Kardeş Dövmeleri Rehberi: 70+ En İyi Tasarım Fikirleri

Kardeşler arasında, benzersiz ve anlamlı bir dövme yaptırılarak kutlanması gereken çok özel bir bağ vardır. Kardeşiniz çocukken sizi delirtmiş ve sinirlendirmiş olabilir ama bir yetişkin olarak bir arkadaş, sırdaş ya da koruyucu olabilir.

Kardeş Dövmesi: En İyi Kılavuz ve 70’den Fazla Tasarım Fikri

Erkek ve Kız Kardeş Dövmeleri Rehberi 2Pin

Kredi: instagram

Düğün, doğum gibi bir olayı ya da ortak bir ilgi alanını anmak için hayatınızdaki özel bir anı temsil eden bir dövme yaptırın. Dövme, vücudunuza ne yaptırmış olursanız olun, kardeşlik bağını kutlamanın özel bir yoludur.

İşte en sevdiğimiz erkek ve kız kardeş dövmelerimizden bazıları.

Arrow Kardeş Dövmeleri

Arrow Kardeş Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Arrow Kardeş Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Arrow Kardeş Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Eşleşen erkek ve kız kardeş ok dövmesi, birbirinize karşı hem açık sözlü hem de dürüst olduğunuzu gösterir. Ok dövmeleri genellikle birbirine işaret eder ve erkek ve kız kardeşlerin birbirlerini bulmasına yardımcı olur. Yerli Amerikan kültüründe ok dövmesi, güçlü bir savaş silahı olduğu için gücü simgeliyordu. Oklar, birinin hayatının belirli bir aşamasında, bir kardeşin sağlayabileceği güç bulmayı sembolize eder.

Sayı Kardeş Dövmeleri

Numaralı Kardeş Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Numara Kardeş Dövmeler 2Pin
Kredi: instagram
3 Numaralı Kardeş DövmeleriPin
Kredi: instagram

Kendinize ve kardeşinize önemli bir numara dövmesi yaptırın. Bu doğum yılınız, özel bir tarih veya bir şaka olabilir. Sayı dövmesinin siz ve kardeşiniz dışında kimseye anlamlı gelmesi gerekmiyor.

Video Oyunu Erkek ve Kız Kardeş Dövmeleri

Video Oyunu Erkek ve Kız Kardeş Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Video Oyunu Erkek ve Kız Kardeş Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Video Oyunu Erkek ve Kız Kardeş Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Pokemon, Zelda veya Super Mario olsun, pek çok erkek ve kız kardeşin video oyunlarıyla bağı vardır; kontrol cihazı üzerinde kavga ederek saatler harcadığınızdan emin olabilirsiniz. Video oyunu karakterlerinin yanı sıra, üzerinize kontroller ve klasik video oyunu görüntüleri de dövme yaptırabilirsiniz. Oyuncu 1 ve Oyuncu 2 dövmeleri erkek ve kız kardeşler için çok popüler bir mürekkep stilidir.

Simpsons Dövmesi

Simpsons Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Simpsons Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Simpsons Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Belki de en tanınabilir ve sevimli kardeşlerden ikisi Bart ve Lisa Simpson’dur. Tartışıyorlar ve kavga ediyorlar, aralarında büyük farklar var ama işler zorlaştığında birbirlerinin yanında duruyorlar. Erkek ve kız kardeşler için popüler bir dövme, kavga ederken, Bart’ı ünlü askısıyla veya kucaklarken tasvir edilebilir.

Anlamlı Alıntı Dövmeler

Anlamlı Alıntı Dövmeler 1Pin

Kredi: instagram
Anlamlı Alıntı Dövmeler 2Pin
Kredi: instagram
Anlamlı Alıntı Dövmeler 3Pin
Kredi: instagram

Bazen kelimelerle anlatmak gerekir. Erkek ve kız kardeş arasındaki özel sevgiyi sembolize etmek için anlamlı bir alıntı dövmesi yaptırın. Eşleşen dövmeler yaptırabilir veya bir cümleyi ayırabilirsiniz, bu nedenle yalnızca ikiniz birlikte olduğunuzda anlamlı olur.

Hayvan Dövmeleri

Erkek ve Kız Kardeş Hayvan Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Erkek ve Kız Kardeş Hayvan Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Erkek ve Kız Kardeş Hayvan Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Okyanustaki balıklardan, evimizdeki halının üzerinde uyuyan evcil hayvanlara kadar her hayvan, doğayla ve açık havayla olan bağımızın birer hatırlatıcısıdır. Her hayvanın bir anlamı vardır ancak kurt sürüsünden aslan sürüsüne kadar tüm hayvanların paylaştığı bir şey ailedir. Siz ve kardeşiniz, vahşi büyük kedilerden aile hayvanına veya komik küçük bir böceğe kadar her şeyi alabilirsiniz. Hayvan dövmeleri, harika görünümlü bir dövme yaptırırken ailenizi temsil etmenin harika bir yoludur.

Doğadan Esinlenen Kardeş Dövmeleri

Doğadan Esinlenen Kardeş Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Doğadan Esinlenen Kardeş Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram

Açık havada yaşayan bir aileden mi geliyorsunuz ve tüm yazlarınızı seyahat ederek mi geçiriyorsunuz? Doğadan ilham alan bir erkek ve kız kardeş dövmesi, tatilleri, günlük gezileri ve çocukluk çevrenizi kutlamanın çekici bir yoludur. Kardeşinizin yanında kayak gezilerinden dağ yürüyüşlerine, güneşli plajlara ve bahçelere kadar muhteşem bir manzara dövmesi yaptırın.

Süper Kahraman Kardeş Dövmeleri

Süper Kahraman Kardeş Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Süper Kahraman Kardeşim ve Kardeş Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Süper Kahraman Kardeşim ve Kardeş Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Erkek veya kız kardeşinizi süper kahramanınız olarak görebilir veya belki ikinizin de süper kahraman filmleri ve TV şovları izlemeyle ilgili harika anılarınız var. Tam karakterlerden sembollere kadar Marvel ve DC’ye olan sevginizi bir süper kahraman dövmesiyle kutlayın.

Biliyor musun:

İlk süper kahraman filminin çekiminden sonra orijinal Avengers’ın beş oyuncusunun hepsinin üzerine küçük bir A logosu dövmesi yapılmıştır. Suicide Squad oyuncularının çoğunda ‘SKWAD‘ dövmesi vardı üzerlerine.

Oyun Kağıdı Dövmeleri

Oyun Kağıdı Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Oyun Kağıdı Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Oyun Kağıdı Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Dört kardeş varsa, oyun kartları ideal erkek ve kız kardeş dövmesidir. Anlamlı bir sayı veya doğum sıranızla birlikte oyun kartı takımını tek başına alın. Ayrıca oyun kartının tamamını veya sadece küçük takım sembolünü mürekkeplendirebilirsiniz. Kolayca gizlenebilecek küçük bir dövme istiyorsanız bu idealdir.

Kuş Kardeş Dövmeleri

Kuş Kardeş Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Kuş Kardeş Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram

Kuş dövmeleri, erkek ve kız kardeşlerinizi sembolize etmenin sevimli bir yoludur. Kardeşlerinizin sayısıyla aynı sayıda kuş dövmesi yaptırın. Kuşlar birlikte tüneyebilir, havada uçabilir veya bir yuvada kıvrılabilir. Kuşlar özgürlüğün yanı sıra koruma ve gücü de temsil eder.

Yin ve Yang Dövme

Kardeşim ve Kız Kardeşim Yin ve Yang Dövme 1Pin

Kredi: instagram
Kardeşim ve Kız Kardeşim Yin ve Yang Tattoo 2Pin
Kredi: instagram

Yin ve Yang yaşamdaki dengeyi, birbiriyle etkileşim halindeki karşıtlıkları ve yaşamda karşılaştığımız çatışmaları temsil eder. Yin hepimizdeki karanlığı temsil ederken Yang ise ışığı temsil eder. Bu semboller birçok farklı şekilde ve birçok farklı tarzda sunulabilir.

Biliyor musun:

Çinliler, eğer Yin Yang’ınız dengesizse, bunun hayatınıza kötülük getirebileceğine inanırlar.

Tarih Dövmesi

Kardeşim ve Kız Kardeşim Tarih Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Kardeşim ve Kız Kardeşim Tarih Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Kardeşim ve Kız Kardeşim Tarih Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Aranızdaki bağı kutlamak için kardeşinizin veya ebeveyninizin doğum tarihini üzerinize dövme yaptırın. Ayrıca düğün, ölüm tarihleri ​​veya mezuniyet tarihleri ​​gibi diğer önemli tarihleri ​​de alabilirsiniz. Tarihi tek başına veya daha büyük bir parçanın parçası olarak alın. Herhangi bir dövme tasarımına küçük bir tarih eklenebilir. Batı rakamlarını veya Romen rakamlarını seçin.

Film Alıntı Dövmeler

Kardeşim ve Kız Kardeşim Film Alıntı Dövmeler 1Pin

Kredi: instagram
Kardeşim ve Kız Kardeşim Film Alıntı Dövmeler 2Pin
Kredi: instagram

Birçok kişi bunu film dövmeleri aracılığıyla daha iyi söylüyor. İster çocukken sevdiğiniz bir film, ister kardeşinizle olan ilişkinizi yansıttığını düşündüğünüz bir film, ister çok anlam taşıyan bir alıntı olsun. Filmden alıntılar, filmdeki görsellerin yanına mürekkeplenebilir. Filmden alıntı anlamlı ve duygusal olabilir veya aile bağınız açısından saçma ve anlamlı olabilir.

Göksel Kardeş ve Kız Kardeş Dövmeleri

Göksel Kardeş Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Göksel Kardeş Dövmeler 2Pin
Kredi: instagram
Göksel Kardeşim ve Kız Kardeşim Dövmeler 3Pin
Kredi: instagram

Yıldızlar ve ay en popüler dövme tasarımlarından bazılarıdır. Çekici ve çok yönlüdürler; küçük ve incelikli ya da büyük takımyıldız tasarımları olabilirler. Güneş erkekliği, ay ise kadınlığı temsil eder; erkek ve kız kardeş ilişkileri için idealdir. Güneş ve ay birlikte denge ve uyumu temsil eder.

Pusula Kardeş Dövmeleri

Pusula Kardeş Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Pusula Kardeşim Dövmeler 2Pin
Kredi: instagram
Pusula Kardeş Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Pusula, navigasyon ve yönlendirme için kullanılan bir araçtır ve seyahat etmeyi sevenler için onu popüler bir dövme haline getirir. Pusula makullüğü, rehberliği, bağımsızlığı ve korumayı temsil eder. Pusula insanların nereye gittiklerini bilmelerine yardımcı olur. Kardeşe dövme yapılması ailenin evde olduğunu gösterir. Pusula aynı zamanda bir koruma sembolü olarak da görülüyordu ve zorlu bir yerden çıkmanıza yardımcı olabilirdi.

Biliyor musun:

Kuzey ilerlemeyi simgeliyor, güney ise işlerin ters gittiğini simgeliyor.

Geometrik Erkek ve Kız Kardeş Dövmeleri

Geometrik Kardeş Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Geometrik Kardeş Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Geometrik Kardeş Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Birçok farklı stile uyan basit ama farklı bir şey arıyorsanız geometrik dövmeyi düşünün. Popüler geometrik şekiller arasında kareler, daireler ve üçgenler bulunur. Küçük, incelikli bir tasarım istiyorsanız veya çeşitli mevcut dövme tasarımlarına sahip insanlara uygun bir şey istiyorsanız idealdir.

Bardak ve Çaydanlık Kardeş Dövmeleri

Bardak ve Çaydanlık Kardeş Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Bardak ve Çaydanlık Kardeş Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Bardak ve Çaydanlık Kardeş Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Büyük bir çay hayranı mısınız? Ailenizle çay ve kahve içmek için oturup güzel anılarınız mı var? Bir fincan ve çaydanlık dövme kombinasyonu, onu temsil etmenin sevimli bir yolu olabilir. Kardeşlerden biri çaydanlık, diğeri fincan olabilir ya da ikinize de eşleşen çaydanlık dövmeleri yaptırabilirsiniz.

Karikatür Dövmeler

Karikatür Dövmeler 1Pin

Kredi: instagram
Karikatür Dövmeler 2Pin
Kredi: instagram
Karikatür Dövmeler 3Pin
Kredi: instagram

Çocukken sevdiğiniz bir dizi var mıydı? Gençliğinizi karikatürlerden ilham alan bir dövmeyle yeniden yaşayın. Karikatürler büyük ve cesur olduğundan ideal dövmeler yaparlar. Çocukken düzenli olarak birlikte izlediğiniz bir çizgi filmi seçin veya kardeşinizle ilişkilendirdiğiniz bir karaktere imza atın.

Çiçek Dövmeleri

Çiçek Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Çiçek Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Çiçek Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Çiçekler evrensel olarak popüler bir dövmedir. Erkek ve kız kardeş olarak geçmişiniz ne olursa olsun, ilişkinize mükemmel şekilde uyan bir çiçek vardır. Eğlenceli papatyalar ve ayçiçeklerinden geleneksel güllere ve minnettar ortancalara kadar. Çiçek dövmeleri istediğiniz kadar büyük veya küçük olabilir, çeşitli dövme tasarımlarıyla boyanabilir ve renkli veya siyah ve gri renklerde olabilir.

Yiyecek Dövmeleri

Yemek Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Yiyecek Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Yiyecek Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Birçok erkek ve kız kardeş yemekle bağ kurar. İster çocukluk partilerindeki şekerli kekler ve çörekler, ister üniversitede paylaştığınız baharatlı yiyecekler, ister yemekle ilgili bir şaka olsun. Yiyecekle ilgili dövmeler, özellikle karikatürize bir şekilde tasarlandığında cildinize eğlenceli bir katkı olabilir.

Koordinat Dövmesi

Koordinat Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Koordinatlar Dövme 2Pin
Kredi: instagram
Koordinatlar Dövme 3Pin
Kredi: instagram

Her yer, zaman ve yer işaretinin kendine özgü koordinatları vardır. İster doğumları, ölümleri, ister sadece eğlenceli aile tatillerini anıyor olun, koordinat bunu kutlamanın özel bir yoludur. Abartısız ama çarpıcı olan bu dövmeler, çok belirgin olmadan önemli ayrıntılara sahip bir dövme yaptırmanın harika bir yoludur.

Erkek ve kız kardeş portre dövmesi

Kardeşim ve Kız Kardeş Portre Dövme 1Pin

Kredi: instagram
Erkek ve Kız Kardeş Portre Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Erkek ve Kız Kardeş Portre Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

İyi yapılmış bir portre üç boyutlu görünebilir, ancak bir portre çok daha basit, neredeyse grafiti görünümlü bir dövme olabilir. Erkek veya kız kardeşinizi kutlamanın saf bir yolu, onların portresini cildinize yazdırmaktır. Gerçekçi portrelerden silüetlere kadar bu dövme gerçekten bir hikaye anlatabilir.

Çocuk Benzeri Kardeş Dövmesi

Çocuk Gibi Kardeş Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Çocuk Gibi Kardeş Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Çocuk Gibi Kardeş Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram

Çocukluğunuzu çocuksu bir erkek ve kız kardeş dövmesiyle hatırlayın. Bu dövmeler sanki bir çocuk tarafından yapılmış gibi kabaca yapılmış. Çoğunlukla çöp figürler, dekorasyondan yoksundurlar ve çoğunlukla siyah ve gridirler.

Mors Kodu Dövmeleri

Mors Kodu Dövmeleri 1Pin

Kredi: instagram
Mors Kodu Dövmeleri 2Pin
Kredi: instagram
Mors Kodu Dövmeleri 3Pin
Kredi: instagram

Uzaktan bakıldığında, bu eşleşen dövme tasarımları küçük rastgele noktalar gibi görünüyor. Bu dövmenin arkasındaki gerçek anlamı yalnızca siz ve kardeşiniz anlayacaksınız. Mors kodunu tek başına bulundurun veya bir sanat eserine ekleyin. Tasarımlar oluşturmak için mors alfabesini bile kullanabilirsiniz.

Biliyor musun:

Herhangi bir hata yapmamaya dikkat edin. Orlando Bloom’un mors alfabesi dövmesi aslında oğlu Flynn’in adını yanlış yazıyor.

Kardeş Dövmeleri: Daha Fazla SSS

Kardeş Dövmeleri SSSPin

Kredi: instagram

Hangi Ünlü Kardeşlerin Dövmeleri Birbiriyle Uyumlu?

Paris ve Prens Jackson bağlarını eşleşen yin ve yang ayak bileği dövmeleriyle andılar. Ariana Grande ve erkek kardeşi Frankie’nin her ikisinin de İbranice parmak dövmeleri var. Ariana’da Tanrı’nın 72 isminden 10’uncu isim olan “dalet lamed aleph”, Frankie’de ise 43’üncü isim olan “vav vav lamed” imzası var.

Harry Styles’ın pazısında İbranice “Gemma” yazısı var, bileğinde ise mors alfabesiyle H yazdığı bildirildi. Sam Smith ve kız kardeşleri Mabel ve Lily, 2014 yılında bileklerinin iç kısmına eşleşen Roma rakamlı üçlüyü taktılar.

Dövme yaptırmak ne kadar acı verici?

Dövme yaptırmak ne kadar acı vericiPin

Kredi: instagram

Dövme yaptırmanın ne kadar acı verici olacağını belirleyen birçok faktör vardır. Bu, tasarıma, yerleştirmeye ve dövmecinize bağlıdır. Vücudun belirli bölgeleri dövmeye karşı daha hassastır. El ve ayak gibi sinirlerin daha fazla olduğu bölgeler, mide veya sırt gibi bölgelere göre daha hassas olacaktır.

Erkek ve Kız Kardeş Dövmelerinin Aynı Olması Gerekir mi?

Erkek ve kız kardeş dövmelerinin aynı olması gerekiyor mu 1Pin

Kredi: instagram

HAYIR! Başka biriyle dövme yaptırırken yaygın bir yanılgı, tasarımların aynı olması gerektiğidir. Siz ve kardeşleriniz aynı anlamı paylaşan, zıt tasarımlı veya aynı özellikten gelen bir dövme yaptırabilirsiniz.

Erkek ve kız kardeş dövmelerinin aynı olması gerekiyor mu 2Pin

Kredi: instagram

Aynı filmden veya TV şovundan iki karakter seçebilirsiniz veya siz ve kardeşiniz, kedi ve fare ya da buz ve ateş gibi zıtlıkları seçebilirsiniz. Siz ve kardeşiniz için bir anlam ifade ettiği sürece, erkek ve kız kardeş dövmeleri söz konusu olduğunda hiçbir kural yoktur.

Erkek ve kız kardeş dövmelerinin aynı olması gerekiyor mu 3Pin

Kredi: instagram

Onları aynı yere götürmenize bile gerek yok. Erkeklerin ve kadınların vücutları çok farklıdır ve farklı yerleşimler onlara daha çok yakışır. Belki biriniz diğerinize göre daha görünür bir dövme istiyordur.

Erkek ve kız kardeş dövmelerinin aynı olması gerekiyor mu 4Pin

Kredi: instagram

Biliyor musun:

Unutulmaması gereken bir şey de dövmenizin kendi başına öne çıkması gerektiğidir. Her zaman kardeşinizin yanında olmayacaksınız, bu yüzden tek başına çok tuhaf görünmemesi gerekiyor.

Kardeşimle Uyumlu Dövme Yaptırdığıma Pişman Olacak mıyım?

Kardeşimle aynı dövmeyi yaptırdığıma pişman olacak mıyım?Pin

Kredi: instagram

Kardeşiniz kadar özel biriyle dövme yaptırmak pişman olmamanıza yardımcı olacaktır. Hata yapıp sonradan pişman olacağınız bir dövme yaptırmamak için:

  • Sadece bir cesaretin sonucu olarak dövme yaptırmayın.
  • Sırf anne babanızı kızdırmak için dövme yaptırmayın.
  • Rahatsız olduğunuz bir dövmeyi veya tasarımı yaptırmaya zorlamayın.
  • Alkol aldıktan veya uyuşturucu aldıktan sonra bunu yapmayın.
  • Tasarım hakkında uzun uzun düşündüğünüzden emin olun.
  • Dövme sanatçınızı araştırın.
  • İlk dövmenizse küçük başlayın.
  • İkinizin de tasarımı beğendiğinden emin olun.
  • Anlamlı bir şey seçmek zorunda değilsiniz ancak bu, gelecekte pişman olma olasılığınızı azaltacaktır.

Hangi Ünlü Kardeşlerime Dövme Yaptırabilirim?

Simpsonlar’dan bahsetmiştik ama sizi ve kardeşinizi temsil edecek dövme yaptırabileceğiniz birçok ünlü erkek ve kız kardeşiniz var.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın