ok dövmeleri ve ok sembolizmi, avcı olan veya biraz rehberliğe ihtiyaç duyan erkekler ve kadınlar için mükemmeldir. Bir ok dövmesi, sizi işaret ederken ve sizi doğru yöne yerleştirirken, içinizdeki gücü ifade edecek ve artıracaktır. Yolunuzu kolayca bulun ve dünyanın yönünüzü ve nereye gittiğinizi anlamasını sağlayın.

En İyi 30 Ok Dövme Tasarım Fikirleri

1. Kol Üstü Basit Ok Dövme Tasarımları

Kol Üstü Basit Ok Dövme TasarımlarıPin

Görüntü Kaynağı: @meatshoptattoo

Orta boy dövmelerden hoşlanıyorsanız ve kol dövmesi istiyorsanız bu baskıyı tercih edin. Kusurlarının ve onların arkasında veya önünde olan yolculuğun farkında olanlar için en iyi seçimdir.

Bu dövme, daha güçlü ve yetenekli bir birey olarak ortaya çıkmak için katlanmak istediğiniz yeni zorlukların ve değişimin sembolüdür.

2. Küçük Ok Dövmesi

Küçük Ok DövmesiPin

Görüntü Kaynağı: @tattooist_basil

İğneden veya dövme işleminden korkuyorsanız bu daha küçük konsepte sadık kalın. Daha küçük bir konsepti seven ve isteyen biriyseniz beğeneceğiniz muhteşem bir bilek dövme fikri.

Ay sembollü bu ok, manevi yönünüzü ve astrolojiye olan yakınlığınızı temsil edecektir.

3. Minimalizm Ok Tüy Dövmesi

Minimalizm Ok Tüy DövmePin

Görüntü Kaynağı: @jola.tattoo

Tüyler ve oklar birbirine çok yakışıyor. Daha basit ve harika fikirlerin hayranıysanız bu konsepte bir şans verin.

Oklu tüyler yolunuzu ve yeni zorluklara uyum sağlama ve içinizdeki ve çevrenizdeki değişimi kucaklama isteğinizi simgeleyecektir.

Eğlenceli gerçek: Savaşta yay ve okların bilinen ilk kullanımı MÖ 2340’taydı.

4. Koldaki Ok Dövmesi

Kol DövmesiPin

Görüntü Kaynağı: @sarah.golla.ink

Bu omuz dövmesi oldukça sevimli ve hassas. Görünür kol veya vücut mürekkebinden hoşlananlar bu konseptten keyif alacaklar. Bu görseli yerleştirmeniz iki buçuk saatten az zamanınızı alacaktır.

Herkese sağlıklı ve dengeli bir yaşamı nasıl sürdüreceğinizi bildiğinizi ve her zaman doğru yönde ilerlediğinizi gösterecektir.

5. 3 Ok Dövme Tasarımları

3 Ok Dövme TasarımlarıPin

Görüntü Kaynağı: @e.nal.tattoo

Hepsi aynı yönü gösteren üç ok iyi bir işarettir ve çoğu erkek ve kız arasında çok sevilen bir kavramdır. Bu dövmeyi gerçekleştirmeniz birkaç saatten az zamanınızı alacaktır.

Nihai sonuç, doğru yönde ilerleyen bir büyümenin sembolüdür. Herkese yolunuzu çok iyi bildiğinizi ve her zaman doğru yöne gittiğinizi gösterin.

6. Siyah 3 Ok Dövme Fikirleri

Siyah 3 Ok Dövme FikirleriPin

Görüntü Kaynağı: @sunhan.tattoo

Bu, hassas fikirleri nasıl sallayacağını bilen biriyseniz beğeneceğiniz orta büyüklükte bir ok dövmesidir. Bu ok konseptini takın ve siyah tarafını gösterin, dünyaya siyah mürekkebin olağanüstü ve farklı görünebileceğini gösterin.

Cildinizi delen bu üç siyah ok, sizi belayı nasıl çekeceğini bilen, ancak bununla kendi yönteminizle mücadele eden şiddetli bir erkek veya kız gibi görünmenizi sağlayacaktır.

Okçuluğun dünyanın en eski sporlarından biri olarak kabul edildiğini biliyor muydunuz?

7. Yay ve Ok Dövmesi

Yay ve Ok DövmesiPin

Görüntü Kaynağı: @studiobysol

Feminen fikirlerden ve sevimli konseptlerden hoşlanan kadınlar bu yay ve ok konseptine bayılacaklar. Eğer şehvetli görünmeyi seven biriyseniz bu tasarıma bayılacaksınız. Narin ve kararlı görünmeyi bilen kızlar için idealdir.

Bu yay ve ok konsepti, her zaman ortayı vurduğunuzu ve doğru kararlar verdiğinizi gösterecektir. Hassasiyet ve formalite ikinci adınız mı? Bu konsepti alın!

8. Pusula ile El Üzerinde Ok Dövmesi

Eldeki Pusulalı Ok DövmesiPin

Görüntü Kaynağı: @novytattoo_handmade_studio

Ok dövmenizi pusula ile kombinleyebilirsiniz. Hassasiyetten hoşlanan biriyseniz bu konsept tam size göre.

Bu tasarım, çalışmanın kendi zamanınızı ve kendi hızınızı yönetebildiğinizi göstermesini sağlayacaktır. Durumu idare ediyormuş gibi görüneceksin ve durumun senin üzerinde hiçbir gücü yokmuş gibi görüneceksin.

9. Ok İlham Verici Dövme

Ok İlham Verici DövmePin

Görüntü Kaynağı: @smd_tattoos

Baharatlı, şiddetli bir dövmeye ve sıra dışı bir şeye ne dersiniz? Bu tasarım mükemmel çünkü üç farklı türde ok gösteriyor. Gitmeniz gereken doğru yolu gösterir.

Okunuzu takip ederek kelimeleri ekleyin ve doğru yöne yönlendirin. Bu şekilde herkese doğal bir lider olduğunuzu göstereceksiniz.

Eğlenceli gerçek: 1904 Olimpiyatları’nda okçuluk tek kadın sporuydu.

10. Ok Tüyü Manevi Tasarımı

Ok Tüyü Manevi TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: @philgotattoo

Bu önkol dövmesi, duygusal ve doğal olarak hareket eden herkes için harikadır. Kadınlarda en iyi görünecek. Bu dövmeyi gerçekleştirmek için en az üç saatinizin olduğundan emin olun.

Sizi doğru yöne ve gerçek aşkınıza yönlendirecek koordinatlar ekleyin. Bırakın dünya sizi olduğunuz gibi görsün ve birine ya da hayatınızdaki önemli bir şeye ne kadar değer verdiğinizi gösterin.

11. İsmin Baş Harfli Ok Dövmesi

İsim Harfli Ok Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı: @vinc_infamousink

Bu ok dövmesi, bu ince tüylerle çok iyi çalışıyor. Hayatınızda önemli olan birinin baş harflerini ekleyin ve siyah ve sade mürekkebini kullanın.

Nihai sonuç ise sevgi ve ilgi dolu bir insandır. Aynı zamanda kişisel inançlarınızı ve E harfiyle başlayan birine karşı duygularınızı da ifade eder.

12. Erkekler İçin Ok Dövme Anlamı

Ok Dövmesi Erkekler İçin AnlamıPin

Görüntü Kaynağı: @yenliu_tattoo

Harika bir dövme istiyorsanız ve siyah beyaz bir parça isteyen biriyseniz, bu konsepti deneyin.

Bu, erkeklere kızlardan çok daha iyi yakışacağı anlamına gelen kabile tasarımıdır. Eğer hayatınızda önemli biri varsa ve her zaman inancınızı ifade etmeye çalışıyorsanız, bunu bu kabile okuyla yapabilirsiniz.

13. Üç Ok Dövmesi Fikri

Üç Ok Dövme FikirPin

Görüntü Kaynağı: @nala_tattoo_studio

Erkekler de siyah mürekkebi seviyorlarsa bu üç oka da gidebilirler. Bu, kolunuzun veya ön kolunuzun üzerinde harika görünecek.

Nihai sonucu dünyaya her zaman doğru yolda olduğunuzu gösterecektir. Her zaman doğru yönü gösteren bu üç okla nasıl ısrarcı kalabileceğinizi gösterin.

Çoğu okçu müsabakasında yarışmacıların oklarının üzerine baş harflerini kazımaları gerektiğini biliyor muydunuz?

14. Ay Sembollü Ok Ve Yay Dövmesi

Ay Sembollü Ok Ve Yay DövmesiPin

Görüntü Kaynağı: @bunami.ink

Eğer iyimser biriyseniz ya da gösterişli tasarımları sevmeyen biriyseniz bu model tam size göre. Her dövme sanatçısı benzer fikirleri vermek ve yapmak konusunda rahat değildir, bu yüzden eğer oyunbaz biriyseniz bu konseptten keyif alacaksınız.

Nihai sonuç gösterişli ve manevi görünecek. Ay tarafından yönlendiriliyorsanız, dünyaya kendi boş zamanınıza ve ruhsal yolculuğunuza nasıl değer vereceğinizi bildiğinizi gösterin.

15. Ok Geometrik Dövme

Ok Geometrik DövmePin

Görüntü Kaynağı: @luzanne_ink

Zodyak’ı seven biriyseniz ve doğal olarak şiddetli fikirlere yöneliyorsanız bu kombinasyon size çok yakışacaktır.

Nihai sonuç, yıldızların gücüne inanan biri olduğunuzu ve her zaman hayatınızda önemli olanı bulmaya ve ona anlam vermeye çalıştığınızı dünyaya gösterecektir. Bunu zodyak ve ok dövmeleriyle yapıyor olabilirsiniz ve bunda yanlış bir şey yok.

16. Renkli Ok Dövmesi

Renkli Ok DövmePin

Görüntü Kaynağı: @joey.bag.o.donuts85

Renk tutkunları ve daha parlak fikirlerden hoşlananlar için bu ideal! Yüksek sesli oklarınızla dünyaya her zaman umutlu olduğunuzu ve renklerden korkmadığınızı gösterin.

Bu harika fikirler, şirketinize ve çevrenize neşeli olduğunuzu ve iyi bir partiye hazır olduğunuzu, ancak kendi tarzınızda olduğunu gösterecek!

17. Benzersiz Pusula Ok Dövmesi

Benzersiz Pusula Ok Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı: @dailyinknskin

Bu yaratıcı dövme, hayatında bir değişiklik yapmaya çalışan herkes içindir. Hassasiyet ve geometrik şekilleri sevenler için bu sevimli fikir, bunu yapmanın yoludur!

Nihai sonuçlar, herhangi bir küçük değişiklikte ikna edici ve rahat olan bir kişiyi gösterecektir. Hayattan keyif almayı ve büyük ya da küçük engelleri aşmayı biliyorsanız bu konsepte bayılacaksınız.

18. Kol Üzerine Küçük Ok Dövmesi

Kol Üzerine Küçük Ok DövmesiPin

Görüntü Kaynağı: @l.angeltattoo

Farklı oklardan oluşan dövmenizi tüm ailenize ithaf edebilirsiniz. Eğer onlarla yakınsanız ve bilmelerini istiyorsanız bu konsepte sadık kalın.

En sevdiğiniz aile üyelerinin hepsinin baş harflerini alın ve onlara onları ne kadar sevdiğinizi gösterin. Farklı yönleri gösteren oklar, yakın olduğunuzu ve her birine eşit değer verdiğinizi gösterecektir.

Eğlenceli gerçek: Japon okçuluğunun geleneksel ve törensel bir şekli olan Kyudo var.

19. Siyah Ok Dövme Konsepti

Kara Ok Dövme Konsepti Pin

Görüntü Kaynağı: @ink_art_and_design_by_james

Bu orta büyüklükteki dövme kolunuzun üzerinde harika görünüyor. Daha büyük bir konseptin tadını çıkarmayı ve sallamayı bilen biriyseniz, bu oku deneyin.

Daha büyük bir ok, her zaman sınırlarınızı denediğinizi ve zorladığınızı gösterebilir. Sınırlarınızı aşıyorsanız ve her durumdan kazanan olarak nasıl çıkacağınızı bildiğinizden eminseniz bu ok tam size göre!

20. Oklar Dövme Suluboya Tasarımı

Oklar Dövme Suluboya TasarımıPin

Görüntü Kaynağı: @tattosbylonnie

Tüylü ok dövme tasarımına ne dersiniz? Bu eşsiz, kabarık ve aynı zamanda renkli! Daha büyük konseptlerden hoşlanıyorsanız ve mürekkebinizle renk sıçramasından hoşlanıyorsanız, bu tasarımı beğeneceksiniz.

Nihai sonuç, önünüzde parlak ve renkli bir geleceğin olduğunu gösteriyor. Hayattaki gerçek değerleri bilen ve asla pes etmeyen biriyseniz bu okla kararlılığınızı ve doğru yolunuzu gösterebilirsiniz.

21. Üç Siyah Ok Küçük Fikir

Üç Siyah Ok Küçük FikirPin

Görüntü Kaynağı: @natattoostudio

Kendinize üç farklı dövme yaptırın ve minimalizm yaklaşımına yönelik bu ok konseptinin keyfini çıkarın. Eğer iğneden korkuyorsanız bu fikir tam size göre.

Üç farklı ok iradenizi ve bir yol olduğunu simgeliyor. Nereye gittiğinizi bildiğinizi ve önünüzdeki evrenin gücüne inandığınızı gösterin.

22. Göğüs Üzerine Tüy Ok Dövmesi

Göğüs Üzerine Tüy Ok DövmesiPin

Görüntü Kaynağı: @lmoolah_tattoo

Göğüs veya omuz dövmesini tercih edebilir ve cinsiyetiniz ne olursa olsun bu güzelliğin keyfini çıkarabilirsiniz. Duygusal konseptlerden hoşlanan biriyseniz ve oryantal parçalara meraklıysanız bu tasarımdan keyif alacaksınız.

Bir daha asla deyişi ekleyin ve hayatınızda asla eskisi gibi hatalar yapmayacağınızı kendinize hatırlatın. Sahtekârlığa kapılmayın ve yalnızca kendinize inanın.

23. Ok Ayak Dövme Fikri

Ok Ayak Dövme FikriPin

Görüntü Kaynağı: @designs_by_vicky2004

Ayak dövmeleri oldukça acı vericidir ve bu duyguya dayanamayanlar için pek yaygın değildir. Bu fikir, yaratıcı yönlerini ifade etmeye çalışan kadınlar için mükemmel.

Bu ayak fikri içsel fikirlerinizi ve öz değerinizi simgeleyecektir. Her zaman nereden geldiğini göstermeye çalışan biriyseniz ve seçeneklerinizi açık ve net tutuyorsanız bu konsept tam size göre.

İlk bileşik yayın 500 yıl önce yapıldığını biliyor muydunuz?

24. Büyük ve Hassas Siyah Ok Dövmesi

Büyük ve Hassas Siyah Ok DövmesiPin

Görüntü Kaynağı: @issyp_tattoos

Bu tüy tasarımı, korkusuz yanını ve romantik kişiliğini birleştirmeye çalışan herkes içindir. Boş 3 saatiniz varsa kendinize bu dövmeyi yaptırın.

Anlamı onun gücünde ve size bir kişilik olarak tam olarak uyum sağlama yeteneğindedir. Her an kazanmayı bilen biriyseniz bu saf ok tam size göre.

25. Çiçek Fikirli Dev Arka Ok Dövmesi

Çiçek Fikirli Dev Arka Ok DövmesiPin

Görüntü Kaynağı: @mr.jones.tattoo

Sırt tasarımları genellikle spor yapanların yanı sıra fiziğiyle gurur duyan erkekler tarafından da giyilir. Oldukça erkeksiyseniz ve değişime hazırsanız bu fikri düşünün.

Sırtınızdaki bu orta kısım dövmesi, iyi günlerinizin ve kötü kusurlarınızın farkında olduğunuzu gösterecektir. Her zaman titiz ve dakik biriyseniz, bu görüntüyle bunu gösterebilirsiniz.

26. Geometrik ve Benzersiz Ok Dövme Konsepti

Geometrik ve Benzersiz Ok Dövme KonseptiPin

Görüntü Kaynağı: @yan_tattooist

Her türden geometrik sembol her zaman şiddetli ve farklı görünecektir. Bu fikir, önkolları üzerinde neşeli bir konsepte hazır olan erkekler ve kızlar içindir.

Bu köpüklü görüntü, neler olup bittiğini ve zamanınızın ilerisinde ne olduğunu biliyormuşsunuz gibi görünmenizi sağlayacaktır. Gerçek kimliğinizi çok iyi bildiğiniz için, dalga geçilmeyecek biri gibi görüneceksiniz.

27. Ok Dövmeleri Demet

Ok DövmeleriPin

Görüntü Kaynağı: @tattoos_bywyn

Çoklu oklar farklı şeyleri gösterebilir. Kendi tarzınızda benzersiz biriyseniz bu konsepti seveceksiniz. Gerçek tutkunlar için mükemmel!

Bu fikir, tüm sorunlarınızın üstesinden nasıl geleceğinizi ve yüzleşeceğinizi bildiğinizi ve kafa karıştırıcı bir kişiliğe sahip olduğunuzu gösterir. Sık sık zorluklarla karşılaşıyorsanız, bunları kendi yöntemlerinizle aşabileceğinizi gösterin.

Eğlenceli gerçek: Okçuluk yarışmalarının organize edildiği ilk ülke 1500’lü yıllarda İngiltere’ydi.

28. Kadınlar İçin Narin ve Küçük Ok Dövmesi

Kadınlar İçin Narin ve Küçük Ok DövmesiPin

Görüntü Kaynağı: @mini_tattooer

Narin kadınlar veya daha küçük mürekkep tercih edenler bunun gerçek güzelliğini görecektir. Hızlı ve kolay bir kavram olmasının yanı sıra gizemli ve mistik bir şeydir.

O çiçeklerle yapacağınız ok dövmesi sizi saf bir ruh gibi gösterecek. Sürekli olarak kendi kimliğinizin ve gerçeğin peşindeyseniz, bunu bunun gibi romantik bir şekilde gösterin.

29. Ok Dövme İnan

Ok Dövme İnan Pin

Görüntü Kaynağı: @777tattoostudio

Dövmenizle birlikte önemli bir kelime alarak biraz yaratıcı ve sanatsal olabilirsiniz. Orta büyüklükteki fikirleri seviyorsanız bu tasarımı kolunuzun üzerine yerleştirin.

İnan kelimesini alın ve oku tercih ettiğiniz yöne doğrultun. İnançlı olduğunuzu gösterin ve seçimlerinizle ve inanma gücünüzle nerede durduğunuzu tüm dünya görsün.

30. Kabile Ok Dövmesi

Tribal Ok DövmesiPin

Görüntü Kaynağı: @serenaferraris

Bu siyah ön kol ok dövmesi, hassasiyet hayranları ve daha büyük fikirleri sevenler içindir. Eğer dramatik ve gösterişli tasarımlara yönelmeyi bilen biriyseniz bu ok tam size göre.

Nihai sonuç, doğal bir zafer olan birini gösterecek. Azimli, tutkulu ve aynı zamanda inatçıysanız, bu tasarımla tüm duygularınızı gösterebilirsiniz.

1900 Yaz Olimpiyatları’nda okçuluk müsabakalarında hedef olarak canlı güvercinlerin kullanıldığını biliyor muydunuz?

Ok Dövmesi: Daha Fazla SSS

1. Kimler Ok Dövmesi Yaptırabilir?

Ok dövmeleri her iki cinsiyet için de geçerlidir. En sevdiğiniz renk kombinasyonuna nasıl bağlı kalacağınızı bildiğiniz sürece ve sizinle duygusal düzeyde konuşan benzersiz bir tasarımı nasıl seçeceğinizi biliyorsanız, ok dövmelerinden keyif alacaksınız.

2. Ok Dövmeniz İçin En İyi Yerleştirme Nedir?

Sürekli olarak sizi doğru yöne işaret ettiğinden ve yönlendirdiğinden, doğal olarak ok dövmenizi yalnızca görünür bir yere yerleştirmek mantıklı olacaktır. Elinizi, avuç içinizi, bileğinizi ve hatta göğsünüzün ve kalbinizin etrafını sarmak iyi bir fikirdir.

3. Ok Dövmeniz İçin Hangi Boyutu Seçmelisiniz?

Mini bir dövmeye sadık kalın ve dünyanın minimalizm aşığı olduğunuzu görmesine izin verin. Mini dövmeler ok sembollerini kendilerine özgü bir şekilde tamamlayacak. Mini dövmeler de oldukça basit ve kendi tarzlarında birbirine uyumludur, bu da onları aşırıya kaçmadan mutlaka sahip olunması gereken bir şey haline getirir.

4. Ok Dövmeleri Pahalı Mıdır?

Şans eseri hayır! Ok dövmeleri çok uygun fiyatlı ve herkes bunları karşılayabilir. Siyah beyaz mürekkeple yapılan daha küçük ok dövmeniz için yaklaşık 150 $ ödemeyi bekleyin.

5. Hangi Ünlülerin Ok Dövmesi Var?

Pek çok ünlünün ok dövmesi var. Bazıları bunları kendi tarzlarında ve farklı şekilde giyerler. Bu yüzden Miranda Lambert, Hillary Duff, Zoe Kravitz, Ellie Goulding, Rita Ora ve Pink’in tarzını kopyalamak isteyebilirsiniz! En çok kimin stilini beğeniyorsunuz?

Ok Dövmesi İster misiniz?

Peki, özellikle hangi dövme en sevdiğiniz ve listeden mutlaka sahip olmanız gereken dövmelerden biri? Tek bir dövmeden mi keyif aldınız yoksa bu makalenin genel havasından mı keyif aldınız? Bu korkak ama derin sembolizm ok baskıları söz konusu olduğunda düşüncelerinizi ve nerede durduğunuzu bize bildirin. Hangisinin olmazsa olmazınız olduğunu bilmek isteriz.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın