Omuz Üzerine 70+ Çiçek Dövme Fikirleri (Ve Bunların Arkasındaki Anlamlar)

Dövme dünyalarındaki çiçekler modadaki küçük siyah bir elbise gibidir – onlar her zaman IN’dedir. Bu klasik, zamansız vücut sanatı parçaları, çok yönlü olduklarını ve tercih ettiğiniz herhangi bir dövme stiline kolayca uyum sağlayabildiklerini kanıtlıyor. Çiçek temalı dövmeler, seçtiğiniz veya ilişkilendirilebilir çiçeklere bağlı olarak çeşitli anlamlar taşır.

Çiçekler vücudun her yerinde mükemmel dururken, özellikle omuzlarda büyüleyicidir. Yani ilk omuz dövmenizi yaptırmak istiyorsanız veya canınız yeni bir vücut mürekkebi almak istiyorsa, doğru yere geldiniz.

Omuzlardaki çiçek dövmeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek, güzel tasarımları görmek ve taşıdıkları önemli sembolizmi kontrol etmek için aşağı kaydırın.

Omuz Dövmeleri Acıtır mı?

Omuzlar, dövme yaptırmak için en az acı veren bölgeler arasındadır ve çok az sinir ucu bulunan tamamen kalın bir deridir. Ağrı seviyesi, elbette herkesin ağrı algısına bağlı olarak düşük ila orta düzeydedir.

Çoğu insan ağrıyı batma hissi veya kaşınma olarak tanımlar. Dövme iğnesi kemiğe yaklaştıkça, biraz acı verici bir titreşim gibi hissedilebilir.

Temel olarak, çok fazla acı ve rahatsızlık duymadan bir dövme istiyorsanız, omuz ideal bir yerleşimdir. Her insanın acıya toleransının farklı olduğunu unutmayın.

Omuzlarda 70+ Çiçek Dövmesi Tasarımı

Çiçek dövmeleri birçok form, renk, şekil, boyut ve stilde gelir. Şık ve zarif veya cesur ve sinirli olabilirler. Çiçek dövme tasarımı seçimi size ve kişiliğinize bağlıdır. İşte ilham almak için kullanabileceğiniz bazı harika seçenekler.

1. Omuzda Ayçiçeği Dövmesi

Omuzda Ayçiçeği Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Omuz Üzerine Ayçiçeği Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Omuza Ayçiçeği Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Omuz Üzerine Ayçiçeği Dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Omuz Üzerine Ayçiçeği Dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Çiçekler, özellikle ayçiçekleri neşe saçar. Parlak sarı yaprakları, bulutlu günlerde bile bize güneş ışığını hatırlatır.

Pek çok insanın bilmediği şey, ayçiçeklerinin ardındaki sembolizmin bir Yunan efsanesiyle ilişkilendirildiğidir. Hikaye şuna gidiyor Clytiebir su perisi, delicesine aşıktı Apollon, Güneş Tanrısı. O da ilk başta onu seviyordu.

Sonunda Apollo başka bir periye aşık olur. Açıkçası, Clytie kıskanıyordu. Kıskançlığı o kadar şiddetliydi ki gidip diğer su perisinin babasına her şeyi anlattı. Babanın etkilenmediğini söylemeye gerek yok. Vahşice davranıp kızını diri diri gömdü!

Apollo harap oldu ama aynı zamanda Clytie’ye de kızdı. Apollo, eski sevgilisini cezalandırmak için Clytie’yi bir ayçiçeğine çevirdi.

Clytie’nin Apollo’ya olan sevgisi çok güçlü olduğu için, tıpkı ayçiçeklerinin güneşi takip etmesi gibi Apollo’nun her gün gökyüzünde ilerlemesini izledi.

Ayçiçekleri hayranlığı, sadakati ve umutlu aşkı temsil eder. Ayçiçekleri, güneşle olan ilişkileri nedeniyle iyimserliği, neşeyi veya en karanlık saatlerde bile olumlu bir şeyi temsil eder.

Omzunuzun ön veya arka tarafında oturan çok renkli ayçiçeği dövmesi inanılmaz derecede güzel, siyah veya gri bir tasarımı da tercih edebilirsiniz. Ayçiçekleri, parlak sarı renkleri cildinize mükemmel bir şekilde kazındığında en iyi şekilde görünürken, siyah/gri dövmenizin de harika bir havası olabilir. Sadece dövmenizin ayrıntılı olduğundan emin olun.

2. Omuzda Gül Dövmesi

Omuzda Gül Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Omuzda Gül Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Omuzda Gül Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Omuzda Gül Dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Omuzda Gül Dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Tüm çiçekler bir şekilde aşkı temsil ederken, güller bu bölümde çok daha üstündür. Dışarıdaki tüm çiçekler arasında güller en çok aşkla bağlantılıdır. Romantik jestlerde her zaman bir buket gül bulunur. Tek bir gül bile hile yapabilir ve bir kişinin hayat arkadaşına olan sevgisini ifade etmede ciltler dolusu konuşabilir.

Gerçekten de, güller tamamen aşk ve ölümle ilgilidir. Ancak anlamları, mahremiyet veya gizlilik ve diğer kişilik özellikleri, erdemler ve değerleri de kapsayabilir.

Bir gül dövmesinin sembolizmi renge göre değişir. Örneğin, kırmızı gül aşk ve romantizm anlamına gelir. Pembe gül şükran, hayranlık, zarafet ve neşeyi sembolize eder. Öte yandan turuncu gül, tutku ve coşkuyu tasvir ediyor. Sarı bir gül, kıskanç aşıklara karşı dostluğu veya korumayı sembolize eder ve beyaz güller saflığı ve masumiyeti temsil eder. Mavi gül, imkansızı veya ulaşılamaz olanı ifade eder.

Bazı insanlar birine haraç ödemek için gül dövmeleri kullanır. Bu amaçla, adlarını veya onlarla ilişkili tarihi de ekleyebilirsiniz.

Diğer çiçek dövmelerinde olduğu gibi omuzdaki gülünüz de çok renkli veya siyah olabilir. Doğrudan omzun üstüne, arkaya veya ön bölgeye bir gül dövmesi ekleyebilirsiniz. Yerleşime bağlı olarak sırtınızdan veya kolunuzdan aşağı inecek bir çubuk eklemek de yararlıdır.

3. Omuzda Lotus Dövmesi

Omuzda Lotus Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Omuzda Lotus Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Omuzda Lotus Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Omuzda Lotus Dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Omuzda Lotus Dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Lotus çiçeği büyüleyici bir güzelliğe sahiptir ve birçok kültürde, özellikle Doğu Asya’da derin anlamlar taşır.

Lotus, saflığın ve ilahi güzelliğin sembolü olarak kabul edilir. Çiçeğin kendisi kirli sularda bile çiçek açar ve büyür. Yani bir bakıma nilüfer bize hayatta çiçek açmak ve gelişmek için üstesinden gelmemiz gereken engelleri ve olumsuz durumları hatırlatır.

Merhamet ve güç de nilüfer çiçeği ile ilişkilendirilir. Sonuçta insanın en zor koşullarda ayakta kalabilmesi ve hak ettiği başarıyı yakalayabilmesi için güçlü olması, gözü ödülde olması gerekiyor. Tıpkı kirli sudaki nilüfer çiçeği gibi.

Nilüferin varlığı hiçbir zaman gerçekten sona ermediği için, bu çiçeğin ardındaki anlam sonsuz yaşama uzanır.

Pek çok insan, genellikle kadınlar, barışı ve sadeliği simgelediği için bir nilüfer dövmesi seçer. Lotus sadece suda yüzer ve çevresinde olan hiçbir şeyden etkilenmez. Bu narin çiçeğin huzuru temsil etmesinin nedeni budur.

Dış dünyadan etkilenmeyen bir zihniyetiniz varsa veya bunu başarmayı umuyorsanız, lotus çiçeği harika bir dövme seçimidir.

Bir lotus dövmesi için en yaygın yerleşimler sırt, kaburgalar ve kollardır. Ancak bir nilüfer çiçeği veya bir nilüfer dalı, omuz bıçaklarında da harika görünür.

Ayrıca Okuyun: 20+ Lotus Çiçeği Dövme Tasarım Fikri (Anlam ve İlhamlar)

4. Omuzda Hibiskus Çiçeği Dövmesi

Omuzda Hibiskus Çiçeği Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Omuzda Hibiskus Çiçeği Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Omuzda Hibiskus Çiçeği Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Omuzda Hibiskus Çiçeği Dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Omuzda Hibiskus Çiçeği Dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Ebegümeci çiçekleri, kırmızı ve sıcak pembe çiçeklerinden dolayı romantik aşkı ve sevgiyi simgeler. Beş yapraklı bu sevimli çiçeklerin genel olarak nazar ve olumsuzlukları uzaklaştırdığı bilinmektedir.

Bu nedenle, insanlar genellikle olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve olumlu hisler yaratmak için ebegümeci çiçeği dövmeleri yaptırırlar.

Tek bir ebegümeci çiçeği, kullanıcının kadınsı tarafının harika bir ifadesidir. Bu çiçeğin şekli ve renkleri, bir kişinin güzelliğini, zarafetini ve kadınlığını temsil eder. Ama ebegümeci sadece kadınlara ayrılmış olmak zorunda değildir. Kadınlığı takdir eden erkekler de bu dövmeleri sallayabilir.

Ebegümeci ayrıca prestij ve başarıyı sembolize edebilir. Diğer çiçeklerde olduğu gibi, belirli sembolizm renge bağlıdır. Yani, kırmızı ebegümeci aşk, tutku ve romantizm anlamına gelir. Pembe ebegümeci kadınlığı tasvir ederken, mor çiçek gizem ve mükemmelliğin sembolüdür.

Sarı ebegümeci nadirdir ve mutluluğu, iyi alametleri, neşeyi ve umudu temsil eder. Omzunuzdaki mavi ebegümeci dövmesi, özgürlüğünüze veya kararlarınızı vermeye olan inancınızı gösterir. Ne de olsa mavi, huzurun, bağımsızlığın ve özgürlüğün rengidir.

Turuncu ebegümeci misafirperverlik, sıcaklık ve neşe ile ilgilidir. Pek çok insan, bu tür bir dövmeyi Haiti’ye saygı göstermek veya takdirini göstermek için tercih eder.

5. Omuzdaki Zambak Dövmesi

Omuzda Zambak Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Omuzda Zambak Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Omuzda Zambak Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Omuzda Zambak Dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Omuza Zambak Dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Zambak çiçeklerinin farklı çeşitleri farklı anlamlar taşırken en yaygın sembolizmi doğurganlık ve saflıktır. Zambaklar tatlı ve masumdur, bu yüzden yeniden doğuş ve taze hayatla ilişkilendirilirler.

Lily’nin dövmesi ayrıca kadınlığı, özellikle anneliği sembolize ediyor. Tutku ve kraliyet ailesi de güzel zambak çiçekleri ile ilişkilendirilir. Pembe zambaklar hırs ve refahı temsil ederken, sarı zambaklar sağlık ve şifayı temsil eder. Diğer çiçekler gibi kırmızı zambaklar da tutku ve romantizmi temsil eder.

Zambak dövmeniz yalnızca omuz bölgesini kaplayabilir veya kol, göğüs veya sırt boyunca uzanabilir. Her şey, seçtiğiniz tasarıma bağlıdır.

6. Omuzda Kiraz Çiçeği Dövmesi

Omuzda Kiraz Çiçeği Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Omuzda Kiraz Çiçeği Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Omuzda Kiraz Çiçeği Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Omuzda Kiraz Çiçeği Dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Omuzda Kiraz Çiçeği Dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Baharın sembolik bir çiçeği olan kiraz çiçeği, yenilenmeyi, yeniden doğuşu ve hayatın geçici doğasını simgeler. Bu narin çiçekler, çok uzun yaşamadıkları için hayatın geçiciliği için harika bir metafor olduklarını kanıtlıyorlar.

Bazı insanlar kendilerine ve diğerlerine her günü dolu dolu yaşamalarını hatırlatmak için bir kiraz çiçeği dövmesi seçer. Hayat kısa ve sadece bir kez yaşarsın, ama doğru yaparsan bir kez yeter. Bu, insanların sürekli tekrarladığı bir klişe gibi görünse de doğrudur ve kiraz çiçeği dövmesi bu fikri tasvir edebilir.

Kiraz çiçeği dövmeleri ince, zariftir ve büyük veya küçük, siyah veya çok renkli olabilir. Doğrudan omuza mı yoksa kürek kemiğine mi yerleştireceğinizi de seçebilirsiniz. Tasarıma bağlı olarak, kiraz çiçekleriniz kolunuza kadar uzanabilir ve tam veya yarım kollu olabilir.

7. Omuzda Şakayık Dövmesi

Şakayık Omuz Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Şakayık Omuz Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Şakayık Omuz Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Şakayık Omuz Dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Şakayık Omuz Dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Japon kültüründe şakayık cesaret, onur ve iyi talihin sembolüdür. Çiçeklerin kralı Şakayık, büyük ve önemli bayramların kutlamalarında kullanılır. Bu nedenle bu çiçekler zenginliği temsil eder.

Şakayık erkekliğin simgesi olarak kabul edilirken, kadınlar da şakayık sallayabilir. Omzunuzdaki bir şakayık dövmesi, refah, iç uyum, nezaket ve saflık gibi birçok anlama gelebilir.

Tek başına şakayıkların yanı sıra, dövmenize yılan veya ejderha gibi başka motifler de ekleyebilirsiniz. Omuzlarda veya kürek kemiklerinde bulunan bu karma dövmeler genellikle güç ve güzellik dengesini temsil eder.

8. Omuzdaki Yasemin Dövmesi

Omuzda Yasemin Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Omuzda Yasemin Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Omuzda Yasemin Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Omuzda Yasemin Dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Yasemin Omuz Dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Yasemin dövmesinin anlamı bir kültürden diğerine değişir. Çoğu durumda, bu güzel çiçek aşkı, şehveti veya güzelliği tasvir eder. Yaseminin saf beyaz çiçekleri saflığı ve masumiyeti temsil eder.

Yasemin geceleri açan küçük bir çiçektir. Küçük boyutuna rağmen yasemin güçlü bir kokuya sahiptir. Bu nedenle, genellikle tevazu değerini sembolize eder.

Yasemin dövmeniz ayrıca sadelik ve alçakgönüllülük anlamına gelebilir. Çoğu insan omuzlarından aşağı inen birden fazla yasemin çiçeğini tercih eder.

9. Omuzda Papatya Dövmesi

Papatya Omuz Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Papatya Omuz Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
  Papatya Omuz Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Papatya Omuz Dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Papatya Omuz Dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Diğer bahar çiçekleri gibi papatyalar da genellikle yeni başlangıçları ve umudu simgeler. Papatyalar ayrıca olumlu hisler barındırır ve eğlenceyi, şefkati ve diğer tatlı değerleri ve nitelikleri temsil eder.

Papatya dövmenizi istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz, ancak özellikle omzunuzda çok hoş duruyor. Ön bölgede, omzun üstünde veya kürek kemiğinde olabilir.

Papatya dövmesi genellikle sabrı, sevgiyi ve saflığı sembolize eder. Sadece kadınlara özel olan ve şirinliğine doyamadığımız çiçeklerden biri.

10. Omuzda Manolya Dövmesi

Omuzda Manolya Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Omuzda Manolya Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Omuzda Manolya Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Omuzda Manolya Dövmesi 4Pin
Kredi: instagram

Manolya çiçekleri narindir, ancak inanılmaz derecede güzeldir. Azim, asalet ve doğa sevgisini sembolize ederler. Manolyaya baktığınızda, görünüş olarak güçlü ama aynı zamanda yumuşak ve zarif olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle manolya, nezaket ve kadınlığı kapsayan güzelliği temsil eder.

Hassas doğasına rağmen, manolya da serttir. Yani bu çiçeğe sahip bir dövme, dayanıklılığı temsil edebilir. Birçok zorluğun üstesinden gelen güçlü kişiler genellikle manolya çiçeği dövmelerini seçerler.

Manolya dövmeniz, örneğin şakayık gibi diğer çiçek motiflerini içerebilir.

11. Omuzda İris Dövmesi

Omuzda İris Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Omuzda İris Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Omuzda İris Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Omuzda İris Dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Omuzda İris Dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

İris çiçeği, Dünya ile Cennet arasındaki ilahi bir çizgiyi, aynı zamanda sezgiyi, yeniden doğuşu ve umudu sembolize eder. İris dövmesi bilge aşkı, bilgeliği, büyüklüğü ve masumiyeti tasvir eder. Adını Yunan tanrıçası İris’ten alan bu çiçek, çeşitli kültürler için farklı anlamlar ifade ediyor.

Yine de kesin olan bir şey var ki, iris dövmeleri benzersizdir ve gerçek birer sanat eseri gibi görünür. Dövmelerde iris genellikle mavi veya mordur. Bununla birlikte, bazı insanlar siyah veya sulu boya seçeneklerini tercih ediyor. Diğer birçok çiçek gibi iris de dövmenizin merkezi ve tek noktası olabilir veya diğer çiçek ve motiflerle birleştirilebilir.

İnsanlar sembolizmle ve aynı zamanda estetikle ve tanıdıkları ve sevdikleri İris’i onurlandırmak için iris dövmelerine giderler.

12. Omuzdaki Haşhaş Dövmesi

Omuzda Haşhaş Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Omuzda Haşhaş Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Omuzda Haşhaş Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Omuzda Haşhaş Dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Omuzda Haşhaş Dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Haşhaş en çok Birinci Dünya Savaşı’nın hatırasını simgeleyen bir çiçek olarak bilinir. Bugün gelincikler, şehit düşen tüm askerlere haraç ödemek için kullanılıyor.

Haşhaş çiçeğinin ardındaki sembolizm, anmanın yanı sıra fedakârlığa ve ölümsüz aşka da işaret eder. Bazı kültürlerde, özellikle Asya’da gelincikler başarıyı, iyi talihi ve romantik aşkı simgeler.

Haşhaş dövmesi doğurganlığı, bereketi, uykuyu ve doğayı da tasvir edebilir. Pek çok insan haşhaş dövmesi yapmayı tercih eder çünkü bu, birine haraç ödemek istediklerinde ölümle bağlantılıdır. Ancak, temsil ettiği tüm anlamlarla sonuca varabileceğiniz gibi, haşhaş dövmesi yaptırmak için birçok başka neden vardır.

Gelincik dövmeniz canlı kırmızı olabileceği gibi siyah da olabilir. Sadece çiçeklerin yanı sıra sapları da ekleyebilirsiniz. Bu şekilde, gövde kolunuzdan aşağı veya geri gidebilir.

13. Omuz Üzerine Kabile Çiçeği Dövmesi

Omuzda Tribal Çiçek Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Omuzda Tribal Çiçek Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Omuzda Tribal Çiçek Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Omuzda Kabile Çiçeği Dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Omuzda Tribal Çiçek Dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Çiçek dövmenize alışılmadık bir dokunuş katmak istiyorsanız, kabile stili harika bir seçimdir. Kabile dövmeleri yüzyıllardır var ve kültürünüzü onurlandırmanın harika bir yolu.

Bu dövmelerin en güzel yanı, istediğiniz çiçeği kullanıp bir dövme sanatçısına kabile motifi yaptırabilmenizdir. Sembolizmi ilişkilendirilebilir bulduğunuz bir çiçeği veya en sevdiğiniz çiçeği seçtiğinizden emin olun.

Kabile tasarımları büyük olduklarında özellikle güçlüdür, ancak çiçek dövmeniz küçük ve zarif olabilir ve yine de harika görünürsünüz.

14. Omuzda Küçük Çiçek Dövmesi

Omuzda Küçük Çiçek Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Omuzda Küçük Çiçek Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Omuzda Küçük Çiçek Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Omuzda Küçük Çiçek Dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Omuzda Küçük Çiçek Dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Çiçekler hakkında sevdiğimiz şey, dövmelerdeki çok yönlülüğüdür. Çiçek dövmenizi istediğiniz boyutta, renkte, şekilde veya tarzda yaptırabilirsiniz. Yani, omzunuzda küçük veya ince bir dövme istiyorsanız, o zaman küçük çiçekler işinizi görebilir.

Kompakt boyutlarına rağmen, bu dövmeler hala etkilidir. Bunları yine de sinek kuşları, kalpler, hilal gibi diğer motiflerle birleştirebilirsiniz, adını siz koyun.

Küçük çiçek dövmeleri genellikle ince çizgiler şeklinde gelir. Bu, gerçekten yetenekli ve yetenekli bir dövme sanatçısı bulmanız gerektiği anlamına gelir. Bu dövmeler basit ve kolay görünse de, onlara ince ve narin görünümlerini vermek için büyük bir uzmanlık gereklidir.

15. Omuzda Büyük Çiçek Dövmesi

Omuzda Büyük Çiçek Dövmesi 1Pin

Kredi: instagram
Omuzda Büyük Çiçek Dövmesi 2Pin
Kredi: instagram
Omuzda Büyük Çiçek Dövmesi 3Pin
Kredi: instagram
Omuzda Büyük Çiçek Dövmesi 4Pin
Kredi: instagram
Omuzda Büyük Çiçek Dövmesi 5Pin
Kredi: instagram

Küçük veya ince bir dövme istemiyorsanız, her zaman büyüyebilirsiniz. Ayrıntılı tasarımlardaki çiçekler gerçekten parlıyor, özellikle de bir dövme sanatçısı gerçekçi dövmeler yaratmak için her bir ayrıntıya odaklanabildiği için.

Bunlar genellikle sanatçıların sadece sizin için yarattığı özel dövmelerdir. Bu nedenle, kolayca göze çarpan benzersiz dövmeler yapmak isteyen sinirli kişiler için çok uygundurlar.

Her tür çiçek elinizin altında olsa da, burada koyu renkler özellikle kullanışlıdır. Bununla birlikte, yukarıdaki fotoğraflarda görebileceğiniz gibi, siyah iş çiçek dövmenize özel bir hava verebilir, bu tamamen görüntünün kendisine ve seçtiğiniz çiçeklere bağlıdır.

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın