Ne Tür Bir Dövme Yaptırmalıyım: Mükemmel Dövme Tasarımını Bulmak İçin İpuçları ve Püf Noktaları

Yeni dövmeniz için mükemmel bir tasarım bulmak aslında oldukça zor olabilir. Vücudunuza kalıcı bir şey takmanız gerektiğinde bu çok önemli, bu yüzden bir veya iki kez düşünmek o kadar da garip değil. Bazı insanlar kendiliğinden olmayı sever ve her şeyi dövme yaptırır. Ancak dövmelerinin özel olduğuna ve belirli bir anlamı olması gerektiğine veya kişinin kişiliğine uygun olması gerektiğine inananlar için küçük bir rehber oluşturmaya karar verdik.

Bu kılavuzda, mükemmel dövme tasarımını bulmanızı kolaylaştıracak bazı ipuçları ve püf noktaları ile faydalı bilgiler sağlayacağız. Küçük sevimli bir alıntı, soyut bir sanat eseri, aile ile ilgili bir dövme ve hatta kendi annenizin yüzü olsun, onu bulmanıza yardımcı olacağız. Yani, daha fazla uzatmadan, hemen başlayalım!

Hangi Dövmeyi Yaptırmalıyım?

Gerçek Tasarımdan Önce

Bazı tasarım önerilerine geçmeden önce ödevinizi yapmanız gerekiyor. Araştırma, danışma, mürekkebin nereye yerleştirileceğini belirleme ve tüm bunlar, mükemmel tasarımı bulmak için çok önemlidir. Bir dövmeyi ve nasıl olmasını istediğinizi hayal etmenize yardımcı olabilir. İşte o nihai, mükemmel tasarıma yaklaşmak için atmanız gereken bazı adımlar;

  • Profesyonel bir dövme sanatçısına ulaşın!

Bu akıl almaz bir şey! Dövme yaptırmayı düşünürken veya dövme tasarımı ararken, öncelikle profesyonel ve potansiyel bir dövme sanatçısıyla konuşmak en iyisidir. Dövme sanatçıları sadece dövme yapmakla kalmaz, aynı zamanda genellikle özel dövme tasarımları da yaratırlar. Öyleyse neden düşüncelerinizi ve fikirlerinizi paylaşmıyorsunuz ya da hiç sahip değilseniz, bırakın dövmeci birkaç tasarım bulsun ve ikiniz de gerçekten sevdiğiniz tasarımı elde edene kadar bunlar üzerinde çalışabilirsiniz.

  • Dövmenin boyutunu ve yerleşimini belirleyin!

Profesyonel bir dövmeciyle konuşmadan önce bile, dövme yaptırmayı planlarken yapılacak en önemli şeylerden biri dövmenin nereye yerleştirileceğini ve tasarımın ne kadar büyük olacağını belirlemektir. Bu bilgi olmadan, hiçbir dövme sanatçısı veya çevrimiçi makaleler ve sınavlar mükemmel bir tasarım bulmanızda size yardımcı olamaz. Bu nedenle, dövmenizin görünür olup olmaması gerektiğini (işinizi dikkate alın, örneğin dövmelerle ilgili işyeri politikası vb.), büyük mü küçük mü olması gerektiğini vb. düşünün.

  • Dövmenin rengini bul!

Kendinizi renkli veya siyah ve gri bir dövme yaparken görüyor musunuz? Bu aynı zamanda cevaplanması gereken önemli bir soru çünkü bir tasarımı yapabilir veya bozabilir. Tabii ki, tasarımın son haline karar verdikten sonra fikrinizi değiştirebilirsiniz, ancak rengi seçmek dövme için ayırdığınız bütçeyi de etkileyebilir.

  • Dövme bütçenizi hesaplayın!

Daha büyük, renkli bir dövme yaptırmak kesinlikle daha küçük, siyah ve gri bir tasarım yaptırmaktan daha pahalıya mal olacaktır. Ayrıca dövme biraz daha karmaşık bir yere yapılacaksa nihai maliyeti daha da artıracaktır. Bir tasarıma karar vermeden önce, bir dövme bütçesi belirlemeniz gerekir. Dövmeler pahalıdır ve çoğu insan, özellikle de özel bir tasarım yaptırıyorsa, dövmeleri için aylarca para biriktirir. Bir bütçe belirlemek, belirli seçenekleri filtrelemenize yardımcı olabilir.

  • Sevdiğin şeyleri düşün ve seni mutlu et!

Beğendiğiniz her şeyin bir listesini yaparsanız, mükemmel tasarımı bulmak çok daha kolay olabilir. İster doğa, ister belli bir kitap, ister bir film, ister bir şarkı, ister aileniz, ister bir evcil hayvan, hatta bir alıntı olsun; tüm bunlar size ve dövme sanatçınıza hangi dövme tasarımının beklentilerinize en uygun olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir.

  • İlham arayın!

Bir dövme için ilham en sıra dışı yerlerden, olaylardan, anlardan, deneyimlerden vb. gelebilir. Bu nedenle, açık fikirli olun ve çevrenizde ilham arayın. İnternet üzerinden de ilham arayabilirsiniz, ancak başka birinin tasarımını ve çalışmasını çalmamak için her zaman dikkatli olmalısınız. Bir dövme veya dövme tasarımı, birinin kişisel sanatsal mülkiyetindedir, bu nedenle ondan ilham almak için, ya tasarımın yazarıyla iletişime geçmeniz ya da yeni, benzersiz bir tasarım haline gelmesi için birisinin tasarımı değiştirmesini sağlamanız gerekir. Yine de ilham için kredi sağlamanız gerekiyor.

Dövme Tasarımı İçin Fikirler

Bir dövme için fikir veya ilham almak oldukça zordur. Bazen mükemmel tasarımı mümkün olan en kısa sürede bulma baskısını hissedersiniz, ancak hiçbir şey estetik veya sanatsal gereksinimlerinize uymuyor gibi görünür. Mükemmel dövme tasarımı arayışınızda birkaç şeyi hatırlamanız gerekir;

  • Acele etme! – Mükemmel tasarımı ararken acele etmeyin; aceleye getirerek size göre olmayan bir tasarıma yönelebilir ve hatta sonradan pişman olabilirsiniz. Tasarımı sevdiğinizden %100 emin değilseniz, aramaya devam edin!
  • Zihnini açık tut! – Bazen en iyi zamanlar, hiç beklemediğiniz anda gelir veya asla mümkün olmayacağını düşündüğünüz yerlerde ilham bulursunuz. Sadece gözünüzü değil, zihninizi de açık tutmanız şart!

Dövme fikirleri söz konusu olduğunda genel ipuçlarımızdan ve tavsiyelerimizden bazıları burada. Bunlar, popüler dövme taleplerine dayanan genelleştirilmiş fikirlerdir; kişisel gereksinimlerinize uymayabilirler, ancak bunları kontrol ettiğinizden emin olun. Asla bilemezsin; belki kendi fikrinizi ateşlerler!

İlk Dövmenizse

Yeni başlayanlar için her zaman önkol, pazı, dış omuz, üst sırt veya dış uyluk bölgesine küçük, basit dövmeler yapılmasını öneriyoruz. Bu alanlar, gerçek dövme işlemi için en az ağrılı olanlardır. Küçük, basit tasarımları düşünmesi kolaydır, oldukça kaba olabilir ve genel süreci, deneyimi ve beraberinde gelen diğer her şeyi (örneğin dövme sonrası bakım gibi) tanımak için harika bir fırsat sağlar.

Önerimiz: küçük yemek dövmeleri, evcil hayvan dövmeleri veya evcil hayvan isimleri, küçük çiçek ve kelebek dövmeleri, kalp ve ok dövmeleri, temiz hat çalışması tasarımları, gezegenler, alıntılar veya şarkı sözleri vb.

Bu Senin İlk Dövmense (1)Pin

Kredi: instagram
Bu Senin İlk Dövmense (3)Pin
Kredi: instagram
Bu Senin İlk Dövmense (2)Pin
Kredi: instagram

Kişiye Özel Dövme İstiyorsanız

Kişiye özel dövme için iki ana önerimiz var; doğum ayı çiçekleri ve zodyak işaretleri. Şimdi, doğum ayı çiçekleri karakteristik olarak büyüyen ve belirli aylarda açan çiçeklerdir. Her ayın veya doğum tarihinin onu sembolize edecek bir çiçeği vardır, öyleyse neden bunu kişiselleştirilmiş bir dövme için ilham kaynağı olarak kullanmıyorsunuz? Öte yandan, bir burç dövme için her zaman iyi bir fikirdir. Elbette, milyonlarca insan sizinle aynı burcu paylaşıyor, ancak yine de oldukça kişisel ve anlamlı geliyor.

Her iki dövme seçeneği de harika tasarım fikirleri sunar ve ayrıca birçok anlamlı arka plan bilgisi taşır. İnsanlar, örneğin sadece dövmelerinize bakarak kişiliğiniz hakkında çok şey söyleyebilirler ki bu durumda bu tamamen doğrudur.

Kişiye Özel Dövme İstiyorsanız 1Pin

Kredi: instagram
Kişiye Özel Dövme İstiyorsanız 4Pin
Kredi: instagram
Kişiye Özel Dövme İstiyorsanız 3Pin
Kredi: instagram

Eğer Arıyorsan havalı veya Feminen Tasarımlar

Kadınsı dövme tasarımları arayan erkekler ve kadınlar için önerebileceğimiz çok şey var. Her şeyden önce, doğru dövme stili ile her dövme tasarımı kadınsı, yumuşak ve sevimli olabilir. Bunun için bir tasarımı ayarlayabilecek ve sizin için özelleştirebilecek profesyonel bir dövme sanatçısına ihtiyacınız olacak.

İkincisi, kadın dövmeleri için en iyi tasarım fikirlerinden bazıları çiçekler, hayvanlar, doğa, sevimli film veya çizgi film karakterleri, melekler, kalpler vb. kadınsı nesnelerin veya efektlerin eklenmesi; renk seçimi bile bir tasarımın havasını değiştirebilir. Eşsiz, kişiselleştirilmiş ancak kadınsı veya havalı, cesur bir tasarım elde etmek için bu fikir ve önerilerden bazılarıyla oynayın.

Havalı veya Feminen Tasarımlar Arıyorsanız 4Pin

Kredi: instagram
Havalı veya Feminen Tasarımlar Arıyorsanız 3Pin
Kredi: instagram
Havalı veya Feminen Tasarımlar Arıyorsanız 2Pin
Kredi: instagram
Havalı veya Feminen Tasarımlar Arıyorsanız (1)Pin
Kredi: instagram

Son düşünceler

Umarız, mükemmel dövme tasarımını bulmak için küçük ipuçlarımız ve püf noktalarımız sizi istediğiniz yere götürmenize yardımcı olur! Hiç görmediğiniz veya konuşmadığınız insanlara dövme tasarımları önermek zordur. Bununla birlikte, kişi her zaman bir araç sağlayabilir veya mükemmel bir dövme tasarımı bulma yolculuğunda birine yardım edebilir. Önerilerimizi unutmayın ve elbette her zaman dövme sanatçınıza danışın. İyi şanslar ve size mutlu dövmeler dileriz! Seveceğiniz ve hayatınızın geri kalanında değer vereceğiniz mükemmel dövme tasarımını bulmanız dileğiyle!

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın