Kadınlar İçin En İyi 30 Omurga Dövme Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

Bir omurga veya sırt dövmesi aşığı mısınız? Muhteşem tasarımlardan hoşlanan ve en çok arka parçalara yönelen biri misiniz? Hem küçük hem de büyük fikirlerin hayranıysanız, bu makalenin tadını çıkaracaksınız. Burada, kadınlar ve sırtları için uygun ve mükemmel olan birçok farklı seçeneğe odaklanacağız. Aşağıdan 30 seçeneğinizi bulun ve size ve tarzınıza en uygun olanı seçin.

Bu Makalede Neler Yer Alıyor?

Omurga Dövmesi: Bilmeniz Gereken 3 Şey

Sırt Dövmeleri Acıtır mı?

Sırt dövmeleri çok acıtmaz, ancak hassasiyet ve küçük ve büyük parçalar söz konusu olduğunda yeterince yetenekli olan harika bir dövme sanatçısı gerektirir. Eski fikirlerin hayranıysanız ve acısız deneyimin tadını çıkarmak istiyorsanız, hassas yerlere nasıl yaklaşılacağını bilen bir dövme sanatçısı ayarladığınızdan emin olun ve sürecin kendisi zarar görmez.

Sırt Veya Omurga Dövmelerini Kimler Yaptırabilir?

Erkekler ve kadınlar dövmeleri geri alabilirler. Bu tasarımlar söz konusu olduğunda doğru ya da yanlış yoktur. Son dövmenizi yapmadan önce karakterinize uygun, elde etmesi kolay ve bu dünyadan görünen bir şey bulduğunuzdan emin olun.

Sırt Dövmenizin İçeriği Ne Olmalıdır?

Sırt dövmeleri, olmasını istediğiniz her şey ve her şey olabilir. Bu nedenle seçiminiz ve seçiminiz sonsuz gibi görünebilir! Çoğu dövme sanatçısı, kadınların kadınsı görünümlerine uyan bir şeye bağlı kalmalarını önerir. Çoğu için bu, mektuptan ilham alan bir dövme, isim, hayvan, alıntı veya semboldür. Ayrıca her zaman çiçekler ve kabile baskıları için gidebilirsiniz, her insan benzersizdir ve kendi yolu ve tercihi bakımından farklıdır.

Kadınlar İçin En İyi 30 Omurga Dövmesi

1. Dev Omurga Dövme Çiçek Fikri

Dev Omurga Dövme Çiçek Fikri Pin

Görüntü Kaynağı:@jentonic

Bu, renklerin ve çiçeklerin hayranıysanız bayılacağınız inanılmaz dev bir sırt ve omurga dövmesidir.

Yılan baskısı ve çiçek, saf enerjinizi ve eğlenceli kişiliğinizi sembolize edecek. Her zaman eğlenceyi kucaklamayı bilen cesur bir insan olduğunuzu gösterin.

2. Omurga Dövme Fikirleri Siyah Baskı

Omurga Dövme Fikirleri Siyah Baskı Pin

Görüntü Kaynağı:@enhle.seramik

Kesin çizgiler ve siyah mürekkepten hoşlanıyorsanız, bu dövmenin tadını çıkaracaksınız. Çoğu kadın için muhteşem ve iyi yapılmış bir detay olduğu için omurganızın üzerinde olması gereken bir detaydır.

Çiçekler ve mandalalar muhteşem ve son bir kombinasyon olarak sahip olunması gerekenler. Aynı zamanda narin ve gizemlidirler.

3. Omurga Alıntı Dövmeleri

Omurga Dövmeleri Pin

Görüntü Kaynağı:@hollywells

Sırtınızdan aşağı inen bu dövme kadınsı ve cilveli görünecek. Hassas ve düz fikirlerin hayranıysanız, bunu beğeneceksiniz. Bunu başarmanız iki saatten fazla sürmeyecek, bu da başka bir artı.

“Hayat zor sevgilim ama sen de öylesin” sözünü dövme yapın ve dünyaya her zaman kötü zamanlarla kendi cesurca mücadele ettiğinizi gösterin.

4. Sırt Omurga Dövmeleri Boğadan Esinlendi

Sırt Omurga Dövmeleri Boğadan EsinlenildiPin

Görüntü Kaynağı:@bklyn_brig

Görünüşün hakkında çok şey söyleyen şiddetli ve cesur bir dövme ister misin? Daha büyük fikirlerin hayranıysanız, bu tasarımın tadını çıkaracaksınız.

Şık ve cesur kişiliğinizi temsil etmek için sırtınıza ve omurganıza bir boğa geçirin. Sert ve kararlı biriyseniz, bu siyah baskıyı seveceksiniz.

Ayrıca Okuyun: En İyi 32 Agresif Boğa Dövmesi Tasarım Fikri (2023 Güncellemesi)

5. Omurga Dövmeleri Kadın Çiçek Baskısı

Omurga Dövmeleri Kadın Çiçek Baskı Pin

Görüntü Kaynağı:@nell.tatouage

Daha büyük dövmelerin ve dev sırt baskılarının hayranı mısınız? Öne çıkmayı seviyorsanız, bu büyük çiçek dövmesinin tadını çıkaracaksınız.

Çiçekler, kadınsı ve güçlü enerjinin sembolüdür. En yakınlarınıza nasıl değer vereceğinizi bildiğinizi gösterin ve etrafınızdakilere karşı her zaman dürüst olduğunuzu gösterin.

6. Omurga Dövme Fikirleri Aslan Baskısı

Omurga Dövme Fikirleri Aslan Baskısı Pin

Görüntü Kaynağı:@tattoosbyjazziee

İki farklı unsur içeren bu eşsiz dövmeye ne dersiniz? Öne çıkmayı seviyorsanız, bu şiddetli tasarımın tadını çıkaracaksınız. Dikkat, çünkü bu dövmeyi başarmanız biraz zaman alacaktır.

Aslan baskısı, içinizdeki ateşi simgeleyecektir. Ormanın kraliçesi olduğunuzu gösterin ve her zaman baskın enerjinizi temsil edin.

7. Kadın Koi Balıkları İçin Omurga Dövmesi

Kadın Koi Balıkları İçin Omurga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@bextattoos

Mavi renkli dövmelerin hayranıysanız, bunu beğeneceksiniz. Küçük bir parça ve eğlenceli tarafınızı temsil ettiği için beğeneceğiniz, balıktan ilham alan narin bir baskı.

Mavi, gizemin ve zarafetin rengidir. Sanatın ve hassas fikirlerin hayranıysanız, bu koi balığına bayılacaksınız. Aynı zamanda, istediğinizi elde etmek için nasıl tam bir daire çizeceğinizi bildiğiniz bir hayatı gösterir.

8. Omurga Dövme Parlak Fikir Tek Boynuzlu At Baskı

Omurga Dövme Parlak Fikir Tek Boynuzlu At YazdırPin

Görüntü Kaynağı:@agata.szczuko.dövmeler

Bu renkli kadınsı tek boynuzlu at dövmesine ne dersin? Bir renk hayranıysanız ve dövmelerinize o popu eklemeyi seviyorsanız, bu tasarımın tadını çıkaracaksınız.

Bu tek boynuzlu at, olağanüstü ve gösterişli kişiliğinizi gösterir. Abartılı ve azimli olduğu kadar doğal olarak cesursanız, bu baskıyı beğeneceksiniz.

9. Omurga Dövme Melek Kanadı Inspo

Omurga Dövmesi Melek Kanadı InspoPin

Görüntü Kaynağı:@ec_artisticflow

Bu dev kanatlar ve detaylı sırt dövmesi gösterişli kişiliğinizi temsil edecek. Zarif ve mükemmeliyetçi biriyseniz, detay odaklı insanlar için ideal olan bu tasarımı beğeneceğinizi bilin.

Bu arka kanatlar, yolunuzu ve dünyayı nasıl gördüğünüzle ilgili iradenizi temsil eder. Eğer ısrarcıysanız ve mükemmeliyetçiyseniz, bu kanatlarla her şeyi gösterebileceğinizi bilin.

10. Kadınlar İçin Dev Siyah Gül Omurga Dövmesi

Kadınlar İçin Dev Siyah Gül Omurga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@sinnergtattoos

Güllerin ve narin sırt dövmelerinin hayranıysanız, bu görüntüyü beğeneceksiniz. Daha büyük fikirlerin ve cesur ve şehvetli bir şeyin hayranıysanız, zaman alan ve muhteşem bir başvuru.

Çiçekler saf ve bütün yönünüzü sembolize eder. Her zaman ifadenizi ve gerçek kendini gerçekleştirme ve kendine değer vermeyi deniyorsanız, bu siyah mürekkepli çiçek dövmesinin tadını çıkaracaksınız.

11. Omurgadan Aşağı Detaylı Gül Tasarımı

Omurgadan Aşağıya Kadar Detaylı Gül Tasarımı Pin

Görüntü Kaynağı:@trending__dövmeler

Omurgaya kadar uzanan dövmeleri seviyorsanız, bu tasarımın tadını çıkaracaksınız. Gösterişli ve baskınızı gösterişli ve şık hale getirecek ince bir renge sahip.

Bu çiçek baskısı, iç dengenizi ve büyümenizi sembolize eder. Dikkat çekmeyi seviyorsanız ve her zaman adaleti sevdiğiniz ve değer verdiğiniz insanlar arasında arıyorsanız, bu fikir size her şeyi gösterecektir.

12. Omurgadan Aşağı Siyah Küçük ve Minimalist Gül

Siyah Küçük ve Minimalist Omurgadan Aşağı Gül Pin

Görüntü Kaynağı:@ninareymondtattoo

Bu flört “para siempre” yi sırtınıza ve omurganızın aşağısına dövme yapmaya ne dersiniz? Hakkınızda söylenecek çok şeyi olan narin ve zarif dövmelerin hayranıysanız, bu parça idealdir.

Her durumda, tartışmada nasıl kazanacağınızı bildiğinizi ve her zaman dürüst duygularınızı kendi tarzınızda ifade ettiğinizi gösterin.

13. Kelebek Esinli Omurga Dövmesi

Kelebek Esinli Omurga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@jroptattoo

Bu iddialı mavi kelebek dövmesine ne dersiniz? Sırt dövmelerinden ve hayvanlardan hoşlanıyorsanız, sırtınızdaki bu kadınsı ve şehvetli baskıyı seveceksiniz. Mavi mürekkebe yapıştırarak bir renk patlaması ekleyin.

Kelebekler, yaşama biçiminizi ve hayatı tamamen kucaklamanızı sembolize eder. Havalı dövmelerin hayranıysanız ve bir gizem olduğunuzu biliyorsanız, bu dövmeyle her şeyi gösterin.

14. Kadınlar İçin Geometrik Omurga Dövmesi

Kadınlar İçin Geometrik Omurga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@taylorpaigetattoos

Dövmelerinizle geometrik baskıları seviyor ve bundan hoşlanıyor musunuz? İnce ve ayrıntılı sanatın hayranı mısınız? Dövmelerinize pop ve gizem unsurunu seviyorsanız, bundan keyif alacaksınız.

Omurganızın aşağısındaki bu kadim öğeler, şiddetli auranızın yanı sıra sıradaki her tür engelle mücadele etme şeklinizi temsil edebilir ve gösterebilir.

15. Parlak Renkli Çakra İlham Veren Omurga Dövmesi

Parlak Renkli Çakradan Esinlenilmiş Omurga DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@alitattoos

Bu parlak ve renkli detay odaklı dövme, sanattan hoşlanan ve çakraların gücüne inanan herkes içindir. Bu size benziyorsa, bu parçayı seveceksiniz.

Bu parlak çakralar, dünyaya kendinize nasıl inanacağınızı bildiğinizi ve düşünceleriniz ve inançlarınızla bölgeye nasıl gireceğinizi gösterecek. Kalıcı ve iyimserseniz, bu sizin için uygun bir tasarımdır.

16. Küçük Koi Balığı Omurga Dövmesi

Küçük Koi Balığı Omurga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@clemenstattoo

Siyah mürekkep ve siyah dövmelerden hoşlanan kızlar bu baskıyı beğenecek. Doğru şekilde yapıldığında çok kadınsı ve şık görünebilir. Daha büyük bir üst omurga dövmesi isteyenler için idealdir.

Anlamı ve bu ayrıntılar, kendinize ve niyetlerinize karşı her zaman dürüst ve doğru olduğunuzu söyleyecektir. Ayrıca nasıl düzgün eğlenileceğini bilen huzurlu bir kız gibi görüneceksiniz.

17. Kadınlar İçin Tarihten Esinlenilen Omurga Dövmesi

Tarihten Esinlenen Kadınlar İçin Omurga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@bal arısı_tattoo

Arkanıza anlamlı bir randevu alın ve sevginizi hayatınızda önemli olan birine adayın. Görünümü tamamlamak için küçük bir kalp baskısı tercih edin.

Bu omurga dövmeleri kadınlar arasında oldukça popüler ve yaygın. Diğer kişiyi sevdiğinizi gösterin ve ikiniz için bu anlamlı randevuyu alın.

18. Dev Phoenix Omurga Dövmesi

Dev Anka Omurga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@sophie_amourtattoo

Sırtınızda bu muhteşem Phoenix dövmesini denemeye ne dersiniz? Kesin ve daha büyük dövmelerin hayranıysanız, bundan keyif alacaksınız. Bu tasarımı taahhüt etmek için 6+ saatiniz olduğundan emin olun.

Phoenix, güç ve direnişin sembolüdür. Aynı zamanda içsel enerjinizden ve içinizdeki ateşten memnun olduğunuzu gösterir.

19. Dramatik, Uzun ve Cesur Çiçek Omurga Dövmesi

Dramatik, Uzun ve Cesur Çiçek Omurga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@ürkütücü.pookie

Bu büyük ve dramatik sırt dövmesini sallamak ister misin? Daha büyük baskıların ve ayrıntılı sanat eserlerinin hayranıysanız, bu görüntünün keyfini çıkaracaksınız.

Çiçekler, narin ve dişil enerjinizi temsil eder. Bu tasarımla her zaman mükemmeli aradığınızı gösterin.

20. Gezegenden Esinlenilen Omurga Dövmeleri

Gezegenden Esinlenilen Omurga Dövmeleri Pin

Görüntü Kaynağı:@fae_folk_tattoo

Uzayın ve evrenin gücüne inanıyorsanız bu dövmeye bayılacaksınız. Bilim ve astroloji ihtiyaçları için idealdir.

Mümkün olduğu kadar çok gezegen alın. Her şeyin sizin etrafınızda döndüğünü ve her zaman hak ettiğinizi çektiğinizi dünyaya bildirin.

21. Parlak Renkli Çiçek Omurga Dövmesi

Parlak Renkli Çiçek Omurga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@no36tattos

Vücuduna biraz renk katmaya ve bu dövmeyi denemeye ne dersin? Alıntıları ve gülleri seviyorsanız, bu sizin ve hayal gücünüz için mükemmel bir kombinasyon.

“Size meydan okuyorum yıldızlar” sözünü alın ve herkesin kendi koşullarınızda gerçek benliğiniz olabildiğinizi bilmesini sağlayın. Çiçeğinizle renk patlaması, kadınsı ve enerjik yönünüzü sembolize edecek.

22. Hassas Omurga Dövme Gül Inspo

Hassas Omurga Dövme Gül Inspo Pin

Görüntü Kaynağı:@katecrosstattoos

Bu üst omurga dövmesi çiçekler için yaşayanlar içindir. Gerçek bir çiçek çocuğuysanız, bu tasarımın tadını çıkaracaksınız.

Bu dev çiçek baskısı ile içsel gücünüzü ve inançlarınızı gösterin. Bir rüya yakalayıcı ve sahneyi nasıl yöneteceğini bilen biri olduğunuzu dünyanın görmesine izin verin.

23. Sırt Omurga Dövmesi Boyunca Alıntı

Sırt Omurga Dövme Boyunca Alıntı Pin

Görüntü Kaynağı:@tattoo_haree

Belirli bir sözü olan omurga dövmelerinizden hoşlanıyor musunuz? Karakterinizle iyi giden bir şey için gidin. Konfor bölgenizdeki her şeyi ekleyebilirsiniz.

Bu dövmeyi elde etmeniz 3-4 saatinizi alacaktır. Bu görüntü, her zaman gerçeği aradığınızı ve kendi varlığınızdan memnun olduğunuzu gösterecektir.

24. Lotus Çiçeği ve Mandala Omurga Dövmesi

Lotus Çiçeği ve Mandala Omurga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@housebrickink

Mandalaların ve narin sembollerin hayranıysanız, buna bayılacaksınız. Bu omurga dövmesini gerçekleştirmeniz 5-7 saat sürecek, bu yüzden buna hazırlıklı olun.

Mandalalar, zarif ve dikkat çekici bir kişilik olduğunuzu gösterecek. Ayrıca iç huzuru ve saf yaratıcılık tarafından yönlendiriliyorsunuz.

25. Hassas Çim Omurga Dövmesi

Narin Çim Omurga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@nikolett.kapor

Bu omurga dövmesi, yaratmayı seven ve iç ruhlarıyla bağlantılı olan kadınlar içindir. Eğer bir doğa aşığıysanız bu tasarımı beğeneceksiniz.

Bu yaprak sizin narin ve yumuşak olduğunuzu gösterir. Bu, karakterinize ve kişiliğinize uyuyorsa, bu zarif siyah beyaz yaprağı beğeneceksiniz.

26. Kadınsı ve İddialı Omurga Dövmesi

Kadınsı ve İddialı Omurga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@carmelo_silva_

Sanatsal ve yaratmayı seven kadınlar bu tasarımın tadını çıkaracak. İç dengenizi ve kendi eşsiz sanatınızla öne çıkma şansınızı gösterir.

Bu siyah beyaz parça, nasıl dikkat çekeceğinizi bildiğinizi ve yaratıcı bir birey olduğunuzu gösteriyor. Saf sanat formuyla hareket ediyorsanız, bu tasarımı beğeneceksiniz.

27. Toprak Elementlerinden Esinlenilen Omurga Dövmesi

Toprak Elementlerinden Esinlenilen Omurga Dövmesi Pin

Görüntü Kaynağı:@floridaforrealart

Peki ya bu dört ana unsur? Eğer bir zodyak aşığıysanız ya da sadece bir doğa aşığıysanız, bu sırt ya da omurga dövmesinin tadını çıkaracaksınız.

Bu dört unsur, tüm iyiliği nasıl çekeceğinizi ve kötüye karşı nasıl savunacağınızı bildiğinizi gösterir. Tüm unsurlar arasında her zaman mükemmellik ve dengeyi yakaladığınızı göstereceksiniz.

28. Hassas ve Geometrik Omurga Dövmesi

Hassas ve Geometrik Omurga DövmesiPin

Görüntü Kaynağı:@emilyrose.dövmeler

Bu daha küçük sırt dövmesi, bir renk patlaması seven kadınlarda çok hoş görünecek. İnce kırmızı, kaybolurken çok güzel görünecek, değil mi?

Bu tasarım, dikkatsiz ve kaygısız kişiliğinizi gösterir. Kalbinizde biraz hippi iseniz, bu çiçekleri seveceksiniz.

29. Lotus Çiçeği Dövme Omurga Fikri

Lotus Çiçeği Dövme Omurga Fikri Pin

Görüntü Kaynağı:@jes.dövmeler

Bu çiçek baskısı ve bu tek çiçek fikrine ne dersiniz? İsterseniz gerçek bir sanatçı ve tutkulu bir diva gibi görünebilirsiniz.

Bu tasarımla dünyaya pozitifliği ve saf mutluluğu çekmede iyi olduğunuzu gösterin. Birinin hayatında bir güneş ışınıysanız, bunu bu tasarımla gösterebilirsiniz.

30. Kadınlar İçin Ejderhadan Esinlenilmiş Omurga Dövmesi

Dragon Inspired Omurga Dövmesi Kadın Pin

Görüntü Kaynağı:@drhungtattoo

Son olarak, ama en önemlisi, bu muhteşem ejderha baskısına ne dersiniz? Siyah dövmeleri seven ve hayvanları seven herkesin sahip olması gereken bir şey.

Bu dövme saf niyetinizi ve baskın enerjinizi gösterecek. Saf ve bütün kalbinle her zaman doğru olan için savaştığını göster.

Yeni Bir Dövme Yaptırmanın Zamanı Geldi

Sonunda, herkes muhteşem bir dövme yapabilir, sadece size ve tarzınıza uyan doğru dövmeyi bulmakla ilgilidir. Bu 30 seçenekten hangisinin favoriniz olduğunu ve bu fikirler arasında olmazsa olmazınız olduğunu bize bildirin, bilmek isteriz.

Ayrıca Oku:

  • Kadınlar İçin En İyi 30 Sırt Dövmesi: Fikirler ve Sembolizm (2023 Güncellemesi)
  • 65 Harika Kadın Yan (Kaburga) Dövme Tasarım Fikirleri (2023 Güncellemesi)
  • Kadınlar İçin 60 Kol Dövmesi Tasarım Fikirleri (2023 Güncellemesi)
  • Kadınlar İçin 100 Seksi Dövme Tasarımı Fikri (2023 Güncellendi!)
  • Kadınlar İçin En İyi 35 Bilek Dövmesi (2023 Güncellemesi)

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın