Sigil Tattoo: Bu Ne Anlama Geliyor ve Sahip Olmak Tamam mı?

Nihai bir dövme tasarımına karar vermeden önce, kabul edilebilir ve dövmesiz büyük bir tasarım arasında bir çizgi çizen birçok faktörün dikkate alınması gerekir. Saldırgan sembolizm ve fikirlerden kültürel sahiplenme ve ödünç alma, küresel dövme topluluğunda büyük bir sorun olarak gözden kaçıyor gibi görünüyor. Elbette, vücuduna istediğini giyebilirsin. Ancak, bir şey başkaları tarafından görünür hale geldiği ve üstüne üstlük saldırgan ve sorunlu hale geldiği an, o artık vücudunuzdaki bir dövme olmaktan çıktığı andır; görebilecek herkese bir mesajdır.

Bu nedenle, ilgilendiğiniz herhangi bir dövme tasarımıyla ilgili araştırma yapmanın önemini her zaman vurguluyoruz; Tamamen yeni ve benzersiz bir dövme tasarımı bulduğunuzu düşünseniz bile, yine de bunun kültürel olarak uygun olup olmadığını veya bir yerlerde saldırgan kabul edilip edilmediğini kontrol etmeniz gerekir.

Son zamanlarda, gerçekten dövme yaptırmanın uygun olup olmadığını araştırmak ve görmek için harika olabileceğini düşündüğümüz bir dövme fikri ortaya çıkıyor gibi görünüyor. Mühür, aşağıdaki paragraflarda tartışmak istediğimiz semboldür, bu yüzden ilgileniyorsanız okumaya devam edin!

Sigil Tattoo: Bilmeniz Gereken Her Şey

Sigil nedir?

Sigil nedir? Pin

Kaynak

Sigil, sihirde bir tanrıyı veya ruhu temsil etmek için kullanılan bir semboldür ve ‘mühür’ anlamına gelir (Latince sigillum). Sembolün kullanımı, Neolitik çağdaki Kelt kültürüne kadar izlenebilir. Daha sonra, ortaçağ büyüsünde, sigil, genellikle sihir uygulayıcıları tarafından çağrılan melekleri ve şeytanları temsil ediyordu. Yüzlerce yıl boyunca Sigil yaratma, sihir pratiğinin özü olarak kabul edildi.

Mührü yaratanlar özel yöntemler kullandılar (sözde sihirli kareler – nasıl bakarsanız bakın karedeki sayıların toplamı hep aynıdır) ve özel güç elde ettiler. Örneğin, Sigil’lerin bir ruhun gerçek adını temsil ettiği düşünülüyordu ve böylece Sigil’in doğru bir şekilde yapılması için sihirbaza ruh üzerinde kontrol verildi.

Sigil’in yaratılması nedeniyle, birçok modern sanatçı Sigils ve okültizmle ilgilenmeye başladı. Örneğin, tanınmış bir sanatçı ve okültist olan Austin Osman Spare, kendi Sigil oluşturma yöntemini geliştirdi. Sigil fikirleri, dünya çapında okültizme olan ilgiyi bugüne kadar sürdürüyor. Bu nedenle, sözde kaos büyücüsü, özellikle modern, kişisel bir sigil sahibi olma fikri popüler oldu. Hatta McDonald’s, Nike veya Virgin kayıtları gibi küresel şirketlerin kendi Sigil’lerine ve marka etiketlerine sahip olduğuna inanılıyor, bu da onlara küresel bir başarı sağladı.

Mührün Anlamı Nedir?

Her Sigil sembolünün farklı bir büyülü anlam taşıdığı düşünülmektedir. Ritüel büyüde kullanılan resimsel bir sembol olduğu için, büyü uygulayıcısının aradığı sonuca bağlı olarak anlamı değişir. Bir sihir uygulayıcısının bir ritüelde çağırmak istediği meleklerin veya iblislerin adını yaratmak için birkaç Mühür düzenlemek de yaygın bir uygulamadır.

Mühürlerin ve anlamlarının en iyi bilinen yazılı açıklamalarından biri, 72 ruhu/iblisi/meleği uyandırmak için kullanılan 72 farklı Mührün bir listesi olan The Lesser Key of Solomon’dur. Bu Sigiller, ortaçağ ve Rönesans Avrupa’sındaki törensel ritüellerin bir parçasıydı ve bugüne kadar dünya çapında okült felsefeye ilham kaynağı oldu.

Mühür Dövmesi Yaptırmalı mıyım?

Bu tür bir sembolizme ve bir dövme tasarımının arkasındaki hikayeye ilgi duyuyorsanız, o zaman elbette neden olmasın. Bununla birlikte, sembolizmi ve anlamı hakkında herhangi bir bilgi ve bilgi olmadan gidip bir Sigil dövmesi yaptıramazsınız. Sigil dövmeleri genellikle dövme yapan kişiye özgü belirli sembolizme sahiptir. Örneğin, herhangi bir Sigil dövmesi yaptıramazsınız, çünkü aradığınız sembol zaten başka biri tarafından kullanılıyor olabilir; bunlar özel/kişisel Mühürler olarak kabul edilir.

Ayrıca Sigil dövmelerinin iyileştirici güçleri olduğuna inanılıyor. Örneğin, vücudunuzun bir kısmı hastaysa veya uzun süreli bir sağlık sorunu yaşıyorsanız, dövmeyi vücudunuzun o bölgesine yerleştirmek iyileştirici güce sahip olabilir.

Sigil dövmenizi gizli tutmanız da önerilir. Arkadaşlarınıza göstermeniz gereken dövmelerden biri değil, özellikle de böyle bir dövme yaptırmanızın sebebi iyileştirici ve ruhsal güçleriyse.

Yani evet, okültizm, maneviyat ve büyücülükle ilgileniyorsanız, o zaman elbette bir Sigil dövmesi yaptırın. Bu konuda yeniyseniz Sigils ve okültizm hakkında daha kapsamlı araştırma yapmanızı öneririz.

Sigil Dövme Tasarımlarından Örnekler

Mühür dövmeleri, girift çizgiler ve inanılmaz geometrik tasarımla karakterize edilir. Kesinlikle dikkat çekici parçalardır, ancak bu dövmelerin tarihini göz önünde bulundurarak, onları gizli tutmaya çalışmalısınız. Her iki durumda da, böyle bir dövme fikrine karar verirseniz ne tür tasarımlar bekleyeceğinizi gösteren bazı Sigil dövme örnekleri.

Sigil Dövme Örnekleri Pin

Kaynak
Sigil Dövme Örnekleri Pin
Kaynak
Sigil Dövme Örnekleri Pin
Kaynak
Sigil Dövme Örnekleri Pin
Kaynak
Sigil Dövme Örnekleri Pin
Kaynak
Sigil Dövme Örnekleri Pin
Kaynak
Sigil Dövme Örnekleri Pin
Kaynak
Sigil Dövme Örnekleri Pin
Kaynak

Son düşünceler

Umarız Sigil sembolizmi ve dövmeleri dünyasına dair bu küçük içgörü, ilgilenen tüm okuyucularımız için eğlenceli ve yardımcı olmuştur. Elbette, modern okült ve büyücülük felsefesi ve sembolizm söz konusu olduğunda profesyonel değiliz. Ancak, bu konuyu yeni başlayanlar ve basitleştirilmiş açıklamalara ihtiyaç duyanlar için yakınlaştırmaya çalıştık. Bir Sigil dövmesi yaptırmak istiyorsanız ödevinizi yaptığınızdan emin olun; bu konu hakkında mümkün olduğunca çok şey okuyun, çevrenize sorun ve başkalarının da sizin ilginizi paylaşıp paylaşmadığını görün ve bu konuda zaten bilgi sahibi olan kişilere danışın. İnternet tüm bunları yapmak için harika bir yer, öyleyse neden dövme yolculuğunuzu doğru şekilde yapmıyorsunuz? İyi şanslar ve mutlu dövmeler!

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın