Sizin İçin 40+ Harika Ouroboros Dövme Fikri (2023 Güncellemesi)

İlk soruyu hepimiz biliyoruz.

Ouroboros nedir? Çünkü çoğu kişi “ben bizim oboros dövmemizi istiyorum” dediğinizde suratlarında soru işareti ile bakacaktır. Ouroboros, kendi kuyruğunu yiyen bir yılan veya ejderhanın olduğu eski bir daire sembolüdür.

Bu tür dövme, dövme topluluğu arasında çok yaygın değildir, ancak son derece derin bir anlamı vardır ve popülaritesi artmaya devam etmektedir. Ve tabii ki ciltte nereye koyarsanız koyun çok güzel duruyor.

Bu yazıda, oboros dövme fikirlerimize ve bu sembolün anlamına odaklanacağız. Bu şekilde, ouroboros dövmesinin sizin için doğru fikir olup olmadığını cildinize kalıcı olarak kazımadan önce görebilirsiniz.

Ouroboros Neyi Temsil Eder?

Ouroboros Neyi Temsil Eder?Pin

Kredi: instagram

Sizin için yıkmak için bizimoboros veya uroboros terimi, Yunanca kökenlidir ve kelimeleri birleştirir. bizimki Ve bora. İlk kelimenin anlamı kuyruk ve son kelime şu anlama gelir: yemek yiyor veya yiyip bitiren. Yani, ouroboros bir kuyruk yiyici.

Bir ejderha ve yılan veya yılan ile eski bir semboldür. Ouroboros ilk olarak Tutankhamun’un mezarında (MÖ 1400) ve eski Mısır’daki yazılarda keşfedildi.

Bu, birden çok anlamı olan nadir bir dövmedir. Sembol, tarih boyunca birçok kültürün bir parçasıydı. Ouroboros’un ana sembolizmi, hayatın korkunç zamanlarda bile devam etmesidir. Birçok insan için slogan budur.

Ve bazı insanlar için ölümsüzlüğün simgesidir. Sonsuza kadar yaşayacakları ölümsüzlük değil, ama hedeflerine ulaşmak için kimsenin onları durduramayacağı anlamında. Bu, ölümü ve yeniden doğuşu kabul ettiğiniz anlamına gelen dövmelerden biridir.

Ya da bazı insanlar için, ouroboros dövmesi yaşamdan mutluluk ya da hayatlarının bir daire gibi bütün olduğunu temsil eder. İnanç, aile vb. her şeye sahip olan insanlar için bu, hayatınızın neresinde olduğunuzu, başarılarınızı ve başarıyla katlandığınız tüm zor zamanları hatırlatan bir semboldür.

Bazı kültürlerde, ouroboros yılanını temsil etmenin tek bir yolu vardır. Bugün, modern dünyada, bizim oborosumuzu tasvir etmek için gerçekçi bir yılan veya farklı bir hayvan kullanıyoruz.

Hayal gücünüzü kullanabilir ve kutunun dışında düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, kuyruğunu yiyerek dönen bir hayvan olan sembolün neyi temsil ettiğinin farkında olmanız gerekir. Bu sembol birçok şekilde temsil edilebilir. Hayvanın ağzının kapalı ya da açık olmasını seçebilirsiniz. Sembol dairesel olduğu ve kuyruğu orada bir yerde olduğu sürece işe yarayabilir.

Dövmenizdeki yılan, yılan veya ejderhanın gövdesi bir düğüm şeklinde bükülebilir. Büküm veya düğüm, dövmeye karmaşıklık getirir. Bu, sembolün anlamını hiçbir şekilde değiştirmeyecektir.

Ouroboros Dövmesi Nereye Yapılır?

Ouroboros dövmesinin yerleştirilmesi basittir çünkü genellikle yuvarlak şekillidirler. Elbette, bir düğüm veya sonsuzluk şekli kullanıyorsanız, siz ve dövme sanatçınız bunun için en iyi yerleşim konusunda bazı küçük zorluklar yaşayabilirsiniz. Ouroboros dövmelerinin büyüsü ayak bileği, bilek, boyun, parmak, kol çevresine kolayca uygulayabilmenizdir.

Ouroboros dövmeleri neredeyse her zaman havalı görünür. Bu tür dövmelerde tasarımın tamamlanması biraz zaman alabilir. Nedeni basit; her insan dövmenin benzersiz olmasını, ilişkilendirilebilir bulduğu bir şeyi temsil etmesini ister ve bu vücut sanatı parçasında yer alan farklı öğelere ihtiyaç duyar.

Bu dövme için çok güzel bir fikir. Unutmayın, dövmenizin bir şaheser olduğundan emin olmak için çok fazla deneyime ve uzmanlığa sahip bir dövme sanatçısı bulmanız gerekir. Tasarım daha zor taraftaysa bu özellikle önemlidir.

40+ En İyi Ouroboros Dövme Tasarım Fikirleri

Hangi tür bizimoboros dövmemizin sizin için olduğundan emin değilseniz, aşağıdaki cesur ve güçlü örneklerimizi inceleyin ve size en çok ilham vereni seçin.

1. Yılan Ouroboros Dövmesi

Yılan ouroboros dövmesi 1Pin

Kredi: @kristinpie_tattoo
Yılan ouroboros dövmesi 2Pin
Kredi: @hanstattooer
Yılan ouroboros dövmesi 3Pin
Kredi: @7_sins_tattoo
Yılan ouroboros dövmesi 4Pin
Kredi: @pics_of_inked_

Bazı insanlar yılanlardan korkarken, diğerlerinin onları derilerine kalıcı olarak dövmelerini engellemez. Yılan, ouroboros dövmelerinde tipik bir tasarımdır.

Güçlü ve güçlü bir görüntü oluşturmak için uzatılmış, çatallı bir dil koyabilirsiniz. Yılan ouroboros dövmeniz için, daha fazla öne çıkması için bir yılanın iskeletini seçebilirsiniz. Bu, dövme tasarımınızı daha kişisel hale getirebilir.

Yılanın çevresine haç, çiçek, küçük hayvan ekleyerek onu daha size özel ve daha zorlu hale getirebilirsiniz. Dövmeler tamamen ne istediğiniz ve neye ihtiyacınız olduğu ile ilgilidir. Dövmeleri ve eski gelenekleri seviyorsanız bu tasarım tam size göre.

Yılan ouroboros dövmeleri, vücudunuzun neresine koyarsanız koyun havalı görünür. Sadece dövmenin bulunduğu yerin sizi yansıttığından emin olun.

2. Ejderha Ouroboros Dövmesi

Ejderha ouroboros dövmesi 1Pin

Kredi: @inkin.dots
Ejderha ouroboros dövmesi 2Pin
Kredi: @_nomadictattoos_
Ejderha ouroboros dövmesi 3Pin
Kredi: @kotoosminog.dövme
Ejderha ouroboros dövmesi 4Pin
Kredi: @danilotatuajes

Ejderhalar gücü sembolize eder. Bu nedenle, bazılarının ouroboros tasarımlarında yılanlar yerine ejderhaları kullanması şaşırtıcı değil. Ouroboros dövmelerindeki ejderhalar, genellikle daha fazla ayrıntı ekleyebileceğiniz daha cesur bir tasarım olarak kullanılır.

Ejderha ouroboros dövmesi, bileğinizin veya ayak bileğinizin çevresi gibi küçük bir yerde bile havalı görünür. Detaylarıyla bu küçük dövmeler teninizde gerçekten göze çarpabilir.

Ejderha tasarımları, göze çarpmaktan korkmayanlar içindir, çünkü bizim oboros dövmelerimizde ejderhalar nadirdir. Bu yüzden biraz farklı sanat eseridirler. Ejderhanız alevler içinde olabilir, pençeleri, kanatları, pulları, istediğiniz her şeyi olabilir.

Siyah işçiliğin yanı sıra, çok renkli dövmeler çok sert olabilir.

Erkekler genellikle erkeksi yanlarını güçlendirdikleri için ejderha ouroboros dövmelerini tercih ederler. Bu dövme detaylı olduğu ve çok fazla emek gerektirdiği için ağrılı tarafta olabilir (yerleştirmeye bağlı olarak).

3. Sonsuzluk Ouroboros Dövmesi

Infinity ouroboros dövmesi 1Pin

Kredi: @amazon_tattoo
Infinity ouroboros dövmesi 2Pin
Kredi: @tattoos_by_ultrabyron09
Infinity ouroboros dövmesi 3Pin
Kredi: @a.diary.of.strange.occurrences
Infinity ouroboros dövmesi 4Pin
Kredi: @wakingthewitch_

Seçebileceğiniz en eşsiz ouroboros dövme tasarımlarından biri sonsuzluk işaretidir. Yılanın gövdesi ortadan bükülerek sekiz rakamına benzeyen bir sembol oluşturabilir. Bu dövme türü, hayatın hiç bitmeyen döngüsünü temsil eder.

Sonsuzluk ouroboros dövmesi, bazı insanlar için bütünlüğü temsil eder. Bunun gibi bir dövme, hayatta neye ihtiyacı olduğunu ve ne istediğini bilen ve tanıyan insanlar için idealdir.

Sonsuzluk ouroboros dövmesi sadece harika görünmekle kalmaz, aynı zamanda taşıyıcı için derin bir anlam taşır. Yaşam, ölüm ve yeniden doğuş da bu harika dövmeyle temsil ediliyor.

Bir yılan, kertenkele, ejderha, yılan ve hatta bir ip kullanabilirsiniz.

4. Yin Yang Ouroboros Dövmesi

Yin yang ouroboros dövmesi 1Pin

Kredi: @black_engerek__tattoo
Yin yang ouroboros dövmesi 2Pin
Kredi: @manamctattoo
Yin yang ouroboros dövmesi 3Pin
Kredi: @davidkwilsonyazar
Yin yang ouroboros dövmesi 4Pin
Kredi: @sanket_tattoolordz

Yin yang, birbirini tamamlayan iki gücü temsil eden eski bir Çin felsefesidir. Yin, yeryüzünün, pozitifliğin, dişiliğin, karanlığın sembolüdür. Yang cenneti, erkekliği, ışığı, etkinliği temsil eder.

Uyum içinde yin ve yang, aydınlık ve karanlığı temsil eder. Bu yönlerin ikisi de birbiri olmadan, uyum olmadan gelişemez. Yin yang manevi bir dövmedir.

Yin ve yang’ı bizimoboros dövmelerimiz konseptine sokmak için dövmeler için hayal gücünüzü ve sevginizi kullanın. Sizi ve iç savaşınızı temsil eden benzersiz bir şeye sahip olacaksınız.

Ayrıca Okuyun: En İyi 30 Anlamlı Yin Yang Dövme Tasarım Fikri

5. Bilek Ouroboros Dövmesi

Bilek ouroboros dövmesi 1Pin

Kredi: @yolan_u
Bilek ouroboros dövmesi 2Pin
Kredi: @simon_says_holy
Bilek ouroboros dövmesi 3Pin
Kredi: @ozgun.kanbur
Bilek ouroboros dövmesi 4Pin
Kredi: @ryanmizzentattoo

Herhangi bir dövme tutkununa en sevdiği dövme yerleşimini sorun ve neredeyse hepsi size bunun bilek olduğunu söyleyecektir. Bilek, bir ouroboros dövmesi için mükemmeldir.

Bileğin etrafındaki kuyruğunu yiyen bir yılan, kertenkele veya ejderha mükemmel bir sonsuz daire oluşturur. Ayrıca, birbirleriyle birleştirmek için bazı dövmeler ve küçük tasarımlar ekleyebilirsiniz.

Bileğin etrafındaki dövme küçüktür ve kolayca kapatabilirsiniz. Buradaki dövmeler de kolayca silinebilir, bu, sanatçınızın çok iyi bir iş çıkarmadığını veya sonunda bazı değişiklikler yapmaya karar verdiğinizi bilmek güzel.

6. Kelt Ouroboros Dövmesi

Celtic ouroboros dövmesi 1Pin

Kredi: @amoedo05
Celtic ouroboros dövmesi 2Pin
Kredi: @david_morrison_tattoo
Celtic ouroboros dövmesi 3Pin
Kredi: @felipepirestattoo
Celtic ouroboros dövmesi 4Pin
Kredi: @lazlodasilva

Kelt temasının uzun bir geçmişi vardır ve dövme severler onu tasarımlarda, özellikle de düğümlerde sıklıkla kullanırlar. Kelt düğümleri, iki insan arasındaki bağı temsil eder. Bazıları için düğümler, doğa ile insan arasındaki bağı simgeliyor.

Celtic ouroboros dövmeleri, özellikle tasarımları ve detaylarıyla çok güzeldir. Bu tür bir dövme çok karmaşık olabileceğinden, iki veya daha fazla seansa ihtiyaç duydunuz (gerçek tasarıma bağlı olarak).

Dövme yaptırmak istiyorsanız ve ayrıntılı mürekkebi seven biriyseniz, bu tasarım tam size göre.

Ayrıca Okuyun: Anlamları Olan 40+ Harika Kelt Dövme Tasarımı

7. Hayat Ağacı Ouroboros Dövmesi

Hayat ağacı ouroboros dövmesi 1Pin

Kredi: @tattoomaki
Hayat ağacı ouroboros dövmesi 2Pin
Kredi: @visceral_tattoos
Hayat ağacı ouroboros dövmesi 3Pin
Kredi: @inkyourskin_amsterdam
Hayat ağacı ouroboros dövmesi 4Pin
Kredi: @oz_ink_

Hayat ağacı ouroboros dövmesi sonsuzluğu, bilgiyi, bilgeliği, yaşamı, ilerlemeyi ve iradeyi temsil eder. Bu tür dövmeler için pek çok tasarım var ama hepsinin görkemli göründüğünü söylemek güvenli.

Kökleri ve ağacın kendisini ouroboros dövmesinde birleştirmek zor olabilir. Bu nedenle dövme sanatçıları daha büyük beden tasarımları tercih etmektedir.

Hayat ağacı dövmeleri detayları, maliyetleri ve diğer faktörler nedeniyle herkes için değildir. Bununla birlikte, alışılmadık bir vücut sanatı parçasını sallamak istiyorsanız, bir hayat ağacı ouroboros dövmesi harika bir seçimdir.

8. Ouroboros Kol Bandı Dövmesi

Ouroboros kol bandı dövmesi 1Pin

Kredi: @umamitdövmeci
Ouroboros kol bandı dövmesi 2Pin
Kredi: @tallerra_tattoo
Ouroboros kol bandı dövmesi 3Pin
Kredi: @celtink_art
Ouroboros kol bandı dövmesi 4Pin
Kredi: @gibli.dövme

Kol bandı dövmeleri bu sektördeki en popüler tasarımlar arasındadır. Tarihsel ve geleneksel olarak konuşursak, düz siyah bir kol bandı, vefat eden sevilen birine bir övgüyü temsil eder.

Siyah rengin giyen kişinin ölümü ve yası anlamına geldiğini hepimiz biliyoruz. Sevdiğiniz kişinin anısına, bir kol bandı dövmesinin açıklama yapması için biraz daha büyük olması gerekir.

Ancak günümüzde kol bandı dövmesi, gücü, iyi şans için çekiciliği ve kullanıcının kaderini temsil ediyor. Bu, gerektiğinde göstermesi ve örtmesi kolay olan dövmelerden biridir.

Hayal gücünüzü kullanırsanız, bazı detaylar ve renkler ekleyebilirsiniz. Örneğin, kız gibi kızlar kol bandı bizimoboros dövme tasarımımızı bir mücevher parçası gibi yapabilirler.

9. İskandinav Ouroboros Dövmesi

İskandinav ouroboros dövmesi 1Pin

Kredi: @chimpa82
İskandinav ouroboros dövmesi 2Pin
Kredi: @czarna.rusalka.tattoo
İskandinav ouroboros dövmesi 3Pin
Kredi: @symmetrychaos
İskandinav ouroboros dövmesi 4Pin
Kredi: @ariadna.pedemonte

Viking veya İskandinav dövmeleri, oradaki en sembolik dövmelerden bazılarıdır. İskandinav iseniz bu, atalarınızı onurlandırmanın harika bir yoludur. İskandinav ouroboros dövmeleri, onları giyen herkes için güçlü ve cesur ifadelerdir.

Bu tasarım ve sanatın merkez noktaları mitoloji ve dindir. Tarih bize Vikinglerin dövmelerle kaplı olduğunu söylüyor. Kültürlerini ve tarihlerini seviyorsanız ve dövmenin bunu temsil etmesini istiyorsanız, ancak bir farkla, bu sizin için mükemmel bir çözüm.

Sanatçıların bizimoboros dövmelerinde kullandıkları sembollerden biri de Viking pusulasıdır. Mitolojide bu pusula, kötü hava ve fırtınada yol bulmaya yardımcı olan büyülü bir değnektir. Bu bir koruma ve rehberlik sembolüdür, bu nedenle insanların bu tasarımı bizimoboros dövmelerimize dahil etmeyi seçmesi şaşırtıcı değildir.

10. Masonik Ouroboros Dövmesi

Masonik ouroboros dövmesi 1Pin

Kredi: @mashroomink
Masonik ouroboros dövmesi 2Pin
Kredi: @honeybunnytattoo
Masonik ouroboros dövmesi 3Pin
Kredi: @wrrrckrr
Masonik ouroboros dövmesi 4Pin
Kredi: @atelienanadantas

Dövmenize eğlenceli bir dokunuş ve gerçekten göze çarpan bir şey eklemek ister misiniz? Dikkat çekmek için çığlık atan dövmeleri seviyorsanız Masonik bir ouroboros harika bir seçenektir.

Masonik temalar, mistik ve gizemli titreşimleri seven kişiler için idealdir. Masonik bir sembolizm olarak sonsuzluk sembolü, 18. yüzyılda pek çok ifşada görülmektedir. Genellikle ‘sekiz figürü’ konumunda bükülmüş, sınırsız ve hiç bitmeyen bir döngü olan bir yılan olarak temsil edilir. Bu görüntü Masonluğun yeniden doğuşunu yansıtıyor.

Sonsuzluk sembolü İngiliz Masonluğunda görülür ve Masonik önlük tokası gibi çeşitli Masonik nesnelerin tasarımında görülebilir. Yeniden doğuş teması, bildiğimiz gibi, bir ouroboros ile ilişkilidir. Masonlar için bu sonsuzluk sembolüdür.

11. Renkli Ouroboros Dövmesi

Renkli ouroboros dövmesi 1Pin

Kredi: @yuri.robertodövme
Renkli ouroboros dövmesi 2Pin
Kredi: @rbitattoo
Renkli ouroboros dövmesi 3Pin
Kredi: @frappeink
Renkli ouroboros dövmesi 4Pin
Kredi: @akuariestattoo

Ouroboros’unuzu öne çıkarmanın en iyi yolu, kara işçiliğin ötesine geçmek ve çok renkli bir dövme yaptırmaktır. Ya da tek renk!

Bir renk patlaması olan dövmeleri seviyorsanız, ouroboros tasarımınıza kolayca çeşitli tonlar ve desenler ekleyebilirsiniz. Ouroboros hayatı temsil eder. Bu tasarıma renk ekleyerek aslında dövmenize daha fazla neşe ve kişilik katıyorsunuz.

Renklerin dövmelerde de uzun bir geçmişi vardır. Örneğin, bir ejderha ouroboros’u seçerseniz, onun sadece siyah olması gerektiğini kim söyleyebilir? Neden karışıma mavi veya sarı eklemiyorsunuz?

Hem erkekler hem de kadınlar çok renkli ouroboros dövmelerine gidebilirler. Her şey mürekkebinizi nasıl sevdiğinize bağlıdır. Tercihleriniz burada çok önemlidir.

Renkli dövmeler güç, özgürlük ve bağımsızlık izlenimi verir. Aynı zamanda yaratıcılığınızı da sergilerler. Bu yüzden hayal gücünüze kısıtlamalar getirmemelisiniz. Yaratıcılığınızı keşfedin ve sizi nereye götüreceğini görün.

Doğru rengi seçmek tasarımın önemli bir parçasıdır. Dövme sanatçıları, mürekkebiniz cilde bulaşmadan önce birkaç şeyi düşünmenizi önerir. Her şeyden önce, küçük renkli dövmeler, özellikle dövme sanatçınızın hiç deneyimi yoksa, bazen görsel olarak karışabilir ve çamurlu görünebilir.

Renkli büyük dövmeler çok daha iyi görünüyor. Gölgeleri öne çıkar ve daha net görünebilirler. Ayrıca cilt tonunuz, rengin sizde nasıl görüneceğini ve ne kadar süre dayanacağını etkileyebilir. Unutmayın, daha koyu gölgeler ciltte daha uzun süre dayanır. Pembe, kırmızı, sarı, yeşil, turuncu gibi canlı renkler daha hızlı solma eğilimindedir.

Nispeten kısa ömürlü olduklarından, bir noktada burada ve orada rötuşlara ihtiyacınız olacak. Bazı renklerin başka bir dövmeyle örtülmesinin ve çıkarılmasının zor olabileceğini unutmayın.

Ancak renkler, bizimoboros dövmelerimizin sembolizmini veya ilişkilendirilebilir bulduğunuz değerleri artırabilir. Her rengin kendine özgü bir anlamı vardır. Ouroboros dövmeniz için renkleri seçmeden önce anlamlarını keşfetmek için biraz zaman ayırın.

12. Çiçek Ouroboros Dövmesi

Çiçek ouroboros dövmesi 1Pin

Kredi: @carrieceratops
Çiçek ouroboros dövmesi 2Pin
Kredi: @siminamina
çiçek ouroboros tattoo3Pin
Kredi: @kışhalo
Çiçek ouroboros dövmesi 4Pin
Kredi: @lars_wilczinski

Herkes mürekkebinin sembolizm taşımasını ve derin anlamlar taşımasını ister. Ouroboros dövmesine çiçekleri dahil etmenin yolu budur.

Ouroboros dövmelerindeki çiçeklerin güzelliği, büyük ya da küçük olabilmeleridir. Her şey tercihlerinize bağlıdır. Her boyutta güzeller.

Çiçekler genel olarak olumlu bir hava getirme eğilimindedir. Mutluluğu, sevgiyi veya neşeyi temsil ederler. Her çiçeğin farklı bir anlamı vardır. Ayrıca, bir kişiden diğerine farklı bir anlam ifade edebilirler.

Dövme sanatçıları, ouroboros’a hangi çiçeğin ekleneceğine karar vermeden önce kafanızda belirli bir görselin olmasını veya araştırma yapmanızı önerir. Size neyin hitap ettiğini ve neyi sevdiğinizi seçin.

Bu tür dövmeler için yerleştirme seçimi söz konusu olduğunda herhangi bir kural yoktur. Ancak dövme sanatçınıza çiçekleriniz için en iyi yeri sormak isteyebilirsiniz. Örneğin yılanınızın veya kertenkelenizin etrafına kiraz veya erik çiçeği koyabilirsiniz. Erik çiçeği geleneksel olarak Japonya’dan ve kültüründendir. Bu, dövmeniz için seçebileceğiniz klasik bir çiçektir. Kolunuza veya gövdenize kadar ölçeklendirmek için kır çiçeği veya gül alabilirsiniz. Çizgileri keskin ve düzenli tutun.

Ayrıca Okuyun: Çiçeklenmenizi Sağlayacak 50’den Fazla En İyi Çiçek Dövme Tasarımı: En İyi Mürekkep Fikirleri

Makaleyi Değerlendirin

What Plus, kısa süre önce kurulan ve bilgi makaleleri paylaşarak takipçilerimizi başta dövme konuları olmak üzere çeşitli kategorilerde bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacımız için hergün birçok farklı konuda içerikler üretmekte ve ziyaretçilerimize en kaliteli bilgiyi sunmak için çalışmaktayız.

Yorum yapın