Kadınlar için 60 Kol Dövmesi Tasarım Fikirleri (2023 Güncellendi)

Kol dövmeleri kendinizi ifade etmenin alışılmadık ama zarif bir yoludur. Pek çok kadın kendilerini bu şekilde ifade etmeye karar vermez. Kol dövmeleri, ilgi odağı olmaktan korkmayan güçlü kadınlar ve kalabalığın arasından sıyrılmak isteyen kadınlar arasında popüler bir vücut sanatı tercihidir.

Bu dövmeler aynı zamanda çok şık, kızsı ve havalı olabilir. Kol dövmenizde çiçekler, kalpler, istediğiniz veya sizin için anlamlı bulduğunuz ne varsa bulunabilir.

Küçük, minicik dövmelerin kendine has bir çekiciliği vardır ancak kol dövmelerinin de etkisi vardır çünkü bu sanat eseri mutlaka fark edilir olacaktır. Bu tür dövmeler benzersizdir. Benzer bir kol dövmesine sahip ancak tamamen aynı olmayan birini bulabilirsiniz.

Dövmeler sadece vücudunuzu süslemek için değildir. Bunlar inançlarınızı, duygularınızı ve benzeri şeyleri ifade etmek için kullandığınız bir ifade veya araçtır.

Kadınlar için Kol Dövmeleri

Hepimiz bir dövme yaptırmak istiyorsanız bunun vücudunuzda kalıcı olduğunun, hayatınızın geri kalanında orada kalacak bir şeyin olduğunun farkında olmanız gerektiğini biliyoruz. Bu nedenle doğru olanı seçmek çok zor olabilir. Belki de kol dövmeleriyle ilgili en iyi şey, benzersiz bir şey seçmek için geniş bir stil yelpazesine sahip olmanızdır.

Kol dövmelerinin bir teması vardır, görseller birbiriyle ilişkilidir. Bu yazıda size farklı kol dövmesi stillerini göstereceğiz, böylece kolun tamamına mı yoksa yarısına mı yaptırmaya karar verirseniz fark edilir olacaksınız. Kol dövmeleri sabır, para, hayal gücü ve elbette iyi bir dövme sanatçısı gerektirir.

Hepsini görmek için aşağı kaydırın.

1. Yarım Kol Dövmesi

Yarım Kol Dövme 1Pin

Kredi: instagram
Yarım Kol Dövme 2Pin
Kredi: instagram
Yarım Kol Dövme 3Pin
Kredi: instagram
Yarım Kol Dövme 5Pin
Kredi: instagram
Yarım Kol Dövme 4Pin
Kredi: instagram

Bir açıklama yapmak için kolunuzun tamamını kapatmanıza gerek yok, bu günlerde yarım kol dövmeleri giderek daha popüler bir seçim. Yarım kol dövmeleri açıklayıcıdır, tasarım genellikle kolunuzun üst kısmında başlar ve yarıya kadar biter, dirseğinizin yakınında durur. Veya bilekten dirseğe kadar gidebilirler.

Havalı bir yarım kollu dövmeyi benzersiz kılmak için sizin için en anlamlı olanı seçin. Ancak çok fazla farklı stil ve tasarıma yönelmeyin; kolunuzdaki boşluğu bilin ve dövme sanatçısının tavsiyelerini dikkate alın.

Bu seçenek daha gizlidir, çok kolay bir şekilde örtbas edebilirsiniz. Bu nedenle yarım kollu dövmeler, dövmelerin hoş karşılanmadığı ortamlarda çalışan profesyoneller arasında daha popülerdir. Ve para açısından yarım kollu dövmeler daha ucuz tarafta. Yarım kollu dövmeler çok havalı, kızsı ya da ne olmasını istiyorsanız öyle olabilir çünkü üst kolunuz yaratıcılığınız için mükemmel bir tuvaldir.

Yarım kollu dövmelerin en büyük artısı, tam kollu dövmeye karar vermediyseniz bunun harika bir başlangıç ​​yolu olmasıdır. Dövme sanatçıları, daha görünür olması için mürekkebinizin odak noktasının kolunuzun dış kısmında olması gerektiğini söylüyor.

2. Tam Kol Dövme

Tam kollu dövme 1Pin

Kredi: instagram
Tam kollu dövme 2Pin
Kredi: instagram
Tam kol dövme 3Pin
Kredi: instagram
Tam kollu dövme 4Pin
Kredi: instagram
Tam kollu dövme 5Pin
Kredi: instagram

Tam kol dövmesi kolunuzun üstünden başlar ve bileğinizde biter. Kapsamı geniş bir tuval olduğundan, kararınıza birkaç farklı unsuru dahil etmeniz gerekir.

Bu dövmeler söz konusu olduğunda, dövme sanatçılarının açıkladığı gibi büyük ya da eve gitmelisiniz.

Çok dikkat çekici olduğu için kolunuzda ne istediğinize dikkatli bir şekilde karar vermeniz gerekiyor. Tam kol dövmesine karar verdiğinizde düşüneceğiniz pek çok yapılması ve yapılmaması gerekenler vardır; bu nedenle dövme sanatçısından tavsiye almayı unutmayın. Bir çiçek, kafatası, portre, manevi bir şey koyabilir veya birkaç fikri tek bir fikirde birleştirebilirsiniz.

Tam kollu dövmeler genellikle çok fazla acıtmaz ancak daha fazla maruz kalmak olağandışı ağrılara neden olabilir, bu nedenle hazırlıklı olun. Dövmeniz bittiğinde dövmenize dikkat edin çünkü kollarınız güneşe daha fazla maruz kalıyor. Günümüzde sanat eserinize önem vermek için satın alabileceğiniz birçok ürün var.

3. Kabile Kol Dövmesi

Kabile kol dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Tribal kol dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Tribal kol dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Tribal kol dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Tribal kol dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Kabile dövmeleri yüzyıllardır ortalıkta dolaşıyor ve genellikle erkeklerle ilişkilendiriliyor. Ancak zaman değişti, günümüzde kadınların miraslarına ve inançlarına saygı göstermek için kabile dövmelerini tercih etmesi alışılmadık bir durum değil.

Eski kabileler, bireye kabilenin durumunu ve başarılarını anlatmak için dövmeleri kullanırdı. Kabile dövmesinin anlamı bir kabile veya kültürden diğerine farklılık gösterse de genellikle kullanıcının başarılarını ve mirasını temsil eder. Bu dövmeler aynı zamanda gücü, korumayı ve gücü de simgelemektedir.

İnsanlar iki nedenden dolayı kabile dövmelerini seçiyorlar. Birinci neden genel ve tamamen dekoratiftir. Bu durumlarda tribal dövmeler ortası daha kalın, her iki ucu da sivrilen keskin çizgilerden oluşur. Genellikle soyutturlar. Ve elbette ikinci neden, kültürel geçmişinize ve mirasınıza saygı göstermektir.

Kabile dövmesi estetik açıdan hoş bir mürekkepten daha fazlasıdır; daha derin bir anlamı var. Dolayısıyla bu yola girerseniz, belirli bir kabile tasarımıyla ilişkilendirilen kültüre saygı duymanız gerekir. Kabile dövmeleri sadece birkaçını saymak gerekirse Polinezya, Hawaii, Samoa, Çin, Dulong, Dai, Kelt, Maori, Aztek, Maya, Kızılderili olabilir.

4. Kafatası Kol Dövmesi

Kafatası kol dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Kafatası kol dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Kafatası kol dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Kafatası kol dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Kafatası kol dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Hiç şüphe yok ki bir kafatası kol dövmesi korkutucu görünebilir, ancak bu tarzda derin bir güzellik var. Kafatası kol dövmesinin arkasında güçlü bir anlam var. Kafatası sadece ölümle ilgili değildir, hatta karanlık bir depresyonla da ilgilidir. Ahiretteki güzelliği sembolize etmek, Allah’a olan inancımızı göstermek için kullanılabilir.

Ölümün farkındayız; hepimiz ölürüz ama iskeletimiz kalır. Birçok insan için kafatası, ölümlülüğü ve hayatlarını dolu dolu yaşama motivasyonunu temsil eder.

Kafatası kol dövmeleri uzun yıllardır popülerdir. Cesur kadınlar için, söyleyecek bir şeyi olan ve bunu söylemekten çekinmeyen kadınlar için cesur bir ifadedir bunlar.

Daha kadınsı hale getirmek için kafatası ve çiçek tasarımını seçebilirsiniz. Örneğin, tasarımı daha gerçekçi hale getirmek için değiştirebilir, ancak arka plana çiçekler koyabilirsiniz. Ya da belki de kafatası kol dövmeniz, onu daha manevi hale getiren kanatlara sahip olabilir. Bir meleğin kanatları her zaman iyi bir fikirdir. Aynı zamanda şık ve güçlüler.

Gerçekten etkileyici bir şey istiyorsanız kafatasının 3 boyutlu tasarımı iyi bir seçenektir. Ancak manevra yapmak çok zor olduğundan pek çok sanatçı bu tür dövmeyi yapmaz. Sanatçınızı seçerken dikkatli olun, en iyisini bulmak için deneyime ve mükemmel incelemelere bakın.

Kafataslarının her zaman korkutucu olması gerekmez. Onları kolaylıkla sevimli hale getirebilirsiniz. Sevimlilik bizim DNA’mızda var! Üzerine bir kalp ya da belki bir yay koyun. Kafatasları renkli, sevimli, kadınsı ve havalı olabilir. Veya insan kafatası ilginizi çekmiyorsa hayvan kafatasını da tercih edebilirsiniz.

Badass motorcu piliçler, kafatasının çevresine alevler ekleyerek onu daha güçlü ve ateşli hale getirebilir.

Çiftler, akrabalar, arkadaşlar eşleşen kafatası kol dövmelerini kullanabilir. Bu, birini onurlandırmak veya birine sevgi göstermek için mükemmel bir fikir.

5. Renkli Kol Dövmesi

Renkli kol dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Renkli kol dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Renkli kol dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Renkli kol dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Renkli kol dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Kol dövmelerini düşünmeye başladığınızda vermeniz gereken en önemli kararlardan biri siyah/gri mi yoksa çok renkli mürekkep mi istediğinizdir. Renk, kol dövmenize kadınsı bir dokunuş katar ve hatta kişiliğinizi temsil edebilir.

Çok renkli bir kol dövmesini tercih ederseniz birkaç şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir. Öncelikle cilt tonunuzdan daha açık bir tonun veya daha koyu bir tonun kolunuzda en iyi sonucu verdiğini bilmeniz gerekir.

Açık ten rengine sahip kadınlar mor, beyaz ve kırmızı gibi tonlardan en fazla faydalanabilir.

Öte yandan, koyu ten tonuna sahip kadınlar, kollarında lacivert, siyah, kıvrımlı kırmızı gibi daha koyu tonları mükemmel bulacaktır.

Cildiniz orta veya bronz bir tona sahipse yeşil, açık mavi veya turuncu tonlarına odaklanmak isteyebilirsiniz.

Renkli dövmeler güneşe karşı biraz daha hassastır, bu nedenle kol dövmenizin bakımını doğru şekilde yapmayı unutmayın.

6. Dini Kol Dövmesi

Dini kol dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Dini kol dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Dini kol dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Dini kol dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Dini kol dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

İnançlarına bağlı manevi kadınlar için dini kol dövmesi mükemmel bir seçenektir.

Dini kol dövmeleri boyutları, karmaşıklığı, güzelliği ve detayları nedeniyle beğenilebilir.

Dini kol dövmesi için en popüler tasarımlar, kutsal yazılardan ve haçtan kullanılan alıntılardır. Çapraz dövmenin anlamı kişiden kişiye değişebilir. Bazı insanlar haç dövmesini seçer çünkü her insan kendi haçını taşır. Bazıları bunu Tanrı’ya daha yakın hissetmek için yapar.

Haç ve tırnakların yanı sıra melek dövmesi de din temalı dövme yaptırmak isteyen kişilerin sıkça başvurduğu bir seçenektir. Melek, kullanıcıyı kötülüklerden koruyan bir koruyucudur.

Ek olarak, bazı kadınlar kol dövmelerinde İsa Mesih’in veya Meryem Ana’nın yüzünü tercih edebilir. Duada ellerin bir araya getirilmesi de yaygın bir motiftir.

7. Ejderha Kol Dövmesi

Ejderha kol dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Ejderha kol dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Ejderha kolu dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Ejderha kol dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Ejderha kol dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Ejderha, gücü, gücü, bilgeliği ve korumayı temsil eden mistik bir yaratıktır. Ejderha kolu dövmesi özel anlamlara sahip detaylarla zenginleştirilmiştir. Bu mistik yaratığın şekli onu kol dövmesi için mükemmel bir seçim haline getiriyor.

Ejderha dövmesi çok renkli veya siyah ve gri olabilir. Kesin olan bir şey var ki, ejderha kolu dövmesi büyülü, güzel, kadınsı ve cesur olacaktır.

Çin geleneğinde ejderha, başarıları (imparatorların egemenliğini) ve gururu simgelemektedir. Ejderhalar iyi şansın, gücün ve gücün koruyucularıdır.

Bir ejderha kolu dövmesi istiyorsanız, zodyakın koruyucusu ve koruyucusu ve aynı zamanda liderliğin simgesi olan Mavi Ejderha’yı tercih edebilirsiniz.

Veya Japon efsanesinden büyük bir deniz yılanı olan Yofune-nushi adlı bir ejderhayı seçebilirsiniz. Bu ejderha gizli gerçeği barındırıyor ve yalnızca gerçeği arayarak keşfedilebilecek bir özgürlük duygusuna sahip.

Doğu kültüründeki yin ve yang sembolleri gibi ejderhalar da iki farklı şekilde anlaşılabilir. Ancak Batı kültüründe ejderha gücü ve kuvveti temsil eder. Ejderhalar genellikle yıkıcı olarak görülür.

Ancak Doğu kültürlerinde ejderhalar, bilgeliği insanlığı daha iyi hale getiren mistik bir varlığı temsil eder.

Kadınlar için ejderha kol dövmesi bir sanat biçimidir ve kadınsı yönlerini göstermenin en havalı yoludur. Kadınlar hayal güçlerini kullanarak kaplanlı ejderha, kafatası ya da yılanlı muhteşem tasarımlar ortaya çıkarıyorlar. Ayrıca Japon ejderha stilini veya kabile stilini de kullanabilirsiniz. Çiçekleri ve doğayla ilgili diğer görselleri dahil edebilirsiniz.

Sevdiğiniz şeyi seçmekten, sizin için en anlamlı olanı seçmekten korkmayın. Cesur olun, cesur olun, kadınsı olun, tavrı olan bir kadın olun.

8. Japon Kol Dövmesi

Japon kol dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Japon kol dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Japon kol dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Japon kol dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Japon kol dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Japon dövmesi olarak da bilinir irezumi, dünyadaki en popüler ve tanınabilir dövme stillerinden biridir. Kol gibi daha büyük, daha ayrıntılı tasarımlarda en iyi şekilde görünürler. Japon dövme stili cildin tüm alanının kullanılmasını hedefler ve fazla “boş” alan bırakmaz.

Irezumi dövmeleri iki biçimde gelir: modern ve geleneksel. Temel fark, tasarımlarda değil, dövme yöntemindedir. Geleneksel dövmeler elektriksiz makinelerle yapılırken, modern irezumi dövmelerinde sanatçı modern dövme makinesini kullanacak.

Japon dövmeleri renklidir ve Japon kültürlerinde şakayık, ejderha, kaplan, sakura (kiraz çiçekleri), kafatasları ve koi balığı gibi derin anlam ve sembolizm içeren görüntüler içerir.

Japon dövmelerini öne çıkaran şey, inanılmaz derecede ayrıntılı çalışma ve kullanıcının kişiliğiyle güçlü bağlantıdır. Bir irezumi’yi sallamak için size en çok hitap eden bir tasarıma gitmeniz gerekir. Dövmenizin özel bir anlam taşıması gerekiyor ve şükürler olsun ki Japon kültüründe bunu gerçekleştirecek pek çok motif var.

9. Geleneksel Kol Dövmesi

Geleneksel kol dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Geleneksel kol dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Geleneksel kol dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Geleneksel kol dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Geleneksel kol dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Amerikan geleneksel dövmeleri hem erkekler hem de kadınlar için popüler bir seçimdir. Japon dövmeleri gibi, bu tasarım daha büyük boyutta olağanüstü güzel görünüyor, bu da kol vücut sanatı için mükemmel olduğu anlamına geliyor.

Geleneksel bir dövmeyi, minimal renk ve bol miktarda siyah ton içeren yoğun siyah hatlarından tanıyabilirsiniz. Geleneksel dövmeler çok renkli olabilse de gölgeler ve tonlar Japon dövmelerindeki kadar çarpıcı değildir. Geleneksel mürekkebin görünümü genellikle daha koyudur. Çok renkli dövmeler genellikle kırmızı, sarı, yeşil ve mavi gibi basit tonlar etrafında döner.

Kalpler, hayvan tasarımları ve deniz resimleri geleneksel dövmelerde popüler motiflerdir. Amerikan geleneksel dövmelerinde sevdiğimiz şey, her şeyi gerçekçi tutmanın basitliğidir. Örneğin bir kafatası seçip onu çiçeklerle süsleseniz bile o yine bir insan kafatası olarak kalacaktır. İşleri basit tutmanın güzelliği var.

Amerikan geleneksel dövmelerinin inanılmaz derecede yaratıcı olabileceğini de belirtmekte fayda var. Fikrinizi uygun sanat eserine dönüştürmenize yardımcı olacak yetenekli bir dövme sanatçısını seçmeniz yeterli.

10. Çiçek Kol Dövmesi

Kolda çiçek dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Kolda çiçek dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Kolda çiçek dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Kolda çiçek dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Kolda çiçek dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Hem gücü hem de kadınlığı bünyesinde barındıracak bir kol dövmesi arıyorsanız çiçek tasarımları size yardımcı olabilir. Çiçekler her zaman güzeldir ve büyük bir kol dövmesinde bile, onlarda şık ve zarif bir şeyler vardır.

Çiçek kol dövmelerinin sembolizmi,

seçtiğiniz özel çiçekler. Örneğin ayçiçeği dövmeleri romantizmi, sonsuz ve umutlu aşkı temsil eder. Ayçiçekleri aynı zamanda pozitifliği ve iyimserliği de temsil edebilir. Güller, rengine bağlı olarak aşkı, tutkuyu, yeni başlangıçları ve daha fazlasını simgeler. Şakayıklar zenginliği, refahı ve iyi şansı temsil eder.

Karakterinize en uygun olanı seçmek için acele etmeyin ve farklı çiçekleri ve dövmelerdeki sembolizmlerini keşfedin. Dövme sanatçınız da size birkaç öneride bulunabilir.

11. Siyah ve Gri Kol Dövmesi

Siyah ve gri kol dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Siyah ve gri kol dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Siyah ve gri kol dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Siyah ve gri kol dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Siyah ve gri kol dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Siyah ve gri dövmeler zamansızdır. Her zaman şık görünürler ve asla modası geçmezler. Gelecek yıllarda modaya uygun görünecek kol dövmeleri arıyorsanız siyah ve gri dövmeler mükemmel bir seçimdir.

Muhtemelen bu dövmelerin en büyük avantajı dayanıklılıklarıdır. Çok renkli dövmelerden çok daha uzun süre dayanırlar. Renkli görüntüler kadar çabuk solmadıkları için düzeltme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Pratikliği takdir eden biriyseniz bu özellikle önemlidir.

Çiçekler gibi tipik renkli tasarımlar bile siyah ve gri renkte sofistike ve şık görünür. Bu tarzdaki kol, denemek istemeyen ve her zaman işe yarayan kesin bir şeye bağlı kalmayı tercih eden kadınlar için de harika bir seçenektir.

12. Bacak Kol Dövmesi

Bacak kol dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Bacak kol dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Bacak kol dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Bacak kol dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Bacak kol dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Kol dövmeleri denilince aklımıza hemen kolları kaplayan mürekkep gelir. Ama her zaman böyle olmak zorunda değil. Kol dövmesi aynı zamanda bacağınızı veya yarısını kaplayan bir vücut sanatı türüdür.

Kollarınızı sağlam tutmak istiyorsanız veya dövmelere yer kalmadıysa bacaklar iyi bir fikirdir. Kollara yapılan kol dövmeleri gibi, iş yeriniz dövmelere sıcak bakmıyorsa, iş yerinde bacak kollarını da kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Bacak-kol dövmeleri için seçenekler çoktur. Kabile, Japon tarzı, geleneksel dövmeleri tercih edebilirsiniz, adını siz koyun. İhtiyacınız olan tek şey harika bir dövme sanatçısı ve stüdyoda birden fazla seansa katlanmak için bolca sabır.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın