Siyah Gül Dövmesi Anlamı: Son Dövme Tasarımını Seçmeden Önce Bunu Okuyun!

Gül dövmeleri hakkında süper çekici, romantik ve hatta gizemli bir şey var ve biz de yardım edemedik ama trende atladık ve gül mürekkepleri hakkında konuştuk. Gül dövmeleri, dövme topluluğu tarafından onurlandırılmayı hak ediyor çünkü onlar bir temel haline geldi ve her bir kişi ya kırmızı bir gül mürekkebi istedi ya da gerçekten aldı.

Ancak, naçizane görüşümüze göre, siyah bir gül, kırmızı bir gül dövmesinden bile daha ilginç olabilir. Fark etmiş olabileceğiniz gibi, önemli sayıda ünlü ve etkileyici siyah gül dövmesi yaptırıyor ve nedenini bilmek istedik. Kırmızı gül dövmesiyle aynı titreşim ve enerjiye mi sahip, yoksa siyah gül dövmesinin bizim bilmediğimiz daha derin, daha zamansız bir anlamı ve görünümü mü var?

Eğer siz de siyah gül dövmesi trendinden bizim kadar heyecan duyuyorsanız, o zaman kesinlikle okumaya devam etmelisiniz; Aşağıdaki paragraflarda, siyah gül dövmesinin bazı anlamlarının ve sembolizminin üzerinden geçeceğiz ve umarız en iyi siyah gül dövme tasarımını seçmenize yardımcı olacağız. Yani, daha fazla uzatmadan, hemen başlayalım!

Kara Gül Sembolizmi ve Anlamı – Açıklandı

Kara Gülün Tarihsel Sembolizmi

Kara gül entrikası, siyah gülün olduğu eski Yunan ve Roma’ya kadar izlenebilir. sembolize güç ve güç; her iki nitelik de hükmetmek ve fethetmek için gereklidir. Viktorya dönemi İngiltere’sinde insanlar duygularını iletmek için çiçekleri kullandılar, bu nedenle temelde kendilerini ifade etmek için siyah güller kullandılar. üzgün, kederli veya birinin öldüğü. Bu siyah gül yorumu, tarih boyunca, hatta bugüne kadar ana sembolizmlerden biri olarak kalmıştır.

Edebiyat ve kurguya gelince, siyah gül sembolizmi gizem, ölüm ve keder gotik ve ürkütücü edebiyatta, ancak günümüzün modern, popüler kültürüne bile bu şekilde yayıldı. Tarihsel olarak, siyah gül de sembolizm olarak kullanılmıştır. anarşist hareketler ve fikirleri, hatta mafya çevrelerinde tehdit mesajları göndermek ve hatta diğer mafya üyelerinin öldürüldüğünü duyurmak için.

Kara gül, aynı zamanda keder ve ölümle olan eski bağlantısı nedeniyle farklı okültist literatürde ve medyada sembolik olarak yer almıştır. Bugüne kadar bir ölüm sembolü olarak kaldı ve bu haliyle medyada, TV şovlarında, filmlerde vs. temsil ediliyor.

Siyah Gül Dövmesinin Anlamı ve Sembolizmi

Nadir ama inanılmaz derecede güzel bir çiçek olan siyah gül, bizde her zaman karışık bir yorum bırakmıştır. Bununla birlikte, en yaygın anlamlardan ve sembolizmden bazıları bugüne kadar kalmıştır ve bu nedenle siyah gül dövmesi yaptırmak isteyenler için ilham kaynağı olmaktadır. Siz de onlardan biriyseniz işte bilmeniz gereken siyah gülün başlıca anlamları;

  • Ölüm ve keder – önceki paragraflarda da belirttiğimiz gibi ölüm, keder ve yas kara gülün en yaygın yorumlarıdır. Tarihsel olarak, siyah gül, birinin öldüğü veya ölmek üzere olduğu ve birinin yakın birinin ölümünün yasını tuttuğu anlamına gelir. En yaygın olarak, siyah güller trajik durumlarda verilir veya trajedinin sembolü olarak kullanılır. Tarot kartlarında bile bir ölüm kalım durumunu belirtmek veya yakın çevresinden birinin öleceğini önceden görmek için siyah bir gül bulunur.
  • trajedi – siyah gül genellikle edebiyatta, hatta filmlerde ve TV şovlarında bir tür trajediyi belirtmek için kullanılır. Önemli bir karakterin ölümü veya yıkıcı bir trajediden geçmesini içeren belirli olayları tercüme etmenin ve hatta önceden haber vermenin popüler bir yoludur. Kara gül, izleyicilerin ilişkilerini daha iyi anlaması için karakterler arasındaki kötülüğü veya nefreti bile sembolize edebilir.
  • son ve başlangıç – siyah gülün daha olumlu bir yorumu ve anlamı ‘bitiş ve başlangıç’tır. Örneğin, siyah güller bir ilişkinin sonunu ve yeni bir ilişkinin başlangıcını sembolize edebilir. Aynı zamanda hayatın zorluklarını yenen ve artık hayatın yeni dönemlerini yaşamaya başlayan birini sembolize edebilir. Siyah gül, olumlu bir başlangıcın yanı sıra yeniden başlamak için gereken gücü ve gücü sembolize edebilir.

Siyah Gül Dövme Tasarımları ve Fikirleri

Siyah gül dövmesinin anlamı ve yorumu, dövmenizin temsil etmesini ve sembolize etmesini istediğiniz bir şeyse, dövme tasarımlarımıza ve önerilerimize göz atabilirsiniz. Bunlar, mükemmel dövme tasarımını bulmanıza yardımcı olabilir veya tamamen yeni bir gül tasarımı yaratmanız için size ilham verebilir.

Cesur Siyah Gül Dövmesi

Tamamen siyah bir gül dövmesi, daha önce bahsettiğimiz aynı sembolizmi ve anlamları taşır, ancak tamamen siyah olması, herhangi bir gölgeleme veya başka bir rengin dokunuşu olmaması, onu gerçekten cesur bir dövme seçimi yapar. Bu senin sokağın kadarsa, bazı havalı ve cesur siyah gül dövme tasarımlarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Cesur Siyah Gül Dövmesi Pin

Kaynak
Cesur Siyah Gül Dövmesi Pin
Kaynak
Cesur Siyah Gül Dövmesi Pin
Kaynak
Cesur Siyah Gül Dövmesi Pin
Kaynak
Cesur Siyah Gül Dövmesi Pin
Kaynak

Klasik Siyah Gül Dövmesi

Klasik bir siyah gül, bu tarihi enerjiden daha fazlasına ve romantik bir tona sahiptir. Güzel bir aşk hikayesinin trajik sonunu veya aşk söz konusu olduğunda kişinin şanssızlığını sembolize edebilir. Aynı zamanda kişinin sevgiye, saygıya, kişisel acıya ve hatta karanlık günlerin üstesinden gelmek veya sadece kişisel başarıya ulaşmak için güç ve güce duyduğu özlemi sembolize edebilir. Bu tür siyah gül tasarımına atfetmeye karar verdiğiniz anlam ne olursa olsun, onu kendinize ait yaptığınızdan emin olun.

Klasik Siyah Gül Dövmesi Pin

Kaynak
Klasik Siyah Gül Dövmesi Pin
Kaynak
Klasik Siyah Gül Dövmesi Pin
Kaynak
Klasik Siyah Gül Dövmesi Pin
Kaynak
Klasik Siyah Gül Dövmesi Pin
Kaynak

Kara Gül ve Kuzgun Dövmesi

Tarih boyunca, siyah bir gülün sembolizmi neredeyse her zaman siyah bir kuzgunu içeriyordu. Kuzgunun etrafı genellikle güllerle çevrilidir, gagasında bir gül taşır, hatta kuş bile gülün üzerinde oturur. Her iki durumda da, ikisi birlikte trajediyi, ölümü ve yası sembolize eder, ancak aynı zamanda Kelt veya Viking yorumlarıyla ilişkili mitolojik bir anlamı da olabilir. Sembolizm kültürden kültüre değişir, bu yüzden hangi yorumun sizinkine en çok uyduğunu görmeye çalışın ve onun peşinden gidin.

Kara Gül ve Kuzgun Dövmesi Pin

Kaynak
Kara Gül ve Kuzgun Dövmesi Pin
Kaynak
Kara Gül ve Kuzgun Dövmesi Pin
Kaynak

Ünlü Siyah Gül Dövmeleri

Ünlü Siyah Gül Dövmeleri Pin

Kaynak
Ünlü Siyah Gül Dövmeleri Pin
Kaynak
Ünlü Siyah Gül Dövmeleri Pin
Kaynak
Ünlü Siyah Gül Dövmeleri Pin
Kaynak

Eşsiz Siyah Gül Dövmesi

Eşsiz Siyah Gül Dövmesi Pin

Kaynak
Eşsiz Siyah Gül Dövmesi Pin
Kaynak
Eşsiz Siyah Gül Dövmesi Pin
Kaynak
Eşsiz Siyah Gül Dövmesi Pin
Kaynak
Eşsiz Siyah Gül Dövmesi Pin
Kaynak

Son düşünceler

Umarız konu siyah gül dövmesinin anlamını/sembolizmini bulmaya geldiğinde size yardımcı olmuşuzdur. Ayrıca havalı ve anlamlı bir siyah gül dövme tasarımı bulmanıza yardımcı olmak istedik, bu yüzden hala emin değilseniz yukarıda bahsedilen dövme tasarımlarına tekrar göz atmayı unutmayın. Her iki durumda da, her zaman kendi dövme tasarımınızı yapmaya çalışın; ona sadece sizinle konuşacak benzersiz bir yorum ve tasarım kazandırın. Ancak o zaman bir dövme gerçekten sizindir. Mutlu dövmeler dileriz!

Ayrıca Oku:

  • Gül Dövmesinin Tarihçesi, Anlamı ve Sembolleri (Kültürlere ve Ülkelere Göre Değişimler)
  • 60+ İlham Verici Gül Dövme Tasarım Fikri: Nihai Kılavuz (2023 Güncellemesi)
  • Kadınlar İçin İsimli 22 Güzel Gül Dövme Fikirleri

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın