Moralinizi Yüksek Tutacak 40+ En İyi Failth Dövme Tasarım Fikirleri

İnanç sembolleri, her ikisi de dindarlığı ve maneviyatı iletmek için kullanılan dini sembollerle sıklıkla ilişkilidir. Bu semboller, dünyadaki hemen hemen her din ve kültürde ana din ve inanç ifadelerinden biri olarak kabul edilir. Tarihimiz boyunca binlerce yıldır inancımızın ve inancımızın sembolik temsili gelişmiş, derinleşmiş, genişlemiş ve günümüzde bile her zaman mevcuttur.

İnsanların inançlarını ve dinlerini sergileme ve ifade etme yollarından biri de dövmelerdir. Bu, elbette, nispeten yeni bir inanç ifadesi kavramıdır, ancak eski Mısır’da bile insanlar, belirli tanrılara ve dinlere bağlılıklarını ifade etmek için dövmeler yaptılar.

Artık dövmeye izin verilmeyen ve hatta cehenneme layık bir günah olarak kabul edilen dinler var. Bu özel dinde dini sembolizm bol olmasına rağmen, İslam bu dinlerden biridir. Ancak dövme, Allah’ın yarattığı insan bedeninin yok edilmesi olarak görüldüğü için dinin kanunları tarafından onaylanmamaktadır.

Bu nedenle, aşağıdaki paragraflarda, inancınızı ve inancınızı sergilemek ve ifade etmek için kullanabileceğiniz en iyi inanç dövme tasarımlarından bazılarını sizinle paylaşacağız. Elbette, okuyucularımızdan herhangi birini gücendirmemek için herhangi bir İslami sembolizmi hariç tutacağız. Odak noktası çoğunlukla Hristiyan sembolizmi üzerine de olacak. O halde, daha fazla uzatmadan hemen konuya girelim!

40+ Dini ve İnanç Dövme Tasarım Fikirleri

Latin Haç Dövme Tasarımı

Latin çapraz dövme tasarımı 1Pin

Kredi: @dövmeci_hwiLatin Çapraz Dövme Tasarımı 2Pin

Kredi: @shandaa_tattoo

Latin Çapraz Dövme Tasarımı 3Pin

Kredi: @fajerwera

Latin Çapraz Dövme Tasarımı 4Pin

Kredi: @kostovtattoo

Latin Çapraz Dövme Tasarımı 5Pin

Kredi: @dövmeci_estelle

Latin haçı muhtemelen dünyadaki en tanınmış sembollerden biridir. Haç, İsa’nın üzerinde öldüğü haçı temsil eder ve bu haliyle Hristiyanlığın ana temsili ve sembolüdür. Yaygın olarak tanınan insanlar, haçı inançlarını ve Hıristiyanlığa olan dini bağlılıklarını iletmek için kullanırlar.

Bu nedenle, Latin çapraz dövmesi yaptırmak, mesajınızın ve ifadenizin her zaman anlaşılacağı anlamına gelir. Dövme genellikle basittir ancak aynı zamanda çok fazla anlam taşır. Bu size hitap ediyorsa, en sevdiğimiz Latin Haç dövme tasarımlarımızdan bazılarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Alfa ve Omega Dövme Tasarımı

Alfa ve Omega Dövme Tasarımı 1Pin

Kredi: @danny_clark_tattoos

Alfa ve Omega Dövme Tasarımı 2Pin

Kredi: @hamiltonhavicktattoo

Alfa ve Omega Dövme Tasarımı 3Pin

Kredi: @b.silva89

Alfa ve Omega Dövme Tasarımı 4Pin

Kredi: @tattooist_haesol

Alfa ve Omega Dövme Tasarımı 5Pin

Kredi: @tattoograin

Alfa ve Omega yunan alfabesinin ilk ve son harfleridir. Hristiyanlıkta bu harfler Tanrı’nın kapsayıcılığını temsil eder; Her şeyden önce var olan, her şeyi yaratan, her şey sona erdikten sonra da var olmaya devam edecek olan O’dur.

Öyleyse, inancınızı ve dini bağlılığınızı ifade etmenin bu inanılmaz derecede derin ve anlamlı Alfa ve Omega sembolünü elde etmekten daha iyi bir yolu var mı? Bedeninizde bu sembolle birlikte, Tanrı’nın büyüklüğünü, sonsuz varlığını ve her şeyi başlatma ya da bitirme gücünü her zaman hatırlayacaksınız. İşte ilham almak için kullanabileceğiniz favori Alfa ve Omega dövme tasarımlarımızdan bazıları!

Çember Dövme Tasarımı

Çember Dövme Tasarımı 1Pin

Kredi: @tazzletter

Çember Dövme Tasarımı 2Pin

Kredi: @keenetattoo

Çember Dövme Tasarımı 3Pin

Kredi: @honeybeetattoo_leo

Çember Dövme Tasarımı 4Pin

Kredi: @tatchtoo

Çember Dövme Tasarımı 5Pin

Kredi: @had.dövmeler

Çember veya yüzük, birçok nedenden dolayı mükemmel bir din ve inanç sembolizmidir. Daire, özellikle Hıristiyanlıkta sonsuzluğu ve Tanrı’nın hiç bitmeyen varlığını temsil eder. Daire, simetrisi, mükemmelliği ve dengesi nedeniyle Tanrı’yı ​​ve Cenneti sembolize eder; hem mükemmellik hem de Tanrı’nın mükemmel yaratması.

Daire basitçe Tanrı’nın ebedi varlığını ve O’nun nasıl olduğunu, olduğunu ve her zaman olacağını temsil eder. Bu, çok basit, ancak anlam ve sembolizm açısından çok derin olduğu için olağanüstü bir inanç dövmesi tasarım fikridir.

Alçalan Güvercin Dövme Tasarımı

Alçalan Güvercin Dövme Tasarımı 1Pin

Kredi: @g_x_m_m_x

Alçalan Güvercin Dövme Tasarımı 2Pin

Kredi: @small_magicsart

Alçalan Güvercin Dövme Tasarımı 3Pin

Kredi: @darranmonaghan777

Alçalan Güvercin Dövme Tasarımı 4Pin

Kredi: @elustration

Alçalan Güvercin Dövme Tasarımı 5Pin

Kredi: @juanrai

Alçalan Güvercin tanınabilir bir Hıristiyan sembolüdür. Ürdün Nehri’ndeki Vaftizinde İsa’nın üzerine inen Kutsal Ruh’u temsil eder. Genel olarak konuşursak, Hıristiyanlıkta beyaz güvercin saflığı, uzlaşmayı, barışı, masumiyeti ve bozulmamış inancı temsil eder. Hristiyanlıkta bir güvercin de sadık aşkı sembolize eder ( The Song of Solomon’da aşıklar birbirlerine güvercin derler).

Bu nedenle, iki yorumun ve sembolizmin birleşimi, Azalan Güvercin’i inanç dövmesi tasarımı için mükemmel bir seçim haline getirir. Anlamı aynı kaldığı için bu dövme tasarımını sadece ana hatlarıyla elde edebilirsiniz, ancak güvercini beyaza boyayarak bu dövmeyi daha da öne çıkaracaksınız.

Ichthus Dövme Tasarımı

Ichthus Dövme Tasarımı 1Pin

Kredi: @brianhornettattoo

Ichthus Dövme Tasarımı 2Pin

Kredi: @tilldeathözeltattoo

Ichthus Dövme Tasarımı 3Pin

Kredi: @darqinkz_

Ichthus ilk Hıristiyanlar tarafından kullanılan bir semboldür ve bir balığı temsil eder (Ichthus kelimesi Yunanca ‘balık’ anlamına gelir). Bununla birlikte, bu kelime aynı zamanda bir kısaltma veya ilk harf işlevi görür, çünkü her harf, İngilizce’ye çevrildiğinde ‘İsa Mesih, Tanrı’nın Oğlu, Kurtarıcı’ anlamına gelen tek tek kelimelerin ilk harfidir.

Şimdi, bu kelimenin kökeni ve Hristiyanlıktaki sembolizmi, ilk Hristiyanlara zulmedildiği zamanlara kadar gider. Bu insanlar, diğer Hristiyanları teşhis etmenin bir yolu olarak ‘balık’ sembolünü gizli bir işaret olarak kullandılar. Bu nedenle, dininiz hakkındaki kapsamlı bilginizi gerçekten göstermek ve inancınızı ifade etmek istiyorsanız, muhtemelen Ichthus’tan daha iyi bir dövme tasarım fikri yoktur.

Davut Yıldızı Dövme Tasarımı

Davut Yıldızı Dövme Tasarımı 1Pin

Kredi: @gentle_joy

Davut Yıldızı Dövme Tasarımı 2Pin

Kredi: @neroliquidotattooer

Davut Yıldızı Dövme Tasarımı 3Pin

Kredi: @skeemerz

Davut Yıldızı Dövme Tasarımı 4Pin

Kredi: @coneyislandvinnytattoo

Davut Yıldızı Dövme Tasarımı 5Pin

Kredi: @muletdövme

Dünyadaki en eski, en tanınmış dini sembollerden biri Davut’un Yıldızı. Yahudiliğin genel olarak tanınan bir sembolüdür. Altı köşeli yıldız sinagoglarda, Yahudi mezar taşlarında, dini tesislerde ve İsrail Devleti’nin ulusal bayrağında yer alır. Eski Ahit’te bu Yıldıza atıfta bulunulmadığını belirtmek önemlidir; ancak sembolün MS 3. yüzyılda bir ara ortaya çıktığına inanılıyor.

Yahudiler arasında popüler bir sembol olduğundan beri, ama o zamanlar dini bir çağrışımı yoktu. Ancak zaman geçtikçe Davut’un Sta’sı Yahudiliğin dünya çapında kabul gören bir sembolizmi haline geldi. Ancak Yahudilik ve Hristiyanlık arasındaki ilişki nedeniyle Davut Yıldızı da önemli bir Hristiyan sembolüdür.

Çapa Dövme Tasarımı

Çapa Dövme Tasarımı 1Pin

Kredi: @michilovelove

Çapa Dövme Tasarımı 2Pin

Kredi: @jeon______

Çapa Dövme Tasarımı 3Pin

Kredi: @elena.blumen

Çapa Dövme Tasarımı 4Pin

Kredi: @fawn.ink

Çapa Dövme Tasarımı 5Pin

Kredi: @camib.dövme

Hristiyanlıkta Çapa, umut ve geleceği, istikrar ve güvenliği sembolize eder. Aynı zamanda umudun, inancın ve inancın kaynağı olarak Mesih’i sembolize eder. Roma zulmü sırasında, Hıristiyanlar çapayı zor zamanlarda onlara rehberlik edecek anahtar sembol olarak benimsediler. Bu nedenle, inancınızı ve dininizi gerçekten onurlandırmak, aynı zamanda süper anlamlı ve ilginç bir dövme yaptırmak istiyorsanız, o zaman Achor dövmesine gitmenizi öneririz. İşte en sevdiğimiz Anchor dövme tasarımlarımızdan bazıları.

Melek Dövme Tasarımı

Melek Dövme Tasarımı 1Pin

Kredi: @graycodetattoo

Melek Dövme Tasarımı 2Pin

Kredi: @rojo_izzy

Melek Dövme Tasarımı 3Pin

Kredi: @tattoosbystrangers

Melek Dövme Tasarımı 4Pin

Kredi: @vgrave.ink

Melek Dövme Tasarımı 5Pin

Kredi: @ckyka.too

Melekler, muhtemelen Hıristiyan inancının ve dininin en bilinen tasviridir. Yunanca melek kelimesi ‘haberci’ veya ‘melekler’ anlamlarını taşır. Ve meleklerin yaptığı da budur; Tanrı’ya hizmet ederler ve O’nun mesajlarını insanlara ulaştırma biçiminde O’na hizmet ederler. Melekler aynı zamanda bizi koruyan ve gözeten kişilerdir. Derin ve önemli bir anlam taşırlar ve Tanrı’nın temsilcileri olarak hareket ettikleri için gerçekten inancı, umudu, zekayı, gücü ve inancı sembolize ederler.

Melek tasvirinin en popüler dövme tasarımlarından biri olduğunu belirtmek önemlidir. İnsanlar genellikle derin anlamı, ilginç ve güçlü görüntüleri nedeniyle Melek tasarımını tercih eder. Melekler, kişinin inancını ve inancını o kadar derin ve yoğun bir şekilde tercüme ediyor gibi görünüyor ki, Melek dövmelerine bu kadar yüksek talep görmelerine şaşmamalı.

Kelebek Dövme Tasarımı

Kelebek Dövme Tasarımı 1Pin

Kredi: @mor_tatts

Kelebek Dövme Tasarımı 2Pin

Kredi: @joabanjostattoo

Kelebek Dövme Tasarımı 3Pin

Kredi: @pati.san.martin

Kelebek Dövme Tasarımı 4Pin

Kredi: @moco_tattoo

Kelebek Dövme Tasarımı 5Pin

Kredi: @jdew_tattoo

Hristiyanlıkta kelebek, dirilişin yanı sıra Mesih’in yaşamının da simgesidir. Tıpkı bir kelebeğin tırtıldan kelebeğe dönüşmesi gibi, Mesih de çarmıha gerilmekten yüceltilmeye dönüştü. Böylesine derin bir anlam nedeniyle, insanlar kelebeği inançlarını ve inançlarını, daha iyi olma umudunu ve gücünü ifade etme yolu olarak seçerler ve en iyisine ulaşmaktan asla vazgeçmezler. İşte ilham almak için seçebileceğiniz favori kelebek dövme tasarımlarımızdan bazıları!

Kalp Dövme Tasarımı

Kalp Dövme Tasarımı 1Pin

Kredi: @denizinks

Kalp Dövme Tasarımı 2Pin

Kredi: @default_blue_tt

Kalp Dövme Tasarımı 3Pin

Kredi: @sarahgrey.dövme

Kalp Dövme Tasarımı 4Pin

Kredi: @momami.dövme

Kalp Dövme Tasarımı 5Pin

Kredi: @keenetattoo

Son olarak, inancınızı ve Tanrı sevgisini ifade etmenin en iyi yollarından biri, basit ama etkili bir kalp sembolizmidir. Hristiyanlıkta ve diğer dinlerde kalp, kişinin Tanrı’ya olan sevgisini ve Tanrı’nın insanlığa olan sevgisini sembolize eder. Aynı zamanda inancı, sevgiyi, cesareti, gücü, bağlılığı, anlayışı ve hayırseverliği sembolize ediyordu. Bazı durumlarda kalp, İsa’nın kalbi, O’nun insanlığa olan sevgisi ve tutkusu anlamına gelen Kutsal Kalbi bile temsil edebilir.

Şimdi, bir kalp dövmesi başlangıçta tüm bu anlamı zaten ona aşina olmayan birine tercüme etmeyebilir.

Bu nedenle, bu dövme bir inanç veya dini inanç dövmesi gibi görünmeyebilir, ancak bazen anlamını kendinize saklamanız en iyisidir. Sizinle gerçekten ilgilenen insanlar, dövmenin anlamını bilme ayrıcalığına sahip olacaklar. Ve bu kendi tarzında özeldir. İşte ilham almak için kullanabileceğiniz favori kalp dövme tasarımlarımızdan bazıları!

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın